EU a jej politika

Politika, svetonázory, naša spoločnosť

Re: EU a jej politika

Poslaťod pokus » Uto 11 06, 2018 8:56 am

Ano. My. Slovensko, aktivny clen NATO, EU, OSN, Frontex a kadecoho ineho sme to nasou participaciou vo vojnach, politikou a vsetkou ne/cinnostou posrali.

A s tym usa neviem co chces povedat. Ja nevidim velke rozdiely medzi milionmi ilegalnych mexicanov v 200X vs miliony ilegalnych syrcanov ci hotentotov v 20XY.
Hlavne rozdiely su v tom, ze cast "nasich" migrantov k nam prisla s nepriatelskymi umyslami. To je mrzute, ale uplne pochopitelne. Nemozme predsa od niekoho ocakavat, ze bude plny lasky a stastia, ked mu zabijeme rodinu, zburame dom a znicime celu krajinu...
pokus
 
Príspevky: 181
Registrovaný: Str 01 06, 2016 7:11 pm

Re: EU a jej politika

Poslaťod jogo » Uto 11 06, 2018 4:21 pm

pokus píše:Ano. My. Slovensko, aktivny clen NATO, EU, OSN, Frontex a kadecoho ineho sme to nasou participaciou vo vojnach, politikou a vsetkou ne/cinnostou posrali.


My ,Slovensko za Dzurindu, sme posrali jedine to, že sme dovolili prelet lietadiel USA, keď bombardovali Srbsko. Na ďalších destabilizáciach štátov ako Irak, Syria, Líbia nenesieme žiadnu vinu,lebo už sme tu mali Fica, ktorý bol proti týmto destabilizáciam, tak nas tu neobviňuj z týchto zločinov. :?
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
 
Príspevky: 4004
Registrovaný: Pon 08 04, 2008 9:03 pm

Re: EU a jej politika

Poslaťod pokus » Uto 11 06, 2018 10:14 pm

:D :D :D

Bol taaaak veľmi proti, že máme od r.2002 DOTERAZ našich vojakov v Afganistane (dokopy sme ich tam poslali vyše 3600).
http://www.mil.sk/50576/?pg=1

Vyše 700 sme ich mali aj v Iraku v rokoch 2003-2007.
https://www.mod.gov.sk/5520/navrat-posl ... 2018-09-08

A od roku 2017 ich máme v Iraku opäť. Hádaj, kto bol vtedy premiér (aj keď to je úplne nepodstatné).

https://www.finreport.sk/agenturne-spra ... o-vojakov/
https://www.mod.gov.sk/40973-sk/slovens ... minovania/
https://www.mod.gov.sk/42908-sk/slovens ... t-v-iraku/

A to sa ešte môžme baviť aj o tom, koľko zbraní a munície sme poslali do Iraku aj Afganistanu a čo sa tam potom s nimi dialo...
https://www.cas.sk/clanok/40561/slovens ... a-municiu/

Fakt chce niekto tvrdiť, že my nič, my muzikanti? Jeme len to, čo sme si našou blbosťou navarili. A to platí ako pre SR, tak aj EU.
pokus
 
Príspevky: 181
Registrovaný: Str 01 06, 2016 7:11 pm

Re: EU a jej politika

Poslaťod JUGGLER » Uto 11 06, 2018 10:24 pm

Kľudne spi, bola to MIEROVÁ MISIA:

Slovenská republika sa podieľala na nastolení mieru a na jeho obnove v Iraku aktívnou účasťou príslušníkov OS SR v operácii Iracká sloboda a v rámci NTM-I. Príslušníci operácie Iracká sloboda plnili počas svojho pôsobenia náročné úlohy v zložitých klimatických podmienkach. Zo strany veliteľstva divízie bola ich práca hodnotená ako vysoko profesionálna a jednotlivé úlohy boli splnené vždy včas a v požadovanej kvalite. Príslušníci ozbrojených síl Slovenskej republiky počas pôsobenia v operácii Iracká sloboda odmínovali mechanicky takmer 890 000 m2 a ručne 185 000 m2. Pri odmínovacích prácach bolo zničených približne 660 ton munície. V operácii Iracká sloboda a v operácii NTM- I od júla 2003 pôsobilo celkom 718 príslušníkov OS SR, pričom z celkového počtu vyslaných vojakov štyria príslušníci zahynuli.

