des

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: des

Príspevok od používateľa Pette »

Rokosák - okej, tak poposielaj kazdemu z tychto hajzlov este navyse, zozeniem ti ich cisla uctov. Potom sa ukaze "sila" tych tvojich reci.

To, co sa dialo v Sazke bolo tunelovanie firmy. To, co sa deje u nas vyplacanim takych odmien je tunelovanie. Lebo nezabudajte, firma patri majitelom alebo akcionarom. Nie dosadenemu manazmentu.

Ak da niekto taketo odmeny, potom sa pytajme, aky mal k tomu dovod. V totalne stratovych zelezniciach, kde prepustaju stovky a tisice ludi s platom 400 eur, ide o odmeny v radoch stoviek tisic eur. Kto, zaco, preco nastavil tento system? Kto, preco, kedy z toho bude profitovat?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: des

Príspevok od používateľa filip glasa »

Rokosák - Sazka bola v dlhoch od roku 1997. Sazka aréna bol projket kde bolo jasné, že to nie je ufinancovateľné. A na tom aj Sazka skrachovala. NIkdy na to peniaze nemala. Ani na tie odmeny. Na všetko si zadlžovala.
A to na čo bola založená - podpora športu - tam platby klesali.

Proste to bol normálny podvod a kradnutie.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: des

Príspevok od používateľa slimak »

Som rad, ze tohto roku som uz nemusel robit rocne zuuctovanie zdravotneho poistenia a ze "to uz robia" poistovne. Aj ked to vacsinou bola jednoduchsia praca a prisiel som o prijem nie nejak podstatny prijem.
zákon o zdravotnom poistení po novom určuje zdravotnej poisťovni povinnosť vykonať „zúčtovanie“ len v prípadoch, keď poistencom vychádza nedoplatok. V prípadoch, keď poistencom vychádza preplatok, zdravotná poisťovňa „zúčtovanie“ vykonať nemusí. Bez vykonaného zúčtovania však poistenci (a zamestnávatelia) nemôžu mať preplatky vyplatené.
http://hnonline.sk/nazory/c1-56154810-p ... yt-problem" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale toto je fakt sila.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: des

Príspevok od používateľa filip glasa »

:roll:
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: des

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ani v statnej firme ani v sukromnej firme nemaju mali majitelia pravo na urcovanie chodu, vratane vysky platov riaditela. Ak neverite, skuste si kupit sto akcii Coca Coly a potom sa stazovat, ze narabaju s "vasim" majetkom nespravne. Napriklad, ze podplacaju africkych diktatorov.
Platy riaditelov sa neurcuju vo vakuu, ale podla zodpovednosti, velkosti a zlozitosti funkcie. Porovnatelne sukromne firmy platia svoje vedenie obycajne stedrejsie ako statne firmy. Nic na tom nemeni fakt, ze media pisu iba o "vysokych" platoch statnych zamestnancov. Media by mali platit novinarom viac, aby stihli pozriet sa aj na platy sukromnych organizacii, ktore ich citatelia, posluchaci a divaci takisto financuju ako stat.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: des

Príspevok od používateľa filip glasa »

Platy riaditelov sa neurcuju vo vakuu, ale podla zodpovednosti, velkosti a zlozitosti funkcie.
Na Sazku to platí presne ako vyšité :roll:
Niekedy mám Rokosák pocit, že vo vákuu žiješ ty. Manažment Sazku jednoducho vytuneloval, rozkradol a priviedol do krachu. Asi teda tie odmeny zodpovedali zložitosti, zodpovednosti a veľkosti funkcie.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: des

Príspevok od používateľa Pette »

Rokosák - ak budem 100 percentnym majitelom cocacoly, tak budem urcovat platy. Ak bol stat majitelom Sazky alebo dnes u nas je nasich Cargo, ZSR, Posty... tak ak urci odmenu tak ako urcil, treba sa pytat, preco sa to stalo. Kto z toho profitoval. Obcan - "majitel" statu to nebol.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: des

Príspevok od používateľa slimak »

Keby ta Saska mala akcie verejne obchodovatelne na burze ako rychle by skoncila? Ja sa v tom nevyznam, zila by este aj v roku 2000? Aj by stavala nejaku halu?
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: des

