POLITICKÁ HÁDKA

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Rado »

Jogo ja neriešim bývanie migrantov. Poukazujem na to, že sa nedá zúčastniť na pochode za život a chrániť len nenarodené deti. Chrániť by sa mal život ako taký bez rozdielu.
Ty tiež neriešiš bývanie pre nových 6000 narodených ročne. Lebo je dosť možné, že keď niekto nebude mať možnosť ísť na interupciu, tak ho vyhodia z domu. To však už nikoho nezaujíma. Cieľ je zákaz. Ja tvrdím, že len zakázať nestačí.
Na Slovensku sme veľmi korupčná krajina aj podľa posledných udalostí. Zákony sa u nás nedodržiavajú, ale rozsudky sa kupujú. Nikde nie je napísané, že lekár neindikuje interupciu lebo plod je poškodený. Preto je stav v ktorom sa momentálne nachádzame pre mňa neprijateľný a má to pre mňa vyššiu prioritu ako zákaz interupcií.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

pokus napísal:Netusim ake mali ti sasovia priority. Viem len, ze nespravili vobec nic aj ked mohli a mali. A nic zmysluplne ani spravit nevedia, vid ich nezmyselne "programy".
Neviem aky by som mal vysledok, ak by som sedel 4 roky vo vlade alebo na VUC. Ako som uz napisal, nemyslim ze podstatne su len najvyssie miesta. Mas 5 milionov Slovakov. Prikazy zhora sa daju dost uspesne ignorovat aj vo fabrike aj v beznom zivote.
Nezastavam sa ich. Myslim si, ze casto sa na vysoke miesta tlacia prave nevhodni alebo neschopni ludia; a toto boli mozno modelove priklady toho.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Rado napísal:Preto je stav v ktorom sa momentálne nachádzame pre mňa neprijateľný a má to pre mňa vyššiu prioritu ako zákaz interupcií.
Z hladiska krestanskej moralky je zabitie pocateho dietata vacsi precin ako kradez povedzme tyzdennej priemernej mzdy. Ak v zakone nezakazes vaznejsi precin, preco ocakavas, ze ludia budu dodrziavat zakazy menej vaznych precinov, ktore v statnom zakone kupodivo uz su?
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Rado »

Lebo to nefunguje tak, že zakážeš horší prečin a potom sa budú dodržiavať aj tie menej závažné. U nás nie je problém porušovať zákaz. Začína to už parkovaním, kde to nie je dovolené. Ryba vždy smrdí od hlavy. Aký príklad vidíš u ľudí riadiacich štát, tak nemôžeš očakávať, že nájdeš niečo iné u bažných ľudí. Preto je treba zmeniť to v čom žijeme. Ak ľudia uvidia, že sa zákony dodržiavajú, tak aj lekár nebude indikovať chybu plodu, aby bol potrat "legálny". Ťažko tu moralizovať, keď nevadí, že okopíruješ niekoho prácu, čo je v podstate krádež a nič sa nedeje lebo nebol porušený žiadny vtedy platný zákon. A čo morálka? Ako môžeme čakať, že sa ostatní budú správať inak, keď štát vedú takýto ľudia? Potom tie zákazy sú na prd. Najskôr treba spoločnosť zmeniť a potom sa dá spoľahnúť aj na zákazy. To však bude až pri inej generácii. Začať však treba už teraz.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal:Jogo ja neriešim bývanie migrantov. Poukazujem na to, že sa nedá zúčastniť na pochode za život a chrániť len nenarodené deti. Chrániť by sa mal život ako taký bez rozdielu.
Ty tiež neriešiš bývanie pre nových 6000 narodených ročne. Lebo je dosť možné, že keď niekto nebude mať možnosť ísť na interupciu, tak ho vyhodia z domu. To však už nikoho nezaujíma. Cieľ je zákaz. Ja tvrdím, že len zakázať nestačí.
Na Slovensku sme veľmi korupčná krajina aj podľa posledných udalostí. Zákony sa u nás nedodržiavajú, ale rozsudky sa kupujú. Nikde nie je napísané, že lekár neindikuje interupciu lebo plod je poškodený. Preto je stav v ktorom sa momentálne nachádzame pre mňa neprijateľný a má to pre mňa vyššiu prioritu ako zákaz interupcií.
Bývanie migrantov neriešiš, ale mne ich tu chceš doviesť, aby som ich bývanie riešil ja. Ja bývanie aj nenarodených riešim, minulý rok som postavil s kolegami (asi tretina boli Rómovia) 50 bytov. Ty si postavil koľko bytov? S koľkými rómskymi kolegami v práci spolupracuješ?

