EU a jej politika

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Lex
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Lex »

Všetky menované oblasti US ťažia zo zašlej slávy. Univerzity sa boria s korupčnými škandálmi a obrovskými nákladmi na štúdium, IVY League sú pomaly dedičnou záležitosťou, nie otázkou kvality študentov, podnikateľské prostredie a spoločnosti gigantov sú dôsledkom absentujúcej regulácie čohokoľvek, s čím idú aj negatívne následky - trh s osobnými údajmi a algorytmami na reklamy, ktoré by v EU neprešli. Výskum podľa toho čoho, a tiež ide ruka v ruke s absentujúcou reguláciou, keď spoločnosti majú na výskum, lebo parazitujú na systéme (viď napr kríza opiátov, ktorá naliala zisky bio/farma priemyslu). Samozrejme, nemôžeme popierať že USA, sú stále lídrom v mnohých oblastiach, otázne je ako dlho im to vydrží a za akú cenu. Pre mňa je z pohľadu kvality života USA a čína na jednej úrovni, len sa k tomu prepracovali z opačných koncov.

pokus
Platinum Member ***
Príspevky: 620
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 6:11 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa pokus »

Ani tak lahko nebude. Sme silne rozdrobeny, patrioticky, s velmi silnymi jazykovymi a casto aj kulturnymi barierami.
O to je obdivuhodnejsie, ako dobre ako unia fungujeme.
Pre nas na sk by bolo zvlast prospesne, keby sa este vyrazne posilnia pravomoci europolu a europskej prokuratury. Inak sa budeme valat vo vlastnom hnoji este desiatky rokov.

Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
Guru Member ****
Príspevky: 1593
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Lex

ohladom prijmov osob/domacnosti v USa napr tu https://en.wikipedia.org/wiki/Household ... ted_States
https://en.wikipedia.org/wiki/Household ... income.png
Je pravda, ze poslednych cca 30 rokov realne prijmy domacnosti v Usa v podstate nerastu.

Ale ked si pozries najsilnejsiu ekonomiku Europy- Nemecko, tak tam to je velmi podobné.
https://www.statista.com/statistics/612 ... s-germany/

Vychadza to z toho, ze dalsi rast už vyspelych ekonomik je vzdy velmi obmedzený.

Naopak, krajiny tretieho sveta /napr Cina od 1990/dokazu v pripade pozitivnych podmienok rapidne rast navysit, pretoze startovacia ciara ich ekonomik je nizka.

Cinsky uspech je z velkej casti dany aj tym, ze malo berie ohlad na patentove vlastnicke prava a pouziva zadarmo cokolvek co sa jej hodí, aj ked v poslednych rokoch sa u nich tento postoj pomaly meni, asi aj z dovodu ze sami generuju stale vacsi pocet patentov.

Lex
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Lex »

Áno, to nepopieram, že keď je štartovacia čiara nižšie tak sa ľahšie rastie.

Na margo porovnania USA a Nemecka - v nemecku máš ale systém verejného zdravotného poistenia, školy sú tam zadarmo (dokonca pre všetkých EU rezidentov), zároveň funguje systém sociálneho zabezpečenia a to tak vo forme rôznych dávok ako aj napríklad vo forme silného postavenia zamestnancov.

Naproti tomu len školné išlo za posledných 20 rokov hore viac ako dvojnásobne https://www.usnews.com/education/best-c ... iversities

Ak sa pozreš na Ivy League, tak je to ešte viac, nehovoriac o výdavkoch spojených so štúdiom, čo je btw tiež riadny joke, keď dáš za textbook 500USD a po troch mesiacoch ho vyhodíš
https://www.univstats.com/comparison/iv ... ttendance/

Zdravotná starostlivost (len na rýchlo nájdený graf rastu) https://www.pgpf.org/blog/2020/04/why-a ... healthcare
vzhľadom na absentujúci systém verejného zdravotného poistenia buď máš veľkú poistku, ktorá je drahá (a málokedy kryje 100%, a aj napr 5% keď máš rakovinu sa šplhá na desaťtisíce...) alebo bankrotuješ, resp. ti starostlivosť nie je poskytnutá a môžeš si kúpiť over-the-counter ibalgin a skapať.

A to tu rozoberám, len to, čo v nemecku majú "zadarmo" zatiaľ čo v USA si za to platia niekoľkonásobne viac ako pred rokmi a pritom ich priemerná mzda nerastie prakticky vôbec. Samozrejme, tým pádom ich disponibilný príjem upadá a životná úroveň klesá. Stredná vrstva je zdecimovaná, pomaly prestáva existovať a nižšia trieda rastie. Keď sa potom pozrieš na mieru odvratiteľných úmrtí (ktorá je práve v tejto skupine najvyššia, tak si na úrovni tretieho sveta):
https://www.oecd-ilibrary.org/sites/3b4 ... b4fdbf2-en

Prečo je tento pinnacle of development na chvoste rebríčkov tak liečiteľných ako aj odvratiteľných úmrtí? Lebo týždenná dávka inzulínu stojí 300USD bez poistky
https://www.bbc.com/news/world-us-canada-47491964
Lebo účet za uhryznutie hadom je 153k
https://www.tampabay.com/news/health/th ... e/2238121/

Lebo dotované potraviny sú corn sirup a zemiaky na hranolky a bigmac manu stojí viac ako šalát, lebo keď človeku ostane po troch joboch pár dolárov tak si kúpiš radšej processed meal za 90c, nehovoriac, že sa ti veľmi asi nechce variť... tak sú všetci morbídne obézni, lebo neexistuje žiadna regulácia obsahu potravín a štátna agentúra je len štatista každému na smiech a každý štátny úradník čaka aby mohol ísť do private sektora
https://www.hsph.harvard.edu/news/press ... 1-50-more/

Hlavne, že majú freedom a vo walmarte kúpiš AR15 aby si si mohol vybaviť účty za šikanovanie v štátnej škole, lebo na súkromnú strednú rodičia nemali, tak si sedel v lavici s dealerom cracku z prívesu za mestom. American dream? We´re looking at it!

Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
Guru Member ****
Príspevky: 1593
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Lex

preco niekto, kto tam nezije, dokonca tam mozno ani nikdy nebol kratkodobo, hodnoti ci je ich system nastaveny zle?Nehovoriac o tom, ze medzi jednotlivymi statmi US existuju obrovske rozdiely v socialnom systeme, zakonoch a pod.
To je rovnake, ako by american zovseobecnoval bulharske pomery a ich system na celu EU, co uznas ze by bolo absurdne.

Komu sa v Usa nepacia liberalne zakony na drzbu zbrani, moze sa kedykolvek odstahovat do statov kde je su zakony striktnejsie. Kto nechce jest bigmac menu a hranolky, ten ma milion inych moznosti . Ak niekto ma nadvahu a chce schudnut, tak zacne jest menej kaloricku stravu a pripadne viacej cvicit. Apropo, teraz som sa vratil z nakupov a 90percent chlapov ktorych som videl malo tlste brucho- predpokladam Lex ze ty máš pekáč buchiet. Takze Slovaci na tom nie su nijako vyrazne lepsie.
Poznam osobne par ludi ktori ziju v Usa a nie su ani "morbidne obezni" ani nejedavaju bezne bigmanu a zdravotne poistenie im hradi zamestnavatel. A zit tam nemusia keby nechceli, mozu sa kedykolvek vratit na Svk. Ty mas Lex predsudky voci Usa, na co mas pravo, ale nikto ta nenuti sa tam prestahovat, mozes kludne nadalej zit v tomto socialistickom skanzene menom Eu.
Velmi jednoduche.

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11732
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Obidvaja máte svoju pravdu. Ja som tam žil. To čo ma šokovalo pri príchode ( bordel, tlstí ľudia, segregácia bohatých a chudobných, no-go štvrte, drogy ) na to som si zvykol a prispôsobil sa. Však ked zarobíš viac presťahuješ sa z lacnej štvrte do drahšej, alebo k oceánu...Ale ako každý bežný človek nevedel som sa nabažiť toho čo predtým neexistovalo u nás: fastfoody, sladené nápoje. Našťastie so nestlstol, ale sa mi dodrbalo zdravie (zuby, koža atd ). Až po rokoch, ked som sa vrátil do Európy sa zdravie znormalizovalo. Ale po rokoch môžem povedať, že ten americký štýl života - konzumný, pohodlný, aj so všetkými negatívami sa presúva ku nám. Veľa vecí ktoré som videl v USA pred dlhými rokmi, dorazili ku nám až po dlhých rokoch.

Problém je, že americkí politici svoj štandard života pokladajú za ten najlepší a radi by mali z Európy Spojené štáty európske. Tu je trochu iná situácia ako v USA, ktoré vzniklo imigráciou z celého sveta. Europa sa mení na socialistický skanzem, ale len ten, čo prežije v USA viac ako 5 rokov ocení prednosti EU ako história, úroveň a mentalitu ľudí, kultúru, rozmanitosť európskych krajín, bezpečnosť, zvyky atď. Nie sú všetko len prachy...lebo nalejme si čistého vína...väčšina ľudí od nás čo sú v Amerike sú tam s finančných a kariérnych dôvodov.

Nesúhlasím velmi z hláškami...ked žiješ v Bratislave a gangy sa tam začnú vystrieľavať na ulici, tak sa môžeš zbaliť a presťahovať inde...tam kde je poriadok. Treba si pozrieť videá z no-go zón, z downtownov velkých amerických miest...bordel, drogy, nafetovaní ľudia...No nie je to velmi o tom, že sa NEPOZERAJ, alebo neži tam. Krásne reči o rovnosti sa rozprávajú, ale chudoba, bieda, kriminalita tam existuje v šokujúcich rozmeroch. To zatial u nás nie je, ale s laxným prístupom skončíme rovnako.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Lex
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Lex »

Trumpeta1978 napísal:
So 12 06, 2021 12:26 pm
Lex

preco niekto, kto tam nezije, dokonca tam mozno ani nikdy nebol kratkodobo, hodnoti ci je ich system nastaveny zle?Nehovoriac o tom, ze medzi jednotlivymi statmi US existuju obrovske rozdiely v socialnom systeme, zakonoch a pod.
To je rovnake, ako by american zovseobecnoval bulharske pomery a ich system na celu EU, co uznas ze by bolo absurdne.

