EU a jej politika

Politika, svetonázory, naša spoločnosť

Re: EU a jej politika

Poslaťod jaroslav80 » Štv 07 18, 2019 9:18 am

Trumpeta1978 píše:Kazdy mocny stat sa snazi ovplyvnovat ostatne krajiny vo svoj prospech a je jedno ci hovorime o Irane, Cine, Usa, ci Rusku..

S tym suhlasim a presne to sa snazim povedat.
Preto nemam rad, ked Amici presadzuju, aby sa na ich agresie pouzival iny meter ako na agresie Ruska alebo Ciny.

A tiez suhlasim, ze pre vsedneho cloveka je zatial este asi unosnejsie zit a nechavat sa vykoristovat v zone USA nez v zone Ciny/Ruska. O 20 rokov ked USA budu ekonomicky a technologicky tahat za kratsi koniec (Azia je kazdopadne vacsia zakladna nez severna Amerika), mozes byt prekvapeny ako zacnu ich elity kopat a ake nastroje na udrzanie sa pri moci nasadia na beznych ludi v ich sfere vplyvu.
jaroslav80

Poslaťod MartinPillar » Štv 07 18, 2019 10:13 am

jaroslav80 píše:Poslednych 70 rokov anexie neprevadzkuju, len financuju revolucie alebo priamo invazie NATO a nasledne nasadzuju babkove vlady. Ked niekto urobi nieco podobne, reaguju podla vzorca "my sme dobri, oni su zli".

No hlavne preto, lebo je to po WWII postavene mimo medzinarodny zakon, lebo to musi schvalit najskor OSN, aby to bolo legalne.
"There is only three ways a smart person can go broke: liquor, ladies and leverage." Charlie Munger
MartinPillar

Poslaťod jaroslav80 » Štv 07 18, 2019 9:34 pm

Ked bude mat OSN sidlo v Moskve a nie v New Yorku, tak mozno aj anexia Krymu Ruskom bude legalizovana OSN.
Na druhu stranu, Izrael anektovany Sinaj Egyptu naozaj casom vratil, ked sa OSN stavalo na zadne.
jaroslav80

Poslaťod mm1809 » Pia 11 29, 2019 4:14 pm

Globalizacia pred 20 rokmi - az nabozenske uctievanie.

Globalizacia dnes - https://finweb.hnonline.sk/financie-a-b ... ych-kariet

A to sa tyka takmer kazdeho odvetvia
mm1809

Poslaťod Trumpeta1978 » Str 05 06, 2020 8:21 am

Nákupy dluhopisů Evropskou centrální bankou odporují německé ústavě, rozhodl soud

Více na https://www.e15.cz/zahranicni/nakupy-dl ... ud-1369389
Trumpeta1978

Poslaťod Trumpeta1978 » Uto 05 19, 2020 8:14 am

Zaujimavy komentar k aktualnej situacii
https://www.novinky.cz/komentare/clanek ... -internetu
Trumpeta1978

Poslaťod Trumpeta1978 » Uto 05 19, 2020 7:17 pm

Trumpeta1978

Poslaťod JUGGLER » Uto 05 26, 2020 12:39 am

OTVORENÝ LIST EUROKOMISÁRKE I. JOHANSSONOVEJ

Vážená pani komisárka,

v našej tlači som sa dočítal, že ilegálnu imigráciu rôznych osôb z celého sveta do Európskej únie považujete za potrebnú, obohacujúcu, vraj aj vo Švédsku je tretina doktorov imigrantmi. Možno ste len zabudli dodať, že väčšina tých doktorov je z krajín EÚ, poprípade východnej Európy. Ale to nie je podstatné. Podstatné je to, že ste označili všetkých tých, ktorí sú proti ekonomickej imigrácii z Afriky a Ázie, zväčša moslimov, neochotných sa prispôsobiť domácemu obyvateľstvu za pravicových extrémistov a rasistov.

Vyprosujem si od Vás, aby ste mňa a obrovskú väčšinu mojich spoluobčanov označovali za pravicových extrémistov a rasistov. Sme len obyčajní občania, ktorí si ctia svojich predkov a chcú pokojnú budúcnosť pre svojich potomkov. Naši predkovia nechodili lúpiť po celej Európe ako predkovia Švédov od čias Vikingov až po bitku pri Poltave roku 1709, keď ruský cár Peter I. definitívne zlomil veľmocenské chúťky švédskych panovníkov. Oni len stáročia obrábali svoje polia, dolovali bohaté zdroje drahých kovov a železa, budovali svoju krajinu, aby boli ich potomkovia bohatší a lepšie sa im žilo. A keď bolo treba, tak zobrali do rúk zbrane a bránili svoju vlasť. Odvrátili mnohé invázie od Hunov cez Avarov, Mongolov, Osmanov i Švédov (generalissima L. Torstenssona). Doslova možno povedať, že každá hruda našej zeme je pokropená potom a krvou našich predkov. Posledne sa vzopreli roku 1944 v Slovenskom národnom povstaní proti invázii nemeckých nacistických vojsk. Žiadať od nás, aby sme našu krajinu vydali v plen cudzincom a protivenie sa tomu označiť za pravicový extrémizmus, je od Vás jedna nehoráznosť, ktorá nie je ničím ospravedlniteľná.

