Slovenská politika

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Trumpeta1978 napísal:Pokial sa zena rozhodne pre interupciu tak urcite ma vzdy na to velmi zavazne dovody a nemyslim si ze by jej do toho mal hovorit niekto iny.
Myslíš si, že tých osemdesiat vrážd na Slovensku v roku 2017 nemalo veľmi vážne dôvody?
https://www.cas.sk/clanok/751376/v-roku ... nasilneni/" onclick="window.open(this.href);return false;
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Moj nazor je ze rozhodnutie treba nechat na konkretnu zenu niekto iny moze mat samozrejme iny nazor.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal: ja sa do politiky v podstate nemiesam, len mi nie je celkom jasne ako sa da niekto zabit ak sa este nenarodil..
Trebars ak by niekto zabil tvoju matku kym bola tehotna s tebou, zabil by dvoch ludi; aj ked sa ti to mozno nezda.

Trumpeta1978 napísal: Moj nazor je ze rozhodnutie treba nechat na konkretnu zenu niekto iny moze mat samozrejme iny nazor.
Podobny nazor je, ze ved by to mohla rozhodnut zena aj po narodeni dietata, pripadne doktor pri porode, pripadne otec ohladom likvidacie dietata/plodu pripadne mozno aj ohladom zeny, surodenca alebo rodica, pripadne by to mohol rozhodovat Brievik, Trump, ... , nazorov je kopa.
Alebo robme pravom silnejsieho rovno vsetko.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

To je večná polemika s tým právom na život. Ja si myslím, že pravda ( a spravodlivosť ) je niekde uprostred. Vždy závisí od podmienok...

Keď niekto cudzí rozbije vajíčko orlíčata, tak áno...zabije vzácny a chránený život. Hoci sa vtáča ešte nevyliahlo.
Ale keď to vajíčko rozbije zobákom matka-orlica, tak čo? Budeme ju viniť? Potrestáme ju? V prírode sa to stáva a zvieratá na to majú svoj dôvod.

Takisto ľudia majú svoje dôvody. Určite, ked je žena znásilnená , tak má právo odmietnuť tento nechcený život.

Keď ľudia sexujú a to im nemôžeme zakázať, tak sa stáva, že dôjde k nechcenému počatiu. Väčšinou ide o zlyhanie antikoncepcie ( 50% ), alebo ľudského faktora. Ja som presvedčený, že nijaká žena nechce ísť na potrat - je to pre ňu trauma. Aj keď sa nám možno zdá, že nie - tak ako sa vraví ,,božie mlyny melú pomaly, ale isto,, ...mnohým ženám sa po čase zmení psychika a začne ich hlodať svedomie, že v sebe zabili život. Prídu depresie, pocity viny atd. Proste odtrpia si to. Ale takisto si to odtrpí niekto, keby sa potraty zakázali...

U nás je to regulované tak, že do 3 mes. má žena právo požiadať o umelé prerušenie tehotenstva. Nemusí udávať dôvod, predpokladá sa, že ked o to žiada, tak sa dostala do zlej životnej situácie a nemôže si dovoliť mať dieťa. Podáva si žiadosť a lekár posudzuje či sú splnené podmienky, takisto ju poučí o rizikách, dôsledkoch , o antikoncepcii. Ak žena trvá na potrate , tak sa odborne vykoná. Z odborného hľadiska upozorňujem na prvý dôsledok keby sa potraty zakázali - že sa potom robia načierno a často neodborne. Je otázne, či môžeme žene uprieť jej právo rozhodovať o sebe a či vôbec máme právo jej prikázať, že nechcené a neplánované dieťa musí vynosiť a postarať sa o neho.

Jogo. Ja chápem, že každý človek by sa mal k počatiu postaviť zodpovedne. Ale nemyslím si, že je to len zákonoch, príkazoch a zákazoch. Je to hlavne o výchove, o vzdelávaní a osobnej zodpovednosti.

A teraz sa vrátim k tým zvieratám. Na jednej strane chránime našu prírodu, orlíčatá atd.

Na druhej strane čo robíme s inými zvieratmi? Kravy postavíme do radu a umelo ich oplodňujeme. Keď porodia, mláďatko im po krátkom čase odoberieme. Zo živých tvorov urobíme otrokov - na mlieko, na mäso. Uprieme im právo na život, na slobodu, na sex - my sme tí predátori, ktorí rozhodujú o ich živote a smrti. Zabíjame ich beztrestne, veď je to pre náš úžitok. Len nedávno sme zákonom uznali zviera za živého tvora a jeho týranie sa stalo zločinom. Ale kde je tá hranica medzi týraním pre náš úžitok a týranim zo zákona? Je to vždy o tom, že pravda je niekde uprostred...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Vždy bolo pre mňa záhadou, ako mohol taký vyspelý národ ako nemci, počas 2 svetovej vojny, vyvraždiť toľko židov. Ako ich mohla hitlerová propaganda tak oklamať, že židov nechali uväzniť v koncentrákoch, že ich nechali vyhladovať a potom popravovať. Keď už vojaci, ktorý vykonávali popravy začali mať z toho ťažké psychické problémy, veď zabiť nevinného človeka je velké zlo, tak vymysleli plynové komory, aby to zabíjanie robili za nich stroje. Na Norimberskom súde výhovorka, že sme konali podľa vtedy platných zákonov neobstála a zodpovedali sa za svoje skutky.


