Prezidentské voľby 2014

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kto by mal byť podľa vás novým slovenským prezidentom?

Gyula Bárdos (SMK)
0
Žiadne hlasovania
Jozef Behýl (občiansky kandidát)
0
Žiadne hlasovania
Ján Čarnogurský (občiansky kandidát)
0
Žiadne hlasovania
Robert Fico (Smer)
1
3%
Viliam Fischer (občiansky kandidát)
1
3%
Pavol Hrušovský (KDH, SDKÚ, Most­-Híd)
0
Žiadne hlasovania
Ján Jurišta (KSS)
0
Žiadne hlasovania
Andrej Kiska (občiansky kandidát)
12
35%
Milan Kňažko (občiansky kandidát?)
6
18%
Stanislav Martinčko (KOS)
0
Žiadne hlasovania
Milan Melník (občiansky kandidát)
0
Žiadne hlasovania
Helena Mezenská (občiansky kandidát)
1
3%
Peter Osuský (SaS)
2
6%
Radoslav Procházka (občiansky kandidát)
11
32%
Jozef Šimko (SMS)
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 34

slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa slimak »

„Ak z akýchkoľvek dôvodov nezískam vo voľbách dostatočnú podporu svojich voličov, teda členov alebo sympatizantov Smeru, zvážim svoje ďalšie pôsobenie v politike,“ povedal v nedeľu Fico na pracovnom stretnutí s primátormi a starostami, zvolenými za sociálnu demokraciu a tiež politickými štruktúrami strany, ktoré bolo v Banskej Bystrici.
http://spravy.pravda.sk/prezidentske-vo ... -politike/" onclick="window.open(this.href);return false;
No a potom nevol Kisku. :D Len vydiera svojich volicov.

Ale hlavne preco to aj realne spravi, je dlhova brzda - pri 57% musia zostavit vyrovnaný rozpocet. V roku 2013 maju cca 55% a tohto roku pridaju take 3% tak ju prekrocia v roku 2014, a na volebny rok 2016 mozu pripravovat vyrovnany rozpocet.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Istiach »

Keby sa mu tak dalo verit ze pojde.. :(
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

prisne tajne!!!

http://m.mojevideo.sk/?s=view&id=2m9v" onclick="window.open(this.href);return false;

:lol: :lol: :lol:
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Istiach »

rabdo napísal:prisne tajne!!!

http://m.mojevideo.sk/?s=view&id=2m9v" onclick="window.open(this.href);return false;

:lol: :lol: :lol:
Tak to je riadna pecka, len skoda ze je to skor smutne :lol:
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

Dôležité: plne podporujem iniciatívu mojich kamarátov!!!
Prílohy
letak.pdf
(469.4 KiB) 332 stiahnutia
jchihhga.png
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
ivoL
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Pi 01 11, 2013 9:33 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa ivoL »

Nezamýšľajme sa prosím nad hlúposťami typu scientológ, kšeftár, úžerník. Pozrime sa prosím na fakty, ktoré spôsobili zákony vlády R. Fica...
Spočítajte to Robertovi Ficovi. Prosím poďte voliť.

Tak to vidím ja.

JUGGLER napísal som to kvôli tomu lebo veľa Slovákov je sprosto-naivných keď povie "mečiarov učeň", že má dôkazy
( ktoré nemá ), o tom že Kiska je scientológ. Riadne mu tečie do topánok, očividne sa bojí porážky.
Hlavne sa bojí určitých právomocí prezidenta ak nevyhrá, napr. :
- vymenúva a odvoláva premiéra a ďalších členov vlády
- vymenúva a povyšuje generálov
- vymenúva sudcov a zároveň vymenúva a odvoláva funkcionárov Ústavného súdu
- vymenúva a odvoláva predsedu a podpredsedu Najvyššieho súdu, generálneho prokurátora a troch členov Súdnej rady
- je hlavným veliteľom ozbrojených síl
- môže rozpustiť parlament, ak v lehote šiestich mesiacov od vymenovania vlády neschváli jej programové vyhlásenie
- atď.

Treba už konečne spraviť prasklinu v tom "čínskom múre", ktorý postavil SMER.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Rado »

ivoL napísal: - vymenúva a odvoláva premiéra a ďalších členov vlády
Ale to je skôr formálne vymenovanie. Za vládu je zodpovedný premiér a nie prezident, ten tiež formálne vymenuje členov vlády, ktorá má väčšinu v parlamente. Nemôže to robiť len tak. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
ivoL
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Pi 01 11, 2013 9:33 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa ivoL »

Rado nechám sa prekvapiť ak Kiska vyhrá, či to bude formálne vymenúvanie, za dva roky sú parlamentné voľby. Či bude ďalšou sľubotechnou, alebo čo teraz hovorí myslí vážne.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ivoL napísal: JUGGLER napísal som to kvôli tomu lebo veľa Slovákov je sprosto-naivných keď povie "mečiarov učeň", že má dôkazy
( ktoré nemá ), o tom že Kiska je scientológ.
Naivný si bol aj ty, že si mu nato skočil ( a prišiel si Kisku očierňovať ). Ale nevadí. Nehnevám sa. Naopak - som rád, že si prišiel na to, odkiaľ vanie smrad.