Príspevok od používateľa Pette »

slimak - ono, Sazka je priklad nehorazneho rozkradania. Kedze to bola firma, ktora mala statom - monopolom, licenciou povolene hazardne hry, kde ako vieme - sa neda prerobit na strane organizatora. A napriek tomu, skupina ludi je tunelovala az tak velmi, ze nakoniec krachla aj pri garantovanych prijmoch.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: des

Príspevok od používateľa Pette »

http://kosice.korzar.sme.sk/c/6427162/b ... pneho.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Košická Tepláreň musí vyplatiť odchádzajúcemu manažérovi kráľovské odstupné. Riaditeľ úseku pre informatiku a ľudské zdroje Viliam Beňo dostane 120 000 €.

Som velmi rad, ze o je o nich tak dobre postarane.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: des

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pette napísal: Košická Tepláreň musí vyplatiť odchádzajúcemu manažérovi kráľovské odstupné. Riaditeľ úseku pre informatiku a ľudské zdroje Viliam Beňo dostane 120 000 €.

Som velmi rad, ze o je o nich tak dobre postarane.
Asi je to ODBORNÍK. Ale na čo, to neviem. Nikdy na podobnom fleku nepracoval :)
Viem len toľko, že TEKO zvýšilo ceny o 14%, lebo vraj prešli z uhlia na drahší ruský plyn.

V štátnych podnikoch ( a vo všetkom, čo riadi štát ) to ide tak ako za socíku, akurát za komančov to mala v rukách len jedna strana a všetko sa tajilo. :lol:


Nominanti strán si z košickej Teplárne (TEKO) neodnášajú len zlaté padáky. Ďalším zas ich strana dokáže na celé volebné obdobie vybaviť lukratívny flek za 3 300 € mesačne, alebo miesta v predstavenstve či dozornej rade za zhruba tisícku mesačne.

Jedným z príkladov takejto kariéry je aj miestny poslanec a šéf klubu KDH na košickom Severe Viliam Beňo, ktorý od 1. novembra 2010 zastáva post riaditeľa úseku pre riadenie a vonkajšie vzťahy v TEKO. Vo svojom životopise nemá žiadnu ani len podobnú pozíciu. V. Beňo bol ako politický nominant KDH počas šéfovania Rudolfa Bauera (vtedy KDH) vedúcim odboru investícií a správy majetku na Úrade Košického samosprávneho kraja v rokoch 2001-2006. Zároveň bol za KDH ako neposlanec v komisii dopravy v meste Košice.

Neskôr v rokoch 2007-2010 pôsobil na košickom magistráte ako vedúci referátu verejného obstarávania, kde mal na starosti napríklad aj architektonicko-urbanistickú súťaž na ďalšie využitie amfiteátra. Po svojom menovaní do TEKO si podľa našich informácií polepšil na vyše dvojnásobok svojho vtedajšieho platu na magistráte. V. Beňo nastúpil do Teplárne ešte za éry predchádzajúceho šéfa TEKO Ivana Zicha (SaS). Ten nám však povedal, že menovanie tohto poslanca KDH do funkcie riaditeľa prebehlo na základe politických dohôd, pričom na ostatné otázky nám odmietol odpovedať.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: des

Príspevok od používateľa filip glasa »

Je nějaká šance, že se korupci na Slovensku či podobně i v Česku podaří omezit?

Nevím, je to otázka nabídky a poptávky. Poptávka po čisté politice nepochybně je. Dnes si politici dovolí mnohem méně než před pár lety. Ale je to v lidech. Žiju v malé vesničce za Bratislavou. Lidé tam kradou dřevo, neplatí daně a nadávají na zkorumpované politiky. Jak se má něco změnit, když je ta společnost nemocná zdola až nahoru?
http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/4784 ... -pici.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: des

Príspevok od používateľa Brani »

