Slovenská politika

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Nishin »

JUGGLER napísal: Pi 17 12, 2021 12:09 am Igor Matovič (OĽaNO) tvrdí, že najkratšia cesta k predčasným voľbám je vyštvať Sme rodina z koalície. Uviedol to v stredu večer na sociálnej sieti.
Môžem nesúhlasiť s jeho primitívnym štýlom prejavu, ale v niečom má pravdu. Ako človek pohybujúci sa v oblasti internetovej reklamy môžem potvrdiť, že nikdy v histórii Slovenska nešlo viac peňazí do antikampaní ako posledné dva roky. Oproti iným rokom ide o desaťnásobný nárast.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rokosák »

Hnev je momentalne najsilnejsia emocia a politici to vedia. Je to skoda, lebo vecne a konstruktivne myslienky nezaberaju.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Hnev siria hlavne politici, viac pise tento advokat...
https://www.podpisem.sk/petition/nevnas ... ho-zakona/
Problem Slovenska je, ze 90% ludi je zmasirovana massmediami, a kaslu na cokolvek, co sa ich netyka DNES. politici nieco schvalia, a uz sa ich to bude bytostne tykat, ale ani o tom nebudu vediet.
Používanie dvojitého metra. Zabezpečenie beztrestnosti „našich“ ľudí, ak by „trestnoprávny bič“ začal plieskať na obe strany.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Neviem či si správne pochopil tých ,,naších ľudí,,. Tie veci nevymýšlajú politici. Prichádzajú zvonku.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

"strojcom vlastného šťastia."
prosim, naozaj Ta prosim, povedz toto niekomu, kto sa narodil do vojnovej zony :)
Alebo niekomu, komu nasilne..
no chapes co tym naznacujem.
Za idealnych podmienok s tym vyrokom suhlasim.
Odoslané z počítača
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Glogol »

Ako ze sme na to neprisli ze top biznis je chov osipanych s dotaciami 4500e na 1 ks ? A pritom ziadne porusenie zakona !!!
Musime sa lepsie ucit.
https://ekonomika.sme.sk/c/22815005/sta ... nkcie.html
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Hm, 4500eur za kus? No, to by bol zaujimavy prepocet, hoci by predaval aj výkaly daneho zvierata za cenu masa.

Ak sa uz miliaryd nekradnu, preco im chybaju? Ved to tvrdil nejaky politik, nie igor? Ze smerovlada kradne X miliard ROCNE. Dobre, tiez si myslim a beriem, super, ze tento deravy kohutik zastavili, no ale kde su ?
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 957
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 126 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa wladas »

Teraz sa nekradnu ale leju nesystematicky do kanala :D
Používateľov profilový obrázok
Roz
Silver Member *
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Ut 14 06, 2016 10:55 am
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Roz »

iceberg8 napísal: St 05 01, 2022 12:24 pm Ak sa uz miliaryd nekradnu, preco im chybaju? Ved to tvrdil nejaky politik, nie igor? Ze smerovlada kradne X miliard ROCNE. Dobre, tiez si myslim a beriem, super, ze tento deravy kohutik zastavili, no ale kde su ?
Je rozdiel vládnuť v dobe, keď nie sú ekonomické problémy a v dobe, keď sa ekonomika prepadla kvôli kríze. Už len 1% pokles ekonomiky u nás, znamená stratu okolo 1,5 miliardy eur. A u nás sa vláda vymenila v najhoršej možnej dobe, smeráci mali vyhrať voľby a potom by sme videli ich riešenie krízy. Mne stačilo ako ju "riešili" v roku 2009.

Tento obrázok tiež veľa napovedá, smeráci po kríze 2009 prakticky nič nepridali na HDP, za celú dekádu ekonomika vzrástla o 5%, a za to im treba zatlieskať :potlesk: ale podľa mňa ten graf je volovina, však nie je možné, aby za celú dekádu smeráci tak lúzersky riadili ekonomiku.
hdp-slovensko-1990-2020.png
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Podla mna je uplne jedno, ci je tam smer alebo olano.. Obe strany si ryzuju to svoje.. A kaslu na vsetko a vsetkych..
smer rozhodne obhajovat nechcem, ale.. porazili cesko :D
236.8mld tam mali na vrchole v 2009

a ta usa...
Prílohy
usa hdp.png
Screenshot 2022-01-06 at 16-00-06 HDP Cesko - Hľadať Googlom.png
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Cas ukaze, napriklad pandemicka pomoc pre schrankove firmy?

edit:
ktora krajina aspon v EU mala povinne testy celoplosne ?
Odoslané z počítača
Murosik
Silver Member *
Príspevky: 211
Dátum registrácie: So 20 11, 2021 8:44 pm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 48 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Murosik »

pokus napísal: Št 06 01, 2022 7:35 pm Vobec to nie je jedno a vobec tolko neryzuju. Co okrem tych 26tisicovych prasiat (a kosickych teplomerov, co ani nie je olano a uz sa to vysetruje) je este podozrive? A nehovor o nejakych covid testoch, tie kupuje cely svet a za rovnake ceny. Detto rozhadzovanie na loteriu a somariny. To je obycajne zakrmovanie volicov, sice populisticke, ale tie peniaze nesli na konto v Dubaji. Ale napr taka polmiliarda uliata na mytnom tendry, ta sla rovno do zahranicnych schranok a to je len jeden priklad z xyz
Ak OĽANO nekradne, tak niečo robia dosť zle. A aj tomu celkom verím.
Čiže vieme, že výdavky štátu extrémne narástli. Zároveň vieme, že príjmy štátu neklesli.
Aké má štát výdavky na COVID je ľahko zistiteľné, to sú dáta, ktoré štát zverejňuje. Tieto výdavky na COVID sú len kvapkou v mori oproti tomu o koľko sa navýšil dlh Slovenska.
No a tu vidím problém vo dvoch rovinách. Jednak je problém, že ak sa kradne výrazne menej, tak štát by mal mať o dosť viac peňazí, čo sa teda ale očividne nedeje.
A druhak je problém v tom, že sa tu neuvážene rozhadzujú peniaze, ktoré štát nemá. Rozhadzujú sa na populistické a neadresné pomoci podľa pár bláznov vo vláde.
Áno, skutočne sa mi zdá, že je jedno kto je pri válove. Keby táto vláda aspoň nonstop nesúťažila v tom, kto vymyslí zbytočnejší a nákladnejší "sociálny balíček"
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ani Nemcom sa nepridala HDP od 2009 po dnes.. (ani po 2019)
3.73B na 3.96B - aj tam sa kradne?
Jedine v USA sa podla toho HDP nekradne..

Tesim sa, ze z celeho sveta, budeme prvy, kto ma nekradnucu vladu. Teda az po USA..
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

pokus, politiku nemam cas sledovat az tak podrobne, no napriklad tu
http://www.dsl.sk/article.php?article=25115
Štát oznámil zámer nakúpiť licencie Microsoftu za desiatky miliónov
pocul si alebo vies o tom viac?
ficova vlada robila podobne obchody s msft
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

To je zlozita otazka, ak by bola statna/verejne sprava moja "srocka", spravil by som si pre a proti nakladov. Ale stat nefunguje efektivne, nikdy nefungoval, a nikdy ani nebude (rad by som sa ale mylil)..
Napriklad
http://www.dsl.sk/article.php?article=24897
Veľké nemecké mesto bude štandardne využívať open source
Stat ma vyhodu nad serockou v tom, ze ma viac casu - moze planovat na desiatky rokov, co podnikatel zvacsa, okrem vynimiek rodinnych podnikov, moznost nema..
Tu nejde tak ani o tych konkretnych xy milionov na 3 roky, ale celkovu zavislost na sukromnej firme msft (alebo inej).. je to sice pohodlne, ale nemam z toho dobry pocit. Tie tetusky by sa to museli naucit - mne tiez chodi kritika od kazdeho jedneho "Ty mas rad X? To je stare, doba postupila, nauc sa nove".. Ale toto je zlozitejsi problem, pretoze ak by bol stat efektivnejsi, tak by nepotreboval statisice uradnikov. Aj ked toto nie je kritika konkretnej vlady, ale politiky vseobecne.
Poznam totiz zopar ludi, ktori v tychto spravach pracuju alebo pracovali, a stazovali sa na caste vypadky, nezmyselne aktualizacie, a podobne. Neviem ako je to v inych statoch, apson EU, ale.. kazda jedna kvapka neefektivity je ako jazda autom so snehom na streche, jedna vlocka nevadi, dve tie nie.. chapes na co narazam..
S tym Mnichovom je to zaujimave, a skoda, ze nevidim do toho viac, preco a preco..
Po nástupe nového vedenia mesta v roku 2014 sa ale mesto zase rozhodlo pre návrat k Windows, ďalším riešeniam Microsoftu a iným proprietárnym riešeniam.

Po ďalšej výmene vedenia mesta v minulom roku mesto opäť avizovalo plán vrátiť sa k nasadzovaniu open source softvéru.
Problem politiky vidim v tom, ze sa planuje na jedno volebne obdobie.
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

pokus, a co tak US zakladne, si s tym vyrovnany, je to pre nas dobre?
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Takze Rusko je hrozba?

edit presunuty do noveho prispevku
Naposledy upravil/-a iceberg8 v So 08 01, 2022 8:26 pm, upravené celkom 2 krát.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 957
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 126 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa wladas »

Ale kdeze. Stotisicova armada pri ukrajinskych hraniciach si tam len spravila par tyzdnovy piknik.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

RTVS kope za Rusko ?

https://youtu.be/fRtrIfttNi8

Alebo len siri paniku/hoax ?

A aky ma Rusko motiv na utok ?
Odoslané z počítača
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Peter222 »

pokus napísal: So 08 01, 2022 6:32 pm Kazdopadne ak povieme, ze niekto je nas spojenec, tak to znamena spolupracu a zavazky. A nie len ze on nam chrani prdel a my chodime oslavovat s potencialnymi protivnikmi.
omg, tak takúto blbosť, ktorú opakujú verklíkujúci papagáji z denníka n som asi tu nečakal :) kto nám prosím ťa chráni prdel? povedz konkrétny príklad. A hlavne pred kým? My máme nejakého externého nepriateľa?
A ukáž mi ukotvené tie "záväzky" v nejakom právnom dokumente, ktoré by nám "prikazovali" prijímať zmluvy s inými krajinami, ktoré nie sú v našom štátnom záujme.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

pokus napísal: So 08 01, 2022 6:32 pm Jogo hned som si spomenul na teba... Toto male malo neskutocne stastie v nestasti, ale hlavne ze sa narodilo.
https://svet.sme.sk/c/22816753/obyvatel ... denca.html
Vidíš, akú malú osvetu sa robí napríklad hniezdam záchrany. Na Slovensku som vyguglil aspoň toto: https://sancaoz.sk/hniezda-zachrany, ale v Česku mi google neukázal nič... :(
Skúsenosti s hniezdami záchrany:
https://radiozurnal.rozhlas.cz/hnizda-z ... ku-8004717

p.s: Tak som hniezda záchrany nakoniec našiel aj v Čechách, volajú to baby boxy: https://www.babybox.cz/?p=babyboxy

p.p.s: A kde je právo na život toho dieťaťa? :?
Výbor OSN pre práva dieťaťa odporučil Českej republike, aby pristúpila k zrušenia tzv. baby boxov, u nás známych pod označením hniezda záchrany.
Výbor svoje odporúčanie odôvodňujeme tým, že takto odložené deti sa nikdy nemusia dozvedieť o svojej skutočnej identite, ani o tom, kto sú ich biologickí rodičia, čo môže následne narušiť ich právo na vlastnú identitu.
https://www.aktuality.sk/clanok/194177/ ... -zachrany/
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Adammd »

Cteny vybor OSN pre prava deti by sa mal chytit za nos a netrepat sprostosti. Babyboxy v CR zachranili tolko detskych zivotov, ktore by skoncili v popelnici s ich pravom na identitu :cry:

Stale viac sa presviedcam, ze vo vrcholnych strukturach tych svetovych "neziskoviek" sedia sociopati v prinajlepsom(v horsom latentni psychopati), pretoze taketo myslienky psychicky zdraveho cloveka nemozu napadnut.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

pokus, nerozumiem preco obhajujes potraty na zaklade par idiotov, ktori hodia dieta do kontaineru? ved to je uplne mimo pochopenie. Cize je lepsie dieta zabit este v tele matky? Aj vrahovia statisticky povedia "otoc sa a drepni si" a to prave z dovodu, ze nemaju guraz zabit cloveka zoci voci, a takto si predtavuju, ze vlastne strielaju do nejakeho vreca na odpadky a nie do cloveka. (zdroj: akysi dokument z TV v davnej minulosti).
Mozme argumentovat donekonecna - zachranili CO I LEN JEDNO dieta, takze zakaz potratov je OK! Ved toto sa tvrdi pri korone "co i len jeden zachraneny zivot stoji za zatvorenie ekonomiky" viacmenej, slova sa daju ohnut lubovolne tam a spat a znovu tam.
Zivot prirodzene chceneho, vedome donoseneho diatata, ak sa pokazi, to Ta netrapi? Linkoval som tu dieta, ktore ma vazne zdravotne nasledky - co Ta netrapi? Zabit ho tiez? Vo veku 1-2-3-5-10rokov? Co s nimi? Ved smrt je lepsie, ako trapenie sa, nie ?
Tento system nedava ziadnu logiku.
Dieta, ktore niekto pocne, a dieta, ktore je prirodzene PREDURCENE na narodenie sa ZABIJA z dovodu, ze ho jeho matka/otec/spolocnost nechcu.
A clovek, ktory je smrtelne chory, a matematicky neprospesny pre spolocnost (financna a kapacitna zataz), tak ten musi ist na eutanaziu do Svajciarska.
LOGIKA ?!

-------------------------

nemusis reagovat, ale dejiny pisu ti, ktori vyhrali, preto ja osobne neverim ani jednej strane. A nereagoval si na priamo utazku, MOTIV RUSKA ? Co z tej blbej ukrajiny bude mat? budu tam pestovat kalerab?

odvisielala to RTVS alebo nie? Mal osm sem dat 30 minut dlhe video od original RTVS, alebo to, co bolo priamo v reportazi? Meni na reportazi nieco, ze zdroj nie je z rtvs.sk alebo nie? BOlo video linkovane nejak upravene, manipulovane? Ignoroval si otazku, a presmeroval si si odpoved do pohdlneho "konpem si do zdroja" - mna nezaujima zdroj a jeho statusy, tie som ani nevidel, mna zaujima co vysielala RTVS. A ak video nebolo zmanipulovane, strihane, upravene, ale je to original, tak nevidim ziadnu informacnu hodnotu v Tvojej odpovedi na otazku, ci RTVS kope za Rusko. Aj ked ich odpovede boli este velmi diplomaticke a vyybave tiez.

Nemas trpezlivost, alebo len dochadzaju argumenty? Chod prosim Ta do Ruska povedat im, ze Rusko je fuj fuj. Co sa Ti stane?
Potom ja pojdem do USA a poviem ze USA je fuj fuj, co sa mi stane?
Podla Ruska je Rusko OK a USA je fuj fuj.
Podla USA je USA OK a Rusko je fuj fuj.
Kaddy ma tu svoju pravdu, a preco by som mal verit prave USA? Preco by som mal verit Rusku? Len preto mam verit USA, pretoze je to napisane v nejakom dokumente? Papier znesie vela.

edit
pokus napísal: Ne 09 01, 2022 9:02 am
Peter - dalsi expert? Kto nam chranil prdel a pred kym ked sme sa bratali a Adolfom, kto a pred kym ked sme boli vo Varsavskej zmluve, kto a pred kym ked sme v Nato?

Cize, Adolf bol Nemecko, nie? Tak preco teraz spolupracujeme s Nemeckom?
Pomohla USA, preto s nou spolupracujeme? Ano. Dobre..
Co nam urobilo Rusko, ze s nim nespolupracujeme?
A potom opat spat, preco Nemecko bolo zle, a teraz je dobre, a preco Rusko bolo zle a teraz je stale zle.
Nerozumiem tomu.
Kde mam istotu, ze Nemci nemaju nejaku agendu "dokoncit" dve vojny ktore zacali a prehrali?
Hovori sa, ze obcan by sa mal angazovat, vzdelavat sa, preto sa pytam..
Odoslané z počítača
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Nishin »

@iceberg8 Ty musis byt vo svojom zivote velmi nestastny clovek..
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

pokus napísal: Ne 09 01, 2022 9:02 am Jogo hniezdo zachrany je aj priamo v Pardubiciach. Pravo na zivot tych deti konci prave v smetiakoch, peciach, jamach na zahrade. Ale narodili sa, to je predsa pre teba klucove, nie?
Pokus, s tebou je ťažka debata, lebo pravdepodobne ani neklikneš na odkazy, čo som dal a furt si hudieš tu svoju pesničku...

Tak znova a s citaciami:
https://radiozurnal.rozhlas.cz/hnizda-z ... ku-8004717
Od vzniku babyboxov, alebo aj hniezd záchrany klesol počet nájdených mŕtvych novorodencov na Slovensku z desať na v priemere dvoch ročne. Podľa prezidentky občianskeho združenia Šanca pre nechcených Anny Ghannamovej, 20 hniezd zachránilo doteraz život 46 novorodencom.
Ty hovoríš o dvoch novorodencov ročne, ktorých najdu mrtvých...ja hovorím o 6000 usmrtených detí ročne pri interupciach. Vidíš ten nepomer?
„Z toho 33 detí bolo úspešne adoptovaných do nových rodín, k šiestim sa vrátili vlastné biologické matky, štyri sú v detskom domove, jedno dieťa má poručníka, jedno je v pestúnskej starostlivosti a jedno je, žiaľ, dlhodobo v nemocnici."
Vidíš, že len 1 dieťa z nich ma veľmi ťažký život...ale ty by si dal "preventívne" potratiť všetkých 46...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Peter222 »

pokus napísal: Ne 09 01, 2022 9:02 am Peter - dalsi expert? Kto nam chranil prdel a pred kym ked sme sa bratali a Adolfom, kto a pred kym ked sme boli vo Varsavskej zmluve, kto a pred kym ked sme v Nato?
Nikto a nic nam neprikazuje ziadnu zmluvu podpisat. Zjavne ale MO a MZV chcu a myslia si, ze za to dostaneme adekvatnu protihodnotu. Co vsetko za to dostaneme sa nikdy nedozvieme, navonok pre verejnost sa hovori najma o 100mil $ = dve zmodernizovane letiska.
Az sa bojim opytat, ale co preboha JE v nasom statnom zaujme, ked prehlbovanie spoluprace so spojencami nie je?
Ja sa práveže vôbec necítim byť expertom v tejto téme, zrejme na rozdiel od niekoho iného. Len sa snažím zbierať informácie aj z iných zdrojov ako Denník N alebo SME. Napr. taký medzinárodne uznávaný magazín Defense News celkom do detailov rozobral tieto zmluvy s USA. Z tých 100 proklamovaných miliónov len 25 pôjde reálne do našej "ekonomiky" v podobe modernizácie letísk. Link sem teraz vložiť neviem, bolo to cca pred rokom aj niečo, keď prvýkrát bola na stole táto zmluva a bol zamknutý, tiež som to čítal iba skopírované ako odomknuté. Ja sa ešte raz pýtam, kto normálny môže podpísať zmluvu za 25 miliónov, alebo aj keby to malo byť tých "oficiálnych" 100 (s ohľadom napr. na celkové príjmy štátu), ktorá teoreticky umožňuje (pretože to explicitne nezakazuje), aby mali na území zvrchovaného štátu také právomoci ozbrojené sily cudzieho štátu. Zmluvy sa predsa tvoria s ohľadom na možné zlé časy a nie v čase relatívneho kľudu. Nikto príčetný nečaká, že po podpise zmluvy sem napochoduje 100 tisíc vojakov a jadrové hlavice, otázne je čo sa bude diať pri možnej eskalácii situácie v budúcnosti, ktorú nikto z nás nepozná. A s ohľadom na tento poznatok tak benevolentne napísaná zmluva nedáva zmysel - určite nie za "hodnotu", ktorú tým získa štát.

Vieš kto sú hlavní obhajcovia tej zmluvy? Ľudia, ktorí predtým stáli na čele "think-tanku" Inštitút pre bezpečnostnú politiku - mimovládka s veľmi nejasným financovaním. Je až komické sledovať, ako niekto vystupuje za transparentnosť napr. v oblasti investovania (s čím ja úplne súhlasím) a potom v inom odvetví mu netransparentnosť v podstate už vôbec nevadí. Jedným z hlavných čŕt hlúpeho človeka je nekonzistentnosť v uvažovaní - toto prosím nevzťahuj na seba, nie je mojim cieľom nikoho tu uraziť. A títo ľudia rozlezení na MO, Brannobezpečnostný výbor, atď. dokola pri každej príležitosti, keď im dôjdu racionálne a vecné argumenty opakujú všeobecné frázy o plnení si "záväzkov" voči "spojencom" a podobné reči, za ktoré by sa nemuseli v minulom režime hanbiť ani čelní predstavitelia.

Posledná vec na margo tej tvojej poznámky o ochrane spojencov, asi ti ušiel taký jeden dátum - Mníchov 1938. Tak uvidíme, či sa bude história rýmovať, alebo nás spojenci ochránia naozaj vtedy, keď to bude potrebné...až na večné časy :)

Nemyslel som si, že sem niekedy napíšem takýto dlhý komentár ohľadom politiky. Je to naposledy, lebo diskusia s ľuďmi, ktorí si ideologicky nevedia pripustiť aj iný scenár vývoja ako ten čo dokola opakujú nemá veľký zmysel. Takže odteraz iba investičné témy za mňa.
Naposledy upravil/-a Peter222 v Ne 09 01, 2022 12:00 pm, upravené celkom 1 krát.
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Peter222 »

y
gigant
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Po 25 02, 2013 8:48 am
Been thanked: 3 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa gigant »

pricetny clovek nemoze schvalovat zmluvu kde cudzi vojaci (a je jedno ze su spojenci) na nasom uzemi nespadaju pod nasu jurisdikciu v pripade trestnych cinov..
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Joki »

gigant napísal: Ne 09 01, 2022 12:14 pm pricetny clovek nemoze schvalovat zmluvu kde cudzi vojaci (a je jedno ze su spojenci) na nasom uzemi nespadaju pod nasu jurisdikciu v pripade trestnych cinov..
Pričetný človek tomu rozumie, že to je tak správne.
Nevidim dôvod, prečo by mali spadať pod našu jurisdikciu.
Uvediem ti priklad, ak su naši vojaci napr. v Afganistane pod zaštitou NATO a náš vojak tam niečo urobi/ spácha, môže tam dostať doživotie alebo trest smrti za úplnu drobnosť.

Ber to v kontexte, že aj naši vojaci sú v inych krajinách a tiez by museli byť pod ich jurisdikciou, ktorá môže byť úplne odlišná.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
gigant
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Po 25 02, 2013 8:48 am
Been thanked: 3 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa gigant »

Take talafatky...pridu ti tu turecki vojaci v ramci nato a budu sa spravat podla zakonov ktore platia v turecku co..?..taku hlupost nema zakotvene ani nato vo svojej jurisdikcii..
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Joki »

Čo tu hrame za hru, taku istu zmluvu podpisala väčšina zapadnych krajin, už aj Poliaci a Maďari a to Orbán je najväčší rusky troll a ta zmluva je rovnaká, ako maďarská. Zrazu tu Žilinka niečo vytiahol, čo ani nemal a hlavne teraz, keď oslavuje v rusku prokuraturu. O nej asi pisať netreba.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Joki »

Inak takých krikľuňov mám “najradšej”, čo sa zrazu zobudili, že USA fuj a velebia Rusa.
Hlavne, že si zadok vyvaža na luxusnom aute z nemecka alebo Tesle, použiva iPhone a apartman ma NY, obchoduje cez IB.
Len sa ukažte, ako sa vozite na Lade, pouzivate rusku techniku a na dovolenku chodite na Krym a účet na ruskej burze.


P.S. Ide o prirovnanie, nie všetci majú apartman v NY 8)
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Joki »

gigant napísal: Ne 09 01, 2022 1:17 pm Take talafatky...pridu ti tu turecki vojaci v ramci nato a budu sa spravat podla zakonov ktore platia v turecku co..?..taku hlupost nema zakotvene ani nato vo svojej jurisdikcii..
Inak, vojakov rieši vojenská polícia aj súdy.
Takže aj v ramci štátu spadajú pod inú “jurisdikciu”.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Nishin napísal: Ne 09 01, 2022 11:01 am @iceberg8 Ty musis byt vo svojom zivote velmi nestastny clovek..
Preco si to myslis ?

Ale k teme:
Joki, tusim ta RTVS redaktorka, ak si dobre pamatam cisla, hovorila, ze SR ma 35 starn a PL 50 stran, co sice nemusi mat ziadnu vypovednu hodnotu, len konstatujem, aby som nieco povedal aj k teme.


Ak dostaneme resp inkasujeme 25M USD, kolko tazkej techniky prejde nasou infrastrukturou, ktora sa tym "zatazi alebo ponici" ?

PS: Ved aj Rusi obchoduju na "IB" - tak isto ako Americania tazia z Ruskych vynalezov/techniky/zakaznikov, ved tu mame globalizaciu a je v nej kazdy, ic chce, alebo nechce.. Skor by ma zaujimal motiv oboch stran k vojne/vojnam..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Joki »

Franto, ty sa tu občas objaviš a napíšeš stručne, jasne, výstižne a k veci. Úplne zrozumiteľne a premyslene.
Bodaj by bolo takých Frantov viac.

Fakt ma potešil tvoj príspevok v dnešnej napätej dobe.
Mi pripadá, že už rozum strácame a aj kryticky myslieť.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Joki »

iceberg8 napísal: Ne 09 01, 2022 8:51 pm Preco si to myslis ?

Ale k teme:
Joki, tusim ta RTVS redaktorka, ak si dobre pamatam cisla, hovorila, ze SR ma 35 starn a PL 50 stran, co sice nemusi mat ziadnu vypovednu hodnotu, len konstatujem, aby som nieco povedal aj k teme.


Ak dostaneme resp inkasujeme 25M USD, kolko tazkej techniky prejde nasou infrastrukturou, ktora sa tym "zatazi alebo ponici" ?

PS: Ved aj Rusi obchoduju na "IB" - tak isto ako Americania tazia z Ruskych vynalezov/techniky/zakaznikov, ved tu mame globalizaciu a je v nej kazdy, ic chce, alebo nechce.. Skor by ma zaujimal motiv oboch stran k vojne/vojnam..
Iceberg8, akurát maju dobre nerastne suroviny a tie su aj tak z prírody. Okrem toho plyn/ropu použivaju ako nátlakovú zbraň. Z ich predaja sa obohacuje len paaaar ľudí a financie použivaju na trolling a hybridnu vojnu.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nehádajte sa. Aj amíci, aj rusi sú kurvy. Každé negatívum na jednej strane viete vyvážiť pozitívom na druhej strane, ale viete to aj obrátiť.

Napr. Rusi plnia zmluvy, čo sa týka dodávok plynu, nielen teraz, ale od nepameti : lenže už majú plné zuby Ameriky, ktorá chce odstaviť Nordstream 2.
Vybudovanie NS2 stálo miliardy a nejaká 7000 km vzdialená krajina, čo sa hraje na pána sveta chce všetko zrušiť? Pomôžu amíci Európe v čase, ked Nemecko odstavuje jadrové elektrárne? Nie. Chcú odstaviť Nemecko od ruských zdrojov a sami chcú EU dodávať skvapalnený plyn. Ale nikto nič nepovie.

Plynu majú už 12 rokov prebytok. Spaľujú ho do vzduchu. O tom sa nepíše. Samozrejme americký plyn v skvapalnenom stave a dovezený na lodiach je poriadne drahý. Ale zmluvy už majú... v svojích cieľoch sa posúvajú. A niekto na tom poriadne zarobí, lebo aj v USA konečne stúpne cena. Lenže výsledok v EU je už teraz energetická kríza a neustále politické napätie. Ved o tom ako USA provokujú rusov si prečítajte z amerických zdrojov. Ja iné nečítam, lebo nemám na to teraz čas. Konečný efekt bude, že energetická kríza pretrvá a ekonomika EU pôjde do kytek. To nikdo nie je schopný povedať gringom, aby sa nemiešali? Asi už Európa nie je veľmoc. Sme predsa v Nato, ktoré má pod palcom USA, tak potrebujeme mať ešte osobitné zmluvy s američanmi? Nie je to divné? A všade len amíci ponúkajú prachy, všetkých len kupujú? To americký ľud schvaluje? Nepotrebuje vyššiu životnú úroveň? To je tá demokracia? Kdeže. Ľudia tam už dávno nevládnu. Nikto sa ich na nič nepýta. Ako v Rusku. Všade rozhoduje pár ľudí.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

pokus napísal: Ne 09 01, 2022 11:22 pm Jogo (ice) kde ste prosím vás vyčítali, že som proti babyboxom? Presne naopak! Rovnako sa mi vôbec nepáčia potraty, najspokojnejší by som bol, keby neexistovali. Ide len o to, ako to dosiahnuť.
Tak to sme na jednej lodi. :beer:
Podľa mňa sa komplexné problémy majú riešiť štýlom:
- dôkladná, odborná, multidisciplinárna analýza
- zistenie príčin
- prijatie všetkých dostupných opatrení
To sú však už len všeobecné frázy, ktoré tu počúvame od zavedenia potratov, ale potraty neriešia. Aj ekonomicky najvyspelejšie štáty sveta majú problém s demografiou a potratmi, ešte väčší ako my, a riešia to imigrantmi(teda demografiu)...

Prostý zákaz ako prvý krok nefunguje v ničom, neodstránil kriminalitu, samovraždy, hriechy, neodstránil drogy (preto už sa legalizujú a rieši sa to úplne inak).
Zákaz potratov je nábožensko moralistická proklamácia. Ako vyjadrenie romantickej túžby to beriem, ale ako pragmatické riešenie problému to nestačí. Najprv sa musí prijať kvantum iných opatrení a potom nakoniec sa môžme baviť o nejakých reštrikciách.
Od nepamätí vo všetkých národoch platí zákaz "Nezabiješ" a až potom sa riešia podmienky, ako zobrať určitým ľuďom zabíjať napr. od hladu, zo zištných dôvodov, rasových dôvodov atď
Mimochodom tie Pardubice som sem dal ako príklad, že ani dostupná antikoncepcia, babybox a interupcia nestačí.
Ano, treba zmeniť zmýšľanie ľudí, ale ak sa im stále opakuje lož, že zabitie nenarodeného človaka nie je ukončenie ľudského života, tak to zmýšľanie nikdy nezmenia. Preto tuná občas debatujem o tejto téme...
Naposledy upravil/-a jogo v Po 10 01, 2022 7:08 am, upravené celkom 1 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

https://facebook.com/story.php?story_fb ... 8645679931

Matovič ( Naď prikyvoval ) aby akekolvek cudzie vojenske zakladne na Slovensku boli len cez referendum.

Aha... To bol rok 2019..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 957
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 126 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa wladas »

Niekto ma u nas vybudovat vojensku zakladnu???? :o
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"