Migranti počítajú s tým, že ich pri Líbyjskom brehu zoberú na loď mimovládky a zavezú do Európy.
Kritici ako Matteo Salvini alebo šéf rakúskych ľudovcov Sebastian Kurz tvrdia, že tieto aktivity fungujú ako podnet pre ľudí v Afrike, aby sa vydali na cestu do Európy. Vytvárajú totiž falošný dojem bezrizikovosti cesty cez Stredozemné more a tým môžu spôsobiť, že viac ľudí sa o migráciu pokúsi a napokon aj viac sa ich utopí.
https://www.postoj.sk/45149/pre-jednych ... alne-vzory" onclick="window.open(this.href);return false;
Líbyjské pobrežné mestá zarábajú každoročne milióny eur na pašovaní ľudí, uviedol v dôvernej správe určenej pre 28 členských krajín Európskej únie kontradmirál Enrico Credendino.
https://www1.pluska.sk/spravy/zo-zahran ... -migrantov" onclick="window.open(this.href);return false;

A na vašu hru, lebo to povedal Fico nepristupim.

https://www.sita.sk/en/2015/08/31/fico- ... ktivitach/" onclick="window.open(this.href);return false;
Kroky, ktoré Európa teraz robí v otázke riešenia migrácie, podnecujú organizovaný zločin a prevádzači ešte viac pokračujú vo svojich aktivitách

Tuná máš niečo od CSAkyho:
Prevádzači sa podľa neho grupujú z európskeho, afrického a ázijského podsvetia, ale možno aj zo strany niektorých tajných služieb.
https://euractiv.sk/section/slovensko-v ... ci-024058/" onclick="window.open(this.href);return false;

A ďalej si už gugli sám. :)

Je neetické a pokrytecké migrantov na more lákať a potom kričať, zachránte ich. A zneužívať na to deti, aby to viac pôsobilo na city. Hovorí sa tomu citové vydieranie.
Migrant, ktorý ma na to zaplatiť za cestu do Európy tisícky eúr, nie je na tom v Afrike až tak zle, aby riskoval život svojich detí v nejakej loďke prevádzačov.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal: Medzi migrantami nie sú len mladí muži, ale aj celé rodiny. Často s malými deťmi. Nedá sa na jednej strane chrániť nenarodené deti a na druhej nepodať ruku topiacemu sa dieťaťu lebo nie je "naše". To nie je kresťanské, ale pokrytecké.
Nedá sa na jednej strane zachrańovať deti migrantov a na druhej súhlasiť so zabíjaním nenarodených deti. To nie je kresťanské, to je farizejské.

Absolútne jednoduché riešenie problému migrantov z úst Sulíka:

https://www.youtube.com/watch?v=zeBswcqsiE4" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil/-a jogo v Po 11 11, 2019 9:25 am, upravené celkom 3 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Rado napísal:Lebo to nefunguje tak, že zakážeš horší prečin a potom sa budú dodržiavať aj tie menej závažné. U nás nie je problém porušovať zákaz. Začína to už parkovaním, kde to nie je dovolené. Ryba vždy smrdí od hlavy. Aký príklad vidíš u ľudí riadiacich štát, tak nemôžeš očakávať, že nájdeš niečo iné u bažných ľudí. Preto je treba zmeniť to v čom žijeme. Ak ľudia uvidia, že sa zákony dodržiavajú, tak aj lekár nebude indikovať chybu plodu, aby bol potrat "legálny". Ťažko tu moralizovať, keď nevadí, že okopíruješ niekoho prácu, čo je v podstate krádež a nič sa nedeje lebo nebol porušený žiadny vtedy platný zákon. A čo morálka? Ako môžeme čakať, že sa ostatní budú správať inak, keď štát vedú takýto ľudia? Potom tie zákazy sú na prd. Najskôr treba spoločnosť zmeniť a potom sa dá spoľahnúť aj na zákazy. To však bude až pri inej generácii. Začať však treba už teraz.
Rado, toto zrejme nemas z krestanskej moralky, ale z vlastnej hlavy, pripadne z brainwashingu zapadnych medii. Uz aspon 3 krat som sa tu snazil vysvetlit, ze po vynajdeni knihtlace sa krali snazili uzurpovat pravo tlacit knihy len pre seba a nim poplatne dielne. Proste skryta forma zdanovania ako mas spotrebnu dan za benzin. Evidentne im tato taktika vychadza, kedze kopa baranov to vnima ako sucast prirodzeneho prava. USA sa snazia cez Microsoft zdanovat cely svet a ako si si vsimol Rusko a Cina im dodnes na tuto hru nepristupili a vidis ako sa im to nepaci a zrejme teda tusis odkial vietor vanie. Vsetci umelci, tvorcovia, programatori beru inspiraciu a schopnosti zo zakladu, ktory vytvorili predchadzajuce generacie a ini umelci a inzinieri. Ked v staroveku niekto zbadal voz s kolesami a povedal si, ze to je dobry napad a ze to zrejme niekedy pouzije aj on - ty to asi vnimas ako porusenie prirodzeneho zakona. Potom aj Jezis ked rozmnozil chleby a ryby ktore napiekol a nachytal niekto iny, vnimas ako hriesne a odsudenia hodne konanie. Poviem ti, ze ak si vytvoris technologiu, ktorou dokazes okopirovat moj dom, tak iba tebe podobny clovek to bude schopny oznacit za kradez mojho domu na rozdiel od skutocnej kradeze domu. Ak si si nevsimol, podstatou kradeze je, ze niekomu odnimes vec ktoru on vlastni a znemoznis mu ju pouzivat.

