POLITICKÁ HÁDKA

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ked niekomu ukazes ciernu farbu a na otazku aka je to farba ti odpovie nieco ine nez cierna; ked sa niekoho opytas kolko je 2+2 a povie iny vysledok nez 4; ked sa niekoho opytas kedy zacina zivot cloveka a on povie cokolvek ine nez moment splynutia ludskej spermie s ludskym vajickom - tak to su natolko zakladne a ocividne veci, kde sa nediskutuje. Tam je ihned evidentne, ze dotycna osoba patri do ustavu. Lenze v poslednych desatrociach je v EU vacsina takych osob, tak snad to tu uz casom cele ohradia a adekvatne premenuju na psychiatricky ustav EU.

Rado:
Ze by som isiel popravit zenu po potrate je tvoje klamstvo, ktore si si vymyslel. Ja navrhujem aby sa do aktualneho statneho zakona zaradila hrozba trestu do vysky 3 rokov vazenia za taky cin, podla polahcujucich okolnosti. Nezabudaj, ze za ukladnu vrazdu mas v statnom zakone aj o dost tvrdsie tresty. Uvidis kolko dostane Kuciakov a Kursinovej vrah a ich spolupachatelia.

Jezis z chramu predavacov dobytka vyhnal bicom. Milosrdny bol k hriesnikom v pripade, ze uz neplanovali dalej pachat hriechy, ktore dovtedy zvykli. Oponentov, ktori obhajovali ich skazene praktiky sekal v jednani s nimi ako zito. Nebol to slizky vlazny pokrytec, ako by sa podla tvojich slov mohol niekto domnievat. To by si ale z Biblie musel precitat trochu viac nez si zrejme cital.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Miestni kler*f*sisti sa zase vyfarbili: co prispevok to skryta agresia /co si zjavne ani neuvedomuju/ a linky na "Gardistu". Ale chapem- zvolebnieva sa a na usedenie zadkov na teplych flekoch v parlamente je kazdy sposob dobry.. Z tej "Kotletovej" koalicie ci co to je za zamotok zufalcov je normalnemu cloveku nevolno..
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jogo »

Trumpeta1978 napísal: a linky na "Gardistu".
Rado, čo mu mám podľa teba povedať. Dam link na univerzitnú knižnicu v Bratislave, kde archivujú všetky noviny a časopisy bez rozdielu politickej príslušnosti a on mi napíše toto. :D

Pre istotu ešte raz:
http://digitalna.kniznica.info/browse" onclick="window.open(this.href);return false;
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Rado »

Jaroslav ja neklamem. Napísal som aký mám z tvojich príspevkov pocit. Retardi možno 5x. Kto s tebou nesúhlasí, tak mu dáš hneď nálepku. Buď je bruselský, americký alebo neviem aký. V podstate len má vlastný, ale iný názor ako ty. A čo? Už je hodný zavrhnutia? Je to taká istá bytosť ako nenarodené dieťa. Nemôžeš mať dvojaký meter.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Rado »

Každý, kto vydá knihu alebo časopis má povinnosť zaslať výtlačok do knižnice. Knižnica však nezodpovedá za obsah a ani neoveruje správnosť toho, čo archivuje. Ja osobne by som Gardistu nečítal, ale je tam odkaz aj na iné knihy. Tak neviem.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Rado napísal:Jaroslav ja neklamem. Napísal som aký mám z tvojich príspevkov pocit. Retardi možno 5x. Kto s tebou nesúhlasí, tak mu dáš hneď nálepku. Buď je bruselský, americký alebo neviem aký. V podstate len má vlastný, ale iný názor ako ty. A čo? Už je hodný zavrhnutia? Je to taká istá bytosť ako nenarodené dieťa. Nemôžeš mať dvojaký meter.
Rado, ten kto zastava beztrestnost ukladnej vrazdy cloveka, je mnou povazovany za retarda a nevidim v tom ziadny problem. Vnimam ho este horsie ako cloveka, ktory dookola bude tvrdit ze 2+2=5. Bavime sa o velmi vaznej materii a o velmi ocividnej.

Ak by si jedno z tvojich deti umyselne v spanku zabil nozom alebo kyanidom, pricom vobec by sa voci tebe neprevinilo, a statny sudca by ta nasledne odsudil na 3 roky vazenia, ty by si sa odvolal a povazoval rozsudok za prilis prisny?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978, tvojimi doterajsimi logickymi argumentami si ma uplne odrovnal a ostal som pred tebou stat s otvorenymi ustami ako tela.

BTW
Diskuter s vyssim IQ by uz v tretine doterajsej diskusie pochopil, ze obhajobou niecoho na urovni holokaustu sa akurat zdiskredituje.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Rado »

jaroslav80 napísal: Ak by si jedno z tvojich deti umyselne v spanku zabil nozom alebo kyanidom, pricom vobec by sa voci tebe neprevinilo, a statny sudca by ta nasledne odsudil na 3 roky vazenia, ty by si sa odvolal a povazoval rozsudok za prilis prisny?
Možno 100% žien idúcich na potrat by to nespravilo. Prečo?
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Preco? Zaujimala ma tvoja odpoved.