Komu sa v Usa nepacia liberalne zakony na drzbu zbrani, moze sa kedykolvek odstahovat do statov kde je su zakony striktnejsie. Kto nechce jest bigmac menu a hranolky, ten ma milion inych moznosti . Ak niekto ma nadvahu a chce schudnut, tak zacne jest menej kaloricku stravu a pripadne viacej cvicit. Apropo, teraz som sa vratil z nakupov a 90percent chlapov ktorych som videl malo tlste brucho- predpokladam Lex ze ty máš pekáč buchiet. Takze Slovaci na tom nie su nijako vyrazne lepsie.
Poznam osobne par ludi ktori ziju v Usa a nie su ani "morbidne obezni" ani nejedavaju bezne bigmanu a zdravotne poistenie im hradi zamestnavatel. A zit tam nemusia keby nechceli, mozu sa kedykolvek vratit na Svk. Ty mas Lex predsudky voci Usa, na co mas pravo, ale nikto ta nenuti sa tam prestahovat, mozes kludne nadalej zit v tomto socialistickom skanzene menom Eu.
Velmi jednoduche.
Je pravda, že hodnotím, ale na základe faktov - vychádzam (okrem iného) zo zdrojov, čo som tu uviedol, obzvlášť som si dal pozor aby som použil dobré zdroje, čo možno najobjektívnejšie.

Liberálny prístup k držbe zbraní v usa je už len čerešnička na torte, aj keď apriori nemám proti držbe zbraní nič, fandím jej regulácii - napríklad slovenský stav je podľa mňa ideálnym kompromisom medzi reguláciou a prístupom k strelným zbraniam, na druhú stranu rozumiem ako sa usa dostali tam kde sú a viem, že cesta k stavu, ktorý by odzrkadloval potreby súčasnej spoločnosti bude ešte dlhá a bolestná. Dnes už totiž nikto nepotrebuje chrániť svoj kus zeme proti nájazdníkom a/alebo indiánom, no zákon sa od tých čias neposunul.

Oveľa väčší problém ale vnímam v tom, že pri jedení to nie je o tom, že máš možnosť. Práve preto som hodil link na štatistiku o tom, že jesť v usa zdravo je drahšie, zároveň je to časovo náročnejšie lebo musíš variť, čo pri nízkych mzdách a potrebe viacerých jobov vytvára stav, že to reálne nie je otázka voľby, ale otázka nutnosti.

Nikde som nehovoril, že všetci v usa sú obézni, ale štatisticky sú prakticky naojobéznejšia krajina na svete https://worldpopulationreview.com/count ... -countries (ak si odpustíme mikro krajiny s pár tisíc obyvateľmi).

Neviem, či by som môj postoj nazval predsudkami. Myslím, že môj postoj je neutrálny - vychádzam z faktov, necítim voči usa nejakú ideologickú antipatiu. Pravdou ale je, že by som tam žiť nechcel a veľa vecí, čo sa v usa deje pokladám za absurdné a moje emocionálnejšie komentáre v tomto vlákne vychádzali práve z toho, a z toho, že usa sú stále glorifikované a nahliada sa na ne ako na svetový zázrak, pričom to tak nie je, a je otázne či to tak niekedy bolo. Na druhú stranu pri cestovaní som stretol viacerých američanov, s mnohými som doteraz v kontakte a nemôžem povedať, že by boli zlí, práve naopak boli veľmi srdeční a dokonca neboli ani obézni :)

Neber preto prosím, moje komentáre tu ako snahu o flame, bral som to tak, že sme v off-topic vlákne a diskutujeme, ak som sa ťa nejak dotkol, alebo si mal pocit, že na teba mojimi príspevkami útočím, nebolo to tak a ani to nebolo mojim cieľom.

Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
Guru Member ****
Príspevky: 1593
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Iste, ze v Usa su veci, ktore su negativne a sloboda je tam podobne fiktivna ako v Eu,napr tento clanok to ukazuje
„Horší než Severní Korea.“ Známá uprchlice z KLDR je zděšená politickou korektností v USA
https://echo24.cz/a/SY3WX/horsi-nez-sev ... d=12272750

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11732
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Trumpeta1978 napísal:
So 19 06, 2021 7:38 pm
Iste, ze v Usa su veci, ktore su negativne a sloboda je tam podobne fiktivna ako v Eu,napr tento clanok to ukazuje


https://echo24.cz/a/SY3WX/horsi-nez-sev ... d=12272750
Presne tak. :potlesk:

A najlepšie to vidíme my, ktorí sme zažili totalitu. Aj ona zažila režim, takže vídí to vymývanie mozgov. Som rád, že si to tu dal, lebo ja som si často odniesol nepochopenie.Dobré čítanie o tom ako vymývajú mozgy mladým na univerzitách. Čítal som o tom spústu článkov...aj rodičia často protestujú.A to isté importujú do EU...nenadarmo vyhnali z Maďarska Sorosovu univerzitu.


Zdrcující kritiku amerického vysokého školství přinesla Yeonmi Parková, severokorejská studentka prestižní americké Kolumbijské univerzity, které se podařilo v roce 2007 uprchnout ze Severní Koreje. Parková v rozhovoru pro server Fox News uvedla, že atmosféra útlaku svobody slova a názoru je na amerických školách podobná jako v její rodné zemi pod diktaturou Kim Čong-una. „Ani Severní Korea není tak šílená,“ prohlásila dokonce.

„Vymývají vám (tam) mozek.“


„Čekala jsem, že platím takové jmění, vynakládám tolik času a energie, abych se naučila myslet. Jenže oni vás tam učí myslet tak, jak oni chtějí, abyste mysleli,“ řekla. „Uvědomila jsem si, páni, to je šílenství. Myslela jsem, že Amerika je jiná, ale viděla jsem mezi ní a Severní Koreou tolik podobností, že jsem dostala strach.“

Mezi tyto podobnosti Parková řadí protizápadní názory, atmosféru kolektivní viny a politickou korektnost.

Popsala, jak ji například pracovnice školy pokárala za to, že řekla, že má ráda západní literaturu, například knihy britské spisovatelky Jane Austenové. „Řekla mi: ‚Věděla jste, že ti autoři měli koloniální uvažování? Byli to rasisti a bigoti a podvědomě vám vymývají mozek‘,“ řekla Parková.

