co snimi 100 000sk

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
mori79
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ne 03 02, 2008 11:00 pm

co snimi 100 000sk

Príspevok od používateľa mori79 »

som tu novy rad by som sa poradil co urobit z peniazmi mam v hotovosti 100 000sk budem ich potrebovat tak najskor za 3 mesiace poradte dakujem vobec sa tymto veciam nerozumiem a nechcem aby ma nejaka zena z ovb co robi cez den upratovacku a po veceroch financnu maklerku nejako zle naviedla dik za info
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: co snimi 100 000sk

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

:) pekny dotaz, pri troch mesiacoch s tym vela nenarobis. Ak si s nimi nechces zahrat financnu "ruletu" tak najlepsim riesenim je pre teba sporiace konto bud od mbanky alebo od ING.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: co snimi 100 000sk

Príspevok od používateľa Bebe »

No vidíš, že "upratovač" z OVB, Ti vôbec neporadil zle. Aj tu platí, že nie je upratovač, ako upratovač. :) Okrem toho si môžeš zájsť do ČSOB otvoriť si "peňažný program" k CSOB peňažný fond Multicash SKK (vstupný popl. 0,1%) Potom môžeš kedykoľvek budeš mať zas nejakých 100tis., alebo aj menej, jednoduchým prevodom z Tvojho účtu previesť peniaze do tohto fondu. Výber je ale možný len na pobočke. Zarobí Ti asi toľko, čo Ti radil kolega predomnou, ak ti ovšem tých 700Skk za to stojí. Bolo by teda dobré vybrať si niečo, čo by si využíval aj naďalej.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: co snimi 100 000sk

Príspevok od používateľa Tibor »

Tiež odporúčam jeden z dvoch produktov:
ING konto:
http://www.ingkonto.sk/sk/
alebo eMAX účet od mBank
http://www.mbank.sk/emax/
Porovnanie týchto dvoch možností som popísal na svojom blogu:
http://pospisil.blog.sme.sk/c/128561/IN ... omaha.html

No a podielový fond MultiCash od ČSOB rozhodne neodporúčam. Jednak zaplatíš 0,1% vstupný poplatok, čo ak ukladáš na 1/4 roka znamená 0,4% dole z ročného úroku. Tiež výnos tohto fondu v minulosti bol dosť pod konkurenciou (napr. TB Peňažný korunový)
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: co snimi 100 000sk

Príspevok od používateľa Bebe »

Tibor napísal:No a podielový fond MultiCash od ČSOB rozhodne neodporúčam. Jednak zaplatíš 0,1% vstupný poplatok, čo ak ukladáš na 1/4 roka znamená 0,4% dole z ročného úroku. Tiež výnos tohto fondu v minulosti bol dosť pod konkurenciou (napr. TB Peňažný korunový)
Veď ani ja ho neodporúčam kôli poplatku, či výkonnosti, aj keď sa jedná o minimálne rozdiely a to aj keď zohľadníme možnosť vrátenia dane, ak bude fond vedený na dieťa. Ak zostane úročenie sporiacich účtov na súčasnej úrovni, bude to asi najlepšie riešenie, hoci ak nie sme z BA bude vybavovanie sporiacich účtov trvať nejaký ten týždeň, či dva, čo takisto musíme na tak krátky čas brať do úvahy.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Tomcraft
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 27 03, 2008 10:46 am

Re: co snimi 100 000sk

Príspevok od používateľa Tomcraft »

Ja odporúčam keep it simple :-)
Pri trojmesačnom investičnom horizonte a jednorazovej investícii by som to dal na 3M termínovaný vklad. Más tam garantovaný výnos, bez poplatkov (v závislosti od banky) a stačí keď celú transakciu realizuješ cez svoj internet baning portál. Samozrejme veľa závisí od toho akú máš domovskú banku (aký ponúka úrok pre TV) ale využitie sofistikovanejší produkt často znamená isť do danej banky a vybaviť potrebné papiere, poplatky, čakať kym zriadia účet... čo asi za tých 100,- Sk hore dole nestojí.
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"