Neviem ako ostatní, ale ja som o Kiskovi vedel veľa už predtým - ako o podnikateľovi a filantropovi. A nikdy to nebolo nič negatívne. Všetka špina sa vykonštruovala zámerne - ako politická objednávka.

Všetko zlé je na niečo dobré. Kiskova diskreditácia sa obrátila proti Ficovi. A mnoho ľudí teraz prichádza na to, kto RF je a o čo mu ide. Fico takto definitívne stratí inteligenciu a strednú triedu a čo je dôležité: mladých ľudí. Ostanú mu iba dôchodcovia - presne tak končil Mečiar.

S právomocami prezidenta si starosti nerobím. Prezident by mal byť hlavne morálna autorita. Mne stačí, keď bude myslieť na ľudí a nie na osobné ambície...keď to nebude bývalý kariérny komunista a takisto, keď sa nebude správať ako gašparko, bábka v rukách vládnucej strany...

P.S: program debát:
•Markíza si dvojicu kandidátov pozvala na utorok 25. 3. Diskusia sa začne o 21.50 hodine.
•Posledným predvolebným stretnutím Fica a Kisku bude záverečná diskusia z priestorov Bratislavského hradu, ktorú RTVS odvysiela v stredu 26. 3. opäť na televíznej Jednotke a Rádiu Slovensko. Diskusia sa začne približne o 20.15 h.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Matovič ponúka Ficovi takmer 134 tisíc eur a svoj koniec v politike - ak pôjde na detektor lži

Líder OĽaNO Igor Matovič ponúka prezidentskému kandidátovi Robertovi Ficovi (Smer-SD) celý svoj doterajší poslanecký plat vo výške 133.676 eur a ako bonus svoj odchod z politiky. Matovičovi bude stačiť, ak sa na detektore lži preukáže, že Fico nemá nič spoločné s korupciou.
Matovič na dnešnom brífingu v Bratislave informoval, že sa nechal inšpirovať Ficovým mottom o istotách pre ľudí. "Aj ja si myslím, že ľudia si zaslúžia istoty, ale aj prezidenta, ktorý nebude bábkou v rukách finančných skupín," uviedol Matovič.
Preto Ficovi ponúka podľa svojich slov "niečo, čo by žiadny človek s čistým svedomím" neodmietol. "Chcem, aby mi venoval len jednu jedinú hodinu na detektore lži a odpovedal na tri jednoduché otázky," objasnil líder OĽaNO.
Prvá otázka má súvisieť s nahrávkou, v ktorej sa hovorí o 75 miliónoch použitých na financovanie Smeru-SD, druhá sa bude týkať Ficovej návštevy bytu na Vazovovej ulici a tretia bude podľa Matoviča prekvapením, údajne však tiež súvisí s korupciou strany Smer. "Je to niečo, o čom som sa dozvedel v týchto dňoch," povedal Matovič bez bližšieho vysvetlenia.
Matovič dáva Ficovi 24 hodín na prijatie ponuky.

http://hn.hnonline.sk/slovensko-119/mat ... lzi-610201" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Pette »

Matovic vie, ako sa robi politicky marketing:) Staci dorucit cez dennik Sme a Fico neodpovie ani dobry den.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa jogo »

Keby som chcel kandidovat za prezidenta, tak mam problem.
Kedysi v 1993 roku som stravil vikend v asi 7-poschodovom stredoskolskom internate v Kosiaciach v spolocnosti svedkov Jehovovych. Oni mali v Kosiciach vikendove stretnutie a prenajali si ten internat a ja som tam byval a musel som pracovne ostat na vikend v Kosiciach.
Ja som tam bol sam(ak nepocitam vratnika) a ich tam bolo snad tisic. Aj som sa trochu obaval...
Dodnes nemozem na nich povedat krive slovo a spravali sa velmi slusne a dodrziavali Desatoro podstatne prisnejsie ako napr. ja.
Napriklad pozeral som vecer nejaky film na spolocenskej miestnosti a prislo ich zopar tiez pozriet na televizor.Boli s nimi aj deti.
Cez obrazovku prebehla sporo odeta zena a povedali rodicia detom: Este raz sa to stane a odchadzame.
Zena prebehla este raz a vsetci sa zdvihli a odisli. Ostal tam so mnou len jeden mlady par dopozerat ten film.

Teraz by Fico urcite takyto moj pobyt s radostou vytiahol proti mne, ak by som ho ohrozoval. :D

Cize Kiska by sa mal jasne vyjadrit, ze jeho kontakty so scientologmi su len pracovne a nie hovorit: Ked je nieco u nas zle(rozumej scientologisti), tak to ako premier mate zakazat.

