Slovenská politika

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
brassy
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št 12 11, 2020 12:07 pm

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa brassy »

https://www.tyzden.sk/podlampou/70126/p ... a/?ref=kat

Kazdemu koho zaujimaju skor data nez facebookove vylevy pacienta c.1 odporucam tento rozhovor.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Martin7 »

Tiež pridám dva linky, jeden je Hríb, druhý Radičová, minimálne tú Radičovú treba vypočuť celú, najmä neskôr je to zaujímavé.

https://www.youtube.com/watch?v=i4SPkZLkDHo
https://www.youtube.com/watch?v=sTuWuAg ... e=emb_logo
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Smutná diskusia v ktorej si tu dávame 50 min. linky...ved si vypočujte, aby ste sa niečo dozvedeli... S tým Hríbom 37 min. som sa snažil sústrediť, ale som sa nedozvedel nič...a to nevravím, že je to analýza od človeka ktorý po nevydarených analýzach už raz odstúpil...

Ked minimálne 40 min. Radičovú sa oplatí vypočuť...nemohol by si tu dať 30 sekundový výcuc, čo ťa tak zaujalo?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
brassy
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št 12 11, 2020 12:07 pm

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa brassy »

JUGGLER napísal: Pi 15 01, 2021 11:48 pm Smutná diskusia v ktorej si tu dávame 50 min. linky...ved si vypočujte, aby ste sa niečo dozvedeli... S tým Hríbom 37 min. som sa snažil sústrediť, ale som sa nedozvedel nič...a to nevravím, že je to analýza od človeka ktorý po nevydarených analýzach už raz odstúpil...

Ked minimálne 40 min. Radičovú sa oplatí vypočuť...nemohol by si tu dať 30 sekundový výcuc, čo ťa tak zaujalo?
Tak ten clovek neodstupil kvoli nevydarenej analyze, jeho odchod bol planovany, nehovoriac o tom ze nevydarene analyzy v tom case vychadzali na celom svete takze by som tomu neprikladal ziadnu vahu, bola to skor charakteristika doby ked sa o viruse a jeho sireni nevedelo nic.

Ja som sa z toho videa ale tiez nic nedozvedel lebo to, ze Matovic ma nulovu schopnost sebareflexie (co potvrdil aj vcera kedze po vlade kde nedotiahli dohodu povedal - moj nazor je nemenny - tak tomu sa hovori pozicia pred diskusiou), nie je ochotny pocuvat ludi co su odbornici na danu problematiku a kazdy svoj pruser vie jedine tak hodit na niekoho ineho - to vieme davno. Ja tomu rozumiem, cely zivot tak funguje, on to inak asi nevie. Nemali by sme sa na neho hnevat. Asi nejaka blba vychova, mamickin maznacik co mu vzdy cely svet ublizoval a jeho ego je take velke ze chrani samo seba tym ze si to vzdy dokaze odovodnit a najst vinnika mimo seba. Ked uz sme na fore o investovani, mozno keby si nechal obcas poradit tak tych 10 mega co investovala “pavlinka” do archy by tiez dopadlo celkom inak....

A nie, nechcem ani Fica ani jamky ani nackov. Ale ja som to hovoril uz davno (mimochodom Bugar tiez 😃) a pred volbami takisto ze Matovic je a vzdy bol chuj grande nekompetenty a osobnostne nevybaveny na vladnutie. Ale slovac sprosta si zvolila take pomery v parlamente ze tento podpriemerne vzdelany a rozhladeny demagog je premier. Tak nech...
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Matovicovi je jasne ze ako premier zlyhal a zaroven vidi ze Sulik ma vysoku popularitu, takze ho moze vo funkcii v buducnosti lahko nahradiť. A to by Matovicove ego nestrávilo, preto sa snazi teraz Sulika ociernit pri kazdej prilezitosti a zbavit sa ho. Matovic Sulikovi nikdy neodpusti ze ho vyhodil zo strany a snazi sa mu to nejako oplatit.
Chybu urobili volici, ktori narychlo a slepo urobili zo skoro bezvyznamnej opozicnej strany vitaza volieb a nedoslo im ze šašo-jašo Matovic tym padom sa stane skoro isto aj premierom.
Ja som volil Sas a ale v podstate som nemal nič proti Matovicovi, aj keď tie jeho spôsoby boli nestandardné uz od zaciatku. To predsa nie je hanba priznat si ze clovek nema na to byt premierom a odstupit. Vazime si ho za to co urobil v boji proti Fikovi a jeho bande, ale svojich 5minut slavy uz dostal a treba sa pozerat dopredu.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 146 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Glogol »

Stacilo by ak by si vedla seba na tlacovku postavil aspon jedneho jedineho renomovaneho odbornika, vedca co by tiez povedal ze plosne testovanie je najlepsie riesenie momentalne. Ak taky existuje.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Smatana z Hríbom rozoberajú ako sa situácia zhoršila, ale nepovedali, že Sulík zdrhol do Dubaja a nebol ani na jednom zasadaní vlády od 16 decembra. Rozoberali, prečo Sulík nezohnal testy 1 a pol mesiaca? Z Dubaja sa asi ťažko vybavujú veci:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sulíka sme zachytili na viedenskom letisku, kde si vykračoval zamaskovaný s kuframi. Na Slovensku zatiaľ v tom čase písal svoj status na sociálnej sieti premiér Igor Matovič (47), ktorý na ňom nenechal ani suchú nitku. Obviňuje ho, že kým na Slovensku zúri pandémia, on má „na háku a dovolenkuje si“. Šéfa liberálov viní aj zo zbabraného nákupu antigénových testov, ktoré mali pred sviatkami zachrániť životy aj ekonomiku.

Nový Čas Sulíka zastihol pri návrate z dovolenky na viedenskom letisku Schwechat. Na našu otázku, či tam bol dovolenkovať alebo pracovať, neodpovedal. Rovnako ani na to, či ho čaká karanténa, keďže Dubaj je na zozname červených krajín a po návrate z neho čaká občanov domáca izolácia a najskôr na piaty deň test.

Premiéra Matoviča jeho dovolenka počas zúriacej pandémie nahnevala natoľko, že ho opäť verejne zvozil pod čiernu zem. Kritizuje ho za to, že aj keď Ústredný krízový štáb v novembri rozhodol, že pred Vianocami bude plošné testovanie, tak nezaobstaral testy. „Vláda poverila ministra hospodárstva, aby urýchlene nakúpil potrebné testy. Nasledovala spŕška výhovoriek, ako to on urýchlene urobiť nemôže... Až prebehla prečudesná a podozrivá ‚súťaž‘...,“ hovorí Matovič s tým, že na Slovensko prišla zatiaľ len tretina z testov, čo považuje za strašnú hanbu a zlyhanie.

Dôsledkom je podľa premiéra katastrofa v nemocniciach. „Tisícky mŕtvych... Ale pán minister to má totálne na háku a nie je prítomný už na štvrtom zasadnutí vlády od 16. decembra v rade,“ uzavrel Matovič. Minister hospodárstva sa na verejnosti ukázal naposledy v polovici decembra, keď sa ohlasovalo sprísnenie opatrení počas Vianoc.

Pobyt priznal

Sulík sa netajil tým, že je v zahraničí s rodinou. Podľa našich informácií tam bol s partnerkou Alexandrou aj dvomi menšími deťmi. Po stredajšom rokovaní vlády, kde sa riešila katastrofická situácia v Nitre, sa bránil slovami, že aj keď na vláde nebol, uznesenie vlády si prekonzultovali vopred. Vo štvrtok priznal, že Vianoce a Nový rok trávil s rodinou v zahraničí.

https://www.cas.sk/clanok/1071993/sulik ... si-uzival/

--------------------------------------------------------------------------


Je neprijateľné ako Matovič takto prehnane reagoval na Sulíka, ale chápem, že ho má plné zuby. A to som ani nevedel, že Sulík si válal gule v exotike kým polka vlády schytala covid ..Pred Vianocami bola patová situácia...ľudí nemôžeš zavrieť doma..zhromaždujú sa a nakupujú... V tej situácii trebalo mať milióny testov a podmieňovať volný pohyb testovaním. No nemohli veľmi, lebo nebolo dosť testov. Tak bol lockdown.

Sulík od začiatku tejto vlády provokuje a správa sa neadekvátne. Povahu Sulíka vystihujú jeho ambície stať sa premiérom pred každými voľbami. A potom sa nevie zmieriť s tým, že by mal držať balóniky.

Tak to bolo aj pred volbami 2020. Vo voľbách mala SaS 6,2 %...ledva sa dostala do parlamentu... Ale Sulík chcel byť predsedom parlamentu, prípadne ministrom financií. Pritom keby bol charakter, mal zložiť funkciu šéfa strany , lebo ten výsledok bol fiasko. Matovič mal 25%.

Čakal som, že Oĺano bude mať problémy so stranou Za ľudí, alebo s Borisom Kolárom. Som šokovaný, že znova je to Sulík, ktorý bol stredobodom pozornosti v Radičovej vláde a teraz pokračuje rovnako. SaS mohla byť úspešná strana, ale so Sulíkom nikdy nebude. Vyštval z vlastnej strany desiatky schopných ľudí a rovnako ako Matovič nemá na to, aby dokázal riadiť štát. SaS som volil v 2010, ale kým tam bude Sulík, tak už nemôžem. Volil som OĽano a manželku som nahovoril aby volila SaS.

Najlepšie by bolo keby obidvaja psychopati odstúpili zo svojích funkcií. To by sa mi najviac páčilo. Keby Sulík našiel v sebe toľko sebareflexie a odstúpil by aj z čela SaS , tak by som sa nebál ani predčasných parlamentných volieb. Vyhrala by ich SaS.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

Trumpeta1978 napísal: So 16 01, 2021 10:02 am Matovic Sulikovi nikdy neodpusti ze ho vyhodil zo strany a snazi sa mu to nejako oplatit.
Tak túto časť histórie si bufeš musieť doštudovať.
Prvý krát som Matoviča registroval ako oznámil, že mu núkali peniaze, aby povalil novú vládu. Už vtedy som pochopil, že je trafený. Potom padli facky v parlamente, na partnera z kandidátky (Poliačik SaS) vysypal injekčné striekačky, nahral si zmanipulovaný rozhovor s Procházkom, ktorý hneď zverejnil a nahral body Ficovi v kandidatúre na prezidenta...proste ideálny partner na spoluprácu. Povedz mu niečo mrdzi štyrmi očami a nájdeš to na FB a v novinách.
Musím to vydržať tri roky a možno sa už nedostane do parlamentu.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Rado

áno tie udalosti sa udiali, vieme o nich a iba to potvrdzuje, že Matovičove správanie nie je, slušne napísané- "štandardné". Ludia ho volili lebo si donho projektovali vlastne detské spravanie svojho "ja". Lepsie by urobili keby vtedy dali hlas napr Sulikovi resp Sas, lenze ten je na nich prilis nudny. Volici su deti a hladaju šašov ktorí ich budu zabávať. Ale keď šašo dostane do ruky moc, tak to nie je dobry nápad. Pozícia krála a šaša sa v minulosti vzdy prisne oddelovala a vedeli preco.
Netvrdim že Sulík ma /mal byť premiérom, ale Matovič na tu poziciu zjavne nemá.
Naposledy upravil/-a Trumpeta1978 v Ne 17 01, 2021 8:17 am, upravené celkom 1 krát.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal: Ne 17 01, 2021 1:28 am nahral si zmanipulovaný rozhovor s Procházkom, ktorý hneď zverejnil a nahral body Ficovi v kandidatúre na prezidenta..
Zverejňovať sa môžu len tajné nahrávky prisluhovačov Smeru?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

Nie je podstatná nahrávka samotná, ale celé to hovorí o charaktere toho, kto to vymyslel. Stretneme sa, skúsim ťa naviesť otázkami kam potrebujem a potom to zverejním. K tomu treba pridať spôsob ako písal diplomovku, ako presúval firmu...
Pri spolupráci s takým partnerom (bez ohľadu na to, že to je Matovič) si jednoducho treba kryť chrbát. Je to ako v bájke o žabe a škorpiónovi.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
brassy
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št 12 11, 2020 12:07 pm

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa brassy »

JUGGLER:

Aj v pripade ze by som suhlasil uplne so vsetkym co si o Sulikovi napisal tak stale plati, ze Matovic je premier a je teda zodpovedny aj za Sulika. Ked ma vyhrady ma si to s nim bud vyriesit aby sa to neopakovalo alebo ho odvolat. A nerobi sa to cez facebook ani cez radio expres.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

brassy napísal: Ne 17 01, 2021 5:44 pm JUGGLER:

Aj v pripade ze by som suhlasil uplne so vsetkym co si o Sulikovi napisal tak stale plati, ze Matovic je premier a je teda zodpovedny aj za Sulika. Ked ma vyhrady ma si to s nim bud vyriesit aby sa to neopakovalo alebo ho odvolat. A nerobi sa to cez facebook ani cez radio expres.
Súhlasím. Preto som napísal, že to čo urobil Matovič je NEPRIJATEĽNÉ . Iste, Sulík začal špinil na vlastnú vládu, ale Matovič teraz robí to isté a ešte horšie... U mňa sa tým ako premiér i ako človek odpísal. Obidvaja sú u mňa odpísaní...

Katastrofa je v tom, že takmer všetci sú odpísaní...Ide len o to, aby svojími egami neodpísali zmenu, ktorú sme volili...

Rado napísal: Ne 17 01, 2021 10:10 am Nie je podstatná nahrávka samotná, ale celé to hovorí o charaktere toho, kto to vymyslel.
Samozrejme. Ale na druhej strane je lepšie 1x vidieť a urobiť si vlastný názor, ako 100x čítať ako napríklad Sulík musel 13x raňajkovať s Kočnerom...


https://youtu.be/91Q7xffyASU
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

Stále som mu to nezabudol, ale musím uznať, že od vtedy sa politicky posunul a hlavne vie priznať a uvedomiť si chybu. U premiéra to asi nebude možné. Včera Remišová nesúhlasila s vládnym návrhom, tak ju ako partnera zhodil, že asi čítala diskusie na internete. Stačilo povedať, že nesúhlasila a bodka. Je to škorpión ako sa patrí. Keď bude Pele robiť zber podpisov, tak neviem ako sa zachovám. Toho čo máme teraz mám po necelom roku už plné zuby a to som veľmi dúfal v zmenu aj keď som po voľbách vedel, že to bude ťažké. Som z toho nešťastný. Premiér je fakt desivý šašo.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal: Št 14 01, 2021 2:44 pm Je to IDIOT!
Rado napísal: Po 18 01, 2021 1:17 am Premiér je fakt desivý šašo.
Si všímam, že máš v poslednej dobe podobný slovník ako premier....
Ja som s ním spokojný, zlodeji sedia v base, čiže svoju hlavnú agendu plní dobre.
Včera ma potešili, že konečne zaviedli povinnosť, aby mal každý, kto ide do práce antigénový alebo PCR test. Keby to fungovalo už minulého roku, nemuseli sme toľkí vo firme dostať covid...lebo som videl, že kto ma zdravotné problémy, ale nič som s tým nemohol urobiť. Jedine neísť do práce, ale to by som zas musel ísť na turnusy a to sa mi už nechce..na turnusoch by to bolo z hľadiska korony v práci to isté a navyše by som s tými nakazenými ľuďmi musel cestovať firemným autom(teraz chodím svojim autom) a bývať s nimi na ubytovni.
Naposledy upravil/-a jogo v Po 18 01, 2021 7:42 am, upravené celkom 2 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Nemám žiadny problém s touto tlačovou konferenciou Matoviča. Súhlasím s ním.
Mam problém z vytrhnutých informácii z tejto tlačovky inými mediami a napr. nadpisom tohto článku v Pravde. Ešte že tam dali to video z tej tlačovej konferencie, aby som si pozrel v akej súvislosti povedal tie výroky.