Dalej, tu mas krasny priklad ako riesenie zastupnych problemov (ignorovanie zakazov parkovania, nezmyslov okolo autorskych prav, ...) davas do popredia pred ubohou ochranou ZIVOTA dietata. To sa nebavime o drobnej ekonomickej strate ale o zivote! A ak zijes v domneni, ze likvidacia pocateho dietata s chorobou je OK, tak to si tiez mimo. Lebo aj ty, aj ja, aj kazdy iny ma nejaku chorobu, niekto vaznejsiu niekto menej vaznu - a napriek tomu si myslim ze este aj ty mas pravo na zivot (dokonca aj s takto poznacenym mozgom).

BTW ked sme uz pri tom parkovani. Kedze Bratislavaci sa chystaju zaviest, aby cely zvysok SK platil za zaparkovanie v BA; ja navrhujem, aby sa Bratislavakom zaviedlo, aby platili za zaparkovania na celom zvysku SK mimo BA. Tu vidis priklad tej zvratenej zapadnej logiky, ktora sa snazi vytvarat rovnych a rovnejsich pred zakonom a vnutit to ostatnym ludom.

A ak si myslis, ze statne zakazy nic neriesia (v com by sa mozno aj dalo suhlasit) - tak potom ale podme do dosledkov a zrusme vsetky statne zakazy, cely stat, vcetne vyberania dani. Ved to cele nic neriesi.
Ak chces statnu strukturu zachovat, tak potom nech v prvom rade riesi ochranu zivota a az nasledne ochranu ekonomiky.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Pre sucasnu slovensku populaciu (tym duplom pre cesku) je daleko prinosnejsie jedno dieta s Downovym syndromom, ktore za cely zivot nevyprodukuje ani dolar, nez 10 zdravych deti, ktore postupom casu zdementneju Bruselskymi a americkymi ideami o ich nadradenosti.

A mozete tuto tezu citovat vo vasich vedeckych a umeleckych dielach aj bez spomenutia mojho mena alebo posielania mi penazi.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Rado »

jogo napísal: Bývanie migrantov neriešiš, ale mne ich tu chceš doviesť, aby som ich bývanie riešil ja. Ja bývanie aj nenarodených riešim, minulý rok som postavil s kolegami (asi tretina boli Rómovia) 50 bytov. Ty si postavil koľko bytov? S koľkými rómskymi kolegami v práci spolupracuješ?
Ja tu nechcem nič doviesť. Tým, že si stavbár chceš povedať čo? Že si viac ako my, ktorí nie sme? Ja si cením robotu každého bez rozdielu.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal: Ja tu nechcem nič doviesť. Tým, že si stavbár chceš povedať čo? Že si viac ako my, ktorí nie sme? Ja si cením robotu každého bez rozdielu.
To som rád, že tu nechceš nikoho doviesť.
Ja o rómoch neteoretizujem, ja s rómami pracujem, ty vo svojej kancelárii prečo nemáš rómov?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Vo fabrike, kde pracujem, vlastnena majitelmi zo zapadu, bola minuly rok politika - Nas ciel: 10% homosexualov a 50% zien na manazerskych poziciach. Mozno aj tento rok, ale uz nie verejne. Zopar romov zametacov vo fabrike je, ale ohladom nich pravdepodobne nadalej plati politika: "Nie som rasista, ale clovek by mal byt biely..."
Pravdu povediac, mna by trebars na skole porazilo nielen zo vzdelavania romskych deti ale aj neromskych. Je to taka slepa ulicka, kde mam chut akurat pokrcit ramenami a odist.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jogo »

V našom okrese už na stavbách pracujú väčšinou rómovia, lebo slovaci robia v Nemecku. A už vidím aj kvalitnú rómsku prácu. Fakt záleží od ľudí a hlavne ich majstra, akú kvalitu vyžaduje. Na budúci rok budem zase robiť elektriku v bytoch a chodím tam robiť prípravné práce. Čuduj sa svete, celú stavbu budujú rómovia, len dvaja majstri sú slovaci. Tak to som zvedavý na tu kvalitu hrubej stavby, lebo ju budem vedieť porovnať s minuloročnou prácou slovenských stavbárov.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

U mna minuly tyzden dokoncovani drobnu stavbu traja murari, jeden z nich bol polocigan. Okna, dvere, hrube omietky, strop ciastocne. Stavbarskou zrucnostou ma istotne prevysoval kazdy z nich a kvalita prace kazdeho z nich bola porovnatelna (jeden voci druhemu). Vypytali si za pracovny tyzden 2600E, platili aj cast materialu a dovozu a niekedy aj chlapika pri miesacke. Takze sa da povedat, ze moznosti maju aj romovia.

