Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa radvan »

ok, tak podme vsetci hladat lieky na rakovinu a po 2 tyzdnoch 16 hodinovej prace tesne predtym, nez ho objavim si strelim do hlavy, lebo som si nemohol zahrat poker ... urci hodnotu pokerovej hry :) ... kolko by mala mat spolocnost profesionalnych hracov pokru a kolko vynalzcov lieku na rakovinu ? ... spolocnost to nevie, ja to neviem, ty to nevies, urci sa to trialom a errorom ... a mozno sa to urci v niektorej krajine zle ... a niekde mozno dobre ...

ok staci, toto je diskusia k pivu :) ... ja tvrdim, ze sa to neda spocitat, ty tvrdis, ze sa da :)
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa jonatanus »

radvan napísal:ok, tak podme vsetci hladat lieky na rakovinu a po 2 tyzdnoch 16 hodinovej prace tesne predtym, nez ho objavim si strelim do hlavy, lebo som si nemohol zahrat poker ... urci hodnotu pokerovej hry :) ... kolko by mala mat spolocnost profesionalnych hracov pokru a kolko vynalzcov lieku na rakovinu ? ... spolocnost to nevie, ja to neviem, ty to nevies, urci sa to trialom a errorom ... a mozno sa to urci v niektorej krajine zle ... a niekde mozno dobre ...

ok staci, toto je diskusia k pivu :) ... ja tvrdim, ze sa to neda spocitat, ty tvrdis, ze sa da :)
zbytocne to komplikujes.. zaklad je to ci si vyberes zamestnanie vedec alebo profesionalny hrac pokeru. ani jedno nemusis robit 24 hodin denne..
robopol
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ut 20 01, 2009 11:59 am

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa robopol »

jop, ziadny trh nikdy nefunguje racionalne, tvoj organizmus nefunguje racionalne ... mas navaly zlosti, depresie, euforiu, citis ... nic na svete nefunguje racionalne ... zober si jednoduchy fyzikalny system -> problem troch sfer (alebo problem troch guli sa to aj vola, kukni si wikipediu) ... jednoduchy problem kde treba urcit, kde sa budu tie try gule za nejaky cas nachadzat, relativne jednoducha matematika a pri tom sa to neda spocitat ... chaoticke stavy ti vznikaju pri takejto uplne jednoduchej sprostosti ... preco by mal trh kazdu chvilu presne odrazat nejku vnutornu hodnotu nejakeho assetu?
RE:
1. No ak porovnávaš organizmus s burzou tak to isto nie je na tej istej úrovni „racionality“. Moje telo aj tvoje funguje viac menej racionálne, bez tvojho vedomého zásahu a manipulácie, čo sa nedá u trhov potvrdiť, možno ani vyvrátiť. No dajú sa vypozorovať isté zákonitosti
2. Neviem prečo tu zavádzaš chaos (nelineárne systémy). Ja tvrdím, že tu likviditu v trhoch niekto zaplatí. To je fakt. Tak isto sa v trhu len prelievajú peniaze od niekoho k niekomu. To je základná črta v tradingu. Takže tá výhoda „likvidita“ je zaplatená.
3. To najdôležitejšie : Peniaze na burze okrem chaotického presúvania sa od niekoho k niekomu , sa presúvajú peniaze od tých čo nemajú výhodu k tým čo majú výhodu. Ja si proste myslím (nemusím dokazovať), že burza je ako kasíno. Niekto tam má výhodu a verbuje tých čo výhodu nemajú. To je preskupovanie majetku od chudobných k bohatým.
4. Celý tento svet (vrátane peňažného systému) je len pyramída kde malé % ľudí na tejto planéte ovláda tu veľkú skupinu ľudí (akýkoľvek spôsobom). To, že to niekto pomenuje za prírodný zákon, za správne, lebo nič lepšie sme nevymysleli a pod. na veci nič nemení. Áno selekcia v prírode existuje. Existuje aj v ľudskom spoločenstve. Keď tým normálnym, pracujúcim ľudom rozprávajú rozprávky, klamú a manipulujú ich ako ovce.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ktorý pako založil tému v mojom mene?
Prosím o vymazanie.
Ja takéto témy nezakladám.
Založte to v mene toho kto začal tieto marxistické filozofie rozoberať. Ja som to nebol.

Ten názov je jednak blbý a je v ňom školácka hrubka!
V slove užitočný sa v množnom čisle píše z mäkkým ,,i,, teda :
Sú hráči užitoční?

Bavíme sa o traderoch vs. investoroch.
Aj jedni aj druhí sú špekulanti.
Neviem kto tu zamontoval hráčov pokru, ja som sa len vyjadril.
Som bývalý profesionálny hráč, takže trochu sa v tomto vyznám.
Poker je multimiliardové odvetvie, s profesionálmi, turnajmi na najvyššej úrovni, televíznymi prenosmi a stámiliónmi fanúšikov.
Je ťažko o tom debatovať s amatérmi, ktorí všetko vnímajú len tak ako to vidia vo filmoch (brakoch).
Nakolko som dlhé roky posobil len v zahraničí a viem, že slováci o pokeri vedia hovno, tak na túto tému len reagujem, nezakladám o tom debaty.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa radvan »

len rychlo:

mam hracov A, B, C, D ... vecer sa stretnu a zahraju poker, kazdy ma 100$, na konci hry ma hrac D 400$, zvysok ma nulu ... ak do hry vsetci styria vstupovali s nejakymi ocakavaniami a po skonceni hry je suma spokojnosti ked zratam vsetkych styroch vyssia ako bola pred hrou, tak hra splnila ucel ... vytvorila hodnotu ... bodka ...

to je jak futbal ... chces povedat, ze uzitok vytvaraju len ti futbalisti na ktorych sa pozera v telke ? ... a nejaka dedinska liga, kde sa dvaja pozeraju a 5ti na kazdej strane hraju uz uzitok pre spolocnost nevytvori? ... ak takyto futbal vytvori, tak vytvori aj hra pokru ... ak sa hrac D nasledne zucastnuje viac hier a vytvara tym likviditu pre kazdeho kto si chce zahrat a je schopny zarabat -> t.j. castejsie vyhravat tak sa stava profi hracom ...

debatime, ze ci je vyssi uzitok, keby hraci A, B, C, D kopali kanaly namiesto hrania pokru (a teda hrac D kopal kanaly castejsie) ... podla mna sa to neda urcit ... vykopali by viac jam, ale je otazne ci by z toho mala spolocnost vacsi uzitok ... a ze ci by hlavne suma spokojnosti u danych hracov plus uzitok spolocnosti bol vyssi ako pred kopanim ... ja tvrdim, ze sa to neda tak lahko urcit ... keby sa to dalo, tak niekto urcuje kolko jam treba vykopat a kolko hier zahrat ... a to sa uz skusalo :)

robo:
ad.2 - od zaciatku 20teho storocia isli nenormalnym sposobom dole spready, poplatky za obchody, mnozstvo a typy instrumentov, to je priama vyhoda vyssej likvidity a specializacie vo financiach ... nemam pocit, ze to platime ...
ad.3 suhlas
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
robopol
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ut 20 01, 2009 11:59 am

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa robopol »

Iste rado,
Ja v podstate súhlasím, že sú tu isté výhody, ani nespochybňujem prínos traderov vo vyššej likvidite, či ďalších veciach, ktoré sa nabaľujú. Tým, že klesajú poplatky je dôsledok skôr toho, že je viac firiem, čo poskytujú možnosť obchodovať, dnes je ten objem obchodníkov na burze iný, obchodovanie beží aj cez net a pod.
No na druhej strane tu vidím kopu webov, všelijakých otravných šmejdov čo „ukazujú“ aké jednoduché a zárobkové je trejdovať . Keď to nejde tým nadšencom tak píšu, že to preto lebo a vymenujú celý rad dôležitých okolnosti prečo „nezarábate“. Knihy, systémy, celá kopa zbytočných, klamlivých informácií. Nakoniec do zájde do extrému a nejaký neznalý človek to zhltne a dostane sa koly tomu na dno, či finančne, psychicky a prečo vlastne? Lebo uveril fikcii. Nepodloženej fikcii.
Ak je niekde výhoda, ktorá je dostupná pre tu masu, tak nech je rád, že ju objavil a nech sa snaží ju využiť, pretože sa ta výhoda môže vytratiť. To je celé.

PS: dik za ten link na risk management, toho chlapíka poznám, resp. čítal som nejake veci
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa radvan »

robo: uplne suhlasim s tebou ... kazda minca ma dve strany ... toto vsak nie je len problem tradingu ... rovnakych smejdov mas co predavaju zarucene recepty ako schudnut, ako nabrat svalovu hmotu, co predavaju viagru, super rolexky a armani z blsaku ... stale budu nejaky smejdi :)
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

radvan napísal:robo: uplne suhlasim s tebou ... kazda minca ma dve strany ... toto vsak nie je len problem tradingu ... rovnakych smejdov mas co predavaju zarucene recepty ako schudnut, ako nabrat svalovu hmotu, co predavaju viagru, super rolexky a armani z blsaku ... stale budu nejaky smejdi :)
10% vytvára hodnoty a 90% chce obrať iných o peniaze.


Viete, čo je na tejto téme paradoxné?

Že profitabilný trader, alebo internetový podnikateľ ako Jonatanus by mali byť posvätné kravy pre každú ekonomiku.
Exportuje sa mozog, importujú čisté peniaze.
Nepresúvajú sa peniaze v rámci systému, ale pumpujú sa do neho zvonka.
Nie je to čistý prínos?
Neničí sa životné prostredie, nezaťažuje sociálny systém.
Štát dostane svoje, ekonomika tiež.
Spoločnosť bohatne, profitujú všetci.
Tisíce posvätných kráv by s tejto krajiny urobili raj na Zemi.

Lenže ľuďom to nevysvetlíte.
Povedia, že ste gambler, parazit, že sa neživíte poctivou prácou...
..že netvoríte hodnoty
..že oberáte iných o peniaze

Ako môžem oberať iných o peniaze, ked nakupujem a predávam na voľnom a dobrovoľnom TRHU zvanom burza?

Ako je možné, že ked sa mi nepodarí obchod, tak to nevnímam, že ma niekto obral o peniaze?
Kto ma obral, keď som sa neobral sám?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa jonatanus »

radvan napísal:mam hracov A, B, C, D ... vecer sa stretnu a zahraju poker, kazdy ma 100$, na konci hry ma hrac D 400$, zvysok ma nulu ... ak do hry vsetci styria vstupovali s nejakymi ocakavaniami a po skonceni hry je suma spokojnosti ked zratam vsetkych styroch vyssia ako bola pred hrou, tak hra splnila ucel ... vytvorila hodnotu ... bodka ...
potom ale aj nezamestnany vytvara hodnotu.. nejde do roboty a je vecer spokojny, vytvoril hodnotu..

bud robim nieco zmysluplne (z coho ma spolocnost osoh) alebo kukam do plafona (hram karty). jedno hodnoty vytvara, druhe nevytvara. bodka.

z coho bude vacsi osoh, ked budem dneska cely den pozerat telku alebo ked budem pracovat? nato netreba diskusiu na 10 stran...
Jan_Traxler
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 10 04, 2008 9:33 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa Jan_Traxler »

Koukam, ze jsem svou poznamkou spustil poradnou lavinu... ja vas hned varoval, ze to je tema na rozsahlou diskuzi... myslim, ze lepsi by bylo diskutovat nazivo nez takhle na dalku... ale zkusme to i takhle. Je vsak potreba diskuzi trochu moderovat. Zkusim se postavit do role facilitatora diskuze.

V diskuzi vyse se objevila spousta zajimavych pohledu. Opet se ukazuje, ze co jednomu prijde jako 100 % jasne a objektivni, jiny muze videt svyma ocima uplne jinak.

Mame tu otazku:
Je trading plnohodnotna prace? ... ve smyslu ... Vytvari trading nejake hodnoty, spolecensky uzitek?

Ukol 1 - definujme hodnoty (spolecensky uzitek)
Chceme-li se dobrat konsensu, nebo alespon vzajemneho pochopeni, zacal bych vymezenim kriterii.
Proto navrhuji prvne si zkusit definovat, co myslime tou "hodnotou", onim "spolecenskym uzitkem".
Dost mozna se uz tady budeme rozchazet a pak je samozrejme nemozne se pochopit, natoz najit konsensus.

Ja se nyni jako facilitator radeji zdrzim odpovedi a necham prostor ostatnim. Ale drzte se pro ted prosim jen ukolu 1. Trading na chvili z uvah vynechme, chceme si prvne jen ujasnit, co myslime "vytvarenim hodnot".
Jan Traxler
FINEZ Investment Management
www.finez.cz
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa jonatanus »

radvan este jedna kontrolna otazka, bol by si radsej keby vsetci vynalezcovia v historii miesto vedy radsej hrali profesionalne poker?

najprv si to mozme zjednodusit cele. predstavme si ze ludia su roboty, ze kazdy robot je rovnaky, kazdy robot robi rovnaku cinnost (presuva krabice napriklad) a je jasne definovany ciel spolocnost robotov - presunut co najviac krabic.

co maju robit roboti, kukat televizor, hrat poker alebo presuvat krabice od rana do vecera?

presuvat krabice od rana do vecera. jasne zadanie, jasne podmienky, jasny ciel - jasna odpoved.

bohuzial ludia nesu roboty, nemoze robit kazdy to iste, neni ani jasne definovany "ciel spolocnosti"...

takze prva otazka je, co by malo byt zmyslom jednotlivca v spolocnosti?

co ma radvan podla teba robit clovek? ma robit druhym zle? ma kradnut a zabijat? alebo ma hrat profesionalne poker, alebo sa ma snazit byt osozny pre ostatnych?

to je zakladna otazka. a bud sa zhodneme na tom ze clovek by sa mal snazit v nejakej rozumnej miere robit nieco pre spolocnost alebo sa na tom nezhodneme. ak sa natom nezhodneme, nemozes kritizovat ani vraha, ani zlodeja, ani povalaca, ani nikoho.... lebo bud ma pre spolocnost vacsiu hodnotu povalac ako vrah a zaroven vynalezcu lieku na rakovinu vacsiu hodnotu ako povalac, alebo nema..

a ja nikomu nehovorim ze nema zabijat, alebo ze nema hrat poker, ale aj bystrejsi student pomocnej skoly vie posudit ze prinos pre spolocnost vynalezca lieku na rakovinu je vyssi ako 100 nasobneho vraha.

takze povec ci stymto suhlasis a ja ti odvodim ten zvysok...
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa radvan »

jonatanus napísal:radvan este jedna kontrolna otazka, bol by si radsej keby vsetci vynalezcovia v historii miesto vedy radsej hrali profesionalne poker?...
jasne ze nie :)
jonatanus napísal: najprv si to mozme zjednodusit cele. predstavme si ze ludia su roboty, ze kazdy robot je rovnaky, kazdy robot robi rovnaku cinnost (presuva krabice napriklad) a je jasne definovany ciel spolocnost robotov - presunut co najviac krabic.
co maju robit roboti, kukat televizor, hrat poker alebo presuvat krabice od rana do vecera?
presuvat krabice od rana do vecera. jasne zadanie, jasne podmienky, jasny ciel - jasna odpoved....
suhlas :)
jonatanus napísal: bohuzial ludia nesu roboty, nemoze robit kazdy to iste, neni ani jasne definovany "ciel spolocnosti"...
takze prva otazka je, co by malo byt zmyslom jednotlivca v spolocnosti?
...
velmi dobra otazka
jonatanus napísal: co ma radvan podla teba robit clovek? ma robit druhym zle? ma kradnut a zabijat? alebo ma hrat profesionalne poker, alebo sa ma snazit byt osozny pre ostatnych?
to je zakladna otazka. a bud sa zhodneme na tom ze clovek by sa mal snazit v nejakej rozumnej miere robit nieco pre spolocnost alebo sa na tom nezhodneme.
...
je pekne ak sa snazi byt osozny pre spolocnost ...
jonatanus napísal:prinos pre spolocnost vynalezca lieku na rakovinu je vyssi ako 100 nasobneho vraha....
suhlas ...
jonatanus napísal:takze povec ci stymto suhlasis a ja ti odvodim ten zvysok...
ok, skus odvodit ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
robopol
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ut 20 01, 2009 11:59 am

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa robopol »

jonataus
Načo sú dobre tieto marxistické reči? o prínose pre spoločnosť. Na to sa nemusíš pýtať, či je hráč pokru prínosnejší ako lekár a pod.

Na veci to nič nemení, poker ľudia hrajú lebo chcú je to ich slobodná voľba. nikto nehodnoti prínos pre spoločnosť.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa slimak »

Ja len, ze ludi co vytvaraju "skutocne - hmatatelne hodnoty" je a bude relativne stale menej.
Kolko ludi pracovalo na poli pred sto rokmi? Co je krajsia a uzitocnejsia praca ako praca rolnika? Ja nepoznam. Ludi s pola „presunuli“ do bani, oceliarni, automobiliek. Teraz sa opat niekam presuvaju(aj kopacov nahradzaju zeny na bagroch - hlavne v okrese Zvolen), no co s nimi? Zatial su nezamestnani. Vsetci hrat futbal nemozu, resp za to nedostanu zaplatene.

Inak hladam spolahliveho hraca na Marias.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa jonatanus »

radvan napísal:ok, skus odvodit ...
tak povedzme najprv ze cielom spolocnosti je maximalizacia "blaha" spolocnosti - teda aby sa mali vsetci co najlepsie, aby mali co zrat, aby netrpeli chorobami, atd.
(ci to je cielom k tomu sa dostanem neskor)
a povedzme ze spolocnost su vsetci ludia na zemeguli, teda ne ze okradnem nemca a tym som vytvoril hodnotu pre slovensko a podobne...

a teraz mame prvy faktor a to je genetika, resp. talent na nieco. niekdo je sprosty, niekdo je mudry, niekdo vie pekne malovat, atd.. nikdo ale nemoze zato ci je sprosty alebo mudry.

zoberme si debila, co ked sa bude velmi snazit dokaze jazdit s hovnocucom a genia, co ked sa bude velmi snazit vymysli liek na rakovinu. ma pravo povedat genius ze "seru na vas" a ist hrat poker a premhrat svoj potencial?

nema.

pretoze
1. geneticky potencial spolocnosti je obmedzeny a tym ze on dostal dobre karty tak by ich mal vyuzit, kedze ich nemoze dat niekomu inemu a cela spolocnost od neho caka ze tak jak sa snazi ten vodic hovnocucu vyuzit svoj potencial, tak isto sa bude snazit vyuzit genius svoj potencial (v prospech spolocnosti)
2. ten genius to dlzi tym, ktory svoj potencial vyuzili - vedci prednim. ako sme splatili vynalezcovi penicilinu to, ze on drel jak hovado a vymyslal a nehral poker? NIJAK. my dodnes vyuzivame to co on vytvoril a nic sme mu zato nezaplatili. a teda taky isty vedec ma MORALNU POVINNOST spravit to iste voci nemu, ma vymyslet penicilin2, ak ma na to genetiku ALEBO potom nevyuzivat ziadne ine vynalezy, ale ani ten hovnocuc na ktorom jazdi dement, pretoze dement vyuziva svoj potencial ale genius ne, genius ho PREMRHAVA. to je usli zisk spolocnosti

takze zjednodusena rovnica je takato:
O (osoh pre spolocnost) = G (genetika+prostredie) * V (jak ten svoj potencial vyuzije - pre dobro spolocnosti)

G neovplyvnis, ale V ano a to by sa mal kazdy snazit vramci svojich moznosti vyuzivat svoj potencial co najviac.