Preformulujem teda otazku:
Aky trest v statnom zakonniku by si vnimal ako primerany pre pripad otca, ktory by jedno z jeho deti umyselne v spanku zabil nozom alebo kyanidom, pricom dieta by sa voci nemu predtym vobec neprevinilo?
Alebo zastavas nazor, ze statny zakon by sa k takemuto typu spravania nemal vyjadrovat a nemal sa nim zaoberat?


Dalsie otazky:
Aka by bola podla tvojho nazoru primerana statna legislativa SR ohladom zlocinov:
Ukladne zabitie novorodenca matkou, trebars udusenim ho?
Ukladne zabitie polrocneho kojenca matkou, trebars udusenim ho?
Alebo zastavas nazor, ze statny zakon by sa k takemuto typu spravania nemal vyjadrovat a nemal sa nim zaoberat?


Trumpeta1978, ak mienis pokracovat v diskusii, tak uvitam aj tvoje odpovede na tieto otazky.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Rado »

Zaujímalo ma, či vidíš rozdiel. Ja nemám s tebou rozpor v pohľade na potrat. Mám problém s tým, že namiesto pomoci žene sa jej zakáže ísť na zákrok bez ohľadu na to akú vieru vyznáva. Ty veríš, že je to hneď od počatia človek. Ona napríklad ako neveriaca až po tom, čo už je jasné, že je to človek a nie niečo iné. (myslím podľa vývojového štádia plodu) Pokiaľ sa jedná o veriacu ženu, tak je pre ňu cirkevný zákon (myslím desatoro) nad svetský. Nie je čo riešiť. Prečo by však svetský mal kopírovať cirkevný, keď nie všetci veria v to, čo my?

Stále sa ma pýtaš ako by som niekoho trestal za nejaký skutok. Ja neviem. Nie som bez viny, aby som prvý hodil kameň. Neviem, čo ho priviedlo k takému skutku. Mám aj osobnú skúsenosť, že po niekoľko hodinovom záchvate syna som to v noci už nevydržal...aký trest ty ako bohorovný človek, ktorý nemá ani páru, čím si prechádzam by si mi vymeral, ak by som mu vzal život? Si si istý, že by si to vydržal rovnako dlho ako ja? Myslíš, že by sa to dalo odpustiť lebo sa voči mne previnil? Ak áno tak, čím? Tým, že Boh na neho ukázal prstom a povedal, ty nebudeš ako tie ostatné. Myslíš, že som dobrý otec alebo mám rezervy a také situácie musím riešiť s nadhľadom lebo je predo mnou ľudská bytosť, ktorá ťa dokáže dostať do stavu, kedy už nevieš ako ďalej? Aký trest by si mi prosím vymeral? Smrť? Bola by vykúpením. Ďakujem.

Napriek tomu nie som za potraty, ale nesúdim lebo poznám svoje limity. Ja len verím, že sa nikdy do podobnej situácie nedostaneš a nebudeš musieť testovať tie svoje. Boh ma totiž zvláštny zmysel pre humor. A ak zlyháš, tak ja nad tebou palicu nezlomím kamarát, tomu ver. Ja nie.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Rado, odpovedas mi na matematiku poeziou. Bud z vycerpanosti zo starostlivosti o choreho syna nie si v stave na tuto diskusiu (aj hladny African ma ine starosti nez diskusiu - a v takom pripade nezabijaj tu cas pisanim), alebo si sa posledne roky naucil prezivat systemom "man with wooden leg", ktory jeho "wooden leg" pouziva ako vstupenku kamkolvek a ospravedlnenie cohokolvek.

Odpoviem ti ale aj na tvoje odbocenia.

Ak by som nad zlocincom lamal palicu, nebudem ho posielat do trestno-napravneho zariadenia, ale na popravu. Co som ti hned na zaciatku ujasnil, ze trest smrti v sucasnom svete neuznavam.

To ze ludsky zivot sa zacina splynutim ludskej spermie s ludskym vajickom nie je zalezitostou vierovyznania. Tak ako 2+2=4 nie je zalezitostou vierovyznania. Ak konkretne teba niekto oznaci, ze nie si clovek, a bude ocakavat aby sa statne zakony podla toho k tebe spravali (napr. ignorovali tvoju ochranu), tiez to nebude zalezitostou jeho vierovyznania (ale retardovanosti; v tom lepsom pripade).