Podobně ji zarazilo, proč má některé spolužáky označovat jako „oni“, ne „on“ či „ona“. Šokovalo ji, když studenti na každém semináři oznamovali, jak si přejí být označováni. „Angličtina je můj třetí jazyk. Naučila jsem se ji v dospělosti. Někdy omylem stále říkám ‚on‘ nebo ‚ona‘ a teď po mně chtějí, abych těm lidem říkala místo toho ‚oni‘? Jak to mám sakra začlenit do své mluvy? Byl to chaos. Přišlo mi to jako úpadek civilizace,“ uvedla. „Severní Korea byla fakt šílená, ale ne takhle šílená,“ přiznala.

Parková se po řadě hádek s vyučujícími i studenty nakonec naučila „držet pusu zavřenou“. „Viděla jsem útlak, vím, jak vypadá,“ podotkla. „Tahle děcka pořád opakují, jak jsou utlačována, kolik zažila nespravedlnosti. Nemají ponětí, jak to je těžké být svobodný.“

„Lidé v Americe se můžou přetrhnout, aby předali svá práva a moc vládě. To mě děsí nejvíce,“ uvedla lidskoprávní aktivistka. „Vy (Američané) jste přišli o zdravý rozum na takové úrovni, že to já coby Severokorejka nemůžu ani pochopit.“

Sedmadvacetiletá Parková uprchla z režimu Severní Koreje v roce 2007, když jí bylo 13 let. Spolu s matkou se dostaly do Číny, kde padly do rukou obchodníkům s lidmi a byly prodány do otroctví. S pomocí křesťanských misionářů se jim pak podařilo uprchnout do Mongolska a nakonec našly útočiště v Jižní Koreji. O svých zážitcích sepsala knihu s názvem Abych přežila: Můj útěk ze Severní Koreje. Na Kolumbijskou univerzitu nastoupila v roce 2016, kde ale teď zažívá nové peklo.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Adammd
Platinum Member ***
Príspevky: 1011
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Adammd »

Dam sem cely text, ako im vymyvaju mozgy, clanok je za paywall
Ve vzduchu je bělošský jed. Amerika začíná posuzovat lidi podle barvy kůže
Napadlo by vás, že dokonce nemluvňata mohou být rasisty? Zaměstnanci hollywoodského obra Walt Disney už to vědí. Osm tisíc jich prochází školením, aby cítili vinu a hanbu za systémový rasismus a bělošské privilegium.

Kromě jiného jim také sdělili otřesnou zprávu, že u dětí se projevují první známky rasismu ve třech měsících a čtyřletí bílí caparti už pociťují silnou zaujatost ve prospěch bělošství.

V Seattlu školní úřad oznámil bílým učitelům, že se provinili „duchovní vraždou na černých dětech“. Rodiče, kteří během lockdownu slyšeli, co učitelé občas hustí do dětí v rámci výchovy proti rasismu, si stěžují. Třeba když zjistili, že jejich prvňák musí „dekonstruovat své rasové a sexuální identity“, jako v kalifornském Cupertinu.

Má to ale háček. Teorie obsahuje past. Nesouhlas s ní je důkazem rasismu a toho, že je třeba zavést ji do života jako sůl.

Ale nejde jen o školy a děti. Kalifornská vládní agentura na ochranu živé přírody dospěla k názoru, že černoši si tolik neužívají života v přírodě „kvůli bělošskému rasismu, generačnímu traumatu a historicky daným obavám z lynčování“.

Válečné námořnictvo doporučilo svým příslušníkům četbu pokrokářských biblí Jak být antirasistou a Bílá křehkost, která tvrdí, že běloši mají rasismus vrozený.

Dokonce Národní laboratoře Sandia v Novém Mexiku, kde se navrhují americké jaderné zbraně, poslaly své mužské zaměstnance na třídenní převýchovný kurz, kde jim bylo řečeno, že „bělošská mužská kultura je stejná jako Ku-klux-klan, zastánci bílé nadvlády a masové vraždy“. Vědci a manažeři se pak museli zříct svých „bělošských mužských výsad“ a napsat omluvný dopis fiktivní ženě a člověku s jinou barvou pleti.

Zní to jako opsané z Orwella nebo z 50. let? Pro Si Van Fleetovou, matku jednoho žáka ve Virginii, je to spíš vzpomínka na vlastní dětství. Při debatě rodičů se školní radou řekla: „Je to stejné jako doktríny, které nás učili, když jsem byla dítě v Maově Číně.“

Věci došly tak daleko, že dokonce Martin Luther King, ještě včera vzývaná modla a oběť boje za práva černochů, je náhle považován na hlasatele bludů a kolaborantského strýčka Toma.
Nahá žena v americkém Portlandu protestuje proti rasové nerovnosti a policejní...

Nahá žena v americkém Portlandu protestuje proti rasové nerovnosti a policejní brutalitě. (18. července 2020)

Tenhle velký americký zvrat plyne z obskurního učení, jemuž se říká kritická rasistická teorie a jež náhle proniká Amerikou, když celá desetiletí živořilo jen na univerzitních katedrách a v časopisech, jež nikdo nečetl.

Dosud byl cíl boje proti rasismu chápán jako dosažení „barvoslepé“ Ameriky. To je Kingův výraz. Jak řekl, ta přijde, až lidé nebudou posuzováni podle barvy pleti, ale podle charakteru.

