des

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: des

Príspevok od používateľa Rokosák »

Nasa ryba smrdi od ludi, ktori su hlavou nasej spolocnosti. Teda nase elity, volakedy sa tomu hovorilo vladnucej triedy. U nasich elit je vidno krasnu sucinnost medzi politikmi, domacimi podnikatelmi a zahranicnymi vplyvmi. Vsetko za ucelom kolonizacie celej spolocnosti, vratane ekonomiky a proletarizacie obyvatelstva. Je smutne, ze u nas sa meria kapitalizmus poctom zamestnanych. To bolsevici dokazali zamestnat 100% obyvatelstva.
Preto nasu spolocnost a ekonomiku treba merat nie poctom zamestnanych, ale uspesnostou domacich (nie zahranicnych) podnikatelov, vyskou platu zamestnancov a prispevku vsetkych k individualnej a celospolocenskej spokojnosti. Nasu spokojnost mozno zvysit zdieranim zahranicnych subjektov, nie klanania sa im. Teda tak ako to urobili dve najuspesnejsie krajiny pri prechode na kapitalizmus. Jednou z nich je Juzna Korea a druhu zatial neprezradim. Dokonca i cinski komunisti dokazali v tom istom obdobi dokazat viac ako nasi demokrati. Spolocnym menovatelom uspesnych krajin bolo uprednostnovanie vlastnych podnikatelov pred trhom a "trhom".
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: des

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: Keby to bolo take jednoznacne, naprava by bola velmi jednoducha...vymenit vladu(politikov).Robime to kazde 4 roky.(aj skor) A naprava stale neprichadza.
Problem je zazraty ovela hlbsie do tejto spolocnnosti...uz som to tu parkrat pisal. :?
Kazdy narod ma taku vladu(politikov), aku si zvoli (zasluzi).
Súhlas, ale to je trochu fatalistický prístup.
Čo ďalej? Sme blbí, tak trpme? Každý nech sa stará sám o seba?

OK. 40 rokov v komunizme napáchalo škody. Pár generácií zdegenerovalo.
Ale vyrastá nová. Tá si nenechá pred nosom rozkrádať Slovensko.

Jediná cesta je krok za krokom všetko meniť. Zavádzať nové pravidlá. Odhaľovať a trestať zlodejinu, korupciu, protekcionizmus. Vylepšovať demokraciu, ktorá sa zatial len hrá na demokraciu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
nitro
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Ne 08 03, 2009 5:00 pm
Bydlisko: KE/PRG

Re: des

Príspevok od používateľa nitro »

JUGGLER napísal: Ale vyrastá nová. Tá si nenechá pred nosom rozkrádať Slovensko.
Ako predstavitel tej novej generacie mam pochybnosti. Vacsina ludi, ktori dokazu pohnut zadkom a su aktivni sa uz
davno vytrepali vonku kedze nechcu obetovat svoj zivot na boj s veternymi mlynmi a ti co ostali na to kaslu a nevedia sa zjednotit.
A business that makes nothing but money is a poor business.

(Henry Ford)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: des

Príspevok od používateľa filip glasa »

Vacsina ludi, ktori dokazu pohnut zadkom a su aktivni sa uz
davno vytrepali vonku
to sa tyk skor Ruska. Slovenska az tak nie. Staci si spomenut co sa dialo ked sa v UK a v Irsku zacali problemy, klesla libra a dopyt po zahranicnych. 95% Slovakov, Poliakov, atd. sa vratilo domov. Jediny dovod preco tam boli, su peniaze.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: des

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dejú sa zmeny. Aj tí, čo sa zvonku vracajú to vidia ináč. Vonku sa ide s pocitom, že tu sa nedá žiť...ale keď človek okúsi roky v cudzine a peniaze už nie sú pre neho prvoradé, tak si uvedomí, že je len jeden kúsok na Zemi kde je pravý domov. A prečo by sme mali doma donekonečna trpieť ten bordel?
Pri Gorile vyšli ľudia do ulíc prvýkrát po dvadsiatich rokoch. Z politiky odchádzajú ľudia, čo sa v nej zubami nechtami držali 20 rokov ( Mečiar, Slota, Dzurinda...). A také národné povedomie, čo sa teraz prebudilo v súvislosti s hokejom a toľko slovenských vlajok v uliciach som v živote nevidel... Dejú sa veci. Aj vlci hore už cítia, že tam dole už nie je len stádo poslušných oviec...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: des