Ak statne zakony, zakazy a prikazy povazujes za zbytocnost, kludne to povedz. Ja si viem predstavit fungovanie sveta aj takym sposobom. Mozeme to dotiahnut do dosledkov, ze ako by to asi vyzeralo.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Rado »

Jaroslav, nebuď prosím ironický k tomu čo prežívam. Osud vie byť krutý a môžeš sa dostať do horšej situácie. A je to od teba také kresťanské.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ku vrahyni, ktora lutuje jej zlocin, treba byt mierny, v tom suhlasim. Kym budes tento fakt uskocne vyuzivat na obhajobu ukladnej vrazdy, neocakavaj, ze budem s tebou jednat v rukavickach. Najdem si po vikende cas a rozoberiem kazdy tvoj sekundarny argument to srubika, aby bolo vidno, ze pod prijemnym pocitovym povrchom je skryta nelogickost veduca v konecnom dosledku k destrukcii (postupne az celej spolocnosti).

Ak je toho ohladom opatery choreho syna na teba naozaj vela, nemal by si sa hrat na hrdinu v zmysle ako to aj sami zvladnete poriesit doma. Ak sa budes pretazovat, mozu ti prasknut nervy a mozes narobit znacne problemy sebe aj svojmu okoliu. To je len moj laicky nazor; zariadte si to samozrejme ako sami uznate za vhodne a podla toho ake mate moznosti.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Este k tym "sucasnym vedeckym poznatkom z biologie", ktore tu Trumpeta spominal. V case nacistickej Tretej Rise renomovane vedecke kapacity zverejnovali vtedajsie vedecke poznatky "o nadradenosti Arijskej rasy". Demagogiu - ktoru ak niekto nazval demagogiou, bol kritizovany. V dnesnej Europe je zase moderne prezentovat "vedecke poznatky" o tom, ako clovek od pocatia do 12-teho tyzdna nie je clovekom, nasledne je az do porodu je clovekom s urcitou pravnou ochranou a nasledne po porode je clovekom s najvyssim stupnom pravnej ochrany, nasledne v postproduktivnom veku clovek s urcitou pravnou ochranou. A je velmi nepopularne nazyvat to demagogiou.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Jaroslav
ty pouzivas argumentaciu a terminologiu ktora vychadza z nabozenskej dogmatiky a jej rigidnych schem. To je v poriadku, ale mozno by si si mal uvedomit, ze je to iba viera, nema to s vedeckym vnimanim sveta a jej dokazmi nic spolocne.
Apropo ked je pre teba tak dolezite, ze ludsky plod ma inu Dna ako matka, tak si v prihodnej chvili uvedom aj to, ze aj bakterie v tvojom hrubom creve ktore tam vznikli a ziju, tak kazda z nich a je ich teda naozaj vela, ma svoju vlastnu a jedinecnu Dna. Tak dufam ze sa k nim tiez spravas s patricnym respektom a uctou.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jogo »

Vyjadrenie 346 psychiatrov, psychologov, doktorov, pedagógov ku rodovej ideológii:
Preto my,
predstavitelia a zástupcovia medicínskej, psychologickej a inej odbornej obce odmietame sociálne experimentovanie s duševným zdravím dieťaťa. Vystavovať dieťa „rodovému scitlivovaniu“, nech už sa koná prostredníctvom vychovávateľov, pedagógov, inštitúcíí alebo médií, je z nášho odborného hľadiska neospravedlniteľné. Každý neprirodzený zásah do vnútorného vývoja dieťaťa v úsilí pretvoriť alebo indoktrinovať ho podľa želania ideológie predstavuje vážnu formu duševného násilia a porušenie medzinárodných konvencií práv dieťaťa. Štát, ako aj celá spoločnosť majú zabezpečovať v celom verejnom priestore, zvlášť v školách a v predškolských zariadeniach prostredie, ktoré bude chrániť krehkú duševnú stabilitu detí počas ich dospievania.
Žiadame vládu Slovenskej republiky, aby prijala konkrétne opatrenia, ktoré zabránia vstupu rodovej ideológie do edukačného procesu. Iba tak bude štát dôveryhodným partnerom pre rodičov pri výchove ich detí a garantom zdravého výchovného prostredia v edukačnom procese. Prostredia bezpečného pre výchovu detí tak, ako to vyžaduje medzinárodný Dohovor o právach dieťaťa.[xxi]
Navrhujeme zabezpečiť tieto konkrétne opatrenia:
Monitorovať pedagogické pomôcky a učebnice pre školy vo vzťahu k ich ideologickému obsahu. Upovedomiť riaditeľov škôl o nevhodných učebniciach. Umožniť rodičom aby mohli slobodne zvoliť spôsob sexuálnej výchovy pre svoje dieťa. (Ministerstvo školstva SR)
Zabezpečiť vzdelávanie pedagógov vo vzťahu k rizikám rodovej ideológie a ich negatívnemu alebo nebezpečnému vplyvu na vývin dieťaťa. Organizovať s týmto cieľom odborné workshopy a semináre. (Ministerstvo školstva SR)
Zastaviť štátne financovanie rodových projektov, ktoré sa venujú rodovému scitlivovaniu detí a spoločnosti. (Úrad vlády SR, Ministerstvo zahraničných vecí SR, Ministerstvo práce a sociálnych vecí SR, Ministerstvo školstva SR, Ministerstvo kultúry)
Šíriť osvetu o rizikách rodovej ideológie pre duševný vývin detí a mládeže. (Ministerstvo kultúry SR, Ministerstvo zdravotníctva SR )
Prijať účinné legislatívne opatrenia proti páchaniu duševného násilia na deťoch, ich manipulovaním k prijatiu postojov rodovej ideológie, ako aj formou jej verejnej propagácie. (Národná rada SR)
https://rodovescitlivovanie.wordpress.com/#_edn17" onclick="window.open(this.href);return false;

