Prezidentské voľby 2014

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kto by mal byť podľa vás novým slovenským prezidentom?

Gyula Bárdos (SMK)
0
Žiadne hlasovania
Jozef Behýl (občiansky kandidát)
0
Žiadne hlasovania
Ján Čarnogurský (občiansky kandidát)
0
Žiadne hlasovania
Robert Fico (Smer)
1
3%
Viliam Fischer (občiansky kandidát)
1
3%
Pavol Hrušovský (KDH, SDKÚ, Most­-Híd)
0
Žiadne hlasovania
Ján Jurišta (KSS)
0
Žiadne hlasovania
Andrej Kiska (občiansky kandidát)
12
35%
Milan Kňažko (občiansky kandidát?)
6
18%
Stanislav Martinčko (KOS)
0
Žiadne hlasovania
Milan Melník (občiansky kandidát)
0
Žiadne hlasovania
Helena Mezenská (občiansky kandidát)
1
3%
Peter Osuský (SaS)
2
6%
Radoslav Procházka (občiansky kandidát)
11
32%
Jozef Šimko (SMS)
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 34

jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa jogo »

Myslim, ze Fico bol o 9h taky zmierlivy a vyzyval Kisku, aby sa nezaoberali konfrontacnymi temami, lebo este mu poradcovia nepripravili novu taktiku na Kisku a bol otraseny vysledkom volieb.
Preto mal Kiska poriadne na neho zautocit, kym sa este nespamatal.
Zelezo treba kut, kym je este horuce. :!:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Pette »

Prochazka sup sup, zakladat stranu a 2016 volby stiha s prehladom.

Knazko dobry vysledok, vyhral Bratislavu.

Kiska Fico vidim teraz 60:40, uvidime co Smer vytiahne.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pette napísal: Kiska Fico vidim teraz 60:40, uvidime co Smer vytiahne.
Ja to zatiaľ vidím na jasnú porážku RF. Píšem zatial, lebo Kiska vyhral len prvú bitku, nie vojnu. RF má teraz dve možnosti. Buď to vzdá, alebo Kisku totálne zdiskreditujú. Vytiahnú na neho ďalšie kýble špiny, urobia z anjela diabla, z podnikateľa úžerníka. Využijú finančnú negramotnosť priemerného človeka, ktorý nechápe, že aj pri štandardnom bankovom spotrebnom úvere 12% p.a. rokmi narastie splatená suma o polovicu a viac. Pritom vtedy, ked Kiska podnikal bol 12% úrok krásny úrok. Niektoré banky majú aj teraz v takmer deflačnom prostredí rpmn 20% p.a.!
A nebankovky bežne stovky, ba až tisícky % p.a. !

Ak robí RF z Kisku úžerníka, tak si kladiem otázku prečo na neho nepodá trestné oznámenie z podozrenia na úžeru ?
RF môže z úžery rovno obviniť všetky banky...Ale čo potom s ním ako predsedom vlády, ktorý tu trpí nebankovky so stovkami až tisíckami % p.a. ?

Ok. Takže ja tipujem, že ak sa Ficovi nepodarí úplne zdiskreditovať Kisku, prezidentom nebude. Nečakám však, že sám bude útočiť. Špinavú prácu urobia ľudia v pozadí, on bude len opakovať obvinenia s ktorými vyjdú spriaznené média.
V súvislosti s tým sa aj tu ku nám vráti ivol, alebo niekto podobný, aby nám tu vymýval mozgy.

P.S. Volil som Rada Procházku a v druhom kole budem anjela ( dúfam, že to prežije). Staršia generácia mojej rodiny však odovzdala 4 hlasy pre RF, čo ako demokrat rešpektujem. Z nikým sa nehádam, nikoho nepresviedčam.
Raz za 5 rokov má predsa každý právo urobiť to, čo uzná za správne. Všetci sme strojcami našej vlastnej budúcnosti.

Tu je príklad na typického obráteného voliča. Podotýkam, že Quatro už celé roky nepatrí Kiskovi, ale banke - VÚB.