Vráťme sa však k tomu, ako tých nemcov mohla ta propaganda tak oklamať....Lebo im nepovedala celú pravdu. Povedala im, že židia len žijú zo svojich peňazí a vykorisťujú biedny nemecký pracujúci ľud. Tak ich zavrime do lágrov, kde budú musieť fyzicky pracovať. (Aká to podobnosť so Stalinovým Ruskom a ich bojom proti triednému nepriateľovi.)
Lenže nepovedala im, čo v skutočnosti s tými židmi v koncentráku robia. Keď sa to ľudia dozvedeli, tak sa v nich pohlo svedomie, a tak iné fašistické vlády(medzi nimi aj naša Tisovská) už odmietli deportovať židov. Nemci však už nemali silu zastaviť hitlerovské zlo...


Teraz sa pozrime na to, ako to súvisí s témou interupcii. Dnes sa tiež ľuďom nepovie celá pravda, že človek je človekom od počatia, neukážu sa im videá, ako prebieha potrat. S dnešnými mikrokamerami je to už veľmi škaredý pohľad porovnatelný s mučením väzňa v koncentráku, keď človek vidí, ako to malé dieťatko uhýba pred odsávačkou, ako od bolesti otvára ústa v nemom výkriku, ako ho odsávačka trhá na kusy.... :cry: . Je vidieť, že to dieťatko už není len zhluk buniek, ale bolesť a strach cítiaci malý človiečik, ktorý by sa vyvinul na normálneho dospelého človeka, ak by sme ho nezabili.
Pozrel som si video nemý výkrik, už som tu dal na neho odkaz pred hlasovaním o zakone oprerušení tehotenstva. Na tom ultrazvuku neodborník veľa toho nevidí tak som to dopozeral...ale nedokázal som dopozerať normálne video z potratu...roztriasol som sa a vypol som to. Nechcem mať z toho nočné mory ako doktori, ktorí tieto potraty vykonávajú.
Ja som proti potratom aj bez pozretia takéhoto videa. Ale ak by som mal názor, že matka ma právo zabiť svoje dieťa nosené pod srdcom, tak by som to video dopozeral, aj keby som sa nechal priviazať o stoličku...ak by ani takéto zábery nezmenili môj názor, tak by som ostal pri tom názore...


Počaté dieťa je už nová ľudská bytosť s kompletným genetickým kódom odlišným od matkiného genetického kódu. V tom kóde je ukrytý každý detail výzoru budúceho človeka, pozrime si jednovaječné dvojčatá, ktoré sa vyvinuli z jedného oplodneného vajíčka. Sú skoro úplne rovnaké, že ich pomaly ani vlastna mama nerozozná.

Ak by sme mali inkubátory, ktoré by nahradili matkine lono, tak takéto potratené dieťatko by v ňom nerušene ďalej žilo a vyvíjalo sa. Takéto inkubátory však nemáme, tak matkino lono nevieme ničím nahradiť. Preto tak apelujeme na ženy, aby nezabudli, že len ony môžu donosiť počatý život a nikto ich nemôže zastupiť.


Ak ta matka fakt nemôže dieťa po pôrode uživiť, tak nech ho da na adopciu. Poznám bezdetné manželské páry, ktoré roky čakali na adopciu dieťaťa....dodám adopciu nerómskeho dieťaťa. Lenže interupcie sa rómskych detí netýkajú, ich matky napriek príšerným socialným pomerom nepôjdu na interupciu.

Dúfam, že som zrozumiteľne vysvetlil, prečo tu občas nadhodím tému interupcii...je to to najmenej, čo môžem pre tie chúdence bezbranné v matkinom lone urobiť... :roll:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Bezni Nemci na zaciatku vojny netusili za sa v koncentrakoch splynuju Zidia, tabory boli prezentovane ako pracovne.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Beznym Slovakom je zase cieleny potrat prezentovany slovom "interupcia" i ked sa jedna o "terminaciu".

Ak sa ide do kriminalu za spreneveru trebars 20K EUR alebo nezaplatenie dane povedzme 5K, tak za cielenu terminaciu dietata by si zena a doktor automaticky mali ist posediet aspon 3 roky za mreze a ist sa trochu zamysliet. Ak tie dovody boli naozaj tak velmi vazne, riziko troch rokov v chladku by ich iste neodradilo.

Problem je uplne jednoduchy. Cele je to iba o nenazranosti a argumenty snaziace sa to nejako zabalit alebo zlahcit su chabe. Ako argumenty pocas toho Norimberskeho procesu. I ked samozrejme Amici mali mat za Hirosimu/Nagasaki podobny proces a ono celkovo si tam nemali jedna strana druhej vela co vycitat.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Trumpeta1978 napísal:Bezni Nemci na zaciatku vojny netusili za sa v koncentrakoch splynuju Zidia, tabory boli prezentovane ako pracovne.
Bežní ľudia dnes pod vplyvom propagandy pravdepodobne tiež netušia(alebo nechcú tušiť), že interupcia je zabitie nevinného človiečika v matkinom lone a nie len odstránením nejakého zhluku buniek, z ktorého sa po čase vyvinie človek.

Tak, ako sa my teraz pozeráme na staré kultúry, ktoré obetovali svojim bohom malé deti, tak sa o niekoľko storočí budú naši potomkovia pozerať na nás, ktorí teraz tiež "obetujeme svoje deti" svojmu bohu-mamone, lebo každý si dnes len chce užívať a privedenie deti na svet odklada na neskoršiu dobu, keď už to väčšinou začína byť problematické...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Taketo zakazy by boli bezzube a nezmyselne. V Polsku maju prisny zakon a ludia to obchadzaju tak ze sa to robi nacierno alebo vycestuju do zahranicia.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Pýtam sa, kto má záujem blokovať takéto videa, kde sú reálne zábery dieťatka v maternici matky?

https://najmama.aktuality.sk/clanok/232 ... ho-zivota/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.hlavnespravy.sk/fascinujuce ... nas/779700" onclick="window.open(this.href);return false;