My nechceme také obohatenie imigrantmi, aké sledujeme v niektorých západoeurópskych krajinách vrátane Švédska. My nestojíme o to, aby našim sedemnásťročným dievčatám odrezávali hlavy ohrdnutí milenci, my nechceme, aby sa naše ženy báli vyjsť na ulicu, lebo nevedia, za ktorým rohom ich môže niekto znásilniť. My nechceme, aby v našich mestách boli no-go-zóny, ako to je v Goteburgu alebo Štokholme. My chceme len pokojne žiť v svojej krajine, v takej, akú sme zdedili po svojich predkoch. Označovať to za pravicový extrémizmus a rasizmus, môže len absolútne bezcitný človek, ktorý stratil kontakt s normálnym životom a ktorého cieľom je totálne deštruovať spoločenský poriadok v európskych štátoch.

Pani komisárka,

keď sme vstupovali roku 2004 do Európskej únie, vstupovali sme do usporiadaného zväzku štátov, v ktorom platilo právo a ctil sa názor občanov. Za posledné roky sa táto únia zmenila na rozvrátený spolok, ktorý vnucuje svojim "poddaným" rôzne výmysly neokonzervatívcov, neomarxistov a doslova neoboľševikov. Voči týmto ideológiám nemožno byť tolerantným a ich reprezentanti nemôžu žiadať žiadnu vynútenú solidaritu.

Ďakujeme. Neprosíme si.
Anton Hrnko
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER

Poslaťod Rado » Uto 05 26, 2020 1:23 am

Anton Hrnko a celá tá ich zlodejská banda... "Jdu blejt velebnosti". Pre mňa je od 90 rokov Hrnek a výplody jeho chorej mysle ma nezaujímajú.
Obrázok užívateľa
Rado

Poslaťod JUGGLER » Uto 05 26, 2020 11:43 am

Mne sa páči ten list. Je mi jedno, či ho písal Hrnko, alebo Čaputová :)
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER

Poslaťod Rado » Uto 05 26, 2020 12:28 pm

Mne nie lebo je to výplod chorej mysle. Pánovi Hrnkovi vadí, že pani komisárka z ľudí, ktorí odmietajú migrantov robí pravicových extrémistov en bloc, ale navadí mu v tom istom liste en bloc urobiť zo všetkých migrantov násilníkov a vrahov. Nič nie je čierno-biele. Medzi nimi je viac chudákov ako násilníkov a rovnako medzi tými čo odmietajú migráciu je viac obyčajných ľudí ako pravicových extrémistov.

Takéto listy útočia na primárne pudy a potláčajú zdravý rozum. Na Slovensku sme skoro všetci kresťania a tak by sme sa mali podľa toho správať a menej tlačiť do popredia "Cudzie chceme, ale svoje si nedáme!" lebo takto sa správame voči EU. Keď sme vstupovali do EU, tak aj s dobrým aj so zlým. Aj v manželstve sa robia kompromisy bez toho to nefunguje. :D
Obrázok užívateľa
Rado

Poslaťod osamely chodec » Uto 05 26, 2020 3:23 pm

Rado chcel by si mat za suseda moslima, precitaj Koran , ja som cital a nechcel by som v ho mat za suseda v ziadnom pripade.
Miesto dúfania pri strate je potrebné sa báť a miesto strachu pri zisku je potrebné dúfat.
Najvacšie peniaze sa zarábajú sedenim.
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod Rado » Uto 05 26, 2020 3:53 pm

Popravde by som sa vedel vzdať aj nejakých tých slovenských. :D
Suseda si asi nevyberiem. Mal som už susedov rómov s ktorými má niekto problém, ja som nemal. Moje skúsenosti s ľuďmi, ktorí vyznávajú moslimskú vieru nie sú zlé. Sú to takí istí ľudia ako my. Sú aj zlí aj dobrí. Ja len na základe toho, že je niekto iný nikoho odsudzovať nebudem.
Obrázok užívateľa
Rado

Poslaťod JUGGLER » Str 05 27, 2020 1:38 am

Mne na imigrantskej politike EU vadí, že je krátkozraká. Aj tá eurokomisárka vraví, že je super. Amerika dávno pochopila, že treba importovať predovšetkým ,mozgy,,. Austrália, Kanada, Izrael si vyberajú. Nevpustia hocikoho. Ale Európa ako taká hlupaňa ničí samu seba. To, že mnoho krajín v EU má dosť problémov sa zatajuje.

Ja som za imigráciu. Ale selektívnu a pre ľudí ktorí vyznávajú európske hodnoty. Nie takých, ktorí terorizujú ženy a deti...
Kto vypľundroval Afriku, že EU má teraz prijímať nevzdelaných ľudí? Kto zničil Líbiu, že sa stala vstupnou bránou ekonomickej imigrácie do Európy? A kto Sýriu, Irak atd?