Vojnu v IRAKU rozpútalo USA s velkou Britániou bez mandátu OSN a ako zámienku použili fake news, že Irak vlastní jadrové zbrane. Zahynulo tam státisíce civilov, medziiným 200 000 detí. Ked sa zistilo že zámienka bola fake, Tony Blair sa verejne ospravedlnil.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER
 
Príspevky: 7305
Registrovaný: Štv 04 17, 2008 8:39 pm

Re: EU a jej politika

Poslaťod pokus » Uto 11 06, 2018 11:13 pm

Jáááj ospravedlnil, tak to je potom ok :P

Mierová misia aka mierové bombardovanie aka mierový dar 5000 tankových striel :P

Ostáva teda už iba vysvetliť tým pánom teroristom z Al Kájdy, IS či Talibanu, že naši vojaci boli a sú tí dobrí, mieroví. A že zlí sú tí vo vedľajšom MRAPe, tí s tou inou malou vlajkou na pleci... Tí hlupáčikovia to totiž nerozlišujú. Strieľajú nás všetkých rovnako a nenávidia nás rovnako.
Prečo je to tak? Žeby preto, pretože sme SPOJENCI a v ich očiach aj SPOLUPÁCHATELIA? ;)
pokus
 
Príspevky: 181
Registrovaný: Str 01 06, 2016 7:11 pm

Re: EU a jej politika

Poslaťod JUGGLER » Pia 12 21, 2018 12:39 am

Ivan Mikloš: Priznám sa, mám veľké obavy

Baba Vanga, bulharská veštica, ktorá zomrela v roku 1996 a (vraj) úspešne predpovedala okrem iného aj pád dvojičiek, vzostup Daeš, brexit či nástup Trumpa, údajne na rok 2019 predpovedala ekonomický kolaps v Európe, pokus o atentát na Putina, veľké cunami v Ázii a Trumpovo ohluchnutie v dôsledku choroby.

Čítajte viac: https://komentare.sme.sk/c/22010135/pri ... z5aGaOAhZj
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER
 
Príspevky: 7305
Registrovaný: Štv 04 17, 2008 8:39 pm

Re: EU a jej politika

Poslaťod JUGGLER » Ned 02 03, 2019 1:39 am

Blog Chmelára k venezuele na jeho FB:

S neskrývaným zdesením sa pozerám na vyhlásenie Európskeho parlamentu, ktorý včera uznal opozičného lídra a šéfa parlamentu Juana Guaidóa za legitímneho dočasného prezidenta Venezuelskej bolívarovskej republiky a o niečo miernejšie, ale stále neadekvátne vyhlásenie slovenskej diplomacie. Nie preto, že by som mal akékoľvek sympatie k prezidentovi Madurovi, ktorý vedie krajinu politicky i ekonomicky do priepasti. Ale preto, že to, čo robí teraz západné spoločenstvo, je hrubé porušenie akýchkoľvek noriem medzinárodného správania, je to uznanie puču a podpora vývoja, ktorý sa môže skončiť buď občianskou vojnou alebo ďalšou americkou nelegálnou intervenciou.