Príspevok od používateľa marco »

Juggler, pri vsetkej ucte .. v ramci Gorily sa nezmenilo nic. Mozno na tom politicky stratila sdku par percent, ale ta uz bola v rozklade este pred kauzou .. Dzurinda detto. Do akej miery bolo co pravdive sa mozme domnievat. Pravda je taka, ze udajni hlavni akteri sa dnes uz len smeju tym par tisic ludom, co boli ochotni mrznut vonku a 2 tyzdne vykrikovat.

Su jednoducho veci, ktore obycajni ludia neovplyvnia. Len mozno u nas na Slovensku to trochu viac bije do oci.
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: des

Príspevok od používateľa jogo »

marco napísal:Su jednoducho veci, ktore obycajni ludia neovplyvnia. Len mozno u nas na Slovensku to trochu viac bije do oci.
Koho si ludia zvolili, toho maju...akoze nic nemozu ovplyvnit?
Druha vec je, ze mozno neni na vyber nik lepsi. Ale to uz je vizitka nas vsetkych...
Radicova to pochopila, ze hoci ona sa k sprave spolocneho majetku postavila cestne, nemala okolo seba dostatok podobne zmyslajucich ludi. Proste nemala sancu vsetko ukontrolovat. Podobne musi zacat zmyslat aspon tretina ludi a potom sa mozu veci pohnut dopredu...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: des

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: A také národné povedomie, čo sa teraz prebudilo v súvislosti s hokejom a toľko slovenských vlajok v uliciach som v živote nevidel... Dejú sa veci. Aj vlci hore už cítia, že tam dole už nie je len stádo poslušných oviec...
Hosana...a potom ukrizuj ho.
Ako sa ti isti ludia postavili k nasim hokejistom minuleho roku? Ved vsetky zapasy vtedy nasi hokejisti prehrali iba o gol.Nedarilo sa,nie zeby nevedeli alebo nechceli, ved rok predtym na olympiade skoncili na stvrtom mieste.Nie kazdy turnaj sa podari... Ludia svojm postojom nasich reprezentantov minuleho roku doslova znechutili.
Proste minuly rok nasi hokejisti nemali take stastie, ako toho roku, ked s nami hrali aj tycky.
Minuly rok ludia kricali, ukrizuj ich, toho roku kricia hosana a na buduci rok co budu kricat?
Poucime sa?
Alebo stale sa budeme spravat ako nerozumny dav?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: des

Príspevok od používateľa Airmike »

jogo napísal:
Hosana...a potom ukrizuj ho.
Ako sa ti isti ludia postavili k nasim hokejistom minuleho roku? Ved vsetky zapasy vtedy nasi hokejisti prehrali iba o gol.Nedarilo sa,nie zeby nevedeli alebo nechceli, ved rok predtym na olympiade skoncili na stvrtom mieste.Nie kazdy turnaj sa podari... Ludia svojm postojom nasich reprezentantov minuleho roku doslova znechutili.
Proste minuly rok nasi hokejisti nemali take stastie, ako toho roku, ked s nami hrali aj tycky.
Minuly rok ludia kricali, ukrizuj ich, toho roku kricia hosana a na buduci rok co budu kricat?
Poucime sa?
Alebo stale sa budeme spravat ako nerozumny dav?
to je sranda ze ja som videl v telke po poslednom zapase potlesk a plnu halu ludi co tlieskali. sklamanie bolo ale nikto nikoho nekrizoval. vela negativnych ohlasov som nepocul.
ovela viac znechutil sirokeho hotel a to ze okradli nejaku reprezentaciu. niezeby taketo diskusie k niecomu viedli ale na druhu stranu si myslim ze to znechutenieje akurat subjektivny pohlad.
samozrejme kritika bola a bola na mieste prave preto ze slovensko nieje ziadny beckovy tim a ocakavaju sa od nas vysledky.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: des