Je tam aj súpis 346 signatárov

https://rodovescitlivovanie.wordpress.com/signatari/" onclick="window.open(this.href);return false;
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal: Apropo ked je pre teba tak dolezite, ze ludsky plod ma inu Dna ako matka, tak si v prihodnej chvili uvedom aj to, ze aj bakterie v tvojom hrubom creve ktore tam vznikli a ziju, tak kazda z nich a je ich teda naozaj vela, ma svoju vlastnu a jedinecnu Dna. Tak dufam ze sa k nim tiez spravas s patricnym respektom a uctou.
Trumpeta, chod spocitat bakteriam v tvojom hrubom creve chromozomy, ci ich maju 46 ako je v bunkach cloveka.

Najhorsie, ze takuto inteligenciu mame aj v parlamente. Ak niekto nevie v aute pouzivat brzdu, nema na ceste v aute za volantom co hladat. Je mi ukradnute, ze vie zapnut svetla alebo zapnut stierace. Clovek, ktory nedokaze rozoznat a odsudit ukladnu vrazdu, nema v zakonodarnom organe co hladat. Mal by byt automaticky diskvalifikovany z parlamentu bez ohladov na akekolvek ine skvele jeho napady a schopnosti. Ake statne zakony moze taky clovek tvorit??
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Rado »

Jaroslav už nič analyzovať nemusíš. :) Venuj svoj čas rodine, ak nejakú máš. Všetko dobré.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Rodina vyraba karticky s malou nasobilkou pre najstarsieho, toho sa snad zucastnovat nemusim. Ak mi niektore z deti zahlasi, ze 2+2=5, asi sa naozaj odstahujem do Gronska (ak ho nepredaju Trumpovi).
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Jaroslav, preco zase taky extrem ze Gronsko? Uz som ti poradil ze Polsko by bola pre Teba vyborna destinacia pre zivot a myslel som to bez ironie. Bol by si obklopeny podobne zmyslajucimi ludmi a aj polske zakony ohladom interupcii by ta viacej uspokojovali. A mozno by si konecne posobil stastnejsie na inych ludi.. :)
Vies, ono je to tak, ze kazdy snaha o vyrazne obmedzovanie slobody ludskeho rozhodovania nakoniec vedie k nejakej forme destruktivnej ideologie ako boli nacizmus, fasizmus ci komunizmus a to predpokladam nikto z nas uz zazit nechce.
Prave v tento den, som uprimne vdacny ze preslo 30rokov od skoncenia diktatury proletariatu a mozeme zit v nepomerne slobodnejsom svete.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Pravda je, ze verejne napisat o bolsevickych zakonoch, ze su zaostale, by bol v casoch socializmu vacsi problem, nez to je teraz o zakonoch proamerickych liberalnych materialistov :). Keby do zakonnika dali aspon financnu pokutu pre zenu a chirurga, ktori zabiju dieta v jej maternici; tak by som statne zakony SR povazoval za trochu menej zaostale a zvratene nez su. Financne pokutovat ta budu za kadejaku drobnost a za ukladnu vrazdu uplne nic. Logika hodna vyprazdnenych slovenskych mozgov.

Ak budes spat a niekto ta zabije, tiez nebude obmedzovat tvoje rozhodovanie, len tvoj zivot. No a ked vacsina odhlasuje, ze kym spis nie si clovek, tak ta budu moct zabit beztrestne. Takze mi nevykladaj v akej zijes slobode. Zijes v iluzii slobody - ale v skutocnosti zijes pod diktaturou retardov v Brusele a Washingtone. Akurat ty zatial este patris k privilegovanej skupine ludi a nie k obetiem. Vo fasistickom state by si si zrejme tiez povedal, ze kym sa to teba netyka, nech si Zidov odvazaju trebars aj do Osviecimu, ze ty si predsa zijes v slobode a vsetko je OK.