Boja sa, že sa prebudí svedomie pomýlených ľudí?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal:Taketo zakazy by boli bezzube a nezmyselne. V Polsku maju prisny zakon a ludia to obchadzaju tak ze sa to robi nacierno alebo vycestuju do zahranicia.
Aj zakaz okradat inych ludia obchadzaju storakymi sposobmi, aj platenie alimentov rozvedeni muzi obchadzaju X sposobmi. Aj na vrazdu si ludia, ktori ju chcu uskutocnit, najdu cesticky. Z toho dovodu su zrejme vsetky tie zakony nezmyselne a mali by sa vyskrtat. Nech ostanu len statne zakony na vyberanie dani, lebo tie si iste nenechaju vyskrtnut.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Jaroslav
anarcho-kapitalizmus mi je dost blizky, takze urcite by som bol za znizenie mnozstva zakonov- menej statu- menej zakonov- menej neefektivnej a drahej byrokracie. A zrusenie dani ci aspon obmedzenie dani na minimum. Ale to je nerealne, pretoze demokracia vzdy smeruje k stale vecsiemu socializmu.
Apropo, 20perc vsetkych tehotenstiev konci spontannym potratom, takze az tak by som to neprezival- v prirode je to bezna vec.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Trumpeta1978 napísal: Apropo, 20perc vsetkych tehotenstiev konci spontannym potratom, takze az tak by som to neprezival- v prirode je to bezna vec.
Parafrázujem tvoj výrok: 100% ľudských životov končí smrťou. Tak by som tých zopár milionov obetí v koncentrákoch a gulagoch neriešil. To je čo za logiku?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

jogo
to si napisal ty, to je tvoja logika.
-
V zivote by som nevolil Harabina ani Kotletu a rad by som tych volicov videl aby som vedel komu sa mam na ulici vyhybat..
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal: Apropo, 20perc vsetkych tehotenstiev konci spontannym potratom, takze az tak by som to neprezival- v prirode je to bezna vec.
Dva rovnake vysledky a pritom jedno spravanie je OK, druhe na kriminal:

Doktor sa snazil vyliecit pacienta, no on napriek tomu zomrel.
Doktor sa vykaslal na pacienta a on zomrel.

Sofer riadil auto, vyskocila srna, autom vrazil do stromu, zabil spolujazdca.
Sofer riadil auto, bol pripity, autom vrazil do stromu, zabil spolujazdca.

Zena bola tehotna, snazila sa vynosit dieta ale ono samovolne zomrelo, prezila iba zena.
Zena bola tehotna, snazila sa zabit dieta a aj sa jej to podarilo, prezila iba zena.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Trumpeta1978 napísal:-
V zivote by som nevolil Harabina ani Kotletu a rad by som tych volicov videl aby som vedel komu sa mam na ulici vyhybat..
Ak by som nebol v tom čase na montáži v Nemecku, tak by som volil Harabina, hoci ho veľmi nemusím.
Vždy som vo voľbách volil stranu, ktorá bola proti interupciam, čiže vždy som volil KDH. KDH však zliberalnelo, tak teraz budem voliť Kuffovu stranu, ak sa uchytí. Ak nie, tak niekoho z dua SNS - LSNS na základe ich hlasovania v parlamente, kde sa jasne postavili za zákaz interupcii. Alebo tu Vašečkovú stranu, keď už mal odvahu podať ten zákon o interupciach.

Tu mám hlasovanie nášho parlamentu zachytené menovite. Poslanci, ktorí nehlasovali za, majú u mňa doživotne červenú kartu.
https://www.hlavnespravy.sk/hlasovanie- ... ta/1663861" onclick="window.open(this.href);return false;
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Ja zase z principu nevolim byvalych komunistov, ani takych co su kamosi s mafianmi ci takych co sa im cnie za Tisom a maju radi maškarádu jeho doby. Pre mna nie je Caputova ziaden dokonaly idol, ale iba volbou najmensieho zla a hlavne istota ze nepojde smeru na ruku. Harabina si neviem ako prezidenta presvedcit ani pri najlepsej snahe, nevie ani anglicky a ta jeho proklamovana francuzstina by ma celkom zaujimala, ale nechcem mu v tomto krivdit. Taketo stare davno zdiskreditovane kadre by mali potichu dozit niekde v kute a nie ze za prezidenta kandidovat..
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

jogo napísal: Vždy som vo voľbách volil stranu, ktorá bola proti interupciam, čiže vždy som volil KDH. KDH však zliberalnelo, tak teraz budem voliť Kuffovu stranu, ak sa uchytí. Ak nie, tak niekoho z dua SNS - LSNS na základe ich hlasovania v parlamente, kde sa jasne postavili za zákaz interupcii.
To je teda chabý dôvod. To, že by potom LSNS nahnala rómov najradšej do plynu ti nevadí? To chceš chrániť len nenarodený život a potom klapky na oči? Cirkev tým, že nič nerobila podporovala Hitlera, aby sa vysporiadal s komunistami lebo to bola najväčšia hrozba. Podľa hesla účel svätí prostriedky. Cesta do pekla je však dláždená dobrými skutkami.
Ako môžeš chcieť voliť Andreja a jeho stranu, ktorý nepoužíva papier, keď číta? (sám to povedal) Tak ako podvádzal pri rigoróznej práci bude podvádzať aj pri interupciách. Sľúbi všetko, aby sa dostal k moci a potom bude robiť, čo mu Kmotrík nadiktuje. Mne to rozum neberie. Ak bojuješ proti "nezabiješ", tak nemôžeš podporovať porušovanie "nepokradneš" lebo je v poradí neskôr. Hriech ako hriech.

BTW som proti potratom.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal: Ak bojuješ proti "nezabiješ", tak nemôžeš podporovať porušovanie "nepokradneš" lebo je v poradí neskôr. Hriech ako hriech.
Je rozdiel či dostaneš facku alebo komplet bitku. Tak ani hriech není ako hriech.

Ti garantujem, že až príde k moci terajšia opozícia, bude mať podobné kauzy, ako terajšia vláda. Aj Dzurindová vláda stavala najdrahšie dialnice v Európe...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

do politiky chodia politici preto aby sa nabalili.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal:do politiky chodia politici preto aby sa nabalili.
S tymto plne suhlasim.

Navrhujem riesenie - ak by sa Slovaci vzchopili a nasledujuce troje volby by mali tak 5-10% ucast, tak mozno by casom politici pochopili, ze ich sou je uz pre ludi nezaujimava a ze by mali ist na smetisko dejin alebo robit nieco uzitocnejsie.
Chapem, je to cira utopia.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

jogo napísal:
Je rozdiel či dostaneš facku alebo komplet bitku. Tak ani hriech není ako hriech.
Takže by nevadilo, ak by Hitler vykántril všetkých židov, postihnutých, rómov, nepohodlných, ak by zničil komunizmus? Ktorý z hriechov podľa teba ešte môžem a ktorý už nie?
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal:. Dnes sa tiež ľuďom nepovie celá pravda, že človek je človekom od počatia, neukážu sa im videá, ako prebieha potrat. S dnešnými mikrokamerami je to už veľmi škaredý pohľad porovnatelný s mučením väzňa v koncentráku, keď človek vidí, ako to malé dieťatko uhýba pred odsávačkou, ako od bolesti otvára ústa v nemom výkriku, ako ho odsávačka trhá na kusy.... :cry: . Je vidieť, že to dieťatko už není len zhluk buniek, ale bolesť a strach cítiaci malý človiečik, ktorý by sa vyvinul na normálneho dospelého človeka, ak by sme ho nezabili.
Pozrel som si video nemý výkrik, už som tu dal na neho odkaz pred hlasovaním o zakone oprerušení tehotenstva. Na tom ultrazvuku neodborník veľa toho nevidí tak som to dopozeral...ale nedokázal som dopozerať normálne video z potratu...roztriasol som sa a vypol som to. Nechcem mať z toho nočné mory ako doktori, ktorí tieto potraty vykonávajú.
Ja som proti potratom aj bez pozretia takéhoto videa. Ale ak by som mal názor, že matka ma právo zabiť svoje dieťa nosené pod srdcom, tak by som to video dopozeral, aj keby som sa nechal priviazať o stoličku...ak by ani takéto zábery nezmenili môj názor, tak by som ostal pri tom názore...

Dúfam, že som zrozumiteľne vysvetlil, prečo tu občas nadhodím tému interupcii...je to to najmenej, čo môžem pre tie chúdence bezbranné v matkinom lone urobiť... :roll:
To video je na you tube...len si zadaj do googla ,,nemý výkrik - you tube,, a vyskočí ti kopa verzií.
Miesto toho, aby som sa rozcitlivel, tak som si jedno video pozrel. Aby debata bola konštruktívna.

Čo sa týka mikrokamier, tak by som ti natočil video koľko živých tvorov zabiješ denne - kolko mravcov rozšliapneš pri chôdzi, kolko včeliek zahynie ked kosíš trávnik atd, atd.

V prvom rade sa sústredme na to, čo je u nás. Tu sú štatistiky:

Potratom je ukončených zhruba 1/5 tehotenstiev. Z toho ani nie polovica sú umelé potraty o ktorých sa bavíme.
Na 1000 žien v reprodukčnom veku pripadá zhruba 12 potratov, z toho 6 umelých.
Počet potratov celkovo klesá...za posledných 20 rokov klesol takmer na polovicu. Pritom prudko klesá počet umelých potratov, pretože počet spontánnych potratov stúpa ( zrejme preto že stúpa vek tehotných – výrazne nad 30 r. ).

Nás zaujímajú iba umelé potraty. Teda tie na ktoré majú ženy právo. Tie sú povolené iba do 12 týždňa.

Zistil som že najčastejší priemer veku plodu pri umelom potrate je 8 týždňov (aj pri spontánnom ). V tom videu to teda zodpovedá prvým dvom modelom plodu - jeden je 4T a druhý pri 12T. Nechcem uraziť podstatu človeka, ale v tom veku je to síce živá bytosť, ale na velmi nízkej úrovni vývinu. Súhlasím, že vo veku tých 12T už sme na hranici, ale dovtedy a hlavne pod 8 T je to len zahniezdené vajíčko v ktorom je plod podobný človeku. Teraz daj city nabok...pozri sa na oplodnené vajíčko sliepky ked žiješ na dedine a vo vnútri nájdeš rovnaký živý plod . Za tri týždne by si mal z neho kurča...ale celý rozdiel je iba v tom či kohút oplodnil sliepku, alebo nie.

Treba si uvedomiť, že zrejme žiadna žena nechce ísť na potrat v 8-12 T, urobila by to čím skôr...Lenže diagnostika tehotenstva začína po uhniezdení vajíčka ( od 2T ) a potom to všetko až do zákroku trvá nejaký čas. Preto legislatíva jej dáva čas a určila takú hranicu.