"co najviac" neznamena ze mas pracovat 24hodin denne, ale ze mas robit tak aby si pritom nespachal samovrazdu, atd. aby si podaval dlhodobo optimalny vykon...

dement sa ma snazit nebyt na socialnych davkach ale jazdit hovnocucom a ROVNAKO sa ma snazit genius vymyslat liek na rakovinu a nehrat poker. alebo vymyslat liek na demenciu a liek na rakovinu potom vymysli ten dement ked vyzdravie. :D

suhlasis s tymto alebo ne? ked sa ti to nepaci to nevadi, este to potom cele vyvratim.. :lol: ale je to proste tak.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa Lobista »

suhlasis s tymto alebo ne? ked sa ti to nepaci to nevadi, este to potom cele vyvratim.. ale je to proste tak.
V zasade by to tak malo byt. Ale jednotlivec je zo znacnej casti formovany spolocnostou, z ktorej pochadza. To znamena, ze ak polovica spolocnosti kradne a mysli len na svoj prospech, tak logicky nemozes od nikoho cakat, ze bude robit nieco, co je pre takuto spolocnost dobre. Ked si elita spolocnosti reprezentovana hornymi 10 000 povie, ze "greed is good" a sprava sa podla toho, tak 99% racionalne zmyslajucich ludi pojde tam, kde ich zaplatia najlepsie a nie tam, kde by niekomu pomahali. Bohuzial, ale je to tak.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa slimak »

Podla mna day traders, sikovny analytik je velmi uzitocny. Uzitocny ze vie zhodnotit situaciu a podla nej sa zariadi. Vyhlada bubliny. Mozno zarobi a ked o tom co sa mu nezda a informuje verejnost, je super. Opak je politik co ta bude klamat az dovtedy kym to ozaj zistis. Co sa mi nezda,hlavne nepaci ze niektory obchodnici, maju taky kapital ze vedia ovplyvnovat burzu a teda svoj vysledok. A maju kupeneho aj politika.
tak povedzme najprv ze cielom spolocnosti je maximalizacia "blaha" spolocnosti - teda aby sa mali vsetci co najlepsie, aby mali co zrat, aby netrpeli chorobami, atd.
Kto ma na tom zaujem? kto to presadzuje? realizuje.Nemam asi spravne informacie,ale asi nikto. Zober najblizsie okolie, sirsie republiku,kontinent svet a nikoho takeho nenajdes. Nikoho co to vie skutocne ovplyvnit.
zoberme si debila, co ked sa bude velmi snazit dokaze jazdit s hovnocucom a genia, co ked sa bude velmi snazit vymysli liek na rakovinu. ma pravo povedat genius ze "seru na vas" a ist hrat poker a premhrat svoj potencial?
Preco nie. S chemie(fyziky) som mal jednotky, len som to nestudoval. Co by som aj mohol vymysliet, ked za posledny polrok mi svagor opravoval kocik, vysavac,lampu,vodovodnu bateriu, pomahal skladat dvakrat nabytok. A ta chemia ci fyzika ma velmi nevzala za srdce.

Velmi dobry prispevok je lobistov. Je to tak. Co stym narobis. Nic.

Nedavno som v TV zachytil prispevok o firemnych detektivoch. Naco su? Su zbytocni, v idealnej spolocnosti, ale taka nieje a preto odhaluju zlociny zamestnancov voci firmam. Ako je skorumpovana verejna sprava podobne je aj sukromna, ved su to ludia s tej istej spolocnosti(niektori sa vymienaju - profesionaly).

Ci sa mame s tymto stavom zmierit? Podla mna nie. treba proti tomu ak nie bojovat aspon to nerespektovat. Prikl. ja som tiez podobne ako vyhlasil chlapec na sme co mal rozhovor s Tudorom zatial nedal uplatok, nemal som nutnost ani to neviem. Ale je mozne ze sa to budem musiet naucit.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa radvan »

mal som to nabite posledne dni, takze som nestihol odpisat ako obvykle:) ...

len v skratke

... bodaj by bolo ludi co uvazuje ako ty co najviac ... mali by sme sa na tomto svete lepsie ...

je to na pivo, tam sa to da lepsie predebatit, kedze toto je uz o subjektivnych postojoch :) ... ale tak moj subjektivny nazor je, ze spolocnost nema ziadny ciel ... neexistuje nieco ako "blaho" spolocnosti ... kazdy jedinec ako taky sa snazi prezit a rozmnozit, kedze to ma geneticky zakodovane ... a k tomu sme vymysleli rodinu, a potom klan (sirsiu rodinu) a potom dedinu a mesta a mestske staty a staty a imperia ... a penecilin a koleso a ohen a pristroj na nacuvanie ... a momentalne to zacina byt nieco ako globalna spolocnost ... ked viac ludi taha za jeden konec, tak sa povacsine lepsie funguje, ludia jednoducho funguju sposobom: "ja ta poskrabem, ty ma poskrabes" ... zistili sme, ze ked kooperujeme, tak sa mame lepsie, ale to je len poznatok, kooperacia nie je ziadny hlavny ciel ... ziadny hlavny ciel nejestvuje ...