A minule prišiel domov ocovi list z Quatra v priblžnom znení:

Vážený pán Miroslav. Nakoľko vás považujeme za klienta s dobrou bonitou nenechajte si ujsť našu ponuku na výhodnú pôžičku. Ocovi to nedalo, zobral kalkulačku a začal počítať. Za podmienok uvedených v liste by za 1200€ zaplatil celkovo vyše 2 000€.


http://cenkner.blog.sme.sk/c/351226/Vol ... paign=blog" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil/-a JUGGLER v Ne 16 03, 2014 7:42 pm, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa slimak »

Ficovi ziadna diskreditacna kampan nepomoze. Jemu to nenazenie hlasy a Kiskovi to tiez neuberie hlasy. Ako mu to neubralo ani dosial.
Zakladne maju skoro rovnake - len Fico uz nema velmi kde naberat. Proste sa voli proti Ficovi.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Rado »

slimak napísal:Ficovi ziadna diskreditacna kampan nepomoze. Jemu to nenazenie hlasy a Kiskovi to tiez neuberie hlasy. Ako mu to neubralo ani dosial.
Zakladne maju skoro rovnake - len Fico uz nema velmi kde naberat. Proste sa voli proti Ficovi.
Súhlasím so Slimakom. Kiska bude brať hlasy od Procházku a Kňažka a ich voliči počty celkom ovládajú lebo sú to hlavne voliči z miest. U tých je maslowova hierarchia potrieb iná ako u ľudí, ktorí tvoria základ pre RF. Ľudia, ktorí riešia svoje základné potreby sú najviac náchylní uveriť na reči o úžere. Bol som prekvapený, že reči o nej Kiskovi skoro vôbec neublížili. Volil som Procházku a budem voliť tak, aby sme tu nemali všetko orientované len jedným smerom . :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa slimak »

V teme stavky na sport som pisal preco prisiel Fico o 200-300 tisic hlasov - teda svojich 25% volicov - celkovo cca 10% a moze byt ich viac.

http://www.sme.sk/c/7137934/kto-su-voli ... grafy.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Tu su celkom pekne grafy - aj mate popisane kam jeho volici odisli ale 25-30% sa mu ani pri mobilizacii uz nevrati. Pre tieto volby ich stratil. Vratia sa mu mozno 2% od prochazku a 3 od ostatnych(skusili nieco ine a vratia sa spat).

A k metodike - neviem na kolko je spravna. Ale nieco podobne som si vsimol u nas v Revucej pri volbe Kotlebu.

V Revucej 2012 ak si pamatam 1000 volicov pravicovych stran- vsetci mali asi 250 volic SDKU,SAS,KDH,OLANo, ale Kotleba ziskal cez 2000 hlasov? Manka nad tisicku,ale Smer prisiel o ovela viac. Kotlebu by nikdy nezvolili pravicove strany - nikdy aspon v roku 2012 tolko hlasov nemali. kotlebu volilo 25%- a viac Smerakov - a nie kvoli ciganom. Aj ked u nas aj ten cigansky faktor mohol zahrat rolu. Proste ich ludi poznam,mas Kotlebovske reci - musis volit Kotlebu. Ja som si myslel ,ze Kotleba vyhra. Inak Smeraci to vedeli a vedia,ze prehraju aj teraz. Oni prieskumi maju a velmi podrobne.
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa kontrarian »

Este predsa len zhrniem co som tu napisal o Kiskovi...kedze tu citam medzi riadkami horkost o akejsi uzere.
Osobne som ho neobvinil z uzery, len som upozornil, ze vlastnil spolocnosti ktore casto neeticky vyuzivaju exekucny system. (nebudem tu uz pisat o zavadzani klientov, klamliva reklama atd).
Ja som mozno na tieto veci az prilis principialne prisny. Pisal som tu o neprimeranych urokoch a exekuciach uz pred rokom ( a boli tu na to samozrejme velmi negativne odozvy). Takze ako som napisal, nejde o Kisku ako prezidentskeho kandidata. Ja som len rad, ze sa tato tema aspon na chvilu otvorila v spolocnosti, kedze exekucny system v dnesnej podobe, nebankovky a podobne je velmi negativny jav v nasej spolocnosti.

Trvam ne tom, ze clovek z takeho prostredia by nemal byt prezidentom v slusnej krajine.
Opakujem, neviem aky je clovek a nemam pravo ho sudit.
Posielam link na vypis z obch registra.

http://orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Kisk ... 0&T=f0&R=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Tak ako som pisal predtym, keby iba Triangel (ten bol v poriadku, vyuzili priamy odber od vyrobcu bez velkoskladu a ponukli vyhodne klientom bez navysenia urokov)..Nestacilo mu to a isiel do Quatra. To uz bol ovela tvrdsi model ale stale relativne v poriadku. Ale nestacilo mu to a isiel do nebankoviek, kreditnych kariet a podobne ( vid vypis). Naozaj bol priekopnikom a dal navod ako na to( nebankovky) v SK. Budte trosku empativni a dajte si namahu precitanim zivotnych pribehov ludi, ktorych taketo spolocnosti v nasom exekucnom systeme zruinovali. Takze ak fakty, tak k veci a nie manipulovanie..