Co sa mi zda smutne - ked na pohovore na nejake pracovne miesto o tebe ma rozhodovat tvoje pohlavie alebo sexualna orientacia a nie tvoje schopnosti pre danu pracu/tvoja pozadovana cena. To sa mozeme vsetci prehlasit za homosexualov a budeme chraneny druh. V bruselskej logike to zacina byt brane ako stranicka knizka za komunizmu. Taka vstupenka v bratislavskej kaviarni.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Rado »

jaroslav80 napísal: Rado, toto zrejme nemas z krestanskej moralky, ale z vlastnej hlavy, pripadne z brainwashingu zapadnych medii.
Jaroslav na toto nepotrebujem, aby mi niekto vymýval mozog. Nepokradneš! Ak niekto od niekoho orafe celú prácu a potom ju vydáva za svoju a užíva si benefit v podobe titulu je bohapustý ZLODEJ! Ja som svoju prácu robil sám a nehanbím sa za ňu. Ak kradneš už pri takej veci ako je vlastná práca, tak ako sa budeš správať pri riadení štátu?...budeš podvádzať a kradnúť lebo to je vzorec správania, ktorý používaš. (píšem v prvej osobe, ale nemyslím teba)
jaroslav80 napísal:Dalej, tu mas krasny priklad ako riesenie zastupnych problemov (ignorovanie zakazov parkovania, nezmyslov okolo autorskych prav, ...) davas do popredia pred ubohou ochranou ZIVOTA dietata
Nie. Ja to pred život nedávam. Poukazujem na to, aká je morálka na Slovensku. Tu nevadí, že podvádzaš. Veď aj tebe nevadí, že Danko podvádzal. Vysvetlil si mi to, že je to vymývanie mozgov západnými médiami. Na západe je to však podvod a zlodejina.
jaroslav80 napísal:Pre sucasnu slovensku populaciu (tym duplom pre cesku) je daleko prinosnejsie jedno dieta s Downovym syndromom, ktore za cely zivot nevyprodukuje ani dolar, nez 10 zdravych deti, ktore postupom casu zdementneju Bruselskymi a americkymi ideami o ich nadradenosti.
Jaroslav, ani si nevieš predstaviť ako by som chcel, aby si v tomto mal pravdu. Bohužiaľ ju nemáš. Píšem ti to ako otec, ktorý sa stará o ťažko zdravotne postihnutého syna, ktorý má väčšie postihnutie ako Downov sydróm. Nevieš si ani len predstaviť, čo obnáša starostlivosť o také dieťa. Ja neodsudzujem ženy, ktoré sa rozhodnú ísť na potrat, keď sa dozvedia, že plod je poškodený. Štát ti nepomôže vôbec a ostatným je to jedno alebo chceš počuť viac mojich konkrétnych skúseností? S takým dieťaťom ťa čaká veľa trápenia a nakoniec nebudeš vedieť, kto sa postará, keď už tu nebudeš. To je peklo na zemi, kamarát, peklo. Z tohto dôvodu mám rád ľúbivé pochody za život, kde si zakričíme a potom sa všetci vrátime do svojho života a je nám jedno čím žijú tí druhí. Alebo snáď niekomu s takým dieťaťom dobrovoľne pomáhaš? Ak áno, tak prepáč.
Ak by účastníci niečo preto, aby ženy nemuseli ísť na potrat a nebáli sa, že v tom ostanú samé aj urobili tak by som ich podporoval. Zákaz im však stačí. Potom bude vybavené a tie ženy nech sa postarajú samé veď si za to môžu. Na potraty nechodia len fifleny ako si predstavuješ.
BTW ja by som na potrat nešiel ani keby bol plod poškodený.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Rado »

jogo napísal: Ja o rómoch neteoretizujem, ja s rómami pracujem, ty vo svojej kancelárii prečo nemáš rómov?
Plačeš na nesprávnom hrobe. Ja si kolegov nevyberám. Neviem o žiadnom v okolí, ktorý by vedel robiť to čo robím. To nevie veľa ani z väčšinovej časti. :D
Stačí, že sa malá na dvore hrá s rómskymi deťmi, aby som prešiel tvojim testom?
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jogo »

Ok. Raz musíme túto našu debatu ukončiť. Takže viac už na túto tému nebudem reagovať. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja si Rado rad precitam tvoje obchody o opciach. Tam sa mi paci, ze sa vies pozriet pravde do oci aj ked mas horsie obdobie a neprikraslovat ju. O opciach zrejme co-to vies.
Tiez Mikove technicke prispevky som si vzdy rad cital, lebo vo financnej sfere skusil uz zrejme kadeco a da sa tam nieco rozumneho od neho priucit.

O politike a o zivotnych nazoroch je s vami zrejme rozumnejsie nebavit sa :) :) .

------------

Tvoj dlhsi prispevok som si vsimol az neskor.
Rado napísal:Veď aj tebe nevadí, že Danko podvádzal. Vysvetlil si mi to, že je to vymývanie mozgov západnými médiami.
Toto si si cele zle vysvetlil. Co sa kapitana Danka tyka, tak jeho moralne zlyhanie spociva v tom, ze vydaval cudziu pracu za svoju. Ak by si okopiroval cudziu pracu a vlozil si ju doma do policky, nevidim v tom nejaky velky problem. Ale zakony USA vidia - to som sa ti snazil povedat. Tiez ked si pozries vytvor niekoho ineho a vyrobis podla neho podobny vyrobok. Robia to cele generacie tisice rokov. Vymyslat druhy krat uz vymyslene je nezmysel. Ak si chce niekto svoje tajomstvo chranit - nech si ho chrani a nech ho nedistribuuje verejne a nech sa pripravi o zarobok z verejneho masoveho pristupu na trh. Ak sa niekto zmocni chraneneho tajomstva na sukromnom pozemku, samozrejme to mozeme hodnotit ako kradez a statny aparat adekvatne odsudit a potrestat take konanie.