problem je, ze vela ludi travi kvantum casu tym, ze mrha svoju energiu na mnozstvo veci len z toho dovodu, ze nevie na co ma vlohy ... to nefunguje tak, ze sa rano zobudis a povies si, ze som debil, idem jazdit hovnocucom alebo som genius, idem objavit liek na rakovinu ... kvanta ludi sa potacaju, lebo nemaju moznost, ani nemali podnetne prostredie na to aby mohli nejake vlohy rozvinut ... su geniovia co jazdia hovnocucom, lebo mali tak naprd zivot, ze sa nemali sancu dostat k tomu aby daco isli vynachadzat ... su radi ked vobec preziju ... oni maju spolocnost, ako ju ty definujes uplne v pazi, co sa im neda ani zazlievat ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa radvan »

radvan napísal:mal som to nabite posledne dni, takze som nestihol odpisat ako obvykle:) ...

len v skratke

... bodaj by bolo ludi co uvazuje ako ty co najviac ... mali by sme sa na tomto svete lepsie ...

je to na pivo, tam sa to da lepsie predebatit, kedze toto je uz o subjektivnych postojoch :) ... ale tak moj subjektivny nazor je, ze spolocnost nema ziadny ciel ... neexistuje nieco ako "blaho" spolocnosti ... kazdy jedinec ako taky sa snazi prezit a rozmnozit, kedze to ma geneticky zakodovane ... a k tomu sme vymysleli rodinu, a potom klan (sirsiu rodinu) a potom dedinu a mesta a mestske staty a staty a imperia ... a penecilin a koleso a ohen a pristroj na nacuvanie ... a momentalne to zacina byt nieco ako globalna spolocnost ... ked viac ludi taha za jeden konec, tak sa povacsine lepsie funguje, ludia jednoducho funguju sposobom: "ja ta poskrabem, ty ma poskrabes" ... zistili sme, ze ked kooperujeme, tak sa mame lepsie, ale to je len poznatok, kooperacia nie je ziadny hlavny ciel ... ziadny hlavny ciel nejestvuje ...

problem je, ze vela ludi travi kvantum casu tym, ze mrha svoju energiu na mnozstvo veci len z toho dovodu, ze nevie na co ma vlohy ... to nefunguje tak, ze sa rano zobudis a povies si, ze som debil, idem jazdit hovnocucom alebo som genius, idem objavit liek na rakovinu ... kvanta ludi sa potacaju, lebo nemaju moznost, ani nemali podnetne prostredie na to aby mohli nejake vlohy rozvinut ... su geniovia co jazdia hovnocucom, lebo mali tak naprd zivot, ze sa nemali sancu dostat k tomu aby daco isli vynachadzat ... su radi ked vobec preziju ... oni maju spolocnost, ako ju ty definujes uplne v pazi, co sa im neda ani zazlievat ...
este doplnenie, kedze mi to uy neide editovat


to komplikovanejsie aj v tom, ze ked ma niekto pokryte hlavne ciele co ma geneticky zakodovane (strava, bezpecnost, partnerka), tak clovek zacne riesit veci ako kulturne vyzitie, zmysluplnost prace a podobne ...

preto je pre mna definicia uzitku to, ze ak dvaja ludia dobrovolne vstupia do nejakeho tradu (cinnosti) a na konci je suma uzitku pre tych dvoch vyssia ako na zaciatku tak ta cinnost vytvorila hodnotu ... t.j. ak ja mam penazenku a niekto druhy ma palicu a po cinnosti mam ja modre pod okom a on ma penazenku tak suma uzitku je nizsia ako bola v predchadzajucom stave, takze to hodnotu nevytvorilo ... ak vsak ja si chcem zahrat, oponent zahrat, tak po tom co si zahrame to uzitok vytvorilo ...

teraz to vsak trosku skomplikujme ... ja si chcem zahrat, ty si chces zahrat, ja mam manzelku, ty mas manzelku ... ak si zahrame, tak suma nasho uzitku sa zvysi, ale suma uzitku tvojej a mojej manzelky sa znizi, lebo budu nasrate, ze sme neboli doma napr. ... takze vysledok pre vsetkych 4roch je zaporny ... no a problem je podla mna ten, ze takychto udalosti sa deje kazdu sekundu miliardy medzi miliardami ludi ... tak zratat celkovu sumu uzitku nie je mozne vzhladom na to ako to je komplikovane ...

plus si to mozme urobit este komplikovanejsie, kedze vela vegetarianov a ludi od slobody zvierat by sa spytali, preco si z rovnice o blahu spolocnosti vyskrtol zvierata a prirodu ako taku (co je validna pripomienka) ... a potom aj nieco co zvysi uzitok (blaho) cloveka moze znizit uzitok prirody v danej oblasti (vykopana jama, zrubany strom napr.) ... takze podla mna v praxi nieco ako "blaho spolocnosti" nejestvuje, resp. sa neda urcit ...

to teraz nemusi znamenat, ze budem prdiet na ludi, alebo ze sa k nim budem spravat tak, ze budem chciet nech najprv nieco spravia oni pre mna ... mam jednoducho inych ludi rad, nebudem im robit spatne, ani ich zneuzivat, lebo mi to nedovoli svedomie, vychova, pocit, ze by som sa nemohol na seba kuknut do zrkadla ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa jonatanus »

radvan napísal:ale tak moj subjektivny nazor je, ze spolocnost nema ziadny ciel ...
preco napriklad zatvarame vrahov do basy?
neexistuje nieco ako "blaho" spolocnosti ...
existuje, je to sucet "bliah" jednotlivcov zijucich v spolocnosti.. a blaho jednotlivca je nieco ako kvalita zivota, spokojnost, jak sa ma dobre, atd..
kazdy jedinec ako taky sa snazi prezit a rozmnozit, kedze to ma geneticky zakodovane
ano a ked si zoberes maslowovu pyramidu, ze najprv riesis zrat, srat, spat, potom bezpecnost, atd.. tak niekde tam je aj solidarita, ale asi az velmi vysoko..