Jenže teď mají být posuzováni naopak podle kůže, protože ta podle kritické rasové teorie určuje vše. Nejde o to, co umíte, ale jakou máte barvu.
Jak byl King mimo

Teorie se začala rodit v 70. letech mezi několika univerzitními učiteli zklamanými tím, že velký pokrok a tempo v lidských právech ze 60. letech se takřka zarazil.

Jediné vysvětlení, jež je napadlo, bylo toto: dál se to nehne, protože Amerika je ve skutečnosti postavená na rasismu. Tahle idea stála u zrodu Ameriky. Žádná svoboda, jak se to traduje. A příslušnost k rase je uniformou, která říká, kým jste.
Black Lives Matter na stupních vítězů? Povoleno. Američané se učí protestovat

Když jste bílý, jste nositel bílého privilegia. Máte rasismus vrozený. Ani o tom nevíte, nemusíte si myslet, že jste rasista, ale jste, protože máte moc. Ta je vrostlá do kořenů státu, od školních rad a firem po soudy. Je to moc pro vás. Jste utlačovatel. Když jste černí, rudí nebo zelení, jste utlačovaní. Nikdy nemůžete být rasisty, protože nemáte moc.

Na této teorii, která bojuje proti rasismu, je zvláštní, že úplně v pohodě povoluje rasismus jako antirasismus. Jeden z jejích klíčových bodů zní, že je v pořádku diskriminovat na rasovém základě, pokud to přispěje k povznesení menšin.

Jasně to popsal jeden z nových pokrokářských hrdinů Ibram X. Kendl (dříve Henry Rogers) v bestselleru Jak být antirasista: „Jediným lékem na rasovou diskriminaci je antirasová diskriminace. Jediným lékem na minulou diskriminaci je současná diskriminace. Jediným lékem na současnou diskriminaci je budoucí diskriminace.“ Čili existuje špatná diskriminace, což je rasismus, a dobrá, jíž je antirasismus.

Celé to bylo tak absurdní, že vědci, kteří s tím přišli, si na to téma udělali první seminář až v roce 1989. Pak bylo čtvrt století zase ticho, potom ale vše urychlil dvojitý lomcovák.

Volby v roce 2016 vyhrál Donald Trump a levice řešila nepochopitelnou záhadu, proč ho volilo tolik lidí a co byli zač. Protože Trumpa už v kampani prohlásila za rasistu a symbol zpátečnické bílé Ameriky, která se nechce vzdát svých výsad, přeložila si to tak, že půlka země jsou stejní dinosauři. Ta hrůza... Pak bílý policista zaklekl George Floyda, a tím se to jako by potvrdilo. A vše se pořádně rozjelo.
Americký prezident Donald Trump navštívil město Kenosha ve Wisconsinu, zmítané...

Americký prezident Donald Trump navštívil město Kenosha ve Wisconsinu, zmítané nepokoji a protesty proti policejnímu násilí. Přitom se střetli jeho příznivci s příznivci hnutí Black Lives Matter. (1. září 2020)

Kritická rasová teorie šipkou naskočila do mainstreamu a zahájila rychlý pochod americkými institucemi.

Najednou probíhá školení ve vládních úřadech, dostává se do osnov škol, probíhají kurzy pro učitele i zaměstnance korporací. Zkuste nepřijít. FBI má o ní semináře, ministerstvo vnitřní bezpečnosti sdělilo svým lidem, že stále páchají „mikronespravedlnosti“ a vžili se do role utlačovatelů. Úředníci z ministerstva financí se na školení dozvěděli, že „doslova všichni běloši přispívají k rasismu“. Zaměstnancům školského odboru newyorské radnice zase při školení řekli, že „ve vzduchu je bělošský jed a my všichni ho vdechujeme“.
„Nejezdím sockou“

Vypukla kolem toho další bitva kulturní války. Sedm států teorii zakázalo ve školách a institucích, jež žijí ze státních peněz. Třináct dalších států se rozhoupává.

V amerických médiích lze pravidelně zachytit drobné zprávy, jak rodiče protestují proti tomu, co se děti někde učí. Nelíbí se to občas i menšinám, jejichž děti přicházejí domů s tím, že se dozvěděly, že jsou podřadné.

Má to ale háček. Teorie obsahuje past. Nesouhlas s ní je důkazem rasismu a toho, že je třeba zavést ji do života jako sůl.
Biden zavedl nový svátek. Juneteenth bude připomínat konec otroctví

Běží kolem toho vášnivá diskuse. Odpůrci si myslí, že děti jsou indoktrinovány nesmysly. Zastánci říkají, že jen zkoumají cesty, jimiž rasismus zamořil politiku, kulturu a soudy. Odpůrci kontrují, že tak nevinné to není. Typický doklad: před pár dny řekla na schůzi jedné školy v Portlandu učitelka jménem Katherine Watkinsová, že kolegové, kteří nebudou chtít učit kritickou rasovou teorii, jsou něco jako pedofilové, a pokud se nezbaví svého „koloniálního myšlení“, budou vyhozeni.

Do toho pokrokáři obviňují zakazující a protestující protivníky z mccarthismu a potlačování svobodné diskuse o rasismu. Ti je viní pro změnu z rasismu a prosazování nové formy marxismu, v níž třídní konflikt utlačovaných a utlačovatelů daný vlastnictvím výrobních prostředků střídá střet daný barvou kůže.