Americania davaju ludom viac chleba a hier nez davali komunisti. V obchodoch mas 20 druhov cokolady a televizorov oproti komunistickym dvom. Ludia im nasledne za to zobu z ruky ako slepice. Sloboda cestovania je taka, ze American moze cestovat len po proamerickej polovici sveta, lebo inde ho zabiju alebo unesu alebo ani nevpustia.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Jaroslav
mas pravo na nazor ako kazdy iny, ale v tvojom myslienkovom svete by som nechcel zit. Nikto ta nenuti si vyberat z 20druhov cokolad, nemusis si kupit ani jednu, ale daj laskavo slobodu vyberu druhym ludom a to ty nerobis, z tvojich prispevkov neustale vyznieva prejavena ci skryta agresia prelinana s paranoickymi predstavami, zjavne nemas vo vnutri vyporiadane nejake svoje zalezitosti. Porozmyslaj ci by nebolo vhodne s tym nieco robit, konzultacia s odbornikom, to nie je hanba, lepsie teraz ako ked sa s tm neskôr nebude dat uz vela robit.
gigant
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Po 25 02, 2013 8:48 am
Been thanked: 3 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa gigant »

..Trumpeta..

..skus mi povedat co sa asi stane (alebo ani nemusis si v zavere odpoviem aj sam lebo pochybujem ze prides k inemu zaveru ale keby predsa tak daj vediet.. :lol: .)..ked vsetky zeny sveta sa zrazu (z nicoho nic ich osvieti) rozhodnu vyuzivat pravo na interupciu pri kazdom jednom tehotenstve(lebo je zakonne povolene s odovodnenim ze my vraj nevieme kedy zacina zivot prip. ze do isteho casu je to len zhluk buniek prip. ked sa to nenarodilo tak to mozme zabit lebo to nie je clovek ale akysi plod ci embryo..prip. je to ich pravo) kedze si povedia ze trebars kariera ony teraz prave nechcu ze sa im to nehodi a najdu si xy dalsich vyhovoriek nato preco nie a preco chcu ist na interupciu..no a kedze budu spokojne ze nerobia nic nezakonne tak to aj budu neustale praktizovat..ty budes tvrdit ze je to (principialne) ich pravo ony budu tvrdit ze je to (principialne) ich pravo vsetci stastni a spokojni..kolo ludi tu bude o 121 rokov na zemi (ked najdlhsi vek cloveka urcime na 120 rokov)..?..je sice pekne ze tvrdis ze pravo a zevraj to co zabijame nie je zive(prip. clovek) akurat ze ked to privedieme do extremu (a je uplne jedno ze je ta myslienka dovedena do extremu kedze ty obhajujes jej princip) cela ta myslienka = genocida z hluposti..ludia vyhynu na hlupost lebo tvrdia ze vraj akesi pravo ze vraj nic zive nezabijame ze vraj my nevieme kedy zacina zivot cloveka..
..zaujimave ze pri (ohrozenych) chranenych druhoch zivocichov sa ochrana vztahuje aj na ich vajcia hoc to nie su narodene (podla teba zive) jedince..no preco asi sa vztahuje ochrana aj na vajcia..to bude naozaj tazka dedukcia..
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Pokus - v akciach som mal 20% uspor asi po dobu jedneho roka. Jednalo sa o emerging markets fond. Inak som sa akcii ani palicou nedotkol. Moje hlavne straty boli v obchodovani menovych parov. Tvoj vyrok by som pripodobnil prehlaseniu - kto si kupil Windows, podporoval americku invaziu do Iraku a Afganistanu - a pokladam take vyroky za nekorektne. Cize hovoria A, ale nepovedia B ... a to A je trebars len 10% z celej problematiky, ale navodzuju dojem, akoby to bolo 90%.

Gigant - celkom pekna myslienka. Pripomenulo mi to vtip, ako brontosaurus prisiel za brontosauricou a povedal jej: "Ale nebud taka...". No ona bola taka, a tak vyhynuli.
Z mojho pohladu, ludstvo rozhodnutim nemnozit sa z hluposti (proste ziadne pocinanie novych deti) by urobilo mensie zlo, nez zlo ake pacha zabijanim deti v materniciach matiek. Zakaz ukladnej vrazdy je platny pre uplne kazdeho. Aj domorodec niekde v Papua-NovaGuinea, ktory v zivote neprisiel do kontaktu s krestanstvom, ma sancu prist vlastnym rozumom na to, ze zakaz ukladnej vrazdy cloveka je sucast prirodzeneho zakona. Samozrejme aj tam medzi nimi ziju hovada, ktore budu tvrdit, ze tak to nie je, ze oni trebars mozu kludne vrazdit. Vrazdenie by mal statny zakon odsudzovat a trestat.
Poslanie "plodte sa a mnozte a naplnte zem" je ina zalezitost. Do tohoto by sa statny zakon nemal starat bud vobec, alebo len sekundarne. Zdaleka nie tak razne, ako ohladom ukladnej vrazdy. Pri vrazde vrah zasahuje do najzakladnejsieho prava ineho cloveka.

V skratke, myslim ze je to miesanie dvoch problemov dokopy; i ked spolu urcitym sposobom suvisia. To ale aj ekonomika suvisi s prezivanim a tak dalej, a to by sme sa nedodiskutovali do konca sveta.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

gigant

prepac, ale z mojho pohladu je to tak hlupa otazku, ze ak dovolis, nebudem sa k nej vyjadrovat, ak chces vediet preco, tak si parkrat svoju otazku precitaj a porozmyslaj nad nou.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Clovek ma pravo odmietat sex a k vyhynutiu ludstva by prislo aj sposobom, ak by vsetci muzi alebo vsetky zeny odmietali sex (pripadne poskytnutie spermii/vajicok).

