Sulík a spol

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Sulík a spol

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jan napísal:http://turiec.sme.sk/c/6142614/martin-d ... sprav.html

toto je cesta spravnym smerom. Cim menej korupcie tym viac prosperity.

Rebricek statov s najmensou korupciou sa az prilis podoba na rebricek statov s najvyssou zivotnou urovnou
http://en.wikipedia.org/wiki/Corruption ... ions_Index" onclick="window.open(this.href);return false;

Súhlas. Takto by malo vyzerať bačovanie s verejnými financiami.
Čím menej sa vydojí zo štátnych, tým menej štát potrebuje dojiť od ľudí a firiem.

Táto vláda mala šancu...Sulík to posral. Treba voliť Sulíka, že?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: uzas

Príspevok od používateľa rmaly »

nie Juggler, treba volit sitkarov... :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: uzas

Príspevok od používateľa JUGGLER »

rmaly napísal:nie Juggler, treba volit sitkarov... :)
Radšej sitkárov, čo sem tam urvú nejaký ten milión a budú vyšetrovaní a trestaní, keď sa na to príde...

Ako FICA, ktorý dovolil rozkradnúť 3 miliardy a všetko poprel a ututlal...

http://www.ukradli.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;


P.S. je mi na zvracanie zo všetkých. Aj s toho, že som volil Sulíka.
Nuž, ale budem musieť prekonať ten dáviací reflex a voliť pôjdem. Hocikoho, len nie Fica.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
emr
Silver Member *
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 11:56 am

Re: uzas

Príspevok od používateľa emr »

jedna moja kamaratka, ked som s nou teraz diskutoval o poslednom politickom vyvoji, to popisala dost trefne. Ona sice hovorila o tom, ako reagovali novinari na kauzu odpocuvanie, ale plati to vseobecne. Nieco zhruba v tom zmysle, ze zjednodusovanie popisu reality na jednoslovne uderne frazy znamena skreslovanie. Tieto uderne frazy su potom tak vypovedne a realisticke ako klabosenie s tetkou na trhu o "novinkach".

Ak povies ze Sulik polozil vladu, skreslujes, lebo Sulik dopredu povedal ze nepodpori euroval ani ked sa to spoji s doverou vlady. Radicova to v tvar tejto vedomosti spojila. Ak by som to chcel skreslit, poviem ze sama sa pri odlive sputala na plazi a pockala kym ju zaleje priliv. Vrazda alebo samovrazda?

Takisto, ak sa povie, ze Radicova spojenim polozila vladu, tak to nie je presne, lebo fakticky SaS v spojenom hlasovani nezahlasovala za jej podporu. Cize nie je to ani cierne ani biele, ale zmiesane.

Podla mna kazdy sympatizuje s tym co je mu filozoficky a hodnotovo blizsie. Ja som na strane SaS (a to som ich nevolil a mozno ani nebudem). Jednak euroval nebol riesenim a mozno este podstatnejsie, filozoficky, moznost slobodne bez buzerovania, natlaku a odsudzovania vyjadrit mensinovy nazor aj v klucovych veciach a v tvar velkej vacsiny, je uplne principialne dolezita hodnota, pokial sa tu chceme hrat na slobodnu spolocnost a demokraciu a nesmerovat do neslobody az totality.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: uzas

Príspevok od používateľa JUGGLER »

emr napísal: Ak povies ze Sulik polozil vladu, skreslujes, lebo Sulik dopredu povedal ze nepodpori euroval ani ked sa to spoji s doverou vlady. Radicova to v tvar tejto vedomosti spojila. Ak by som to chcel skreslit, poviem ze sama sa pri odlive sputala na plazi a pockala kym ju zaleje priliv. Vrazda alebo samovrazda?

Takisto, ak sa povie, ze Radicova spojenim polozila vladu, tak to nie je presne, lebo fakticky SaS v spojenom hlasovani nezahlasovala za jej podporu. Cize nie je to ani cierne ani biele, ale zmiesane.

