Slovenská politika

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jonatanus »

Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Coudy »

Už se perou? :D
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Andrej »

Coudy napísal:Už se perou? :D
Nic z toho nebude. Len presunuli zaujem medii a verejnosti na "akoze vladnu krizu", a uz nikto nehovori o inych aferach. Celkom dobra taktika, akurat ich prezradza prilisna Vladova ochota komunikovat s mediami a vysvetlovat krizu, za bezneho stavu ich len posle do riti... :wink:
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jonatanus »

Andrej napísal:Nic z toho nebude. Len presunuli zaujem medii a verejnosti na "akoze vladnu krizu", a uz nikto nehovori o inych aferach. Celkom dobra taktika, akurat ich prezradza prilisna Vladova ochota komunikovat s mediami a vysvetlovat krizu, za bezneho stavu ich len posle do riti... :wink:
tak to by som si nebol tak isty.. meciar vyzera uz jak uplny blbec a to som si neni isty ci by obetoval svoje ego koli takemuto divadielku.. a ak by sa ficovi podarilo ukradnut hzds tych par poslancov, z meciara sa stane bezvyznamy panak ktory bude odchadzat od nas a uz sa nikdy nevrati, lebo to bude konec hzds. a fico si moze vladnut sam s chudakom slotom pre ktoreho je dolezitejsia koalicia ako vlastne presvedcenie.

fico teraz hodne ziskal a moze este viac, meciar hodne stratil a moze este viac. to na dohodnute divadielko moc nevyzera
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Andrej »

Podla mna vplyv nie je urceny tym ci Vlado je v parlamente alebo nie. Ti co maju naozaj vplyv nebudu chodit drat gate do parlamentu pod drobnohladom medii. Na to maju politikov, ktory hraju take noty ake dostanu. No a teraz hraju krizu, a kludne aj rozpad HZDS moze byt sucastou scenara, vsak no a co, fluktuacia :wink:
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jonatanus »

Andrej napísal:Podla mna vplyv nie je urceny tym ci Vlado je v parlamente alebo nie.
nie v parlamente ale vo vlade. si vo vlade = mozes kradnut, nesi vo vlade = nemozes kradnut (kradne niekdo iny). o tom je cela politika. cez koho, pre koho a jak kradnes je uz drhua vec, ale najprv sa musis dostat do vlady.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa BGuru »

Andrej to vystihol. Seda eminencia v pozadi je podstatna nie panaci vo vlade ci v parlamente ... ti su tam len pre divadlo naroda a pre dvihanie ruk, to ze si daco aj oni urvu to nic neznamena. Je to nic proti skutocnym a sofistikovanejsim kradeziam co sa do medii ani nedostanu ...
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jonatanus »

ti v pozadi maju rozdelene strany. jedny su za sdku, jedny za smerom, atd. ak smer nevyhra volby, resp. nedostane sa do vlady, ti zanim NEDOSTANU ANI PRD.

takze ak hzds zanikne, tie strany co su zanim a strkaju do nich peniaze (dalo by sa to nazvat investicie), maju problem a budu si muset hladat novu stranu.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa BGuru »

jonatanus napísal:takze ak hzds zanikne, tie strany co su zanim a strkaju do nich peniaze (dalo by sa to nazvat investicie), maju problem a budu si muset hladat novu stranu.
Co neni najmensi problem. Aj smer vznikol prave tak. "Investori" zacitili vodcu a bola strana.
Pekne figurky su veru za touto stranou ....
Pripadne opustia jednu a idu ku druhej.
Nic nove tu nevymyslime, proste takto to funguje. Vsetko je to len risk/reward tak ako pri trhoch.
Investori smeru zostali stale v "dlhych" nevzdavali sa a "uptrend" nastal. Sice to trvalo ale vyplatilo sa, no nie?
Ci tam bude Jano, vlado alebo ivan, v pozadi budu s mensimi obmenami vacsinou ti isti.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jonatanus »

BGuru napísal:Co neni najmensi problem.
problem to trocha bude, pretoze ti co su za ostatnymi stranami sa nebudu chcet delit o vynosy.. a bud stoho vznikne "dilluted eps" alebo niekdo sa tam dostane na ukor niekoho ineho.

takze tvrdim ze najdolezitejsi je clovek ktory dokaze vyhrat volby a zostavit vladu = fico ma hodnotu miliard.. tak isto jak meciar mal hodonotu miliard 94-98 a dneska je jeho potencial asi jak akcia dva dni pre krachom, hlboko pod P/B, same downgrades a turnaround v nedohladne.. pinkshits v dohladne

dokonca to neni ani potencial strany, ale vsetko na jednotlivcovi, pripadne 2-3ludoch. hzds bez meciara=0, smer bez fica=~0 (vzdy ked vidim v telke napr. caplovica nechapem co tam ten clovek robi, je vrcholne nesympaticky, nevie diskutovat, atd.. a to je v smere v podstate cislo 2)... co je sns bez slotu? takisto nic, takisto jak sdku bez dzurindu a miklosa (miklos je podla mna najlepsi slovenky politik co sa tyka "politickych kvalit" a mozno aj odbornych).. kdh nevie co so sebou, smk = madari+bugar premium

takze celkovo je slovenska politika mozno o 5 ludoch dokopy, zvysok je len nepodstatna omacka okolo.
ludia v pozadi su podstatny, ale tych si moze fico/dzurinda/atd vyberat (aspon nazaciatku, potom ked donho nainvestuju, uz tam su asi nake zavezky... ked fico "prehral" v 2002, ludia v pozadi nedostali naspet ani korunu a mohli len cakat do dalsich volieb.. teraz si staci pozret predstavenstva statnych firiem a kdo je vo vedeni uradov..)
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Andrej »

Ludia v pozadi nie su odkazani len na jednu stranu, nie su hlupi a tak diverzifikuju. Inac by boli vzdy odkazani len na kratkodobe obdobie ked su ich panaci vo vlade, co by bolo kratkozrake. Extremna moznost je diverzifikacia komplet cez vsetky vacsie strany, potom je uz konkretna vlada uplne nepodstatna, a hra je len o tom aby sa pozornost verejnosti a medii zameriavala kam treba, resp. nezameriavala kam netreba.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jonatanus »

Andrej napísal:Ludia v pozadi nie su odkazani len na jednu stranu, nie su hlupi a tak diverzifikuju. Inac by boli vzdy odkazani len na kratkodobe obdobie ked su ich panaci vo vlade, co by bolo kratkozrake.
o kolkych konkretnych pripadoch vies? ja viem o jednom nie-celkom-bezvyznamnom cloveku, ktory ma za dzurindu=0, za smeru=vsetko. a ver tomu ze vela mocnejsich v tom pozadi neni, takze dost pochybujem ze to ma niekdo velmi diverzifikovane..

vid zdravotne poistovne.. niekomu sa "pokazil" dobry kseft.. dssky podobne
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Andrej »

Ano, par obchodov sa zmeni zmenou vlady, ale staci sledovat media - velka vacsina velkych obchodov fici nerusene dalej bez ohladu na to aka farba sa tvari ze tu vladne. Napriklad take banky, poistovne, financne institucie - menia sa nejako zasadne ich zisky zmenou vlady? Menia sa len reci okolo, ale pozri si vyrocne spravy. V globale 99% velkeho businessu nema problem, iba ti co nediverzifikuju si mozno natlcu. :D Pod velkym businessom myslim business radovo v stovkach miliard, nie ze niekto nedostane statnu zakazku za 2 miliardy lebo mu odisiel kamos z ministerstva :wink:
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jonatanus »

Andrej napísal:Napriklad take banky, poistovne, financne institucie - menia sa nejako zasadne ich zisky zmenou vlady?
no ja som hovoril o tunelovani statnych podnikov a statu celkovo, na to aby banka fungovala nemusi platit politikov..

ale ked uz si to spomenul, tak:
banky - kdo im chcel zvysit dane?
poistovne - zdravotne prisli o zisk
financne institucie - myslis ako napriklad penta? tak to snad nemyslis vazne ze maju za kazdej vlady rovnako zaujimave ksefty.. alebo dss ktore by fico najradsej cele zrusil?
Pod velkym businessom myslim business radovo v stovkach miliard, nie ze niekto nedostane statnu zakazku za 2 miliardy lebo mu odisiel kamos z ministerstva :wink:
stovky miliard? kdo tu robi biznis za stovky miliard?


ja hovorim o tom, ze ty si zalozis stranu, ja ti dam peniaze, ty vyhras volby a za odmenu mi dohodis par kseftov.. bohate mi bude stacit aj ta "smiesna" 2 miliardova zakazka, ja som skromny chlapec
Používateľov profilový obrázok
Keni
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po 19 02, 2007 12:27 pm
Bydlisko: Dublin
Kontaktovať používateľa:

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Keni »

heh, diskutujeme tu o investovani, no tento vikend nam to teda pekne ukazali. Ani nevedia ako a prisli k milionom :)

Takychto tu treba na forum, co to vedie zo 47SK na par tisic za 5 rokov :)
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa BGuru »

Aj ja si chcem kupit za 2 kila muky meter stvorcovy na vinohradoch :mrgreen:
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa BGuru »

jonatanus napísal: o kolkych konkretnych pripadoch vies? ja viem o jednom nie-celkom-bezvyznamnom cloveku, ktory ma za dzurindu=0, za smeru=vsetko. a ver tomu ze vela mocnejsich v tom pozadi neni, takze dost pochybujem ze to ma niekdo velmi diverzifikovane..
pozri si blizsie aktivity Sirokeho a zbadas ...
pozri si byvaleho casnika V.Poora a najdes tiez vela prikladov

to su znami politicky "portfolio manageri".

Strany su tuna pre plebs a pre media. V kancelariach NR a na urade vlady sa robia slusne ksefty, vacsina su kamarati bez ohladu na farbu tricka. Vynimkou boli azda len komunisti, ktori ani nevedeli ako sa tam dostali :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa filip glasa »

Široký a Poor predsa vsadili na Smer?
Ak by zostala bývalá vláda, tak by sa k veľa veciam nedostali.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa BGuru »

Poor dost naivestoval este za Vlada a 8 rokov diety len pomohlo dat si prestavku, no nie?
Sirokemu je dobre za kohokolvek ....
ved nakoniec ani za byvaleho rezimu sa nemal zle.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa filip glasa »

Širokému je dobre stále, ale štátne zakázky mu prischli až teraz. Nie za dzurindu. Domy pre kórejcov pôvodne mala stavať JandT tuším a nie Široký napríklad.
JT, Pente pár kšeftov padlo s príchodom Ficom, ale zle na tom určite nie sú. Za dzurindu by mal Široký aj Poor menej a oni viac.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jonatanus »

BGuru napísal:pozri si blizsie aktivity Sirokeho a zbadas ...
pozri si byvaleho casnika V.Poora a najdes tiez vela prikladov
k comu konkretne sa dostali za dzurindu?
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa BGuru »

Nemysli, ze tuna na verejnom fore budem na povel o vsetkom a do detailov, sice anonymne pod nickom ale nie som na hlavu spadnuty. O niektorych veciach mozu novinari len snivat ...

Mimochodom preco to davas do polohy miki vesrus robo? Co tuna nik iny nie je?
Tito pani sa neobjavili na scene len nedavno len preto, ze robo vyhral volby.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jonatanus »

BGuru napísal:Nemysli, ze tuna na verejnom fore budem na povel o vsetkom a do detailov
na povel? :roll: ale s argumentami "vsetko viem ale nic nepoviem" tato diskusia nema moc velky zmysel..

a tazko ti budem verit ze sa siroky dostal za dzurindu k nejakym super miliardovym vladnym zakazkam/tunelom..
Mimochodom preco to davas do polohy miki vesrus robo? Co tuna nik iny nie je?
tak sa bavme o tom k jakym vladnym kseftom sa teraz dostane smk..
Tito pani sa neobjavili na scene len nedavno len preto, ze robo vyhral volby.
co to ma spolocne s tym o com sa bavime? hovorim ze volby vyhra fico - ku vladnym zakazkam sa dostanu jeho "sponzori", volby vyhra dzurinda, k zakazkam sa dostanu jeho "sponzori". (plus dalsie strany z koalicie samozrejme)

a dalej tvrdim ze dzurindovy sponzori su iny jak ficovy sponzory, ze to maju rozdelene a ne diverzifikovane.

uz si pocul ze by niekdo povedal "...podnikatel blizky sdku a smeru..."?

alebo snad v cechach ma cssd a ods tych istych "sponzorov"?
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa BGuru »

Ty to vidis prilis cierno-bielo a bohuzial iba cez parlament, takze naozaj to nema zmysel dalej rozvadzat, kazdy mame svoj pohlad, svoje informacie a svoje zdroje z ktorych sme informovani a tak to asi ma byt ;)

Nezabudaj, ze okrem parlamentu mame este samospravy a uzemne celky a tam su vysoke karty tiez rozdane ...
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jonatanus »

BGuru napísal:Nezabudaj, ze okrem parlamentu mame este samospravy a uzemne celky a tam su vysoke karty tiez rozdane ...
to uricte ano, ale to uz je "low-end" politika kde to neni az tak o strane a nakonec podplatit starostu moze bar do...

ale to su neporovnatelne veci s privatizaciou za meciara a podobne, kde sa carovali z par korun miliardove majetky
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Bebe »

..vskutku na pobavenie:
Návrh Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR, ktorý obsahuje iba jeden novelizačný bod, prerokúvajú zákonodarcovia v skrátenom legislatívnom konaní. Jediným cieľom navrhovanej úpravy je odstránenie povinnosti úradného overenia podpisu pri žiadosti o výstup z 2. dôchodkového piliera.
Ministerka práce Viera Tomanová zdôvodňuje skrátené legislatívne konanie ústavným právom, ktorým je právo na zabezpečenie v starobe.

Poslanci Národnej rady (NR) SR napokon na tretí pokus posunuli do 2. čítania návrh novely zákona o starobnom dôchodkovom sporení. Za hlasovalo všetkých prítomných 76 zákonodarcov. Pri prvom ani druhom hlasovaní nebol v sále prítomný dostatočný počet poslancov.
zdroj:bleskovky.sk
..
Radičová považuje za neuveriteľné, že parlamentom neprejde návrh, ktorý má ochrániť občanov, aby sa nemohla stať chyba, zneužitie či podvod. „Potom neviem, ako vážne brať vyjadrenia, že ide o ochranu a bezpečnosť občanov,“ dodala.
..
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
veritel

Re: Kandidát s ľudskou tvárou

Príspevok od používateľa veritel »

komentar som chcel postnut, nie diskusiu

takze este raz ;)

http://www.aktuality.sk/spravy/komentar ... i-premier?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa filip glasa »

"preklepy" v územnom pláne pre Bratislavu
http://reality.etrend.sk/126771/realitn ... -na-dunaji
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa lewo »

dokonca to neni ani potencial strany, ale vsetko na jednotlivcovi, pripadne 2-3ludoch. hzds bez meciara=0, smer bez fica=~0 (vzdy ked vidim v telke napr. caplovica nechapem co tam ten clovek robi, je vrcholne nesympaticky, nevie diskutovat, atd.. a to je v smere v podstate cislo 2)... co je sns bez slotu? takisto nic, takisto jak sdku bez dzurindu a miklosa (miklos je podla mna najlepsi slovenky politik co sa tyka "politickych kvalit" a mozno aj odbornych).. kdh nevie co so sebou, smk = madari+bugar premium

takze celkovo je slovenska politika mozno o 5 ludoch dokopy, zvysok je len nepodstatna omacka okolo.
ludia v pozadi su podstatny, ale tych si moze fico/dzurinda/atd vyberat (aspon nazaciatku, potom ked donho nainvestuju, uz tam su asi nake zavezky... ked fico "prehral" v 2002, ludia v pozadi nedostali naspet ani korunu a mohli len cakat do dalsich volieb.. teraz si staci pozret predstavenstva statnych firiem a kdo je vo vedeni uradov..)[/quote]

Myslím, že si na pár ľudí zabudol napr. Lipšic, Mikuš, Palko...
AllHugo-Rex
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Ut 19 02, 2008 12:37 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa AllHugo-Rex »

Každá politická strana funguje, ako kult. HZDS má Mečiarov kult, SDKU ma už Dzurindov kult no atď.. No neviem či tí lídri politických strán sú vodcovia, alebo maskoti...
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa lewo »

AllHugo-Rex napísal:Každá politická strana funguje, ako kult. HZDS má Mečiarov kult, SDKU ma už Dzurindov kult no atď.. No neviem či tí lídri politických strán sú vodcovia, alebo maskoti...
Môj osobný názor je: Mečiar bol líder no teraz je už len maskot, Fico je ťažký omyl a Dzurinda je Pán politik v tom smere, že je schopný politických kompromisov a tým zjednotiť množstvo strán za účelom dosiahnutia prioritného cieľa. Zatiaľ je (žiaľ) na Slovenskej scéne jediný.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jonatanus »

lewo napísal:Môj osobný názor je: Mečiar bol líder no teraz je už len maskot, Fico je ťažký omyl a Dzurinda je Pán politik v tom smere, že je schopný politických kompromisov a tým zjednotiť množstvo strán za účelom dosiahnutia prioritného cieľa. Zatiaľ je (žiaľ) na Slovenskej scéne jediný.
meciar suhlasim, ale fico je tazky vitaz a dzurindovi to moc v poslednej dobe nejde, asi by bolo nacase dat pa-pa, akorat si neviem predstavit, kdo by mohol byt predseda sdku, miklos je dobry ale asi ne uplne typ na predsedu, aj ked mne by to nevadilo...

ale pri tom jak je na tom dneska smk, kdh a aj sdku teraz co liska vytahuje te... vseliake veci.. fico sa nemusi ani moc snazit aby mal milion%.
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa lewo »

fico sa nemusi ani moc snazit aby mal milion%.[/quote]

Všetci sa modlime aby Fico nemal milion% bo beda slovenskej ekonomike!!! Veď sľuboval aké on má super riešenia, ale čo dokázal naozaj??? Nejak rýchlo nám vyprcháva ekonomický rast do budúcich rokov to ani ľuďom moc neprilepšil. Ja osobne by som bol najradšej, keby sa pravica dohodla na vládnutí s lavicou aby boli reformy, ale s ľudskou tvárou.
AllHugo-Rex
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Ut 19 02, 2008 12:37 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa AllHugo-Rex »

lewo napísal:Všetci sa modlime aby Fico nemal milion% bo beda slovenskej ekonomike!!!
Asi tak rok späť som bol na akom si školení a prednášajúci porovnal Ekonomiku so záhradou. Slovenská ekonomika je pole neorané a prave preto je tu na priestor pre zasadenie investícii. Západné ekonomiky prirovnal k rozvinutým ovocným sadom, kde už nie je priestor pre sadenie investícii... Národ si sám vybral:"Najlepšie je urobiť z capa záhradníka!!!"...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa filip glasa »

lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa lewo »

smk kludne so smerom aj HZDS

No ja by som bol veľmi nerád, keby som videl v koalícii smk. Podľa mňa je to protiústavná strana i keď pána Bugára mám veľmi rád. No žiaľ stojí na nesprávnej strane. Proste maďarská politika nemá čo hľadať v slovenskom parlamente. Radšej končím, lebo sa zbytočne začnem rozplývať nad nerozumom v slovenskej politike a ZATIAĽ je to zbytočné.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa filip glasa »

protiústavná strana
prosím ťa v čom? tu som nič také nenašiel: http://jaspi.justice.gov.sk
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa lewo »

prosím ťa v čom? tu som nič také nenašiel: http://jaspi.justice.gov.sk[/quote]

No ak je medzi prvoradým záujmom SMK aby sa občania Slovenskej republiky s maďarskou národnosťou učili v maďarskom jazyku a bojkotovali testy deviatakov z dôvodu, že to je nefér voči týmto akože Maďarom, lebo oni nemôžu predsa robiť rovnako ťažké slovenské testy ako žiaci zo škôl s vyučovacím jazykom Slovenským a to spravili Slováci zle tak potom pardon, ale nejedná sa tu náhodou o rozvracanie národnej a územnej celistvosti Slovenskej republiky :idea: Takýchto príkladov by som vedel určite nájsť viac, ale snažím sa na to čo najskôr zabudnúť, lebo v politike sa ja presadiť nemôžem a tak je to pre mňa strata koncentrácie na obchodovanie :wink: No je mi veľmi ľúto, že pán Slota s vládnym zložením terajšej koalície nieje schopný presadiť mimo ústavnosť SMK a tak strašne by si to prial. Tak beda Slovenskému národu keď si takto nechá v tichosti odňať územia i keď nie oficiálne :roll: PS: raz sa mi osobne stalo keď som bol v jednej nemenovanej dedinke blízko pri Rožňave so 100% "maďarským" obyvateľstvom, že sa po maďarčine v amplióne slovenčina neozvala ani omylom!!! Nieje to náhodou dané zákonom, že slovenčina tam bude aj keby boli všetci hluchonemí???
veritel

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa veritel »

http://www.sme.sk/c/3753991/Videokoment ... akter.html

"Peter Schulz si myslí, že návrh Daniela Lipšica, aby sa opozičné strany zaviazali po voľbách 2010 nespolupracovať so Smerom, je najcennejším nápadom zo strany opozície od posledných volieb.

To, že všetky tri opozičné strany odmietli návrh Daniela Lipšica, hodnotí Peter Schutz ako "obrovské zlyhanie a dôkaz toho, že dôveryhodná opozícia na Slovensku zanikla". Opozičné strany na Slovensku "stále myslia na účasť vo vláde a nemajú chrbtové kosti ani charakter", dodáva Peter Schutz."

dzuri dzuri dzon a dzuri dzin dzonda
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"