ak to neni geneticky dane, ako som potom mohol mat vycitky svedomia ze ked plytvam svojim casom tak okradam spolocnost? a tazko to moze byt racionalne rozhodnutie, ked teraz to nemam a mal som to len raz v zivote ked som sa cez burnout omylom dostal na vrchol tej maslowovej pyramidy..
zistili sme, ze ked kooperujeme, tak sa mame lepsie, ale to je len poznatok, kooperacia nie je ziadny hlavny ciel ... ziadny hlavny ciel nejestvuje ...
naco zvysujeme hdp? naco sa snazime zvysovat zamestnanost? naco sa snazime znizovat kriminalitu? naco sa snazime zvysovat uroven zdravotnictva? atd.. aby sme zvysili blaho spolocnosti..
to nefunguje tak, ze sa rano zobudis a povies si, ze som debil, idem jazdit hovnocucom alebo som genius, idem objavit liek na rakovinu ... kvanta ludi sa potacaju, lebo nemaju moznost, ani nemali podnetne prostredie na to aby mohli nejake vlohy rozvinut ... su geniovia co jazdia hovnocucom, lebo mali tak naprd zivot, ze sa nemali sancu dostat k tomu aby daco isli vynachadzat ...
preto som k tomu G dal do zatvorky aj prostredie.. pretoze ked sa v afrike narodi niekdo z iq 500 a po 2 tyzdnoch umre odhladu, tazko to oznacit za jeho vedome premrhanie talentu. ale ja, ty, aj vsetci na tomto fore a vsetci co ziju v ako-tak normalnych podmienkach si mozu povedat ci budu hrat profesioanlne poker, vyvijat trejdovacieho bota, alebo si najdu naku robotu kde je z nich naky osoh..

ja si to uvedmujem, akorat na to serem.. ale je to proste tak.
plus si to mozme urobit este komplikovanejsie, kedze vela vegetarianov a ludi od slobody zvierat by sa spytali, preco si z rovnice o blahu spolocnosti vyskrtol zvierata a prirodu ako taku (co je validna pripomienka)
nevyskrtol, akorat dazdovka si nemoze moc dobre povedat ze miesto kukania telky bude vymyslat liek na rakovinu...
premna osobne maju zvierata omnoho vacsiu hodnotu jak ludia. zvierata sa spravaju vramci svojich moznosti, ludia sa spravaju jak k... aj ked nemusia..
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ktorý pako založil tému v mojom mene?
takto to vyzerá, keď sa rozdelí jedna téma na dve: prvý príspevok v tej rozdelenej máš ty, čiže to robí dojem založenia témy. Ale tú tému nikto nezaložil. Ja som ju len rozdelil a začína od tvojho príspevku.
BLINKY2
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Po 10 12, 2007 9:53 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa BLINKY2 »

naco zvysujeme hdp? naco sa snazime zvysovat zamestnanost? naco sa snazime znizovat kriminalitu? naco sa snazime zvysovat uroven zdravotnictva? atd.. aby sme zvysili blaho spolocnosti..
No to sa snažia politici, aby boli znovu zvolení a nie my. A ako vidíš, aj tak na to mnohí prdia. A vieme, že politika funguje na čisto, zdôrazňujem čisto zištných princípoch.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa jonatanus »

BLINKY2 napísal:No to sa snažia politici, aby boli znovu zvolení a nie my. A ako vidíš, aj tak na to mnohí prdia. A vieme, že politika funguje na čisto, zdôrazňujem čisto zištných princípoch.
a ty to nechces? ty nechces aby boli vrahovia v base? aby bolo lepsie zdravotnictvo? aby si mal lepsiu vyplatu? aby si mal vyssiu kvalitu zivota?

kazdy si chce zvysovat svoje "blaho", kazdy chce zvysit blaho svojej rodiny, svojho okolia, atd.. a kazdy chape ze celkove blaho sa zvysi najlepsie tak, ked si budeme navzajom pomahat a ne sa vrazdit, nebyt nezamestnany, nemrhat talentom, atd...
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa spoty »

radvan napísal: ... kvanta ludi sa potacaju, lebo nemaju moznost, ani nemali podnetne prostredie na to aby mohli nejake vlohy rozvinut ... su geniovia co jazdia hovnocucom, lebo mali tak naprd zivot, ze sa nemali sancu dostat k tomu aby daco isli vynachadzat ... su radi ked vobec preziju ... oni maju spolocnost, ako ju ty definujes uplne v pazi, co sa im neda ani zazlievat ...
...s tymto tvrdenim ciastocne nesuhlasim. najvacsie aktivum dostava kazdy zo zakona - vzdelanie - ( o urovni sa nebavme, abstrahujme a uvazujme len "podnety") ... to ako pristupujeme k prilezitostiam, ktore si uvedomujeme alebo nie je vysledkom len nasho osbneho procesu spracovania. Tvrdit opak je len obycajny alibizmus, kotry popravde patri i do mojho inventara.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal: takto to vyzerá, keď sa rozdelí jedna téma na dve: prvý príspevok v tej rozdelenej máš ty, čiže to robí dojem založenia témy. Ale tú tému nikto nezaložil. Ja som ju len rozdelil a začína od tvojho príspevku.
OK. Len názov tej témy obsahuje hroznú hrubku.
A kedykolvek na ňu pozriem, tak ma trhne.
Nemôžeš to opraviť?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa radvan »

jonatanus napísal: preco napriklad zatvarame vrahov do basy? ...
lebo spolocnost si vytvori schemy na svoju vlastnu ochranu ... kazdy organizmus (spolocenstvo) ma pravidla na svoju ochranu ...
jonatanus napísal: existuje, je to sucet "bliah" jednotlivcov zijucich v spolocnosti.. a blaho jednotlivca je nieco ako kvalita zivota, spokojnost, jak sa ma dobre, atd.....
ak to takto definujes, tak tvrdim, ze sa to neda spocitat ... mas problem to spocitat, resp, kvantifikovat pre jedneho jedinca a nie to este spolocnost celu ...
jonatanus napísal: ak to neni geneticky dane, ako som potom mohol mat vycitky svedomia ze ked plytvam svojim casom tak okradam spolocnost? a tazko to moze byt racionalne rozhodnutie, ked teraz to nemam a mal som to len raz v zivote ked som sa cez burnout omylom dostal na vrchol tej maslowovej pyramidy.......
nemusis mat vsetko geneticky dane, cast je vstepena (zakladny firmware) a zvysok sa ucis ... vycitky svedomia su naucena (ziskana) emocia ... nesom psycholog, aby som ti povedal cim to bolo a v com to prameni, mozem sa spytat zeny :)
jonatanus napísal: naco zvysujeme hdp? naco sa snazime zvysovat zamestnanost? naco sa snazime znizovat kriminalitu? naco sa snazime zvysovat uroven zdravotnictva? atd.. aby sme zvysili blaho spolocnosti.........
velmi dobra otazka ... je to dobra politicka agenda :) ... ale podla mna hlavne sme odsledovali z historie, ze dane kroky zlepsuju zivotnu uroven v krajine (spolocenstve) ... nemusime sice vediet presne kvantifikovat blaho spolocnosti, ale existuje spolocensky konsenzus, ze ak spolocnost podnika niektore kroky, tak to v dlhom behu zlepsi zivot v spolocnosti ... tak sa spolocnost (ludia v nej) snazia tieto kroky podniknut v ramci moznosti ...
jonatanus napísal:zvierata sa spravaju vramci svojich moznosti, ludia sa spravaju jak k... aj ked nemusia..
suhlas :)
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa jonatanus »