@Rakosak
Neporovnával by som štátne podniky a podniky súkromné. Riaditeľov štátych podnikov (aj inštitúcií) platíš, lebo musíš. Ak mu nepošleš na výplatu i napriek tomu, že si s jeho výkonom maximálne nespokojný, tak ideš sedieť (rozumej nezaplatiť dane). Preto máš plné právo určovať, kto za akých podmienok tam riaditeľovať môže a či by za svoj žalostný výkon (viď slov. pošta) mal aj niesť majetko právnu/ trestno/právnu zodpovednosť.
U súkromnej firmy si môžeš vybrať, či riaditeľovi na plat prispeješ, alebo neprispeješ. Nekúpiš si Coca Colu, ale kúpiš si Pepsi Colu (alebo ani jedno). Ak sa rozhodneš kúpiť akcie Coca Coly, tak si dobrovoľný akcionár. Dobrovoľný (ešte raz). No a na nepriame ovládanie firmy potom slúži valné zhromaždenie. Podľa mňa je choré, aby ak podnik je v strate riaditeľ mal ešte aj odmeny, ktorú sú zvyčajne vo výške 90% platu! Je to zvrátené!! Kto mne vyplatí v mojej firme odmeny, keď budem stále v strate?
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: des

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Slota dnes končí ako predseda SNS.

Niekto si dal tú námahu a zostavil pamätné video jeho vystúpení:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... OH5kAjzZJM" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: des

Príspevok od používateľa kontrarian »

“Štrajk bude pokračovať mesiac aj niekoľko rokov. Nie sme na arabskom trhu, nebudeme zjednávať," komentoval ... “

http://aktualne.atlas.sk/hnev-ucitelov- ... /skolstvo/" onclick="window.open(this.href);return false;


"Všimnite si, ako my dospelí sme si zvykli na mafiu, korupciu, aroganciu a hlúposť. Jednoducho kto iný, ak nie vy to môže zmeniť. A kedy, keď nie dnes," vyhlásil

http://www.topky.sk/cl/10/1332686/Prote ... u-strajku-" onclick="window.open(this.href);return false;





Toto su ludia , ktori si zasluzia respekt. ziadne kompromisy. Vyhovorky, ze prichadzam o plat a z coho budem zit...ziadne zahmlievanie, ale priame pomenovanie veci..mnohi asi budu namietat: zmanipulovali mladez atd...nie, v uliciach su cisti mladi ludia, ktori maju vlastny nazor ( cast z nich)

Na vedu a skolstvo davaju v UK cca 16% z EU dotacii. Na slovensku asi najmenej zo vsetkych cca 1.5%. ( nepametam si presne cisla, ale nedavno som videl graf vsetkych clenskych krajin).

Potom nam ucitelia pisu na blogoch, ze su ucitelmi iba z donutenia,,,ziaci droguju, kvalita rozvoja osobnosti a formovanie nazorov v skole je …

Najviac prostriedkov Slovensko cerpa na infrastrukturu a podnikatelske projekty...potom polnohospodarstvo.

Ak sa niekto uchadza, uz plati x % “proviziu”,,,potom vacsiu cast zneuzije pre seba a za zvysok sa aj nieco urobi..a popritom si uplatnia neopravneny odpocet DPH ( z penazi, ktore zaplatia najchudobnejsi na DPH pri kupe mlieka pre deti...)

Za vecsiu cast penazi sa na poliach kosi trava, ktora potom iba zhnije...

Najprv bola kuponova privatizacia, potom Meciarova a Slotova rabovacka...a ked boli karty tym “najmoralnejsim” ludom rozdane prisli EU fondy...

Musi byt velmi zle, aby “konzumne produkty” zacinali rozmyslat aj o principoch a preco to tak je..

Ono to bohuzial pride...
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: des

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://www.sme.sk/c/6664075/opatrim-cho ... a-byt.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Osemdesiatpäťročná PhMr. RNDr. Anna Majerová, farmaceutka na dôchodku, márne búcha na dvere aj okná dcérinho bytu. Už pol roka bojuje za to, aby sa mohla opäť starať o chorú dcéru a bývať s ňou, čo robila posledných 40 rokov – kým do ich života nevstúpili úrady, cudzie osoby a tzv. zbavenie spôsobilosti na právne úkony.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: des

Príspevok od používateľa slimak »

Vkratkosti. Cez..(to mozte preskocit)
http://www.najpravo.sk/clanky/macejkova ... behlo.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Som dosiel na..