Dalej sa mi nepaci, ze Kiska obhajuje uznanie Kosova.Ak cele politicke spektrum je proti uznaniu Kosova, tak ako kandidat na prezidenta jednoducho zmenim nazor a nepojdem proti nazoru skoro vsetkych.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Z toho Kňažka tiež vanie zápach... stavím sa, že v pozadí je kupčenie z podporou na post primátora BA...

Milan Kňažko podporiť úspešnejšieho súpera napriek sľubu neprišiel. Vraj sa už vyjadril presne.

Spoločné vyhlásenie Andreja Kisku, Milana Kňažka a Radoslava Procházku k druhému kolu prezidentských volieb sa v utorok skomplikovalo, keď pár minút pred začiatkom dostal Kiska SMS správu od Kňažka, že nepríde.

Vystúpenie vo dvojici chcel vzápätí odriecť aj Procházka. Napokon zostal, Kisku však priamo pred kamerami nepodporil, najprv ani nechcel hovoriť do mikrofónu.

„Ja tu dnes nie som preto, aby som ľuďom hovoril, koho si majú vybrať, to vedia najlepšie sami,“ povedal.

Obmedzil sa len na výzvu, aby voliči prišli, a tým tlačová beseda skončila. Po kritike na sociálnych sieťach neskôr pripustil, že to bola chyba a v komentári na aktuality.sk zopakoval podporu pre Kisku.

Milan Kňažko neúčasť vysvetlil krátkym vyhlásením, podľa ktorého sa už jasne vyjadril. Ešte vo februári povedal, že v druhom kole podporí súpera Roberta Fica.
---------------------------------------------------------------
Procházka ma tiež dnes sklamal. Slubil Knažkovi, že ked nepríde, tak nevystúpi ani on...

Rozpaky a prekvapenie vyvolal postoj Milana Kňažka a Radoslava Procházku k vopred ohlásenej spoločnej tlačovej besede s Andrejom Kiskom.

Bývalá premiérka Iveta Radičová hovorí o politickej chybe. Kňažko na stretnutie neprišiel a Procházka nevyslovil Kiskovi podporu.

„Nehovorím, že by sa mal pri voľbe prezidenta vytvoriť národný front. Slovo však robí chlapa a to slovo bolo pred prvým kolom od oboch kandidátov jednoznačné,“ hovorí Radičová.

Porušenie slova nie je podľa nej prejavom charakteru. „Je to ukážka malosti politiky na Slovensku a opakovanie starej podoby rozbitej nepriateľskej politiky.“

Kandidátka na prezidenta spred piatich rokov si myslí, že takýto prístup minimálne navodzuje úvahu, že Procházka už kalkuluje s udržaním si vlastných voličov pre svoje ďalšie politické kroky a „uprednostnil to pred prezidentskými voľbami“.

Argumentom, ktorý podporuje takúto úvahu, je podľa nej Procházkovo vyjadrenie na adresu Kiskovho súpera Roberta Fica zo Smeru, v ktorom vyzdvihol jeho zahraničnopolitické skúsenosti.


-------------------------------------------------
Rozhodvor s Procházkom:

Prečo ste na spoločnom vyhlásení kandidátov nepodporili pána Kisku?

„Je pravda, že ste tiež na tlačovku nechceli prísť?

„Áno. Preto som na nej bol a povedal presne to, čo odo mňa Andrej chcel. Akurát som podcenil potrebu ľuďom tretíkrát oznámiť, koho budem voliť. Už na to za ten týždeň mohli zabudnúť, rovnako ako na to, že som sa ako jediný Andreja zastal vtedy, keď to potreboval najviac. A na svoj úkor. Lebo ego.“

Nie je teda pravda, že ste boli na neúčasti s Kňažkom pôvodne dohodnutí?

„Je pravda, že som pánu Kňažkovi desať minút pred desiatou odpísal, že ak tam z jeho vlastných dôvodov nebude, nebudem tam ani ja, lebo dohoda bola, že všetci traja. Ale keď som priamo na mieste videl, ako to Andreja zobralo, nemohol som zrazu konať inak, ako znovu na svoj vlastný úkor porušiť slovo, ktoré som pánu Kňažkovi chvíľu predtým dal. Bolo to moje zlyhanie a ja sa zaň úprimne ospravedlňujem, akokoľvek sa to vraj v politike nesmie robiť.“

Podporil som ho už len tým, že som tam bol. Požiadal ma, aby som prišiel ľudí vyzvať, aby prišli voliť. Vyzval som ich na voľby na jeho ihrisku a po tom, čo som dvakrát povedal, že ho budem voliť.“

Mali ste problém prísť pred mikrofón a ruku ste Kiskovi podali len za pochodu. Ako majú voliči čítať takéto gestá?

„Ako komunikačnú ťarbavosť. Ale vy im lepšie poradíte, ako to majú čítať.“
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa jogo »

Typicka slovenska pravica plna intrig a podrazov. Videli sme to nie raz pocas vladnutia Radicovej.
Myslim, ze este dlho nam tu bude vladnut Smer a Fico.