Inac osobne budem rad ak vyhra Kiska, kedze karty su uz hodene a lepsi kandidat uz nemoze uspiet. Ako prezident toho vela nenamuti (a dufam, ze nas bude reprezentovat lepsie ako terajsi)). Ak prehra asi zalozi stranu a roztriesti spolocnost uplne.
Osobne verim, ze Prochadzka dokaze ako krestan a rozhladeny clovek vyuzit terajsie postavenie. A ak vystreli motyka, tak sa neobklopi farizejskymi karieristami a urobi stranu z moralnych odbornikov. (Ja som mu aj pisal na facebook, ze jeho miesto nie je ako prezident, ale ako predseda buducej strany zlozenej zo slusnych ludi). Takze som velmi rad, ze ho nezvolili a dufam , ze prinesie cerstvy vietor tam kde treba- do vlady..kedze tam sa vsetko pecie.
Amen))
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa slimak »

http://i.sme.sk/cdata/0/71/7138210/slov ... _r1398.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Som povedal Fico zahuci vyhra maximalne v 10 okresoch , ma sancu?

Samozrejme aj ja dakujem ludom co prisli volit a hlavne co pridu volit. Moj pesimisticky scenar 55:45, realny 60:40,ale ak fico nasral dost ludi ci ich nasere 70:30 . Ja by som chcel aby bolo 70:30 - aj keby mal prehrat mali by sme mu to ukazat co v najvacsej miere. Ved to trva 3 minuty. A ide o nase zivoty.

On bude este dva roky premier - ale ak bude mat 70:30 da si velmi dobry pozor co bude robit - teda kradnut uz tak nebude. Uz bude krotky a svietit a ja neviem co.

Preto volit treba ist a v hojnesom pocte.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Rado »

Kontrarian, spoločnosti, ktoré neeticky využívajú exekučný systém a ľudia, ktorí boli zruinovaní v exekučnom systéme neexistujú. To sú reči v ktorých je veľa emócií a málo faktov. Každý, kto je postihnutý exekúciou mal možnosť sa brániť, ale ju nevyužil!
Kto za to môže? Systém, či ten, kto doručený platobný rozkaz hodil do koša? Pred vydaním rozkazu nereagoval na telefonáty a výzvy, nesnažil sa o dohodu.

Exekúcia môže začať, ak je vydaný exekučný titul. Ten môže vydať len súd vydaním platobného rozkazu alebo ak dlžník podpísal notársku zápisnicu. Ešte je tu možnosť, že Sociálna poisťovňa vydá platobný výmer. BTW tá ich bude teraz využívať najviac.
Nie je to tak, že si spoločnosť zmyslí a má exekučný titul. O vydaní platobného rozkazu rozhodne súd, ale je tu 15 dní, aby žalovaný podal odpor. Môže ho podať a v ňom namietať lehotu na plnenie a snažiť sa o splátky svojho dlhu.
Moja skúsenosť je však taká, že väčšina ľudí sa pred problémom s dlhom správa ako malé deti, keď sa hrajú na schovávačku. Zakryjú si oči a myslia si, že ich nikto nevidí. To je však veľký omyl.
Etický pohľad na vec má dva uhly pohľadu. Jeden, že si chudáci požičali a teraz to nevládzu splácať a zlá je ta spoločnosť. Isto existujú zmluvy s neprimeranými úrokmi, ale treba sa brániť.
Druhý, že si požičali a už vopred vedeli, že svoj dlh nesplatia a chceli spoločnosť okradnúť. Z tohto uhla sú to zlodeji.

S tvojim názorom na Procházku a jeho ďalším pôsobením sa plne stotožňujem.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa slimak »

Kolega dostal list od exekutora - mal dlh a mal platit. Len vymahali to nezakonne. Kolega smutny , nieco som nasiel na internete, nieco sme nacitali v zakonoch - nasiel cloveka co nam napisal 1,5 strankovy dopis a spolocnost co kupila pohladavku od Doveri(vykradanie zdravotneho poistenia) si moze svojho exekutora zaplatit. A kolega co mal dlh uz ani ho nema komu zaplatit.

Kolega bol maximalne na poste a sud rozhodol. Cely figel bol v tom - ze o tom dlhu aj ked informovali a chceli ho dostat posielali to na zlu adresu. Dlh bol 11 eur a vsetky poplatky 80 ci 120 eur?

