Slovenská politika

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal: Ut 19 01, 2021 1:20 pm Daj. BTW keď si ty písal svoj názor, tak si sa skrýval za množné číslo. Ja to na rozdiel od teba nerobím a tých odborníkov ti viem aj vymenovať.
Slovo odborníci není množné číslo? A odkiaľ som mal vtedy informácie som ti tiež vymenoval.

p.s: Meniť resp. doplňovať príspevok už po odpovedi spoludiskutujúceho je nie práve slušné. To je tiež fakt.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

Musí to tak byť keď si to povedal. Som najväčší manipulátor na tomto fóre. Skrývam svoje názory za imaginárnu skupinu my. Ďakujem, že si mi to vysvetlil.
jogo napísal: Ut 19 01, 2021 1:51 pm p.s: Meniť resp. doplňovať príspevok už po odpovedi spoludiskutujúceho je nie práve slušné. To je tiež fakt.
Ja som ho doplnil v rovnakom čase ako si tam dal ty svoj príspevok. Stáva sa, tebe nie? Už na teba viac reagovať nebudem. Myslím, že to prospeje nám obom.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal: Ut 19 01, 2021 2:13 pm Musí to tak byť keď si to povedal. Som najväčší manipulátor na tomto fóre. Skrývam svoje názory za imaginárnu skupinu my. Ďakujem, že si mi to vysvetlil.
Ano, propaguješ názory skupiny ľudí, ktorí sú zodpovední za to, že ľudia všeobecne neberú vážne nariadenia vlády a tým nepriamo zhoršujú epidemiologickú situáciu u nás.
Ja som ho doplnil v rovnakom čase ako si tam dal ty svoj príspevok. Stáva sa, tebe nie? Už na teba viac reagovať nebudem. Myslím, že to prospeje nám obom.
Ano, stáva sa mi to. Len keby som si to spätne nevšimol, tak by to vyzeralo tak, ako to vyzeralo. Že sa vyhýbam odpovedi na nepríjemnú otázku.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 146 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Glogol »

pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal: Ut 19 01, 2021 2:13 pm Už na teba viac reagovať nebudem. Myslím, že to prospeje nám obom.
Beriem na vedomie a neočakávam odpoveď. Ale dám ti ešte odpoveď na predošlú otázku, lebo vtedy som v rýchlosti nevedel nájsť tu časť videa.
Matoviča počúvať nemôžem, to je fakt. Odborníkov si nedal
https://www.youtube.com/watch?v=a8yEN5iVbIc

Našiel som tu pasáž, kde sa Matovič vyjadruje k všetkým odborníkom a následne menuje inštitúcie, na zaklade ktorých odporučaní a analýz robia plošné testovanie. Je to od 4:30min do 10:30 min horeuvedeného videa. Tak si to skús vypočuť.
Ak by si fakt nemohol, tak ti tu veľmi v skratke napíšem, hoci to nerád robím, lebo vytrhávam vety z kontexu, že je to na rozhodnutie krízového štábu a inštitútu zdravotných analýz. Dôvod: inštitút zdravotných analýz ma dlhodobo najlepšie predpovede vývoja pandémie u nás, tak preto ich počúva. Odborníci, ktorých cituje maistream predpovedali v marci rádovo(tzn. 10x) väčšie čísla ako sme nakoniec mali. a mýlia sa v predpovediach naďalej. Preto ich neberie vážne... ospravdlňujem sa za moj výklad Matovičových slov, ale nechce sa mi tu robiť doslovný prepis jeho slov.
Podrobnejšie písať nebudem, to si už fakt pozri tých 6min videa.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

Môj pohľad na testovanie a šírenie vírusu je nasledovný (nie som epidemiológ a biológiu som v škole nemal rád):
Ak chceš zabrániť šíreniu vírusu, tak ten nemá mať prístup k novému hostiteľovi tzn. ľudia sa nesmú stretávať.
My (premiér) sme sa chceli vyhnúť úplnému zavretiu, tak sme chceli eliminovať iba nakazených. Testovali sme lenže testy nie sú 100% a nie všetci sa nechali otestovať. Vírus sa tak šíri ďalej a po čase znova naberie na sile. Stojí to veľa energie a peňazí. Efekt je vidieť u nás miestenka na slobodu to bohužiaľ nebola. Deti sú doma a nemocnice plné. Testovanie zabralo tam, kde sa skoro všetko aj zavrelo.
Je to to isté ako keď si môj kamarát liečil boľavý zub sám lebo mal strach zo zubára. Skúšal všetko ...klinčeky, alkohol iné recepty a nakoniec skončil u zubára. Otec sa ma pýtal prečo odmietam prvé plošné testovanie, či chcem, aby sme sa zavreli a skrachovali ako štát? A čo máme teraz? Stálo nás to veľa nákladov a sme zavretí.
Toľko môj pohľad na vec. Pre mňa je to nakupovanie do straty, keď už sme na finančnom fóre.
Môžete mi niekto, kto ste mali v škole biológiu radi napísať, kde vo svojom pohľade mám chybu a kde sa mýlim? Zatiaľ mi všetko vyšlo.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal: St 20 01, 2021 10:32 am
Ak chceš zabrániť šíreniu vírusu, tak ten nemá mať prístup k novému hostiteľovi tzn. ľudia sa nesmú stretávať.

Môžete mi niekto, kto ste mali v škole biológiu radi napísať, kde vo svojom pohľade mám chybu a kde sa mýlim?
Chybajú ti v prvej vete 2 slovíčka, nakazení ľudia nesmú nikoho stretávať.
Otec sa ma pýtal prečo odmietam prvé plošné testovanie, či chcem, aby sme sa zavreli a skrachovali ako štát? A čo máme teraz? Stálo nás to veľa nákladov a sme zavretí.
Mali sme pokračovať v plošnom testovaní a boli by sme na tom oveľa lepšie. Lenže odpor medii, opozície, časti obyvateľstva a SAS bol príliš veľký, nedalo sa to vtedy presadiť. Dúfam, že aspoň teraz to vyjde... :roll:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3995
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Rado napísal: St 20 01, 2021 10:32 am Môžete mi niekto, kto ste mali v škole biológiu radi napísať, kde vo svojom pohľade mám chybu a kde sa mýlim? Zatiaľ mi všetko vyšlo.
Je uplne irelevantne, ci sa mylis alebo nie. O zmysle/nezmyselnosti toho testovania sa bude meditovat este nasledujuce 3 roky = mlatenie prazdnej slamy v krcmach, televiznych debatach a pri recnickom pulte v parlamente.
Rozhodnutie uz bolo urobene a vyhlasene. Potencialne sankcie su zname. Kazdy sa musi zariadit sam za seba. Ti co su pri moci nejako rozhodli, ti co nie su pri moci sa musia tiez nejako rozhodnut, prihliadnuc na potencialne sankcie co im hrozia pri kontrole bez matia papiera pri sebe.
Frflat je dovolene.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

pokus napísal: St 20 01, 2021 11:41 am
A co sa dobrovolnosti tyka, ta nefunguje. (Nudzovy stav je prave o statnom donuteni)
Dobrovolne sa testuju prave iba ti najzodpovednejsi. Ostatna majorita na to kasle a ti najhorsi to este aj umyselne sabotuju a roznasaju, vid protesty a zjazd fasistov.
Takže testovanie má byť povinné a potom už free ride? To už nemusíme kontrolovať? Zhromaždenia niekto kontroloval? Na druhom testovaní som bol a modrý papierik stále nosím v peňaženke. Nikto ho odo mňa nechcel vidieť. Testovanie neznamená, že niekto na teba navlečie kondom. Povie ti, že v čase vyšetrenia si pozitívny alebo negatívny to je všetko.
Príklad: Dnes sa dám otestovať s výsledkom negatívny lebo som mesiac nikde ako so psom v noci nebol. Večer príde žena domov. (lekár ARO) Môžem ísť zajtra spokojne s modrým papierikom medzi ľudí? Mám istotu?
Dvojtýžďňový lockdown by nás stál veľa, ale takto krvácame postupne pomaly a deťom chýba už len rok a Vernemu sa splní ďalšia predpoveď. Podobne sa varí žaba. Pomalým zohrievaním vody.
Tak, ale ako píše Jaroslav...môžeme si pofrfľať. Riadi to človek, ktorý nerád dodržiava pravidlá, ale všetko robí Vlastnou hlavou. (podobnosť čisto náhodná)
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

pokus napísal: St 20 01, 2021 4:25 pm Co sa tyka pani manzelky na aro, to je presne ta osoba, ktora ak ma trochu rozumu predpokladam ze chodi 2x tyzdenne na antigenove testy. Ak nie, tak takym ludom nie je pomoci.
Povinné. Predtým PCR, teraz AG lebo je lacnejší.
Test ťa neochráni. Lockdown áno. PCR testy sa robia tým, ktorí boli v kontakte s nakazenou osobou a tam to zmysel má. Aký to má zmysel u ľudí, ktorí sú dobrovoľne v karanténe? To sú vyhodené peniaze. O.K. máš iný názor...zbytočne polemizovať.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3995
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja to beriem tak, ze zrejme antigenove testy su minimalne 15 krat lacnejsie a lahsie aplikovatelne nez PRC testy, tak asi by ma este viac hnevalo vyhadzovanie penazi na celoplosne PRC testovaniem aj ak by odchytilo o 50% viac nakazenych nez kolko odchyti antigenove plosne testovanie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3995
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Tu je typicky priklad:

Slovensko za nákup 14 nových F-16 vrátane komplexného prevádzkového zázemia, výcviku a zbraní zaplatilo 1,6 miliardy euro. Vláda SR najnovšie súhlasila s návrhom rezortu obrany na obstaranie 17 kusov 3D rádiolokátorov z Izraela. Ide o ponuku za obstarávaciu cenu 148,2 miliona eur.
Ked si to prepocitame na 5 milionov Slovakov, tak kazdy obcan SR vcetne najposlednejsieho romskeho chlapceka niekde v osade zaplati USA/Izraelu 350 EUR za tychto par skvelych kuskov vojenskej techniky, ktora bude strazit nas pokojny spanok.

Mozeme to kludne nazvat skrytou formou zdanovania nasej statnej pokladnice nasimi "ochrancami". Typicky poplatok "za ochranu" = vypalne. Diskutuju snad o tychto veciach volici cele dni a cele tyzdne? Nie. Budu sa radsej rozplyvat tyzdne pri diskusiach o nutnosti/nenutnosti celoplosneho testovania za par milionov EUR.

O dolezitych veciach rozhoduju bohati v pozadi. Nie "voleni zastupovia" - tym je dovolene rozhodovat a diskutovat o omrvinkach.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

sme sucastou organizacie Nato a ak chceme byt jej clenom aj nadalej, tak musime tomu aj nieco obetovat. Teraz je neskoro plakat. Apropo, ak by sme aj do NAto nikdy nevstupili, tak by sme aj tak museli skor ci neskor naliat pekny balik do armady, ktora je v stave, no nemozeme to takto verejne napisat, ale chapeme sa. Ono otazka by sa dala postavit aj tak, ci este mame vobec nieco co sa da definovat terminologicky ako regulerna armada. Nie papierove cisla ktore su velmi nizke, ale realna bojaschopnost.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3995
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Sme koloniou Bruselu, ktory je de facto koloniou USA. Kvalita nasej armady tomu zodpoveda, aj jej velenie a ciele; a bude uz aj jej predrazena vyzbroj. Len by nam to v telke mohli dookola pripominat miesto tych blbosti za par drobnych, o ktorych sa tam dookola dohaduju.

Nasa armada hra podobnu ulohu ako hrala Rumunska armada popri Wermachte snaziacom sa dobyt Stalingrad. Prisluhovaci podriadeni v konecnom dosledku prikazom Hitlera v tej dobe. Taka smutna je pozicia a odovodnenie existencie nasej sucasnej armady.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

To je údel malych a chudobnych narodov. Existuju samozrejme aj vynimky, ale tie su vzdy nieci vynimocnym podmienene.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

...a lockdown zabral. Jednoduché riešenia fungujú aj v tradingu.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal: So 23 01, 2021 12:17 pm ...a lockdown zabral. Jednoduché riešenia fungujú aj v tradingu.
Nehovor hop, kým nepreskočíš, aj v novembri po plošnom testovaní sme mali podobný pokles. Avšak teraz je pokles pozitívnych testov aj celosvetovo v downtrende, tak dúfajme, že najhoršie už máme za sebou.

https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

https://www.worldometers.info/coronavir ... /slovakia/

https://www.worldometers.info/coronavir ... de-graphs/
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

Ja myslím, že COVID už nezmizne a bude sa vracať. Časom zoslabne, dúfam.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 146 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Glogol »

Rado napísal: So 23 01, 2021 2:23 pm Časom zoslabne, dúfam.
Povodny wu-hansky urcite. Je smutne ako malo vieme o mutaciach ci uz britskej, ci juhoafrickej, ci dokonca som zachytil uz aj bavorsku ...
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 146 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Glogol »

este nedavno sa pisalo ze je nakazlivejsia ale nie smrtelnejsia. prd vsetci vedia.
https://svet.sme.sk/c/22580156/britska- ... l?ref=njct
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal: So 23 01, 2021 12:17 pm ...a lockdown zabral. Jednoduché riešenia fungujú aj v tradingu.
Tu vidíš, ako lockdown zabral.

https://www.topky.sk/cl/10/2045663/Najh ... esla-tesne

Po viac ako mesačnom lockdowne mame 20 okresov s viac ako 2% pozitivitou....asi ten lockdown nezaberá(pretože ho ľudia nedodržujú).
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

O tych mutaciach naozaj vela nevedia ani odbornici, este je na to skoro. Ale je pochopitelne, ze v pripade ked je lockdown a virus ma stazene moznosti prenosu, tak sa automaticky zacinaju selektovat ako uspesnejsie tie mutacie ktore su nakazlivejsie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Ja nenachádzam slov na niektorých novinárov...Matovičová tlačovka k skriningu.

https://www.youtube.com/watch?v=YKYQSHi ... e=youtu.be

Doporučujem pozrieť aspoň časť medzi 20-30 min, kde sa vyjadruje k "Datam bez pátosu" a ich odporučaniam, ktorých 18 okresov sa ma testovať namiesto plošného testovania.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ach ten Matovič...Znova mal pravdu. Ešte nech nás vyvedie z Covidu ako ten Mojžiš a potom môžu byť predčasne voľby. :)
Pele a Fico napravia ekonomiku a bude happy end. :beer:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: St 27 01, 2021 12:14 am Ešte nech nás vyvedie z Covidu ako ten Mojžiš
Ak by sme pokračovali v novembri v plošnom testovaní, tak si myslím, že by sme tu mali minimum covidu. Pretože po každom testovaní nam klesne počet pozitívnych na polovicu. Lenže Matovič není samovládca a ani druhé kolo teraz nebude povinné pre celé Slovensko, lebo to nedokáže Matovič presadiť, hoci je to potrebné. Škoda... :roll:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

1. predpoklad: AG testy sú veľmi spoľahlivé a kto je pozitívny, tak je. Kto je negatívny tak je negatívny.

2. predpoklad: Všetci pozitívne testovaní sú uvedomelí a sedia v izolácii.

Ak sú oba predpoklady správne, tak opakovaním testov vyhráme. Som za. 1. celoplošné testovanie ukázalo, že niektorý z predpokladov nie je správny.

https://www.cas.sk/clanok/1079701/znice ... isiel-sok/
AG testy sa používajú aj v nemocnici lebo sú lacnejšie. Predtým robili lekárom každé dva týždne PCR. (neviem, či platí pre všetky nemocnice)

Predpoklady sú podľa mňa povrchné a vychádzajú zo vzoru 3. predpokladu

3. predpoklad: Môžeš klamať. Diplomovú prácu stačí odovzdať, netreba ju vypracovať.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ďalšia záškodná a rozbíjačská akcia SaS: Nicholsonová a Cigániková včera vystúpili pred média a obvinili Remišovú zo strany Za ľudí, že vďaka nej Slovensko prišlo o 1mld. z eurofondov.