https://tv.pravda.sk/relacie/spravodajs ... vych-tvrdi
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3795
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 124 times
Been thanked: 327 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa osamely chodec »

RADO, premier je saso , ale SMER aj Novy SMER su zlocinci a mafiani ... to snad nechces porovnavat.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

Cítim sa horšie ako za čias SMERu lebo to celé svojim správaním ohrozuje. Prečítaj si čo o ňom napísal Peťo Cmorej. (mám to len sprostredkovane lebo nemám FB) Takto sa vrátia staré časy veľmi rýchlo a nič pre to ani robiť netreba. Stačí ho nechať nech pokračuje.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3795
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 124 times
Been thanked: 327 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Rado , stale ma okolo seba este minimalne 3 koalicnych partnerov, ktori mu pozeraju na prsty. Naozaj sa to neda zrovnavat. Inak ja som to o nasom premierovi zistil ked som ho volil, ked sa prvy krat dostal do parlamentu. Takze pre mna ziadna novinka, spraval sa vtedy tak, sprava sa aj teraz ,iba nebol premierom ,tak nebol az tak na vyslni. Ale stale lepsie ako mafiansky stat , kde sa slusny clovek bal za nazor a kde sa vrazdia s politickych dovodov ludia. Zial , zazil som meciarizmus , so sustakovymi mafianmi, zazil som smerakov s oblekovymi mafianmi a hadam by uz bolo dost. Tak neprivolavalme starych demonov. Inak pre mna osobne aj Sulik aj prezidentka velke sklamanie. Ale vravim zatial nekradnu a nevrazdia ludi.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rado napísal: Po 18 01, 2021 4:23 pm Prečítaj si čo o ňom napísal Peťo Cmorej. (mám to len sprostredkovane lebo nemám FB) Takto sa vrátia staré časy veľmi rýchlo a nič pre to ani robiť netreba. Stačí ho nechať nech pokračuje.
Určite to bude dnes v TV správach....už to prebrali Denník N, Pravda atd..

https://www.topky.sk/cl/10/2041213/Soku ... adom-vlady

Ked Matovič bude vidieť viac kritiky v správach, hádam mu docvakne, že sa začína chovať ako diktátor. Dobre, že to vyšlo vonku cez Petra Cmoreja..., že to Sulík nevyhrocuje. Matovič je taký zvláštny druh narcistu...mozog sa mu zatemnil pozíciou premiéra...začína mi pripomínať Trumpa.
Najdôležitejšie je, že s novou vládou prišli zmeny o ktorých sme ani nesnívali. Špeciálny prokurátor v base...zamietol pod koberec okolo 90 káuz...nový generálny prokurátor...skorumpovaní sudcovia a policajti v base, Bodor končí, Kočner a Rusko natvrdo v base...reforma v justícii...po 12 rokoch betónovania Smerákov v každej mocenskej a kontrolnej pozícii si konečne môžu ľudia a podnikatelia vydýchnuť.. Tak som závidel Čechom ked pred rokmi rozviazali ruky polícii...Verím, že Matovič sa ukľudní a nejak to dotiahne - ešte tri roky. Škoda, že pandémia začala zúriť rovno po voľbách...všetci sme tak trochu vynervovaní a vyvedení z miery.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa jogo »

Nechápem, ako môže byť Sulík proti celoplošnému testovaniu. Tuná som našiel výsledky obidvoch kôl celoplošného testovania. V druhom kole bol pokles pozitívnych ľudí minimálne o 50% vo všetkých okresoch, kde sa testovali obe kolá. Matovič ma pravdu, plošné testovanie pomáha v boji proti šíreniu corony a nechápem o čo ide Sulíkovi a SAS, že ho tak podrážajú !!

Predkolo Orava+ Bardejov: https://www.minv.sk/?tlacove-spravy&spr ... -tvrdosine

Prvé kolo: https://public.flourish.studio/visualisation/4214745/

Druhé kolo: https://public.flourish.studio/visualisation/4271332/

Vyberam okresy, kde prebehli 3 kolá povinného testovania. Pekne vidno ako počet pozitívnych testov klesal.

Námestovo....4.77%....1.8%....0.55%

Tvrdošin.......4.85%....1.99%...0.8%

Dolný Kubín...3.12%...1.42%...0.57%

Bardejov.......3.25%...1.67%...0.83%
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Včera nebol proti. Ale povedal, že naposledy. Z médii vyplynulo, že všetci súhlasili, proti bola len Remišová.
Včera urobili takú dohodu o miernejšom plošnom testovaní. Odštartuje sa to ako miernejšie plošné, potom pôjdu podľa semaforu.

...,,celoplošné testovanie nebude také, aké bolo na prelome októbra a novembra, keď sa v rozpätí troch dní sústredili milióny ľudí na malom mieste, aby podstúpili test. Tento rozdiel je vlastne to najlepšie, čo sa dá o čerstvo schválenom vládnom pláne plošného skríningu povedať.

Kritici stíchli. Len čo vláda okresala predstavu premiéra do podoby viacdňového testovania v existujúcich mobilných jednotkách, časť kritikov si vydýchla. Vyriešilo to dve hlavné výhrady k plánu Igora Matoviča: menšia koncentrácia ľudí zníži riziko infekcie počas čakania na testy a zároveň testovanie neodčerpá zdravotníkov z nemocníc,,.

https://dennikn.sk/2230498/newsfilter-m ... e/?ref=mpm

Vláda v nedeľu po týždni diskusií rozhodla o tom, že uskutoční od 18. do 26. januára kontinuálny dobrovoľný skríning na celom Slovensku, ktorý má ukázať celoplošnú situáciu s pandémiou.

Podľa výsledkov pretestovania sa má Slovensko rozdeliť na 37 horších a 36 lepších okresov s tým, že v tých horších sa bude skríning opakovať. Vláda tiež rozhodla o tom, že predlžuje zákaz vychádzania do 7. februára.

Po 27. januári má byť podmienkou cesty do práce negatívny antigénový alebo PCR test, rovnako aj pre pobyt v prírode. Podmienka sa však nebude týkať mládeže do 15 rokov a seniorov nad 65 rokov ani ťažko zdravotne postihnutých.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 146 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Glogol »

JUGGLER napísal: Po 18 01, 2021 5:55 pm to vyšlo vonku cez Petra Cmoreja...,
Zacinam chapat preco Matovic ma rad Kolara. Nevynasa z kuchyne.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

cele to testovanie, co bude teraz aj co bolo predtym su malo efektivne nastroje. Ag testy sice ukazu ci si v tej chvili nakazeny, ale v pripade ak virus je este v skorom stadiu tak nie je detekovany. Takze clovek testom prejde s informaciou ze je "cisty" ale v skutocnosti sa mu plne rozvinie napr nasledujuci den a siri sa do okolia. Pripadne ho uz v case odberu rozvinuty ma, ale z nejakeho dovodu koncentracia virusu v mieste odberu je mensia ako je detekovatelny prah Ag testu./napr ked som bol na tom prvom povinnom teste tak odbery ako som videl na vlastne oci netrvali ani 5sekund, co dalej zvysuje nepresnost,potrebnych je podla vyrobcu aspon 10sekund/
Ag testy su oproti Pcr testom menej citlive co znamena viacej falosne negativnych pripadov.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Trumpeta1978 napísal: Ut 19 01, 2021 7:29 am cele to testovanie, co bude teraz aj co bolo predtym su malo efektivne nastroje. Ag testy sice ukazu ci si v tej chvili nakazeny, ale v pripade ak virus je este v skorom stadiu tak nie je detekovany. Takze clovek testom prejde s informaciou ze je "cisty" ale v skutocnosti sa mu plne rozvinie napr nasledujuci den a siri sa do okolia. Pripadne ho uz v case odberu rozvinuty ma, ale z nejakeho dovodu koncentracia virusu v mieste odberu je mensia ako je detekovatelny prah Ag testu./napr ked som bol na tom prvom povinnom teste tak odbery ako som videl na vlastne oci netrvali ani 5sekund, co dalej zvysuje nepresnost,potrebnych je podla vyrobcu aspon 10sekund/
Ag testy su oproti Pcr testom menej citlive co znamena viacej falosne negativnych pripadov.
To všetko, čo si napísal je možno pravda, ale napriek týmto nedostatkom Ag testov nám prax tzn. plošné testovanie ukázalo, že každým testovaním sa znížil počet pozítivne testovaných ľudí o polovicu. A to žiadný lockdown nedokáže, veď pozrime si štáty v EU. Lockdowny už máme v EU dosť dlho a korona moc neustupuje. Lebo lockdown (sedieť doma atd) a hygienické pravidlá(ruška, odstup, umývanie rúk atď) ľudia nedodržujú. Ale povinné testy neoblafneš, lebo ak si pozítivny, ohlásia ťa na hygiene a musíš ísť do karantény. Ak by si ju porušil a išiel do práce a tam sa niekto nakazil, tak dostaneš mastnú pokutu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

pokus napísal: Ut 19 01, 2021 8:17 am Ide totiz o to, ze stiahneme z obehu desattisice pozitivnych, ktori o tom ani nevedia.
Kde berieš tú istotu? Veď to nikto nekontroluje. Boli ľudia, ktorí neverili, že sú pozitívni a boli sa testovať viackrát. Druhá vec je, že veľa pozitívnych dostane papier, že sú negatívni.
Testovanie je cesta a nie cieľ. My zistíme číslo a spoliehame sa na to, že sedia doma. Čo nekontroluješ, neriadiš!
Test ti povie jednu vec...že v čase keď ti spravia ster si buď pozitívny alebo negatívny o päť minút to nemusí byť pravda. To je ako počítať zisky a mať otvorené pozície a peniaze na stole.
Na druhej strane, ak znížiš mobilitu a ju aj kontroluješ, tak sa vírus s istotou nemá ako šíriť. Testy nám pomohli tak, že deti sú už skoro rok doma.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3795
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 124 times
Been thanked: 327 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Rado co chces kontrolovat ? Ja sa ta opytam? pojdes na test , vysledok je ze si nakazeny , snad nechces aby ta niekto kontroloval ci pojdes do karanteny, ved mas rodinu, kamaratov , kolegov ... ak toto niekto urobi ze pokracuje nakazeny v zivote akoby sa nic nestalo, tak potom uz nemame co riesit. Druhu pozitivnu vec co ja vidim, je ze ta donutia ak chces chodit do pracovneho kolektivu mat ten test ze si v tom case a na tom mieste nebol akutne chori na covid, test odhali prave tychto vysokonalozovych roznasacov. A naozaj ked len 1/2 akutne odhalenych to plosne testovanie da do karanteny , tak reprodukcne cislo vyrazne klesne, ved to je iba matematika a exponencialna funkcia. Inak vidis na Slovensku obciansku volu policajne a vojensky kontrolovat mobilitu , lebo ja u liberalnych , komunistickych a fasistickych stranach ju nevidim...
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Už si pripadám ako novinár. :)
Tu je rozhovor Matoviča, kde spomína, že sa Sulík(resp. SAS) po prípadnom jeho odvolaní vyhráža rozbitím vlády s pomocou časti poslancov Za ľudí 18min
a vyjadruje sa k včerajšiemu statusu Peťa Cmoreja 32min

https://www.youtube.com/watch?v=a8yEN5iVbIc
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3995
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Nas vo fabrike behom mesiaca testovali antigenovymi testami 2 krat a nikto z pritomnych nebol pozitivny. Celoplosne testovanie ale malo byt dobrovolne, ale naozaj dobrovolne. Inak sranda, ze pozitivny test bude podmienkou len na "cestu do zamestnania" a nie na bytie na pracovisku. Zamestnavatelom tak pekne umyli ruky :) .
Je to taka zapadnarska prefikana totalita, zalozena na uskokoch, nepriamych hrozbach, schovana za pozlatko. Komunisti by aspon na rovinu povedali - pojdete sa vsetci otestovat, inak idete do basy a neschovavali by sa za tieto zapadnarske bullshity.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

Tak nech je testovanie dobrovoľné. Máš príznaky, bol si v kontakte s takou osobou, tak choď. Nežijeme v diktatúre ako píšete. Ja mám home office už skoro rok. Som na 100% negatívny. Musím ísť na testovanie aj keď som negatívny lebo neviem kedy budem musieť odbehnúť do práce. A ako ochránim kolegov, keď im ukážem budúci týždeň negatívny test zo včera? Majú istotu? Nič iné ako znížiť mobilitu nezaberá...okrem očkovania.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3995
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Rado napísal: Ut 19 01, 2021 12:41 pm Tak nech je testovanie dobrovoľné.
Keby si povazoval Slovakov za bandu primitivov, lahsie by ti prislo rozkazat im pod hrozbou pokuty ist sa otestovat.

Ale ved je to prkotina. Kedysi trebars ludom prikazali ist na 2 roky do kasarni pod hrozbou vazenia a ludia to prezili. Teraz ti pod hrozbou pokuty prikazu zniest 3 sekundy vatovu tycinku v nose a stazujes si.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Testovanie musí byť povinne. Vidieť to na príklade Nitry, kde boli 2 kola povinného testovania a v druhom kole bol pokles o 50% a Košíc, kde bolo testovanie dobrovoľné a v druhom kole nenastal žiaden pokles.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

Mne nevadí tyčinka v nose, ale ten nezmysel s celoplošným testovaním. To nie je len môj názor, ale aj názor odborníkov. Kto iný vo svete robí také manévre?...a sme pomaly najhorší zo všetkých krajín.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal: Ut 19 01, 2021 1:07 pm To nie je len môj názor, ale aj názor odborníkov.
Mňa si za podobné vyjadrenia nazval manipulátorom, pamätáš? Tak prečo ty manipuluješ?
Píš niektorí odborníci a ja ti odpoviem, že niektorí odborníci celoplošné testovanie doporučujú.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

jogo napísal: Ut 19 01, 2021 1:19 pm Mňa si za podobné vyjadrenia nazval manipulátorom, pamätáš? Tak prečo ty manipuluješ?
Píš niektorí odborníci a ja ti odpoviem, že niektorí odborníci celoplošné testovanie doporučujú.
Daj. BTW keď si ty písal svoj názor, tak si sa skrýval za množné číslo. Ja to na rozdiel od teba nerobím a tých odborníkov ti viem aj vymenovať.
Naposledy upravil/-a Rado v Ut 19 01, 2021 1:23 pm, upravené celkom 1 krát.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Čo mam dať?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

Napíš tých odborníkov, ktorí to schvaľujú. Okrem Krčméryho som iného nezachytil.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Keby si si pozrel videa Matoviča, ktoré som tu dal, tak by si sa dozvedel, ktorých odborníkov Matovič počúva a prečo ich počúva. Ty však nepočúvaš, čo hovorí Matovič, ty počúvaš len to, čo hovoria maisreamové media o Matovičovi.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

Matoviča počúvať nemôžem, to je fakt. Odborníkov si nedal, ale stihol si ma obviniť z manipulácie...čo je tiež fakt.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal: Ut 19 01, 2021 1:39 pm Matoviča počúvať nemôžem, to je fakt.
Tak s tým problémom ti ja nepomôžem, musíš sa obrátiť na iných odborníkov. :)
A že si manipulatívne zavádzal, to je tiež fakt.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"