P.S: Vcera som na dvojke pozeral ten film o scientologoch. Hruza...Kiska musi jednoznacne vyvratit akekolvek podozrenie na nadstandartne vztahy s nimi.
Inac pustenie tohto filmu presne zapada do predvolebneho scenara Fica. Je to liska presibana, mazana vsetkymi mastami.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Pette »

Kiskovi to vcerajsie extempore zobralo tak 5 percent. Dufam ale stale, ze to bude stacit.
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

veľmi smutné ako dobre zaberá tá všetka špinavá antikampaň na ficovích voličov ale aj na antifico voličov a ktomu ešte týto "podporovatelia"?!!

netreba sa nechať znechutiť a treba ísť voliť. spolu to dáme!!! :D :D :D
Prílohy
2014-03-25-podpora_r5573-r576-st.ir3-_t300.jpg
2014-03-25-podpora_r5573-r576-st.ir3-_t300.jpg (22.88 KiB) 14121 zobrazenia
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Pette »

Na tom vcerajsku ale bol vidiet amaterizmus vsetkych tych troch volebnych stabov - ak idem robit vyhlasenie, musi mat scenar a mat jasne, co kto povie a nepovie. To nie je standup comedy niekde o osmej v divadle. Ficova uderka 50 zamestnancov a profi reklamnej agentury nieco zvrza malokedy.
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

Je nás dosť a nedáme súdruhom pokoj, pokým rozum a slušnosť nezvíťazia nad populizmom a zákernosťou.

zdroj:sme.sk
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

Keď moderátorka vyzvala oboch kandidátov,a by si navzájom niečo zapriali, tak Kiska podrobne prial Ficovi, aby sa ako premiérovi splnilo všetko, čo sľuboval, keď nastupoval do funkcie predsedu vlády. :lol:

Fico reagoval nervózne a označil to za dôkaz, že Kiska nedokáže vo funkcii prezidenta spájať. :roll:


zdroj:sme.sk
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

Ficov dvojaký meter na úžerníkov!!!

jeho exposlanec a terajší štátny tajomník ministerstva práce a sociálnych vecí Jozef Burian (SMER) bol spoločníkom v nebankových spoločnostiach G.I.C.Cash, Ex Credit, ktorých úroky spolu s poplatkami tvorili až 78%!!! :roll:
Naposledy upravil/-a rabdo v St 26 03, 2014 11:39 am, upravené celkom 3 krát.
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

:D
Naposledy upravil/-a rabdo v St 26 03, 2014 10:35 am, upravené celkom 1 krát.
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Istiach »

uz je to jasne, rabdo je zaplateny spammer :D
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

Istiach napísal:uz je to jasne, rabdo je zaplateny spammer :D
jáj, už som sa naľakal že budem niečo horšie - napr. ficovista :lol:

PS: neviem čo sa stalo, ale už som volal Filipovi nech to vymaže. ospravedlnujem sa :(
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Istiach »

Alebo Ficientolog!
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Biosko »

jogo napísal: P.S: Vcera som na dvojke pozeral ten film o scientologoch. Hruza...Kiska musi jednoznacne vyvratit akekolvek podozrenie na nadstandartne vztahy s nimi.
Inac pustenie tohto filmu presne zapada do predvolebneho scenara Fica. Je to liska presibana, mazana vsetkymi mastami.
Jasne ze je to predvolebna kampan a stv pracuje pre fica tak ako pracovala pre meciara. Vypovede ludi kt manipulovali s mienkou za meciara su na youtube. O ficovi sa dozvieme az par rokov po ficovi.

Inak ja vobec nevidim problem v tom ze ci niekto je alebo nie scientolog alebo akejkovek viery.
Sice je to trochu smutne lebo

Ked sa pozriem na scientologiu z wiki:
Scientológia pozostáva zo súboru vedomostí, ktoré pochádzajú z určitých základných predpokladov. Medzi najdôležitejšie predpoklady patria:
Človek je nesmrteľná bytosť. FAIL
Jeho skúsenosti siahajú ďaleko za jeden život. FAIL
Jeho schopnosti sú neobmedzené , i keď si ich momentálne nie je vedomý. 50/50
No a potom nejake somariny o nesmrtelnom thetanovi a ovladani casu a podobne :lol:

Ale kludne si mozeme zobrat aj take krestanstvo:

Kresťanstvo je považované za náboženstvo spasenia, ktoré vzniklo v prednoázijsko-helenistickom prostredí neskorého staroveku a ktoré očakáva spásu od svojho zakladateľa Ježiša Nazaretského. Vierou v jediného, transcendentného, osobného, neviditeľného Boha sa pojem Boha v kresťanstve stotožňuje s Bohom, ktorý v Starom zákone uzavrel zmluvu s izraelským národom. Podľa kresťanov však Boh nie je iba Bohom jediného židovského ľudu, ale bezpodmienečným Pánom a Vládcom celého ľudstva a celého vesmíru. Ježiš, podľa kresťanov, ako Boží Syn svojou smrťou a zmŕtvychvstaním premohol smrť, zmieril celý svet s Bohom a tak ho vykúpil od smrti a zatratenia.