Podla mna kazdy sympatizuje s tym co je mu filozoficky a hodnotovo blizsie. Ja som na strane SaS (a to som ich nevolil a mozno ani nebudem). Jednak euroval nebol riesenim a mozno este podstatnejsie, filozoficky, moznost slobodne bez buzerovania, natlaku a odsudzovania vyjadrit mensinovy nazor aj v klucovych veciach a v tvar velkej vacsiny, je uplne principialne dolezita hodnota, pokial sa tu chceme hrat na slobodnu spolocnost a demokraciu a nesmerovat do neslobody az totality.
Ja som pragmatik. A hľadím do budúcnosti.
Vypravdovanie, či spojené hlasovanie, alebo nie...je mlátenie prázdnej slamy. Ak by Sulík neschválil euroval, ale zahlasoval by za vládu - dopadlo by to stále rovnako:
EUROVAL BY PREŠIEL. VLÁDA BY NEMOHLA ĎALEJ VLÁDNUŤ (so Sulíkom).

Tragédia Sulíka je že NEPOCHOPIL vyšší princíp: PRE SLOVENSKO NEEXISTUJE INA CESTA (prosperity) AKO DRŽAŤ SA EURÓPY ( a Nemecka ). 40 rokov sme sa držali Rusov a preto sme chudobní už 60 rokov!
Druhý vyšší princíp pre Sulíka mal byť: NEPUSTIT FICA K MOCI. Za nijakú cenu.
Sulík môže mať svoj názor. Ale hlasovať mal v prospech väčšiny. O tom je demokracia.

Ešte raz opakujem: sladké reči o pravde, demokracii a hodnotách sú pekné. Sú také krásne, že keby išlo len o nich, všetci by znova mohli voliť KOMUNISTOV. Lenže REALITA je iná. Treba pozerať dopredu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: uzas

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Juggler, keby otocil a zahlasoval by za, tak by skoncil u vacsiny svojej volicskej zakladne. A skoncilo by to rovnako. Niektori z tych sracov by isiel nasledujuce volby do koalicie s Ficom.
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: uzas

Príspevok od používateľa sufo »

Paci sa mi aktualne postoj Lipsica.
Moj nazor je taky, ze KDH su najvacsie ku..vy predajne na Slovensku a pojdu do koalicie s hocikym len aby ostali pri valove. Asi si neuvedomuju, ze Fico s nimi v koalicii tak vyj..be, ze to az pekne nebude.

Najhorsie je to, ze sa neda vyberat podla toho kto by mi bol sympaticky ale budem musiet vyberat podla toho z koho sa zgrciam najmenej alebo sa radsej na to vykaslem a nepojdem volit vobec.
emr
Silver Member *
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 11:56 am

Re: uzas

Príspevok od používateľa emr »

JUGGLER napísal:Ešte raz opakujem: sladké reči o pravde, demokracii a hodnotách sú pekné. Sú také krásne, že keby išlo len o nich, všetci by znova mohli voliť KOMUNISTOV. Lenže REALITA je iná. Treba pozerať dopredu.
Dopredu? Mne pride praveze takyto pragmatizmus kratkozraky. Mas urcite principy fungovania slobodnej spolocnosti aj ekonomiky, ktore ak sa prestanu dodrziavat, tak spolocnost/ekonomika zacne upadat. Preto napr. v demokracii nemoze vacsina odhlasovat nic, co by porusovalo zakladne ludske prava jednotlivca atd.

Nie vsetko co je kratkodobo efektivne pomaha efektivite z dlhodobeho hladiska. KRasny aktualny priklad toho je pristup k dlznikom. Ak mas raz princip ze dlhy sa platia, a aj za cenu ze to boli, tak dlznici budu dlhy platit. Ak to raz porusis a budes voci dlznikom benevolentny, zvysuje sa sanca ze vela dalsich prestane chciet platit. A kto za takychto podmienok bude chciet poziciavat takymto dlznikom? No vidime to v priamom prenose ze nikto.
Pochybuje niekto o tom ze keby sa principy respektovali a Grecko by nechali skrachovat skor, problemy by sa neeskalovali az do tohto stavu? Kratkodobe riesenie nacas predislo krachu ale porusilo systemovy princip. Teraz z dlhodobeho horizontu nemas ani riesenie ani fungujuci system. A na hubu padneme tak ci tak, len teraz nie zo schodov na prizemi a niektori, ale z poschodi 1 az 8 a pekne vsetci.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: uzas

Príspevok od používateľa JUGGLER »

SULÍK - Záchranca.
Eurozóna = horiaci dom. Oheň sa šíri. Treba hasiť.
Nie je čas na debaty, prečo požiar vznikol.
Sulík kričí: utekajme, zachráňme sa. Slováci tlieskajú.

Prišli tri cisterny z vodou, aby to uhasili: Taliani, Francúzi a Nemci.
Všetci ostatní len držia hadice.
Tie tri cisterny však nehasili spolu, ani poriadne. Preto sa oheň šíri ďalej.
Prvá cisterna sa pokazila ( Taliansko ).
Druhá by hasila naplno, ale je poloprázdna ( Francúzsko )
A tretia je ešte plná, ale hasí len naoko ( Nemecko ).

Všetko to teraz stojí na Nemecku. My budeme len diváci .
V Nemcoch však hlodá SULÍKOVSKÁ pochybnosť. My máme trpieť za chyby iných?
Kričia hasme, ale chcú hasiť len tak, aby si neublížili.
Tak sa hasiť nedá.

A tak to skončí tak, že Nemci buď urobia to, čo Sulík - dajú ruky preč od hasenia.
Alebo to uhasia: eurobondy - nelimitovaný výkup dlhov cez ECB - fiškálna únia - United States of Europe.

Zatial inú možnost nevidím. Každý hľadí do nebies a čaká na zázrak. Zazrak z USA? Z Číny?
Je to ako čakať na búrku, na dážď. Lenže čas sa míňa a oheň horí...
Keď sa popálime, Sulíkov hlas zaznie ešte raz a naposledy: VRAVEL SOM VÁM !
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
emr
Silver Member *
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 11:56 am

Re: uzas

Príspevok od používateľa emr »

Ake riesenie nam ponukaju? Europske bondy? TOmu este niekto uveri po tej neschopnosti co tu prevadzkuju rok a pol?
Fiskalna unia? Dokym ta bude, tak cela EU dokopy bude mat cez 100% HDP dlhu s takou fajnovo drahou obsluhou dlhu fixovanou na roky dopredu ze az mnam.

A euroval to co bol za joke? V momente ako sa to schvalilo, tak po tom uz ani pes nestekol a nicomu to viditelne nepomohlo. Uz ani nemcov nikto nechce kupovat. Francuzi sa pomaly stavaju ohrozenym druhom.

Maju sudruhovia vo vyhlade nejake doveryhodne riesenie? Nemaju. Dovera tym padom neprichadza a neprichadza.

Ake su realne riesenia? Setrenie a zvysovanie dani je za tychto okolnosti uz len lacny facelift. Ostava default alebo monetizacia dlhu.

Na default ani nechcem mysliet.
Americka tlaciaren mi pripada ako najhumannejsie riesenie, potichu sa sice vsetci staneme chudobnejsi, a ti najchudobnejsi najviac, ale bude to menej viditelne, vlada tym nikoho "explicitne" nebude zvyhodnovat alebo znevyhodnovat tak mozno toho nebudu az take socialne tlaky. Uz len naklonovat bernankeho do nemeckej verzie.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: uzas

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Juggler, s tou tvojou "predpovedou buducnosti" mas pravdu, ale to davas za vinu Sulikovi ? Vsak on len odmietol "byt blaznom" a zahlasovat za nic neriesiaci Euroval.. inak sa iba vezie a bude viest na vlne udalosti, ktore nevyhnutne pridu.

Ak suhlasis s tymto co napisal emr:
emr napísal:Pochybuje niekto o tom ze keby sa principy respektovali a Grecko by nechali skrachovat skor, problemy by sa neeskalovali az do tohto stavu? Kratkodobe riesenie nacas predislo krachu ale porusilo systemovy princip. Teraz z dlhodobeho horizontu nemas ani riesenie ani fungujuci system. A na hubu padneme tak ci tak, len teraz nie zo schodov na prizemi a niektori, ale z poschodi 1 az 8 a pekne vsetci.
tak sa nemozes cudovat, ze odmietol hlasovat za to iste iba v bledoruzovom .. vsak euroval bolo to iste ako nic neriesiaca infuzia Grecku, len tentokrat bez konkretneho recipienta. Hlavnym problemom je nedovera financnych trhov k sucasnym rieseniam a nie (ne)obmedzenost financnych zdrojov Eurovalu. Ako preboha mozu trhy doverovat, ked Merkozyovci nedokazu banky donutit k riadnej participacii na stratach a nemaju ani len naznak planu ako sa zbavit .. aj ked casom, ale zbavit .. zombikov typu Grecko. Ee, to nie je o obmedzenosti financnych zdrojov .. vsak tam su klauzule, ze si to mozu navysovat skoro lubovolne .. to je o absencii akehokolvek realneho planu co dalej.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: uzas

Príspevok od používateľa JUGGLER »

peter.cmorej napísal:Juggler, s tou tvojou "predpovedou buducnosti" mas pravdu, ale to davas za vinu Sulikovi ? Vsak on len odmietol "byt blaznom" a zahlasovat za nic neriesiaci Euroval.. inak sa iba vezie a bude viest na vlne udalosti, ktore nevyhnutne pridu.
Sulik LEN povalil vládu. LEN odovzdal moc Ficovi. A LEN sa za zosmiešnil.

Ža by stratil voličov?
Načo sú voliči politickej mŕtvole?

Sulík časť voličov stratí ( napr. mňa ) a tých čo získa, len umožnia vládnuť Ficovi.

V posledných volbách Sulík prilákal nerozhodných voličov a tým pomohol pravici dostať sa k moci.
V nasledujúcich voľbách odčerpá voličov pravici a pomôže Ficovi dostať sa k moci.

Politická mrtvola skončí tak, že bude ešte 4 roky oxidovať v parlamente a potom sa navždy stratí aj s SAS na smetisku dejín...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
emr
Silver Member *
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 11:56 am

Re: uzas

Príspevok od používateľa emr »

Stratene iluzie. Len aby si ich namiesto realistickeho zhodnotenia nenahradzali este horsie iluzie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: uzas

Príspevok od používateľa jogo »

Nerozumiem, co Vam na tom Sulikovi tolko vadi. (mne na nom vadi marihuana, podporovanie "podivnych" manzelstiev a podobne liberalne napady) Dodrzal to, co pred volbami slubil na rozdiel od inych, ktori vystupovali proti Eurovalu a dokonca ho odmietli pomoct Ficovi pred volbami schvalit a potom otocili.
A ak mame prispievat na Euroval a tym si zadlzovat stat, tak to robme aspon s Ficom, ktory aspon nebude setrit na nas a postavi nam najdrahsie dialnice v Europe a budeme mat pracu na par rokov a mozno po tej dialnici pride praca aj na vychod Slovenska.
Co je to za nezmysel usetrit 1% HDP rocne tvrdymi skrtami a 5% HDP poslat niekde do Grecka, Portugalska, Spanielska...tak aspon sa zadlzujme aj my, ked uz sme v tej podivnej Eurozone, ktora "dlznikov odmenuje a veritelov tresta".
Kto chce s vlkmi zit, musi s nimi vyt.

P.S: Spanielsko uz uvazuje o poziadanie pomoci z Eurovalu.

P.P.S: Islandu zvysili rating, hoci nikomu nic za dlhy svojich bank nezaplatil.Vyplatil len vklady fyzickych osob do urcitej vysky podla zakona o ochrane vkladov.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Sulík a spol

Príspevok od používateľa jonatanus »

http://sksasanka.tumblr.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
rogue_trader
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Po 25 04, 2011 6:56 pm

Re: Sulík a spol

Príspevok od používateľa rogue_trader »

Politická mrtvola skončí tak, že bude ešte 4 roky oxidovať v parlamente a potom sa navždy stratí - to sa presne hodi na Dzurindu.
SAS ma nulovy koalicny potencial. Jediny koalicny potencial z pravicovych stran ma SDKU a KDH - ale len vtedy ked sa spoja s Ficom.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Sulík a spol

Príspevok od používateľa Pette »

Tak Sulik SMSky nepoprel, skor naopak, "ma sa vysetrit ako sa dostali von".
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Sulík a spol