http://portal.concourt.sk/pages/viewpag ... Id=1277961" onclick="window.open(this.href);return false;
Dve vety.podal tento výklad
Prezident Slovenskej republiky uvedie dôvody nevymenovania, pričom tieto nesmú byť svojvoľné.“
Som hladal co to znamena,
svojvoľníčiť, -i, -ia nedok. expr. zried.svojvoľne konať, robiť podľa svojho
http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik ... Enos%C5%A5" onclick="window.open(this.href);return false;
24. Stručne zhrnuté, ak poslancom nemožno uprieť právo hlasovaním vysloviť dôveru alebo nedôveru osobám uchádzajúcim sa o funkciu generálneho prokurátora, nemožno toto ústavné právo uprieť ani priamo volenému prezidentovi, ktorý má v procese vymenúvania generálneho prokurátora rovnocenné postavenie s národnou radou.
Inak tu mrchu som cital do toho bodu 24 aj nazor na nu mam len kvoli tomuto. A ten prvy link odnej moze byt s casti(alebo cely) pravdivy na Leska.

Neviem,ja ako poslanec sa kandidata opytam akej farby ma trenky - hnede - nehlasujem. Je blondak - duplom nie to aj predseda sa na hlavu moze postavit. Nikto o tom vediet nebude a nikomu to nebudem zdovodnovat. Ani na ustavny sud ma za to nikto nemoze poslat.

Citat vyssie, na co Gasparko napisal 7 ci 9 stran? Mam pravo nepaci sa mi a skoncil. Ani strasburgsky sud mu nepomoze,alebo by to bolo inak?
Tu dam cele rozhodnutie US.
„Prezident Slovenskej republiky je povinný zaoberať sa návrhom Národnej rady Slovenskej republiky na vymenovanie generálneho prokurátora Slovenskej republiky podľa čl. 150 Ústavy Slovenskej republiky, a ak bol zvolený postupom v súlade s právnymi predpismi, v primeranej lehote buď vymenovať navrhnutého kandidáta, alebo oznámiť Národnej rade Slovenskej republiky, že tohto kandidáta nevymenuje.
Nevymenovať kandidáta môže len z dôvodu, že nespĺňa zákonné predpoklady na vymenovanie, alebo z dôvodu závažnej skutočnosti vzťahujúcej sa na osobu kandidáta, ktorá dôvodne spochybňuje jeho schopnosť vykonávať funkciu spôsobom neznižujúcim vážnosť ústavnej funkcie alebo celého orgánu, ktorého má byť táto osoba vrcholným predstaviteľom, alebo spôsobom, ktorý nebude v rozpore so samotným poslaním tohto orgánu, ak by v dôsledku tejto skutočnosti mohol byť narušený riadny chod ústavných orgánov (čl. 101 ods. 1 druhá veta Ústavy Slovenskej republiky).
Prezident Slovenskej republiky uvedie dôvody nevymenovania, pričom tieto nesmú byť svojvoľné.“
Nevymenovať kandidáta môže len z dôvodu, že nespĺňa zákonné predpoklady na vymenovanie, alebo z dôvodu závažnej skutočnosti vzťahujúcej sa na osobu kandidáta... uz len to,dokazuje ako to napisali,ze prezident nema rovnake slovo ako poslanec -co ho voli tajne.

Ci je to des? Mozno to ze ja to nechapem a nikdy kvoli svojej malosti to nepochopim,alebo sa to neda chapat.

Nie som pravnik mna uz zakony nezaujimaju skoro vobec. v istych veciach vobec.
c) prijíma, poveruje a odvoláva vedúcich diplomatických misií,
d) zvoláva ustanovujúcu schôdzu Národnej rady Slovenskej republiky,
t) vymenúva a odvoláva sudcov, predsedu a podpredsedu Najvyššieho súdu Slovenskej republiky, generálneho prokurátora a troch členov Súdnej rady Slovenskej republiky, prijíma sľub sudcov,
vidite pismeno D. Mozno ani ked si zmysli ani nezvola. NIeje napisane ze nezvola-ale ze ani nevymenuje. Zvolava a vymenuva - nie nezvolava nevymenuvava.
A tu koncim.
A je mi to jedno. Len nazor.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: des