Pekne fantasy :lol:

Cize je v podstate jedno na co clovek veri ked jeho viera je zalozena na vymyslenych fantasy veciach. Pokial niekto neporusuje zakon, nezasahuje do slobody druheho nech si ludia veria a uznavaju aj Vesmirnych ludi( inak nechapem preco sa im ludia smeju ked ich viera je takisto taky isty fantasy vymysel aky sa uplatnuje pri vsetkych vierach).

Co je vsak najdolezitejsie je nachvilku opustit tieto svoje fantasy svety v sobotu 29.3.2014 a ist volit, kvoli realnemu Slovensku a posmrtny zivot a spasu nech si potom riesi kazdy podla uznania (ak na to veri)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa jogo »

Biosko napísal:Inak ja vobec nevidim problem v tom ze ci niekto je alebo nie scientolog alebo akejkovek viery.
Tu vobec neriesim, co kto veri.
Sposob spravania tych scientologov je z mojho pohladu absolutne neprijatelny. Proste ti ludia sa spravaju ako naprogramovane roboty.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa jogo »

Googlil som a nic som nevyguglil. :?
Otazka, ktoru som si uz davno daval(lebo som sa chcel nim inspirovat): Odkial zobral Kiska peniaze na rozbeh Triangla?
Zistil som len, ze co v USA zarobil, vrazil do nejakych akcii USA-firmy, stal sa jej zastupcom na Slovensku a firma skrachovala.Cize prisiel o vsetky peniaze.
Ako dokazal bez penazi a po takom neuspechu rozbehnut tak uspesny projekt ako Triangel, bez akychkolvek skusenosti z velkeho biznisu?
Ak mi tuto otazku niekto rozumne zodpovie, tak Kisku pojdem v sobotu volit, ak nie, tak nepojdem volit vobec.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Rado »

Jogo, ostaň radšej doma.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

jogo napísal:Ak mi tuto otazku niekto rozumne zodpovie, tak Kisku pojdem v sobotu volit, ak nie, tak nepojdem volit vobec.
jogo my tu niesme Kiskov štáb!!!

čo ja viem tak si brali úvery z bánk a keby za tým bolo niečo nekalé tak by to ficko už dávno použil proti nemu...

ale určite veľmi dobre vieš aký SATAN je Ficko - to mu tu naozaj chceš nechať úplnú moc a to ešte na ďalších 5 rokov??? :roll: :roll: :roll:
Naposledy upravil/-a rabdo v St 26 03, 2014 4:59 pm, upravené celkom 1 krát.
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Biosko »

Jogo, tak ja v tom velky rozdiel nevidim napriklad ked niekto uznava alaha a hodi sa v nejaky cas na zem a zacne sa modlit alebo sa riadi nejakymi pravidlami v nom, alebo postami len kvoli tomu ze v nejakej knizke sa tak pise, tiez je do istej miery naprogramovany. Kazdy kto uznava nejake nabozenstvo je nim ovplyvneny takze naprogramovany a lisi sa od toho co taku vec neuznava. Pokial tym neporusuje zakon alebo nezasahuje do slobody druheho je to jeho vec co si bude robit v opacnom pripade sa ma uplatnit zakon a takeho cloveka potrestat.

Peniaze sa daju ziskat roznym sposobom, napriklad ze si zarobis, alebo niekam investujes, alebo ti niekto pozicia, alebo mas bohateho spolocnika. A skusenosti ziskas prave tym ze biznis robit zacnes. Plno ludi aj tu z fora nemaju ekonomicke vzdelanie(myslim skolu) a nemali ani velky vstupny kapital a obchoduju si na burze a mozno by sme sa divili keby sme vedeli ake peniaze si tu ludia dokazu zarobit a pritom zacinali skoro z 0 aj financne aj vedomostami.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Istiach »

jogo napísal:Googlil som a nic som nevyguglil. :?
Otazka, ktoru som si uz davno daval(lebo som sa chcel nim inspirovat): Odkial zobral Kiska peniaze na rozbeh Triangla?
Zistil som len, ze co v USA zarobil, vrazil do nejakych akcii USA-firmy, stal sa jej zastupcom na Slovensku a firma skrachovala.Cize prisiel o vsetky peniaze.
Ako dokazal bez penazi a po takom neuspechu rozbehnut tak uspesny projekt ako Triangel, bez akychkolvek skusenosti z velkeho biznisu?
Ak mi tuto otazku niekto rozumne zodpovie, tak Kisku pojdem v sobotu volit, ak nie, tak nepojdem volit vobec.
V mojej volbe skor hra rolu to co viem o Ficovi, nez to co neviem o Kiskovi.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa jogo »

rabdo napísal:jogo mi tu niesme Kiskov štáb!!!
Sorry, otazku som zle naformuloval. Ked som si to uvedomil,chcel som to opravit, ale dako sa mi nechcela zobrazit stranka ako-investovat.

