Slovenská politika

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Matovic sa nikdy nemal stat premierom.

JUGGLER
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Psychický narušený Šulda si popudil proti sebe psychicky narušeného Matoviča.

Prečítam si článok – Šulda kritizuje vládu a útočí na premiéra. Zapnem telku – Šulda kritizuje vládu. Na druhom kanáli – Šulda v hlavnej úlohe, že takmer Čaputová nevymenovala hlavného prokurátora....

Šulda bol najslabším článkom vlády Ivety Radičovej ( v ktorej bol aj Matovič ).
Šulda je naslabším článkom tejto vlády ( v ktorej Oľano – Sme Rodina a Za ľudí držia spolu )
Šulda bude najslabším článkom každej vlády, lebo s mocou mu ešte viac narastie ego.

Voľakedy, keď ma otec zdrbal, papuľoval som mu a chcel sa odplatiť rovnako.
Otec vždy vravel: ja teba môžem zdrbať, ale ty mňa nie. To je taká malá analógia k tomu, keď žiak útoči na učiteľa a člen vlády na premiéra.

Aj Trump je psychicky narušený, ale vládol 4 roky... Ja som nevolil túto vládu, aby riešili vzájomné spory. Ja som volil zmenu a tá sa deje.
Matovič zobral na seba zodpovednosť a covid krízu zatiaľ zvládame lepšie ako iné krajiny. Matovič sľúbil zákon a dnes sedia v base tí, čo sa za Smeru cítili neohrození. Máme zmeny v polícii, v súdnictve, v prokuratúre.
Verím, že Slovensko bude transparentnejšie a vyspelejšie. Že nás táto vláda posunie vpred.

Program SaS si veľmi vážim. Aj ekonomické znalosti Sulíka. Aj ľudí, ktorí stoja za ním, aj tých čo vypudil zo strany. Slovensko potrebuje reformy a je jasné, že ekonomika stojí na podnikateľoch, nie na štátnej byrokracii. Len bohužiaľ, táto vláda potrebuje držať spolu, aby dokončila mandát ktorý jej dali voliči...

Šulda by namiesto toho, že chce nasilu otvárať reštaurácie, fitká, hotely a prevádzky mal bojovať za to, aby podnikatelia dostali okamžité stimuly.
Proste aby v zúfalosti nemuseli otvárať, ale na účet by dostali okamžite náhradu za ušlé tržby + zamestnanci náhradu za mzdu. Toto je najväčšou slabinou tejto vlády v covid kríze...štátna byrokracia. Mali by do toho zapojiť banky..tie poznajú podnikateľov, vidia im do účtov, vedia aké tržby mali a štát by cez banky mohol okamžite hoci aj paušálne vyplatiť stimuly. Byrokracia a kontrola by potom mala čas.. To isté by som spravil so stimulmi pre mestá a obce...mnohé nemajú vyplatenú ešte ani prvú vlnu...

Pri testoch sa Šulda tiež len vyhovára. Budú až 7 januára !. Mal zobrať zodpovednosť na seba a nedopisovať si z min. zdravotníctva 17 dní, ale objednať tie najlepšie testy, aké sa dajú objednať...Proste reči má krásne, ale skutek utek. Dcéra mi ide v pondelok do školy, vdaka tomu, že som ju včera hodil na test...ked nebudú testy, tak žiadne kolektívne akcie nebudú...
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Rado
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Príspevok od používateľa Rado »

Matovič sa nikdy nemal stať premiérom. Pretože on je taký! Prvý krát som ho zaregistroval, keď opustil klub SaS po prvých voľbách v ktorých SaS kandidovala s OĽANO spolu. Je to neriadená strela. Chceme od neho niečo, čo on nemá a tým pádom nám ani nevie dať. Najlepšie využil dopyt po zmene..., ale je to bohužiaľ málo. Stačilo vymeniť pár ľudí, uvoľniť ruky a išlo by to samo. Urobil by to hoci kto z minulej opozície či už v parlamente alebo mimo neho. Táto agenda sa splnila...riadenie štátu si však vyžaduje viac a tu je vidno, čo je deficit nestrany OĽANO, subjektu nastaveného na opozičnú politiku...ľudia. S tým sa nedá spraviť nič. Karty boli vo voľbách rozdané...bolo by to ťažké aj bez COVID, ale takto mám Slovensko ako short pozíciu bez SL... :( Držme si palce!
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India

Glogol
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm

Príspevok od používateľa Glogol »

Glogol napísal:
Št 10 12, 2020 11:26 pm
Davam tomu max 2 mesiace - po Vianociach bude koniec
Zial je mi z tych dvoch tak zle ze v sucasnosti by som hlasoval za predcasne volby. Takto to uz ozaj dalej nejde. Ozaj som si myslel ze mudrejsi ustupi.

Rado

Ja mám tiež už dosť obyčajných ľudí, ktorí vystriedali neobyčajných zlodejov. Konečne by sme si mohli vybrať lepšie.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India

Glogol

Aspon som prestal vsetko sledovat.

pokus
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 7:11 pm

Príspevok od používateľa pokus »

Hej predcasne volby a vypustit tych zlodejov spat do funkcii. To by este len nastala demontaz pravneho statu. Boh ochranuj tento prosty narod

jogo
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm

Príspevok od používateľa jogo »

pokus napísal:
St 13 01, 2021 7:39 pm
Hej predcasne volby a vypustit tych zlodejov spat do funkcii. To by este len nastala demontaz pravneho statu. Boh ochranuj tento prosty narod
Presne tak. Robím väčšinou na štátnych a obecných zákazkach a vidím, ako sa teraz, za Matoviča, všetci boja podpisovať faktúry za ešte nevykonané práce. Za Fica sa fakturovali aj práce, ktoré urobil niekto iný vo svojej pracovnej náplni. Pre všetkých tunajších "moralistov", aby ma zase nevyzývali ohlásiť to na polícii. Nič som nevidel, len som počul, takže nemôžem svedčiť pred súdom...však keď Matoviča nezvrhneme, tak príde aj na tie menšie "zlodejské ryby".
Ale za Matovičom stojím, s korona krízou si nevie poradiť v EU žiaden premier a mení svoje rozhodnutia podľa aktuálnej situácie.
Činske metódy boja proti korone nechceme ,tak si teda vytrpme to večné odmietanie akejkoľvek autority a rady. Kto sa nechce poučiť na chybách iných, naučí sa na vlastných..
A veľa zlodejov už sedí v base...čo je zásluha Matoviča, že polícii rozviazal ruky. V podstate Matovič sa stal premierom kvôli boju proti korupcii a zlodejom a nie kvôli reforme zdravotníctva. A svoju hlavnú agendu s ktorou vyhral voľby a zobral Ficovi voličov,, boj proti rozkrádaniu, robí dobre.
SAS Za Ludí a Prograsívne Slovensko žiadných bývalých Ficovoličov nezíska, na to zabudnite. A nebude Matovič a Kollar, Ficovoliči sa vrátia k HlasoSmeru.

p.s: V robote Romovia Matovičovi fandia a oni ho aj volili.V robote máme tretinu covid pozitívnych ľudí, ale skoro všetko len bielych. Romov mame zhruba polovicu a medzi nimi sa skoro nevyskytuje. Ale romovia u nás v robote nosia rúška(a počúvajú Matoviča) a biely ich odmietajú nosiť(a nadávajú na Matoviča).
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.

Glogol

Nevadi ze krajinu riadi pomatenec ktory cloveka obvini so 4300 umrti ? A este si pripravi aj prezentaciu na tu temu ? O inych veciach ako like na FB a vakcinacia rodiny alebo zbabele vzdanie sa titulu ani nehovorim. Jasne ze nechcem pustat zlodejov na slobodu ale nespajal by som to ze alebo pomatenec alebo zlodeji na slobode.

jaroslav80
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 6:19 pm

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja si zijem vo svojej bubline, tak som este COVID choreho cloveka nevidel. Mozno to ani neexistuje :D :D.
Keby to bolo na mne, zavrel by som hranice unia/neunia podobne ako v marci. A vnutri SK by som casom opatrenia uvolnil. Kim to ma v tomto smere najjednoduchsie.

jogo

Glogol napísal:
Št 14 01, 2021 1:10 pm
Nevadi ze krajinu riadi pomatenec ktory cloveka obvini so 4300 umrti ? A este si pripravi aj prezentaciu na tu temu ?
Toto je politický boj. Sulík celý čas získava politické body spochybňovaním rozhodnutí svojej vlády, a to sa tiež v slušnej vláde nerobí.
Tak Matovič prešiel do protiútoku jemu vlastným spôsobom. Takýmto zveličovaním chýb Fica a jeho vlády, odstavil Fica od moci. Tak teraz túto stratégiu vytiahol na Sulíka.
Tak uvídíme, ako to dopadne a či Sulík konečne začne akceptovať (možno aj zlé)rozhodnutia vlády, ak ich vláda demokraticky odhlasuje. Nikto nie je neomylný, Ale keby mi kolega v práci stále podrážal autoritu, tak ho veľmi rýchlo vyrazím. Buď bude on parťakom a bude niesť zodpovednosť, alebo bude platiť moje rozhodnutie. To však neznamená, že si nevypočujem názor druhého a sa nim neinšpirujem.
Naposledy upravil/-a jogo v Št 14 01, 2021 1:35 pm, upravené celkom 3 krát.
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.