Príspevok od používateľa jogo »

Mame na Slovensku 5 milionov ludi a my si za prezidenta vyberieme Gasparovica. Co k tomu dodat. :?
Asi len tolko, ze priama volba poslancov a nie politickych stran by nase problemy nevyriesila. Ked nevieme zvolit jedneho poriadneho prezidenta, tak ako zvolime 150 poriadnych poslancov?
Inac ta pravica je uz cista katastrofa. Oni sa nedokazu zhodnut ani na sefovi akehosi konrolneho uradu. Ako sa potom mozu zhodnut na premierovi, ktoreho by kazdy z nich respektoval? Ved sme to videli pri Radicovej...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: des

Príspevok od používateľa Biosko »

My nie. Ja som ho nevolil.
Podla mna by vsetci mali viditelne nosit meno toho koho volili trebars aj na cele vytetovane, tak isto aj stranu.
Bolo by to omnoho zaujimavesie :).
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: des

Príspevok od používateľa slimak »

24. Stručne zhrnuté, ak poslancom nemožno uprieť právo hlasovaním vysloviť dôveru alebo nedôveru osobám uchádzajúcim sa o funkciu generálneho prokurátora, nemožno toto ústavné právo uprieť ani priamo volenému prezidentovi, ktorý má v procese vymenúvania generálneho prokurátora rovnocenné postavenie s národnou radou.
Nevymenovať kandidáta môže len z dôvodu,
Nejde o prezidenta,vlastne ani o tu predsedkinu. ved strucne a jasne to mate zhrnute. Nejde o 5 milionov,co tomu nerozumeju ale aspon 1000, 20 000, 200 000 by tomu mohli rozumiet. Ruzumiete tym dvom vetam v jednej praci. Ja sa tomu nerozumiem, som si myslel ze rozhodnutia ustavneho sudu su uz tou poslednou bodkou(zmenit stav sa potom da len zmenou ustavy). Nazor mozme mat hocijaky.

Dam este myslienku - toto bol jej nazor,ci co. Uz len to je pre mna jasny dokaz - ze sa mili(ci je blbo zaujata) a rozhodovat o spore nemoze. teda Centes dal spravne(podla mna) podnet na zaujatost - lebo dusevne chory clovek nemoze byt sudcom.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: des

Príspevok od používateľa slimak »

http://www.sme.sk/c/6784294/fotografia- ... nicka.html" onclick="window.open(this.href);return false;

V diskusii bolo ze ti ctihodni potrebuju casnicku aby im dosvedcila ze su to slusni ludia.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: des

Príspevok od používateľa Biosko »

To vsetke casnicky / restauracie maju makety samopalov? :D

"Všetko sa podľa nej stalo po tom, ako jej Péchy hovoril, že bol na vojne a vedel rýchlo zložiť samopal. Tak mu zo žartu vložila do rúk maketu samopalu, aby jej to ukázal."
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: des

Príspevok od používateľa slimak »

Cargo ma zaplatit 52 milionov cyperskej spolocnosti co odkupila pohladavku za 20 tisic. Rozhodol sud.
Nie toto nie je des dna.
Približne tri štvrtiny z vyše tisíc maturantov, ktorí písomné testy nespravili v májovom termíne, nezvládli ani reparáty v septembri.
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/2 ... reparatom/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ono s cisel sa zda,ze to mali dost tvrde. Ale realita bude ina. Zena minuly rok mala asi 16 maturantov, nespravili 1,2(bola este aj druha trieda,inej ucitelky a ta bola este horsia). Ale ona tvrdila,ze sancu ma tak jeden to urobit. Teda ma nejake vedomosti,znalosti. Teda realne maturitu mal dostat z 30 maturantov ci v riadnom alebo opravnom termine 1 z 30.