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

som si to precital :) jedine co je z toho overitelny fakt je, ze Sulik pozna podnikatela s pochybnou povestou Mariana Kocnera. To je vsetko. Zvysok su nepodlozene blbosti. SMS, aj keby boli prave, o nicom nehovoria. Uz dlho som v ziadnom texte nevidel tolko krat slovo "relevantne". To je text urovnou stylu a logiky hodny Sumracnej.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Sulík a spol

Príspevok od používateľa filip glasa »

nehodi sa to skorej SDKU ako SMERu?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Sulík a spol

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

nad tym som neuvazoval, ani neuvazujem. Hodnotil som skor uroven toho textu co sa tyka stylizacie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Sulík a spol

Príspevok od používateľa Rokosák »

Vela sa pise o korupcii. Na moj vkus dost nesystematicky. Preto sa pokusim o rating znamych politikov, ktori pravdepodobne priemerneho Slovaciska najviac od roku 1989 fiancne poskodili. Sustredujem sa iba na Slovakov, Inak by asi vyhral Klaus.
1. Miklos
2. Meciar
3. Dzurinda
4. Fico
5. Carnogursky
6. Slota

Celkovo sa domnievam, ze pomerne najviac sme utrpeli este za federalu. Cim dalej tym bolo menej moznosti. Nie su zahrnute subjekty a osobnosti z pozadia (J&T, Penta, atd.), do ktoreho nevidim.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Sulík a spol

Príspevok od používateľa jonatanus »

peter.cmorej napísal:som si to precital :) jedine co je z toho overitelny fakt je, ze Sulik pozna podnikatela s pochybnou povestou Mariana Kocnera.
tak si to precitaj znova.. pretoze on sa nelenze pozna, ale MA NA NEHO VPLYV!

a kocner? ty vole.. tak to je ina liga.. Polícia ho vedie dlhé roky ako mafiána.

potom este vysvetli teda ako sa financuje strana sas a vyvrat ze to nesu tamte nakradnute prachy.
zrejme tato strana ako jedina na svete ma "sponzorov" ktori to robia z lasky k bliznemu...

a tu mas objektivne hodnotenie sas po odbornej stranke
http://www.tyzden.sk/nazivo-doma/prekva ... mente.html" onclick="window.open(this.href);return false;


EPIC FAIL
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Sulík a spol

Príspevok od používateľa Pette »

Ak Sulik vedome komunikuje s Kocnerom a "konzultuje" s nim veci, aj po zvoleni do parlamentu a na post predsedu parlamentu, je to ukazka, aky je to clovek. A kedze zakon padajuceho ***** je jasny, ukazuje to, aka je strana SaS. Jej clenovia sa brania tym, ze predsa nerozoberal korupciu. Zufala, zla obrana od ludi, ktori zlyhali.

Kto je Kocner, to si treba pozriet od 1993. Ak s takymto clovekom komunikuje "cisty moralny politik", nieco tu nesedi.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Sulík a spol

Príspevok od používateľa jonatanus »

http://www.sme.sk/c/6235457/hotelier-ko ... rnkom.html" onclick="window.open(this.href);return false;
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Sulík a spol

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

konzultuje s nim veci .. ma na neho vplyv .. ach boze :roll: .. nedomyslajte si zasa neviem co.
Kazdy z nas pozna roznych ludi. Neviem preco maju niektori ludia v kuse potrebu moralizovat a hrat sa na najsvatejsich zo svatych. Ked som bol maly, Kocner byval vo vchode vedla nas. Normalne sa stretaval zo susedmi. Jeden z mojich najlepsich kamaratov z detstva je uz tretikrat zavrety. Aj tak ked ho stretnem na ulici, tak sa s nim nemam problem porozpravat.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Sulík a spol

Príspevok od používateľa jonatanus »

hej, lepsie je tvarit sa ze ked predseda parlamentu informuje mafiana o volbe GP (to ma byt akoze co???) a dava mu na recenziu svoj newsletter, ze to je uplne poriadku.. a ze ked kocner piskne, on dobehne.. asi sa bavia o pocasi.. nedomyslajme si neviem co...

no radsej budem za moralizujuceho debila ako za uplneho. :roll:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Sulík a spol

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Kočner si tyká s Trnkom, Harabín so Sadikim...Sulík si esemeskuje s Kočnerom... a nad tým všetkým Gorilla, kde je všetko čierne na bielom, ale všetci sú hluchí a slepí...
Do riti sa takou politickou scénou... Čisté Kocúrkovo.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
experience
Active Member
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Ne 12 09, 2010 8:46 am

Re: Sulík a spol

Príspevok od používateľa experience »

Takže pre sympatizantov SaS vôbec nie sú problém tajné stretnutia predsedu strany s kontroverzným podnikateľom, ktoré sám priznal ...? Aj s dodatkom, že nechcel, aby o tom vedela verejnosť? Tento postoj medzi voličmi tejto strany vôbec nie je ojedinelý ako tak čítam a počúvam, všetci za tým vidia len očiernenie ich "vodcu". Čím skôr zložíte ružové okuliare o strane a ľuďoch v nej, tým pre vás, ale aj pre nás všetkých lepšie.

Pre Gorily sa ani neoplatí drať klávesnica, to je už dúfam aj tým najväčším idealistom jasné, aká korupcia je z nimi.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Sulík a spol

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

poradte mi, neviem sa rozhodnut, co je vaznejsia informacia ohrozujuca spolocnost .. koho nominovali do komisie pre hladanie GP hnedy alebo koho nominovali ciposi ? :roll:
Vsak ked uz chcem niekoho zdiskreditovat, tak pustim do eteru aspon nieco vazne a nie prepis takehoto niecoho. To uz tiez o niecom svedci.

experience, na tomto fore bolo SAS od zaciatku stavene do pozicie, ze je to dalsia rychlokvaska podobna ANO, Sulik je debil, nema tam nikoho kompetentneho a neviem co este .. a ked tu nikto nerobil "protivahu" tak som sa ozval ja a odvtedy som tu na fore za zaryteho "SASkara". Stav je taky, ze ked sa o SAS cokolvek len mihne, hned to tu niekto postne a rozputa sa o tom diskusia.

Ked ma kauzu SDKU .. tak sa tu objavi nejaky odkaz a nikto to ani poriadne nekomentuje .. uz sme si asi zvykli, ze je to banda zlodejov, tak co sa budeme rozculovat, ze ano :) Ja sa len smejem a krutim hlavou, ked na SAS-karskej kauze sa nenecha nitka sucha (aj ked kazdy aspon s jednou fungujucou hemisferou vidi, ze je riadne prefabulovana) a nikto sa pritom nezamysli, aku slusnejsiu alternativu tu mame a ci toto je fakt ten nezvratny dokaz, ze Sulik je uplatny hajzel ako vsetci ostatni, ktori to tu chce len rozkradnut.

Takze nie experience, nemam ruzove okuliare, len nemam rad jednostranne prehananie a ani postoj vsetko stoji za .. tak budem len nadavat na vsetkych a na vsetko. Uz tu o SAS diskutujeme cez dva roky a ziaden iny zaver okrem toho, ze Jonatanus nema rad plesatych z toho zatial nemam.

Clanok z tyzdna: dobre napisane, pekne zhodnotene. Uprimne si vsak povedzme, ktory minister tejto vlady za sebou zanechal nieco zapamatatelne pre volica. Asi ziaden. Len kym KDH ma svatuskarov, Most madarov a SDKU je protivahou zlemu Ficovi, tak SAS musi zaujat.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Sulík a spol

Príspevok od používateľa Pette »

Peter - v principe mas pravdu.
Ak by sme ale nemali to pokrivene vnimanie, ze politici su proste hajzli a co s tym, potom by sme videli, ako je Sulik nebezpecny. Od dna 0 sa vystatuje moralkou, cestnostou, pritom vynasa informacie do prostredia pochybnych individuii, stretava sa s nimi na hotelovych izbach, veceriach v kogu, v lietadle smerom na veceru do rakuska...

