ETF - vyska minimalnej investicie

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.

ETF - vyska minimalnej investicie

Poslaťod gabriel » Štv 06 21, 2018 12:22 pm

Ahojte,

vytvoril som si demo ucet u jedneho brokera. Chcel som nakupit ETF (SPY). Tam som zistil ze neviem kupit za menej ako 5000 USD (20 akcii). Pricom ked si pozeram rozpis daneho ETF-ka (http://www.etf.com/SPY) tak tam ziadna minimalna hodnota nie je. Moja otazka je ze ako to je s tou minimalnou hodnotou investicie. Je to urcena brokerom alebo ETF-kom? Je to iba pri prvej investicii a nasledne si uz viem dokupovat mensi pocet akcii alebo to plati vzdy?

Vdaka za odpovede.
gabriel

Re: ETF - vyska minimalnej investicie

Poslaťod Alo Bunda » Štv 06 21, 2018 8:12 pm

gabriel píše:Ahojte,

vytvoril som si demo ucet u jedneho brokera. Chcel som nakupit ETF (SPY). Tam som zistil ze neviem kupit za menej ako 5000 USD (20 akcii). Pricom ked si pozeram rozpis daneho ETF-ka (http://www.etf.com/SPY) tak tam ziadna minimalna hodnota nie je. Moja otazka je ze ako to je s tou minimalnou hodnotou investicie. Je to urcena brokerom alebo ETF-kom? Je to iba pri prvej investicii a nasledne si uz viem dokupovat mensi pocet akcii alebo to plati vzdy?

Vdaka za odpovede.

Aký broker?
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
Obrázok užívateľa
Alo Bunda

Poslaťod gabriel » Sob 06 23, 2018 11:01 am

Demo ucet mam u plus500. Ale realne planujem nakupovat od lynxu, len lynx nema demo ucet.
gabriel

Poslaťod jpeg » Ned 06 24, 2018 11:54 am

jpeg

Poslaťod Alo Bunda » Ned 06 24, 2018 6:02 pm

Gabriel len na sporenie do US ETF môžeš zabudnúť pokiaľ nemaš štatút profesionalneho obchodníka.
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
Obrázok užívateľa
Alo Bunda

Poslaťod miroslav12 » Pon 06 25, 2018 7:55 am

Alo Bunda píše:Gabriel len na sporenie do US ETF môžeš zabudnúť pokiaľ nemaš štatút profesionalneho obchodníka.

Možnosti jsou v podstatě 2:

1. spořit pomocí CFD na ETF - ovšem s tím že bude muset danit
2. zjistit zda pro tebe zajímavé US ETF nemá svůj 1:1 ekvivalent na Londýnské burze
miroslav12

Poslaťod gabriel » Štv 06 28, 2018 9:44 am

Ahojte,

vdaka za odpovede. Samotne ETF-ko som este nevyberal. Teraz hlavne testujem, ucim sa ako to cele funguje, preto vas prosim nezamerajte sa na konkretne ETF-ko. Mna otazka ze ci ETF-ka maju vysku minimalnej investicie zaujimala z globalneho hladiska.
gabriel

Poslaťod JUGGLER » Štv 06 28, 2018 2:10 pm

gabriel píše:Ahojte,

Demo ucet mam u plus500.
Vdaka za odpovede.

To nie sú brokeri v pravom zmysle slova...CFD je taký nepravý derivát...proste oni kótujú podľa burzy, ale nie sú sprostredkovatelia. Pravý broker ti umožnuje skutočné nákupy a skutočné predaje akcií, etf a iných cenných papierov vrátane derivátov. Ked nevieš ,,nakúpiť,, za menej ako 5000, je to preto, že títo druhotriední CFD brokeri sa správajú ako kasína, ktoré chcú od teba aby si hazardoval na väčšiu páku a čím skôr prišiel o prachy. Prvotriední CFD brokeri sú len v Anglicku...odtial sa odvíja prvotriedné CFD obchodovanie cez IB a Lynx.

ALL: Ten ban US etfiek podľa mňa nepotrvá dlho. Ja byť investor v EU tak si nájdem ekvivalenty na europskych burzách...ved tých etefiek sú dnes tisíce. A zobral by som také čo rovno reinvestujú dividendy.

P.S. Tá poondiata EU mi lezie na nervy s tými večnými obštrukciami. Debili vymyslia Mifid, ban Etefiek, zákon o ochrane osobných údajov, ktorý vyradil kopu dobrých webov, ale nechajú na trhu pôsobiť CFD kasína, ktoré ničia malých amatérov a takisto podvodníkov, ktorí obťažujú ľudí cez telefón a potom im zruinujú účty...
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER

Poslaťod polovnik » Štv 06 28, 2018 4:29 pm

jak to je s tymi US ETF , nedaju a kupit ziadne US ETF , ale len nejake specificke ?
Dakujem
polovnik

Poslaťod hokaido » Štv 06 28, 2018 8:12 pm

polovnik píše:jak to je s tymi US ETF , nedaju a kupit ziadne US ETF , ale len nejake specificke ?

vid viewtopic.php?p=106815#p106815

JUGGLER píše:Ten ban US etfiek podľa mňa nepotrvá dlho.

Ja si zase myslim opak. Trva to uz 6 mesiacov ak neratame IBKR a vyjadrenia nenasvedcuju, ze nastane zmena :(

JUGGLER píše:Ja byť investor v EU tak si nájdem ekvivalenty na europskych burzách

Lynx odporuca SPY5 na londynskej co ma byt EU alternativa SPY.
Mne sa vsak kvoli likvidite viac pozdava CSPX resp IDUS podla toho ci mas radsej distributing alebo accumulating. Neskumal som ich ale podrobne, len som ich teraz vygooglil, tak na vlastne riziko :)
hokaido

Poslaťod miroslav12 » Štv 06 28, 2018 8:39 pm

JUGGLER píše:

ALL: Ten ban US etfiek podľa mňa nepotrvá dlho. Ja byť investor v EU tak si nájdem ekvivalenty na europskych burzách...ved tých etefiek sú dnes tisíce. A zobral by som také čo rovno reinvestujú dividendy.

BAN potrvá dlouho, dokumenty nebudou. Vanguard potvrdil, že dokumenty překládat nebudou. EU retail je jednoduše nezajímá. Je pěkné vidět jak jednoduše může spousta lidí přijít o zdroj obživy. Co když něco stejného udělají za půl roku na veškeré US akcie?

https://www.reddit.com/r/investing/comm ... ide_priip/
miroslav12

Poslaťod cico29 » Pia 01 18, 2019 12:08 am

Najjednoduchsie je investovat cez etfmatic ked vies po anglicky pripadne finax
cico29

Späť na Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť