POLITICKÁ HÁDKA

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Iba technicka poznamka:
U genov oci: hnedy = dominantny, modry = recesivny. Z dvoch genov staci aby bol jeden hnedy a mas hnede oci. Na modre oci potrebujes oba geny urcujuce farbu oci recesivne.
U ludskej sexuality myslim ze zauzivanejsie nazvoslovie je dominanty-submisivny.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Máš pravdu. Stále som si myslel, že to znamená to isté ako v genetike...ale v skutočnosti je recesívny kvázi ,,potlačený,, a submisívny znamená podriadený, plniaci príkazy.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

JUGGLER

co som si vsimol, aj sa od nich dozvedel tak je to tak, ze v niektorych paroch /jedno ci gayovia ci lesby/ je naozaj jeden viacej ten muz a druhy zena. Ale potom existuju medzi nimi aj take pary kde to az tak natvrdo podelene nemaju a je to podla aktualnej nalady. Napr. co mam teraz v robote jeden lesbicky par, tak jedna z nich je vyzorom aj prejavom ako princeznicka a ta druha vyzorom aj prejavom ako ta najprimitivnejsia verzia chlapa aku si vies predstavit- a su dlhodobo stastne.
Proste ludia su naozaj rozni a to co sa jednemu moze zdat ako nieco neprekonatelne odpudive je zase pre ineho pritazlive a naopak..
Gayov som stretol aj takych nechutnych afektovanych slizniakov ze je z toho cloveku zle az po velmi inteligentnych a zmyslom pre jasne dodrziavanie standardnych spolocenskych noriem. Su rozni rovnako ako su rozni heterosexuali.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

jogo napísal: Kedysi som mladým ľuďom radil, choďte žiť do Bratislavy, tam je lepšie ako u nás. Teraz, keď v Bratislave vládnu liberáli, ich odhováram: Ak chcete mať deti, nechoďte do Bratislavy žiť, lebo ak nie vy, tak vaše deti tam zliberalnejú.
Jogo, Rado

povedzte detom a synovcom a neteriam nech kludne idu degenerovat k nam na zapadne SK :). Za bruselskych 30 striebornych k vyplate potom mozu kludne zapredat vlastne dieta aj rodicov. Pripadne by mohli ist do rozpravkoveho Pariza alebo Londyna a klesnut az na uplne dno.
Nepremyslali ste niekedy, preco sa Vychodorimska risa rozpadla o 1000 rokov neskor ako Zapadorimska? Ved vychodnu hranicu voci silnym externym nepriatelom branila hlavne Vychodorimska risa. Zapadorimska akoby sa rozpadla hlavne sama z vnutra.

A nezasmial sa nahodou aj nas byvaly premier pri obvineniach z korumpovania vychodneho SK, ze kto uz by len isiel kradnut na vychodne SK, ved tam predsa nic nie je :) ?
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

aj v Bratislave je velmi vela uprimne veriacich ludi, netvrdil by som ze moralka tu je na tom vyrazne horsie ako kdekolvek inde na Svk.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Moralka sa tazko klasifikuje ciselne a statisticky. Mozeme sa pozriet ale aspon na volebne vysledky, lebo tazko najst nejaku menej spochybnitelnu statistiku o SR nez su volebne vysledky.

Volebne vysledky vychadzaju v Bratislave obycajne podstatne rozdielne nez vo zvysnych krajoch SR. Podobne ako v Londyne vs. zvysne casti Britanie. Mohli by sme to povazovat minimalne za rozdielne ciele volicov patriacich k Bratislave nez k ostatnym krajom. Tiez kraje zapadneho SK mavaju volebne vysledky rozdielne od regionov vychodneho SK. Aspon co som si ja vsimal minule roky. Ci zle som si vsimal?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Parlamente volby 2016:
BA, Senec - vitazstvo SaS
Dunajska Streda, Komarno - vitazstvo SMK
Vsetky ostatne okresy (snad 70?) - vitazstvo SMERu (nie ze by som mu chcel robit reklamu). Vychodny vychod, okolie Partizanskeho a Orava - vyrazne vitazstvo SMERu.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Rado »

jaroslav80 napísal:
Jogo, Rado

povedzte detom a synovcom a neteriam nech kludne idu degenerovat k nam na zapadne SK :). Za bruselskych 30 striebornych k vyplate potom mozu kludne zapredat vlastne dieta aj rodicov. Pripadne by mohli ist do rozpravkoveho Pariza alebo Londyna a klesnut az na uplne dno.
Nepremyslali ste niekedy, preco sa Vychodorimska risa rozpadla o 1000 rokov neskor ako Zapadorimska? Ved vychodnu hranicu voci silnym externym nepriatelom branila hlavne Vychodorimska risa. Zapadorimska akoby sa rozpadla hlavne sama z vnutra.

A nezasmial sa nahodou aj nas byvaly premier pri obvineniach z korumpovania vychodneho SK, ze kto uz by len isiel kradnut na vychodne SK, ved tam predsa nic nie je :) ?
Tu som sa ako ocitol?
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Jogo spominal, ze kedysi odporucal mladsim znamym ist do BA alebo na zapad za lepsim zivotom. Ale ze v poslednom case to uz nerobieva. No a ty si spominal, ze si tiez z vychodu SK. Alebo som ta pochopil nespravne?
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Rado »

Pochopil si dobre, ale ja nemám rovnaký názor ako Jogo. Nemyslím, že čím viac na západ, tak tým je svet liberálnejší. Na koniec sa vrátiš späť, ale prídeš z východu. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Rado, tak urcite ze ty a Jogo by ste nasli aj temy, v ktorych by ste mali rozdielne nazory.

Mne agenda liberalov az tak nevadi, veci ohladom drog, homosexualov, ich ekonomicke projekty a silny marketing. Lebo kto chce, ma aspon aku-taku moznost branit sa tomu alebo zucastnovat sa toho len okrajovo. Co mi ale poriadne vadi su potraty, lebo tam maju plne usta iba prav zien, ale prava deti v tehotnych zenach su pre nich 0 bodov. Takych ludi by som z parlamentu hnal velkou palicou, keby to bolo ciro na mne.

Ked uz pocala dieta, to je taky hrooozne velky problem pockat 7 mesiacov a dat ho do inkubatora a ist si potom fungovat vlastnym systemom? Kludne aj obklopena drogami, homosexualmi, nahanajuca sa za peniazmi od rana do vecera; to uz by mi bolo uplne ukradnute ako funguje, ak nikoho nezabija. Len nech da tomu dietatu sancu zit, ked uz ho pocala specifickymi aktivitami, o ktorych dobre vedela, ze k pocatiu dietata mozu viest.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Rado »

Áno je to problém. Prvým "kopnutím" si buduješ vzťah a už ho nedáš. Ktorá ho nechce, tak sa snaží zbaviť plodu kým to nenastane. Inak ostane s ním aj keby ho mala neviem s kým. Máloktorá sa ho po narodení zbaví. Je to oveľa väčšia trauma ako v počiatočnom štádiu, kým to možno nevyzerá ako človek. Tak sa to robilo od kedy tu sme pri nechcenom tehotenstve.
To nepíšem ako schvaľovanie, ale ako fakt.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Z odovodnenia ktore pises sa povedat, ze sucasna liberalna legislativa ohladom netrestania cielenych potratov sa zaklada na primitivizme zien, ktore sa snazia zabit vlastne dieta, ktore by o 7 mesiacov nezabili ani za nic na svete.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ak by vo voľbách volili len mladí ľudia do 30 rokov, vyhral by Kotleba...a SNS, KDH a Most by sa ani nedostali do parlamentu

https://dennikn.sk/1667913/ak-by-vo-vol ... y-kotleba/" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrázok
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

K diskusii ohladom moznosti adopcie deti lgbt

https://www.pinknews.co.uk/2019/11/29/d ... nese-alba/" onclick="window.open(this.href);return false;
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Dojimavy clanok. Konecne homosexual, ktory zije tak, ako mu to krestanstvo odporuca. Osamote pomahajuci malemu dievcatku. Nebozkavajuci sa pred nim s nejakym homosexualnym "partnerom".
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jogo »

viewtopic.php?f=19&t=24514&p=155099#p155099
pokus napísal: So 27 11, 2021 8:13 am No hej, len zjavne nie kazdeho ludsky zivot. Aky ma strana plan na zdravotnicke reformy ta nezaujima? To zachrani viac zivotov nez zakaz potratov. Aky maju postoj k ockovaniu ti je tiez jedno? Ockovanie zachranilo miliony zivotov. Socialna politika a zachranna siet pre zeny ma priamu suvislost s mnozstvom potratov. Tiez nic? Mimochodom sledoval som to Zaborskej tazenie a schvalne ma zaujimalo, ake opatrenia na socialnu pomoc zenam v nudzi navrhnu. ZIADNE. Pomoc dali len to nazvu zakona, ale v paragrafovom zneni o nej nic nebolo. Takze tolko k nejakej ochrane zivotov. Koniec OT, mozme to rozoberat inde.
Aby sme neboli OT, tu máme vlákno, kde sme tieto témy vyčerpávajúce preberali asi 2 týždne. Tak si myslím, že už nič nové nenapíšeme, len reagujem na tvoje tvrdenie, že nechránim každý život.
Na zdravotnícke reformy ma nejaký plán každá strana, ale pomôže nám hlavne nekradnúť(vrátane predražených tendrov) a pustiť tu doktorov z východu, keďže nám naši doktori a sestričky utekajú na západ.
Kvôli postoju k očkovaniu nebudem voliť opozíciu, snáď som to jasne napísal.
Sociálnu politiku a záchrannú sieť sme v tomto vlákne dostatočne prebrali, nebudem sa opakovať.
Akú pomoc si ty predstavuješ pre ženu v núdzi dostatočnú? Lebo už som ti v minulosti napísal, že mam známu, ktorá ma dve deti, je rozvedená a robí predavačku v Kaflande a žije si normálny skromný život. Býva v sociálnom byte, ako opustená matka v práci nemusí robiť poobednajšie smeny a víkendy, dostáva prídavky a sociálne dávky na deti a samozrejme alimenty.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Hm, no ja mam taky nazor, ze ak je cloveku nadelene urcite telo, tak je umenie ho skrotit, tj, naucit sa s nim zit. Aj mne sa nepaci moj nos, no na plastiku nejdem. Ine je, ak by som pre neho nevidel (tj mal by napr 10cm).
Co ja viem, ak teraz media budu omielat dookola, ze zmena pohlavia je ako operacia znamienka, hodinova chirurgia, tak lahko vyplachnu mozgy detom, a ti na to naskocia. Jednoducho im prepisu program v hlave, lebo budu chciet byt "in". Ved to funguje vseobecne, takmer vsade. Preco v 70-80 rokoch fajcil "takmer kazdy" ? Kolko deti ma dnes depku, ze nemaju najnovsi ajfon, lebo spoluziaci maju? Malo ich nebude, podla mna. Otazne je, aky "firewall" dokaze postavit medzi TV a dieta. Resp aky algo dokaze dietatu do mozgu dat predtym, nez sa prvy krat pozrie na TV..
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Trumpeta1978 napísal: Ne 01 12, 2019 7:02 am K diskusii ohladom moznosti adopcie deti lgbt

https://www.pinknews.co.uk/2019/11/29/d ... nese-alba/" onclick="window.open(this.href);return false;


Hm, Skoda, ze ten clanok nepise, co sa stalo s povodnymi rodicmi. Inde som nasiel, ze
He was eventually matched with Alba, who was 30 days old at the time and had been abandoned by her birth mother.
no a clanky tvrdia, ze
girl with Down’s Syndrome who was rejected by 20 families
No ja neviem. Hm. narodi sa dieta, a povedia, ze ma down sydrome, tak sa ho rodicia (pisem rodicia, nie len matka), vzdaju, a do 30 dni sa pokusia ju adoptovat do 20 rodin? Je to vobec fyzicky mozne? Dajme tomu, ze ano. (boli na cakacke, dieta NUTNE potrebuje nejakeho rodica, zivu bytost, takze tu naozaj urady makaju ostosest)
Nepozeral by som sa na tych 20 rodin krivym okom, pretoze ak niekto odmietne down, asi ma na to velmi dobry dovod. To nie je med lizat, predpokaldam. A nevieme kolko pripadov je hetero parov (alebo single), ktori prijali podobne diagnozy. Len sa nevosli do medii, lebo.. lebo je to nezaujimave.
Vsetka cest tomu chlapikovi, samozrejme.

Je to ale take, no ja neviem, som len negativista?
Trapanese now has more than 154,000 followers thanks to the popularity of his posts.
Kolko down rodicov sa trapi po svete, kolko dostanu "odmien" za to, ze bojuju obetuju cele svoje zivoty, a nemaju instagam? stale neviem, a stale velka cest tomu chlapovi. Ale.. co ja viem.. Hlavne nech sa im dari spolu, zvysok(media/hnutie) je uz balast...
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Rado »

Cenu má len nenarodený život lebo je to téma, ktorá sa dá dobre politicky zobchodovať. Po narodení to už má každý u prdele. Miro Žbirka o tom spieva v pesničke Poraď si sám.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jogo »

pokus napísal: Po 29 11, 2021 11:40 am To je prave to. Absolutne nejde o to ake mam ja alebo poslanci predstavy o dostatocnej pomoci. Ide o tie zeny predsa! Dala Zaborska spravit prieskum, kde by sa ich pytali na dovody potratu, co by ich dostatocne motivovalo dieta donosit a co vychovat? Ved to by predsa malo byt to uplne prve a zakladne, aby som zistil priciny problemu a potom hladal riesenia. A nie bum zakaz potratov, vec vyriesena, alebo este debilnejsie sikanovanie zien s natahovanim lehot a posudkami od x gynekologov a neviem cim vsetkym.
Keby proste zakazy fungovali, uz davno mame raj na zemi.
Pokus, ja tu nechcem znova opakovať všetky argumenty z predošlých 9 strán, ktoré tu hlavne Jaroslav80 napísal. Proste, keby bola príčina potratov zlá socialná situácia ich matiek, tak vo Švédsku máme najmenej potratov, lebo je to najsocialnejší štát v Európe a "div sa svete" je tam najviac potratov v prepočte na počet obyvateľov.
A my na Slovensku fakt nemáme finančne na to urobiť štát sociálnejší ako vo Švédsku. Môžeme Slovensko urobiť morálnejšie(to nič nestojí), ale nie sociálnejšie ako Švédsko...
Naposledy upravil/-a jogo v Po 29 11, 2021 5:11 pm, upravené celkom 1 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

https://www.facebook.com/LBlaha/posts/442978187199468

Za toto by mal ist podla mna Blazon blaha sediet, prirovnavat Matovica k Breivikovi...
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

No ak remisova nevie aku mame DPH (opakovane), tak neocakavajme ziadnu anketu pred potratmi, to je prilis narocne pre nase "vedenie" take nieco zorganizovat.
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

DanteUnchained napísal: Po 29 11, 2021 5:11 pm https://www.facebook.com/LBlaha/posts/442978187199468

Za toto by mal ist podla mna Blazon blaha sediet, prirovnavat Matovica k Breivikovi...
Ano, Breivik sa snazil na nieco poukazat, mal to precizne naplanovane, chladnokrvne prevedene.
igor je skor ako neriadena strela s divnym nahodnym generatorom činov.
Odoslané z počítača
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jogo »

pokus napísal: Po 29 11, 2021 8:04 pm Jogo pointa je inde. Ja osobne neviem preco tie zeny na potrat idu a uz vobec nie, preco idu Svedky. Ale ak by som chcel aby nesli, tak sa ich na tie dovody najprv opytam a budem ich riesit. Priciny, nie nasledky.
Ze sa moralka buduje zakazmi a trestnym zakonnikom je tiez nejaka novinka. Potom tu moralka v stredoveku prekvitala a dnes kvitne v Saudskej Arabii a Severnej Korei. Alebo aj nie a zalezi co maju ludia v hlavach a nie v prikazaniach?
Pokus, nebudem tu kaziť brilantnú obhajobu nenarodených detí od Jaroslava80 v tomto vlákne, svojimi biednymi argumentačnými schopnosťami. Nič nové by som k jeho obhajobe už nenapísal a len by som opakoval Jaroslavove argumenty. A navyše nedokázal by som ich tak jasne a zrozumiteľne formulovať.
Jaroslav, v nedeľu som si toto vlákno dal čítať nahlas prehliadačom, lebo je dosť dlhé, a žasol som, ako si argumentoval. V čase písania tohto vlákna som až tak nevnímal tvoju brilantnú argumentáciu, ako teraz, s odstupom času. Tvoja argumentácia bola na úrovni "advokáta" z amerických filmov zo súdneho prostredia. Nezaujatý sudca by ti jednoznačne dal vyhrať tento "súdny spor".

p.s: Akurát mi vadilo, že nepoužívaš diakritiku a tak ten prehliadač čítal tvoje príspevky bez mäkčeňov dosť zvláštne, ale dostatočne zrozumiteľne. Ale rozumiem tomu, že ako programátor používaš anglickú klávesnicu a nedá sa len tak zo dňa na deň prepnúť v hlave EN a SVK klávesnica. Mne to trvalo snáď 3 mesiace, kým som si zvykol na slovenskú klávesnicu. Ale teba živí EN klávesnica, tak diakritiku nemôžeš v bežnej komunikácii používať.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa iceberg8 »

jaroslav80 napísal: Ne 10 11, 2019 10:11 am Tato debata nie je o argumentoch. S narkomanom, fajciarom, nacistom mozes vytahovat kolko chces argumentov, nich aj tak neprevratis. Najpohodlnejsie riesenie vzdy ostane najpohodlnejsim a teda preferovanym. Ekonomicky neprinosnych dochodcov zakon zatial neumoznuje odstranit, ale aj k tomu casom mozno dojde, pri tomto systeme smerovania. Ochrana deti pred porodom ide ruka v ruke s ochranou starych ludi. Ved to je snad zjavne zo zapadu. Ak mozeme zabijat deti pred porodom, tak aj starych ludi. Cire pravo silnejsieho v tom pripade.

Ale on to uz davno robi, Jaroslav :)
A robi sa to cez farammafiu - ako seniorovi, alebo takmer seniorovi, Ti predpisu najskor liek na cholesterol, tam sa lahko falsuju vysledky, jednoducho znizia hranicu,ktora charakterizuje "zle hodnoty". Tie lieky maju kopec neziaducich ucinkov, A uz si na kolotoci, z ktoreho nemozes ist von, resp, mozes, ak chces, ale je tu dalsia pikoska - stat v spolupraci s farmamafiou tychto seniorov defrauduje cez drahe lieky. Cize su to len zombici, ktori dostavaju spat to, co do systemu naliali, ale minaju to na produkty farmamafie.
Elegantne a legalne.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Rado »

Podľa seba súdim teba? iceberg8 ešte, že nerobíš laboranta, ktorý vyhodnocuje odobraté vzorky.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Rado napísal: Ut 30 11, 2021 11:14 am Podľa seba súdim teba? iceberg8 ešte, že nerobíš laboranta, ktorý vyhodnocuje odobraté vzorky.
Ja neberiem ziadne lieky, vidim to na svojom okoli a dava mi to zmysel. Kazdy ma volbu. A tie volby budu mat nasledky.
Poviem Ti, Rado, jeden konkretny pripad. Senior, cca 75rokov toho casu. Bral 10 liekov denne, pretoze jeho "obvodacka" bola ziskuchtiva. Tento senior stracal kontakt so zivotom, nedarilo sa mu, chatral, a to velmi rychlo. Tak ho rodinna "sarlatanka" zobrala k inej, tento krat internistke, ak sa nemylim, a vysadili 6 liekov z 10tich, ktore "obvodacka" vehementne obhajovala. Uplynulo takmer 5 rokov, panovi seniorovi sa stav zlepsil, az natolko, ze isiel znovu pracovat. Aj napriek tomu, ze nic ine vo svojom zivote nemienil zmenit (strava). Zil by este, ak by veril svojej vysoko odbornej "obvodacke" a papal coraz viac a viac liekov ?

Kazdy ma volbu. A tie volby budu mat nasledky.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Rado »

Tá obvodná lekárka má asi z každého lieku nejakých 5% až 10%, že? Keď si to prenásobíš počtom pacientov v obvode, tak to je lepšie ako sa trápiť na trhoch. To sa tým lekárom žije.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3822
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Rado a co povies na farmaturistiku pre dobrych preskriptorov :)
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Rado »

Takže lekár s dohodne s laborantom, aby mu sfalšoval výsledky. Potom lekár aj keď vie, že to pacient nepotrebuje mu ich predpíše napriek vedľajším účinkom a potom cestuje?...a laborant utrie hubu. Zaujímavé, že vek dožitia sa predlžuje. Mne to nesedí a ja takého potenciálneho vraha zabijáka nepoznám.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3822
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Nie urcite to nie je tak ako si napisal. Moja osobna skusenost. Seniori beru aj 10 rozlicnych liekov, samozrejme od roznych ambulantnych lekarov. Vo vacsine pripadov ani nikto nekontroluje vzajomnu interakciu tychto liekov, mal by to robit obvodak ... Farma firmy sa v ambulanciach predhanaju a motivuju lekarov k co najvacsej preskripcii ich liekov. Ako kompenzacia je potom vo forme turistiky alebo kvazi preplatenie nepotrebnych studii ucinkov lieciv. Ambulantnych specialisti (dobri preskriptoi) pre nich uz asi nie je destinacia na zemi kde by s farma firmou este neboli :). Inak staci si pozriet vo finvize vysledovky tychto ambulantnych lekarov aby ste boli v obraze.
Samozrejme to nie je chyba lekarov, je to chyba systemu, ze doteraz nestanovil narok pacienta pri plateni poistneho. Tym padom vznika deficit zdravotnyckych sluzieb (lebo si myslime ze kazdy ma narok na vsetko, ale system to financne nezvlada) a riesi sa to znamostami a korupciou aby sa na nas dostalo :(.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Rado napísal: Ut 30 11, 2021 12:08 pm Takže lekár s dohodne s laborantom, aby mu sfalšoval výsledky. Potom lekár aj keď vie, že to pacient nepotrebuje mu ich predpíše napriek vedľajším účinkom a potom cestuje?...a laborant utrie hubu. Zaujímavé, že vek dožitia sa predlžuje. Mne to nesedí a ja takého potenciálneho vraha zabijáka nepoznám.
Rado, tu nemas velmi pravdu. Nechce sa mi davat zdroj na 100 konkretnych osob, ale vsimni si, akeho veku sa dozili bohati pani od roku 0 az po 1900, ked lieky take ake ich pozname dnes, neboli. A potom ze peniaze nekupia zdravie.
A dalsia vec je "dozit sa vysokeho veku v bolesti" a "dozit sa vysokeho veku v zdravi"

https://www.slsp.sk/sk/aktuality/2020/3 ... ac-na-maso
Slovenskí dôchodcovia minú ročne niečo vyše 1 000 eur na potraviny. V priemere najviac peňazí im zhltne nákup mäsa, pekárenských a mliečnych výrobkov. Podľa najnovších údajov Štatistického úradu SR si penzista dopraje ročne ovocie a zeleninu za 170 eur ročne. Ročné spotrebné výdavky domácnosti dôchodcov sú na úrovni 3 760 eur.
To asi nebude kvalitna potravina, a/alebo dochodci jedia daleko menej, cim su starsi.

Vsimni si prosim toto
Podľa najnovších údajov Štatistického úradu SR si penzista dopraje ročne ovocie a zeleninu za 170 eur ročne.
A potom toto
Nie je prekvapením, že veľkú časť z rozpočtu dôchodcu ide na lieky a zdravotnú starostlivosť, ročne na úrovni vyše 330 eur
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Rado »

Keď sa zaviedli 20 korunáčky, tak sa vyprázdnili čakárne. Ak by bola participácia na nákladoch, kde liečenie na ARO stojí od 13 000€, tak by nebol žiadny problém s očkovaním. Prachy sú prachy.

BTW lekár už predpisuje účinnú látku, nie liek samotný. Pacient si tak môže vybrať v lekárni. Možno farmaceutické firmy budú teraz uplácať pacientov.

Písať všeobecne a v podstate prirovnávať lekárov k drogovým dealerom mi príde choré.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

“If the penalty for a crime is a fine, then that law only exists for the lower class”
Odoslané z počítača
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Tu boli, sú a budú pokus pravidlá platné pre všetkých. Máš ich uvedené hore pod názvom vlákna.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa jogo »

Zmazal som pôvodný príspevok, nechcem tu rozpútať ďalší flame.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa jogo »

pokus napísal: Pi 11 02, 2022 8:10 am Cize mas problem s inym nazorom a vlastnym hnevom. A to sa dozviem az po 4 apeloch aby si zacitoval moje udajne utoky.
A nejde o obhajobu zabijania. Ale hladanie realnych rieseni, aby ho bolo co najmenej. Ale naco riesenia, ked "stacia" lacne proklamativne zakazy a prikazy a posvatny hnev.
Vidím, že chceš flame. Ako chceš. Tak poďme na to.
Čo u teba vyvolal pohľad na zabíjanie nevinných ľudí aj detí, napr. v Ugande alebo Bosne, kde prebehla genocída? U mňa hnev a súcit, u teba čo?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

pokus napísal: Št 10 02, 2022 11:10 pm Jaro to beriem. Len ma pobavilo, ze chces rozhodovat o tom co je vhodne. Mali by tu byt jasne pravidla platne pre vsetkych a bodka. Co ma privadza k jogovi. Precital som si to vlakno, kde som mal pisat nieco nevhodne. Fakt netusim co by to malo byt. Ak si si ho nepomylil, tak uz ma nenapinaj a napis konecne co take som tam pisal.
A co sa tyka toho sarkazmu o biti manzelky a zneuzivani deti. Nuz ked niekto jasa, ze nebol prijaty "Dohovor Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a o boji proti nemu" tak to vyvolava rozne neprijemne predstavy.
Cize bez EU, nase spolocenstvo ludi nie je schopne vyriesit problem nasilia?
Odoslané z počítača
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa jogo »

pokus napísal: Pi 11 02, 2022 10:07 am Az ked to presunu, a vlastne asi ani potom. Jablka s hruskami a baklazanmi.
Takže žiadna odpoveď a o dva dni môžem čakať ďalší útok.
Bol som upozornený, že používaš manipulatívne techniky, ja na to nemám školenie, ani žalúdok, s tebou som diskusiu skončil.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"