A ja osobne som pozical aj zdanil 24 percentny urok.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rado: Dobrý , fundovaný výklad..ale aj tak sú spoločnosti, ktoré ho zneužívajú. Nepatria tam banky, ani lízingovky, ani Triangel, či Quatro, ani väčšina veľkých inštitúcii, vrátane poisťovní, či sociálky.
Sú to hlavne malé nebankovky vyslovene s úžerníckymi úrokmi v stovkách až tisíckach %, ktoré ľudom nastavia neprimerane tvrdé zmluvné podmienky. A potom na nich zaútočia tak, že sa ani nestihnú spametať..napr. už po omeškaní prvej splátky, alebo exekúciou bytu kvôli pár desiatkám €. K dobru našej milej vlády musím pripomenúť, že toto sa aspoň čiastočne rieši ... od apríla bude platiť zákon, kde pre malý dlh pod 2000 € nebudú môcť s ľudí urobiť bezdomovcov ako sa to bežne stávalo:

Pre nízky dlh prišla o dom roku 2006 aj Terézia Gašparová z Radošiny. Pre ťažkú životnú situáciu si požičala 3,1 tisíca eur a až neskôr zistila, že vrátiť má postupne až 11,2 tisíca eur. Keď nezaplatila jednu splátku, nebankovka dom v dražbe predala a poslala skupinu Rómov, ktorí ju vysťahovali. Pani Gašparová sa Rómov zľakla a odišla.

„V priebehu sekundy boli zo mňa, môjho postihnutého syna a priateľa bezdomovci, ktorým ostali len šaty, čo mali na sebe,“ dodala Gašparová. „Doteraz sa na súdoch neviem domôcť spravodlivosti. Meškali sme len s jednou splátkou, to stačilo na to, aby prišli Rómovia, vyhodili nás z domu,“ opisuje Terézia Gašparová. Tá po ôsmich rokoch verí, že sa na slovenských súdoch nakoniec domôže spravodlivosti. Podobných príbehov by mali byť na Slovensku tisícky vzhľadom na obraty, zisky nebankoviek a počty exekúcií. Nie každý občan však má silu brániť sa na súdoch či sa zdôveriť médiám.


Vraj chcú aj konečne definovať, čo je to úžera a dať na úroky strop. Ale pýtam sa, prečo až teraz? A prečo práve teraz, pred volbami? Ved sa už celé roky o tom vie. A pýtam sa všetkých politikov, ktorí sa chvália, že 20 rokov už slúžia národu...kto je zodpovedný za obete skutočnej úžery. Ja myslím, že štát a vláda, ktorá legislatívne nedostatočne chráni záujmy svojich občanov. Lenže ktorý politik sa prizná?
slimak napísal: On bude este dva roky premier - ale ak bude mat 70:30 da si velmi dobry pozor co bude robit - teda kradnut uz tak nebude. Uz bude krotky a svietit a ja neviem co. Preto volit treba ist a v hojnesom pocte.
Súhlasím. Nech je najmocnejší muž v tomto štáte ešte dva roky najmocnejší. A nech nesie zodpovednosť za tú svorku vlkov a prasiat, ktoré sa okolo neho zhromaždili. Potom, ked dokončí svoj mandát, nech ľudia zhodnotia, či splnil svoje sľuby. A ked splnil, nech vládne kľudne ďalej, alebo nech si užije post otca národa v prezidentskej funkcii.
Vox populi, vox dei. Hlas ľudu, hlas boží.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

slimak napísal:Ficovi ziadna diskreditacna kampan nepomoze. Jemu to nenazenie hlasy a Kiskovi to tiez neuberie hlasy. Ako mu to neubralo ani dosial.
Zakladne maju skoro rovnake - len Fico uz nema velmi kde naberat. Proste sa voli proti Ficovi.
Možnosť diskreditácie by som nepodceňoval. Už v prvom kole to bolo tvrdé. A RF naznačil, že majú dôkazy, svedkov... Nemyslím si, že je to ľahká možnosť... ale kto má v rukách štátnu moc, ten môže silne zamútiť vodu...

Ďalej je tu možnosť, že to RF vzdá ako premiér. Ak by podal demisiu s tým, že už nebude premiérom aj keby sa nestal prezidentom - zmobilizoval by všetkých svojích voličov. Ak by mu to predsa len nevyšlo, ešte stále sa môže nejakým ťahom vrátiť na post premiéra - prinajhoršom za 2 roky.

Diskreditáciou Kisku a mobilizáciou svojích voličov by RF dosiahol efekt váh - Kiskovi by voličov odobral, sebe pridal...
V posledných volbách mal 1,1 milión voličov...teraz v 1 kole volilo všetkých dokopy 1,91 milióna voličov.

