Podání pokynu nákup/prodej akcií na Brokerjet.cz

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Honza
Príspevky: 53
Dátum registrácie: Ne 31 12, 2006 6:57 pm
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Podání pokynu nákup/prodej akcií na Brokerjet.cz

Príspevok od používateľa Honza »

Uměl by mi někdo popsat jednotlivá nastavení pro nákup/prodej akcií na Brokerjet.cz?
Snažil jsem se o tom něco najít na stránkách Brokerjet.cz, ale marně, tak třeba jestli jsem špatně hledal, tak stačí i odkaz ...

Zadám-li pokyn pro nákup/prodej na Brokerjet.cz, mám mimo jiné na výběr:

1/ Druh pokynu:
- limit
- stop limit
- stop market
- trh

2/ Podmínky vypořádání:
- doplnit nebo zrušit
- okamžitě nebo zrušit

3/ Podmínky obchodu:
- uzavírací aukce
- všechny aukce
- zahajovací aukce

Co jednotlivé volby znamenají a co jimi ovlivním?
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Podání pokynu nákup/prodej akcií na Brokerjet.cz

Príspevok od používateľa Ferin007 »

První věc, co si musíš ujasnit, je, co chceš. Estli koupit akcii; koupit, jen pokud nastane něco (většinou jen pod určitou cenu); koupit, ale jen do určité ceny, atd. Od toho se pak odvíjí tvoje pokyny. Pokud ti jde o koupi akcie a její dlouhodobější držení, dáš "trh" a máš vystaráno. U osttních druhů pokynů ti hrozí, že tvůj pokyn nebude vypořádán (podmínky nenastanou).
Honza
Príspevky: 53
Dátum registrácie: Ne 31 12, 2006 6:57 pm
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Podání pokynu nákup/prodej akcií na Brokerjet.cz

Príspevok od používateľa Honza »

No já mám celkem jasno v tom, co chci. Když ale nevím co jednotlivé možnosti znamenají / nabízejí, těžko můžu vědět jestli nedělám něco blbě nebo jestli bych to nemoh dělat lépe ...
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Podání pokynu nákup/prodej akcií na Brokerjet.cz

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Já nakupuju na long, takže dám většinou "trh" a mám vystaráno (předražený akcie nekupuju vůbec).
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Podání pokynu nákup/prodej akcií na Brokerjet.cz

Príspevok od používateľa Dana »

Honza napísal:Uměl by mi někdo popsat jednotlivá nastavení pro nákup/prodej akcií na Brokerjet.cz?
Snažil jsem se o tom něco najít na stránkách Brokerjet.cz, ale marně, tak třeba jestli jsem špatně hledal, tak stačí i odkaz ...

Zadám-li pokyn pro nákup/prodej na Brokerjet.cz, mám mimo jiné na výběr:

1/ Druh pokynu:
- limit
- stop limit
- stop market
- trh

2/ Podmínky vypořádání:
- doplnit nebo zrušit
- okamžitě nebo zrušit

3/ Podmínky obchodu:
- uzavírací aukce
- všechny aukce
- zahajovací aukce

Co jednotlivé volby znamenají a co jimi ovlivním?


Takže trh by asi podľa všetkého mala byť trhová /aktuálna / cena. Limit by mohol byť do akej maximálnej ceny by ti to mohlo nakúpiť. Ak si napr. zadáš cenu 24,30, tak ti to nakúpi za 24,30 a menej, teda už nie za kurz 24,31 a viac. Stop market by asi mohlo byť, keď si asi zadáš pri predaji stop cenu, napr. zadáš 28, tak ti začne odpredávať, ak cena klesne na 28 a nižšie. Tam ti to však už môže odpredať za akúkoľvek cenu, ktorá je pod 28, teda možno aj za nižšiu za akú si nakúpil. Ak by si nechcel, aby sa to stalo, ale chceš, aby ti napr. začalo odpredávať pri poklese na 28 /povedzme, že aktálny kurz je okolo 30 /, ale už nie lacnejšie ako je napr. cena 25, tak zadáš stop limit. Stop cena je 28 a limitná cena bude 25. Za nižšiu cenu ako 25, ti to už potom nepredá.
Doplniť alebo zrušiť, to sa dá domyslieť, okamžite alebo zrušiť, tak to už neviem. A tie aukcie, to už vôbec nechápem, čo to je. Snáď niekto to u nich má a sa ešte ozve.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"