Treba si uvedomiť, že ten živý plod je súčasťou jej tela a bude až do narodenia, čo je 9 mesiacov. Takže to právo rozhodnúť sa do 3 mesiaca vidím ako rozumný kompromis. Pozor , ja nie som ani zástanca, ani proti...neškatulkujte ma...len sa chcem racionálne vyjadriť. Keby sme to ženám zakázali, 90% by si našlo inú cestu a zrejme len 10% plodov by sme zachránili. Ale čo s tými nechcenými deťmi, ktoré sa nenarodia do riadnej rodiny? Skúsim povedať svoj názor lebo vidím, že o tom ďalej píšeš:

jogo napísal:Ak by sme mali inkubátory, ktoré by nahradili matkine lono, tak takéto potratené dieťatko by v ňom nerušene ďalej žilo a vyvíjalo sa. Takéto inkubátory však nemáme, tak matkino lono nevieme ničím nahradiť. Preto tak apelujeme na ženy, aby nezabudli, že len ony môžu donosiť počatý život a nikto ich nemôže zastupiť.
Jogo. Každá žena je inkubátor. Keby bol ľudský plod taký cenný, teoreticky by sa dalo so ženami robiť to, čo s kravami. Oplodňovať ich umelo a dostať z nich toľko ľudských plodov kolko chceme. Ja viem že to znie hrozne, ale pri úžitkových zvieratách sa nepýtame, proste ich oplodňujeme. Pri ženách stačí nájsť dobrovoľníčky, ktorým sa dobre zaplatí a oni to urobia.

A teraz sa pýtam čo je humánnejšie:

1. zakázať ženám umelý potrat ked dieťa nechcú a fašisticky ich prinútiť k pôrodu?
2. nahradiť nechcené počatie dobrovoľným počatím (za peniaze) a dieťa ide na adopciu ?

Ak ta matka fakt nemôže dieťa po pôrode uživiť, tak nech ho da na adopciu. Poznám bezdetné manželské páry, ktoré roky čakali na adopciu dieťaťa....
A sme doma. Nútiť ženu nechcene porodiť s tým, že dieťa musí dať na adopciu je podľa mňa väčšie zlo ako jej dovoliť umelý potrat do 12 týždňa (=jednej tretiny gravidity ).

Na adopciu môžeme využiť sirotince, dojčenské ústavy, detské domovy, milióny detí, čo vyrastajú bez rodičov všade vo svete a takisto dobrovoľné počatie a vynosenie dieťaťa náhradnou matkou. Výhoda náhradnej matky je v tom, že môže byť umelo oplodnená spermiami pravého otca...takisto ženu vie nahradiť napr. matka..čím vieme dosiahnúť 50 až 100% prenos génov ! 100% prenos génov = vlastné dieťa.
dodám adopciu nerómskeho dieťaťa. Lenže interupcie sa rómskych detí netýkajú, ich matky napriek príšerným socialným pomerom nepôjdu na interupciu.
Interupcie sa rómskych žien netýkajú, lenže dojčenské ústavy a detské domovy sú plné rómskych detí !

Čiže rómske ženy sú pre teba príklad, ktorý by si chcel vnútiť všetkým ženám? A čo tie bezprízorné deti ktoré fetujú po osadách, o ktoré sa nikto nestará a s ktorých bez výchovy, bez starostlivosti a bez lásky vyrastie čo? Odpoved si daj sám...

P.S. A na záver jeden postreh. Nikdy som sa umelými potratmi nezaoberal, ved situácia u nás je rovnaká 50 rokov a žijeme.
Ale teraz je to hlavná téma konzervatívcov, liberálov, zelených...atd.... Ľudia pochodujú po uliciach s transparentmi...na webe sa hádajú...vzniká nenávisť, hejtovanie...a pritom všimli ste si čo vravia štatistiky?:

Počet potratov za posledných 20 rokov klesol takmer na polovicu. Počet umelých klesá ešte viac, lebo počet spontánnych stúpa. Vyrábame si problémy tam kde nie sú. Dúfam Jogo, že som aspoň čiastočne zmiernil tvoje trápenie.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Jogo
v minulosti malo vela statov v Europe prisne protiinterupcne zakony ale casom ich zrusili, pretoze vecsina ludi to povazuje do urciteho veku plodu za vec rozhodnutia matky.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Díky Juggler za konštruktívnu odpoveď.
JUGGLER napísal: To video je na you tube...len si zadaj do googla ,,nemý výkrik - you tube,, a vyskočí ti kopa verzií.
Miesto toho, aby som sa rozcitlivel, tak som si jedno video pozrel. Aby debata bola konštruktívna.
Neviem, niekedy mam pocit, že sa asi nezrozumitelne vyjadrujem, ale veď som napísal, že film nemý výkrik som dopozeral. Tu je citát z môjho príspevku:
Pozrel som si video nemý výkrik, už som tu dal na neho odkaz pred hlasovaním o zakone oprerušení tehotenstva. Na tom ultrazvuku neodborník veľa toho nevidí tak som to dopozeral...

Včerajší deň som strávil hľadaním videozáberov nenarodených detí v maternici. Žiadne interupcie, len bežný život dieťaťa pred narodením. Našiel som však len počítačom vytvorené videa dieťaťa v maternici. Počítačovou grafikou asi nikoho nepresvedčím, že nenarodené dieťa je už normálne cítiaci človek.

Keďže videa, kde boli originál zábery nenarodeného dieťaťa sú nedostupné, tak som sa tu posťažoval.
Pýtam sa, kto má záujem blokovať takéto videa, kde sú reálne zábery dieťatka v maternici matky?
https://najmama.aktuality.sk/clanok/232" onclick="window.open(this.href);return false; ... ho-zivota/
https://www.hlavnespravy.sk/fascinujuce" onclick="window.open(this.href);return false; ... nas/779700
Boja sa, že sa prebudí svedomie pomýlených ľudí?