Ak by si neisiel na potrat ani s poskodenym plodom - tak zase nevidim konflikt medzi nami.
Daj si urobit statistiku, kolko zien islo na potrat len "lebo to naburalo ich plany o sebarializacii". Poznal som take. Zakaz v statnom zakone by si nedal ani na take pripady - to je to smutne. Parafrazovane do inej roviny - statny zakon by podla teba mal pri usmrteni chodca na prechode byt rovnako benevolentny k soferovi poziarneho auta ponahlajuceho sa k poziaru, ktory mal aspon aky-taky dovod, rovnako ako k opilcovi alebo fetakovi za volantom, ktory v deliriu usmrtil autom chodca na prechode.

BTW: Ja sa "pochodov za zivot" nezucastnujem, lebo si nemyslim, ze tieto veci sa maju riesit takymto sposobom. Pristupili na hru zapadnym blbeckom a ich gay-pride a demonstraciam znudenej mladeze v mestach.
Manzelkina sesternica mala 20 rokov syna na vozicku (doma, do jeho smrti), ktory sa za cely zivot sam ani nenajedol. Zatvarat si oci pred fiflenami, ktore chodia vrazdit vlastne deti a pomahanie tazko postihnutym detom, su ale dve diametralne odlisne a protichodne veci.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Rado »

My nemáme žiadny konflikt alebo rozpor v pohľade na potrat. Ja len nie som za striktný zákaz. Kto by podľa teba mal posudzovať kedy áno a kedy nie? Ako by si rozhodol v prípade, že by to bola, žena, ktorú muž trepe zakaždým, keď si vypije a ona s ním už žiadne ďalšie dieťa nechce lebo plánuje od neho odísť, ale stalo sa lebo musela? Na to nie sú ľahké odpovede a ani ľahké rozhodovania tých žien. Ja neviem, či by zákon mal suplovať svedomie. Tiež nie všetky ženy sú veriace a tak pre nich to ešte dieťa nie je. Je to veľmi ťažká téma na debatu.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Presne toto iste musi sudca hodnotit aj pri kradeziach. A nie je to dovod na zrusenie paragrafov o kradeziach.

Dookola sa ohanas specifickymi a minoritnimi (!!) pripadmi ziadosti o umele ukoncenie tehotenstva. Obet znasilnenia, predpokladane tazke postihnutie dietata (pricom kopa postihnuti sa objavi aj tak ovela neskor, ked uz potrat nemas dovoleny - nastastie - ani sucasnymi zakonmi).
Sanitka pri zasahu zrazila a zabila slepeho chodca na prechode. Specificky pripad, totalne minoritny. Zrusme teda celkovo ochranu chodcov na prechode a trestnu zodpovednost vodicov - to je tvoja logika. Snad nebudeme jednotlivych vodicov co zabili chodcov posudzovat, v akom stave sa nachadzali a ake mali dovody. Pripad od pripadu - akoby sa to nerobilo pri kazdom sudnom procese ohladom cokoholvek.

Stazujes si, ze vysledky gynekologovia mozu podvadzat. Staci jedna policajtka v prvych tyzdnoch tehotenstva, ktora objede 5 nahodnych gynekologov na SK a ponukne im uplatok za sfalsovanie zdravotneho stavu dietata, aby s nim mohla ist na potrat - vsetci piati samozrejme prijmu, vsetkych medializovane odsudia a zavru za korupciu na 2 roky a uvidis, ze dalsi rok bude tento problem uz ovela mensi. Ale na to samozrejme nie je vola, nie ze by nebolo riesenie alebo technika.

Zabijes z nepozornosti chodca na prechode a zavru ta trebars na 2 roky a nikto sa nad tym necuduje.

Zena dala zabit zdrave dieta - 3 roky natvrdo, chirurg 5 rokov na tvrdo, sestricka 3 roky natvrdo.
Zena dala zabit tazko postihnute dieta - pol roka podmienka alebo poriadna financna pokuta, chirurg podobne, sestra trochu menej.