Faktem je, že prosazování teorie někdy svým stylem připomíná léta za železnou oponou, nejen proto, že při školeních se zmiňuje i Angela Davisová, kterou česká starší generace pamatuje jako oslavovanou návštěvnici Gustáva Husáka. Teorie je prezentována ne jako téma k diskusi, ale jako zjevená pravda, pokrok, o němž se nepochybuje. Slogany jako „Je třeba udělat více práce“, „Mlčení je spoluvina“ či „Zamysli se nad svými privilegii“ znějí jako ozvěna prvomájových hesel.
George Floyd

Podobně jako u nás kdysi hrál při přijímání na školy roli správný třídní původ, nedávno v Illinois řešili stížnost učitelky, že její školní okrsek rozhodl, aby se při klasifikaci žáků přihlíželo k jejich rasovému původu.

Martin Luther King byl zavržen, jelikož podle teorie vlastně napomáhal udržování rasismu.

A školení pokračují, protože je těžké jít proti proudu. Například zaměstnanci studií Walt Disney jsou při nich vyzýváni, aby „dekolonizovali svoji knihovnu, přispěli na místní pobočku Black Lives Matter či se podíleli na reparacích“.

Taky se o sobě leccos dozvědí. Třeba když vyplňují seznam „bílých privilegií“, s položkami, díky nimž mají pochopit, jaké problémy mají jiní: „Jsem běloch“, „jsem heterosexuál“, „jsem muž“, „stále se identifikuji s genderem, s nímž jsem se narodil“, „nikdy jsem nebyl znásilněn“, či dokonce „nepoužívám veřejnou dopravu“.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_mama
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci

Adammd
Platinum Member ***
Príspevky: 1011
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Adammd »

f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci

Rokosák
Guru Member ****
Príspevky: 2131
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Rokosák »

Amerika posudzuje ludi podla farby kože už niekoľko storočí. Ale koncept podpory či aspoň tolerancie pre menšiny je potrebný. Prečo? Pretože existuje jedna menšina, ktorej všetko vďaka tomuto konceptu vychádza. Kto sú to? Predsa mocní a bohatí.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.

Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
Guru Member ****
Príspevky: 1593
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Aky je druhy stupen od ekonomickeho bodu " socialisticky skanzen"?
https://zpravy.magazinplus.cz/2540-dals ... d=12610520

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11732
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dobrý článok. Navyše si myslím, že tí skostnatení eurobyrokrati to nemajú z vlastných hláv.
Dobré čítanie hlavne pre tých, čo prikladajú európskym akciám vysokú váhu v portfóliach ETFs :roll:

Evropská ekonomika ve světovém měřítku přitom dlouhodobě upadá, citelně ztrácí na konkurenceschopnosti už nyní. Dokumentuje to třeba i nedávno publikovaný žebříček nejhodnotnějších firemních značek světa. V první padesátce má EU už jen šest zástupců. Ještě v roce 2008 jich měla šestnáct. Navíc, zatímco USA či Čínu reprezentují na čelných místech technologické značky založené často na samém sklonku 90. let, jako je Google, Tencent či Alibaba, Evropu v pořadí zastupují značky jako Louis Vuitton, s rokem založení 1854, nebo Chanel, vzniklý v roce 1910. To napovídá, že Evropa ekonomicky bude upadat i nadále. Nevěříme-li tedy, že budoucnost patří dámským kabelkám spíše než on-line a IT technologiím či e-commerce.

Ekonomické chřadnutí Evropy má i The Economist za “spektakulární”. Prvně v historii je podle týdeníku nyní 60 procent firem se světově nejvyšší tržní hodnotou z USA. Evropa jich má poprvé v novodobé historii jen méně než dvacet procent. Hodnota firmy přitom z velké části reprezentuje inovativní potenciál. Vždyť třeba hodnota firmy se odvíjí od hodnoty jejích akcií. A jejich hodnota zase do značné míry vypovídá o tom, jak investoři věří v budoucí úspěšnost a ziskovost příslušné firmy.

Proč investoři méně a méně věří v budoucnost evropských firem? Evropa trpí hned několika závažnými chorobami. Její ekonomika je předlužená a přeregulovaná, takže firmy ztrácí schopnost inovace a ve světě jim ujíždí vlak.

"Soubor klimatických opatření, který dnes Evropská komise představí, předluženost a přeregulovanost masivně umocní, byť s bohulibým cílem. EU může v důsledku dnes představených opatření přijít o další podstatnou část své konkurenceschopnosti ve světě. Navíc, i když se takto fatálně ekonomicky střelí do nohy, není nikde zaručeno, že tím světu jakkoli pomůže z hlediska environmentálního. Pokud totiž ekonomiky typu USA, Číny či Indie nebudou postupovat tak ambiciózně jako EU v dosahování zelených cílů, EU sama nemá šanci celoplanetární klima příliš ovlivnit. Vždyť z globálního hlediska je Evropa geograficky jen nevelkým západním výběžkem Eurasie,"
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
Guru Member ****
Príspevky: 1593
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »


Rokosák
Guru Member ****
Príspevky: 2131
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ekonomika nie je to iste ako trhova hodnota firmy. Trhova hodnota firmy sa zaklada na ponuke a dopyte investorov. Ak si vezmeme firmu s 10 miliardovou trzbou a miliardovym ziskom v USA a EU, zistime, ze americka firma ma vyssiu trhovu hodnotu. To vsak neznamena, ze ekonomika je to iste.

V USA nema polovica obyvatelstva ziadne rezervy. To v krajine, kde je zdravotnictvo spoplatnene a, ktore zabera 29% HDP. Samozrejme, ze ani v USA ta nenechaju zomriet ak dojdes do nemocnice. Ale ak nemas poistku tak ta daju dokopy, a poslu domov.