O Slotovi nikto nema iluzie. O Sulikovi ano, desiatky tisic volicov. Jeho nebezpecnost je o to vyssia.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Sulík a spol

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ok, bez diskusie ci mas pravu alebo nemas pravdu .. chces zaujat volicov, ako by si to urobil ? "Som hajzel, ale mensi !" To by bolo volebne heslo :) Kazdy kto je pri moci a pri koryte je uz len z principu nebezpecny.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Sulík a spol

Príspevok od používateľa filip glasa »

či má, alebo nemá niekto ilúzie - nemyslím že by mal byť preto Sulík nebezpečnejší než Slota.
Súhlasím, že ľudia maj ilúzie o Sulíkovi a SAS, ale rozhodne tí ľudia nie ú tak nebezpeční ako Slota a podobne. Ľudia zo SAS a aj ich voliči sú pomerne naivní a v politike neskúsení. Preto ani nie sú takí nebezpeční.
Ale čím dlhšie v parlamente zostanú, tým viac sa tomu remeslu priučia. A až potom by sa stali pre spoločnosť výraznejšie škodnými.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Sulík a spol

Príspevok od používateľa Coudy »

Filip, chcelo by to opäť anketu k voľbám. :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Sulík a spol

Príspevok od používateľa filip glasa »

kludne založ coudy. Idú ti vytvoriť ankety?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Sulík a spol

Príspevok od používateľa Airmike »

peter.cmorej

ohladom toho padu vlady, mam podobny nazor ako ty. akurat sa do politickych debat na internete nezapajam. lebo jeto podla mna strata casu.

kto to sposobil a preco: ja si myslim ze vlada padla preto, lebo sa stretli dve generacie politikov. boli sme zvyknuti na to ze politici su ochotni s nazormi obchodovat, kupovat poslancov, vymienat podporu v jednom hlasovani za podporu v inom. ked to nejde zobchodovat , tak sa manipuluje a diskredituje. to je politicka realita. vysledok hlasovania o eurovale, neposkodil ziadnu europsku krajnu ani ekonomiku, okrem tej nasej. je nas problem ze mame v politike ludi ktori umyselne poskodia ludi, len preto aby vypadali dobre z vonku. z vnutra to dokaze zariadit dobra PR agentura par mesiacov pred volbami.

docasny euroval je ustupok, ktory je len predpripravou na euroval trvaly. kazdy kto si precital dokument o tom aka forma institucie je trvaly euroval , tak za docasny nezahlasuje. osobne som velmi zvedavy sa slovensko postavi ku ACTA. opat je tu SASka ktora odmieta akukolvek formu obmedzovania slobody. a predpokladam ze ostatne strany sa opat stianu a budu len poslusne pritakavat.
experience
Active Member
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Ne 12 09, 2010 8:46 am

Re: Sulík a spol

Príspevok od používateľa experience »

peter.cmorej napísal:experience, na tomto fore bolo SAS od zaciatku stavene do pozicie, ze je to dalsia rychlokvaska podobna ANO, Sulik je debil, nema tam nikoho kompetentneho a neviem co este .. a ked tu nikto nerobil "protivahu" tak som sa ozval ja a odvtedy som tu na fore za zaryteho "SASkara". Stav je taky, ze ked sa o SAS cokolvek len mihne, hned to tu niekto postne a rozputa sa o tom diskusia. ...
peter, SaS sa prezentuje ako čistá strana v každom možnom zmysle slova, takže citlivosť na akýkoľvek škandál je rádovo vyšší. Pri Smere či SDKÚ každý už len mávne rukou, lebo tieto strany sa už snažia verejnosť o svojej čistote presvedčiť len tak symbolicky, tomu už neveria ani ich voliči, či dokonca členovia. Sulík sa snaží byť presvedčivejší, ale potom prezradí, že sa tajne stretáva s pochybným človekom, pritom ako 2. najvyšší predstaviteľ štátu (nielen predseda SaS) a to ohľadom dosť citlivej otázky a celý jeho imidž sa približuje ku Gorilám. Tak čo si o tom myslieť? O protagonistoch kauzy Gorila sa ale nemusím dúfam rozpisovať, dnes Fico opäť nedokázal odpovedať na otázku, na ktorú existujú len dve možné jednoslovné odpovede a zatĺkanie SDKÚ je úžasný herecký výkon, tí sú v stave poprieť už pomaly aj vlastné mená.

Sulík sa formuje na protieurópskeho populistu - to je fakt. Či je to dobrá cesta, to si musí odpovedať každý sám, ale nebezpečenstvo je v tom, že mnohí jeho obdivovatelia - nebrať tento výraz ako iróniu - skratka nechcú kriticky spracovávať negatívne informácie k jeho osobe, či celej SaS. Ja som presvedčený o tom, že zverejnenie Sasanky má politické pozadie, ale keďže základne črty priznal, tak poukazovanie na to, že je to pamflet a predvolebný útok na neho či jeho stranu zanikne. A obávam sa, že akýkoľvek ďalší prešľap bude opäť vnímaný takto a argumentom - ostatní sú oveľa horší. No a tento problém pokladám dnes za vypuklejší práve preto, lebo pri týchto protestoch mnohí vidia ako východisko práve jeho stranu. Preto dúfam, že aspoň priaznivci SaS sú natoľko uvedomelí, že aspoň negatívne veci na SaS začnú racionálne vyhodnovať. Ďalšia kapitola sú jeho ekonomicko-sociálne návrhy, ktoré ja považujem za nevhodné, ale to nechcem pliesť do tejto debaty.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Sulík a spol

Príspevok od používateľa jonatanus »

http://spravy.pravda.sk/zitny-este-zazi ... domace_p23" onclick="window.open(this.href);return false;
Pre mňa je v tejto chvíli podstatný obsah komunikácie v kontexte udalostí, ktoré sa v tom čase odohrávali. Pozrime sa na ne bližšie: vo štvrtok 2. decembra 2010 pri voľbe generálneho prokurátora hlasovali v tajnom hlasovaní za kandidáta strany Smer Dobroslava Trnku aj minimálne štyria poslanci vládnej koalície (boli označení ako zradcovia). Po tejto udalosti v sobotu 4. decembra ráno píše Marián Kočner Richardovi Sulíkovi: ,,Na ranajky mame nasledovne moznosti: 1./ zapekanych zradcov, 2./ uplatnych poslancov na grile, 3./ premierkunemilujucich nevernych poslancov. Som zvedavy co si vyberies. Sefkuchar doporucuje ochutnat z kazdeho menu…" Predseda slovenského parlamentu Sulík odpovedá, že ho prešla chuť a príde o pol hodiny za Kočnerom. Potom píše: ,,Zajtra napisem newsletter na tému gp. Poslem ti ho na recenziu." A v nedeľu 5.decembra píše Sulík Kočnerovi: ,,Poslal som." Kočner o dvadsať minút: ,,Mas odpovede." Richard Sulík bol v tom čase predsedom parlamentu a členom vládnej koalície. Druhý najvyšší ústavný činiteľ v štáte posielal esemesky a obsiahlejšie situačné správy mailom o dianí v koaličnom zákulisí na tému voľba generálneho prokurátora mužovi, ktorý je blízkym priateľom Dobroslava Trnku a ktorého meno sa nachádza na tzv. mafiánskych zoznamoch ako záujmová osoba policajného útvaru boja proti organizovanému zločinu. Ešte treba k tomu niečo dodať? Ešte treba lámať si hlavu, kde hľadať zradcov pri voľbe generálneho prokurátora?
Nech to bol ktokoľvek, odhalil, že koaličný partner a ústavný činiteľ informoval o taktike a plánoch vládnej koalície pri voľbe generálneho prokurátora druhú stranu. To je predsa zrada. To je čosi také strašne závažné, taká desivá správa o stave slovenskej politiky, o morálnom profile predsedu strany SaS (a azda aj celej strany), že otázka, kto je asi autor textu, ma vôbec nezaujíma.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Sulík a spol

Príspevok od používateľa Coudy »

Jono, ty si z toho Sulíka úplne chorý. Že ťa straší jeho plešatá hlava aj v snoch? :D
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Sulík a spol

Príspevok od používateľa Pette »

Este chvilu je Sulik relevantny, po volbach 2012 tu mame zase na 4 roky Fica, pomaly treba pripravit temu Fico a spol (napr KDH...)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Sulík a spol

Príspevok od používateľa jogo »

Ak by sa SNS nedostala do parlamentu, tak jednotna pravica(SDKU,KDH,MOST) by mohla Ficovi dat tvrdu podmienku, ze bud zostavi vladu zo vsetkymi tromi, alebo s nikym.Tym by mu vo vlade, hoci v mensine, mohli klepat po prstoch...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"