Neviem. Nie som odborník, ale mám obavu, že prídu ešte prekvapenia...nejaký putinovský šach-mat...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Istiach »

Nejake info k volbam,

http://www.niktozaprezidenta.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;

Tusim som tu ten link nikde nevidel.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Rado »

Tá stránka to je asi nápad dementa. Voľby sú jediné, kedy majú politici rešpekt a voliči reálnu moc v rukách.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

Rado napísal:Tá stránka to je asi nápad dementa. Voľby sú jediné, kedy majú politici rešpekt a voliči reálnu moc v rukách.
alebo skôr SMER & company. teraz to budú celý čas hrať nato aby znechutili voličov "antifica" ísť na druhé kolo volieb.

ALE MY SA NEDÁME OJEBAŤ!!! :lol:

A HLASOVAŤ PôJDEMÉÉÉÉ!!! :D :D :D
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Rado »

JUGGLER napísal:K dobru našej milej vlády musím pripomenúť, že toto sa aspoň čiastočne rieši ... od apríla bude platiť zákon, kde pre malý dlh pod 2000 € nebudú môcť s ľudí urobiť bezdomovcov ako sa to bežne stávalo:
Ja nie som zastáncom takých zákonov. Isto je treba chrániť slabších, ale tento zákon ich neuchráni. Nie je problém počkať, kým dlh presiahne 2000€ a potom platobným rozkazom exekvovať hoci aj nehnuteľnosť.
Na druhej strane tento zákon úplne znemožní niektorým skupinám dostať sa k úveru. Možno, že je to nakoniec aj dobré.

Podľa mňa stále zaostávame vo vzedlávaní v znalostnej ekonomike. Je veľmi málo ľudí, ktorí vedia čo sú aktíva a pasíva a ich dopad na peňaženku. To by malo oveľa väčší efekt. Podľa mňa treba liečiť príčinu a nie následok.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa kontrarian »

Na vychode bola velmi nizka ucast a aj na strednom slovensku. Ludia kaslu na to, kto bude prezidentom. Ci bude chodit do zajatia v Brazilskom pralese, alebo na polovacky...Realita volicov je taka, ze robia za min. mzdu, alebo cely zivot na tyzdnovkach v BA , alebo dlhodobo v zahranici..
Osobne tiez nevolim. V parlamentnych volbach to uz bude od eliminacie Meciara prvy krat vazne.
* nastupi Kotleba
* Ak sa bude vyvoj v Europe radikalizovat ( referendun v Skotsku, Katalansku atd), tak to bude mat dopad aj na madarsku otazku- Slovenski Madari sa zomknu.
*ak Fica nezvolia za prezidenta, Smer bude mat stale dost silnu poziciu...
*pravica je roztriestena, ak nezvolia Kisku za prezidenta a zalozi stranu-bude (aj kvoli Kotlebovi) uplne roztriestena
*K tomu ak zalozi stranu aj Prochazka- bude veselo)))

A preto bude asi najlepsie, ak by Prochadzka zalozil naozaj silnu stranu z odbornikov bez silno vyhranenej ideologie (samozrejme bez lobby). A stiahol cim viac volicov, aby bol schopny vytvorit vladu max s 2 koalicnymi stranami.
Inac hrozi koalicia Fico-Kotleba, Alebo 5-7 pravicovych stran s roznymi ideologiami a lobby,To je tiez hotove nestastie))

To Rado: som rad, ze sme sa zhodli aspon na niecom (Prochazka))
Ja som inac tiez uplne suhlasil s tvojim:preco nevolit Knazka...
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

aj pre tých čo nechodia voliť:

http://m.mojevideo.sk/?s=view&id=2og6" onclick="window.open(this.href);return false;
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Diskreditácia pokračuje: Kiska je bezpečnostným rizikom, stretáva sa so scientológmi

Robert Fico v utorok opäť obvinil Andreja Kisku z toho, že má blízko k scientológii.
Tvrdí, že klamal, keď povedal, že nepozná nikoho z prostredia scientologickej cirkvi a nevie, čo je scientológia.
Obvinenia stavia na tom, že Kiskovi v roku 2013 vyšla vo vydavateľstve Alert kniha Vezmi život do svojich rúk a jeho majiteľ Ladislav Pavlík je riaditeľom škola manažmentu Rona Hubbarda, zakladateľa scientologickej sekty v USA.
Kiska sa podľa Fica v januári zúčastnil na konferencii podnikateľov v Banskej Bystrici, ktorú opäť organizovala Pavlíkova škola.