Z roka na rok by cisla potratov klesli zo 6000 ohlasenych a povedzme 3000 neohlasenych na 300 ohlasenych a 500 neohlasenych. Tomu ver. Ale samozrejme na to nie je vola - radsej sa budu omielat kadejake nezmyselne argumenty.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

No a samozrejme zo statnej kasy by bolo treba menej kradnut alebo by sa postavili menej honosne hokejove stadiony, aby boli peniaze na opatrovatelky alebo na bonusy pre tie deti. Ale to sa na SK ani v Europe istotne v najblizsom desatroci nestane.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Rado »

Ty si pekný radikál. :) BTW chirurg s tým nič nemá. Tí lekári za to nemôžu. Nemocnica veľmi nefunguje tak ako si to predstavuješ. Výhradu vo svedomí si uplatniť isto môžeš, ale narušíš tým program nie len na gynekológii, ale aj na iných oddeleniach. Nie je to také jednoduché. Ak si napríklad anesteziológ a dnes si na gynekológii, tak nemôžeš povedať toto robím a toto nie. Keď tam prídeš, tak až na mieste sa dozvieš, čo ťa čaká aký program. Nedá sa, že ťa niekto zastúpi, kto je teraz na chirurgii alebo ortopédii. Tak to nefunguje. Sú tam aj pacienti, ktorí otrčia "kopytá", keď sa zasekneš a môžu to byť aj deti, ktoré sú chcené. Ty by si ich bez milosti pozatváral ... a čo ich rodiny? Myslíš, že to robia s radosťou?

Považuješ plod za rovnakého človeka, ktorý sa už narodil. Nie vo všetkých fázach vývinu je rovnaký.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ked sa ponahlas do roboty a z nedbalosti by si autom zabil cloveka na prechode, zrejme by ta zavreli, nikto by sa nad tym nepozastavoval, rodina zosnuleho by ta nenavidela mozno aj do smrti.
Ver mi, ze nikto v nemocnici im nemieri na hlavu revolverom, ze musia ist ten potrat urobit, inak ich zabiju. Vyhovorky ako v Osviecime, ze my sme im tam ten Cyklon-B hadzali, lebo nam to prikazali z vyssich miest a dalej bol na plane vydaj stravy a ten by sa oneskoril a ak by sme to neurobili my, urobili by to iny a nase rodiny by boli znevyhodnene a tak.
Ano, sme tu na SK na tom tak zle, ze nemame pomaly ani co jest a musime zabijat deti aby sme ako-tak prezili. Somarina.

Povazujem vrazdu narodeneho dietata za este vacsi precin, nez vrazdu dietata pred porodom. Tiez vrazdu 6 mesacneho vacsi precin nez 6 tyzdnoveho. Ale asi tak na stupnici, ze rozdiel medzi cislom 95 a 98. Ano, 98 je viac nez 95, ale percentualne dost malo.

Mas tam aj ine polahcujuce okolnosti. Vrazda pocateho dietata, ktore vzniklo v dosledku znasilnenia je zrejme o malinko mensi zlocin nez vrazda dietata ktore vzniklo pri pohlavnom styku, ktoreho sa obaja zucastnili dobrovolne.

Stat bez milosti zatvara zlodejov, neplaticov dane a podobne. Myslis ze ti zlodeji kradnu s radostou? Cigana niekde v telke budu pretriasat za zobratie 10 stromov z lesa. A ty obhajujes chirurga ktory ide zabit dieta lahkej deve ktora nevie co so sebou. No a samozrejme riaditelov nemocnice, ktori nariaduju chirurgom robit potraty, okrem snad extremne specifickej skupiny potratov prisne selektovanej (vazne ohrozenie zivota matky napr.), by samozrejme mali zatvarat na dozivotie. To bez debaty. Ved su to uplne jasni masovi vrahovia.

Inak dobru strategiu si zvolil - odosobnenie systemom. Aj piloti Enoly Gay necitili vinu, kedze oni predsa len stlacili tlacitko a im to predsa prikazali. A vybuch atomovky nad mestom videli uz len z dialky. Ak by mali ist tych 80K ludi pozabijat mecom ako v staroveku, tak by to vnimali inak.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Rado napísal:Ty si pekný radikál. :) BTW chirurg s tým nič nemá. Tí lekári za to nemôžu.


Ale pre toho, kto by pohoršil jedného z týchto maličkých, čo veria vo mňa, bolo by lepšie, keby mu zavesili mlynský kameň na krk a ponorili ho do morskej hlbiny.
Beda svetu pre pohoršenie! Pohoršenia síce musia prísť, ale beda človekovi, skrze ktorého pohoršenie prichádza!
Ak ťa zvádza na hriech tvoja ruka alebo noha, odtni ju a odhoď od seba: je pre teba lepšie, keď vojdeš do života zmrzačený alebo krivý, ako keby ťa mali s obidvoma rukami a s obidvoma nohami hodiť do večného ohňa.

Počuli ste, že otcom bolo povedané: "Nezabiješ!" Kto by teda zabil, pôjde pred súd.
No ja vám hovorím: Pred súd pôjde každý, kto sa na svojho brata hnevá. Kto svojmu bratovi povie: "Hlupák," pôjde pred veľradu. A kto mu povie: "Ty bohapustý blázon," pôjde do pekelného ohňa.



... No a ty tvrdis o mne, ze ja som radikal. Ked poviem, ze v statnom zakone by mal byt cieleny potrat zdraveho dietata zakazany trebars pod hrozbou 2 roky natvrdo pre zucastnenu zenu aj chirurga.
V Dubaji ti tu penazenku nezobrali, lebo kazdy z nich si pamata, ako tam nejakemu zlodejovi usekli ruku a ze na letisku su kamery. Mohol si si ju tam nechat aj tyzden, kazdy by ti ju akurat tak zdaleka obisiel.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Alebo ich rozrezat skalpelmi na male kusky alebo nejako otravit alebo vyhladovat.

Najlepsie, ze povies takej Dore aby zabila sliepku alebo kralika k obedu, a zahlasi ti, ze na to nema zaludok a to by ona nedokazala.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Rado »

Jaroslav, ja v debate s tebou nevolím žiadnu taktiku. Ja ti píšem ako to je. Faktom je, že v nemocniciach funguje nejaký systém, ktorý by mal vážny logistický problém. Bolo by ohrozených viac pacientov. Lekár však rozhodnutie neurobil. Urobila ho tá žena. Nie všetci lekári sú veriaci a neberú to tak, že ide o vraždu ako to vidíš ty.
Ako by si pristupoval k ľuďom, ktorí vykonávajú popravy a berú život odsúdeným? Rozhodol sudca, tak kto berie vlastne život? Prečo by si v prípade potratu zavrel iba ženu a lekárov...a čo ten chlap, ktorý ju do toho dostal? Ten ostane bez následkov? Veď na to musia byť vždy dvaja.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa MartinPillar »

BTW
Aké práva má mozog uploadovaný na hardisk, ktorý sa rozhodol fungovať bez schránky?
Väčšie alebo menšie ako nenarodené dieťa?
Pýtam sa pre kámoša.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Rado napísal: Ako by si pristupoval k ľuďom, ktorí vykonávajú popravy a berú život odsúdeným? Rozhodol sudca, tak kto berie vlastne život? Prečo by si v prípade potratu zavrel iba ženu a lekárov...a čo ten chlap, ktorý ju do toho dostal? Ten ostane bez následkov? Veď na to musia byť vždy dvaja.
Ak by chlap nutil zenu k ukonceniu tehotenstva alebo k comukolvek inemu, moze ho udat. Na to paragrafy v statnom zakone mas a on moze skoncit vo vazeni. Umyselne ukoncenie tehotenstva ti nevykona doktor na podnet chlapa. Ak by vykonal (ze trebars odchytia tu zenu a priviazu/uspia ju), zavru aj doktora aj chlapa. Na to mas zase paragrafy. Ak urobi umyslne ukoncenie tehotenstva zena s doktorom, tych zatial nezavru, jedine ze by to urobili po 12 tyzdni.

Dostojnik, ktory prikazuje popravu civila a vojak ktory ju vykona pachaju zrejme podobne zly zlocin.
V sucasnom svete kedy su moznosti vaznenia velmi vysoke, je trest smrti neobhajitelny uz zrejme aj z moralneho hladiska. V extremnych podmienkach alebo niekedy v stredoveku v extremnejsej dobe na udrzanie poriadku bol mozno obhajitelny aj trest smrti od legitimnej statnej moci. V tom pripade by kat mohol byt na tom takmer nevinne podobne ako vojak braniaci jeho krajinu ked pobil protivnikovych vojakov.
Zena braniaca sa pri znasilneni ak sa ma sancu ubranit sa jedine za cenu zabitia utocnika, nema z moralneho hladiska problem; aj ak by ju aktualne statne zakony za to odsudili. Netreba zabudat na to, ze statne zakony su len dielom ludi ako je trebars kapitan Danko.
MartinPillar napísal: Aké práva má mozog uploadovaný na hardisk, ktorý sa rozhodol fungovať bez schránky?


Vedci sa zatial nevzchopili este ani na uploadnutie mozgu zvierata na HDD, nie este cloveka. BTW v krestanskom ponimani clovek ma este aj dusu. Zmrazene mozgy techokratickych imbecilov mozes akurat tak pochovat alebo spalit.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Predstav si situaciu na Titanicu. Legitimnu statnu moc tam predstavovali kapitan a dostojnici posadky (bez ohladov na to, aki to mohli byt zadubeni ludia). Teraz by rozhodli - tychto 1500 ludi pojde do clnov a tychto 1500 ostava na lodi a zrejme pojdu ku dnu. Ak by sa tych 1500 rozhodlo o vzburu, zrejme by ten kapitan a dostojnici mali aj moralne pravo na udrzanie poriadku pouzit aj zbrane a postrelit/zabit tolko utocnikov, kolko by bolo nevyhnutne.

Pokusit sa pouzit podobnu argumentaciu na legitimizaciu cieleneho ukoncenia tehotenstva zeny za spoluucasti doktora v sucasnej situacii na SK by bolo nezmyselne. V zopar malo pripadoch (vazne ohrozenie zivota zeny pokracovanim tehotenstva) by to bolo asi mozne.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Airmike »

na tejto diskusii je celkom viditelne, ako je racionalna vacsina ochotna ignorovat extremisticke nazory a nabozensky fanatizmus.
normalni ludia radsej hodia rukou a povedia si, ze nema vyznam sa vyjadrovat. a mozno maju pravdu. ale cez to vsetko je treba pripominat, ze normalnych mysliacich ludi je stale vacsina.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Istiach »

Ved preto pojdem volit, ale nehadam sa tu s ludmi na fore, ktori si stale len trepu dookola svoje a nic ine ich nezaujima.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jogo »

Airmike napísal: na tejto diskusii je celkom viditelne, ako je racionalna vacsina ochotna ignorovat extremisticke nazory a nabozensky fanatizmus.
normalni ludia radsej hodia rukou a povedia si, ze nema vyznam sa vyjadrovat. a mozno maju pravdu. ale cez to vsetko je treba pripominat, ze normalnych mysliacich ludi je stale vacsina.
Na tejto diskusii je celkom viditelné, ako je racionálna väčšina ochotna ignorovat slniečkarský fanatizmus.
Sila zlých je v mlčaní dobrých.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2830
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 112 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Rokosák »

Mate 400 tisic? Mozte si kupit Dominika Greifa, brankara Slovana Bratislava. Co to suvisi s Tatra Bankou? Asi tolko ako potraty.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Juggler slubil (asi o 40 prispevkov dopredu), ze offtopic presunie do vlakna Slovenska politika alebo tak nieco. Caka zrejme este par dni, kym sa debata uzavrie.
Ale mne sa paci aj nazov Tatrabanka. :)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Airmike »

Istiach napísal:Ved preto pojdem volit, ale nehadam sa tu s ludmi na fore, ktori si stale len trepu dookola svoje a nic ine ich nezaujima.
ono je to trochu aj o psychologii. ak by sme nevyjadrili svoj nazor napriklad na tomto fore, tak by to opticky vypadalo tak, ze vacsina ludi ma extremisticky nazor, hoci ten nazor ma minorita, ktora ale nema problem dookola ho demagogicky opakovat, pretoze ma zrejme menej sebareflexie a zjavne ovela viac casu tieto hluposti sirit po internete.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Istiach »

To ano s tym suhlasim.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Casu ma kazdy tolko, kolko si urobi.
A pravdu mas v tom, ze pocet napisanych slov a objektivita su dve nezavisle veliciny.

Bezny postup ako vyvratit nieci argument je napisat protiargument. Rad si precitam tvoje logicke protiargumenty.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Tu je tvoj nazor:
Airmike napísal: na svete riesime v principe len par dolezitych tem akymi su ekonomika, zivotne prostredie, udrzatelnost a zivotnu uroven . konzervativci sa vyznacuju tym, aby to bolo v sulade z hodnotami. ti ostatni riesia v principe hovadiny no a preto su odsudeni na to, aby tvorili minoritu.

Tu je krestansky nazor:

Preto vám hovorím: Nebuďte ustarostení o svoj život, čo budete jesť, ani o svoje telo, čím sa zaodejete. Či život nie je viac ako jedlo a telo viac ako odev?
Pozrite sa na nebeské vtáky: nesejú, ani nežnú, ani do stodôl nezhromažďujú, a váš nebeský Otec ich živí. Nie ste vy oveľa viac ako ony?
A kto z vás si môže starosťami pridať čo len lakeť k svojmu životu?
A čo sa tak staráte o svoj odev? Pozrite sa na poľné ľalie, ako rastú: nepracujú, nepradú;
a hovorím vám, že ani Šalamún v celej svojej sláve nebol oblečený tak ako jediná z nich.
Keď teda Boh takto oblieka poľnú bylinu, ktorá dnes je tu a zajtra ju hodia do pece, o čo skôr vás, vy maloverní?!
Nebuďte teda ustarostení a nehovorte: "Čo budeme jesť?" alebo: "Čo budeme piť?" alebo: "Čo si oblečieme?"!
Veď po tomto všetkom sa zháňajú pohania. Váš nebeský Otec predsa vie, že toto všetko potrebujete.
Hľadajte teda najprv Božie kráľovstvo a jeho spravodlivosť a toto všetko dostanete navyše.

Preto nebuďte ustarostení o zajtrajšok; zajtrajší deň sa postará sám o seba. Každý deň má dosť svojho trápenia.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Pokus, ty si ake riesenia pricin navrhol?
A vlade a predstavitelom statnej moci navrhujes, aby priciny riesili navrhmi obcanom a ak ich obcania budu ignorovat tak aby sa policajti a armada tichucko spakovali a isli prec?
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Rado »

Otázka...mohli by sme prijať zákaz potratov iba pre ženy, ktoré sa hlásia ku kresťanskej viere? Tak či tak je pre nás potrat neprijateľný.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Rado napísal:Otázka...mohli by sme prijať zákaz potratov iba pre ženy, ktoré sa hlásia ku kresťanskej viere?
Mohol by statny zakon zakazovat kradez len zenam ktore sa hlasia ku krestanskej viere?
Mohol by statny zakon tolerovat hakove krize na domoch fasistov?

Odpoved - mohol. Statny zakon urcuje NRSR a prezident SR. Co tie mozgy odsuhlasia, to mas v statnom zakone.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"