radvan napísal:lebo spolocnost si vytvori schemy na svoju vlastnu ochranu ... kazdy organizmus (spolocenstvo) ma pravidla na svoju ochranu ...
a teda maximalizaciu blaha spolocnosti..
radvan napísal:ak to takto definujes, tak tvrdim, ze sa to neda spocitat ... mas problem to spocitat, resp, kvantifikovat pre jedneho jedinca a nie to este spolocnost celu ...
ked ti niekdo ponukne kilo zlata alebo kilo hovna, povies mu ze "pockajte, musim sa ist pozret jaku ma zlato momentalne cenu a este si musim zistit aka je presna cena toho hovna, ci neexistuje niekde burza a este si musim zohnat kalkulacku na 15desatinnych miest aby som sa uistil ze to mam spravne spocitane"?

nepovies, lebo ten rozdiel je evidentny a je jedno ci ma zlato momentalne cenu 1200, 500, alebo 200, furt je to uplne niekde inde jak to hovno..

neporovnavam pripady ze niekdo rozmysla ci ma radsej vymyslat liek na taku chorobu alebo taku chorobu, ale pripady kde hra poker (hovno) a vymysla liek (zlato).. alebo je nezamestnany (hovno) a jazdi hovnocucom (zlato).. atd.
radvan napísal:nemusis mat vsetko geneticky dane, cast je vstepena (zakladny firmware) a zvysok sa ucis ... vycitky svedomia su naucena (ziskana) emocia ... nesom psycholog, aby som ti povedal cim to bolo a v com to prameni, mozem sa spytat zeny :)
podla mna to je vrchol tej maslowovej pyramidy..
co by si robil keby si mal 100miliard? polovica veci co robis teraz by prestala mat zmysel. kupil by si si dom auto jachtu lietadlo a zistil by si za ta to nikam nepohlo.. od rana do vecera by si riesil nake konicky+zabavu a zistil by si ze hovno z toho.. tak by si zacal robit to co robi kazdy normalny clovek co ma uz dost penazi, jako gates alebo kiska, nejak pomahat druhym lebo sebe uz nemas jak...
radvan napísal:velmi dobra otazka ... je to dobra politicka agenda :) ... ale podla mna hlavne sme odsledovali z historie, ze dane kroky zlepsuju zivotnu uroven v krajine (spolocenstve) ... nemusime sice vediet presne kvantifikovat blaho spolocnosti, ale existuje spolocensky konsenzus, ze ak spolocnost podnika niektore kroky, tak to v dlhom behu zlepsi zivot v spolocnosti ... tak sa spolocnost (ludia v nej) snazia tieto kroky podniknut v ramci moznosti ...
inymi slovami maximalizacia blaha spolocnosti.
vseto co robis robis v prvom rade pre maximalizaciu svojho blaha. to robi kazdy normalny clovek.
a je jasne ze ked si navzajom pomahame tak nam to ide lepsie. a mame maximalizaciu blaha spolocnosti.

ono je uplne jedno ci je to len nepriamy dosledok alebo hlavny ciel, podstatne je ze vsetko co robime k tomu smeruje.

a blaho spolocnosti je nadradene nad blaho jednotlivca, pretoze inac by masovy vrah mohol kludne zabijat (maximalizovat svoje blaho), lenze spolocnost ho zavre do basy (maximalizuje blaho spolocnosti na ukor blaha toho vraha)
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa radvan »

jonatanus napísal: podla mna to je vrchol tej maslowovej pyramidy..
co by si robil keby si mal 100miliard? polovica veci co robis teraz by prestala mat zmysel. kupil by si si dom auto jachtu lietadlo a zistil by si za ta to nikam nepohlo.. od rana do vecera by si riesil nake konicky+zabavu a zistil by si ze hovno z toho.. tak by si zacal robit to co robi kazdy normalny clovek co ma uz dost penazi, jako gates alebo kiska, nejak pomahat druhym lebo sebe uz nemas jak...
suhlas
jonatanus napísal: inymi slovami maximalizacia blaha spolocnosti.
vseto co robis robis v prvom rade pre maximalizaciu svojho blaha. to robi kazdy normalny clovek.
a je jasne ze ked si navzajom pomahame tak nam to ide lepsie. a mame maximalizaciu blaha spolocnosti.
ak to takto definujes tak moze byt ...
jonatanus napísal: ono je uplne jedno ci je to len nepriamy dosledok alebo hlavny ciel, podstatne je ze vsetko co robime k tomu smeruje.

a blaho spolocnosti je nadradene nad blaho jednotlivca, pretoze inac by masovy vrah mohol kludne zabijat (maximalizovat svoje blaho), lenze spolocnost ho zavre do basy (maximalizuje blaho spolocnosti na ukor blaha toho vraha)
s tymto bohuzel ostro nesuhlasim:) ... ze blaho spolocnosti je nadradene jedincovi ... spolocnost zavre masoveho blaha preto, ze ju ohrozuje ... ne preto, ze tym maximalizuje svoje blaho ... prave preto nie je hlavny ciel spolocnosti maximalizacia blaha, lebo to by si mohol zavret hracov pokru a dat im vyrabat sacky do vysavacov a povedat, ze maximalizujeme blaho spolocnosti, to je nadradeny ciel nad vase ... podla mna to ze sa mame lepsie je dosledok delby prace, toho ze si viacej doverujeme a toho ze kooperacia je pre nas lepsia jak si vsetko robit sam ... a to je vsetko pekne ... ale nemozme postavit maximalizaciu "blaha" nejakej "spolocnosti" nad jej clenov ... podla mna je dolezite, ci je vyssia zivotna uroven nepriamy dosledok alebo hlavny ciel ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa jonatanus »

radvan napísal:s tymto bohuzel ostro nesuhlasim:) ... ze blaho spolocnosti je nadradene jedincovi ... spolocnost zavre masoveho blaha preto, ze ju ohrozuje ... ne preto, ze tym maximalizuje svoje blaho ...
spolocnost ma pocit ohrozenia - zvysi svoje blaho tym ze vraha zavre.
vrah ma radost zo zabijania, spolocnst ne, tak vraha strci do basy, vrah trpi na ukor spolocnosti.

je to presne tak, povysili sme blaho spolocnosti nad blaho toho vraha, alebo pedofila, alebo zlodeja, alebo povalaca..

spolocnost podporuje to co zvysuje blaho spolocnosti a potlaca to co znizuje blaho spolocnosti.
prave preto nie je hlavny ciel spolocnosti maximalizacia blaha, lebo to by si mohol zavret hracov pokru a dat im vyrabat sacky do vysavacov a povedat, ze maximalizujeme blaho spolocnosti, to je nadradeny ciel nad vase ...
ale ved s tymi vrahmi alebo pedofilmi sa to deje.. co pedofil snad moze zato ze je pedofil? no nemoze. a sups snim do basy..

to iste by sme mohli spravit s hracmi pokru, akorat tam by boli omnoho vacsie "naklady", pretoze sa to neda jasne urcit, jak by vyzeral ten zakon? a za druhe sa to tyka vacsej casti spolocnosti jak tych par pedofilov, takze by stym mohli byt problemy. a za tretie to spolocnosti ani tak neskodi ako vrahovia a pod.

pred par rokmi si v nemecku povedali ze vramci blaha spolocnosti zlikviduju zidov.. no tak ich zlikvidovali..

celu historiu to tak fungovalo..

a co napriklad ta 0.25% transaction tax co chcu zaviest v amerike? ked sa tak spolocnost rozhodne, daytraderi skoncia..
podla mna to ze sa mame lepsie je dosledok delby prace, toho ze si viacej doverujeme a toho ze kooperacia je pre nas lepsia jak si vsetko robit sam ... a to je vsetko pekne ... ale nemozme postavit maximalizaciu "blaha" nejakej "spolocnosti" nad jej clenov ... podla mna je dolezite, ci je vyssia zivotna uroven nepriamy dosledok alebo hlavny ciel ...
usilujúc sa o uplatňovanie demokratickej formy vlády, záruk slobodného života, rozvoja duchovnej kultúry a hospodárskej prosperity, teda my občania Slovenskej republiky uznášame sa prostredníctvom svojich zástupcov na tejto ústave:
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa radvan »

slusne retoricke cvicenie, s tou ustavou si ma dostal :) ... k tomu nemecku som sa prave snazil dostat ... ze ked postavis zaujem o "blaho spolocnosti" ako hlavny ciel, tak ti z toho vzniknu veci ako koncentracne tabory, pripadne utlacanie akehokolvek mensinoveho nazoru ... predpokladam, ze to nie je hlavny ciel spolocnosti ;)
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa Coudy »

http://brejk.pluska.sk/brejk/clanky/sty ... poker.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa Andrej »

Chlapi, všetko je to otázka mierky. Z pohľadu úspešného hráča pokru jeho hra prínosom je. Z pohľadu jeho krajiny tiež, ak do nej prináša peniaze. Z pohľadu celého sveta možno áno, možno nie. Z pohľadu vesmíru je to úplne jedno :D

Ale je zaujímavé, ako zanietene dokážu ľudia diskutovať o tom, čo by mali robiť druhí ľudia :-).
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa slimak »

Presne, je uzitocna 13 rocna slapka pri Ziari nas Hronom? Urcite je robi pre niekoho to miesto atraktivne. Je dolezity zensky golf na Taloch, urcite ano, keby Sotak nedostal dotaciu od statu isto by bol tyzdne nespokojny a viete si predstavit ten dopat na horehronie?
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa Andrej »

No a keď debatujeme globálne, z pohľadu ľudstva, tak si zoberme takého atentátnika, čo sa niekde vyhodí (napríklad v našom parlamente, nech to trochu zamotáme). V našej časti sveta je pomerne jasné, že to žiadny pozitívny prínos nemá. No a v inej časti sveta to oslavujú, lebo ďalší hrdina sa dostal do raja. Potom je pohľad na globálne blaho, na to čo je správne, určený ako? Koho je viac? Alebo kto má viac jadrových hlavíc? :shock:
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa slimak »

Co taky Gabcik? Toho ani Slovensko dosial"nepochopilo".
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa Andrej »

slimak napísal:Co taky Gabcik? Toho ani Slovensko dosial"nepochopilo".
Tak toto je pekný príklad - išli niekoho zavraždiť (aj keď Heydricha), čo je zlé, ale bolo to v rámci oslobodenia, čo je dobré, v dôsledku čoho bolo zavraždených kopa ďalších ľudí, čo je fest zlé, ale v globále to možno napomohlo oslobodeniu, čo je dobré, v dôsledku čoho sem prišli rusi, čo mohlo byť aj lepšie, preto sme tu mali komančov, čo bolo zlé... :D
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa Coudy »

Pokerový hráč Dag Palovič

http://sport.cas.sk/clanok/187841/poker ... citat.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Vyberám:

Serus more...co je najdolezitejsie na pokri..?

je toho strasne vela ... trpezlivost, disciplina, bankroll management, citanie hracov, schpnost bluffovat, matika, statistika, analyticke myslenie, strategicke myslenie, pozorovacie schopnosti, znalost neverbalnej a verbalnej komunikacie, zmysel pre detaily, schopnost rozhodnut sa, silna osobnost, sebavedomie, viera v sameho seba ... a kusok stastia :)
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa Coudy »

http://spravy.pravda.sk/vlastnosti-pokr ... domace_p12" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Aké typy súperov majú profíci najradšej?
Jednoznačne gamblerov a podnikateľov. Podnikateľ totiž nechce hrať s priemernými hráčmi. Chce hrať buď s rovnako bohatými súpermi, alebo potom s profíkmi. Na nich sa dá najviac zarobiť. Sú takí Ježiškovia.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Bežný profík si vystačí s tzv. table selection. Výberom stola, kde je predpoklad na ľahší zisk. Najlepší čas na vyhrávanie je nad ránom.
Každý je unavený, mnohí sú podpití a takmer pri každom stole nájdete nešťastníka, ktorý prehráva a riskuje. Takého hráča stačí ,,doraziť,,. Je psychicky tak rozložený, že jeho utrpenie sa skončí až keď všetko prehraje. Nie nadarmo profíci prespia celé doobedu. Aby v noci podali 100% výkon.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"