V linke je video:

http://www.sme.sk/c/7139900/fico-opat-u ... vyhol.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Národ berie ohrozenie štátu s humorom:
Prílohy
Fi1.jpg
Fi4.jpg
Fi4.jpg (57.51 KiB) 10879 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Pette »

Scientologia je totalne slaby utok na Kisku a musia do dalsieho tyzdna kampane najst nieco lepsie, Madaric a SIS sa musi snazit...
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Rado »

Žiadna diskreditácia vo mne neprebije pocit FF. (Fuj Fico preklad z angličtiny :D )
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Istiach »

S tym veru suhlasim
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Istiach »

S tym veru suhlasim

A dokonca dva krat :lol:
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Po zhliadnuti Ficovej tlacovky som pojal podozrenie, ze jeho kandidatura je v rozbehnutom medvedom trende :)
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Rado »

SL na hodnote premiér. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Rado »

Zaujímavé, že nechce odpovedať na otázku o viere. Nie je on moslim? Dvakrát sa stretol s Kadáffim a kľudne mohol konvertovať, nie? :lol:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa kontrarian »

Teraz bol rozhovor s niejakym docentom z Ciech na TA3, co je to scientologia..Okrem ineho uviedol, ze vsetko je podriadene na zisk, dosiahnutie cim vacsej pozicie v spolocnosti k prospechu sekty. Kto je uspesny, moze aj zabit, kto je neuspesny, v sekte je tercom posmechu a ponizovania..atd.
Tema kde vsade bol Kiska na pode scientologov je znama uz dlho. Teraz sa vytahuje viac. Ja neviem, ci je Kiska v sekte, ale moj instikt a prirodzena schopnost vycitit, ked je treba branit krestanstvo mi hovori ze ano. Preto ten rozpor v mojom vnimani jeho osoby ( uzernik iduci po maximalnom zisku a potom charita). Nechcel som tu vytahovat tuto otazku, ale je to nutne (aj ked bezvyznamne)).Ak je to naozaj dosledne ucelove pripravene posunut clena do top funkcie, tak tomu uz chapem..

Akokolvek to je s nim v skutocnosti hovorim jasne nie Kiskovi kedze je velke nezname nebezpecenstvo. Nebankovky mal a so sektou mal opakovane bohate vztahy!
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa slimak »

Premiér však pri svojich útokoch nespomenul, že jeho vláda dala akciovke PSS Svidník len počas tohoto roka viac ako 228-tisíc eur.

http://hn.hnonline.sk/slovensko-119/fic ... oga-609633" onclick="window.open(this.href);return false;
Fico sponzoruje scientologa z mojich dani - pre mna neprijatelne.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Istiach »

Mne sa nepaci ze z mojich dani sponzoruje RKC.
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

dnes večer bola super debata na sme.sk

prvé kolo: poďakovania Kňažka a Procházku a ich podpora Andrejovi Kiskovi

druhé kolo: Kiska a jeho postoje na rôzdne témy a aj odpovede na otázky z publika (ficko poslal iba oznam prečo účasť na debate odmietol) asi sa chlapec bojííí

tretie kolo: pani Radičová a pán Karol Schwarzenberg ako bývalí neuspešní učastníci ostatného druhého kola prezidenských volieb v oboch krajinách a ich vnímanie postu prezidenta v dnešnej Európe

veľká škoda že takúto debatu žiadna telka nevysielala - ale nejaké súboje budú od nedele na markíze a RTVS

PS: Kiska čím ďalej ukazuje že si post hlavy štátu naozaj zaslúži a bude naším dobrým prezidentom :D
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

super - tu je aj záznam:

http://www.sme.sk/c/7140381/volby-prezi ... icova.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rado napísal:SL na hodnote premiér. :D
possible breakdown ...začiatok konca...

- národ to vidí na viac:

Rok 2016.
Prezident Andrej Kiska dnes vymenoval do funkcie premiéra Radoslava Procházku.
Robert Fico v TA3 zaspieval: "S panom Bohom, idem od vas"..


