POLITICKÁ HÁDKA

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Rado »

Prečo sme dostali právo porušovať desatoro? Prečo Boh nezasiahne, ale dal nám slobodnú vôľu?
Jaroslav spolu s Jogom vystupujete ako zástancovia jedinej pravdy bez pochybností. A tlačíte ju všetkým bez rozdielu. Ja mám na rozdiel od vás väčšiu pokoru pred vlastnými chybami. (že sa mýlim je vidieť aj na mojich obchodoch :lol: ) Zastávam názor, že moja sloboda končí, kde začína sloboda toho druhého a keď sa stretnú naše hranice, tak sa dohodneme. Pri vás taký pocit nemám. Skôr sa bojím, že pri strete by ste dokázali pošliapať moju slobodu v mene svojej pravdy. Boh nás však stvoril ako bratov a sestry. Nie ako tých čo majú pravdu a tých čo ju nemajú a musia sa podriadiť. Ak existuje zhoda v tom, čo je vražda, krádež a iné skutky, ale nevieme sa dohodnúť na tom, že je vraždou aj potrat, tak sa to nedá ustanoviť ani zákonom. Keď bude mať väčšina rovnaký názor, tak ten zákon bude.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jogo »

pokus napísal:Vás odkedy zaujímajú logické argumenty? :P Oxymoróny ako liberálny fašizmus a slniečkársky fanatizmus sú vskutku vysoko logické :P
Nie ja som začal používať takéto argumenty, ale Airmike už na začiatku tejto diskusie.
celkom dobre sa ti moze stat, ze sa nedockas. pretoze moderna konzervativna politika vdaka bohu prestava hrat na prizemne pudy ich prestarlej minoritnej volicskej zakladne, a zacinaju konecne robit modernu proeuropsku politiku. tak ako to mali v minulosti v programe.
nechapem preco sa skryvas za nalepku konzervativneho volica, ked volis extremistov.
ked niekto tvrdi, ze kotleba a harabin nemaju korupcne kauzy, tak to uz ani nie je smiesne. to hranici zo zdravim rozumom.
LSNS v svojich radach ziadneho konzervativneho krestana nema. fasisticka a nacisticka ideologia je v priamom rozpore s konzervativnymi krestanskymi hodnotami. preto su v tej strane len extremisti, alebo frustrovane neuspesne ovce indoktrinovane tupou ideologiou. rozhodne nie konzervativni a definitivne nie krestania.
ak nejaky extremista , nacek, fasista, anarchysta presviedca sam seba alebo okolie , ze patri k liberalnej alebo konzervativnej vetve, snazi sa tym len legalizovat a validovat extrem. klame sam seba a snazi sa klamat aj okolie. ale je to len a len jeho problem. a to bez rozdielu ci je to pravicovy alebo lavicovy extrem. je fer hovorit veci upolne na rovinu.

ak nejaky dement fandi Blahovi je to lavicovy extremista. ak Kotlebovi. tak pravicovy. ak fandi obom a este k tomu aj Harabinovi, tak je to ta najsmiesnejsia a najsmutnejsia vec vobec. pretoze on vlastne ani, nevie co je.
A keď s tým znova začal
na tejto diskusii je celkom viditelne, ako je racionalna vacsina ochotna ignorovat extremisticke nazory a nabozensky fanatizmus.
tak som mu to prvýkrát v tejto diskusii podobne vrátil identickou argumentáciou. Aj moja tolerancia ma určité hranice.
Na tejto diskusii je celkom viditelné, ako je racionálna väčšina ochotna ignorovat slniečkarský fanatizmus.
Sila zlých je v mlčaní dobrých.
a už sa ti to nepáči? To len vy slniečkári môžte nadávať, ale vám to nikto podobne nesmie vrátiť? Čo si vy o sebe vlastne myslíte?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal:Prečo sme dostali právo porušovať desatoro? Prečo Boh nezasiahne, ale dal nám slobodnú vôľu?
.
Rado, prečo píšeš v množnom čísle? Píš za seba, ako si to mne doporučoval pred pár príspevkami. Ja som nedostal právo porušovať Desatoro a keď ho poruším, tak mám hriech . Ak si ho nepriznám, neoľutujem, nenapravím(ak sa da napraviť) a nebudem robiť všetko preto, aby som ho v budúcnosti nespáchal, tak ako kresťan vieš, čo ma čaká.
Jaroslav spolu s Jogom vystupujete ako zástancovia jedinej pravdy bez pochybností. A tlačíte ju všetkým bez rozdielu.
Možno len sa nechceme spovedať z týchto hriechov:

Dávať iným radu na hriech
Povzbudzovať iných na hriech
Iným kázať hrešiť
Súhlasiť s hriechom iných
Pomáhať pri hriechu iných
Mlčať pri hriechu iných
Zastávať hriechy iných
Netrestať hriechy iných
Chváliť hriechy iných

http://banov.fara.sk/cms/index.php?opti ... &Itemid=76" onclick="window.open(this.href);return false;

Rado, ak si rimokatolík, tak na budúcu spoveď si zober zo sebou tento zoznam, lebo v tejto diskusii si žiaľ spáchal väčšinu týchto hriechov.
Naposledy upravil/-a jogo v St 13 11, 2019 9:10 am, upravené celkom 3 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jogo »

pokus napísal: Airmike konstruktivne vysvetluje, ty len nadavas.
Daj mi tu citáty, kde nadávam. A keď som Radovi dával osobné otázky, tak ich on vyprovokoval tým, že nemám písať my ale ja, tak som tiež nepísal vy,oni ale ty.
Riesenia som uz naznacil, zaklad je zistit, co matky na potrat vedie a nasledne tieto priciny eliminovat.
Je to ekonomicka situacia? Pomozme im financne.
Byvanie? Pomozme im s byvanim.
Blba pipka sa vyspala ani nevie s kym? (Pozor, radsej sa prezehnajte) Dosledna sexualna vychova a antikoncepcia.
Neveri si a je zmatena, nema podporu rodiny a priatelov, boji sa odsudenia? Prestanme ju odsudzovat, zacnime ju vsemozne podporovat a dajme jej co potrebuje, aby dieta vychovala, alebo aspon donosila.
Robi sa nieco z toho? Nie, iba sa kadruje, stigmatizuje a odsudzuje. A planuje sa este aj zatvarat do basy.
Zaujímavé, že časti rómov stačí terajšia podpora štátu ďeťom natoľko, že majú mnohodetné rodiny, Len tebe nestačí...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Rado napísal:Prečo sme dostali právo porušovať desatoro? Prečo Boh nezasiahne, ale dal nám slobodnú vôľu?
Trosku offtopic od potratov, lebo tymto sposobom by si sa mohol snazit zrusit vsetky statne zakony. V skratke ale - pravo porusovat desatoro si nedostal. Ked si precitas jeho plnu verziu, uvidis, ze je postavene stylom - Nerob toto. Ak to urobis, budes potrestany takto a takto.

Rado napísal: Jaroslav spolu s Jogom vystupujete ako zástancovia jedinej pravdy bez pochybností. A tlačíte ju všetkým bez rozdielu.
Tak vystupuje Biblia. Ja ti len predkladam, co s v nej pise.
Rado napísal: Zastávam názor, že moja sloboda končí, kde začína sloboda toho druhého a keď sa stretnú naše hranice, tak sa dohodneme.
Zastavam nazor, ze sloboda matky konci tam, kde zacina najzakladnejsia sloboda jej dietata - najzakladnejsie pravo na zivot. Nebavime s o ziti v prepychu, ale o poskytnuti mu toho uplne najzakladnejsieho, co potrebuje na hole prezitie.

Rado napísal: Ak existuje zhoda v tom, čo je vražda, krádež a iné skutky, ale nevieme sa dohodnúť na tom, že je vraždou aj potrat, tak sa to nedá ustanoviť ani zákonom. Keď bude mať väčšina rovnaký názor, tak ten zákon bude.
Ako vidis, zhoda v tom co je vrazda nie je. Ani v takejto najzakladnejsej veci. Ak niekto zacne popierat gravitacny zakon a bude vyzadovat upravu v statnom zakone, ze ak niekto niekomu pusti z vysky nieco na hlavu a zabije ho to, ze to nesmie byt trestane, lebo to sa nedalo predpokladat - tak tiez na jeho nezmyselnu upravu statneho zakona nepristupis.