Príspevok od používateľa davoo »

Ono, tuším, na tom finále bol odovzdávať medaily zlodej Široký, nie náhodou? To už je aké vysmievanie sa Slovákom. Čo mu Chára jednu netreskol. Páčilo sa mi ako Šatan odignoroval Čaploviča, keď sme hrali s Čechmi. Vidieť, že Miro je správny chlap ako sa patrí. Treba zvýšiť vzdelanosť SR a vštepovať morálne hodnoty. Vtedy sa to tu zmení. Nesúhlasim s Jugglerom. Mi to pripadá ako malé deti, keď sa hádajú na piesočku, trochu aj alibizmus. "Fuj, fuj politici. Ja som ten chudáčik z Penty. Bez podplácania sa tu nedá preraziť a naopak."
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: des

Príspevok od používateľa filip glasa »

Na Širokého všetci nadávajú, aj na štadión, ale potom keď sa ide voliť, tak ho funkcionári znovu zvolia. A každý sa z toho drahého hotela aj štadióna nakoniec teší. Že aspoň niečo je v tom hokeji.

Veď Široký nie je samozvaný kráľ hokeja. Bez podpory z dola by tam nemohol fungovať.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: des

Príspevok od používateľa jogo »

Mika napísal:
to je sranda ze ja som videl v telke po poslednom zapase potlesk a plnu halu ludi co tlieskali. sklamanie bolo ale nikto nikoho nekrizoval. vela negativnych ohlasov som nepocul.
Netlieskali nahodou Palovi Demitrovi, lebo sa lucil s reprezentaciou?
Pocas terajsich MS som pocul rozhovor tusim s Filcom, kde hovoril nieco v tom zmysle, ze ked sa reprezentacii dari, tak je v narode velka euforia, ale ak sa nedari, tak je citit az nenavistne reakcie medzi ludmi.
Osobne sa na to pozeram cez pravdepodobnost, ktora urcite nie ja tak naklonena v nas prospech, aby sme kazdy rok vozili z MS medailu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: des

Príspevok od používateľa Rokosák »

Miesanie politiky a sportu je ubohost.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: des

Príspevok od používateľa Pette »

http://www.sme.sk/c/6388787/stat-chysta ... ervis.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ministerstvo odhaduje náklady na náš systém zhruba na 150 miliónov eur, 130 miliónov chce dostať z eurofondov, zvyšok zo štátneho rozpočtu.

Tento stat je odsudeny na kolaps. Nieco taketo sa tu deje prakticky kazdy den.

P.S. Pre porovnanie odporucam pozriet si mzdove naklady firmy Eset, ktora tvori produkt pre 100 milionov uzivatelov na celom svete. Vsetky slovenske IT projekty su predrazene 20 az 25 nasobne, niektore 70 az 100 nasobne.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: des

Príspevok od používateľa Rokosák »

Pette, kolko nasobne je predrazena flaska Coca Coly?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: des

Príspevok od používateľa kolega »

Pette napísal:http://www.sme.sk/c/6388787/stat-chysta ... ervis.html

Ministerstvo odhaduje náklady na náš systém zhruba na 150 miliónov eur, 130 miliónov chce dostať z eurofondov, zvyšok zo štátneho rozpočtu.

...
tak ak bude 130 milionov platit europa je to este ok, tiez si myslim ze tych 130 nedostanu asi len tak a EU to bude sledovat lepsie..
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: des

Príspevok od používateľa Pette »

Rokosák napísal:Pette, kolko nasobne je predrazena flaska Coca Coly?
PROSIM?

Co ma spolocne predajna cena flasky Coly na volnom trhu s tym, ze stat zaplati 20 nasobne vyssiu cenu za nakup sluzieb?