- a máme tu ďalšie vtipy:

Príde chlap do baru, kde obsluhuje barman-robot. Ten mu natočí perfektné pivo a spýta sa ho, aké má IQ. Chlapík odpovedá, že niekde okolo 150. Barman sa s ním začne baviť o kvantovej fyzike, globálnom otepľovaní, makroekonómii, nanotechnológiach… Chlap je z toho celý mimo, tak si povie, že robota vyskúša. Ide domov, prezlečie sa a vráti sa do baru. Barman mu opäť natočí perfektné pivo a spýta sa ho, aké má IQ. Chlapík odpovie, že ho má okolo stovky. Robot s ním začne kecať o futbale, ženských a autách… Chlapovi sa to hrozne zapáči, tak ide ešte domov, prezlečie sa a vráti sa do baru. Obdrží opäť perfektné pivo a zvyčajnú otázku o IQ. Tentokrát povie robotovi, že má IQ 50. Na to sa barman nakloní až k nemu a pomaly, ale skutočne pomaly povie:
- Tak čo? Zase budeme voliť Fica?


P.S: Kto druhému jamu kope, sám do nej spadne...toto je Ficova samodiskreditačná kampaň...mám pocit, že začína hrať vabank. Tipujem, že na budúci týždeň podá ako premiér demisiu a všetko staví na jednu kartu: buď ma zvolíte za prezidenta, alebo tu nebudem vládnuť!
Prílohy
FI3.jpg
FI3.jpg (44.87 KiB) 10827 zobrazenia
Naposledy upravil/-a JUGGLER v St 19 03, 2014 12:59 am, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Sranda sa stupňuje: Kiska sa nikdy nehlásil k scientológii, ale je nepriateľ štátu.. ale vláda nemá problém dotovať firmy, ktorých majiteľ sa hlási k scientológii.

Ficova vláda dala dotácie firme scientológa, upozorňuje OKS

http://spravy.pravda.sk/prezidentske-vo ... rnuje-oks/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ministerstvo hospodárstva pod vedením Tomáša Malatinského poskytlo dotácie firme, na čele ktorej stojí človek hlásiaci sa k scientológii.

Upozornil na to predseda mimoparlamentnej OKS Ondrej Dostál. Premiér a kandidát strany Smer na post prezidenta Robert Fico v utorok obvinil svojho protikandidáta Andreja Kisku, že má blízko k scientologickej cirkvi, ktorú Fico označil za sektu a bezpečnostné riziko.

„Dotáciu poskytla Ficova vláda firme PSS SVIDNÍK, a.s. z euforofondov prostredníctvom ministerstva hospodárstva. Ministerstvo sa zmluvou uzavretou 7. 5. 2013 zaviazalo poskytnúť spoločnosti PSS SVIDNÍK, a.s. nenávratný finančný príspevok vo výške 48 722 eur na spolufinancovanie projektu Podpora účasti spoločnosti PSS SVIDNÍK, a.s. na výstavách. Na nákup inovatívnej technológie zvislého sústruženia poskytlo Ficovo ministerstvo hospodárstva firme PSS SVIDNÍK, a.s. ďalších 185-tisíc eur na základe zmluvy z 23. 1. 2014,“ povedal Dostál. Fico by teraz podľa Dostála mal vysvetliť, prečo jeho vláda venovala vyše 200-tisíc eur na podporu firmy človeka hlásiaceho sa k scientológii.

„Štátne dotácie na technológie, ktoré si nevyžadujú bezpečnostnú previerku, nemajú nič spoločné s faktom, že kandidát na prezidenta A. Kiska bol usvedčený z verejného klamstva, že nie je v spojení so scientologickou sektou,“ povedal hovorca ministerstva hospodárstva Stanislav Jurikovič. Doslovne rovnako odpovedala aj hovorkyňa premiéra Beatrice Szabóová.

P.S. V diskusiách ľudia vtipne poznamenávajú: Kiska platil dane a štát z nich dotoval kadejakých scientológov?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Pette »

JUGGLER - k Ficovej demisii - je tu mozna aj druha varianta, malo pravdepodobna, ze odstupi z prezidentskej kandidatury.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Istiach »

Ja teda nerozumiem tomu, co by demisiou ziskal. Mobilizaciu volicov? Ale ved to by zmobilizovalo aj jeho odporcov.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Rado »

kontrarian napísal: Tema kde vsade bol Kiska na pode scientologov je znama uz dlho. Teraz sa vytahuje viac. Ja neviem, ci je Kiska v sekte, ale moj instikt a prirodzena schopnost vycitit, ked je treba branit krestanstvo mi hovori ze ano. Preto ten rozpor v mojom vnimani jeho osoby ( uzernik iduci po maximalnom zisku a potom charita). Nechcel som tu vytahovat tuto otazku, ale je to nutne (aj ked bezvyznamne)).Ak je to naozaj dosledne ucelove pripravene posunut clena do top funkcie, tak tomu uz chapem..
Kontrarian, pri všetkej úcte k Tebe, toto hádam nie. (konšpirácia hodná Fica)

V prípade, že je pravda a Kiska je scientológ, tak je voľba z pohľadu viery neriešiteľná. Na jednej strane člen sekty a na druhej ateista. Ateista nie je neveriaci, ale proti Bohu.