Odborníci majú často iný postoj

Nemecký Die Welt napríklad v roku 2016 uverejnil článok, ktorý referoval o tom, že utečenci môžu poškodiť tamojšie hospodárstvo. Obsah sa týkal štúdie norimberského Inštitútu pre výskum zamestnanosti, ktorý ako hlavné riziká v tomto ohľade vyhodnotil ich nízku kvalifikáciu, absenciu zručností či jazykovú bariéru.

https://www.welt.de/wirtschaft/article1 ... haden.html

Švajčiarska štúdia uverejnená Bazilejskou univerzitou v roku 2018 zistila, že prisťahovalectvo môže mať pre západné národy krátkodobé výhody, ale z dlhodobého hľadiska sa pohybom ľudí vyčerpávajú štedré systémy sociálneho zabezpečenia.

https://www.krone.at/1763081

Pozitívny vplyv na hospodárstvo spochybnili aj vo Francúzsku. Parlamentná štúdia, ktorú zverejnili republikán Pierre-Henri Dumont a Stéphanie Do z Macronovej strany LREM totiž ukazuje, že imigrácia má vo Francúzsku len neutrálny dopad na ekonomický rast či zamestnanosť.

https://www.lefigaro.fr/conjoncture/l-i ... e-20200122

Povinná solidarita

Johanssonová sa k migrantom vyjadruje často, napríklad pri nedávnej návšteve Česka. „…potrebujeme určitý mechanizmus povinnej solidarity. V Európskej únii by solidarita nemala byť ničím na výber,“ citoval Johanssonovú web idnes.cz s tým, že je podľa nej dôležité nastaviť systém tak, aby bol prijateľný pre všetky členské štáty.

P.S. Ešteže nemáme rovnaký európsky prístup k pandémii. Dopadli by sme ako Taliani, Španieli, Briti...Nechali nákazu explodovať a teraz hasia požiar. To isté robia s imigráciou...prejdú 2-3 generácie a budú otrokmi vo vlastnej krajine.

Komu sa tisnú slzy do očí nad 3 miliardami chudákov, ktorým, treba pomôcť...prosím spomente si, že tu máme 500tisíc rómov, z ktorých 400tisíc nevieme integrovať. Náš sociálny systém nedokáže zabezpečiť tých čo to naozaj potrebujú, ale EU nám vymýva mozgy, že práve my sme super krajina na preozdeľovanie cez kvóty.

Okrem toho ozajstnou chudobou trpí 1,5 miliardy ľudí, ktorý nemajú ani 1 dolár na deň na potravu. Tí určite neplatia pašerákom 3000 € na osobu aby sa dostali do Európy. 60% z nich je totálne negramotných. Totálne znamená, že nemajú žiadnu školu, ani nevedia čítať, písať...
JUGGLER

Poslaťod Rado » Str 05 27, 2020 2:30 am

JUGGLER píše: 60% z nich je totálne negramotných. Totálne znamená, že nemajú žiadnu školu, ani nevedia čítať, písať...

to bola aj väčšina Slovákov, ktorá utekala do Ameriky na začiatku minulého storočia :wink:

JUGGLER píše:Komu sa tisnú slzy do očí nad 3 miliardami chudákov, ktorým, treba pomôcť...prosím spomente si, že tu máme 500tisíc rómov, z ktorých 400tisíc nevieme integrovať. Náš sociálny systém nedokáže zabezpečiť tých čo to naozaj potrebujú, ale EU nám vymýva mozgy, že práve my sme super krajina na preozdeľovanie cez kvóty.

Náš sociálny systém by to aj zvládol, ale...nesmelo by sa kradnúť. Ak musíš kŕmiť "svojich ľudí", tak ti veľmi nezvýši pre tých, ktorí to potrebujú. Ja som nedokázal vybaviť ani parkovací preukaz, ktorý štát nič nestojí. Osobne si myslím, že preto lebo sme žiadosť spojili s príspevkom na nejaké pomôcky. Ak by to nebolo spolu, tak by sme asi prešli. :lol:

Migrácia je problém, ktorý tu bol a aj bude. Ak sa budú prehlbovať ekonomické rozdiely, tak sa tí, ktorí majú tú smolu, že sa narodili do sveta, kde žije 80% ľudí a kde sa žije zle, budú snažiť dostať do sveta, kde žije 20% ľudí, ktorí sa majú dobre. Mali sme šťastie, že sme sa narodili v ňom. :D
Ja som bol prekvapený, že sme sa bránili kvótam. Ak by sme zobrali aj 500 tisíc migrantov, tak na druhý deň by tu nebol ani jeden. :lol: My sme max. tranzitná krajina a nie vysnívaný raj. Celá debata je však o ničom. Vyzerám tu ako ten, ktorý sa zastáva migrácie a pritom mi je to úplne fuk, či tu nejakých migrantov budeme mať alebo nie.
Obrázok užívateľa
Rado

Predchádzajúci

Späť na Politika a názory o spoločnosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia