SaSovia?

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

kdo je vam sympatickejsi?

sas
24
59%
sdku
17
41%
 
Celkom hlasov: 41

jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

SaSovia?

Príspevok od používateľa jonatanus »

co ti sulikovci robia...

prvy krat som ho videl s tym kritizovanim koncesionarskych poplatkov, vypadal docela ok.
potom som pocul ze rozposiela naky spam...
potom som videl na nakom blogu reakciu ked mu niekdo povedal ze vypada jak debil, reagoval na urovni 5 rocneho urazeneho chlapca, ale sak ok.
potom u sudora o tom jak je charizmaticky
to uz mi teda zacal troska liezt na nervy..

nedavno v lampe.. zozaciaku pozeram sak ze ok, sprosty neni... potom par otazok a kukam zase co to mele...
a to som ani netusil o tych ich genialnych napadoch na urovni fica, co sa este aj sam prizna ze su blbosti len aby sa dostal do parlamentu...
potom ten oravcove potraty (co bolo vlasne este pred lampou tusim)
potom nadavanie na sdku za uz ani neviem co... spatne navrhy nejake..
potom vykrikovanie ze pravica bez sasu nezostavi vladu...
a teraz citam zase sme
http://www.sme.sk/c/5078516/poslanec-sd ... encie.html" onclick="window.open(this.href);return false;
zase vykrikuju koli nakej kravine na sdku... pomozu tym ledatak ficovi...

v principe mi nevadia arogantni politici, napr. knazko ked nadaval na meciara to bola velka sranda, miklos tiez vie obcas dobreho blbca z niekoho spravit, palko pokial nevytahoval nake uplne krestanske kovadiny bol gut... ale sulik... tam mi to nak nesedi vobec..

a este aj ten mihal mohol vyzerat aspon ako skromny odbornik a oni budu robit taky humbuk koli takej kovadine...

no neviem neviem... sulik to v lampe poriadne posral a tymito ostatnymi vecami to len zhorsuju.. to nevedia pochopit ze nadavanie na sdku im zrovna nepomoze? a sulik sa nedokaze 5 minut pretvarovat a hrat sa na skromneho?
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Pette »

SaS je bublina. Nedostanu sa o rok do parlamentu a zhasnu.

Nemaju lidra. Nemaju realny program. Nemaju v dnesnom stave SR sancu nieco zmenit.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Lobista »

Neviem, ale podla mna tu maju dost dobry priestor na ziskanie volicov. Pravicovy program tu ma iba SDKU a ta je v dost hlbokej krize teraz. Idea nominovat do parlamentu odbornikov je velmi pritazliva, akurat ze ktori odbornici by tam isli :P. Cela SaS je plna takych "odbornikov", co sa najdu aj v ostatnych stranach -- vystudovana VS a potom posobenie v statnej sprave... Naozaj kvalitni ludia tam asi nepojdu. Ale ak to Sulik a spol. pred volbami dobre predaju, tak sa do parlamentu dostanu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa filip glasa »

keby sa budúce volby volili cez facebook, tak by určite vyhrali :lol:

inak tie ich billboardy o tom poklese HDP o tom jak Slovensko zbankrotuje a podobne len ukazujú, že sú tiež len silní populisti.

A keď nadávajú na SDKU, tak si tým dosť obmedzujú priestor pre spoluprácu pred aj po voľbách.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Lobista »

inak tie ich billboardy o tom poklese HDP o tom jak Slovensko zbankrotuje a podobne len ukazujú, že sú tiež len silní populisti.
Jake? Ja som si ich nevsimol... :( Ked som bol cez vikend po mesiaci doma, tak som si vsimol akurat, ze na kazdom rohu visi velky billboard nezavisleho kandidata Zahradnika :P .
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa filip glasa »

mali také billboardy kde bol graf poklesu HDP s nápisom - kam sme to s bolševikom (ficom) dotiahli. No bodaj by bola vo vláde SAS + SDKU + KDH + SMK a mali by sme rast 5% :? Ale nejak mi nedochádza jak by to mala vláda ovplyvniť.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Lobista »

Co ty vies, kde by sme my boli... napriklad kebyze mame za ministra financii Miklosa, tak by v januari znizil dane a deficit by nebol 6, ale mozno 12% :P .
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa filip glasa »

mikoš by dane neznížil - on mal problém už aj s tou 19-nastkou čo tu máme. Ale to je jedno. Žiadna vláda by nedokázala zvrátiť globálnu ekonomiku a tak pomôcť nášmu exportu.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa jonatanus »

dneska bol sulik v defacto proti belousovej, ale moc tam teda nezaziaril... myslel som ze je to vacsi borec a ne ze bude koktat pri malikovej...
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Pette »

Ako tak teraz pozeram zaznam, no... sulik to prehral na plnej ciare. Jednoducho, nema nato, nie je lider, nevie povedat uderne frazy a naviazat na ne. Je nieco ine pisat blog a mat cas premysliet si ho a potom opat s casom reagovat v dikusii, a nieco ine je ist do TV debaty. Bohuzial, SAS je momentalne stana jedneho muza (ako sa hovori, Sulik A Sulik) a s populistickym natahovanim ohladom datumu referenda stracaju nosnu temu.

Ak sa nepozbieraju, so vstupom do parlamentu budu mat velmi velky problem. A som zvedavy, ci SAS prezije este 4 roky mimo parlamentu, ak sa im to nepodari.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Myslim, tiez, ze budu mat problem sa dostat do parlamentu.Ved spomenme Ruskovu stranu,uz dnes neviem ani ako sa vola, alebo uz volala?.A to boli v Markize spravy ,len o ich strane.Problemom Slovenska je rodrobenost a rozhadanost pravice ako protivaha lavicovemu Smeru.Ved u nas v sucasnosti opozicia ani neexistuje.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ale povedzte mi ľudkovia, koho voliť?

Ten Sulík aspoň niečo v živote dokázal.
Vyzerá, že mu to páli. Rozumie ekonomike, podnikaniu, nepripadá mi ako mamonár.
Je pravda, že v politike sa najlepšie presadia lídri, orátori, herci a populisti, ale nezaškodilo by aj trochu ROZUMU, CHARAKTERU, ODBORNOSTI, ZÁSADOVOSTI.
Fico ma naprosto sklamal.
Mečiar už nemá v politike čo hľadať.
Slota je katastrofa.
SDKU, KDH a Maďari sú v rozklade.
Koho voliť?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa filip glasa »

len teda po volbách to bude sklamanie - ak sa dostane do parlamentu, alebo aj vlády. jednak väčšina voličov z Facebooku ani nevie čoto ten Sulík vlastne chce a čo reálne prináša ich volebný program. Môžu byť po volbách v konkrétnych krokoch SAS prekvapení. No a na 100% sa k takejto rýchlo vzniknutej strane pricucli aj rôzne pijavice, ktorým o žiadny volebný program ani nejde. Som si istý, že tam majú kopec členov, ktorým ide akurát tak o funkciu. To neni klub kamarátov čo sa poznajú 20 rokov a na spoločnej ideie založia stranu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal:len teda po volbách to bude sklamanie - ak sa dostane do parlamentu, alebo aj vlády. jednak väčšina voličov z Facebooku ani nevie čoto ten Sulík vlastne chce a čo reálne prináša ich volebný program. Môžu byť po volbách v konkrétnych krokoch SAS prekvapení. No a na 100% sa k takejto rýchlo vzniknutej strane pricucli aj rôzne pijavice, ktorým o žiadny volebný program ani nejde. Som si istý, že tam majú kopec členov, ktorým ide akurát tak o funkciu. To neni klub kamarátov čo sa poznajú 20 rokov a na spoločnej ideie založia stranu.

Sklamanie bude tak, či tak.
Stará generácia politikov potrebuje byť vystriedaná a novej niet.
Fico má ideálne postavenie stať sa slovenským Putinom, neskôr z neho vyrastie Hugo Chavez.
Lenže rozdávanie a rozkrádanie nás k prosperite nedovedie.
Zmenilo sa tu niečo k lepšiemu za posledné 4 roky?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa laty »

filip glasa napísal:len teda po volbách to bude sklamanie - ak sa dostane do parlamentu, alebo aj vlády. jednak väčšina voličov z Facebooku ani nevie čoto ten Sulík vlastne chce a čo reálne prináša ich volebný program. Môžu byť po volbách v konkrétnych krokoch SAS prekvapení. No a na 100% sa k takejto rýchlo vzniknutej strane pricucli aj rôzne pijavice, ktorým o žiadny volebný program ani nejde. Som si istý, že tam majú kopec členov, ktorým ide akurát tak o funkciu. To neni klub kamarátov čo sa poznajú 20 rokov a na spoločnej ideie založia stranu.
filip, ved toto sedi na kazdu politicku stranu.

K DeFacto: Ufff, temy vlastenectvo a drogy su ako site pre agendu SNS. Su to velmi emotivne temy, ktore sa daju na par extremnych prikladoch krasne rychlo prekrutit. Zato objektivne fakty sa vysvetluju zdlhavo, cim sa straca pointa.

Je pravda, ze SaS zatial v mediach posobi neohrabane, ale moze to byt zamer a ich image. Ved ked pocuvam nejaku politicku debatu tak to su same klucky, ziadne jasne vyjadrenia. Z toho mozu byt ludia uz unaveni a SaS ziskat.

K populizmu: no a? Populizmus typu budeme sa vozit na lacnejsich autach, staci nam 100 poslancov, a pod. mi vobec nevadi. Kiez by bola takto populisticka kazda strana.
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa jonatanus »

JUGGLER napísal:Ale povedzte mi ľudkovia, koho voliť?
miklosa, koho ineho.. snad jediny kompetentny politik na slovensku.. obacktestovany, narozdiel od sulika..
laty napísal:K DeFacto: Ufff, temy vlastenectvo a drogy su ako site pre agendu SNS. Su to velmi emotivne temy, ktore sa daju na par extremnych prikladoch krasne rychlo prekrutit. Zato objektivne fakty sa vysvetluju zdlhavo, cim sa straca pointa.
predstav si tam miesto sulika miklosa alebo palka.. miklos by ju vytocil ze by tam zacala hulakat nake bludy uplne, palko by si znej robil srandu.. a co sme videli od sulika... "silny argument" typu "sns kradne", "slota chlasce" a ked mal ktomu nieco povedat zacal koktat.. nervozny, nepripraveny... prisam bohu ze mi bola malikova sympatickejsia.

sulik moze byt dobry ekonom/podnikatel, ale ako naka charizmaticka osobnost/lider/atd. co vie vystupovat a realtime argumentovat je slaby jako caj. vzdy ked ho vidim niekde si najprv poviem "ale sak blbec to neni..." a na konci relacky si poviem "ach jaj"... proste mu to nejde..

a nesom si isty ci tu travu davat do programu bol genialny napad..

aky je rozdiel medzi ano a sulikom? rusko tiez vypadal ako "cestny podnikatel ktory ma uz tolko penazi ze nemusi kradnut" a jak to dopadlo....
K populizmu: no a? Populizmus typu budeme sa vozit na lacnejsich autach, staci nam 100 poslancov, a pod. mi vobec nevadi. Kiez by bola takto populisticka kazda strana.
tak spravit si billboardy "som skaredy ale hram fer" a potom te predvolebne hratky.. s sdku ano ale bez dzurindu a potom s sdku bez dzurindu ano ale bez financovania.. to je "hram fer"? co je natom preboha fer, sak robi z ludi blbcov slusne povedane...
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Pette »

Sulik to hlavne argumentacne posral, ked povedal len A - teda len dekriminalizaciu marihuany. Teda to, ze ak ta chytia s jednou davkou, dosledky to nebude mat ziadne. Ale v programe maju nieco ine, komplexnejsie -
"Držbu a pestovanie marihuany dospelou osobou v rozsahu na vlastné účely legalizovať, rovnako ako požitie marihuany alebo jej podanie inej dospelej osobe v súkromí, alebo v súkromí iného s jeho súhlasom." bod 93. programu
Teda uz je tam aj pestovanie, a uz je tam aj podanie inej osobe, a pozivanie aj u tretej osoby, teda na party a pod. Ano, logicky to tam musi byt, ale Sulik nemoze operovat v mediach a v diskusii s tym, ze nechce, aby mladi dostavali tresty za 1 cigaretu. V programe ma aj dalsie body, ak ich nepovie, super v diskusii mu to automaticky vyhodi na oci a konci - to presne urobila Malikova.

Plus, odvodovy bonus - v jadre krasna myslienka, samozrejme nie original Sulikova... V realite ale velmi, velmi otazne, v tejto podobe rusi mnozstvo socialnych davok a postihuje negativne stovky tisic ludi. Opat rata s tym, ze sa menej vyberie a vo finale budu mat vsetci viac, co sa logicky neda.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

jonatanus napísal:aky je rozdiel medzi ano a sulikom? rusko tiez vypadal ako "cestny podnikatel ktory ma uz tolko penazi ze nemusi kradnut" a jak to dopadlo..
nerad sa zapajam do politickych diskusii, ale k tomuto sa vyjadrim. Kym Rusko, byvaly SZMak a vodic, nejak pochybne prisiel k televiznej licencii a velmi rad ukazoval aky je on velky narcis, Sulik od nuly vybudoval Fax and Copy, s OLO spravil snad jediny poriadne fungujuci mestsky podnik (pricom odtial vyhodil snad polovicu osadenstva) bez jedineho skandalu a po odbornej stranke vymyslel danovu reformu.

Porovnavas neporovnatelne. Podla mna Sulik uz dokazal, ze po odbornej stranke by v parlamente jednoznacne mal byt. Urcite bude prinosom.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa jonatanus »

peter.cmorej napísal:nerad sa zapajam do politickych diskusii, ale k tomuto sa vyjadrim. Kym Rusko, byvaly SZMak a vodic, nejak pochybne prisiel k televiznej licencii a velmi rad ukazoval aky je on velky narcis, Sulik od nuly vybudoval Fax and Copy, s OLO spravil snad jediny poriadne fungujuci mestsky podnik (pricom odtial vyhodil snad polovicu osadenstva) bez jedineho skandalu a po odbornej stranke vymyslel danovu reformu.

Porovnavas neporovnatelne. Podla mna Sulik uz dokazal, ze po odbornej stranke by v parlamente jednoznacne mal byt. Urcite bude prinosom.
a co je rusko uplny idiot? pozri sa kde bola ta telka za ruska a kde je teraz..
ako narcisovia si mozu podat ruky, rusko sa aspon nepovazoval za charizmatickeho... sice suslal ale argumentacne bol na tom lepsie...

ako dopadla reforma zdravotnictva? zajac - dalsi sulik...

a ak si myslis ze sulik je naky plesaty jezis kristus, tak si pozri z archivu lampu, kde vypraval preco ide do politiky a podobne..
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jonatanus napísal: miklosa, koho ineho.. snad jediny kompetentny politik na slovensku.. obacktestovany, narozdiel od sulika..
Nemôžem voliť SDKÚ ked jej šéfuje Radičová.
Tá baba nemá žiadne skúsenosti, je vyplašená a tým podvodným hlasovaním v parlamente sa pre mňa navždy skompromitovala.
Mne teraz SDKU pripadá ako firma, ktorá si do čela zvolila upratovačku.
Lenže politika nie je len o imidži.
Opozícia musí byť tvrdá, mať argumenty a lídrov.
Tí lídri by mali siahať Ficovi vyššie ako po pás.
Bohužial, Radičová, Fígeľ, ani Sulík zatiaľ nepôsobia ako lídri.

Keď nevidím lídrov, tak sa rozhodnem len podľa odbornosti.
Budem voliť toho, kdo rozumie ekonomike, podnikaniu a princípu prosperity.
Kto chápe, že peniaze sa musia najprv zarobiť, až potom rozdávať.
Kto aspoň trochu utlmí rozkrádanie, zavedie poriadok do verejných finacií a odstráni byrokraciu.

Poznáte takého? Ja zatial nie.

Zatiaľ viem naisto len dve veci:
Pôjdem voliť, aby som vynuloval aspoň jeden hlas ľavici.
Nebudem voliť Fica, Mečiara, ani Slotu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Lobista »

Keď nie sú lídri, tak rozhodnem podľa odbornosti.
Budem voliť toho, kdo rozumie ekonomike, podnikaniu, princípu prosperity.
Kto chápe, že peniaze sa musia najprv zarobiť, až potom rozdávať.
Kto aspoň trochu utlmí rozkrádanie, zavedie poriadok do verejných finacií a odstráni byrokraciu.
Nechcem ti brat iluzie, ale odbornikov tam budes hladat dost tazko. SaS sice tvrdi, aki su velki odbornici, ale ked si pozries ich CV, tak su na tom plus minus rovnako ako inve strany. Ono podla mna nejde o to, aby sa utlmovalo rozkradanie -- lebo to sa v dohladnom case u nas nestane -- ale skor o to, aby ten, kto ho realizuje ho vedel aspon trochu robit -- nie ako sudruhovia z SNS, ktorych si vsimne aj Europska unia. Proste ide o to, ze ked uz sa to robi, nech aspon sofistikovane :P .
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Coudy »

Ja mám ako antikomunistický pravicový volič 2 možnosti.

SDKÚ-DS
-----------

plusy:
-stabilizovaná strana
-odborníci
-politické skúsenosti
-na rozdiel od Jugglera :) sa mi Radičová na čele kandidátky pozdáva, aj keď odborne ešte zaostáva,
jej hlasovanie v parlamente mi nevadí, keďže z toho na rozdiel od všetkých iných podvodníkov vyvodila dôsledky

mínusy:
-3 roky v opozícii nič nerobili, v podstate ich k nejakej činnosti prinútilo až SAS, dovtedy len prdkali do kresiel
-slabý drive, burnout
-Dzurindove obohrané reči, neskoré vyvodenie dôsledkov
-komunisti ala Kukan, takzvaní univerzálni hráči, ktorí boli dobrí za komunistov, sú dobrí teraz a boli by dobrí za komunistov opäť, keby prišli

SAS
----

plusy:
-Sulík na čele, odborník
-bez komunistov
-transparentné financovanie
-drive

mínusy
--------
-okrem Sulíka neznáme tváre
-slabá Sulíkova TV prezentácia, to sa dá zlepšiť
-zaoberajú sa okrajovými témami (mariška, financovanie škôl),
ktorými si potenciálnych voličov skôr odradia

Ja to mám momentálne 50:50, do volieb sa rozhodnem.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa jonatanus »

JUGGLER napísal:Zatiaľ viem naisto len dve veci:
Pôjdem voliť, aby som vynuloval aspoň jeden hlas ľavici.
Nebudem voliť Fica, Mečiara, ani Slotu.
sas a most sa nemusia dostat do parlamentu, kdh moze ist so smerom, takze ti ostava akorat sdku.

od sdku vieme co mozme cakat od sas nevieme co mozme cakat. v najlepsom pripade danovy bonus a ze si budeme moct pestovat marihuanu. pripadne budu vytahovat buzny a podobne superdolezite temy..

a aj keby sas malo 100%, tak si neviem predstavit od nich nic viac jako sulika ministra financii.. kdo by bol minister spravodlivosti, vnutra, skolstva, atd.. naky rychlokvaseny genius typu malcharek...
a sulik by nebol o nic lepsi minister financii jak miklos, takze vyhoda sasu voci sdka cca ziadna...
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Coudy »

Zabudol som spomenúť KDH, ale keďže nevylúčili Fica sú out. Bugár je ok ale toho prenechám Maďarom. Výhoda Sulíka oproti SDKÚ je ťah na bránu. Nevýhoda sú neznáme tváre na kandidátke a že SAS je v podstate trucpodnik SDKÚ.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jonatanus napísal: sas a most sa nemusia dostat do parlamentu, kdh moze ist so smerom, takze ti ostava akorat sdku.
Tak som dopadol pri posledných voľbách.
Volil som Martinákovú a môj hlas prepadol.

Sklamali ma všetci, ale najviac si asi vážim Mikloša.
Za reformy, za zlepšenie podnikateľského prostredia, za daňovú reformu, za prílev investorov..
Neverím, že nemá za ušami, ale voči ostaným je relatívne čistý.
A hlavne - rozumie ekonomike a ako jediný vie oponovať Ficovi.

Uvidím.
Zatial som na tom tak ako Coudy.
Ešte sa rozhodujem.

P.S. Som vlastenec od srdca, ale Slota ma už tak nasral, že aj Béla Bugár prichádza do úvahy...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Pette »

Osobne som maximalne zvedavy na situaciu, ked sa SaS nedostane do parlamentu - kde budu za dalsie 4 roky? Priestor v mediach pre nich zmizne, zavolaju ich do par relacii po volbach a par vyjadreni po zostaveni vlady, ale tym to skonci. Ukaze sa Sulik, ze naozaj chce robit politiku a vydrzi?
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa jonatanus »

Coudy napísal:Výhoda Sulíka oproti SDKÚ je ťah na bránu.
co konkretne myslis? te populisticke hovadiny typu menej poslancov a lacnejsie auta? povedz mi odneho jednu zajimavu temu/riesenie okrem danoveho bonusu...
pette napísal:Osobne som maximalne zvedavy na situaciu, ked sa SaS nedostane do parlamentu - kde budu za dalsie 4 roky?
tam kde sop, ano, martinakova, kds, oks, hzd....

ved nemaju temy ziadne, ani ludi zajimavych.. co bude 4 roky omielat dokola danovy bonus? a pestovanie marihuany? koho to zajima...
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

jonatanus napísal: ako narcisovia si mozu podat ruky, rusko sa aspon nepovazoval za charizmatickeho...
sranda, ze si nadobudol dojem, ze Sulik sa povazuje za charizmatickeho, ja som ten dojem nenadobudol
jonatanus napísal:ako dopadla reforma zdravotnictva? zajac - dalsi sulik...
terajsia vlada zajacovu reformu skoro celu zrusila. Neviem co to vsak ma spolocne so Sulikovou reformou alebo s jeho (ne)kvalifikaciou do parlamentu. Navyse, ta reforma bola Zajacova, nie Ruskova. Rusko mohol byt len rad, ze ho dostal do tymu.
jonatanus napísal:a ak si myslis ze sulik je naky plesaty jezis kristus, tak si pozri z archivu lampu, kde vypraval preco ide do politiky a podobne..
vobec si nemyslim, ze je plesaty jezis kristus, dokonca s niektorymi castami OB nesuhlasim, len si myslim ze by bol v parlamente prinosom. Ty si myslis, ze nie ? A skus si pri odpovedi odmysliet jeho vystupovanie a marihuanu a zamysli sa iba nad odbornou strankou a nad jeho kvalifikaciou pre posobenie v parlamente tym co ma za sebou.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa jonatanus »

peter.cmorej napísal:sranda, ze si nadobudol dojem, ze Sulik sa povazuje za charizmatickeho, ja som ten dojem nenadobudol
to on sam o sebe povedal...
peter.cmorej napísal:terajsia vlada zajacovu reformu skoro celu zrusila. Neviem co to vsak ma spolocne so Sulikovou reformou alebo s jeho (ne)kvalifikaciou do parlamentu. Navyse, ta reforma bola Zajacova, nie Ruskova. Rusko mohol byt len rad, ze ho dostal do tymu.
spolocne to ma to, ze zajac je to iste co bol sulik. mal pekne prupovidky, nieco spravil a poriadne sa na tom napakoval..
a tiez sa neda povedat ze by ten vysledok bol zazrak.. fico zrusil akorat 20 korunacky...

dalsi priklad rybnicek stv - pekne prupovidky, pekny management a pekne sa tam niekdo napakoval...

teda te iste scenare...
peter.cmorej napísal:Ty si myslis, ze nie ? A skus si pri odpovedi odmysliet jeho vystupovanie a marihuanu a zamysli sa iba nad odbornou strankou a nad kvalifikaciou pre posobenie v parlamente tym co ma za sebou.
ak by isiel na kandidatke sdku ako buduci minister financii - ok. ale zakladat stranu, s jednou temou?
povedz mi co sas ponuka okrem danoveho bonusu.. co su to za ludia, ake maju temy? temy ziadne, ludia neznamy...
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Coudy »

jonatanus napísal: co konkretne myslis? te populisticke hovadiny typu menej poslancov a lacnejsie auta? povedz mi odneho jednu zajimavu temu/riesenie okrem danoveho
http://120napadov.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;

Zaujímavé veci v oblasti boja proti korupcii napríklad. Ale aj voloviny.

Skrátka bez SAS by SDKÚ poslanci prdkali do lavíc a nič nerobili, šťuka v rybníku je skrátka potrebná. Či ich ale budem voliť, to si ešte rozmyslím.
Zatiaľ všetky liberálne strany boli pump and dump.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

jonatanus napísal:to on sam o sebe povedal...
tak to som nevedel :mrgreen:
jonatanus napísal: zajac je to iste co bol sulik. mal pekne prupovidky, nieco spravil a poriadne sa na tom napakoval..
o tom, ze by sa na tom zajac napakoval nic neviem.
jonatanus napísal:povedz mi co sas ponuka okrem danoveho bonusu.. co su to za ludia, ake maju temy? temy ziadne, ludia neznamy...
light motiv SaS pre ludi moze byt "ina politicka kultura" (bez komunistov a bla bla bla), referendum je tema a dalej program 120napadov.sk Ked ti to nestaci, tak skus napisat temy SDKU. Vela toho asi nenapises :)

K tym ludom, v prvej patke maju podla mna troch ludi, ktory odborne do politiky urcite patria: Sulik, Mihal, Chren. Medzi normalnymi ludmi neznami, medzi odbornikmi ano. Nemusite s niki suhlasit, ale odborne maju co povedat.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa jonatanus »

peter napísal:o tom, ze by sa na tom zajac napakoval nic neviem.
ku koncu zacali vyliezat na povrch vseliake divne kauzy a hovori sa ze sa natom poriadne napakoval, comu nemam dovod neverit, pretoze nieco tam evidentne bolo. a to mi bol ako politik sympaticky, narozdiel od sulika.

napakovali sa vzdy vsetci, takze tazko budem verit ze teraz naky sulik a jeho rychlokvaseni geniovia su krestania-katolici ktori nebudu mat v zivote ani jednu kauzu...
peter napísal:light motiv SaS pre ludi moze byt "ina politicka kultura" (bez komunistov a bla bla bla)
to iste co ano... navyse sulik tymi velkohubymi vyhlaseniami a sdku podpasovkami tu svoju kulturu uz prezentoval.. takisto povedat malikovej "slota chlasce" mi zrovna ako z vysokej skoly intelektualnej nepripada, to je tak uroven hlinu...
referendum je tema
cisty populizmus
a dalej program 120napadov.sk Ked ti to nestaci, tak skus napisat temy SDKU. Vela toho asi nenapises :)
tema je jedna - opravit to co posral fico a spol.. napriklad sudnictvo.. a z backtestu vypliva ze sdku to dokaze..
ktory odborne do politiky urcite patria: Sulik, Mihal, Chren.
do politiky? pokial sulik nedokaze preargumentovat malikovu, ako politik za moc nestoji... co zasadneho povedal mihal? ako si maju vyplnat danove priznanie mamicky na materskej? a chren, to je taky madej s 50 IQ bodmi navyse, vymlety neni, ale mister sympatia to tiez nebude... politik je obsah aj obal.. a obal maju tito traja onicom.. jurzyca je minimalne tak dobry jak oni a co z toho? nevyrazny odbornik... naprd je taky politik, co nevie nieco jasne povedat... mihal+chren nevyrazni, sulik dela machra a potom skutek-utek...

stale cakam na jedinu vyhodu sasu voci sdku..
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Nemôžem voliť SDKÚ ked jej šéfuje Radičová.
Tá baba nemá žiadne skúsenosti, je vyplašená a tým podvodným hlasovaním v parlamente sa pre mňa navždy skompromitovala.
Sulík je tiež neskúsený a vyplašený.


K volebnému programu:

http://komentare.sme.sk/c/5255393/bieda ... m-sas.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Nezmyslov typu - rýchlo niečo napíšme, aj keď o tom nič nevieme, je tam viac.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

peter.cmorej napísal:tak skus napisat temy SDKU. Vela toho asi nenapises :)
na toto si neodpovedal
jonatanus napísal:napakovali sa vzdy vsetci, takze tazko budem verit ze teraz naky sulik a jeho rychlokvaseni geniovia su krestania-katolici ktori nebudu mat v zivote ani jednu kauzu...
takze vravis, ze vsetci sa napakovali (vratane Miklosa a spol.) a kedze vidis do buducna a vies, ze aj Sulik sa napakuje, tak budes radsej volit Miklosa.

Toto je tvoj "argument" proti Sulikovi a za Miklosa ? Jonatanus, to snad nemyslis vazne. Vsak si inteligentny chlap.
jonatanus napísal:do politiky? pokial sulik nedokaze preargumentovat malikovu, ako politik za moc nestoji..
ok, beriem ako negativum. Nazval by som to neskusenostou. Ak si myslis, ze lepsi su opozicnici, ktori nedokazu za styri roky sformulovat absolutne nic cim by sa vymedzili voci koalicii, ok, tvoje rozhodnutie.
jonatanus napísal:stale cakam na jedinu vyhodu sasu voci sdku..
pre mnohych to je ich "neposkvrnenost". Pre mna to vsak nie je o vyhodach a nevyhodach. Ja sa jednoducho pytam, preco by tam Sulik a spol. nemal byt, ak tam je Miklos a company. Odbornici su minimalne rovaky.

ad. populizmus: o novej vlade nerozhoduje Bratislava, ale tych 56-60 % volicov co voli dnesnu koaliciu. A tam je velke % ludi, ktori pocuvaju iba na populizmus. Ak sa bude mat nejaka pravicova strana u nas niekedy prehupnut cez 20% (v teoretickom prostredi iba jednej vyznamnej pravicovej strany), tak budu musiet vyrazne pridat na populizme.

PS: neberte to tak, ze ja som volic SaS. Ja ti tu len Jonatanus robim protistranu, lebo podla mna teraz trochu trepes blbosti (v dobrom :wink: ) a nikto iny sa toho nechytil.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

este dodam: Za jedine relevantne proti-sulikovske argumenty beriem:
- neskusenost (vystupovanie v TV, marihuana a pod)
- z pohladu volica SDKU obavu o triestenie a v sumare stratu hlasov pravice

za Sulika:
- odbornici
- "neposkrvneni"
- konecne niekto kto ma gule (referendum, ..)

a s troskou sarkazmu: maju aspon jednu temu (OB). SDKU ani jednu.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa jonatanus »

peter.cmorej napísal:na toto si neodpovedal
odpovedal, opravit vsetko po ficovi a pokracovat v tom com skoncili v 2006...
netreba ziaden zazrak vymyslat, staci aby tam boli kompetentni ludia.
nepotrebujem si pestovat marihuanu..
takze vravis, ze vsetci sa napakovali (vratane Miklosa a spol.) a kedze vidis do buducna a vies, ze aj Sulik sa napakuje, tak budes radsej volit Miklosa.
ne, vravim ze 1. sas samo osebe nic neponuka 2. je velmi velka pravdepodobnost ze to bude dalsie ano, sop, atd.. preco by to malo byt prvy krat ine? 3. nemusi sa dostat do parlamentu
ok, beriem ako negativum. Nazval by som to neskusenostou. Ak si myslis, ze lepsi su opozicnici, ktori nedokazu za styri roky sformulovat absolutne nic cim by sa vymedzili voci koalicii, ok, tvoje rozhodnutie.
a co sformuloval sulik? 120x danovy bonus...
pre mnohych to je ich "neposkvrnenost".
takze mame 50. krat "novu neposkvrnenu stranu", v ktorej su ludia z marsu a tento krat to dopadne uplne inak jak vsetky ostatne pokusy...
Pre mna to vsak nie je o vyhodach a nevyhodach. Ja sa jednoducho pytam, preco by tam Sulik a spol. nemal byt, ak tam je Miklos a company. Odbornici su minimalne rovaky.
miesto sulika mas miklosa, miesto mihala mas jurzycu a miesto chrena mas beblaveho... a dalej nemas v sase nic, len kopu neznamych mien, o ktorych ty ale vies ze to uz nebude pripad sop, ani ano, ale tentokrat to su krestania-katolici, velice kvalifikovani na vsetko, rychlo vyselektovanych 100 geniov slovenska.. v top 3 majitel reklamnej agentury (to bude flasik ci ministerstvo propagandy?), top 4 pani riaditelka personalnej agentury - utekam ich volit, super kvalifikacia..

secteno-potrzeno: sdku ma vsetko dobre zo sasu a k tomu kopu veci navyse.
naco budem volit macku vo vreci, ktora sa ani nemusi dostat do parlamentu, ked si mozem vybrat to co poznam a s cim som uz raz bol spokojny... odkoho si vyberes IZP, od normalnej serioznej firmy co ponuka seriozny produkt, alebo si kupis IZP od firmy co moze hocikedy skrachovat, ktora nema o nic lepsie podmienky ako ta druha firma, navyse ponuka omnoho mensie moznosti... ale MOZNO budu mat nizsi poplatok o 0.1%...

sulik zalozil sas jako trucpodnik ked ho nezobrali do sdku - tomu hovorim strana zalozena na niecom... uz dneska sa mame lepsie jak zajtra a este ktomu si mozme pestovat marihuanu..
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal:

K volebnému programu:

http://komentare.sme.sk/c/5255393/bieda ... m-sas.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Nezmyslov typu - rýchlo niečo napíšme, aj keď o tom nič nevieme, je tam viac.
Nevadí.
Program netreba brať ako niečo, čo musia zmeniť presne podľa ich predstáv.
Dôležité je, že vytvoria protiváhu ,,patentu na rozum,, ktorý tu predvádza súčasná vláda.

SDKU ináč ostane osamelá.
Maďari riešia svoje problémy.
KDH sa zapredá tam, kde sa vytvoria najlepšie podmienky pre najvplyvnejšieho lobistu na svete - cirkev.

Fico má tisíc tém a čo zmenil k lepšiemu?
Verejné financie? Sociálny systém? Súdnictvo? Dialnice? Zdravotníctvo? Byrokraciu?
Rómske problémy? Vzťahy s menšinami? Nezamestnanosť? Podnikateľské prostredie?

Zlepšilo sa niečo s toho? Ja nevidím nič. Možno som slepý.

Možno polícia funguje lepšie?
Nejazdia už na žigulákoch a správajú sa slušnejšie.
OK. Beriem.

Fico rozpracoval tisíc programov, ale do vrcholného majstrovstva dotiahol len dve témy:

1. rozdávanie verejných financií ( mal k tomu o 150 mld. viac ako dzurindovci, ale ani to nestačilo)

2. rozkrádanie verejných financií


Pozerám na ten Sulíkov volebný program a toto mi úplne stačí:

Verejné financie:
SaS uvažuje o uzákonení stropu pre výšku verejného dlhu

Dane a odvody:
Nemusia ani pohnúť prstom. Stačí, keď udržia status quo.

Regulácia a podnikateľské prostredie:

... zrušiť privilégia odborov. V energetike sa má dôsledne pokračovať v liberalizácii. Má sa rušiť povinné členstvo v komorách, kolky, zmenšovať objem výkazníctva, sprivatizovať Cargo, zrušiť nezmyselné zákony, ktoré prijala Ficova vláda (zákaz zisku, nadiktované kolektívne zmluvy...) a podobne.

Boj proti korupcii:
Liberáli správne ako hlavný tromf v boji proti korupcii plánujú nasadiť vyššiu informačnú otvorenosť, elektronizáciu verejného obstarávania a podobné návrhy...

Zdravotníctvo: stačí keď zastavia Paškove tunely a netransparentný predaj majetku.
A nech nepodporia za ministra bábku akou je Raši.
Ostatné môžu nechať na odborníkov.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

jonatanus napísal:odpovedal, opravit vsetko po ficovi a pokracovat v tom com skoncili v 2006...
:) takze nemaju ziaden volebny program, dakujem ze to uznavas.
jonatanus napísal:je velmi velka pravdepodobnost ze to bude dalsie ano, sop, atd.. preco by to malo byt prvy krat ine?
a preco nie ? prezumpcia neviny. Nemozes niekoho odsudit za nieco co este nespachal. Jednoducho popieras sancu na akukolvek zmenu. Ked mas taky "depresivny" stav, fajn, vol SDKU :D
jonatanus napísal:secteno-potrzeno: sdku ma vsetko dobre zo sasu a k tomu kopu veci navyse.
Presne tak, len naopak. Vsak hore si to sam napisal.
jonatanus napísal:naco budem volit macku vo vreci, ktora sa ani nemusi dostat do parlamentu, ked si mozem vybrat to co poznam a s cim som uz raz bol spokojny...
ked ty si spokojny, tak nie je o com. Lenze su tisice ludi ktory s SDKU spokojny nie su. Hla, a hned mas opodstatnenie pre existenciu SaS.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa jonatanus »

peter.cmorej napísal::) takze nemaju ziaden volebny program, dakujem ze to uznavas.
ja "investujem" do obacktestovanych ludi, ty investujes do jednoriadkoveho "programu" a neznamych ludi... kdo je z nas vacsi blbec?
peter.cmorej napísal:a preco nie ? prezumpcia neviny. Nemozes niekoho odsudit za nieco co este nespachal. Jednoducho popieras sancu na akukolvek zmenu.
a co takto statistika? uz som videl v politike toho dost aby som nebol naivny. podla tvojej logiky musis kazde volebne obdobie volit stranu typu sop, ano, martinakovu, atd.. super by ti to vychadzalo..
peter napísal:ked ty si spokojny, tak nie je o com. Lenze su tisice ludi ktory s SDKU spokojny nie su. Hla, a hned mas opodstatnenie pre existenciu SaS.
a co ti prosim ta na sdku vadi? hambil si sa za vladu 2002-2006? mali sme niekedy lepsiu vladu? nemali.
ked poviem ze to bola mozno najlepsia vlada na svete za poslednych x rokov, mozno to ani nebude taka blbost. ukaz mi kde mal kdo lepsiu vladu. v grecku? v madarsku? v cesku? v polsku?.... sami socialni idioti, same populisticke keci, kde ma niekdo poriadnu pravicovu vladu?

lenze my si budeme stazovat a miesto toho aby sme miklosovi podakovali zato co spravil, budeme volit macku vo vreci, lebo.. lebo... lebo... lebo... preco? nepocul som zatial jediny racionalny argument.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Lobista »

a co ti prosim ta na sdku vadi? hambil si sa za vladu 2002-2006? mali sme niekedy lepsiu vladu? nemali.
ked poviem ze to bola mozno najlepsia vlada na svete za poslednych x rokov, mozno to ani nebude taka blbost. ukaz mi kde mal kdo lepsiu vladu. v grecku? v madarsku? v cesku? v polsku?.... sami socialni idioti, same populisticke keci, kde ma niekdo poriadnu pravicovu vladu?
V Madarsku a Grecku bol jeden extrem, u nas druhy. Faktom je, ze druha Dzurindova vlada zasla prilis daleko -- postarala sa o prilis velky transfer od chudobnych k bohatym. Rovna dan, poplatky u lekara, snaha o spoplatnenie skolstva -- vsetko podla mna kontraproduktivne opatrenia, ktore sa potom odrazili na ich volebnom vysledku. Aj ked makroekonomicky im to islo, ale z toho rastu HDP v skutocnosti benefitovala uzka skupinka ludi.
lenze my si budeme stazovat a miesto toho aby sme miklosovi podakovali zato co spravil, budeme volit macku vo vreci, lebo.. lebo... lebo... lebo... preco? nepocul som zatial jediny racionalny argument.
Miklos :P ... Miklos spravil ako minister kardinalny kiks minimalne dva krat -- raz si nehedgoval kurzove straty pri predaji SPP a raz musel v polovici roka dvihat vsetky spotrebne dane, lebo mu nejako ten rozpocet nevychadzal -- a to nebol ziadny six sigma event tak ako bol teraz. Miklosov zakladny problem je presne taky ako ho ma Sulik a vsetci jeho ludia -- stale veri, ze trh vyriesi vsetko. Pamatam si, ako par mesiacov po Lehmane ako protikrizove opatrenie navrhoval znizenie dani. Podla mna je napr. Pociatek lepsi minister ako Miklos, lebo je pragmatik a nie je zvazovany ziadnym fundamentalistickym presvedcenim.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"