Potom, čo vysvetlil súčasný premiér, čo všetko môže prezident, tak nemám obavu. Nevolíme arcibiskupa. Z pohľadu tradingu sa riadiš aj pocitom, ja zasa obchodujem pravdepodobnosť. Z toho mi vychádza toto:

1. Pravdepodobnosť, že Kiska po zvolení ohrozí na Slovensku kresťanstvo je skoro 0.
2. Pravdepodobnosť, že po zvolení Fica sa koncentruje všetka moc do rúk jednej strany skoro 100%.

Toto už tu raz bolo. Písal si, že v '89 si protestoval v kasárňach, ja som zasa bol na námestí. Nemal by vyhrať ten, kto si tieto udalosti ani nevšimol a rád by vrátil veci pred ten "nešťastný" november.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mne sa nepaci, ze z mojich dani su sponzorovani slovenski hokejisti.

Ateista je clovek ktori veri, ze Boh neexistuje.

Napoleon bol pravdepodobne ateista, no z nabozenstiev sa mu pozdaval Islam a krestanstvo. Mozno sa Fico nechal inspirovat :D

Nadalej si myslim ze tie sucasne volby by sa dali zhrnut systemom "cert ako diabol" a vobec nelutujem ze nadpolovica volicov (ludi aj zien, hehe - no to je len vtip) sa toho divadla nezucastnila. Pred par rokmi ste tu vkladali nadeje do SaS a uz su na smetisku dejin, predtym do Miklosa. Meciar je tiez uz fuc. Fico samocinne o par rokov zmizne tiez.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa slimak »

Demisia pre ficove sance mala vyznam a podla mna to aj mal spravit - ale niekedy v oktobri minuleho roka. Uz v januari bolo neskoro - teraz to by bolo uz zufalstvo - a koniec Smeru.
Ficov volic by nemal na vyber - vedel by preco chce byt prezident - teraz to ani srnka netusi - mne je to jedno - ale ficovolicovi nie. Preto ma 28 percent a stratil 17 svojich a dalsich 5 percent od nesmerackych volicov. Volicov pronarodnych,protimadarskych a ja neviem ake individua - ale ti umoznili Gasparovicovi vyhrat, Fico ich nema.

7 percent ficovych volicov 220 000 - 280 000 v I.kole nevolilo a dalsich 10 percent volilo inych kandidatov 2-3 percenta su u kazdeho jedneho Prochazka,Kiska,Knazko. Preto Fico dostal o 600 000 hlasov menej ako v roku 2012.

Antikampanov pochybujem, ze ich zmobilizuje. Potrebuje ziskat co najviac prochazkovych volicov( z oravi, kezmarku,presova a pod).

Keby to zlozil v oktobri - ficovolic by nemal na vyber,ale hlavne vedel by meno noveho premiera,aj by uz trochu poznal jeho vladnutie. Teraz je dezorientovani. Ma a mal moznost volby - premiera-prezidenta - akeho takeho kandidata,zucastnit sa volieb ci ist na vylet. A tak to urobil.
Naposledy upravil/-a slimak v St 19 03, 2014 12:32 pm, upravené celkom 1 krát.
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa kontrarian »

Rado s tym co si napisal viacmenej musim suhlasit.(okrem toho, za taketo nadnarodne spolocnosti typu scientologia uz davno skodia moralke/etike/viere/slusnosti)
Ja tu jasne pisem, ze FIco v ziadnom pripade nie .. Ale ide o princip a musel som napisat na Kisku , to co som napisal..
Opakujem, mne nejde o prezidentske volby...Ide o parlamentne a tam vkladam nadeje do Prochazku.
Ak nebude Kiska prezidentom- zalozi asi starnu a to bude velmi zle.
Ak nebude Fico prezidentom- Smer bude stale dost silny aby skodil dalej...

Ako to bolo? cert proti diablovy?))
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Rado »

Kiska stranu nezaloží lebo by dopadla tak ako tá Gašparovičova. Čo sa týka scientológie, tak to nie sú vôbec iba nadnárodné spoločnosti. Ja viem asi o štyroch slovenských, kde sa majitelia dali zlákať. Majú to dobre vymyslené. Školenie pre zamestnancov a manažment a potom pokračujú ďalej.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"