Tuto otazku snad nemyslis vazne, snáď ju myslis ako ironiu.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: des

Príspevok od používateľa Rokosák »

Pette, dnes mame slobodu prejavu a slobodu pohybu. Ak je niekto okrateny o povedzme jedno Euro a desat centov Tescom, krcmarom na hornom konci, slovenskym statom ci cinskym statom a nepovazuje to v kazdom z uvedenych pripadov o rovnaku sumu je to jeho vec. Ja to vsak povazujem za rovnako neprijemnu stratu jedneho Eura a desat centov.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: des

Príspevok od používateľa Pette »

Rokosák - ano, preto si tam tu Colu nekup. Kup si Kofolu. Alebo pi vodu z vodovodu.

Ak niekto ukradne peniaze zo statneho rozpoctu........ Je to "trosku" ine.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: des

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ja porovnavam kolko zaplatim s nevyhnutnymi vyrobnymi nakladmi. Ci je rozdiel ukradnuty mi je ukradnute. Teda ak zaplatim dve Eura za nieco co sa vyrobilo za jedno Euro, mi je jedno ci ten rozdiel bol brutalne ukradnuty, ukradnuty inteligentne, siel na reklamu, ktoru nepotrebujem, boli z neho financovani lobisti, teroristi, prostitutky, futbalove oddiely, Smer, KDH, SDKU ci Zeleni. Ked je vsak "ukradnute" iba 99 centov, tak som na tom o jeden cent lepsie.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Kontrast
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Ut 07 02, 2012 10:16 pm

Re: des

Príspevok od používateľa Kontrast »

Nebolo by rozumnejsie v pripade sukromenj spotreby porovnavat cenu s uzitkom ktory ti ta vec prinasa?

Preferujes veci, kde je predajna cena co najblizsie vyrobnej cene? (vyrobnu cenu berme intuitivne)
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: des

Príspevok od používateľa Pette »

Rokosák - toto je fakt divne uvazovanie. Takze tebe zvysovanie dani tym padom vobec nevadi, nie? Je ti uplne jedno, ze sa ukradnu miliardy eur rocne - ktore LUDIA a FIRMY musia zaplatit na daniach? (odvodoch, zdravotnych odvodoch etc...)

Tym padom si idealny "obcan" - ak mam euro v penazenke z lacneho piva, tak nech si ti hore ukradnu aj miliardu - 1 000 000 000 tvojich piv.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: des

Príspevok od používateľa Rokosák »

Well, vezies sa po dialnici, ktoru postavil stat. Neprinasa Ti dialnica uzitok?
Pette, mne vadi okradanie umerne s vyskou sumy o ktoru som ukrateny. Nedavam prednost jednemu zlodejovi pred druhym. Uznavam, ze to je divny pristup, pretoze v nasich mediach sa neustale pise ako kradnu politici, ale takmer nic o kradeziach podnikov. Dokonca za niektore kradeze podnikov sa obvinuju politici.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: des

Príspevok od používateľa Pette »

Rokosák - hej, len si pouzil priklad s Colou.... Nech si tu flasku Coly predava vyrobca aj za 50 eur, to je jeho vec. Ak najde na volnom trhu kupca, je to OK.

V pripade statnych zakazok sa nebavime u nas o volnom trhu, lebo vyhraju len korupcne ponuky = kradez.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: des

Príspevok od používateľa Rokosák »

Pette, ak povazujeme existenciu alternativy za slobodu, tak mas na vyber nie len Coca Coly ale dnes aj statu, kde si obcanom pripadne tam byvas. Pokial vsak zijes na Slovensku a pijes Coca Colu, tak je racionalnym postupom porovnat vysku "kradeze". Inak by niekto mohol tvrdit, ze je radsej ak ho zabije padajuci kvetinac zo siesteho poschodia ako gulka medzi oci. Ja tvrdim, ze to je jedno.
Vies za v cene Coca Coly tiez platis korupcne poplatky ba dokonca vrazdy?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: des