Napisal som:
Ak mi tuto otazku niekto rozumne zodpovie, tak Kisku pojdem v sobotu volit, ak nie, tak nepojdem volit vobec.
A chcel som to opravit na:
Ak na tuto otazku najdem rozumnu odpoved do soboty, tak Kisku pojdem volit, ak nie, tak nepojdem volit vobec.
Z Fica ako prezidenta nemam strach, ustavnu vacsinu predsa nema, tak si pravomoci neposilni.
Ved aj teraz mu Gasparovic odklepne vsetko, co si Fico zmysli.
Mam strach z nasej nejednotnej, slabej a podrazackej pravice - cest vynimkam.
Pravica mala kandidatku, ktora by Fica s prehladom porazila: Ivetu Radicovu.
Ale pocas jej vladnutia ju pravica svojimi intrigami tak znechutila, ze uz nechce o politike ani pocut.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

jogo napísal:Z Fica ako prezidenta nemam strach, ustavnu vacsinu predsa nema, tak si pravomoci neposilni. Mam strach z nasej nejednotnej, slabej a podrazackej pravice - cest vynimkam.
nemôžeš brať to čo je teraz. zajtra môžu niektorý poslani pravice za pár miliónikov v pohode odhlasovať čo Ficko a SMER bude potrebovať, lebo budú vedieť že v ďalších voľbách už neuspejú a dôchodok si treba dáko zabezpečiť!!!

ak chceš dať priestor pre kvalitnú pravicovo orientovanú vládu (pod vedením napr. Procházku) tak im už teraz treba dať jasný odkaz v tom že v prezidentskom paláci nebude sedieť Ficko a v každých ďalších voľbách budeš podporovať pravicových kandidátov. už za dva mesiace máme EURO voľby a na jeseň komunálne voľby.

KDH a SDKU sú už minulosťou Most Hid má šancu ak vytvorí opať jednu silnú maďarskú stranu.

HURÁ nová pravicová krv. :D
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal:
Otazka, ktoru som si uz davno daval (lebo som sa chcel nim inspirovat): Odkial zobral Kiska peniaze na rozbeh Triangla?
Zistil som len, ze co v USA zarobil, vrazil do nejakych akcii USA-firmy, stal sa jej zastupcom na Slovensku a firma skrachovala.Cize prisiel o vsetky peniaze. Ako dokazal bez penazi a po takom neuspechu rozbehnut tak uspesny projekt ako Triangel, bez akychkolvek skusenosti z velkeho biznisu?

Ak na tuto otazku najdem rozumnu odpoved do soboty, tak Kisku pojdem volit, ak nie, tak nepojdem volit vobec.
Jogo: O Kiskovi sme tu debatovali v 2009. Filip zriadil osobitné vlákno a dal linku na článok v HN o jeho podnikatelskej kariére. Vtedy som sa pýtal presne to isté čo ty. Tá linka na článok už bohužiaľ nefunguje, ale vo vlákne som našiel citáciu ako Kiska začínal:

Za mojím bratrancom prišiel jeden známy, ktorý v rámci privatizácie získal jednu administratívnu budovu. Povedali sme mu, že by sme do toho išli, ale nechceme s ním mať nič spoločné, tak tú budovu od neho kúpime.

A odkiaľ ste mali peniaze?

My sme, samozrejme, tie peniaze nemali. Tak sme šli do banky po úver na kúpu budovy. Pýtali sa nás, čím budete ručiť? A my, že tou budovou. Tak nám úver dali. (smiech). Na prízemí bolo zlatníctvo, ktoré už patrilo nám. Boli tam ešte zásoby zhruba za 1,5 milióna korún. Zlatníctvo sme otvorili a za prvý deň bola tržba 27-tisíc korún! Toľko peňazí som v živote nevidel. A tak nám to pomaly začalo tvoriť cash flow.


A pokračovalo to takto ( obsah je už zo súčasných zdrojov ):

Bratia Kiskovci si s bratancom Bystríkom otvorili na jar 1992 v Kežmarku klenotníctvo. Onedlho mali v regióne štyri predajne, veľkoobchod, do 40 zamestnancov a firmu na predaj ručne robených zlatých šperkov pre americký trh. Ich odbyt v Spojených štátoch mal na starosti najmladší Andrej.

Čoskoro sa ukázalo, že Američania po našich šperkoch až tak nebažia a začínajúci podnikateľ si musel v rodinnej firme hľadať nové uplatnenie.

Počiatočné tápanie ukončilo stretnutie so známym z Poľska, ktorý mu pri večeri rozpovedal plán založiť na Slovensku bezúročný splátkový systém, pri ktorom sa nakúpia elektrospotrebiče priamo od výrobcov a dovezú sa zákazníkom domov.

Poliak biznis u nás napokon nerozbehol a premyslenej kalkulácie, pri ktorej ušetrené peniaze za marže veľkoobchodu a predajní dovolia predávať výrobky na splátky za rovnakú sumu ako stoja v kamenných obchodoch, sa chytila nová popradská spoločnosť Triangel.

Počiatky biznisu opisuje Kiska rád. „Firma vznikla v maličkej miestnosti, kde boli štyria ľudia. Vtedy vyšiel inzerát ako nakupovať na splátky a nezaplatiť ani o korunu navyše a bolo tam telefónne číslo. Všetci sme tam sedeli a čakali, čo sa stane,“ rozprával v roku 2010 na prednáške študentom. Kým za prvý mesiac vybavili šesť desiatok telefonátov, o tri roky už cez Triangel nakupovalo elektrospotrebiče 17-tisíc ľudí mesačne.

Úspech katalógového predaja rodine dovolil rozbehnúť aj splátkový systém Quatro v predajniach, Slovenskú požičovňu či Slovenské kreditné karty.

Denník Pravda nedávno informoval, že spoločnosti požičiavali aj za dvojnásobné úroky ako banky, hoci konkrétne prípady nepriniesol. Upozornil aj na niekoľko pochybení, na ktoré narazila Slovenská obchodná inšpekcia. K tým došlo až po predaji firiem bankovej skupine VÚB v roku 2005.

Kiska v tom čase sedel ako zástupca zamestnancov len v dozornej rade a na riadenie holdingu nemal vplyv. Tomu doteraz ako zástupca banky šéfuje jeho brat.

„Je pravda, že tieto nebankové subjekty boli drahšie ako banky, lebo obsluhovali aj menej solventných klientov. Pre banky často nie sú zaujímaví ľudia, ktorí si chcú požičať 500 eur,“ hovorí finančný expert Maroš Ovčarík, ktorý v holdingu riadil divíziu hypoték.

Za podpásový považuje aj kontext informácií o nálezoch inšpekcie. „Holding obsluhoval viac ako milión klientov a nejakých 19 nálezov z tohto pohľadu nie je až tak veľa.“

V tom čase šlo o štandardný biznis aj podľa ekonóma SAV Vladimíra Baláža. „Treba si pamätať 90. roky, vtedy systém spotrebných pôžičiek v bankách neexistoval a jeho firmy ponúkali jediný spôsob, ako sa ľudia mohli dostať k predmetom, na ktoré nemali hotovosť,“ hovorí. „Úroky boli síce z dnešného pohľadu naozaj vysoké, ale za Mečiara sa aj za štátne dlhopisy platilo niekoľkonásobne viac, až cez 20 percent.“

Samotný Kiska hovorí o antikampani a podal pre ňu aj trestné oznámenie.

Hoci úžernícke posolstvo sa zatiaľ šírilo skôr cez emócie ako argumenty, u časti publika funguje. „Neviem, či ho budem voliť, keď sa o ňom píše, že je úžerník. Ale hádam to bude iba taký dym,“ uvažuje vrátnik v administratívnej budove Kiskovcov v Poprade, kde sídli aj Dobrý anjel.

„Požičal som si od nich v 90. rokoch 40-tisíc korún na zariadenie pekárne a prišiel mi papier, že ma to bude stáť 60-tísíc. Tak som im to po mesiaci vrátil, že je to okrádanie,“ rozhorčuje sa po mítingu v Banskej Bystrici ešte aj dnes 80-ročný dôchodca Alexej Ivanov.

V roku 2005 Kiska predal firmy a za zarobené peniaze rozbehol charitatívny projekt Dobrý anjel. Za osem rokov sa do neho zapojilo vyše 140-tisíc darcov, ktorí poslali šiestim tisíckam rodín s vážne chorými deťmi 21 miliónov eur. Tie rodinám putovali v plnej výške, keďže na réžiu organizácie vyčlenil zakladateľ charity milión eur z úspor a za prácu nebral plat.

O veľkej životnej zmene a pomoci ľuďom uvažoval Kiska už dlhšie, zrejme aj pre osobnú skúsenosť s onkologickým nálezom na znamienku. Za dôležitejší však opisuje mocnejúci pocit, že peniaze nenapĺňajú zmysel života.

„Viete, ja sa môžem pokladať za relatívne finančne zabezpečeného človeka, mám Mercedes najvyššej triedy, mám súkromné lietadlo, dom, chatu, chodíme na dovolenku iks krát do roka, kde srdce zatúži,“ vysvetľoval pred pár rokmi študentom. „Zároveň som však mal veľký pocit, že v živote som nesmierne veľa dostal a že by som to životu mal aj vrátiť.“

Rozhodujúci bol opäť až nápad priateľa. S osnovou Dobrého anjela prišiel v roku 2005 spoluzakladateľ úspešnej reklamnej agentúry Igor Brossmann, ktorý v tom čase tiež predal podiel vo firme a premýšľal čo ďalej.