Pri vrazdeni dietata v maternici matky sa jedna o destruktivne zasahovanie do najzakladnejsieho prava jedneho cloveka druhym clovekom. Statny zakon ma odsudzovat a trestat vyrazne obmedzovania prav jedneho cloveka konanim ineho cloveka. Je to jedna z primarnych uloh existencie statneho zakona.

Trumpeta1978, zaujima ma, ci si objavil nejake protiargumenty voci tejto teze.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

jaroslav80 napísal:Clovek ma pravo odmietat sex a k vyhynutiu ludstva by prislo aj sposobom, ak by vsetci muzi alebo vsetky zeny odmietali sex (pripadne poskytnutie spermii/vajicok).

Pri vrazdeni dietata v maternici matky sa jedna o destruktivne zasahovanie do najzakladnejsieho prava jedneho cloveka druhym clovekom. Statny zakon ma odsudzovat a trestat vyrazne obmedzovania prav jedneho cloveka konanim ineho cloveka. Je to jedna z primarnych uloh existencie statneho zakona.

Trumpeta1978, zaujima ma, ci si objavil nejake protiargumenty voci tejto teze.
"Clovek ma pravo odmietat sex "
-áno

"k vyhynutiu ludstva by prislo aj sposobom, ak by vsetci muzi alebo vsetky zeny odmietali sex"
- je nemozne ze by vecsina obyvatelstva odmietala uplne sexualne aktivity, nakolko ide o jednu zo zakladnych ludskych potrieb. Ludstvo samozrejme raz vymrie rovnako ako vymrelo prednim 99percent ziv. druhov
"Pri vrazdeni dietata v maternici matky sa jedna o destruktivne zasahovanie do najzakladnejsieho prava jedneho cloveka druhym clovekom."
- ludsky plod sa nenarodil, je to iba plod, preto nemoze ist o vrazdu
"Statny zakon ma odsudzovat a trestat vyrazne obmedzovania prav jedneho cloveka konanim ineho cloveka. Je to jedna z primarnych uloh existencie statneho zakona. "
-áno
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ludsky plod sa nenarodil, je to iba plod, preto nemoze ist o vrazdu.

Ludsky plod podla teba nie je clovek, preto lebo sa nenarodil. Kedze nie je clovek, nema pravo na ochranu zivota. Ked ho niekto zabije, nepacha vrazdu. Nepacha ziaden moralne velmi skazeny a velmi skodlivy cin. Jeho cin je porovnatelny trebars so zabitim psa, pripadne este menej problematicky.

Myslel si to takto?
Naposledy upravil/-a jaroslav80 v Ne 17 11, 2019 9:15 pm, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

jaroslav80 napísal:Cize rozdiel mame len v jednom bode.

Ludsky plod sa nenarodil, je to iba plod, preto nemoze ist o vrazdu.

Ludsky plod podla teba nie je clovek, preto lebo sa nenarodil. Kedze nie je clovek, nema pravo na ochranu zivota. Ked ho niekto zabije, nepacha vrazdu. Nepacha ziaden moralne velmi skazeny a velmi skodlivy cin. Jeho cin je porovnatelny trebars so zabitim psa, pripadne este menej problematicky.

Myslel si to takto?
-to si napisal ty.
Ja som napisal jednu jedinu vec: Ludsky plod sa nenarodil, je to iba plod, preto nemoze ist o vrazdu.
Nesnaz sa vkladat druhym ludom do ust co nikdy nepovedali ani nenapisali, iba tym potvrdzujes ze si manipulator.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Pytal som sa ta, ci si to myslel tak ako som popisal. Inak som si tvoje slova vysvetlit nevedel. Navyse ked som zaratal do uvahy aj tvoje predchadzajuce prispevky. To jedine vysvetlenie mi uprimne napadlo.

Uznavas zivy ludsky plod v maternici matky za cloveka?

7 mesacny plod cisarskym rezom vyberu so zeny a daju do inkubatora. O hodinu ho umyselne zabiju. Vrazda?
9 mesacny plod v maternici zeny rozsekaju alebo otravia. Nasledne ho mrtvy z nej vyberu. Vsetko OK?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Pokus:
Zena ukradne milion EUR a statnym zakonom ju odsudia a posadia do vezenia = zena musi robit co muzi chcu, preto lebo ten zakon odhlasoval parlament s nadpolovicnou vacsinou muzov?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978:
Najprv si tvrdil, ze ludsky plod sa neda zabit, lebo sa nenarodil. (Cize ze nie je zivy. Co je zive, da sa zabit.)
Tvrdil si tiez, ze pri umelom potrate si zena nici len cast vlastneho tela. (Ako trebars nicenie jej oka. Ludsky plod ze je vyhradne telom zeny. Kazdopadne ze sa nejedna o ineho cloveka.)
Tiez si tvrdil, ze pri zniceni ludskeho plodu pocas umeleho potratu sa nejedna o vrazdu. (O cielene zabitie jedneho cloveka inym clovekom, mimo nutnej sebaobrany. Aj keby mal 9 mesiacov, ak je este v maternici v tele zeny.)

Zda sa ti divne, ze som na zaklade tychto tvojich tvrdeni dospel k zaveru, ze ludsky plod v maternici tehotnej zeny zrejme nepokladas za cloveka? A ak ho nepokladas za cloveka, ze teda nasledne mu neprisudzujes pravnu ochranu jeho zivota voci vrahom, aku mavaju ludia?

Informacia, ze vsetky bunky ludskeho plodu od momentu pocatia, cez moment porodu az do momentu smrti maju 46 chromozomov, ako mavaju bunky ludi a ziadneho ineho biologickeho druhu a ze ma vo vsetkych bunkach odlisnu geneticku informaciu, nez aka je v bunkach tela jeho matky a bunkach tela jeho otca - vyvracia vsetky tebou spomenute teorie.

Ludsky plod = prenatalne stadium vyvoja cloveka. Zeny to vedia. Chirurgovia to vedia. Ty to nevies.
Ludia v staroveku aj nasledne tisicrocia to vedeli aj bez znalosti genetiky a mikrobiologie.

Ako mozes byt taky zaslepeny, ze ti to nedochadza??
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978, vies ty vobec, ze sucasni vedci, ked zoberu chemicke prvky, namiesaju z nich zluceniny ... ze nevedia vytvorit nic zive? Ani najjednoduchsi jednobunkovy orgaznizmus, ktory by zil a dal sa zabit?

Vsetko zive, co vidis okolo seba, pochadza z niecoho ziveho - nic z toho nevytvorili ludia z mrtvej hmoty.
Dokonca ani mrtvy jednobunkovy organizmus nevedia ozivit.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jaroslav80 napísal:Trumpeta1978, vies ty vobec, ze sucasni vedci, ked zoberu chemicke prvky, namiesaju z nich zluceniny ... ze nevedia vytvorit nic zive? Ani najjednoduchsi jednobunkovy orgaznizmus, ktory by zil a dal sa zabit?

Vsetko zive, co vidis okolo seba, pochadza z niecoho ziveho - nic z toho nevytvorili ludia z mrtvej hmoty.
Dokonca ani mrtvy jednobunkovy organizmus nevedia ozivit.
Akurát prvý cicavec bol naklonovaný už pred viac ako 20 rokmi...niektoré celebritky majú doma naklonovaných miláčikov(aby nesmútili za mŕtvym originálom)...A čo ešte vieme? Umelá reprodukcia funguje v praxi desiatky rokov....možno aj 50.

Milióny teliat, prasiat, oviec atd sa rodia po umelej inseminácii zo semena tých najzdravších a najvyšlachtenejších darcov.... Myslíte si, že človek to necháva na vyššiu moc, alebo prírodu? Kdeže. A to všetko vieme robiť aj u človeka...

Ak je plod človeka taký vzácny, sám človek by dokázal urobiť čo len chce: premnožiť túto planétu ( nedeje sa tak náhodou? ) a zničiť ju (nedeje sa? ), alebo regulovanou reprodukciou robiť to, čo zo zvieratami (deje sa už dlho ) - môžeme ich mať kolko len chceme a také ako chceme ( pričom paradoxne iné nedokážene zachrániť pred vyhynutím )

Toto je tvrdá realita...

Riešime 6000 potratov ročne? Denne zomiera vo svete okolo 20 000 detí na podvýživu a niekoľko stoviek miliónov detí trpí hladom.

Kolko ich trpí u nás, lebo sa narodili nezodpovedným rodičom? Ochrana života za každú cenu? Kolko uhlov pohľadu musí mať odpoveď?

Kolko miliónov životov zachránil človek tým, že ukončil velké vojny (že sa zmenilo svetové usporiadanie, vznikli celosvetové organizácie). Alebo tým, že objavil vakcináciu, antibiotiká, lieky ?(voľakedy choroby vedeli zlikvidovať aj polovicu ľudstva...)

A kolko miliónov by sme vedeli zachrániť, keby sa časť bohatstva západnej pologule presunula do chudobnejších častí. Možno by stačilo len do tých, čo už raz boli vydrancované kolonizátormi. Alebo aspoň tam, kde nezodpovední politici dopustili vojnu, rozvrátenie fungujúcej krajiny len kvôli moci či nerastným surovinám...

Dalo by sa hádať donekonečna...

P.S. nechcem sa hádať, ani vypravdovať, len malá vsuvka, ked už čítam túto hádku... vždy existujú argumenty PRE i PROTI..nemá cenu si uzurpovať pravdu. Okrem toho páni...môžem dať o hocičom hlasovať a ukončiť každú hádku demokraticky. Hlas ľudu - hlas boží.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Juggler - vsetky sucasne klonovania su len zobratie zivich buniek zo ziveho rodica a nechanie ich rozvyjat sa ci uz v materskom ustrojenstve inej matky alebo v laboratornych podmienkach. Aj geneticke modifikacie vedia uskutocnit jedine v zivej bunke upravenim jej genov. Daj vedcom mrtvu bunku alebo mrtve telo laboratornej mysi, a len pokrcia ramenami. Daj im chemicke prvky a od zostrojenia jedinej zivej bunky su na mile daleko (ak to vobec kedy dokazu). Ludske telo sa sklada z 37 bilionov = 37 milionov milionov navzajom spolupracujucich buniek.

Riesim 6000 zabitiych deti rocne na SK, lebo ak si si nevsimol, zakonmi SR ovplynis prinajlepsom dianie na SK (aj to len v limitovanej miere). Svetove problemy ti neporiesi hlasovanie parlamentu SR. To si dal naozaj krasny argument - v Afrike a Indii zomieraju deti hladom, tak nechavajme nadalej vykonavat potraty na SK.

Aby sa cast bohatstva severnej pologule presunula do juznej pologule - v tomto by ti zakaz potratov v SR nejako prekazal alebo protirecil?

Bez urazky, ale ani ty si neuviedol jediny rozumny argument, preco by cieleny potrat na SK nemal byt trestany v statnom zakone podobnym sposobom ako kazda ina ukladna vrazda cloveka.

Co sa hlasovania tyka, nemecki fasisti demokratickym hlasovanim rozhodli, ze Zidov budu vyhladzovat.
Tiez mozes demokratickym hlasovanim medzi idiotmi odhlasovat ze 2+2=5 a nezmenis realitu ze 2+2=4. Mozete potom cloveka, ktory ukradol 2 miliony EUR a znovu 2 miliony EUR sudit sa kradez 5 milionov EUR; medzi retardami to bude OK.
Naposledy upravil/-a jaroslav80 v Po 18 11, 2019 8:16 am, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Jaroslav
ludsky plod je iba plod. Matka ho stvorila zo svojho tela a stale je sucastou jej tela rovnako ako napr jej zlcnik. Jaroslav je v poriadku ze nastolujes hlboke moralno eticke otazky ohladom potratov, ale nic to nemeni na tom, ze je to zalezitost zeny a z objektivneho hladiska nemoze ist o vrazdu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal:Jaroslav
ludsky plod je iba plod. Matka ho stvorila zo svojho tela a stale je sucastou jej tela rovnako ako napr jej zlcnik. Jaroslav je v poriadku ze nastolujes hlboke moralno eticke otazky ohladom potratov, ale nic to nemeni na tom, ze je to zalezitost zeny a z objektivneho hladiska nemoze ist o vrazdu.
Tak toto si naozaj krasne vystihol. Neuviedol si jediny logicky argument, ale zrovna ty si dovolujes hovorit o objektivnom hladisku :D .
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Akoby si povedal, ze dievca je iba dievca, a v jeho pripade nemoze ist o vrazdu, kedze ta sa deje iba medzi ludmi. Proste, take nieco moze zahlasit jedine genius ako si ty a dat k tomu punc "objektivne stanovisko".

Na zaklade coho dokazes, ze zena je clovek a ze v pripade zabitia zeny moze ist aj o vrazdu? Na zaklade coho dokazes, ze Zid je tiez clovek? (Lebo tebe podobni v tychto veciach tiez nemali jasno.)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal: ludsky plod je iba plod. Matka ho stvorila zo svojho tela a stale je sucastou jej tela rovnako ako napr jej zlcnik.


Toto si tiez napis na papier a prilep si to nad postel a citaj si to kazdy den, az kym ti po rokoch konecne nezapali, aku idiotinu si napisal. Normalne (nie na hlavu padnute) 12 rocne dieta musi po prvych hodinach biologie chapat aku blbost si napisal a vysmiat ta.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Riešime 6000 potratov ročne? Denne zomiera vo svete okolo 20 000 detí na podvýživu a niekoľko stoviek miliónov detí trpí hladom.
Na svete sa vykonalo v roku 2018 42mil potratov tj. 115 000 potratov denne. Potrat je najčastejšia príčina smrti vo svete.
V roce 2018 bylo po celém světě provedeno zhruba 41,95 miliónů potratů, uvedla to organizace mapující statistiky úmrtí. Na stránkách Worldometers byly zveřejněny statistiky k roku 2018. Z nich vyplývá, že 8,2 miliónů lidí podlehlo rakovině, zatímco obětí HIV/AIDS čítá 1,7 miliónů.
https://www.krestandnes.cz/v-roce-2018- ... u-potratu/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja sa nezvyknem hádať alebo vypravdovať, keď neide o dôležité témy. Ale tuná ide o ľudské životy, tak stále reagujem na zmysluplné príspevky.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"