jogo

jaroslav80 napísal:
Št 14 01, 2021 1:26 pm
Ja si zijem vo svojej bubline, tak som este COVID choreho cloveka nevidel. Mozno to ani neexistuje :D :D.
Jaro, že si to ty, tak sa príď na mňa pozrieť. Už to mám 4 týždne za sebou, teda od konca karantény. :)

pokus

Glogol toto napr. nechapem, naco sledujes dake fb vylevy? Ja fb nemam a nech tam pise cokolvek, absolutne ma to nezaujima.
Jedine co ma zaujima je vymozitelnost prava, podnikatelske prostredie a celkove podmienky a kvalita zivota v krajine. Je velmi nerozumne volit na zaklade sympatii a riesit nejaky nezmyselny fb.

Glogol

jogo napísal:
Št 14 01, 2021 1:30 pm
Toto je politický boj. Sulík celý čas získava politické body spochybňovaním rozhodnutí svojej vlády, a to sa tiež v slušnej vláde nerobí.
Suhlas. Nema sa to robit verejne. Je to chore. Priznam sa pred 20 rokmi ked som bol mlade ucho som len raz spochybnil verejne sefa ked som len povedal verejne ze by som pockal s jeho riesenim kym to cele poriadne neotestujeme. Zavolal si ma medzi 4 oci, slusne povedal ze tak sa to nerobi ze ked daco mam mam to povedat jemu mezi 4 ocami a odvtedy sme absolutne ok. Davam si pozor a fungujeme super vyse 20 rokov. Dokaze niekto pochopit preco si to dvaja dospeli nevedia vydiskutovat medzi 4 ocami ? Podla mna premier rozhoduje sam - a ostatnych pouziva len na dvihanie ruk. Zaznam z rokovania vlady ma v tom utvrdzuje. Vsetci sa ho boja. Neuznava ine nazory ako svoje. Nesledujem fb. Prebehnem denne kratko 10-15 min nazvy clankov v 4-5 mediach. sme pravda hn dennikn bleskovky. bolo to vsade a je to hamba.
Naposledy upravil/-a Glogol v Št 14 01, 2021 3:46 pm, upravené celkom 1 krát.

Rado

jogo napísal:
Št 14 01, 2021 1:30 pm
Takýmto zveličovaním chýb Fica a jeho vlády, odstavil Fica od moci. Tak teraz túto stratégiu vytiahol na Sulíka.
Matovič Fica neodstavil, to je veľký omyl. On proti nemu vystupoval tri volebné obdobia a nič. Fica odstavil Kuciak a jeho vražda. Matovič sa na tom iba priživil. Ak by toto nebolo, tak je stále v opozícii a nahráva si kolegov na mobil a robí podobné podrazy jemu vlastné. Už pár rokov som vysvetľoval, že s magorom ako on sa normálne robiť nedá. Ani "posratú " diplomovku si nebol schopný sám napísať a podvádzal. Ako ju mohol obhájiť, keď ako tvrdí ju ani nečítal. Včera odborníkov označil za hlupákov, ktorí nič nevedia a ako môžu toto hovoriť, keď majú vysokú školu. Keby ju skončil normálne aj on, tak by vedel. Je to IDIOT!

JUGGLER

90% politikov sa chová ako idioti..ale niekto musí vládnuť. Chcete veci po starom....,,zodpovednú zmenu,, prezlečených smerákov?
Či koho chcete? 5 gramov bieleho? Kotlebu? Harabína? Danka? Či nebodaj Bélu?

Ja som spokojný zo zmenami...bál som sa, že znova bude podraz..že psy budú brechať a mafiánska karavána pôjde ďalej...
Nedal sa kúpiť Igor...Za Sulíka by som do ohňa ruku nedal...U Sulíka vidím veľké reči, ale ked má dôjsť na nejaký skutok..ked má niečomu čeliť ako chlap a prevziať zodpovednosť...tak sa len vyhovára...Nečudujem sa, že Matovič zašiel do extrému...psychopatického extrému, ale má na to príčinu (je mu na zvracanie zo Sulíka ).
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

brassy
Dátum registrácie: Št 12 11, 2020 1:07 pm

Príspevok od používateľa brassy »

https://www.tyzden.sk/podlampou/70126/p ... a/?ref=kat

Kazdemu koho zaujimaju skor data nez facebookove vylevy pacienta c.1 odporucam tento rozhovor.

Martin7
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 12:49 pm

Príspevok od používateľa Martin7 »

Tiež pridám dva linky, jeden je Hríb, druhý Radičová, minimálne tú Radičovú treba vypočuť celú, najmä neskôr je to zaujímavé.

https://www.youtube.com/watch?v=i4SPkZLkDHo
https://www.youtube.com/watch?v=sTuWuAg ... e=emb_logo
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett

JUGGLER

Smutná diskusia v ktorej si tu dávame 50 min. linky...ved si vypočujte, aby ste sa niečo dozvedeli... S tým Hríbom 37 min. som sa snažil sústrediť, ale som sa nedozvedel nič...a to nevravím, že je to analýza od človeka ktorý po nevydarených analýzach už raz odstúpil...

Ked minimálne 40 min. Radičovú sa oplatí vypočuť...nemohol by si tu dať 30 sekundový výcuc, čo ťa tak zaujalo?

brassy

JUGGLER napísal:
So 16 01, 2021 12:48 am
Smutná diskusia v ktorej si tu dávame 50 min. linky...ved si vypočujte, aby ste sa niečo dozvedeli... S tým Hríbom 37 min. som sa snažil sústrediť, ale som sa nedozvedel nič...a to nevravím, že je to analýza od človeka ktorý po nevydarených analýzach už raz odstúpil...

Ked minimálne 40 min. Radičovú sa oplatí vypočuť...nemohol by si tu dať 30 sekundový výcuc, čo ťa tak zaujalo?
Tak ten clovek neodstupil kvoli nevydarenej analyze, jeho odchod bol planovany, nehovoriac o tom ze nevydarene analyzy v tom case vychadzali na celom svete takze by som tomu neprikladal ziadnu vahu, bola to skor charakteristika doby ked sa o viruse a jeho sireni nevedelo nic.

Ja som sa z toho videa ale tiez nic nedozvedel lebo to, ze Matovic ma nulovu schopnost sebareflexie (co potvrdil aj vcera kedze po vlade kde nedotiahli dohodu povedal - moj nazor je nemenny - tak tomu sa hovori pozicia pred diskusiou), nie je ochotny pocuvat ludi co su odbornici na danu problematiku a kazdy svoj pruser vie jedine tak hodit na niekoho ineho - to vieme davno. Ja tomu rozumiem, cely zivot tak funguje, on to inak asi nevie. Nemali by sme sa na neho hnevat. Asi nejaka blba vychova, mamickin maznacik co mu vzdy cely svet ublizoval a jeho ego je take velke ze chrani samo seba tym ze si to vzdy dokaze odovodnit a najst vinnika mimo seba. Ked uz sme na fore o investovani, mozno keby si nechal obcas poradit tak tych 10 mega co investovala “pavlinka” do archy by tiez dopadlo celkom inak....

A nie, nechcem ani Fica ani jamky ani nackov. Ale ja som to hovoril uz davno (mimochodom Bugar tiez 😃) a pred volbami takisto ze Matovic je a vzdy bol chuj grande nekompetenty a osobnostne nevybaveny na vladnutie. Ale slovac sprosta si zvolila take pomery v parlamente ze tento podpriemerne vzdelany a rozhladeny demagog je premier. Tak nech...

Trumpeta1978

Matovicovi je jasne ze ako premier zlyhal a zaroven vidi ze Sulik ma vysoku popularitu, takze ho moze vo funkcii v buducnosti lahko nahradiť. A to by Matovicove ego nestrávilo, preto sa snazi teraz Sulika ociernit pri kazdej prilezitosti a zbavit sa ho. Matovic Sulikovi nikdy neodpusti ze ho vyhodil zo strany a snazi sa mu to nejako oplatit.
Chybu urobili volici, ktori narychlo a slepo urobili zo skoro bezvyznamnej opozicnej strany vitaza volieb a nedoslo im ze šašo-jašo Matovic tym padom sa stane skoro isto aj premierom.
Ja som volil Sas a ale v podstate som nemal nič proti Matovicovi, aj keď tie jeho spôsoby boli nestandardné uz od zaciatku. To predsa nie je hanba priznat si ze clovek nema na to byt premierom a odstupit. Vazime si ho za to co urobil v boji proti Fikovi a jeho bande, ale svojich 5minut slavy uz dostal a treba sa pozerat dopredu.

Glogol

Stacilo by ak by si vedla seba na tlacovku postavil aspon jedneho jedineho renomovaneho odbornika, vedca co by tiez povedal ze plosne testovanie je najlepsie riesenie momentalne. Ak taky existuje.

JUGGLER

Smatana z Hríbom rozoberajú ako sa situácia zhoršila, ale nepovedali, že Sulík zdrhol do Dubaja a nebol ani na jednom zasadaní vlády od 16 decembra. Rozoberali, prečo Sulík nezohnal testy 1 a pol mesiaca? Z Dubaja sa asi ťažko vybavujú veci:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sulíka sme zachytili na viedenskom letisku, kde si vykračoval zamaskovaný s kuframi. Na Slovensku zatiaľ v tom čase písal svoj status na sociálnej sieti premiér Igor Matovič (47), ktorý na ňom nenechal ani suchú nitku. Obviňuje ho, že kým na Slovensku zúri pandémia, on má „na háku a dovolenkuje si“. Šéfa liberálov viní aj zo zbabraného nákupu antigénových testov, ktoré mali pred sviatkami zachrániť životy aj ekonomiku.

Nový Čas Sulíka zastihol pri návrate z dovolenky na viedenskom letisku Schwechat. Na našu otázku, či tam bol dovolenkovať alebo pracovať, neodpovedal. Rovnako ani na to, či ho čaká karanténa, keďže Dubaj je na zozname červených krajín a po návrate z neho čaká občanov domáca izolácia a najskôr na piaty deň test.

Premiéra Matoviča jeho dovolenka počas zúriacej pandémie nahnevala natoľko, že ho opäť verejne zvozil pod čiernu zem. Kritizuje ho za to, že aj keď Ústredný krízový štáb v novembri rozhodol, že pred Vianocami bude plošné testovanie, tak nezaobstaral testy. „Vláda poverila ministra hospodárstva, aby urýchlene nakúpil potrebné testy. Nasledovala spŕška výhovoriek, ako to on urýchlene urobiť nemôže... Až prebehla prečudesná a podozrivá ‚súťaž‘...,“ hovorí Matovič s tým, že na Slovensko prišla zatiaľ len tretina z testov, čo považuje za strašnú hanbu a zlyhanie.

Dôsledkom je podľa premiéra katastrofa v nemocniciach. „Tisícky mŕtvych... Ale pán minister to má totálne na háku a nie je prítomný už na štvrtom zasadnutí vlády od 16. decembra v rade,“ uzavrel Matovič. Minister hospodárstva sa na verejnosti ukázal naposledy v polovici decembra, keď sa ohlasovalo sprísnenie opatrení počas Vianoc.

Pobyt priznal

Sulík sa netajil tým, že je v zahraničí s rodinou. Podľa našich informácií tam bol s partnerkou Alexandrou aj dvomi menšími deťmi. Po stredajšom rokovaní vlády, kde sa riešila katastrofická situácia v Nitre, sa bránil slovami, že aj keď na vláde nebol, uznesenie vlády si prekonzultovali vopred. Vo štvrtok priznal, že Vianoce a Nový rok trávil s rodinou v zahraničí.

https://www.cas.sk/clanok/1071993/sulik ... si-uzival/

--------------------------------------------------------------------------

Je neprijateľné ako Matovič takto prehnane reagoval na Sulíka, ale chápem, že ho má plné zuby. A to som ani nevedel, že Sulík si válal gule v exotike kým polka vlády schytala covid ..Pred Vianocami bola patová situácia...ľudí nemôžeš zavrieť doma..zhromaždujú sa a nakupujú... V tej situácii trebalo mať milióny testov a podmieňovať volný pohyb testovaním. No nemohli veľmi, lebo nebolo dosť testov. Tak bol lockdown.

Sulík od začiatku tejto vlády provokuje a správa sa neadekvátne. Povahu Sulíka vystihujú jeho ambície stať sa premiérom pred každými voľbami. A potom sa nevie zmieriť s tým, že by mal držať balóniky.

Tak to bolo aj pred volbami 2020. Vo voľbách mala SaS 6,2 %...ledva sa dostala do parlamentu... Ale Sulík chcel byť predsedom parlamentu, prípadne ministrom financií. Pritom keby bol charakter, mal zložiť funkciu šéfa strany , lebo ten výsledok bol fiasko. Matovič mal 25%.

Čakal som, že Oĺano bude mať problémy so stranou Za ľudí, alebo s Borisom Kolárom. Som šokovaný, že znova je to Sulík, ktorý bol stredobodom pozornosti v Radičovej vláde a teraz pokračuje rovnako. SaS mohla byť úspešná strana, ale so Sulíkom nikdy nebude. Vyštval z vlastnej strany desiatky schopných ľudí a rovnako ako Matovič nemá na to, aby dokázal riadiť štát. SaS som volil v 2010, ale kým tam bude Sulík, tak už nemôžem. Volil som OĽano a manželku som nahovoril aby volila SaS.

Najlepšie by bolo keby obidvaja psychopati odstúpili zo svojích funkcií. To by sa mi najviac páčilo. Keby Sulík našiel v sebe toľko sebareflexie a odstúpil by aj z čela SaS , tak by som sa nebál ani predčasných parlamentných volieb. Vyhrala by ich SaS.

Rado

Trumpeta1978 napísal:
So 16 01, 2021 11:02 am
Matovic Sulikovi nikdy neodpusti ze ho vyhodil zo strany a snazi sa mu to nejako oplatit.
Tak túto časť histórie si bufeš musieť doštudovať.
Prvý krát som Matoviča registroval ako oznámil, že mu núkali peniaze, aby povalil novú vládu. Už vtedy som pochopil, že je trafený. Potom padli facky v parlamente, na partnera z kandidátky (Poliačik SaS) vysypal injekčné striekačky, nahral si zmanipulovaný rozhovor s Procházkom, ktorý hneď zverejnil a nahral body Ficovi v kandidatúre na prezidenta...proste ideálny partner na spoluprácu. Povedz mu niečo mrdzi štyrmi očami a nájdeš to na FB a v novinách.
Musím to vydržať tri roky a možno sa už nedostane do parlamentu.

Trumpeta1978

Rado

áno tie udalosti sa udiali, vieme o nich a iba to potvrdzuje, že Matovičove správanie nie je, slušne napísané- "štandardné". Ludia ho volili lebo si donho projektovali vlastne detské spravanie svojho "ja". Lepsie by urobili keby vtedy dali hlas napr Sulikovi resp Sas, lenze ten je na nich prilis nudny. Volici su deti a hladaju šašov ktorí ich budu zabávať. Ale keď šašo dostane do ruky moc, tak to nie je dobry nápad. Pozícia krála a šaša sa v minulosti vzdy prisne oddelovala a vedeli preco.
Netvrdim že Sulík ma /mal byť premiérom, ale Matovič na tu poziciu zjavne nemá.
Naposledy upravil/-a Trumpeta1978 v Ne 17 01, 2021 9:17 am, upravené celkom 1 krát.

jogo

Rado napísal:
Ne 17 01, 2021 2:28 am
nahral si zmanipulovaný rozhovor s Procházkom, ktorý hneď zverejnil a nahral body Ficovi v kandidatúre na prezidenta..
Zverejňovať sa môžu len tajné nahrávky prisluhovačov Smeru?

Rado

Nie je podstatná nahrávka samotná, ale celé to hovorí o charaktere toho, kto to vymyslel. Stretneme sa, skúsim ťa naviesť otázkami kam potrebujem a potom to zverejním. K tomu treba pridať spôsob ako písal diplomovku, ako presúval firmu...
Pri spolupráci s takým partnerom (bez ohľadu na to, že to je Matovič) si jednoducho treba kryť chrbát. Je to ako v bájke o žabe a škorpiónovi.

brassy

JUGGLER:

Aj v pripade ze by som suhlasil uplne so vsetkym co si o Sulikovi napisal tak stale plati, ze Matovic je premier a je teda zodpovedny aj za Sulika. Ked ma vyhrady ma si to s nim bud vyriesit aby sa to neopakovalo alebo ho odvolat. A nerobi sa to cez facebook ani cez radio expres.

JUGGLER

brassy napísal:
Ne 17 01, 2021 6:44 pm
JUGGLER:

Aj v pripade ze by som suhlasil uplne so vsetkym co si o Sulikovi napisal tak stale plati, ze Matovic je premier a je teda zodpovedny aj za Sulika. Ked ma vyhrady ma si to s nim bud vyriesit aby sa to neopakovalo alebo ho odvolat. A nerobi sa to cez facebook ani cez radio expres.
Súhlasím. Preto som napísal, že to čo urobil Matovič je NEPRIJATEĽNÉ . Iste, Sulík začal špinil na vlastnú vládu, ale Matovič teraz robí to isté a ešte horšie... U mňa sa tým ako premiér i ako človek odpísal. Obidvaja sú u mňa odpísaní...

Katastrofa je v tom, že takmer všetci sú odpísaní...Ide len o to, aby svojími egami neodpísali zmenu, ktorú sme volili...