Ak ste videli relaciu Aj mudry schybi ,tak tie odpovede nie su nahoda - ich nejako specialne vyberat nemusia. A mladi su vacsinou tam "najhlupejsi". Priznam sa boli otazky na ktore som aj ja uz nevedel odpovedat. :D

Este dve pikosky. Zena ucila na strednej odbornej skole,kde mali aj nematuritne odbory, tohto roku pre nedostatok studentov otvarali len maturitne odboru - teda vsetci maju ukoncit studium maturitou a dostanu az potom aj vyucny list ako sa spomina v clanku.
Dal som chlapca na futbal a vcera na treningu som si pozrel minizapasy uz asi 10 rocnych deti. Boli tam 4 druzstva po 5 hracov. Dve druzstva,ktorym sa trener aj viac venoval - nechal ich dlhsie hrat, to ako tak vedeli(bolo tam aj dievca a ta mi prisla najfotbalovejsia). Ale ti dalsi 10? Mozno sa z nich dala vybrat este nejaka 5. Ale tam bol hrac,ktory stal, isla nanho lopta ruky vo vrecku a zluftoval a stal nadalej. To ste mali vidiet toho trenera - mna by tam vystrelo.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: des

Príspevok od používateľa JUGGLER »

SPP

K tomu Kocúrkovu, čo teraz prebieha okolo SPP:

Minule som si listoval v anglických novinách a bol som prekvapený aká silná kampaň za ťažbu bridlicového plynu prebieha v Británii.

Vyberám:

David Cameron is to insist that people living in the south of England must accept fracking, as he sets out his argument for the controversial method of extracting gas in the strongest terms yet.

Latest estimates suggest that there’s about 1,300 trillion cubic feet of shale gas lying underneath Britain at the moment – and that study only covers eleven counties.

To put that in context, even if we just extract a tenth of that figure, that’s still the equivalent of 51 years gas supply.”

There were also large rewards on offer to communities which find themselves sitting on vast reserves. He said: “Companies have agreed to pay £100,000 to every community situated near an exploratory well – somewhere where they’re looking to see if shale gas exists.

“If shale gas is then extracted, one per cent of the revenue – perhaps as much as £10million - will go straight back to residents who live nearby.

“This is real money that could be used for a variety of purposes – from money off the council tax bill to investment in local schools. It’s important that local people share in the wealth generated by fracking.”

Mr Cameron also insisted a drive to increase fracking in Britain would lead to the creation of more than 70,000 jobs in a North Sea oil-type boom.


V skratke. Briti majú také obrovské zásoby bridlicového plynu, že keby vyťažili len desatinu, pokrylo by to ich spotrebu na 51 rokov !
A prudko by to znížilo účty v domácnostiach, náklady na výrobu, prinieslo zhruba 70 000 pracovných miest.

OK. Minule sme tu mali článok o tom, že v celej Európe sú obrovské zásoby plynu.

Takže proces jeho využitia sa už rozbieha. Pripomínam, že v USA sa už tento sen stal skutočnosťou a cena plynu sa v posledných rokoch pohybuje zhruba o 2/3 nižšie ako predtým.

Ak by využitie plynu v EU dopadlo tak ako v USA, tak ceny by prudko klesli a Rusi by ho už nemali komu predávať.
To by bolo pre EU aj velké politické a strategické víťazstvo.

Tak ma teda okolo toho nášho SPP napadlo, že musia existovať prognózy a či sa tu nehraje divadlo z využitím toho, že ceny plynu skôr či neskôr prudko klesnú.

Fico by tak kúpou SPP zabil tri muchy:

1.Zachránil by žralokov odkúpením biznisu, ktorý nemá pre nich perspektívu
2.zvýšil by si popularitu tým, že vyjedná z Rusmi nižšiu cenu
3.Pomôže Rusom, lebo dlhodobá zmluva hoci aj na nižšie ceny by bola pre nich výhodná
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: des

Príspevok od používateľa Airmike »

Ono s tymi rusmi zas tak vela vyjednavat netreba, Oni sami prezentovali ze buduci rok ceny plynu klesnu vsetkym europskym dodavatelom o 5-8%. takze ten blaf od fica a tanecky okolo SPP je len taka oblbovacka, on sa bude chvalit, ze pre domacnosti vybavil dobru cenu v SPP, hoci ten lacny plyn pride priamo s Ruska.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: des

Príspevok od používateľa Pette »

Neviem, ci sa Fico za prezidenta hodi do "des" alebo "dobra sprava"
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"