Investovanie do meny

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
hogofogo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St 09 01, 2008 10:32 am

Investovanie do meny

Príspevok od používateľa hogofogo »

Rád by som vedel váš názor na nasledujúci investičný plán:V prípade ak Slovensko prejde v r.2009 na euro,previesť koncom roka SKK na CZK(napr.alebo inú menu V4),uložiť napr.na term.vklad (CZK cca 3,50 p.a.),alebo do iných nástrojov a v horizonte 3-5 rokov získať na posilňovaní národnej meny V4.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovanie do meny

Príspevok od používateľa filip glasa »

možno je lepšie kúpiť český korunový peňažný fond bez termínov a výpovednej lehoty.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Investovanie do meny

Príspevok od používateľa Bebe »

Ak bude u nás zavedené euro, naskytnú sa nové príležitosti, napríklad aj pri posilňovaní cudzích mien. Neviem, či by nebolo dobré sústrediť sa skôr na iné meny ako Čk. Tá posilňovala už pomerne dlho a pomerne razantne a povráva sa, že skôr ako ďalšie posilnenie meny čaká Česko vyššia inflácia. Indikátorom by v tomto prípade mohli byť úrokové sadzby a ich smer pohybu. Posilnenie meny je sprevádzané zvyčajne znižovaním základných úrokov. Pri nákupe dlhopisov potom možno participovať ako na výnosoch plynúcich zo znižovania úrokov, tak na posilňovaní cudzej domácej meny.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Investovanie do meny

Príspevok od používateľa BGuru »

peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Investovanie do meny

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Bebe napísal:Ak bude u nás zavedené euro, naskytnú sa nové príležitosti, napríklad aj pri posilňovaní cudzích mien. Neviem, či by nebolo dobré sústrediť sa skôr na iné meny ako Čk. Tá posilňovala už pomerne dlho a pomerne razantne a povráva sa, že skôr ako ďalšie posilnenie meny čaká Česko vyššia inflácia. Indikátorom by v tomto prípade mohli byť úrokové sadzby a ich smer pohybu. Posilnenie meny je sprevádzané zvyčajne znižovaním základných úrokov. Pri nákupe dlhopisov potom možno participovať ako na výnosoch plynúcich zo znižovania úrokov, tak na posilňovaní cudzej domácej meny.
Bebe, a co tak vyssi hospodarsky rast CR v porovnani s EU = posilnovanie CZK + vyssia inflacia = neznizovanie zakladnej urokovej miery = este vyssi tlak na posilnovanie CZK, co sa len tak mimochodom = rychlejsia miera konvergencie, hmm ?
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Investovanie do meny

Príspevok od používateľa Bebe »

peter.cmorej napísal:..a co tak vyssi hospodarsky rast CR v porovnani s EU = posilnovanie CZK + vyssia inflacia = neznizovanie zakladnej urokovej miery = este vyssi tlak na posilnovanie CZK, co sa len tak mimochodom = rychlejsia miera konvergencie, hmm ?
Posilňovanie meny podľa mňa znamená tlak na znižovanie cien. Zvyšovanie inflácie zas tlak na zvyšovanie úrokových mier. Či nie? Hmm?

Takže v konečnom dôsledku nemám veľké očakávania z hľadiska investovania z EURo-zóny do CZK resp. dlhopisov v CZK. Naviac úroky ECB tlačí hore a jej prvotný cieľ je boj s infláciou, takže tak bude činiť zrejme i naďalej, čo má vplyv na výber investície z hľadiska výšky výnosu a rizika. Konvergencia v Česku, ktorá zaujíma investora (nie obyvateľa) je otázka nasledujúcich 10rokov. Toľko byť v českých dlhopisoch je viac rizikové ako rentabilné.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Investovanie do meny

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Bebe napísal:Posilňovanie meny podľa mňa znamená tlak na znižovanie cien.
Ano, ale iba cien tovarov a sluzieb, ktore su "naviazane" na cudziu menu - tz. tovar z dovozu, suroviny z dovozu, sluzby poskytovane v zahraniciii ... A to samozrejme aj tak vplyva na zvysenie spotrebitelskeho dopytu a to spatne na inflaciu. Takze s tym znizovanim cien to nevidim realne.
dimension9
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 24 01, 2008 2:04 am

Re: Investovanie do meny

Príspevok od používateľa dimension9 »

nad napadom investovat do meny, kt. este neprejde na euro rozmyslam aj ja, podla mna je to celkom dobry napad. Az na to, ze rozmyslam nad inymi menami, ako ceskou korunou. Problemom vsak je, ze neviem, kde najst vyvoje kurzov jednotlivych mien za posledne roky. Neviete mi niekto poradit? Trebars rumunska a bulharska mena... No ja chcem menit z libier, kedze zarabam momentalne v nich.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Investovanie do meny

Príspevok od používateľa radvan »

http://openiazoch.zoznam.sk/produkty/me ... ?TID=MERON

najdi si co potrebujes ... su aj ine weby ale tento ma napadol ako prvy ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"