POLITICKÁ HÁDKA

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja vam (s prihliadnutim na vase prispevky a sucasny stav zakona SR a parlamentu SR) teraz napisem jednu objektivnu pravdu:

MENTALNA RETARDACIA SLOVENSKEHO NARODA JE VELMI VYSOKA A JEHO MORALNA DEGENERACIA JE ESTE VACSIA.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jogo »

Jaro brzdi...okrem Trumpetu tu nikto nepropaguje také extremisticke názory, aby si nadával všetkým slovákom.
Presne o toto Trumpetovi ide, aby ťa svojimi príspevkami vyprovokoval k takýmto vyjadreniam.
Ostatní sa radšej do diskusie nezapájajú, lebo majú na to svoje dôvody...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Jaroslav je "jasny" uz po par prispevkoch nema to ako viacej pokazit. Jaroslav, znovu pre teba opakujem zakladny argument: to co sa nenarodilo, nemoze byt zabite. Plod je sucastou matky, moze si s nim robit co uzna za vhodne, rovnako ako si moze nechat vybrat slepak bez toho ze by bol chory.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Jugler:
Este si precitaj, aku pravnu ochranu mali uz pastieri uteceni z Egypta pred 4000 rokmi. Pritom nemali vobec doktorat z mediciny a dovtedy cely zivot akurat utlkali z hliny a slamy tehly na egyptske mesta.
Primitivne narody Kartagincov, Aztekov a zrejme aj Slovanov zabijali vlastne deti pri ich modlach este o tisice rokov neskor. No a kopa pohanov to robi este aj v sucasnosti.

Ak sa mužovia medzi sebou bijú a potom udrú tehotnú ženu tak, že jej odíde plod, ale nenastane nešťastie, tak ten zaplatí toľko, koľko od neho bude žiadať manžel ženy - a dá to podľa rozhodnutia sudcov.
Ale ak nastane nešťastie, tak dáš život za život,
oko za oko, zub za zub, ruku za ruku, nohu za nohu,
popáleninu za popáleninu, ranu za ranu, hrču za hrču.


Jogo - nezastavaj sa zdegenerovaneho slovenskeho naroda - vypocuj si ludi okolo seba a uvidis, ze vacsina z nich naozaj zdiela Trumpetove, Pokusove, Jugglerove, Airmikove, Radove a podobne nazory. A ten vykvet, ktory sedi v parlamente je naozaj dosledkom urovne vacsiny v narode.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal: zakladny argument: to co sa nenarodilo, nemoze byt zabite. Plod je sucastou matky, moze si s nim robit co uzna za vhodne, rovnako ako si moze nechat vybrat slepak bez toho ze by bol chory.
Velmi pekne, velmi pekne. Primitivizmus v slovenskom narode je takto uplne evidentny a hanbil by som sa sam pred sebou, keby som to pred nimi zatajoval.

BTW ja nemam problem sadnut si s ktorymkolvek z nich niekde na kofolu. Ved prezivam s ludmi s podobnymi nazormi okolo seba cely svoj zivot. To ze mu poviem, ze jeho nazor na to a tamto pokladam za idiotinu podobnu vyroku 2+2=5 neznamena, ze mu idem odtrhnut hlavu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal: Jogo - nezastavaj sa zdegenerovaneho slovenskeho naroda - vypocuj si ludi okolo seba a uvidis, ze vacsina z nich naozaj zdiela Trumpetove, Pokusove, Jugglerove, Airmikove, Radove a podobne nazory. A ten vykvet, ktory sedi v parlamente je naozaj dosledkom urovne vacsiny v narode.
Ty bývaš na Záhorí, ja na Spiši. U nás takéto názory nepočujem, jedine ak príde na návštevu niekto, kto sa odsťahoval do Bratislavy. Potom už u neho vidím, že sa nakazil liberalizmom.
Keď bolo referendum za rodinu, v našej dedine bola nadpolovičná účasť. Keby väčšina chlapov nerobila v Nemecku, tak by bola možno aj 70%. A v našej okresnej nemocnici sa potraty nevykonávajú.
Kedysi som mladým ľuďom radil, choďte žiť do Bratislavy, tam je lepšie ako u nás. Teraz, keď v Bratislave vládnu liberáli, ich odhováram: Ak chcete mať deti, nechoďte do Bratislavy žiť, lebo ak nie vy, tak vaše deti tam zliberalnejú.
Nehádž do jedného vreca Trumpetu s ostatnými...Mňa sa Trumpeta viackrát pokúšal provokovať zákernými náražkami na kresťanstvo a ja som mu vždy odpovedal: "Na tvoju úroveň debaty neklesnem". A dobre som urobil.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Jaroslav, ty si tu jediny kto neustake sudi a posudzuje druhych a tvari sa ze ma patent na rozum. Uz to o niecom vypoveda. Chces zastavat dogmaticky cirkevny nazor a je tvoja vec tak ako ma pravo na nazor aj kazdy iny.
jogo
Ak existuje peklo, tak nasledovnici cirkvi v nom skoncia ako prvi, pretoze cirkev je to najhorsie co kedy existovalo, nacizmus a komunizmus su oproti tomu slaby odvar.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja som si vsimal, ako Jezis jednal s demagogmi jeho doby a nazyval ich hadim plemenom a obielenymi hrobmi s peknou fasadou vnutri plnymi hniloby. A vobec pred nimi netajil, ze ich sposob zivota je cesta do pekla.
Cize drzim sa hesla - aka otazka, taka odpoved. Podla predlozenych argumentov volim uroven slovnika na jednanie s protistranou.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

To je v poriadku Jaroslav, robis iba co musis, neda sa ti nic vycitat. Nastastie obdobie cirkevneho dogmatizmu odislo do temnoty dejin a nikdy sa uz nevrati.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

... a nastupila vlada ludi bez akychkolvek logickych argumentov. Nieco ako Maova "kulturna revolucia" v Cine.

Uvidime, kedy si vacsina odhlasuje zakon a roztaveni chirurgickych nastrojov z uslachtilej ocele na kocku zeleza mizernej kvality.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

jaroslav80 napísal:Ja som si vsimal, ako Jezis jednal s demagogmi jeho doby a nazyval ich hadim plemenom a obielenymi hrobmi s peknou fasadou vnutri plnymi hniloby. A vobec pred nimi netajil, ze ich sposob zivota je cesta do pekla.
Cize drzim sa hesla - aka otazka, taka odpoved. Podla predlozenych argumentov volim uroven slovnika na jednanie s protistranou.
- ako si si to Jaroslav vsimal? Ako konkretne, prezrad.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ak si myslis, ze pozeranim Hollywoodskeho filmu o nom alebo pocuvanim Fun Radia, tak sa mylis. Predsa citanim Biblie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Jaroslav, takze doslovne veris textu, ktoreho niektore casti su stare viac ako 2500rokov a boli nespocetne krat menene a upravovane, nehovoriac o problematike prekladu z jazykov tej doby ktore boli oproti dnesnym jazykom podstatne jednoduchsie?
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Istiach »

MENTALNA RETARDACIA SLOVENSKEHO NARODA JE VELMI VYSOKA A JEHO MORALNA DEGENERACIA JE ESTE VACSIA. = Jaroslav je slovak tj je mentalne retardovany a moralne degenerovany. Ja byt vami tak sa s nim nebavim :lol:

A to je prosim pekne objektivna pravda!
Naposledy upravil/-a Istiach v Po 18 11, 2019 10:31 am, upravené celkom 1 krát.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta, doslovne prekrucanie casti textu pouzivaju demagogovia tvojho ranku, ako bolo vidno z tvojich slovnych hier o plodoch. Kazdy uprimny clovek, ktory si precita dlhsiu cast Biblie a nasledne celu Bibliu, pochopi ze je napisana dostatocne jasne. S ohladom na moznosti chapania ludi, ktorym bola prvy krat predlozena a predpoklada sa, ze nasledujuce generacie budu mat este lepsie moznosti chapania (i ked o tomto predpoklade trochu zacinam pochybovat - vzhladom na uroven sucasnej Slovace).
Biblia bola napisana v hebrejcine a aramejcine (kedze sa sklada zo 72 knih spisanych v rozsahu 2000 rokov). Okolo zivota Krista bola vdaka hegemonii Grecka a nasledne Rima v kurze grectina a latincina. Cize trebars okolo 200 pred Kristom dovtedajsiu Bibliu dali 70 pisarom prelozit do grectiny. Z 12 kmenov Izraela bolo z kazdeho kmena 5-6 pisarov a kazdy z nich dostal ulohu prelozit hebrejsku Bibliu do grectiny. Vzniklo 70 identickych greckych prekladov Biblie.
Zvitky od Mrtveho mora, ktore su 2000 rokov stare, obsahuju casti hebrejskeho textu Biblie a do pismenka sa zhoduju so sucasnymi hebrejskymi vydaniami Biblie. Ak si puntickar, mozes sa ist ucit hebrejcinu, aramejcinu, grectinu a potom mi tu povedat, ktore casti slovenskeho prekladu by si mozno mierne upravil, vzhladom na niektore vyznamove odtienky slovenskych slov, ktore sa v poslednej dobe uz pouzivaju trochu inak nez trebars pred 200 rokmi. Bud si isty, ze v slovach ako matka, dieta, clovek, dusa, ... by si toho nemal vela co naspekulovat. 99,9% Biblie by si prelozil rovnako ako je a ked by si zobral do uvahy myslienky popisane v zvysku Biblie tak aj tych 0,1% o ktorych by si pochyboval by si si vedel vylozit zrejme v duchu tych 99,9%.