Pri tom hľadaní a skúmaní, či ide o počítačovú grafiku alebo originál zábery som narazil na toto 8 sekundové video a až na 4 prehratie som pochopil, že ide o originál zábery potrateného dieťatka na ruke lekára a nie počítačovú grafiku. Zamrazilo ma a prestal som ďalej hľadať originál zábery, aby som nenarážal na takéto videa.
https://www.hlavnespravy.sk/tragedia-po ... mi/1639294" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja tam vidím malého zomierajúceho človiečika na ruke lekára. Neviem, čo tam vidí niekto iný...
Juggler, ty si vyštudovaný lekár, tak veľmi dobre vieš, ako ste postupne privykali na pitvu človeka, najprv nejaké tkanivo, potom palec, potom ruka a nakoniec celá pitva. Ja nemám za sebou taký výcvik a fakt nechcem mať nočné mory. Horor som z toho dôvodu naposledy pozeral na vojne pred skoro 30 rokmi.
JUGGLER napísal:Potratom je ukončených zhruba 1/5 tehotenstiev. Z toho ani nie polovica sú umelé potraty o ktorých sa bavíme.
Na 1000 žien v reprodukčnom veku pripadá zhruba 12 potratov, z toho 6 umelých.
Počet potratov celkovo klesá...za posledných 20 rokov klesol takmer na polovicu. Pritom prudko klesá počet umelých potratov, pretože počet spontánnych potratov stúpa ( zrejme preto že stúpa vek tehotných – výrazne nad 30 r. ).
Ano počet potratov klesá hlavne pod vplyvom osvety, ktorú robia prolife organizácie. Jednoducho hovoria ženám pravdu o tom, čo sa deje v ich maternici pred pôrodom.
JUGGLER napísal: Keby sme to ženám zakázali, 90% by si našlo inú cestu a zrejme len 10% plodov by sme zachránili. Ale čo s tými nechcenými deťmi, ktoré sa nenarodia do riadnej rodiny? Skúsim povedať svoj názor lebo vidím, že o tom ďalej píšeš:
Treba sa pozrieť do Polska, či je to tak, ako píšeš. Google mi nedal odpoveď na počet potratov v Poľsku.
JUGGLER napísal:Jogo. Každá žena je inkubátor. Keby bol ľudský plod taký cenný, teoreticky by sa dalo so ženami robiť to, čo s kravami. Oplodňovať ich umelo a dostať z nich toľko ľudských plodov kolko chceme. Ja viem že to znie hrozne, ale pri úžitkových zvieratách sa nepýtame, proste ich oplodňujeme. Pri ženách stačí nájsť dobrovoľníčky, ktorým sa dobre zaplatí a oni to urobia.

A teraz sa pýtam čo je humánnejšie:

1. zakázať ženám umelý potrat ked dieťa nechcú a fašisticky ich prinútiť k pôrodu?
2. nahradiť nechcené počatie dobrovoľným počatím (za peniaze) a dieťa ide na adopciu ?

A sme doma. Nútiť ženu nechcene porodiť s tým, že dieťa musí dať na adopciu je podľa mňa väčšie zlo ako jej dovoliť umelý potrat do 12 týždňa (=jednej tretiny gravidity ).

Na adopciu môžeme využiť sirotince, dojčenské ústavy, detské domovy, milióny detí, čo vyrastajú bez rodičov všade vo svete a takisto dobrovoľné počatie a vynosenie dieťaťa náhradnou matkou. Výhoda náhradnej matky je v tom, že môže byť umelo oplodnená spermiami pravého otca...takisto ženu vie nahradiť napr. matka..čím vieme dosiahnúť 50 až 100% prenos génov ! 100% prenos génov = vlastné dieťa.
Neporovnával by som človeka so zvieraťom, lebo ak dáme zvieratám práva ako ľuďom, tak sa musíme zákonite všetci stať vegetariánmi.

Problém s umelým oplodnením je podobný ako s interupciou. Tých oplodnených vajíčiek sa vytvára viac, lebo úspešnosť usadenia vajíčka v maternici je nízka a nepotrebné oplodnené vajíčka sa potom zničia.
JUGGLER napísal:Interupcie sa rómskych žien netýkajú, lenže dojčenské ústavy a detské domovy sú plné rómskych detí !

Čiže rómske ženy sú pre teba príklad, ktorý by si chcel vnútiť všetkým ženám? A čo tie bezprízorné deti ktoré fetujú po osadách, o ktoré sa nikto nestará a s ktorých bez výchovy, bez starostlivosti a bez lásky vyrastie čo? Odpoved si daj sám...
To už je iný problem, ale poviem ti, že som ostal šokovaný, koľko mladých ľudí dnes hulí marišku. Keď som pred 10 rokmi prestal s montážami, tak som sem-tam stretol niekoho zhuleného. Dnes, keď som sa na montáže vrátil,tak ich mám na každom kroku a na každej party dokonca aj v mojej pracovnej partii sa takí našli.
Bohatí hulia, lebo na to majú peniaze a chudobní fetujú, lebo na to nemajú peniaze.
Počet potratov za posledných 20 rokov klesol takmer na polovicu. Počet umelých klesá ešte viac, lebo počet spontánnych stúpa. Vyrábame si problémy tam kde nie sú. Dúfam Jogo, že som aspoň čiastočne zmiernil tvoje trápenie.
Ale ano, ak na základe tejto debaty zachránime len jeden ľudský život, nebola zbytočná. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Argument, ze nejaky zakon by sa mal zrusit alebo nemal by sa uzakonit preto, lebo vela ludi ho bude obchadzat/obchadza - je pomyleny. Podobne ako nazor, ze nejaky zakon by sa mal uzakonit/udrzat v v chode preto, lebo vela ludi to tak robi. To je uplne irelevantna vec, co zrovna vela ludi robi a bude robit a robilo by.
Ked vo fyzike plati, ze dva hmotne objekty sa pritahuju - tak vyucovat sa ma, ze dva hmotne objekty sa pritahuju. Bez ohladu na to, ci 90% ludi si bude navravat ze sa nepritahuju pripadne budu sa snazit skutkami popierat tento zakon. Trebars postavit pyramidu na spicku a ocakavat od nej, ze bude stat podobne stabilne ako ked stoji na zakladni. Nech si psychopati kludne realizuju ich sialene napady - ale nech to robia protizakonne a nie s pozehnanim zakona.

Pravnici sa predsa maju snazit presadzovat objektivne pravo a spravodlivost a nie to, za co im vacsina ludi zatlieska. Chodte medzi fetakov a 99% z nich vam zatlieska za preorientovanie slovenskej ekonomiky na mak a heroin.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Hm, ale ked sa nad tym zamyslis, tak ziadne objektivne pravo neexistuje a ani nemoze, pretoze kazdy pripad je velmi individualny a vychadza aj z predchadzajucich pricin ktore dany jedinec nemusel mat moznost vedome ovplyvnit. Ja neberiem ziadne drogy, nefajcim, dokonca som skoro abstinent, napriek tomu si myslim ze dospely clovek ma pravo so svojim telom robit co uzna za vhodne pokial tym nezasahuje do slobody druheho cloveka. Osobne nemam ziadne vyhrady aby si niekto doma varil co uzna za vhodne, on si to totiz uvari ci zaobstara tak ci tak bez ohladu na to ci je to v rozpore zo zakonom alebo nie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Lenze doktor ked na ziadost matky ide zabit v nej dieta, dost podstatnym sposobom zasahuje do prav ineho cloveka.

Ja osobne si myslim, ze "prolife" skupiny by mali viest kampan trochu inym sposobom. Na plagaty by mali skor napisat: "Zabila si svoje dieta, ktore si mala chranit a starat sa on. Sme na teba hrdi, tlieskame ti. Uzasna si. Ked budes niekam kandidovat, aj ta volit pojdeme. A ten truhlo, ktory to za par drobnych vykonaval, tak samozrejme aj ten je super."
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Tvrdit, ze pocate dieta v prvom mesiaci je sucast matky, nieco ako jej prst a v siedmom mesiaci je to plnohodnotna osoba s pravami, ktora ak by bola matkou cielene zabita, tak matka pojde do vezenia - tak nezmyselnost v tom je uplne zjavna. Ved ti ludia su uplni blazni. Ako hovorit ze 2+2=5.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Je pravda ze plod uz ma vlastnu Dna. Ale stale je sucastou matky, z nej vznikol a este sa na tento svet nezrodil. Nie je to lahka tema a kazdy z ludi to vidi po svojom. Ti co su proti protiinterupcnym zakonom to nerobia z dovodu ze podporuju interupcie ako take ale preto ze to povazuju za slobodne rozhodnutie zeny.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

To je akoby nemecki fasisti prehlasili, ze nemaju nic proti Zidom, len povazuju za ich pravo rozhodovat co so Zidmi urobia. Ci ich budu brat rovnocenne, zotrocovat alebo zabijat. Ved Zidia v koncentrakoch boli na ich vezniteloch rovnako zavisli ako pocate dieta je v matke zavisle na nej.

Sucasny slovensky zakon povazuje v 12-tom tyzdni umely potrat za nieco, cim sa nezaobera a v 13-tom tyzdni za hnusny trestuhodny zlocin. Trestany zrejme aj odnatim slobody. Vysvetli mi logiku toho? Ved az do porodu je dieta v tele matky zavisle na nej. Je neproduktivne ako stari ludia, chori ludia, spiaci ludia.

Preco teda zakon odopiera matke "pravo nad jej telom" ked je v 8 mesiaci tehotenstva?? Ako to, ze tam je to OK a je OK zavriet ju ak zabije 8 mesacny "plod"?

Preco zakon chce nechavat len zene pravo zavrazdit jej dietata a preco nenechava inemu vrahovi moznost zabit jeho obet? Preco je 20 rocnemu dietatu zakonom odnimana moznost zabit jeho 40 rocnu matku? Ved deti svoje matky miluju a tiez by ich iste zabijali len "z velmi vaznych dovodov".

Urobme zaroven s potratovym zakonom aj zakon o moznosti beztrestne zabit bezvladnu matku jej dietatom. Pripadne ze mu v tom moze asistovat aj doktor.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Podla mna by sa to malo zrusit uplne bez ohladu na mesiace plodu. Z mojho pohladu nie je nenarodeny plod rovnocenny s uz narodenym jedincom. V minulosti nikto sa prilis potratmi ako moralnou otazkou nezaoberal, formalne dokonca aj ten dnesny boj cirkvi proti potratom je az z nedavnej doby ako snaha o co najvecsi pocet oveciek v kosiary.
Otazka Eutanazie? Urcite stoji za spolocensku diskusiu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Vyborne, tak uz sa konecne dostavame k diskusii, ze konecne deti budu moct pod ochranou zakona spolu s doktormi zabijat bezvladne a ekonomicky neprinosne matky. Lebo bezvladne matky su rovnako menejcenne pre spolocnost ako su deti nosene v telach matiek.

Ak to zakonne vyriesia takto, bude to celkom zaujimave. Zvratene, ale zaujimave.

Tie "prolife" plagaty teda snad upravia do formy:
"Matka, kludne ho v sebe zabi. Ved je menejcenny a ty ked raz budes bezvladna a podobne menejcenna, snad ta tiez zabiju."
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal:V minulosti nikto sa prilis potratmi ako moralnou otazkou nezaoberal, formalne dokonca aj ten dnesny boj cirkvi proti potratom je az z nedavnej doby ako snaha o co najvecsi pocet oveciek v kosiary.
Otazka Eutanazie? Urcite stoji za spolocensku diskusiu.
Historiu si zrejme prilis nestudoval, alebo z podobnych zdrojov ako Kotlebovci. Potraty su v pisomnej forme v Biblii riesene uz pred tisicmi rokov. Najstrarsie objavene texty Biblie pochadzaju z 1. storocia po Kristovi a do pismenka sedia s odpismi stredoveku a s Bibliou ktoru dostanes do ruky v sucasnosti (ak si nezoberies vydanie od svedkov jehovovych alebo Kotlebovcov).


Riesil to uz Mojzisov zakon v staroveku, v dobach otroctva:

Ak sa mužovia medzi sebou bijú a potom udrú tehotnú ženu tak, že jej odíde plod, ale nenastane nešťastie, tak ten zaplatí toľko, koľko od neho bude žiadať manžel ženy - a dá to podľa rozhodnutia sudcov.
Ale ak nastane nešťastie, tak dáš život za život, oko za oko, zub za zub, ruku za ruku, nohu za nohu, popáleninu za popáleninu, ranu za ranu, hrču za hrču.

Ako vidis, uz ti "primitivy", co sa trmacali s kozami po polopusti, mali zavedenu urcitu pravnu ochranu dietata pred jeho narodenim.
Naposledy upravil/-a jaroslav80 v St 27 03, 2019 12:35 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Cirkev formalne potraty v minulosti odsudzovala ale v realite ticho tolerovala. Pri nevyliecitelne chorych s velkymi bolestami by eutanazia bola vhodna / samozrejme ak by takuto volu pravne manifestovali/
Biblia je zaujimava zmes roznych historickych pribehov.
Naposledy upravil/-a Trumpeta1978 v St 27 03, 2019 12:48 pm, upravené celkom 1 krát.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja presadzujem, aby slovenske zakony a ucenie Cirkvy aspon formalne odsudzovali odsudeniahodne veci, ked uz to nedokazu obcania SR a clenovia Cirkvy aj v praxi.
Vies pokrsteni nie su iba knazi a biskupi, ale vyse 80% obcanov SR.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal: Sucasny slovensky zakon povazuje v 12-tom tyzdni umely potrat za nieco, cim sa nezaobera a v 13-tom tyzdni za hnusny trestuhodny zlocin. Trestany zrejme aj odnatim slobody.
Tak to som nevedel. To už je čistá schizofrénia, 12 týždňový plod považovať za nič a 13 týždňový plod chrániť na úrovni bežného človeka. Čo sa na tom plode medzi 12 a 13 týždňom udeje take prelomové, že 12 týždňový plod je chránený asi ako malíček na ľavej ruke matky a 13 týždňový plod už má ochranu ako dospelý človek a jeho matka nemá už žiadne právo rozhodovať o jeho živote?
§ 150
(1) Kto bez súhlasu tehotnej ženy umelo preruší jej tehotenstvo, potrestá sa odňatím slobody na tri roky až osem rokov.

(2) Odňatím slobody na štyri roky až desať rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) závažnejším spôsobom konania, alebo
b) na chránenej osobe.

(3) Trestom odňatia slobody na osem rokov až pätnásť rokov sa páchateľ potrestá, ak činom uvedeným v odseku 1 spôsobí tehotnej žene ťažkú ujmu na zdraví alebo smrť.

§ 151


(1) Kto so súhlasom tehotnej ženy umelo preruší jej tehotenstvo postupom alebo za podmienok, ktoré odporujú všeobecne záväzným právnym predpisom o umelom prerušení tehotenstva, potrestá sa odňatím slobody na dva roky až päť rokov.

(2) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) a spôsobí ním ťažkú ujmu na zdraví alebo smrť,
b) na neplnoletej žene bez súhlasu jej zákonného zástupcu alebo toho, komu bola zverená do starostlivosti alebo pod dozor,
c) a získa tým väčší prospech, alebo
d) závažnejším spôsobom konania.

§ 152
(1) Kto tehotnú ženu navedie na to, aby
a) svoje tehotenstvo sama umelo prerušila, alebo
b) iného požiadala alebo inému dovolila, aby jej bolo tehotenstvo umelo prerušené postupom alebo za podmienok, ktoré odporujú všeobecne záväzným právnym predpisom o umelom prerušení tehotenstva,
potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.

(2) Rovnako ako v odseku 1 sa potrestá, kto tehotnej žene pomáha pri prerušení jej tehotenstva ňou samou alebo pri tom, aby iného požiadala alebo inému dovolila umelo prerušiť jej tehotenstvo.

(3) Odňatím slobody na dva roky až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 alebo 2
a) závažnejším spôsobom konania, alebo
b) na chránenej osobe.

(4) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak činom uvedeným v odseku 1 alebo 2 spôsobí ťažkú ujmu na zdraví alebo smrť.

§ 153
Tehotná žena, ktorá svoje tehotenstvo sama umelo preruší alebo iného o to požiada, alebo mu to dovolí, nie je za taký čin trestne zodpovedná, a to ani podľa ustanovení o návodcovi a pomocníkovi.
Zákon č. 300/2005 (Trestný zákon)
https://www.lewik.org/term/1172/nedovol ... tny-zakon/" onclick="window.open(this.href);return false;
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Jaroslav
Je Svk sekularny stat, alebo nie?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Ešte jedna vec, ktorú som počul na nejakej prednáške, ale neviem to nájsť cez google.
Ešte za komunistov, keď boli komisie, ktoré schvaľovali potraty, dvaja doktori robili výskum, ako sa prejavila hrozba potratu na deťoch, ktorých matkám komisia zamietla potrat. Tie deti sledovali až do dospelosti, a zistili, že mávajú psychické problémy. Tie problémy sa prejavili, aj keď nakoniec matka bola rada, že to dieťa donosila a stala sa z nej milujúca matka.

Čiže dieťa v prvom trimestri už ma vyvinutú aj nejakú psychiku, keď ho to tak poznačilo na celý život.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Ľady sa pohli, asi pôjdem voliť. :)

https://www.hlavnespravy.sk/mimoriadna- ... am/1710144" onclick="window.open(this.href);return false;
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"