Rado napísal:
Ne 17 01, 2021 11:10 am
Nie je podstatná nahrávka samotná, ale celé to hovorí o charaktere toho, kto to vymyslel.
Samozrejme. Ale na druhej strane je lepšie 1x vidieť a urobiť si vlastný názor, ako 100x čítať ako napríklad Sulík musel 13x raňajkovať s Kočnerom...

https://youtu.be/91Q7xffyASU

Rado

Stále som mu to nezabudol, ale musím uznať, že od vtedy sa politicky posunul a hlavne vie priznať a uvedomiť si chybu. U premiéra to asi nebude možné. Včera Remišová nesúhlasila s vládnym návrhom, tak ju ako partnera zhodil, že asi čítala diskusie na internete. Stačilo povedať, že nesúhlasila a bodka. Je to škorpión ako sa patrí. Keď bude Pele robiť zber podpisov, tak neviem ako sa zachovám. Toho čo máme teraz mám po necelom roku už plné zuby a to som veľmi dúfal v zmenu aj keď som po voľbách vedel, že to bude ťažké. Som z toho nešťastný. Premiér je fakt desivý šašo.

jogo

Rado napísal:
Št 14 01, 2021 3:44 pm
Je to IDIOT!
Rado napísal:
Po 18 01, 2021 2:17 am
Premiér je fakt desivý šašo.
Si všímam, že máš v poslednej dobe podobný slovník ako premier....
Ja som s ním spokojný, zlodeji sedia v base, čiže svoju hlavnú agendu plní dobre.
Včera ma potešili, že konečne zaviedli povinnosť, aby mal každý, kto ide do práce antigénový alebo PCR test. Keby to fungovalo už minulého roku, nemuseli sme toľkí vo firme dostať covid...lebo som videl, že kto ma zdravotné problémy, ale nič som s tým nemohol urobiť. Jedine neísť do práce, ale to by som zas musel ísť na turnusy a to sa mi už nechce..na turnusoch by to bolo z hľadiska korony v práci to isté a navyše by som s tými nakazenými ľuďmi musel cestovať firemným autom(teraz chodím svojim autom) a bývať s nimi na ubytovni.
Naposledy upravil/-a jogo v Po 18 01, 2021 8:42 am, upravené celkom 2 krát.

pokus

Staci prestat sledovat fb a placovky. XY zlodejov sedi vo vazbe a zacinaju spievat, zakony sa prijimaju v principe dobre a prospesne (ten Holeho pokus snad hodia do kosa aj s nim) . V lete snad prestane byt hlavby problem korona a potom sa ukaze, ci chcu robit, alebo sa len urazat.

jogo

Nemám žiadny problém s touto tlačovou konferenciou Matoviča. Súhlasím s ním.
Mam problém z vytrhnutých informácii z tejto tlačovky inými mediami a napr. nadpisom tohto článku v Pravde. Ešte že tam dali to video z tej tlačovej konferencie, aby som si pozrel v akej súvislosti povedal tie výroky.

https://tv.pravda.sk/relacie/spravodajs ... vych-tvrdi

osamely chodec
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 2:57 pm
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa osamely chodec »

RADO, premier je saso , ale SMER aj Novy SMER su zlocinci a mafiani ... to snad nechces porovnavat.
Cena plynu može len stúpať. Jun 2009, December 2011.
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.

Rado

Cítim sa horšie ako za čias SMERu lebo to celé svojim správaním ohrozuje. Prečítaj si čo o ňom napísal Peťo Cmorej. (mám to len sprostredkovane lebo nemám FB) Takto sa vrátia staré časy veľmi rýchlo a nič pre to ani robiť netreba. Stačí ho nechať nech pokračuje.

osamely chodec
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 2:57 pm
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Rado , stale ma okolo seba este minimalne 3 koalicnych partnerov, ktori mu pozeraju na prsty. Naozaj sa to neda zrovnavat. Inak ja som to o nasom premierovi zistil ked som ho volil, ked sa prvy krat dostal do parlamentu. Takze pre mna ziadna novinka, spraval sa vtedy tak, sprava sa aj teraz ,iba nebol premierom ,tak nebol az tak na vyslni. Ale stale lepsie ako mafiansky stat , kde sa slusny clovek bal za nazor a kde sa vrazdia s politickych dovodov ludia. Zial , zazil som meciarizmus , so sustakovymi mafianmi, zazil som smerakov s oblekovymi mafianmi a hadam by uz bolo dost. Tak neprivolavalme starych demonov. Inak pre mna osobne aj Sulik aj prezidentka velke sklamanie. Ale vravim zatial nekradnu a nevrazdia ludi.
Cena plynu može len stúpať. Jun 2009, December 2011.
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.

JUGGLER

Rado napísal:
Po 18 01, 2021 5:23 pm
Prečítaj si čo o ňom napísal Peťo Cmorej. (mám to len sprostredkovane lebo nemám FB) Takto sa vrátia staré časy veľmi rýchlo a nič pre to ani robiť netreba. Stačí ho nechať nech pokračuje.
Určite to bude dnes v TV správach....už to prebrali Denník N, Pravda atd..

https://www.topky.sk/cl/10/2041213/Soku ... adom-vlady

Ked Matovič bude vidieť viac kritiky v správach, hádam mu docvakne, že sa začína chovať ako diktátor. Dobre, že to vyšlo vonku cez Petra Cmoreja..., že to Sulík nevyhrocuje. Matovič je taký zvláštny druh narcistu...mozog sa mu zatemnil pozíciou premiéra...začína mi pripomínať Trumpa.
Najdôležitejšie je, že s novou vládou prišli zmeny o ktorých sme ani nesnívali. Špeciálny prokurátor v base...zamietol pod koberec okolo 90 káuz...nový generálny prokurátor...skorumpovaní sudcovia a policajti v base, Bodor končí, Kočner a Rusko natvrdo v base...reforma v justícii...po 12 rokoch betónovania Smerákov v každej mocenskej a kontrolnej pozícii si konečne môžu ľudia a podnikatelia vydýchnuť.. Tak som závidel Čechom ked pred rokmi rozviazali ruky polícii...Verím, že Matovič sa ukľudní a nejak to dotiahne - ešte tri roky. Škoda, že pandémia začala zúriť rovno po voľbách...všetci sme tak trochu vynervovaní a vyvedení z miery.

jogo

Re: COVID VAKCÍNA

Nechápem, ako môže byť Sulík proti celoplošnému testovaniu. Tuná som našiel výsledky obidvoch kôl celoplošného testovania. V druhom kole bol pokles pozitívnych ľudí minimálne o 50% vo všetkých okresoch, kde sa testovali obe kolá. Matovič ma pravdu, plošné testovanie pomáha v boji proti šíreniu corony a nechápem o čo ide Sulíkovi a SAS, že ho tak podrážajú !!

Predkolo Orava+ Bardejov: https://www.minv.sk/?tlacove-spravy&spr ... -tvrdosine

Prvé kolo: https://public.flourish.studio/visualisation/4214745/

Druhé kolo: https://public.flourish.studio/visualisation/4271332/

Vyberam okresy, kde prebehli 3 kolá povinného testovania. Pekne vidno ako počet pozitívnych testov klesal.

Námestovo....4.77%....1.8%....0.55%

Tvrdošin.......4.85%....1.99%...0.8%

Dolný Kubín...3.12%...1.42%...0.57%

Bardejov.......3.25%...1.67%...0.83%

JUGGLER

Re: COVID VAKCÍNA

Včera nebol proti. Ale povedal, že naposledy. Z médii vyplynulo, že všetci súhlasili, proti bola len Remišová.
Včera urobili takú dohodu o miernejšom plošnom testovaní. Odštartuje sa to ako miernejšie plošné, potom pôjdu podľa semaforu.

...,,celoplošné testovanie nebude také, aké bolo na prelome októbra a novembra, keď sa v rozpätí troch dní sústredili milióny ľudí na malom mieste, aby podstúpili test. Tento rozdiel je vlastne to najlepšie, čo sa dá o čerstvo schválenom vládnom pláne plošného skríningu povedať.

Kritici stíchli. Len čo vláda okresala predstavu premiéra do podoby viacdňového testovania v existujúcich mobilných jednotkách, časť kritikov si vydýchla. Vyriešilo to dve hlavné výhrady k plánu Igora Matoviča: menšia koncentrácia ľudí zníži riziko infekcie počas čakania na testy a zároveň testovanie neodčerpá zdravotníkov z nemocníc,,.

https://dennikn.sk/2230498/newsfilter-m ... e/?ref=mpm

Vláda v nedeľu po týždni diskusií rozhodla o tom, že uskutoční od 18. do 26. januára kontinuálny dobrovoľný skríning na celom Slovensku, ktorý má ukázať celoplošnú situáciu s pandémiou.

Podľa výsledkov pretestovania sa má Slovensko rozdeliť na 37 horších a 36 lepších okresov s tým, že v tých horších sa bude skríning opakovať. Vláda tiež rozhodla o tom, že predlžuje zákaz vychádzania do 7. februára.

Po 27. januári má byť podmienkou cesty do práce negatívny antigénový alebo PCR test, rovnako aj pre pobyt v prírode. Podmienka sa však nebude týkať mládeže do 15 rokov a seniorov nad 65 rokov ani ťažko zdravotne postihnutých.

Glogol

JUGGLER napísal:
Po 18 01, 2021 6:55 pm
to vyšlo vonku cez Petra Cmoreja...,
Zacinam chapat preco Matovic ma rad Kolara. Nevynasa z kuchyne.

Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"