Naše mainstreamové médiá, ktoré majú také ťažké srdce na tie alternatívne, opäť (ako obyčajne pri medzinárodných otázkach) hrubo zavádzajú, ak nie klamú. Guaidó neprevzal moc v súlade s ústavou. Guaidó sa vyhlásil za prezidenta spôsobom, ako sa to robí v banánových republikách, ale nie v demokracii. Venezuelská ústava neumožňuje odvolanie prezidenta parlamentom, to môže len referendum. Aj keby Maduro nebol uznaný za legitímneho prezidenta (a povedzme si úprimne, že spôsob, akým sa uskutočnili posledné voľby, na to dôvody dáva), podľa článku 233 venezuelskej ústavy môže v prípade, že prezident už bol inaugurovaný (a on bol inaugurovaný 10. januára), prevziať za určitých okolností do ďalších volieb dočasné právomoci hlavy štátu len viceprezidentka, nie predseda parlamentu. Okrem toho, ako upozornili v otvorenom liste desiatky amerických akademikov – odborníkov na Latinskú Ameriku, spôsob, akým Guaidó prevzal moc, je v hrubom rozpore so stanovami Organizácie amerických štátov. Predstavte si, že by sa predsedníčka americkej Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiová s podporou Európskej únie vyhlásila za prezidentku Spojených štátov s odôvodnením, že Donald Trump nie je legitímnym prezidentom. Kto by to toleroval? Tým, že západné štáty uznali nelegálne prevzatie moci vo Venezuele, už teraz porušujú medzinárodné právo. A ak tomuto tlieskajú aj najvyšší predstavitelia Slovenskej republiky, tak sa asi všetci zbláznili. Chce Pellegriniho vláda svoj vlastný Irak?

Svet sa zahráva s ohňom. Venezuela má jedny s najväčších zásob ropy na svete, a preto nie je ťažké si domyslieť, prečo západný svet nedojíma stav ľudských práv v Saudskej Arábii, Katare, Bahrajne a mnohých ďalších diktátorských režimoch, ktoré sú vraj našimi spojencami. Médiá nás kŕmia propagandistickými obrázkami krajiny, v ktorej nie sú lieky a potraviny. Ale prečo tam nie sú? V dôsledku amerického embarga, ktoré Rada OSN pre ľudské práva označila za nelegálne, pretože dopadá na najchudobnejšiu časť populácie, nie na režim, pretože tam v dôsledku humanitárnej krízy zomierajú deti. Bývalý spravodajca OSN Alfred de Zayas označil americké správanie za zločin proti ľudstvu. Ale západný svet stanovisko Rady OSN pre ľudské práva ignoruje, hoci sa navonok ľudskými právami zaštiťuje. Je to svinstvo.
Celý tento vývoj je koordinovaný Spojenými štátmi. Tie sa už niekoľkokrát pokúsili o vojenský prevrat vo Venezuele. Na jeseň minulého roka poradca prezidenta USA pre národnú bezpečnosť a jeden z architektov prepadnutia Iraku John Bolton zaradil Venezuelu, Nikaraguu a Kubu do „trojky tyranií“. Nepripomína vám to niečo? Správne, americké propagandistické ťaženie pred vojnou v Iraku, keď George Bush vytýčil „os zla“ (Irak, Irán, Severná Kórea). Chceme sa zasa do niečoho takéhoto namočiť? Udalosti nabrali rýchly spád po inaugurácii venezuelského prezidenta Madura. Už 22. januára vyzval americký viceprezident Mike Pence Venezuelčanov, aby sa postavili „diktátorovi“ na odpor. Hneď na druhý deň sa Guaidó vyhlásil za hlavu štátu a USA ho okamžite uznali. Tomuto nemôže uveriť ani malé dieťa, že ide o spontánnu revolúciu venezuelského ľudu.

P.S. Možno by sme si tu mohli urobiť anketu k prezidentským kandidátom. Takú malú, demokratickú. Hoci anonymnú, z rešpektom k výsledkom. Počul som, že Pravda robila svoju, ale ked tam Harabín pretrvával na prvom mieste...tak anketu ukončili. Nuž demokracia je demokracia...Hlas ľudu, hlas boží...
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER
 
Príspevky: 7305
Registrovaný: Štv 04 17, 2008 8:39 pm

Re: EU a jej politika

Poslaťod JUGGLER » Štv 02 07, 2019 10:10 pm

bez komentáru...

- the Bank of England lowered its 2019 GDP growth outlook to 1.2% from 1.7%,
- the EU Commission cut its 2019 euro area GDP growth forecast to 1.3% from 1.9%
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER
 
Príspevky: 7305
Registrovaný: Štv 04 17, 2008 8:39 pm

Predchádzajúci

Späť na Politika a názory o spoločnosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť