Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa filip glasa »

SPP kupuje plyn z Ruska, Slovanft ropu tiez z Ruska. Na zaklade klasickych zmluv. Myslis, ze keby nebola burza, tak by tieto firmy, vratane Enelu, zavreli? Nie, nezavreli by, ale normalne by fungovali dalej.
Ja nehovorim, ze je burza nieco zle. Hovorim len, ze nie je nejak specialne uzitocna a bez burzy by svet normalne fungoval dalej. Rovnako ako bez iPadov, lampionov stastia a bez OSN.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa jonatanus »

o tych lampionoch stastia som si neni celkom isty...
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa Airmike »

dobre chlapi :) sak nehajme to tak lebo si volako nerozumime.

to co som chcel povedat je ze ja osobne nerozlisujem burzove a OTCckove derivaty, pre mna je to cert jak diabol, akurat viem ze tie OTCckove sa nereguluju vobec a obchoduju ich vacsi parchanti jak som ja a tie burzove sa reguluju troska :). to ze ludia nevedia ze nejake OTCcko je tak vsetku spinu davaju na nas.
ale cert jak dabel, vsetko je to jedna pliaga. ja by som najradsej robil z odpadkami. dokonca mam na to aj skolu alebo staval domy. . ale co uz narobim ked ma nikde nechceli. tak som zloduch no :)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

:))
poker
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So 22 09, 2012 10:10 pm

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa poker »

JUGGLER napísal:Keby som bol mladý a bez peňazí a rozhodoval sa od nuly, v čom sa pokúsim zbohatnúť, tak si vyberiem POKER. Poker sa dá naučiť zadarmo a aj s úplne malým kapitálom, dajme tomu so 100 € sa dá prepracovaľ k velkým peniazom ( vyššie hry, turnaje ).
Už dlhšiu dobu sledujem Vaše príspevky. Dnes som sa dostal k tomuto. Ako človek s poker históriou máte stále tento názor?

Moc ma to zaujíma. Mám niečo vyše 20 a „hľadám sa“.
Vopred moc ďakujem za odpoveď.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

poker napísal: Ako človek s poker históriou máte stále tento názor?

Moc ma to zaujíma. Mám niečo vyše 20 a „hľadám sa“.
Vopred moc ďakujem za odpoveď.
Nevykaj mi. Áno, stále mám tento názor.

Je to však môj osobný názor, šitý na moju osobitú povahu. Od malička som bol energický, súťaživý, miloval riziko a nenávidel tuctový život. Nechcel som žiť, ani pracovať ako bežný človek. Pre svoju vec som sa vždy dokázal zapáliť ( aj zhorieť ). Niekde som to už písal - poker i burza si vyžaduje povahu hráča, najlepšie osamelého vlka. Život v kasínach a herniach, večné cestovanie a nezávislosť má svoje čaro. Nie však pre každého.
V stručnosti ti môžem povedať tolko, že mám za sebou obdobie ,,live games,, i ,,online games,,.
V live games sa dá orientovať na individuálnu hru, alebo turnaje. Live games mám za sebou zhruba tri roky - najväčšie herne západného pobrežia USA a Las Vegas. Z Európy len Viedeň.
V online som prežil tiež asi tri roky , ale tam je to ťažšie, keď nevidíš ľuďom do tváre a tak som bol rád, keď som z toho vyťahoval 1000-1500 USD mesačne za osem hodín práce denne. Nič moc v porovnaní s live games, ale už som žil na Slovensku a tu vtedy nebol live poker a platy boli tak 300-400 USD mesačne.
Kedysi som k tomu napísal článok. Neviem, či som to tu dal, či nie. Ak nie, môžem ti ho vyhľadať v mojom archíve. Je to taký článok na úvod.
Bohužiaľ, odvtedy už uplynulo pár rokov a veľa sa zmenilo. Kým pred desiatimi rokmi som mohol v klude o sebe vyhlásiť, že som asi najlepší na Slovensku, dnes som NULA. Poker sa tu už etabloval, aj live games a Slovensko má už svojích vlastných profíkov. Vypadol som z kola von a dnes si môžem tak akurát ísť zahrať niekde na pár hodín s cieľom zarobiť pár stoviek. Ale dnes ma to už ani neláka. Našiel som si inú hračku - burzu.

Čo sa týka pokeru, postup je nasledovný.

Otázka 1: mám na to povahu? ( hráč - osamelý vlk)
Otázka 2. Mám na to psychiku? (prehrávať, dostávať do nosa, skrachovať, vstať z mŕtvych a znova začať ako zodpovedný a disciplinovaný gambler )
Otázka 3. Mám na to vlohy? ( treba sa to naučiť, vypočítavať si štatistiku, čítať ľudí... )

Ak je to 3x áno...ja som začal tak, že som si kúpil najlepšie knihy na trhu ( písané majstrami sveta ), všetko som naštudoval a potom som asi 1000 hodín hral, kým som sa do toho dostal. Ale to bol len začiatok. Poker má viac variantov a musíš nájsť hru v ktorej vynikáš ( limit, pot limit, no limit? ...holdem, stud, omaha, 5 card, 7 card?... high, alebo high-low? ....live games - online games- tournaments? ...) Následne som to cez dalšie tisicky hodín dotiahol na vysoké hry a tam som jedného pekného dňa - skrachoval. Diagnóza: overplayed
Hral som tak veľa až som od únavy stratil bystrosť a to sa v pokri nesmie stávať.
Vstal som z mŕtvych, kúpil som si soft z artificial inteligence ( niečo podobné ako je v šachu ) a rok som len trénoval. Až kým som sa nestal virtuálnym majstrom sveta. Tak som sa dostal hrou na úroveň skutočného profíka. Už nikdy som sa nevrátil do vysokej hry, ale hral som live i online ešte pár rokov. Celkom zaujímavá kariéra, ale je to makačka, ktorá sa nedá robiť pokiaľ tam nie je skutočná vášeň. Musíš tym byť posadnutý. Preto stále vravím, že poker i burza nie sú pre hocikoho. Len pre osobitú povahu.

Keď si ten článok o pokeri odo mňa nečítal, tak sa ozvi, nájdem ho.
Naposledy upravil/-a JUGGLER v Ne 23 09, 2012 12:16 am, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa davoo »

Absolútne súhlasím s jugglerom. Musí ťa to baviť, mať na to náturu, predpoklady, talent, budeš celé dni zavretý pred PC a grindiť stoly, úroveň hráčov sa zvýšila, nenaučíš sa to za pár dní. Výhoda je, že do pokru nemúsíš dať ani cent a slušne sa vyšvihnúť. Poznám dvoch ľudí, čo prešli z pokru na trading a prvý účet zďaleka nevynulovali. Keď už máš tento určitý skill a mindset, tak to ide ľahko. Dokonca si dovolím tvrdiť, že by dokázali prejsť na full time stávkovanie behom krátkej doby alebo inú podobnú činnosť. Títo ľudia do práce nikdy nechodili a ani nebudú. Keď padnú na hubu za pár mesiacov sú späť v hre...

Juggler, teba raz musím spoznať osobne. My si budeme mať čo povedať, keď tak čítam tvoje príspevky na fóre.
poker
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So 22 09, 2012 10:10 pm

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa poker »

JUGGLER napísal:Keď si ten článok o pokeri odo mňa nečítal, tak sa ozvi, nájdem ho.
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. O ten článok mám samozrejme záujem.

Môžeš uviesť názov toho softu? Ak sa to nedá takto verejne, tak sa opýtam cez SS. Nechcem ale otravovať cez SS, ak by to šlo takto.

Ďakujem.
poker
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So 22 09, 2012 10:10 pm

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa poker »

JUGGLER napísal:Áno, stále mám tento názor.
Myslím si, že z Tvojich príspevkov sa dá hodne naučiť:

Nič nepomôže tomu, kto nedokáže vyhrať sám nad sebou.
Hrať bez výhody – edgu je hlúposť.

Možno poviem strašnú hlúposť, ale mám taký pocit, že získať nejaký edge pre poker je na začiatku asi predsa len jednoduchšie, ako pre trading. Je mi jasné, že to obnáša niekoľko tisíc hodín hrania. Ale keď si na začiatku stanovím realistické ciele a nebudem nereálne snívať o tom, že do roka som milionár, mohla by toto byť na začiatok ľahšia cesta, ako ísť do tradingu.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa Pette »

poker - hlavne, pri hrani pokeru mas jednu vyhodu (ci uz je to real life pri stole, alebo cez internet...) = mozes natrafit na hracov slabsich, horsich, v zlej psychickej kondicii, opitych, milionarov co sa len zabavaju... a teda mas vyhodu. mozes so svojou hrou vyhrat nad nimi a ziskat ich peniaze.
pri burze, vzhladom na jej masovost, xyz vplyvov uz na toto nemozes vsadzat.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa Rado »

Osobne si myslím opak. Na burze máš isto proti sebe aj slabších hráčov. K stolu ti však sadnúť nemusia a môžu hrať vedľa.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa Pette »

Rado -a ako ty na burze "vidis" tych slabsich hracov? Majoritu objemu obchodov tvoria velki hraci, automatizovane systemy, ucelove obchodovania.. (samozrejme zalezi od trhu...). ak by si chcel robit proti "slabsim", mozno na nejakej mini akcii s mini dennym objemom a nahodou by ju chcel nakupovat/predavat niekto "slabsi".... ale agregovane? Ak aj je na burze tisic hlupakov, tak je tam milion rovnako inteligentnych alebo lepsie na obchodovanie vybavenych ako si ty...
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa Rado »

Na burze ich nepotrebuješ vidieť. Tu platí ponuka a dopyt. Nie bluff. Rozhodol som sa obchodovať opcie, aby som nemal proti sebe automaty. Obchodujem ľudské emócie a tam sa žiadny automat neuživý. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa Pette »

Rado - ano, ak bude sikovnejsi, disciplovanejsi, informovanejsi atd atd ako ten agregovany priemer, potom OK. mozes zarabat.

pri pokrovom stole ti moze sadnut ozran, milionar, zaciatocnik a bum ho, oberies ich o peniaze. a nemusis byt lepsi ako priemer hracov pokru na svete.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Základom je tzv ,,table selection,,. Prídeš do herne večer, neskoro večer, alebo nad ránom a oťukneš si sitáciu pri viacerých stoloch ( hovorí sa tomu, že si railbird - pozorovatel...takých býva v herniach viac...sú to väčšinou ľudia, čo nemajú peniaze na hru, takže len očumujú )
Vyberieš si stôl, kde je uvoľnená hra ( loose game ), hlučná, dobre sa baviaca spoločnosť, kde sa skrátka míňajú peniaze. Profíci hrajú presne opačne ,,tight game,,...zahadzujú vela kariet a hrajú len ked majú štatistickú výhodu. Ale aj ty, ked si sadneš medzi takú spoločnosť, môžeš pustíť pár loose games, zahrať blbé karty a ukázať, že si ako oni...
Ja neviem aké sú herne u nás...je možné , že sú tak malé, že sa tam hraje len niekolko hodín večer alebo cez víkend. Vo Viedni to bolo lepšie..ale v Amerike sú herne, kde sa hraje v kuse na desiatkách až stovkách stolov - v peak hours sú to tisíce ľudí . Podľa mojích informácii je v USA okolo 15 000 profíkov.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

poker napísal: Možno poviem strašnú hlúposť, ale mám taký pocit, že získať nejaký edge pre poker je na začiatku asi predsa len jednoduchšie, ako pre trading. Je mi jasné, že to obnáša niekoľko tisíc hodín hrania. Ale keď si na začiatku stanovím realistické ciele a nebudem nereálne snívať o tom, že do roka som milionár, mohla by toto byť na začiatok ľahšia cesta, ako ísť do tradingu.
Nie je to hlúposť. Je to pravda. Poker je pomerne jednoduchá hra. Naučíš sa ju rýchlo. Veci okolo stratégii a výpočtu štatistiky si treba naštudovať. Tých 1000 hodín máš na to, aby sa ti hra úplne automatizovala ...aby si nemusel riešiť svoju hru, ale mohol taktizovať, bluffovať, čítať oponentov, hrať divadlo.
Aj keď nie si velký talent na poker, ale hru sa perfektne naučíš a pochopíš, že je to o určitých pravidlách, trpezlivosti, disciplíne, money manažmente... aj tak môžeš zarábať...nie na vysokej , alebo no limit, či pot limit hre, ale na nižších limit hrách, kde sa priemerní hráči prídu zabaviť a utratiť nejakú tú stovečku...
Napríklad na priemernú ziskovosť 3 €/hodinu by ti mala stačiť limit hra 1-2. Na 6€/hodinu hra 2-4...na zárobok 30€/hodinu už treba hru 10-20. Čím vyššie sa ale budeš posúvať , na tým viac lepších hráčov alebo profíkov budeš narážať.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
poker
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So 22 09, 2012 10:10 pm

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa poker »

JUGGLER napísal:Nie je to hlúposť. Je to pravda. Poker je pomerne jednoduchá hra. Naučíš sa ju rýchlo. Veci okolo stratégii a výpočtu štatistiky si treba naštudovať. Tých 1000 hodín máš na to, aby sa ti hra úplne automatizovala ...aby si nemusel riešiť svoju hru, ale mohol taktizovať, bluffovať, čítať oponentov, hrať divadlo.
Aj keď nie si velký talent na poker, ale hru sa perfektne naučíš a pochopíš, že je to o určitých pravidlách, trpezlivosti, disciplíne, money manažmente... aj tak môžeš zarábať...nie na vysokej , alebo no limit, či pot limit hre, ale na nižších limit hrách, kde sa priemerní hráči prídu zabaviť a utratiť nejakú tú stovečku...
Napríklad na priemernú ziskovosť 3 €/hodinu by ti mala stačiť limit hra 1-2. Na 6€/hodinu hra 2-4...na zárobok 30€/hodinu už treba hru 10-20. Čím vyššie sa ale budeš posúvať , na tým viac lepších hráčov alebo profíkov budeš narážať.
Som rád, že som sa nemýlil. Dnes som celý deň študoval recenzie na software pre poker s AI a tak isto na knihy.

Pozrel som sa aj na niektoré naše fóra, ale zistil som, že budem musieť byť veľmi opatrný. Ako začiatočník len veľmi ťažko môžem rozoznať kvalitu.

Ďakujem za odpovede.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

poker napísal: Môžeš uviesť názov toho softu? Ak sa to nedá takto verejne, tak sa opýtam cez SS. Nechcem ale otravovať cez SS, ak by to šlo takto.

Ďakujem.
Nepametám sa už, ale kúpil som to v USA. Aj knihy. Knihu si môžeš kúpiť aj dvadsaťročnú, ale soft ten sa vyvíja a zdokonaluje veľmi rýchlo...takže tieto veci si treba vygoogliť a kúpiť niekde na Amazone , alebo cez Ebay...v USA je na to aj veľa špecializovaných obchodov.
Knihy, alebo CD ti pošlú poštou...do nejakej ceny cca 100E je to bez cla...priamo k tebe.
Je možné, že nejaká literatúra a soft je dostupná už aj u nás.

Pametám si, že som začínal knihou od Brunsona:
http://www.amazon.com/Doyle-Brunsons-Su ... 1580420818" onclick="window.open(this.href);return false;

Ešte jedna rada. Ak niečo dobré chceš s USA, tak sa oplatí pozrieť, čo to nemajú na britskom amazone: http://www.amazon.co.uk/" onclick="window.open(this.href);return false;

Z Británie sú zásielky i platba jednoduchšie.

p.S. Pozriem ten článok o pokri a ked tu nemáme osobitné vlákno o pokeri, tak ho založím a dám ti ho tam.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
poker
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So 22 09, 2012 10:10 pm

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa poker »

JUGGLER napísal:p.S. Pozriem ten článok o pokri a ked tu nemáme osobitné vlákno o pokeri, tak ho založím a dám ti ho tam.
Perfektné. Naozaj ďakujem.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Otazka dna.
Je lepsie robit vyssie platenu pracu ktora je ale dost nezmyselnou cinnostou, alebo slabsie platenu no zmysluplnejsiu pracu? Nemyslim teraz nejaku narazovku povedzme na tyzden-mesiac. Ale dlhodobo, trebars ze 20 rokov, polovicu zivota a tak.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa Istiach »

To je asi velmi individualna zalezitost.
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa rabdo »

toto si už videl? Kiská má veľkú pravdu v tom čo hovorý!!!
http://www.youtube.com/watch?v=5jOwdARVqc8" onclick="window.open(this.href);return false;

(je to aj moja životná skúsenosť :( )
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"