Slovenská politika

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

jogo napísal:
§ 151

(1) Kto so súhlasom tehotnej ženy umelo preruší jej tehotenstvo postupom alebo za podmienok, ktoré odporujú všeobecne záväzným právnym predpisom o umelom prerušení tehotenstva, potrestá sa odňatím slobody na dva roky až päť rokov.
No a tu mas tie "vseobecne zavazne pravne predpisy o umelom preruseni tehotenstva" (v skutocnosti ukonceni tehotenstva):
https://www.zakonypreludi.sk/zz/1986-73" onclick="window.open(this.href);return false;

Zakon 73:

Podmienky pre umelé prerušenie tehotenstva
§ 4
Žene sa umelo preruší tehotenstvo, ak o to písomne požiada, ak tehotenstvo nepresahuje 12 týždňov a ak tomu nebránia jej zdravotné dôvody.

Vsimni si § 153 toho tebou uvedeneho zakona:

Tehotná žena, ktorá svoje tehotenstvo sama umelo preruší alebo iného o to požiada, alebo mu to dovolí, nie je za taký čin trestne zodpovedná, a to ani podľa ustanovení o návodcovi a pomocníkovi.

V preklade to znamena, ze po umelom potrate 13 tyzdnoveho dietata by zavreli len doktora, ale tu blaznivu zensku nie. Ona je vtedy na urovni mentalne postihnuteho cloveka bez pravnej zodpovednosti. Mali by sa k nej nasledne aj podla toho spravat a mala by byt ubytovana v zariadeni vhodnom pre take osoby.
Trumpeta1978 napísal:Jaroslav
Je Svk sekularny stat, alebo nie?
Sekularny = pravdu povediac musel som si to vyhladat v slovniku cudzich slov. Neveriaci, nevyznavajuci nabozenstvo, ateisticky.
Stat = právna organizácia zvrchovanej politickej moci spoločnosti na určitom území.

Mojim sedliackym rozumom, ak je vyse 50% obyvatelov statu ateistami, je to sekularny stat. Ako typicky priklad by som uviedol CR.
Podla statistickeho uradu SR sa vacsina obcanov SR hlasi ku krestanstvu, tak SR asi nie je v kategorii "sekularny stat".
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Komunisticke Rusko v novembri 1920 ako prva krajina sveta legalizovala umele potraty za ucelom nasadenia zien do pracovneho procesu. Vymklo sa im to z ruk a uz v 1935 Stalin sprisnil zakon a do 1955 bol umely potrat zase nezakonny. Potom nastala liberalizacia. V rozmedzi rokov 1958-59 pripadali na jednu zenu v reproduktivnom veku v ZSSR 4 umele potraty. Zaroven hlasali, ze umele potraty boli vyplodom burzoazneho poriadku. Proste uplny chaos. Pripomina to Maovu "kulturnu revoluciu" v Cine, ked roztavili trebars chirurgicke nastroje a vyrobili z nich nizko kvalitnu nepouzitelnu ocel v dedinskej taviacej peci.

http://sei.iuridica.truni.sk/archive/20 ... va-Eva.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Kedze Cesi su zrejme ateistickejsi narod nez Rusi, a SK bolo sucastou CSSR, postupne zakon v SR skoncil tak ako skoncil.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Istiach »

Ja teda dufam ze tu ten gender coskoro bude. A tesim sa na to, ako sa zrazu rozpadnu vsetky tradicne rodiny a z normalnych ludi sa za noc stanu homosexuali a bojove helikoptery1 :lol:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Za noc nie. Ale postupne. Tak ako v Rímskej ríši. ...

Zajtra parlament zamietne Istanbulský dohovor - dalšiu búdu po marakéšskom globálnom pakte o migrácii..


Keď sme už pri tej Rímskej Ríši...jej úpadok bol opísaný slávnym historikom pred 200 rokmi príznakmi, ktoré môžeme pozorovať aj dnes:

1. Veľká väčšina obyvateľov preferuje zábavu pred prácou.

2. Tradičná rola otcov ako živiteľov rodiny sa spochybňuje, množia sa rozvrátené vzťahy a slobodne žijúce matky bez otcov.

3. Zanedbávajú sa seniori. Ľudia sa starajú o domácich miláčikov viac ako o svojich starých rodičov.

4. Literatúra a umenie sa stávajú bezduchým. Takzvané umelecké diela sú škaredé, nevkusné, nič nehovoriace, ale napriek tomu za ne bohatí zaplatia horibilné sumy.

6. Čestná vojenská služba vlasti sa odmieta, spochybňuje a vysmieva sa jej. Armádu tvoria nájomní žoldnieri.

7. Usilovne pracujúci ľudia sú zosmiešňovaní a vzorom sú pokrytci, populisti, pochybní umelci a tzv. celebrity.

7. Daňové zaťaženie obyvateľstva stále rastie a štát prerozdeľuje neúmerne vysoké sumy. Ľudia nemusia pracovať, pretože štát sa o nich vždy nejako postará.

8. Úroveň vzdelania rapídne klesá.

9. Štátny dlh rastie do výšky, ktorá sa nikdy nesplatí.

10. Prestáva sa vyrábať a pestovať, pretože domáca výroba je veľmi drahá a potraviny a výrobky sa dovážajú zo satelitných krajín.

11. Kto sa dostal do pozície, kde môže zo štátneho kradnúť, väčšinou tak robí. Postihnuteľnosť týchto zločinov je veľmi malá.

12. Počatie a výchova detí sú vnímané ako obťažujúce a detí sa rodí čoraz menej.

13. Rokmi osvedčené mechanizmy, chrániace poctivých pred podvodníkmi, náhle zlyhávajú.

14. Verejné funkcie sa stávajú predmetom koristi, zisku, udeľujú sa za úplatky, a kto ich získal, chce si z nich uchmatnúť, aby sa mu vložený úplatok niekoľkonásobne vrátil.

15. Storočiami predkov preverené hodnoty - ako je česť, zmysel pre povinnosť, zodpovednosť, nadšenie pre prácu, pre dobročinnosť, zápal pre veci verejné, sú vysmievané a zosmiešňované.

16. Šíri sa cynizmus.

17. Šíri sa plytvanie, nestriedmosť, znevažovanie vedomostí, zručnosti a poctivej práce.

18. Do krajiny prichádza veľké množstvo cudzincov.

19. Politici ponúkajú ilúzie, ktoré si vynucujú zábavu a štátne podpory (chlieb a hry)

20. Občania stále na všetko nadávajú

https://www.topky.sk/cl/13/1435299/Hist ... Slovensku-" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

No a potom prisli Germani a Huni, narody kde nebolo vela gayov a karieristiek v rozhodovacom procese a Rimska risa to neustala.
Rusko napriek X nasobne nizsej ekonomickej sile v porovnani s USA alebo EU stale vojensky drzi krok s USA.
Cinania vedia vyrobit vsetko od zapaliek po smartfon za polovicnu cenu nez zapadny svet.

Na druhu stranu, to ako USA za poslednych 20 rokov rozvratilo moslimsky svet sa tiez len tak lahko v historii nenajde. Dalo by sa povedat, ze militaristicka patriarchalna struktura to neustala proti slnieckarom.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Istiach »

Ja som netusil ze rimska risa bola zalozena na tradicnej rodine. Dobre vediet
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Rimska kultura vychadzala z greckej a ta bola okrem ineho silno poznamenana muzskou homosexualitou. Dovod preco Rimska risa upadala az podlahla barbarom bol hlavne ekonomicky.

Jaroslav
Ze je Svk definovane ako sekularny stat je uvedene v ustave.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Ak som správne pochopil to hlasovanie, tak máme schválený dôchodkový strop ústavným zákonom. :) Ako pekne sa da na tomto kanáli dedukovať, aké zákulisné dohody prebehli. :D
http://tv.nrsr.sk/schodza/3548" onclick="window.open(this.href);return false;

Lepšie ako TA3 pri dôležitých hlasovaniach. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal: Jaroslav
Ze je Svk definovane ako sekularny stat je uvedene v ustave.
Asi narazas na text ustavy (nie ze by mi na nom nejako extra zalezalo, poslanci NRSR uz vypotili a odhlasovali kadejake veci):
Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát. Neviaže sa na nijakú ideológiu ani náboženstvo.

V prvom rade, nevidim tam slovo sekularny. V druhom rade, same o sebe si to odporuje, lebo demokracia, komunizmus, nacizmus - su predsa ideologie. Pisu, ze SR nie je naviazana na ideologiu a pisu ze SR je demokraticka.

Za tretie, vyznam slova sekularny mi internet ukazuje dokola:
Neveriaci, nevyznavajuci nabozenstvo, ateisticky, storocny, pozvolny, svetsky.
Je to len hranie so slovami, ktore mozeme dokola rozoberat, vcetne rozoberania vyznamu slova stat, a uzitok z tej debaty ziadny.

Co to ma spolocne so zakazom umelych potratov? Ateisticka zena je automaticky zastankynou umelych potratov?


Ak mas rad texty schvalene NRSR alebo vladou SR, jeden ti tu dam. Zmluva SR <-> Svata Stolica:

„Slovenská republika uznáva každému právo uplatňovať výhrady vo svedomí podľa vieroučných a mravoučných zásad Katolíckej cirkvi" (Základná Zmluva, článok 7).

Zodpoveda to tvojej predstave "sekularneho statu" ?
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Istiach »

Demokracia je forma vlady.

Komunizmus je hospodarsky a so velkej miery spolocensky system.

Tj komunizmus moze byt aj demokracia aj totalita. Hoci ako demokracia by asi nevdrzal tak dlho ako totalita, lebo demokracia dava priestor aj inym ideologickym prudom. Na rozdiel od totality.

TU sa to hodne prelina, zalezi od toho, ako tie systemy a idei ta ktora krajina uplatnuje. Vid komunizmus v CCCP 50 rokov dozadu, cinsky model dnes etc.

Ked povies o niekom ze je laviciar, tak vo francuzsku to znamena ine ako v anglicku atd.

Inak k tomu sekularizmu. Je to iba hranie sa so slovickami ako hovoris. To ze sa pise v ustave ze sa neviaze na ziadne nabozenstvo, je nie uplne stastne napisane ci sme, niesme sekularny stat.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Engel definoval stat ako "organizovane nasilie vladnucej triedy". Moc je vzdy uchopena a je zabezpecena vojenskou silou (niekedy vojenskou silou "spojencov"). Podriadene subjekty su nutene dodrziavat zakony pod hrozbou vazenia alebo v pripade ozbrojeneho odporu hrozbou zastrelenia. Cize vzdy sa jedna o diktaturu.

Uchopitel moci vzdy uz len nasledne navonok odovodnuje - mate posluchat moje zakony lebo:
- som to zdedil
- zvolila ma taka a taka cast ludi vo volbach podla takych a takych pravidiel
- stoji za mnou armada a mam atomovky a ani USA si na mna netrufnu
- atd...

Takze v nasej demokracii, ked poviem, ze nezaplatim dane, pridu policajti a povedia mi ze ma idu zatknut a ked im ja ukazem zbran a poviem im ze sa im zatknut nenecham tak ma zastrelia.
To len na vysvetlenie faktu, ze ohladom statu vzdy sa jedna o diktaturu.
Mas to ako v rodine, voci 6 rocnemu dietatu som v podstate diktator. Ked rano povie ze sa mu nechce ist do skoly, neberu sa na to ohlady.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Jaroslav
Prave tu slobodu jednotlivca asi najlepsie riesi anarcho-kapitalizmus, nemylit si s ultralavicovymi smermi anarchie
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Istiach »

jaroslav80 napísal:Engel definoval stat ako "organizovane nasilie vladnucej triedy". Moc je vzdy uchopena a je zabezpecena vojenskou silou (niekedy vojenskou silou "spojencov"). Podriadene subjekty su nutene dodrziavat zakony pod hrozbou vazenia alebo v pripade ozbrojeneho odporu hrozbou zastrelenia. Cize vzdy sa jedna o diktaturu.

Uchopitel moci vzdy uz len nasledne navonok odovodnuje - mate posluchat moje zakony lebo:
- som to zdedil
- zvolila ma taka a taka cast ludi vo volbach podla takych a takych pravidiel
- stoji za mnou armada a mam atomovky a ani USA si na mna netrufnu
- atd...

Takze v nasej demokracii, ked poviem, ze nezaplatim dane, pridu policajti a povedia mi ze ma idu zatknut a ked im ja ukazem zbran a poviem im ze sa im zatknut nenecham tak ma zastrelia.
To len na vysvetlenie faktu, ze ohladom statu vzdy sa jedna o diktaturu.
Mas to ako v rodine, voci 6 rocnemu dietatu som v podstate diktator. Ked rano povie ze sa mu nechce ist do skoly, neberu sa na to ohlady.
Nie, mozes si volit zastupcov, ktori idu do volieb s tym ze zrusia dane. Stat je jedna vec a jeho system akym je spravovany je vec druha. Demokracia nema nic spolocne s tym ze si niekto povie ze ide porusovat zakony (neplatit dane). Ale dava mu moznost zvolit si zastupcov, alebo sa usilovat o zvolenie, a o zmenu zakonov.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Ryby si same rybnik nevypustia
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Istiach napísal:Demokracia nema nic spolocne s tym ze si niekto povie ze ide porusovat zakony (neplatit dane). Ale dava mu moznost zvolit si zastupcov, alebo sa usilovat o zvolenie, a o zmenu zakonov.
Demokracia je len iluzia. Zaslepenie ludom oci, aby mali pocit akoze nieco maju sancu ovplyvnit. Ano maju - par bezvyznamnosti. NRSR moze odhlasovat nieco vazne protireciace zaujmom USA/Nemecka len v pripade, ak sa SR preklopi k Rusku/Cine. Taka je proste realita.
Pozri sa na Venezuelu a divadlo ohladom "demokracie", ktore sa okolo nej deje. Venezuela proste geograficky patri do zony vplyvu USA a nenechat sa vyuzivat USA sa smu jedine pri priamej konfrontacii s USA. Ustava, hlasovania parlamentu = irelevantne veci. Platne len vtedy, ked sa to hodi a len s vysledkom, ktory sa hodi.

Mozes kludne politicke diskusie, predvolebnu kampan a podobne veci vnimat ako velke sportove podujatia organizovane na pobavenie ludi. Ludom treba dat chlieb a hry, vdaka tomu su lahsie ovladatelni. Kazdy truhlik v zapadnutej dedinke sa rad city dolezity, tak preco mu cez telku trochu toho nedat. Moze si ponadavat pri pive, napisat na forum, vhodit listok do urny, ... Mame vsetky vymozenosti.
Ovce treba strihat.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

Podľa teba nie je nič jednoduchšie ako ovládať dav. Keď si na to prišiel tak to si teda frajer.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Rado napísal:Podľa teba nie je nič jednoduchšie ako ovládať dav. Keď si na to prišiel tak to si teda frajer.
Ovladat dav urcite nie je jednoduche a nie je to spolahlive a dlhodobe. Kazdopadne, su o to velmi silne snahy a v "demokratickych diktaturach" je natlak robeny sofistikovanejsimi uskokmi a skreslovanim pravdy nez je to v "totalitnych diktaturach". Vyplody propagandy "totalitnej diktatury" su obycajne natolko odtrhnute od reality, ze vacsine podriadenych subjektov je jasne, ze posluchaju hlavne kvoli hrozbe brutalnej sily. V "demokratickej diktature" je to viac skryte a moze to byt o to nebezpecnejsie. Vladnuca garnitura si tam presadzuje svoje ciele po nenapadnych kuskoch, na rozdiel od primitivnejsich skokovych revolucii komunizmu a nacizmu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Tak sme my konzervatívci jednoznačne vyhrali a odmietli Istanbulský dohovor väčšinou 101 hlasov. :)
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... pokracuje/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ako to všetko do seba zapadá. Ak by sa bol Kotleba vzdal v prospech Harabina, tak Harabín postúpi do druhého kola. Fico by nemal žiaden dôvod podporiť Harabina a Čaputova by vyhrala voľby a Istanbulský dohovor by ďalej hrozil prijatím. Keďže Šefčovič má šancu len s podporou konzervatívnych voličov, tak sa Fico snaží získať ich podporu a zmietol zo stola Istanbulský dohovor. A Šefčovič sa 3 hodiny rozprával s farárom Kuffom a Kuffa mu vyjadril podporu...

https://www.postoj.sk/41940/knaz-kuffa- ... mu-podporu" onclick="window.open(this.href);return false;

A konzervatívní voliči zajtra pôjdu voliť Šefčoviča. :)
Naposledy upravil/-a jogo v Pi 29 03, 2019 12:49 pm, upravené celkom 1 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

pokus napísal:Huraaaa. A teraz sup sup zmlatit zenu a pretiahnut ministranta.
Neklesnem na tvoju úroveň debaty.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja tipujem, ze vyhra aj tak Caputova. No dufam, ze aspon ucast bude nizsia.
Ma byt celkom pekne pocasie, to nizsej ucasti hraje do kariet.

Ti co pojdu volit, ak by si hodili mincou, vobec by mi to nevadilo. Ved toto je vyber ako Trump/Clintonova, mor/cholera.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Istiach »

Tebe to moze byt jedno. Aj tak sa ti nic nepaci a stale iba nadavas.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

jogo napísal:
A konzervatívní voliči zajtra pôjdu voliť Šefčoviča. :)
Verím, že nie všetci máme klapky na očiach a kus analytického myslenia v nás ostalo a každý bude voliť podľa seba a nie podľa názoru niekoho iného. Nikto nemá patent na rozum.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal: Verím, že nie všetci máme klapky na očiach a kus analytického myslenia v nás ostalo a každý bude voliť podľa seba a nie podľa názoru niekoho iného. Nikto nemá patent na rozum.
Pozri, keby Čaputova nepodporovala potraty, Istanbulsky dohovor a migraciu, tak by som ju volil. Aj ja mam dosť vlady SMERU.
Ale keď liberálna opozícia nas konzervatívcov stále provokuje svojimi pre nas nepriateľnými požiadavkami, tak žiaľ, musíme sa spojiť hoci zo SMEROM, aby sme presadili svoje hodnoty. Nech liberáli akceptujú, že väčšina ľudí na Slovensku nechce ich liberálne hodnoty, prestanú ich tu pretláčať rôznymi cestami a môžme spoločne zmenšiť rozkrádanie tohto štátu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Istiach napísal:Tebe to moze byt jedno. Aj tak sa ti nic nepaci a stale iba nadavas.
Ocenujem napriklad, ze za poslednych 70 rokov nebola ziadna vojna v rozsahu prvej alebo druhej svetovej. Povazujem to za dost podstatny uspech poslednej generacie, nech uz mala ine chyby ake chcela.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

Jogo zaujímavé, že chceš proti liberálovi voliť liberála. Ty si nečítal text, ktorý pomáhal zostavovať v Lisabone??? Povedal, že tu konzervatívci za posledných 20 rokov nechali Európu rozdelenú. Nerozumiem ako môžeš byť taký zaslepený. Problém, ktorý u nás nie je povýšiš nad problém, ktorý reálne žijeme. Dáš všetkú výkonnú moc do rúk jednej strany? Tak nás Boh ochraňuj. Síce tu nebudú potraty, ale ďalej budeme žiť toto svinstvo, ktoré posvätí ich prezident. Ďakujem ti kámo...toto si neprosím. Ja chcem pokojne spať.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Rado SMER robi skodu hlavne ekonomicku, korupciou.
Liberali rozkradnu podobne vela ako SMER, vyzmykaju z robotnikov trochu viac, a narobia moralnej skody daleko viac. Za par drobnych co ti daju navyse zapredas to, ze budes tolerovat, aby v skole vtlkali tvojim detom do hlavy nezmysly diktovane z Bruselu. Televizia je uz teraz zumpa a v rukach liberalov by to bolo este horsie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal:Jogo zaujímavé, že chceš proti liberálovi voliť liberála. Ty si nečítal text, ktorý pomáhal zostavovať v Lisabone??? Povedal, že tu konzervatívci za posledných 20 rokov nechali Európu rozdelenú. Nerozumiem ako môžeš byť taký zaslepený. Problém, ktorý u nás nie je povýšiš nad problém, ktorý reálne žijeme. Dáš všetkú výkonnú moc do rúk jednej strany? Tak nás Boh ochraňuj. Síce tu nebudú potraty, ale ďalej budeme žiť toto svinstvo, ktoré posvätí ich prezident. Ďakujem ti kámo...toto si neprosím. Ja chcem pokojne spať.
Ja veľmi dobre viem, že pred tromi mesiacmi schvaľoval liberálnu agendu europskych socialistov. A kvôli tomu som ho odmietol voliť v súlade s Kuffovou výzvou, odkaz na ktorú som dal do tohto vlákna a verím že zmizol len nejakou technickou chybou... :roll:

Ale keď Kuffa po rozhovore so Šefčovičom zmenil názor na neho a navyše SMER zmietol zo stola Istanbulský dohovor, tak ja na oplátku budem voliť Šefčoviča. Možno, že tu rok budeme mať predsedu vlády aj prezidenta zo SMERU, ale ak vyhrá Čaputová, tak nám hrozí po parlamentných voľbách 2020 vláda aj prezidentka liberálna. Tak si vyber menšie zlo... :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

Škoda, že je Kuffa tvoj vodca a čo povie, tak o tom sa nepochybuje. Nie je neomylný aj keď ty mu bezvýhradne veríš.

Jaroslav ty vychádzaš z predpokladu, že sme všetci blbí, ovplyvniteľní bez schopnosti si vytvoriť vlastný názor.

Teda okrem teba, ktorý ho má správny.

Ja svoje deti vychovávam k tomu, aby mali kritické myslenie a získali viac informácií z viacerých zdrojov a vytvorili si svoj vlastný názor. Z Bruselu k nám nechodia iba "nezmysly" a myslím, že je pre nás EU viac prínosom ako mínusom. Teda pre mňa a mojich blízkych to tak je. BTW telku doma nemám.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Rado napísal: Jaroslav ty vychádzaš z predpokladu, že sme všetci blbí, ovplyvniteľní bez schopnosti si vytvoriť vlastný názor.

Teda okrem teba, ktorý ho má správny.

Ja svoje deti vychovávam k tomu, aby mali kritické myslenie a získali viac informácií z viacerých zdrojov a vytvorili si svoj vlastný názor. Z Bruselu k nám nechodia iba "nezmysly" a myslím, že je pre nás EU viac prínosom ako mínusom. Teda pre mňa a mojich blízkych to tak je. BTW telku doma nemám.
BTW telku doma nemam - to ale nebudes zrovna typicky volic. 90% volicov sa radiu/telke vystavuju 16 hodin denne. Mam to nestastie, ze pracovisko mam vo velkej riadiacej miestnosti kde sa okolo mna premelu 4 smeny operatorov, XY udrzbarov, XY managerov, asistentiek, upratovaciek a mimovolne som nuteny registrovat ich temy. Radio Express alebo nejaky podobny brainwashing tam hraje 24 hodin denne.
Tema 1 - ignorujme vsetky poruchy a nejako to zakamuflujme kym pride druha smena, aby nam dali 4% premii miesto 3%.
Tema 2 - kde si zobrat dalsiu hypoteku aby som sa mohol zadlzit este viac
Tema 3 - Caputova je iste super a bomba, lebo ved je nova a zena a to sme tu este nemali.
Proste kvalifikovani volici, ktori robili hlbkovu analyzu. A do tych volieb sa mam akoze ist zapojit.

O mojej neomylnosti som hlboko presvedceny. Len som mierne prekvapeny, ze som za posledne roky stratil XY desattisicov EUR. To bude asi dosledok neomylnosti.

BTW - z druhej ruky poznam aj uroven v nasom skolstve a zborovniach. Ked pridu liberalne ucebne osnovy, zhovadi sa to tam este viac. 50% uciteliek je zaslepenych tym, co ako dievcata hltali v "Beverly Hills".
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

A este jednu vec by si mal zobrat do uvahy.
Robotnici vo fabrike maju 2-4 deti. Kazda mlada zena, ktora tam nastupi, je do 3 rokov tehotna. (A nie len tehotna, ale aj porodi.)
Vy tu na fore ste slobodni mladenci alebo mate 1-2 deti.
Masu buducich volicov teda vychovavaju oni a nie vy.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

Ja mám 4 deti. A ty? A mládenec už nie som. Ak je číslo pri tvojom mene rok tvojho narodenia, tak som starší.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja mam 3 a ak by Cmorej urobil statistiku, tipujem ze 90% zucastnenych ma menej.

V nasich koncinach sa "stara dievka" povie niekedy aj 35 rocnej zene a "slobodny mladenec" 55 rocnemu muzovi. Nemieri sa v tom slovnom spojeni prvorade na vek.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Tvoj argument, ze by bolo lepsie, keby vlada aj prezident nebol v rukach jednej strany, je dobry. Ak si tam ale predstavim bábku v rukach liberalov, nezda sa mi, ze ta vyhoda za to stoji. To uz by som tam tusim radsej videl Matovica, aspon by bola zabava a skody by mozno tolko nenarobil.

Ale ja som samozrejme zadubeny konzervativec, ktory nebol nadseny ani z premierky Noveho Zelandu, ktora par mesiacov (tyzdnov?) po porode isla premierovat. Akoby tam naozaj nemali nikoho menej zaneprazdneneho s porovnatelnymi schopnostami.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

V mojich očiach je bábkou skôr kandidát SMERu. Ja som ho ešte nepočul povedať svoj názor, ty áno? Na Slovensku je konzervatívec s vyhraneným názorom na rodinu, migrantov atď. V Bruseli sa mu nepáči, čo tu po konzervatívcoch ostalo a volá po väčšom otvorení EU voči všetkému. Chce väčšie práva pre ženy, ktoré chcú podstúpiť interupciu. Takto sa nespráva chlap, ale baba.
Na druhej strane tu máš ženu, ktorá si ide svoje bez ohľadu na publikum a čo sa v danej chvíli hodí. Jej názor viem na všetko a aj keď s niečím nesúhlasím, tak je pre mňa čitateľná a viem si predstaviť ako sa zachová v tej ktorej situácii. Takto sa správa chlap. Pri tej babe o ktorej som písal vyššie si nie som istý ničím. Tam je výsledok taký ako keď sa spýtaš účtovníka na to koľko je 2 + 2. Jeho odpoveď bude: A koľko by ste chceli, aby to bolo?

K mladým mládencom by som povedal, že vek a počet detí zo mňa lepšieho človeka nespravili. Moje hodnoty sa za tie roky nezmenili. Ja mám s mladými dobré skúsenosti. Mám veľa kolegov, ktorí sú veľmi inšpiratívni a sú často slobodní a bezdetní. Niektorí majú väčšie sociálne cítenie ako ja.
Počul som minule reláciu, kde hovorili ako mladí šikovní ľudia vymenili možnú sľubnú kariéru na čas za učenie rómov na základnej škole. (Teach For Slovakia) To ma dosť zahanbilo. Ja by som v ich veku, taký krok neurobil. Niekto nadáva a niekto niečo urobí, aby bolo na Slovensku lepšie. Ja skôr nadávam.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Obaja kandidati sa dostali do druheho kola len vdaka silnej podpore skupiny, ktora za nimi stoji. Liberali si vybrali lepsieho maskota nez SMER; si myslim. Preto to zrejme aj vyhraju.
Caputova chce reprezentovat a liberali chcu presadit zopar ich vystrelkov. Ak vyhraju, ziskaju oni aj ona.

Mne osobne sa nehodi ani upevnenie hegemonie SMERU (ohybny Sefcovic) ani vitazstvo liberalov (Caputova). V oboch pripadoch ocakavam posun statusu quo smerom, ktory sa mi nehodi.

Tolerujem ale, ze toto je obraz naroda. Tak ja uz si samozrejme nejake cesticky najdem a nejako to prezijem.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Môj príspevok sa asi nebude páčiť väčšine, ale učme sa demokracii, vzájomnému rešpektu a hlavne sa tešme, že sloboda slova tu ešte funguje !

Moja žena volí Čapičku a ja Zubáča. :lol: Bude sranda, lebo ideme voliť zbytočne, keďže sa anulujeme...Ale ideme.

Bolo pre mňa ťažké urobiť rozhodnutie medzi bolševickým karieristom a zamračenou blondínkou s peknými rečami.
Rovnako peknými rečami aké mal Kiska, ktorého som volil naposledy. Lenže Kiska ma sklamal - bol to bábkový prezident bez vlastného názoru a čo je najhoršie - bez morálnych hodnôt. Chodí síce medzi ľudí a bojuje proti zlému Smeru, ale v podstate nič nedokázal - len rozdelil Slovensko. Nebol prezidentom všetkých ľudí. Slúžil iba jednej skupine. A v zahraničí neurobil nič.

Pozrel som sa teda na to odkial vytiahli Čapičku , veď Kiska bol aspoň Dobrý anjel....
Oh. Goldmanova, kvázi nobelová cena...175 tisíc USD za celoživotný boj proti pezinskej skládke...že ja som si ju v správach nikdy nevšimol ! A nespomínali ju ani v Pezinku: http://pezincan.pezinok.sk/index.php?yg ... icle=10180" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale Goldmani v Amerike si ju všimli:

Zuzana Čaputová z organizácie VIA IURIS si 18. apríla 2016 v San Franciscu prevzala medzinárodnú cenu Goldman Environmental Prize. Ocenenie získala za svoje dlhoročné komunitné a právne líderstvo v kauze Pezinská skládka. Goldmanova environmentálna cena je často označovaná za „zelenú Nobelovu“ cenu. Zuzana Čaputová ju získala za európsky kontinent.

Súčasťou ocenenia je aj finančná podpora 175,000 dolárov na realizáciu vízie obnoveného a chráneného životného prostredia.

Zuzana Čaputová bola jednou z vedúcich osobností pezinskej občianskej iniciatívy Skládka nepatrí do mesta. Ako členka tímu VIA IURIS tiež zastupovala Pezinčanov pred úradmi a súdmi. „To, že dnes získam Goldman Environmental Prize ma teší a veľmi si to vážim. Túto cenu vnímam, ako ocenenie občianskej angažovanosti, vytrvalosti a odhodlania celej komunity Pezinčanov, ktorí sa postavili proti nespravodlivosti a ubránili sa ďalšej škodlivej skládke odpadov vo svojom meste,“ reagovala na ocenenie Čaputová.


Nuž priatelia, ked som na stránkach Transparency International videl priznanie príjmov Mistríka, ktorý predtým zarábal pár desiatok tisíc ročne a zrazu za posledný rok mal príjem 1 a pol milióna €...pojal som podozrenie, že tu niečo nie je v poriadku. Lenže sa to nerozoberalo, lebo na druhý deň sa vzdal. Čaputka sa predtým nevzdala, i ked sa s Mistríkom dohodli, že ten s menej hlasmi sa vzdá... vyzývali ju k tomu všetci...to bola taká prvá vec, čo ma u nej zarazilo . Rado píše, že sa správa ako chlap...ale ja si myslím, že chlap ak niečo slúbi, tak to dodrží.

Je mi jedno kto koho volí, vôlu každého treba rešpektovať...mne sa páči citát Kuffu, ktorý na rozdiel od Šefčoviča i Čaputovej v skutočnom živote (pre iných a nie pre prachy) niečo dokázal: „Ideál nenájdeme, ten sme zavraždili pred 2000 rokmi na kríži,, Nuž , hádate sa, kto má viac detí?...Kuffa má 200 detí...

Moje rozhodovacie argumenty Šefčovič vs Čapička

- kariérny diplomat s dobrou angličtinou, francúžtinou a ruštinou . Študoval v Moskve, pol roka predtým vstúpil do komunistickej strany..z toho mi je na zvracanie..ale bude robiť to čo robil celý život - lepšie bude reprezentovať SR v zahraničí...Čapička ,,0,,
- má styky v zahraničí...s Kiskom sa nikto nechcel stretávať...Čapička ,,0,,
- bolševik podrží V4...Čapička ju bude rozbíjať až ju rozbije..a to ma bude mrzieť.
- bolševik je viac rodinne založený...Čapička je rozvedená, Kiska detto..
- je proeurópsky, proamerický, ale nie je proti rusom ...Čapička bude pro-pro-proti
Niežeby som mal Rusov v láske, ale v politike treba byť bud neutrálny , alebo používať rovnaký meter ( a to by sme už museli byť proti všetkým )
- Kiska je zúfalo závisly na poradcoch...číta každý prejav ktorý mu napíšu...chýba mi jeho vlastný názor...Čapička bude taká istá...už teraz sa opakuje...smeráci sa aspoň neposrali pred utečencami, ani Istanbulom...aspoň v niečom majú svoj názor...Čapička v tomto zlyhá.
Smeráci a SNSsáci zdrbali aj Lajčáka..mimochodom spolužiaka Šefčoviča z Moskvy, ked zistili že posluhoval s migrantským paktom...aj ho neschválili...v tom Šefčovič nepôjde proti Smeru....Čapička podpíše všetko. Každý dohovor.

Moje plusy pre Čapičku: chce zmenu...OK... je žena ...ženy majú dobrú pozíciu v jednaniach s mužmi (len či bude mať autoritu? ) . Nie je bolševička. Nestihla byť.

Čapička bude víriť smradľavé vnútropolitické vody , ako ich víril Kiska...Doma bude určite lepšia ako Šefčovič, lebo nebude prosmerácka, ale bojím sa že ma sklame ako Kiska...že bude bábka ako Kiska...
Keď povedala, že Kiska je jej inšpirácia, tak som si spomenul na detaily zo súdu, ked Kiska chcel odrbať zubára o pozemok...i na jeho DPH vratky...ked cigánil, že kampaň si financoval sám...to je teda inšpirácia, ktorá mi smrdí...
Prílohy
Čapička.JPG
Zubáč.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa slimak »

Ja dnes budem aj volil som Caputovu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Podla mna je nezmysel, ze tu maju volebne pravo aj ludia, ktori tu nemaju trvaly pobyt. Ved nech si idu ovplyvnovat zivotne podmienky v tych krajinach, kam utiekli, a nie odkial utiekli.
rogue_trader
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Po 25 04, 2011 6:56 pm

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa rogue_trader »

Caputova jednoznacne vyhra. Ak si niekto mysli ze Sevcovic ma akukolvek sancu tak by bolo dobre aby takyto clovek sa naucil lepsie vyhodnocovat informacie ktore su k dispozici.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Navrhujem zmenu volebneho zakona. Urobi sa zoznam a poradovnik obcanov SR vo veku 18-70 rokov. Generator nahodnych cisiel vyberie 150 z nich a 100 nahradnikov (pre pripad umrtia/odmietnutia). Za 3K EUR cisteho mesacne predpokladam ze by 95% z beznych vybranych ludi neodmietlo robit tuto zodpovednu pracu.
Potom by bol naozaj demokraticky parlament reprezentujuci nazorovu a vedomostnu rozmanitost SR. Skutocny obraz spolocnosti, ktory by ju mohol zastupovat. A nie tato parodia na demokraciu.
Navyse by to vyslo cele ovela lacnejsie. Kludne by sa to mohlo realizovat kazdy rok.

To by ale nehralo do kariet tym, ktory sa chcu drzat pri korytach a z pozadia tahat nitkami (aj ked ovplyvnenie masy je tak hrozne zlozite).


rogue_trader - tiez si myslim ze vyhra, ved preto nejdem volit. Aby som si nepospinil ruky ani podporou SMERU a ohybneho komunistu.
A s Jugglerom suhlasim s tym, ze Caputova stranicku knizku akurat nestihla mat. V komunizme by ju brala kazda karieristka. No aspon objasnil kto ju stvoril a za akym ucelom.

Kiska vela skody nenarobil. Snad to s Caputovou dopadne podobne. A SMERU budu zablokovane najsialenejsie napady. (Fico ustavny sudca - predseda - a podobne vyplody.)
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"