Podla Biblie, Jezis povedal:
Nedávajte, čo je sväté, psom a nehádžte svoje perly pred svine, aby ich nohami nepošliapali, neobrátili sa proti vám a neroztrhali vás.

Svine obycajne maju velky problem pochopit, v akom zmysle tuto vetu Jezis vyslovil a co tym asi myslel.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Jaroslav, v poriadku ak tebe tvoje zdovodnenie staci tak je to tvoja volba. Inym to stacit nemusi. Su ludia ktori napriklad veria pribehom Harryho Potera a maju na to plne pravo.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal:Jaroslav, v poriadku ak tebe tvoje zdovodnenie staci tak je to tvoja volba. Inym to stacit nemusi. Su ludia ktori napriklad veria pribehom Harryho Potera a maju na to plne pravo.
Samozrejme Trumpeta, maju na to pravo. Clovek moze fungovat aj bez pouzivania logiky. Moze doveryhodnost Harry Potera vnimat vyssie ako doveryhodnost Biblie.
Na teze, ze statny zakon by mal obmedzovat ludi, ktori zasahuju do zakladnych prav inych ludi, sme sa ale predsa zhodli. Cize ak vyznavac teorii o Harry Poterovi pojde zavrazdit ineho cloveka, statny zakon by ho mal obmedzit, odsudit, potrestat a jeho potencialnu obet chranit.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

No a teraz mi zase ty vysvetli argumenty, na zaklade ktorych veris, ze plod dietata v maternici matky je sucast jej tela podobnym sposobom ako jej slepe crevo. A ze odstranenim toho plodu urcite nezabija ineho cloveka.

A tiez mi mozes uviest literaturu, z ktorej ohladom tvojich argumentov vychadzas.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Jarosla, ludsky plod sa nachadza v brusnej dutine matky preto je jej sucastou, je matkou vyzivovany na vsetkych urovniach. Clovek to nie je, je to ludsky plod.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal:Jarosla, ludsky plod sa nachadza v brusnej dutine matky preto je jej sucastou, je matkou vyzivovany na vsetkych urovniach. Clovek to nie je, je to ludsky plod.
Cize jej sucastou je preto, lebo sa nachadza v jej brusnej dutine a je nou vyzivovany. A to je zaroven aj dokazom, preco to nie je clovek.
Naozaj pekny logicky argument. Och joj.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Dievca je dievca. Nie je to clovek, lebo to je len jedno zo stadii vyvoja cloveka?
Sirsie pojmy a uzsie pojmy - to ti nic nehovori?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Pasomnica sa tiez moze nachadzat v crevach zeny a moze byt zenou vyzivovana. Cize v tvojej logike je to sucast tela zeny.

BTW mal by si pravdu v tom, ze pasomnica by nebola clovek a ze pasomnicu by preto zena mala pravo odstranit a zabit.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Jaroslav, pri vsetkej ucte sa mi tvoje argumenty nezdaju relevantne resp sme na roznych komunikacnych dlzkach a asi sa na nicom nezhodneme. Ale uznavam za snahu mas znacnu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal:Jaroslav, pri vsetkej ucte sa mi tvoje argumenty nezdaju relevantne resp sme na roznych komunikacnych dlzkach a asi sa na nicom nezhodneme. Ale uznavam za snahu mas znacnu.
Ano Trumpeta, tvoje prehlasenia ze zivy ludsky plod v tehotnej zene nie je clovekom sa mi nadalej zdaju uplne nelogicke a ... hlupe.

Ale tiez ocenujem tvoju snahu, ze sa celu problematiku snazis aspon trochu pochopit.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Nikdy za cely zivot som nemal ziaden problem s gaymi ci lesbami, dokonca v zamestnani sme mali ludi co zmenili pohlavie. Su ini, ale nemam pocit ze by boli o nieco horsi ci lepsi. Preto nechapem ako moze niekto proti nim nieco mat nakolko ja ziadnu vyslovene neg. skusenost som nezaregistroval a niektori boli velmi prijemni ludia/nekonfliktni a komunikativni/
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Pokus, cely stredovek sa viedli diskusie, ci je zena clovek; cele storocia az po holokaust sa viedli diskusie, ci Zidia su ludia. Trumpeta tu teraz diskutuje, ci plod v tehotnej zene je clovek a ocakava odo mna, ze tie jeho nazory nebudem oznacovat ako hlupost.

V zivote som neodsudil homosexuala - ak niekto v sebe uprimne citi sexualnu pritazlivost k osobe rovnakeho pohlavia, moze to byt predsa hratka prirody a proste moralne indiferentna vec. Papez spravne odsudil agresivitu voci homosexualom - ak ju odsudil a ak sa taka agresivita niekde realizuje. V krestanstve su velmi raznym sposobom odsudzovane homosexualne sexualne aktivity. Zaraduju sa k vaznym hriechom a zvratenostiam.
V skratke ti to vysvetlim asi tak, ze trebars keby si mal poruchu, ze by ta sexualne pritahovali mrtvoly, tak ak si sa taky narodil proste nemozes za to a je to moralne indiferentne. Ak by si ale uz zacal vykopavat mrtvoly a zneuctovat ich sexualnymi aktivitami s nimi a nasledne by si vyzadoval aby sa to v televizore prezentovalo ako vsedna vec a vyucovalo sa to na skolach, tak to uz by bolo zle. Proste by si sa mal v tych tvojich chutkach obmedzovat.

Podobne ako Trumpeta, ani ja som nemal nikdy ziadny konflikt s gayom. Jeden z mojich ucitelov anglictiny vo fabrike bol zrejme gay, no kedze sa nesnazil o sexualne aktivity so mnou a ani neprezentoval predo mnou sexualne aktivity s nejakym jeho kamosom, tak sme nikdy ziadny konflikt nemali. A v obore anglictiny ho povazujem za schopneho odbornika.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Pokus:
Ak si myslis, ze som zastancom tendencii aby vysoki cirkevni hodnostari mali vysoke statne funkcie, tak si na omyle.
Tiez ak si myslis, ze som nejakym velkym fanusikom Slovenskeho statu pocas druhej svetovej a jeho prezidenta len preto, ze bol katolicky knaz. Viem chapat Tisove polahcujuce okolnosti ohladom niektorych zlych rozhoduti a myslim si, ze nasledujucou statnou garniturou nemal byt odsudeny na smrt, ale trebars na vazenie.

V casoch inkvizicie drvivu vacsinu rozsudkov smrti vykonavala statna moc. Statne sudnictvo bolo v takom stave, ze niektori ludia sa radsej sami udavali inkvizicii, aby isli radsej do inkvizicneho vezenia a pred tribunal inkvizicie, nez pred vtedajsi statny sud. Je nepochybne, ze mnohe tresty a popravy udelene inkviziciou boli osobnou pomstou alebo snahou dostat sa k majetkom obvinenych alebo eliminaciou politickych oponentov. To ale neznamena, ze konali podla krestanskeho ucenia - to praveze odsudzuje take spravanie. Podobne to mas aj s pripadmi niektorych knazov a biskupov, ktori napachali zle skutky aj v poslednych rokoch. Nemozes tvrdit, ze tie ich zle skutky su odporucane krestanskym ucenim (lebo ich spachali biskupi). To je proste demagogia :D ... a vysvetli si to uz ako chces.
Naposledy upravil/-a jaroslav80 v Po 18 11, 2019 12:56 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Jaroslav, otazka: co je ludom do toho co robia spolu vo volnom case ini dvaja ludia, pokial to robia so vzajomnym suhlasom? Lebo mna nikdy velmi nezaujimalo co gayovia spolu robia, tak teraz neviem preco by to malo heterosexualov nejak interesovat.. A co je podstatnejsie, neviem odkial niekto berie odvahu im v tomto smere zakazovat.
Naposledy upravil/-a Trumpeta1978 v Po 18 11, 2019 12:59 pm, upravené celkom 1 krát.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta, statny zakon neriesi, akym sposobom maju heterosexuali alebo homosexuali sex v sukromi. A ani nie som zastancom toho, aby to statny zakon riesil. Okrem samozrejme pripadov, ktore spominas aj ty - napriklad nesuhlas jednej strany.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jogo »

Trumpeta1978 napísal: Preto nechapem ako moze niekto proti nim nieco mat nakolko ja ziadnu vyslovene neg. skusenost som nezaregistroval a niektori boli velmi prijemni ludia/nekonfliktni a komunikativni/
Nech prestanú presadzovať svoju ideológiu v politike a hlavne nech neoblbujú so svojimi názormi malé deti v škôlkach a školách a každý im dá pokoj.
Znova tu dam odkaz na vyjadrenie 346 profesorov, docentov, psychiatrov, psychológov atď, ktoré jasne poukazuje na riziká rodového scitlivovania malých detí, lebo očividne sa nikomu z vás nechce vyjadriť k tomuto vysokoodbornému stanovisku.

https://rodovescitlivovanie.wordpress.com/#_edn17" onclick="window.open(this.href);return false;
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Rado »

jogo napísal: Ty bývaš na Záhorí, ja na Spiši. U nás takéto názory nepočujem, jedine ak príde na návštevu niekto, kto sa odsťahoval do Bratislavy. Potom už u neho vidím, že sa nakazil liberalizmom.
Keď bolo referendum za rodinu, v našej dedine bola nadpolovičná účasť. Keby väčšina chlapov nerobila v Nemecku, tak by bola možno aj 70%. A v našej okresnej nemocnici sa potraty nevykonávajú.
Kedysi som mladým ľuďom radil, choďte žiť do Bratislavy, tam je lepšie ako u nás. Teraz, keď v Bratislave vládnu liberáli, ich odhováram: Ak chcete mať deti, nechoďte do Bratislavy žiť, lebo ak nie vy, tak vaše deti tam zliberalnejú.
Nehádž do jedného vreca Trumpetu s ostatnými...Mňa sa Trumpeta viackrát pokúšal provokovať zákernými náražkami na kresťanstvo a ja som mu vždy odpovedal: "Na tvoju úroveň debaty neklesnem". A dobre som urobil.
Jogo, mohol by si prosím vysvetliť, čo pre teba liberalizmus predstavuje resp. čoho sa bojíš? Mne sa napr. nebije s vierou a považujem kresťanstvo za v princípe liberálne. Mám rád svoju slobodu v prejave aj v samotnom žití pokiaľ nenarúša slobodu toho druhého. Som rozhodnutý brániť tak svoju slobodu ako aj slobodu druhého. Nepredstavuje však pre mňa anarchiu, kde sa porušujú platné zákony. Zvlášť po novembri 89 je pre mňa sloboda asi to najcenejšie čo som kedy mohol dostať. Chcel by som však vedieť, čo vadí tebe. Mali by sme niečo obmedzovať alebo ako to myslíš? Zaujíma ma tvoj názor lebo nemám v okolí človeka, ktorý by to vnímal inak, tak mi chýba pohľad niekoho, kto nie je liberálny. BTW nie všetci na východe tak rozmýšľame. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal: Jogo, mohol by si prosím vysvetliť, čo pre teba liberalizmus predstavuje resp. čoho sa bojíš?
V princípe
- podporovanie potratov, ale to už mi dvaja vzájomne neriešme, to už sme si dostatočne vysvetlili
-zavedenie registrovaných partnerstiev a následné adopcie detí, už som ti dával odkaz na príklad z Rakúska
https://www.etrend.sk/ekonomika/rakusky ... -deti.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Na tento odkaz si mi neodpovedal, tak skús sa k nemu vyjadriť
-oblbovanie malých deti v škôlkach a školách
Znova tu dam odkaz na vyjadrenie 346 profesorov, docentov, psychiatrov, psychológov atď, ktoré jasne poukazuje na riziká rodového scitlivovania malých detí, lebo očividne sa nikomu z vás nechce vyjadriť k tomuto vysokoodbornému stanovisku.
https://rodovescitlivovanie.wordpress.com/#_edn17" onclick="window.open(this.href);return false;
Skús sa vyjadriť aj tomuto odbornému stanovisku.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Nikde nie je napisane ze po zavedeni registrovanych partnerstiev budu mat automaticky narok na adopcie- muselo by sa to dodatocne schvalit a to na Svk tazko prejde a myslim ze by to nebolo spravne.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jogo »

Trumpeta1978 napísal:Nikde nie je napisane ze po zavedeni registrovanych partnerstiev budu mat automaticky narok na adopcie- muselo by sa to dodatocne schvalit a to na Svk tazko prejde a myslim ze by to nebolo spravne.
Trumpeta, prečítaj si ten odkaz, ako to v Rakúsku bez schválenia parlamentu prikázal ústavný súd.

https://www.etrend.sk/ekonomika/rakusky ... -deti.html" onclick="window.open(this.href);return false;
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Jeej Trumpeta1978, je aj kontroverzna tema, v ktorej vieme mat vcelku sulad :) . Necakane.

Vysmievanie sa homosexualom za to ze su homosexuali a agresivitu z takeho dovodu voci nim vieme obaja odsudit.

Ze v sucasnej situacii na SK by davanie deti na adopciu homosexualom nebolo spravne sa tiez vieme zhodnut; a po pravde to som od teba necakal.

Na moralnu hodnotu v sukromi praktizovanych sexualnych aktivit medzi homosexualmi mame obaja mozno rozdielny nazor, ale zhodneme sa na tom, ze by to nemalo byt agendou statneho zakona.

______________________

Ak by som cestoval parnikom plnym homosexualnych parov a malych deti a stroskotali by sme na opustenom ostrove, istotne by som hlasoval za to, aby sa o tie deti starali radsej oni nez nikto.
V sucasnej situacii na SVK je dostatok heterosexualnych parov stojacich o adopciu deti pripadne zariadeni, kde sa o deti staraju pracovnici bez riesenia sexualnych zalezitosti. Nevidim preto dovod, aby sa deti davali na adopciu homosexualnym parom.
Ak dieta v pubertalnom veku zisti bez toho, ze by bolo vystavene vsadepritomnej homosexualnej propagande, skutocnost, ze tusim ho osoby rovnakeho pohlavia sexualne pritahuju viac nez osoby opacneho pohlavia - tak je zrejme homosexual a svet sa nezruti. Niekto zase moze zistit, ze sexualne ho nepritahuju tusim ziadne osoby. Tak tiez sa nemusi ist obesit.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Rado »

A čo sa teraz deje v školách a škôlkach? Ja mám deti aj aj a o žiadnom oblbovaní detí neviem. U vás je to iné? Ak by si odhliadol od potratov a adopcií detí, tak máš problém s liberalizmom (v mojom chápaní so slobodou)? Ja s registrovanými partnerstvami nemám problém. Viem, že je to ťažké, ak spolu žijú dlhé roky pri dedičstve resp. s informáciami u lekára. Mám problém s adopciami..., ale keď som o tom mal spor s mojim otcom, tak mi na to povedal, že keby ho chcel adoptovať Elton John, tak ide hneď. :lol: Nevedel som čo mu mám na to povedať. Zjavne je väčší liberál ako ja. :D

Svoj názor na adopcie som nezmenil. Mužský a ženský vzor je podľa mňa dôležitý, ale...pripúšťam, že pri deťoch, ktoré je možné adoptovať pravdepodobne zlyhal. Inak by neboli tam, kde sú. Neviem, či láska, ktorú by mohli dostať od takého páru je niečo zlé. Netuším aké trvalé sú vzťahy takých ľudí a či je pre deti lepšie byť v domove ako mať taký domov. Na druhej strane si nemyslím, že keby som ja žil v takom prostredí, tak je dnes zo mňa homosexuál. Všetci homosexuáli predsa majú heterosexuálnych rodičov. Deti však vedia byť kruté a hlavne na Slovensku si neviem predstaviť mať dve mamy alebo dvoch otcov. To by deti deťom nechali "vyžrať". Podľa mňa nie sme na také niečo pripravení a aj keby to bolo pre tie deti možno lepšie ako detský domov, tak by ich spoločnosť odsúdila. Na Slovensku nie sme tolerantní k druhým iba k sebe. :D Inakosť nemáme radi a bojíme sa jej.

Jogo pre teba je liberalizmus nepredstaviteľný iba pre potraty, registrované partnerstvá a adopcie detí homosexuálmi? Ja to mám podobne, ale liberalizmus (slobodu) by som nevymenil za žiadny typ diktatúry.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Jaroslav
ano,moj nazor je taky, ze nie som zastancom adopcie deti homos. parmi. Napr. co som sa o tom rozpraval s niekolkymi gaymi tak velka cast z nich to tiez sama od seba nepokladala za dobre pre vyvin deti co uz hovori samo za seba. Ale aby to teraz nevyznelo ze som s nimi prilis velky kamos- to urcite nie.

Jogo
ohladom toho clanku- to som naozaj nevedel a som z toho negativne prekvapeny
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Rado, dobre vies, ze potraty zaviedli komunisti a proste nie je to zalezitost vyhradne zapadneho liberalneho materializmu. Potraty nie su vyhradnou agendou jednej ideologie. Je to samostatna zalezitost. Liberalny/konzervativny prud mozes mat v kazdej ideologii.

Tiez mam deti v skolach aj skolkach a v skolke zrejme o homosexualite nie je ani zmienka. Na skolach je to inak a v BA zrejme este viac. Mnohymi skolopovinnymi detmi horneho stupna je to vnimane ako moderna vec, lebo ked si pozries nejaky oceneny francuzsky alebo americky film alebo dobre propagovany film natoceny v poslednom desatroci, tak v 90% tam najdes nieco o homosexualite, pripadne homosexualita tam bude zakladnou alebo jednou zo zakladnych tem.

A dobre vieme, ze Brusel ked chce nieco presadit, tak na narodne parlamenty ohlady prilis neberie, ale najde si nejaku pravnicku klucku ako to presadit. Pripadne to nepresadi zakonne, ale naviazanostou na poskytnutie eurofondov. Alebo cez dobre platenu propagandu. Alebo to dohodne tichucko ako nejaku vladnu vyhlasku a verejnosti sa to odprezentuje az pol roka po zavedeni do praxe.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Rado »

Jaroslav, neviem, či je aktuálne v 90% filmov propagovaná homosexualita. Nerobil som si štatistiku. Nepovažujem to za nič zlé. Podobne ako dávali do filmov černochov alebo neskôr rusov, tak teraz tam môžu dávať homosexuálov. Treba ukázať, že sú to ľudia ako my ostatní a že nemajú lepru, ale inú orientáciu.
Alebo je to zlé lebo taký film urobí z našich detí homosexuálov? Prečo potom všetci homosexuáli majú rodičov heterosexuálov? Niekto im to nakukal, aby boli? Sexuálna orientácia nie je o móde, ale ju máš zakódovanú. Alebo ako si to myslel? Mne aj keby si ukazoval neviem čo, tak ma neprerobíš alebo u teba by to bolo iné? Asi by sme na tom boli rovnako. :D
Doteraz sa o tom nehovorilo a teraz sa to zmenilo takže môžeš mať dojem, že sú všade. Stále ich však budú cca 4% z populácie. Nepribúda ich. Len sa zviditeľnili. Ale radšej mali ostať tam, kde boli, že? Môžu síce žiť, ale radšej nech o nich nevieme, že sú. Až takí blížny nemusia byť. :D
Ja som skôr za dialóg. Čo vieme ako väčšina akceptovať a dohodnúť sa, tak by sme mali prijať. Myslím, že oni samy vedia, čo sa dá a čo nie. Nerobil by som z toho strašiaka. Už len to, že sa o tom rozprávame je podľa mňa posun a ich akceptácia v spoločnosti je väčšia.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Rado, tu mas priklad, ako to mozes mat v skolkach podla mozgov Bruselskych liberalov:

Kniha distribuovana verejne a iste ponukana aj skolkam s progresivnymi riaditelkami.

https://www.martinus.sk/?uItem=653221" onclick="window.open(this.href);return false;
Prílohy
pic1.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"