Šokujúce je, že obvinenie prišlo bez toho, aby sa vôbec pokúsili skontaktovať s koaličným partnerom a požiadať ministerku Remišovu o vysvetlenie !

https://www.topky.sk/cl/10/2055203/Slov ... to-odmieta


Následne Remišová i Matovič reagovali, že ide o klamstvo.

Veronika Remišová. „Neverila som vlastným očiam a ušiam, keď som dnes počula rozprávať europoslankyňu Luciu Nicholsonovú zo SaS, ktorá tvrdila, že Slovensko prišlo o 1 miliardu eur z eurofondov,“ uvádza s tým, že má s europoslankyňou korektný vzťah.

„Ešte na jar minulého roka sme na boj s Covid 19 presunuli 1,1 miliardy z operačných programov,“ vysvetlila a v príspevku rozpísala, kam peniaze jej ministerstvo presunulo.

„Podarilo sa ich zachrániť a neprepadol ani cent z Európskeho regionálneho fondu, ani cent z Europskeho sociálneho fondu, či z Kohézneho fondu,“ dodala Remišová.

Dnes Európsku komisia a Euroactiv potvrdili, že obvinenie nie je pravdivé.

P.S. Tipujem, že Sulík je schopný využiť svoje vyššie preferencie, rozbiť túto vládu ( za neustalého opakovania, že on nič nerozbíja, že on je tá obeť na ktorú útočia) a už sa v svojich snoch vidí na čele novej liberálnej vlády: SaS - Progresívne Slovensko - Spolu - Hlas + prípadne ešte niekto iný.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

JUGGLER napísal: Ut 09 02, 2021 8:39 pm Ďalšia záškodná a rozbíjačská akcia SaS: Nicholsonová a Cigániková včera vystúpili pred média a obvinili Remišovú zo strany Za ľudí, že vďaka nej Slovensko prišlo o 1mld. z eurofondov.
Myslím, že niektorí ľudia by v politike byť nemali. Chýba inteligencia. (a to nepíšem preto, že sú to ženy) :shock:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 146 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Glogol »

Sulik sa vraj uz za ne ospravednil. Keby nie tie dve - aj by som sas volil
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Sulík by mal prijať opatrenie vo vlastnej strane, že sa bez dohody nebudú negatívne vyjadrovať ku koaličným partnerom.
Lenže nemôže Sulík vodu kázať a víno piť... :roll: Ešte lepšie by bolo, keby sa všetci štyria dohodli, že sa nebudú navzájom kritizovať cez média.

Blog ktorý dobre vystihuje realitu: https://dennikn.sk/blog/2262370/lucia-n ... avy-rozum/
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

ladovec ma 90percent svojho objemu pod vodou a viditelnych je tych cca 10percent. Podobne je to s politikou, kde bezny volic-obcan vidi iba velmi maly vysek skutocnosti, vacsinou iba to co sa zda zaujimave mediam/ktore naviac prezentuju hlavne to co sa hodi ich majitelom/. Preto ako uz vieme aj z Gorily, volič nič nevie a ani nič defacto nevie ovplyvnit.
To je sucasny politicky system. Sulika sa nechcem zastavat, ale co to tak mierne sledujem zdialky, tak dlhodobo agresivne vystupuje voci nemu Matovic.
m4tu5h
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2020 10:27 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa m4tu5h »

moj trochu filozoficky off-topic
pri sledovani sucasnej vlady sa mi v hlave stale vynara tzv. Peter Principle
In a Hierarchy Every Employee Tends to Rise to His Level of Incompetence.

[V hierarchii každý vystúpa na úroveň svojej nekompetentnosti.]

-- Laurence J. Peter, The Peter Principle
na druhu stranu, pri minulych vladach to bolo ovela viac orwellovske, priklad
In our time, political speech and writing are largely the defense of the indefensible. Things like the continuance of British rule in India, the Russian purges and deportations, the dropping of atom bombs on Japan, can indeed be defended, but only by arguments which are too brutal for most people to face, and which do not square with the professed aims of political parties. Thus political language has to consist largely of euphemism, question-begging and sheer cloudy vagueness. Defenseless villages are bombarded from the air, the inhabitants driven out into the countryside, the cattle machine-gunned, the huts set on fire with incendiary bullets: this is called pacification. Millions of peasants are robbed of their farms and sent trudging along the roads with no more than they can carry: this is called transfer of population or rectification of frontiers. People are imprisoned for years without trial, or shot in the back of the neck or sent to die of scurvy in Arctic lumber camps: this is called elimination of unreliable elements.”

-- George Orwell, A Collection of Essays
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3995
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

"V hierarchii každý vystúpa na úroveň svojej nekompetentnosti." - toto je podla mna blud. Kompetentnost nema vela spolocne s umiestnenim osoby v spolocenskom rebricku. Poznal som zopar managerov, ktori boli totalne nekompetentni snad vo vsetkych sferach prinosnosti pre spolocnost. A na druhu stranu, v gulagoch a koncentrakoch zahynulo aj kopa skvelych vedcov a schopnych managerov.

Ovela vystiznejsie heslo je: "Kto chce s vlkmi byt, musi s nimi vyt."
V hierarchii je tvoje miesto urcene tym, nakolko si ochotny spolupracovat s miestnou mafiou. Tak to obycajne v zivote a v historii chodi.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 146 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Glogol »

Som velmi zvedavy ako dnes dopadne stretnutie s vedcami. Ked s nim vydrzia do konca a dohodnu si aspon dalsie stretnutie bude to uspech.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 146 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Glogol »

Tak ten Sputnik k nam dorazil riadnou rychlostou. Rusi uz preockovali kolko % ze tak vyvazaju ?
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Adammd »

200 000 vakcin je z ich strany symbolicky pocet, a vyrabaju viac, ako vedia priebezne naockovat koli logistickym problemom. Naco by mali lezat skladom, ked mozu ziskat politicke body a nejake dengi navyse
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 146 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Glogol »

Zaujimave ako Nord Streem II je v pohode (pre nasich europanov) ale Sputnik nie. Aj jed neviem ci kvoli tomu ze Rusko ci ozaj kvoli tej chybajucej dokumentacii a nejasnej vyrobe. Ale Lancet ten Sputnik vychvalil.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
Substance242
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 12:16 am
Bydlisko: Žilina

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Substance242 »

Btw zajtra má byť premiér u Záborského na Exprese.

Ja sa obvykle rozhodujem medzi SAS a OĽANO (v mojich úplne prvých voľbách myslím DS a ODS), Matovič ma zaujal už dávno keď som čítal stĺpčeky v reklamných novinách a hovoril si "toto je super, kto to píše", ale nečakal som že 1. OĽANO dostane až toľko percent, 2. že Matovič vôbec bude uvažovať o premiérskom poste, vnímal som ho ako človeka čo chce vytiahnuť stranu ale nie byť v takej exponovanej pozícii. Mrzí ma že práve vláda ktorá má schopnosť napraviť rôzne veci musí bojovať s "hnusobou" a kto vie ako dopadnú budúce voľby.
Všetky informácie mám z overených zdrojov, alebo som si ich vymyslel.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Adammd napísal: Po 01 03, 2021 7:15 pm 200 000 vakcin je z ich strany symbolicky pocet, a vyrabaju viac, ako vedia priebezne naockovat koli logistickym problemom. Naco by mali lezat skladom, ked mozu ziskat politicke body a nejake dengi navyse
200 tisíc došlo a dokopy príde 2 miliony. Takže 1 milion ľudí sa bude môcť zavakcinovať Sputnikom.
Zase to tak vyšlo, že slovania zachraňujú slovanov, kým anglosaské krajiny majú pre seba vakcín dosť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Pokial Sputnik nebude otestovany podla rovnakych pravidiel ako "západne " vakciny, tak dovtedy ja osobne by som uprednostil inu vakcinu. Ak sa potvrdi ze je naozaj taka vyborna ako pise Lancet tak super.
O registráciu cez Európsku liekovú agentúru môže požiadať akýkoľvek výrobca z celého sveta. Výrobca vakcíny Sputnik V o registráciu zatiaľ nepožiadal.
https://www.sukl.sk/hlavna-stranka/slov ... ge_id=5543
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"