Stav zdravotnictva samo osebe naznamena aj stav akonomiky. Ale ani trhova hodnota firiem.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.

Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
Guru Member ****
Príspevky: 1593
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Rokosák

prepáč, ale z nižšie uvedených zdrojov to nevyzerá, že by úspory domácností v Usa boli nízke

https://www.statista.com/statistics/246 ... -by-month/
https://tradingeconomics.com/united-sta ... al-savings

https://fred.stlouisfed.org/series/PSAVERT

Ludia ktori maju v Usa nejake normalne, slusnejsie miesto, maju zdravotne poistenie hradene zamestnavatelom. Rozdiely su uz potom len co vsetko toto poistenie zahrna.

Ten clanok poukazoval na to, ze Europa ma velmi malo velkych svetovych inovativnych firiem a zije hlavne zo zašlej slávy starých korporacii.

Z Europy je stale viacej služobníček a fackovaci panák pre všetkych okolo, pretože sa stáva perifériou, či sa nam to páči alebo nie. Eu napr platí obrovske miliardy Turecku, len preto, že by sa sama nedokazala vyporiadat s prilivom utecencov/iba z jedneho smeru/ a takto je vydierana. Fotka vystihuje všetko.
gettyimages-1127334371.jpg

Rokosák
Guru Member ****
Príspevky: 2131
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Rokosák »

Tych 14.5% je disponibilny zostatok po nutnych vydavkoch. To znamena. ze ten zostatok sa moze usetrit, alebo spotrebovat na hocijake ciele. Statistiku, ktoru ja pouzivam je kde zhruba polovica rodin ma rezervy nizsie ako 400 dolarov.

https://www.cnbc.com/2019/05/23/million ... dship.html je statistika z roku 2018 teda pred pandemiou. Vtedy nemalo 400 dolarov rezervy 27%. Vratane tych co by mali (a museli) nieco predat ci si pozicat.

Minuly rok uz 40 percent podla https://abcnews.go.com/US/10-americans- ... d=63253846

Dnes sa to blizi k polovicke.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.

Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
Guru Member ****
Príspevky: 1593
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Rokosák

v Usa nikdy nebola vseobecna tendencia k nejakemu velkemu setreniu narozdiel napr od Europy. Ciastocne to suvisi s tym, ze v Usa je najdolezitejsim osobny udajom uverova historia konkretneho cloveka, bez nej sa clovek nikam nepohne a preto je vyhodne pre nich co najviac cerpat uvery, ziju na kreditkach.

Preto neviem ci skutocnost ze Us domacnosti maju oproti Europe /aj to by bolo asi na dlhsie o ktorych statoch Eu sa bavime/ nizsie rezervy hotovosti ma nejaky zasadny ekonomicky vyznam.
Apropo ten pojem ze disponibilny zostatok z prijmov po odcitani vydajov, to sa mi zda dost vagne, co ked sa mi strhavaju sporenia, inevsticie a pod? proste by smo ten udaj prilis neprecenoval/museli by sme poznat presnu metodiku zaroven akym sposobom tieto udaje ziskavaju/
Co som posledne jednym okom pozeral earning Us firiem tak pekne vysledky, osobne sa viacej boji o osud Eu ako o osud Usa. Americania maju totiz stale najsilnejsiu armadu aj financny system, Europa nema ani jedno z toho.

Rokosák
Guru Member ****
Príspevky: 2131
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Rokosák »

Trumpeta1978 napísal:
Pi 16 07, 2021 4:06 pm
Usa je najdolezitejsim osobny udajom uverova historia konkretneho cloveka
Je to dolezity udaj ak si chces pozicat. Ale zhruba polovica obyvatelstva nema dostatocne rezervy. Poziciavaju si casto od pochybnych vydieracov za vysoke uroky. Keby vedeli setrit, ci mat financnu disciplinu, tak by si nemuseli tolko poziciavat. Mali by do rezervy. Inak, to plati o mnohych aj na Slovensku.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.

Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
Guru Member ****
Príspevky: 1593
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Rokosák

to zavisi aj od toho ako s tym vie kto narabat a ci vyuziva napr bezurocne obdobie a pod.
Za druhe sa uverova historia tvori aj inymi typni uverov kde byvaju urokove miery vyrazne nizsie ako pri kreditnym kartach co je nadrahsi typ uveru.

iceberg8
Guru Member ****
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Podla mna fyziku neoklame ani USA, ani Cina, a ani EU.
Pokial niekto veri, ze vascina bude mat vacsinu, tak je na omyle, to nejde.
Vzdy tu bude musiet byt viac ako 1.00 sluhov, na 1.00 pánov.
Kazdy jeden z nas ma "sen", ze raz bude mat "dost" , napriklad 1 byt navyse a z neho pasivny prijem, lenze to je extremna hlupost - ked to dosiahne kazdy obcan, tak kto tam bude v najme? Byt je len ako ukazka, mozete si tam dosadit akcie alebo podniky a akykolvek iny majetok. Cize, tí co prosperuju, tak prosperuju na ukor chudobneho leniveho a "staci mi TV a pivo" obcana. V neposlednom rade na generacii, ktora ma tu smolu, ze byvanie je najdrahsie v historii voci platu, dost blby start do zivota. (nieco co spominal Lex, "zlomis si nohu a rodina je bankrot")
Vacsina sa nemoze mat lepsie ako priemer. Lepsie ako priemer sa moze mat ten sikovnejsi, ci uz moralne alebo nemoralne.
Odoslané z počítača

Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
Guru Member ****
Príspevky: 1593
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Klimaticky balik sposobi ze inflacia pojde casom hore urcite nad 2percenta. ECB bude nadalej vykupovat dlhopisy Talianska a Grecka /aj ked uz nemala povodne/. Hore pojde v podstate vsetko, od tovaru z dovozu, cez elektrinu, letenky az po auta ci cenu masa. A mame tu aj zaciatok konca hotovosti-digitalne Euro. Postupne bude cash vytlacovany a nakoniec ludia budu musiet vsetky uspory iba v digitalnom Eure ktore bude pod vysostnou spravou ECB ktore bude moct urokove sadzby tlacit do zaporu kolko bude chciet. Eu bude v najblizsich rokoch tlacit na clenske staty aby vyrazne zvysilispotrebne dane.
Máme sa na čo tešiť..
https://www.ecb.europa.eu/press/pr/date ... 23.en.html

iceberg8
Guru Member ****
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Digital euro, to radsej emigrujem prec z EU. To bude smrt pre slobodu.
Odoslané z počítača

Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
Guru Member ****
Príspevky: 1593
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Zaujimava diskusia nielen o digitalnom €
https://www.youtube.com/watch?v=qBUHBVQ ... arpi%C5%A1

Glogol
Platinum Member ***
Príspevky: 723
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Glogol »

Pisem asi v emociach ale tie schranky na Cypre a pod su snad posledna vec co ma vie vytocit. Je jasne ze preco to EU akceptuje, ktovie kolki politici a ich kamosi tam su poskryvani. A este aj dotacie od statu beru. Uz viem koho budem volit - stranu s najtransparrentnejsou agendou na schrankove firmy. Vsetci platime dane a odvody ako blazni a sviniari si ich odoberaju https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... il-dalsie/

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11732
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Štát by nemal dealovať so žiadnou schránkou. Ale už sa to pomaly stransparentňuje. Kdesi tu u nás sa písalo, že Cyprus vydá zoznam ľudí stojacích za firmami. Aj IB vraj ruší účty cyperským firmám.

Nuž a najväčšia sranda je, že Penta, asi najväčší zamestnávatel v SR ( odhadujem cca 30 tisíc ludí ) je v podstate cyperská firma.

PENTA INVESTMENTS LIMITED, skrátene Penta, je cyperský podnik, ktorý bol založený v roku 1999 resp. 2005, a ktorý spravuje investičné portfólio cyperskej holdingovej spoločnosti PENTA HOLDINGS LIMITED. Pôvodne sa vyvinul zo slovenského podniku založeného v roku 1994...
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Martin7
Platinum Member ***
Príspevky: 1007
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Martin7 »

Glogol, ktorá strana má podľa teba najtransparentnejšiu agendu?
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Keďže sa ma často pýtate na brokera, mám Fio.

Glogol
Platinum Member ***
Príspevky: 723
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Glogol »

Martin7, momentalne neriesim, mam ulozene v pamati. Ano, Cyprus by do konca roka mal odhalit skutocnych vlastnikov ale to bude len opat nejaky biely kon z Nikozie. Veri snad niekto, ze sa dozvie realneho vlastnika napr. Lemikonu ktoremu dal Pociatek vyplatit miliony z Tiposu ? Neexistuje.p..s JaT maju na Cypre snad aj viac ako Penta. Trocha surfujem po cyperskych strankach a figurky na pozicii riaditelov je vidiet, vlastnikov samozrejme nie. Ked dam vyhladat kde vsade je figurka riaditela este dosadena - takmer vzdy mi vyskocia JaT firmy.

Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
Guru Member ****
Príspevky: 1593
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

"Jak v trenýrkovém království vařili HDP"

https://finmag.penize.cz/penize/268167- ... varili-hdp

Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
Guru Member ****
Príspevky: 1593
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Gigantický klimatický podvod a řešení pro planetu Zemi

https://www.youtube.com/watch?v=FMFQg1w ... avid%2CCSc.

Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
Guru Member ****
Príspevky: 1593
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Vladimír Pikora 1. díl: Už nežijeme v kapitalismu, ale ve výtvoru sociálních inženýrů
https://www.youtube.com/watch?v=xj2RzSi ... 9universum

Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
Guru Member ****
Príspevky: 1593
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Ekonóm Baláž: Vyzerá to tak, že nakoniec ECB pristúpi k zvyšovaniu úrokov a zdražejú aj hypotéky

https://e.dennikn.sk/2610517/ekonom-bal ... 1623091064

iceberg8
Guru Member ****
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Zda sa, ze omicron nie je najvacsi problem v EU
https://www.express.co.uk/news/politics ... ssion-memo
problem su VIANOCE! nesmieme hovorit "vianocny cas", je to neeticke voci tym, ktori neoslavuju vianoce!
treba vyhodit viac penazi na viac takychto napadov, aleluja.
Odoslané z počítača

Glogol
Platinum Member ***
Príspevky: 723
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Glogol »

Videl som vianocne maily z vedenia v nemenovanom korporate. Pred par rokmi typu "Vesele a stastne Vianoce..." a pred rokom zacali maily typu "....pokojne sviatky". Slovo Vianoce nepomenute.

Adammd
Platinum Member ***
Príspevky: 1011
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Adammd »

Najlepsie je "Holiday Season". Ta hyperkorektnost je na grcanie. Ale to robia len politici(+ "progresivne" neziskovky prisate na statny cecok) a media, normalny clovek zostane vzdy normalny. Mne byvaly kolega z UK, moslim, privandrovalec z Egypta, mi kazdorocne posiela na Whatsup zelanie "Merry Christmas"....
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci

Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"