Príspevok od používateľa Pette »

Rokosák - ano, a vyska kradeze na Slovensku je tak extremna, ze ohrozuje a destabilizuje samotny stat, ktory je efektivne v krachu a zachranuju ho len pozicky - kde sa len daju ziskat.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: des

Príspevok od používateľa Rokosák »

Pette, niekto by mal spocitat kolko ma okrada stat a kolko ostatne subjekty. Bol by som na to hrozne zvedavy, i ked si uvedomujem, ze je to zlozita praca. Iba vypracovat metodologiu porovnania by bolo zaujimave. V mediach to vyzera, ze my obcania sme okradani iba statom. U nas podla medii uz ani cigani nekradnu, toboz nejaki podnikatelia ci nadnarodne spolocnosti.
Slovensky stat nie je viac v krachu ako mnoho mladych rodin s hypotekou. Porovnaj vysku dlhu s prijmom. V pripade statu prijem je v podobe vyberu dani.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: des

Príspevok od používateľa Pette »

Rokosák - teba? s tymto postojom, aky mas, pravedpodobne nekupujes okrem energii a zakladneho jedla vobec nic. Teda teba na Coca Cole neokradaju:)

Slovensko je v tomto momente v krachu. Nedokaze si pozicat vo svojej vlastnej mene. Vydavky - nutne - ako su dochodky, zdravotne odvody statu rastu a budu rast. Rast vyberu dani je otazny, kedze produktivitu pracu na urovni EU tu maju zahranicne podniky, ktore tvoria aj vacsinu HDP.

Ak do tohoto mixu zamontujes rozkradanie statu 1993-2012, Slovensko je neuveritelny zazrak - to, ze vobec este funguje.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: des

Príspevok od používateľa Pette »

Bývalá šefka pošty Marcela Hrdá môže po vyše roku vo funkcii dostať viac ako 178-tisíc eur, tvrdí rezort dopravy.

Pošta skončila minulý rok v strate takmer osem miliónov eur. Pôvodne počítala so stratou takmer 12 miliónov eur.

http://ekonomika.sme.sk/c/6402841/byval ... e-eur.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Skvele. Sefka toho bordelu menom posta dostane odstupne...... a nie hocijake.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: des

Príspevok od používateľa Rokosák »

Bordel je tazsie riesit. Posta je obrovska organizacia, ktora vo vseobecnosti pracuje. Straty by sa dali lahko odstranit zvysenim cien. Namiesto toho sa danovnici skladaju na klientov posty. Podla mna je sefka posty odmenena umerne a trhovo.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: des

Príspevok od používateľa Pette »

Rokosák - ty zijes fakt v nejakej inej galaxii.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: des

Príspevok od používateľa slimak »

Uz o soze vidim nadpisy clankov asi dve dni. ma to nezajima kvoli soze. A jej trom klientom, co im faktury platia, nechapem preco.
http://www.pohorela.sk/pages/clanok.php?id=1232" onclick="window.open(this.href);return false;

Aj sa cudujem, kto este bude robit toho inspektora. 4 po hube, za kazde pozdravenie a predstavenie sa sa podla mna neda zaplatit.

http://www.ta3.com/clanok/1000351/tb-mi ... orela.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ej toci sa mi toci vraj napisal aj trnavsky(ma popri 5 autorov), takze davajte pozor co spievate.
http://www.osobnosti.sk/index.php?os=zivotopis&ID=59035" onclick="window.open(this.href);return false;
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: des

Príspevok od používateľa slimak »