BTW tiez tvoja myslienka o vyhradeni potratoveho zakona len pre matky hlasiace sa ku krestanstvu bola mierena pochybnym smerom. Kazda matka, chirurg, asistent vykonavajuci potrat a este aj otec dietata, ktory ak tlaci do potratu matku takym sposobom, ze bez jeho natlaku by sa neuskutocnil, su z Katolickej Cirkvy automaticky exkomunikovani hned v momente toho aktu. Takze statny zakon by si vyhradil pre ludi, ktori su vyluceni z Cirkvy.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Pokus, kategoria "hrdy antifasista" a "liberalny slnieckar" dokaze v pohode koexistovat v jednej osobe.
K tvojim argumentom - podme riesit ekonomicke dovody, preco zlodeji kradli, vojnovi stvaci viedli vojnu, matky zabijali svoje deti. To je samozrejme velmi pozitivne. Myslienka ale aby na zaklade toho boli v statnom zakone zrusene (pripadne nedoplnene) odsudenia a tresty za kradez, za vojnove besnenie, za umyselne zabijanie pocatych ale nenarodenych deti, je - hmm prinajlepsom detinska. To mozeme statne zakony spalit, policiu rozpustit a ist si spievat o tom, ako nam po uliciach budu behat jednorozce a z ustavu v Leopoldove trcat farebne baloniky. Americky sen v bruselsky degenerovanej forme.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4322
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 422 times
Been thanked: 339 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Tato tema na to asi nie je idealna, ale ked uz to tu riesite: podla mna je to pravo zeny a urcite by nemal o tom rozhodovat nejaky klerus.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jogo »

Trumpeta1978 napísal:Tato tema na to asi nie je idealna, ale ked uz to tu riesite: podla mna je to pravo zeny a urcite by nemal o tom rozhodovat nejaky klerus.
Odpoviem ti citátom Jaroslava:
Zastavam nazor, ze sloboda matky konci tam, kde zacina najzakladnejsia sloboda jej dietata - najzakladnejsie pravo na zivot.
A prosím si odpoveď na otázku: kto dal matke právo pošliapavať právo na život nenarodenému dieťaťu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

jogo napísal: A prosím si odpoveď na otázku: kto dal matke právo pošliapavať právo na život nenarodenému dieťaťu.
Myslim, ze v statnom zakone tykajuceho sa nasho uzemia to odhlasovala skupinka komunistickych poslancov v roku 1957. Dovtedy by za to isla na rok do vazenia. Za Rakusko-Uhorska by mohla dostat az 5 rokov tazkeho zalara, otec podielajuci sa na umyselnom ukonceni tehotenstva aj viac.

Mame ale v parlamente elitu naroda ala kapitan Danko a nemu podobni. Myslim, ze uz vsetko bude iba lepsie :lol: .
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal:
Myslim, ze v statnom zakone tykajuceho sa nasho uzemia to odhlasovala skupinka komunistickych poslancov v roku 1957. Dovtedy by za to isla na rok do vazenia. Za Rakusko-Uhorska by mohla dostat az 5 rokov myslim.
Prvýkrát interupcie povolili komunisti v Rusku ešte za čias Lenina. Potom sa to zlo z Ruska rozšírilo po celom svete.
Zaujímavé, že komunizmus ako celok ľudia odmietli, ale potraty si ponechali.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Hovoril som o nasom uzemi.
Rusi ich ako prvi na svete uzakonili v 1920, ale Stalin ich od roku 1936 az do jeho smrti (1955) opatovne zakazal.
Trebars Svajciarsko zrusilo v statnom zakone tresty za interupciu v roku 2002. V Polsku po pade komunizmu v 1990 do statneho zakona znovu zaviedli tresty za interupciu.

Komunizmus a potraty su dve rozdielne veci; tak ako trebars Stalinove gulagy, Stalinova obrana ZSSR pri vpade Tretej Rise a Stalinov zakaz potratov mas vsetko rozdielne veci.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Je mozne este take riesenie, ze v momente keby zena vosla na kliniku a poziadala by o zabitie jej dietata, by mali zo zakona povinnost uviest ju do umeleho spanku na 7 mesiacov, nasledne by dieta z nej prelozili do inkubatora a ponukli na adopciu a nu by potom prebudili a mohla by sa ist dalej sebarealizovat. Bolo by to pre nu aj pre stat mozno vyhodnejsie, nez drzat ju po vrazde roky vo vazeni.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4322
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 422 times
Been thanked: 339 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Ako mozes zabit nieco, co sa este nenarodilo?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Neviem preco ta matka nezabila tyzden pred porodom, Trumpeta.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jogo »

Trumpeta1978 napísal:Ako mozes zabit nieco, co sa este nenarodilo?
Prečo je potom interupcia po 12 týždni tehotenstva trestný čin?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4322
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 422 times
Been thanked: 339 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

jaroslav80 napísal:Neviem preco ta matka nezabila tyzden pred porodom, Trumpeta.
- ten kto neexistuje, nemusi riesit ani tuto debatu.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Rado »

jogo napísal: Rado, prečo píšeš v množnom čísle? Píš za seba, ako si to mne doporučoval pred pár príspevkami. Ja som nedostal právo porušovať Desatoro a keď ho poruším, tak mám hriech . Ak si ho nepriznám, neoľutujem, nenapravím(ak sa da napraviť) a nebudem robiť všetko preto, aby som ho v budúcnosti nespáchal, tak ako kresťan vieš, čo ma čaká.
Píšem v množnom čísle lebo ho môžeme porušovať všetci nie len ja. Ty používaš množné číslo, keď síce hovoríš svoj názor, ale vydávaš ho za všeobecne platný o ktorom vieme všetci, aby si tomu celému dal váhu.
jogo napísal:Vidíme, aké problémy majú s migrantami vo Švedsku a Nemecku a nechceme ich mať aj na Slovensku.
Takto, ale manipuluješ, že je vás viac, ale nie je. Zaujímavé, že si ten rozdiel doteraz nepochopil, ale si sa urazil a teraz sa ma snažíš opravovať za množné číslo aj keď to nemá logiku. Problém nie je v množnom čísle, tak ako nemám problém nesúhlasiť s potratom, ale vadí mi forma zákazu. Zákazom sa to končí pre skupinu ľudí, ktroí ho chú prijať, ale problém ďalej pokračuje a riešenie ostáva len na tých ženách, ktorým sme zákaz dali.

Mne by sa viac páčilo, ak by účastníci pochodu za život išli príkladom a zapísali sa do zoznamu na adopciu takých detí, ktoré sa potom donosia a odložia do hniezd záchrany. To by malo zmysel. Takto by sa ženy nebáli a myslím, že by si svoj čin rozmysleli skôr ako dať im zákaz. Páči sa mi aj ako rozmýšľa pokus. Nikto tu nechce zabíjať deti, ale keď raz má niekto s tým problém a uvažuje, že ho zabije, tak treba vyriešiť to a nie mu to zakazovať.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4322
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 422 times
Been thanked: 339 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Prečo je potom interupcia po 12 týždni tehotenstva trestný čin?[/quote]
-to nie je otazka na mna, zakony su castokrat zle nastavene. Cirkevne argumenty ci klerofasistov su mimo mna.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4322
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 422 times
Been thanked: 339 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Z koho tela bol vytvoreny plod? Zeninho ci toho uja v ciernej sukni za tym stolom v dome s vezou?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal: Mne by sa viac páčilo, ak by účastníci pochodu za život išli príkladom a zapísali sa do zoznamu na adopciu takých detí, ktoré sa potom donosia a odložia do hniezd záchrany.
Kamarát s manželkou 3 roky čakal, kým sa mu podarilo adoptovať dieťa. Druhé už sa mu adoptovať nepodarilo, lebo záujemcov je priveľa.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jogo »

pokus napísal:. A presadzujem ich maximalnu podporu, aby sa rozhodli deti vynosit a idealne aj vychovat.
Takze preco vy nie?
A to ti kto zas povedal, že nechceme podporovať budúce matky?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jogo »

Trumpeta1978 napísal: Zeninho ci toho uja v ciernej sukni za tym stolom v dome s vezou?
Až na tvoju úroveň debaty nepadnem.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Rado »

Páni ja by so sa vrátil vecne k debate. Mám pocit, že tu rastie agresivita a nepáči sa mi to. Písať, že prečo ťa matka nezabila pred pôrodom alebo niekoho označovať za klérofašistu alebo slniečkára mi nepríde práve najlepšie. Poznáme sa tu na fóre už dlho a tak by sme to mohli udržať. Ja sa snažím rešpektovať názor každého aj Joga s Jarom, ktorí majú na to iný pohľad.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4322
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 422 times
Been thanked: 339 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Až na tvoju úroveň debaty nepadnem.[/quote]

-chapem. Aj to je odpoved ked nie su argumenty. Cirkevnici samozrejme svoj nazor ani nemozu mat.
--
Nemam ziaden problem s tym ako ma kto oznaci, urazaju sa akurat tak zeny.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal:Páni ja by so sa vrátil vecne k debate. Mám pocit, že tu rastie agresivita a nepáči sa mi to. Písať, že prečo ťa matka nezabila pred pôrodom alebo niekoho označovať za klérofašistu alebo slniečkára mi nepríde práve najlepšie. Poznáme sa tu na fóre už dlho a tak by sme to mohli udržať. Ja sa snažím rešpektovať názor každého aj Joga s Jarom, ktorí majú na to iný pohľad.
Ja som dlho argumentoval vecne a nevracal osobné útoky. Ale čo je veľa, to je moc.
Ja skôr navrhujem ukončme túto debatu, lebo už nič zásadne nové do nej nenapíšeme.
Naposledy upravil/-a jogo v St 13 11, 2019 11:31 am, upravené celkom 1 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

pokus napísal: Takze skus tentokrat vecne vyargumentovat, preco odmietas akukolvek podporu pre matky, ktore zvazuju potrat.
Ukaz mi miesto, kde som nieco take napisal.


Rado, to ze v state sa peniaze rozkradaju a minaju na hluposti miesto toho, aby sa ulialo viac na podporu postihnutych/neplanovanych deti, nie je agendou protipotratoveho zakona, ale praveze liberalnej agendy presadzujucej konzumny sposob zivota od statnych zakonov, cez skoly az po masmedia.

A bud si isty, ze podstatne percento zien ktore minuly rok podstupili potrat na SK, neboli vo financnej nudzi. Ty si ale jasne vyjadril nevolu riesit ako prvy krok aspon taketo pripady.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ked si podnikatel postavi slnecnu elektraren a poskodi mu ju krupobitie, preco mu skody nezaplatia krestania? Lebo je to v prvom rade starost toho podnikatela.

Ked matka ide zabit vlastne dieta, preco vychovu toho dietata nezaplatia krestania? Lebo je v prvom rade starostou otca a matky, ktori splodili dieta aby platili vychovu toho dietata. To je prirodzeny, moralny aj statny zakon po tisicrocia, len neoliberali si to nevedia poskladat v hlave.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

pokus napísal: Jaro o ruseni trestov za kradeze tu pises iba ty. Ja som nic take nepovedal a nic take nepresadzujem.
Ty si si stazoval, ze statne zakony su formulovane vo forme zakazov a prikazov. Ja som sa ti snazil vysvetli, ze nielen ohladom potratov to tak chodi, ale aj ohladom kradezi a aj inych precinov. A ak chces fungovat bez zakazov/prikazov v statnom zakone, mozes ho cely zrusit.

Dalsia podstatna vec je, ze v statnom zakone ma byt zakazana najprv vrazda a az nasledne kradez a az nasledne drobnejsie priestupky. Lebo ked je ignorovana vrazda, preco ocakavas od ludi, ze budu respektovat zakazy kradnutia trebars.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Rado,
kym bude moralna uroven slovenskeho naroda toto bahno, ktore nedokaze odsudit a zakazat ani cielene potraty, dovtedy budu vsetky peniaze pouzitelne pre postihnute/neplanovane deti rozkradnute alebo vyplytvane na hluposti. No to mozes vziat jed.

Ides chytat hada za chvost miesto toho aby si mu usekol najprv hlavu.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4322
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 422 times
Been thanked: 339 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

"Boj" konzervativcov za vcerajsi den je sice milo dojemny ale nezmyselny, civilizacia sa vyvija k stale vyssiemu stupnu liberalizmu. Pre plne pochopenie odporucam si to vyskusat hlavou o stenu. Pozn. nie moc silno
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Rado:
Ak sa zena rozhodne, ze o dieta ktore porodi sa nemieni starat, stat predsa garantuje, ze dietatu poskytne ustavnu starostlivost alebo najde adoptivnych rodicov. Cize vsetky ekonomicke argumenty mas uz sekundarne, nie je to tu na SK tak, ze stat by nechaval nechcene batolata povalovat sa na uliciach.

Trumpeta, ty sa aspon neskryvas za vedlajsie dovody ako Rado. Ateisticky konzumizmus je hlavnym dovodom tohtorocnych cielenych potratov na uzemi SK. Drviva vacsina zien na ne isla z vlastnej iniciativy. To je ten tvoj posun civilizacie urcitym smerom.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4322
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 422 times
Been thanked: 339 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

jaroslav80
som zastancom slobody rozhodnutia kazdeho cloveka. Povazujem za spravne aby kazdy mal pravo na slobodu pokial tym nezasahuje do prava ineho. Konzerativne zmyslajuci ludia maju rovnake pravo na svoj nazor ako ktokolvek iny. Ale nemaju pravo vnucovat svoje nazory tym, ktori ich nevyznavaju. Zena si moze so svojim telom robit co uzna za vhodne a aj si bude- je naivne si mysliet ze nejaky zakon s tym nieco urobi, lebo ani historia to nepotvrdzuje.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Data za rok 2018.
Vo Svedsku su na tom ekonomicky urcite velmi mizerne, ze chudinky zeny by sa tam nedokazali postarat o vlastne deti.
Prílohy
Abort-Report_Europe-2018.jpg
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta, k tvojmu typu argumentu som sa uz vyjadroval - ale v skratke mas plne usta prav vsetkych okrem toho, ze detom nepriznavas pravo ani na hole prezitie. Komu este? Zidom trebars priznavas pravo na zivot?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Vyssie prilozeny graf poukazoval na domnienku, ze socialny system SR je zrejme 47 nasobne ubohejsi nez Polska. Keby som pouzival vase typy pseudoargumentov a odbocovania k sekundarnym problemom.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4322
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 422 times
Been thanked: 339 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

jaroslav80 napísal:Trumpeta, k tvojmu typu argumentu som sa uz vyjadroval - ale v skratke mas plne usta prav vsetkych okrem toho, ze detom nepriznavas pravo ani na hole prezitie. Komu este? Zidom trebars priznavas pravo na zivot?
- plod je plod, nenarodil sa ,preto zastavam nazor ze nemoze byt zabity. Tym mas svoj nazor a to je v poriadku.Kludne zasvat cely svoj zivot boju proti interupciam, na beh sveta to nebude mat ziaden vplyv , ale aspon budes mat pocit sebarealizacie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Teraz trochu matematiky. V EU mame povedzme 10 nahlasenych cielenych potratov na 1000 zien. Z pol miliardovej EU je stvrt miliardy zien. Z nich nech tretina je v reprodukcnom veku, to mame necelych 100 milionov. Takze to mame necely milion nahlasenych cielenych potratov rocne v EU.
Z migrantov z Afriky a Blizkeho Vychodu sa rocne utopi povedzme 5 tisic.. Migrantov len do Nemecka prislo v jednom roku okolo miliona.
Krasna Bruselska logika. Nech si zabijaju vlastne deti a nech pridu moslimske narody z Afriky a Blizkeho Vychodu. Moslimky nie su natolko priblbe, aby si zabijali vlastne deti.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal:
- plod je plod, nenarodil sa ,preto zastavam nazor ze nemoze byt zabity.
Toto je dostatocny vyrok na meranie tvojej inteligencie. Matka ta neodstranila tyzden pred porodom, a ty tu teraz siris taketo bludy.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4322
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 422 times
Been thanked: 339 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Na zaklade coho si prisiel k zaveru ze moj nazor je blud a tvoj nazor objektivna pravda? Dakujem za odpoved.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Tvoj nazor "plod nemoze byt zabity lebo sa nenarodil" povazujem za blud. Je to moj nazor na tvoj vyrok.

Ci je to naozaj blud alebo tvoj vyrok je objektivna pravda si predsa rozhoduje kazdy citatel sam svojim rozumom.

Skus povedat tvojej mame "mama nemohla si ma pred porodom zabit, lebo som bol len plod a ten kym sa nenarodi sa neda zabit." Mozno ti odpovie - chlapecku, si sice dementny, ale si aspon moj...
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"