V diskusii na sme som nasiel. To je tak absurdne, ze sa to vymysliet neda, preto to musi byt fakt.
ako som spoznal čo je to SOZA
asi pred 5 rokmi som zaparkoval auto pred svojou kanceláriou. V aute som nechal hrať rádio a pootvorené okno, lebo som plánoval sa obratom vrátiť po vybavení nejakých povinností. Asi po 10 minutách zastavil vedľa môjho auta nejaký človek na bicykli a po chvíli vošiel ku mne do kancelárie s nejakým lajstrom. Spýtal sa ma či som majiteľom auta, z ktorého hrá hudba. Prekvapený som prikývol. Na to mi povedal, že neoprávnene púšťam hudbu a ak ju chcem púšťať, tak musím zaplatiť poplatok SOZE a podal mi vypísané nejaké lajstro. Nevedel som o tej firme vtedy nič a na chvíľu som stratil dych. Keď som ho opäť chytil (dych), tak som chytil to jeho lajstro a hodil do koša. Dotyčný agent SOZY zrejme zbadal na mojom konaní nejakú zmenu, lebo v momente sa otočil a tak upaľoval z miesta, že aj na bicykel zabudol...
http://www.sme.sk/diskusie/1228394/1/Pe ... niaze.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: des

Príspevok od používateľa Pette »

http://spravy.pravda.sk/kravec-skoncil- ... domace_p60" onclick="window.open(this.href);return false;
Príjmy, ktoré mal Kravec na železniciach, ho oprávňujú poberať pol roka strop tejto poskytovanej dávky, ktorý je aktuálne 1 175,52 eura.

Kazdy den nejaka chutovka v tomto state.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: des

Príspevok od používateľa radvan »

toto je dobre ... Sazka zo susedneho Ceska:

http://skramlik.blog.idnes.cz/c/261502/ ... belec.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: des

Príspevok od používateľa filip glasa »

Bylo zcela jasné, že náklady na výstavbu haly jsou zcela nevratné, ale Aleš Hušák se choval jako grand. Po dostavbě haly v roce 2004 rozdal managementu a představenstvu zhruba miliardu korun na platech a odměnách. Tím je míněno 15 lidí managementu, 10 lidí z představenstva a 11 lidí z dozorčí rady. Všichni si žili jako lordi. V letech 2006 až 2010 bylo utraceno přes 41 milionů za pronájem soukromých letadel, za výlety na olympiády se v letech 2004 - 2010 utratilo asi 70 milionů, na firemní ošacení padlo v letech 2008 - 2010 přes 10 milionů. V budově Sazky na Žižkově, zejména v prostorách užívaných Alešem Hušákem, visela umělecká díla v hodnotě téměř 33 milionů.
Aleš Hušák měl v letech 2007 až 2010 průměrný měsíční příjem 5 638 635 Kč, součet jeho čisté roční mzdy s odměnami v letech 2007 až 2011 je 274 787 259 Kč. Měl zajímavé osobní benefity, např. osobního kuchaře, bezlimitní částky na pohoštění, pohonné hmoty, všelijaké požitky pro členy rodiny. Přitom sportovní svazy, jejichž roční rozpočet by spasily dva až tři miliony, dostávaly částky v řádech statisíců, nebo vůbec nic. Hušák jezdil v Bentley za šest milionů, elita Sazky v Audi A8 4.2 (6 aut) za téměř 13 milionů, k dispozici byl Hummer za 1,5 milionu, pro členy představenstva tu bylo 15 aut zn. Volvo XC 90.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: des

Príspevok od používateľa Rokosák »

Dufam, ze nejde o zavist? Taketo maniere su bezne u ludi v podobnom postaveni, bez ohladu na to, ci je vlastnikom stat, alebo sukromni podielnici.
Desat milionov Cechov malo pocit pychy a hrdosti z postaveneho stadionu. Za ten pocit kazdy jeden zaplatil Alešovi Hušákovi zhruba jedno Euro rocne. To je podla mna primerana odmena.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: des

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

:DD keby mu to cesi odsuhlasili, tak ano. Lenze on si tu odmenu udelil sam :)
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: des

Príspevok od používateľa Rokosák »

Vsak tak to chodi v takychto postaveniach. Bud si odsuhlasis odmeny sam, alebo Tebou dosadeni ludia. Predsa si nemyslis, ze o plate riaditela pivovaru rozhoduju ti co pivo piju?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: des

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Ale to urcite neznamena, ze je to v poriadku. V statnej firme.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"