Začiatky boli ťažké, dvom podnikateľom sa sprvu nedarilo onkológov presvedčiť, aby rodiny s chorými deťmi s neznámou organizáciou skontaktovali. Kiska v tom čase osobne obiehal čakárne lekárov po celom Slovensku, v ktorých si nezriedka musel vysedieť rad. „Z veľkého šéfa sa stal psík prosiaci o pomoc pre choré deti a ich rodiny. Chvíľu to trvalo, kým som sa s tým vyrovnal,“ spomínal na začiatky pred pár rokmi v týždenníku Trend.

Jeho spolupracovníčka v Dobrom anjelovi Ľudmila Kolesárová hovorí, že pokoru nestratil, ani keď sa z organizácie stal jeden z najúspešnejších charitatívnych projektov.

Spomína na situáciu spred dvoch rokov. Bola sobota, popoludní mal ísť na svadbu, ale ešte chcel priniesť hračky deťom na onkológii v Banskej Bystrici. „Volala som mu, či tam už je a on že nie, lebo behá po nemocnici a hľadá, kto by mu rozmenil päťeurovku na automat na návleky,“ rozpráva. „Predstavila som si veľmi bohatého človeka s vplyvom, ktorý príde do nemocnice s veľkým kufrom hračiek a sestričky ho vyrazia pre návleky. On im však nepovie, viete, kto som ja, prišiel som deti zabávať.“

Ani v Dobrom anjelovi však nešlo všetko bez problémov. Zakladatelia organizácie mali o jej smerovaní čoraz odlišnejšie predstavy, až sa po piatich rokoch radšej rozišli. Hoci boli blízki priatelia, dnes sa nestretávajú a Brossmann necelý týždeň pred voľbami vyhlásil, že Kiska je absolútne nevhodný kandidát. „V kampani našu spoločnú značku zneužíva.“

Dobrý anjel prišiel po oznámení Kiskovej kandidatúry aj o podporu niekoľkých darcov a firiem. Ten napriek tomu tvrdí, že pokus o vstup do politiky bol nevyhnutný.

„Mali sme trojročného chlapčeka od Spišskej Novej Vsi, mamička s ním chodila dva mesiace po lekároch, kým ho konečne poslali na odborné vyšetrenie. Pravdaže, zistili nádor mozgu a keď prišli na detskú onkológiu, prvá otázka bola, kde ste boli doteraz, ten nádor je neoperovateľný,“ vysvetľuje voličom v Banskej Bystrici. Pridáva jeden krutý prípad za druhým, pri ktorom zbytočne umierali deti a nič na tom nezmenila ani pomoc Dobrého anjela.

Potom, ako mu pre krízu nevyšiel projekt s vybudovaním detskej filantropickej nemocnice, rozhodol sa „skúsiť veci zmeniť zhora“.

Vybral si rovno najvyšší ústavný post prezidenta, a to napriek tomu, že v politike nemá žiadne skúsenosti. „Veľmi som sa čudoval, že do toho išiel, neviem, či vôbec tuší, čo ho v politike čaká,“ hovorí primátor Popradu Anton Danko. Hoci o rodákovi hovorí len v dobrom, aj pre jeho chýbajúce politické skúsenosti podporuje vo voľbách Fica.

Kiska sa nikdy neangažoval ani na komunálnej úrovni. Z desiatich náhodne oslovených Popradčanov sa s ním osobne nestretol ani jeden. Väčšina z nich by ho i tak považovala za dobrého prezidenta. „To, čo sa o ňom hovorí, sú zbytočné pletky. Pôsobí seriózne, pomáha chorým deťom - môže to byť zlý človek?“ kladie rečnícku otázku čiperná dôchodkyňa.

Ak si ho niekto z Popradčanov za prezidenta neželal, bola to ešte donedávna jeho manželka. „Musel som dlho chodiť a vysvetľovať. Dala mi podmienku, že ona sa bude aj ďalej venovať najmä starostlivosti o naše deti,“ vraví kandidát.

O manželke a štyroch deťoch rozpráva aj na mítingu v Banskej Bystrici. Ľudí si získava aj tým, že jeho žena pochádza práve z tohto mesta. To, že dve deti sú ešte z prvého manželstva, ktoré sa skončilo ťažkým rozvodom, sa dozvedia len tí, ktorí si prečítajú aj darovanú knihu.

Dočítajú sa v nej aj o amerických začiatkoch, pre rozbehnutie kariéry za morom sa rozhodol aj napriek tomu, že doma nechal tehotnú manželku a malého synčeka. „V nedeľu som vždy zavolal domov. Keď sa mi doma narodila dcéra, strašne som sa opil. Možno som aj plakal.“

Banskobystrický hotel Lux však po hodine a trištvrte opúšťajú tri stovky prevažne usmiatych návštevníkov. A podľa ich vyjadrení nie iba pre pesničky Petra Cmoríka.

„Je to jediný kandidát, ktorý nezbohatol na štátnych peniazoch, ale zarobil si ich vlastným mozgom,“ pochvaľuje si učiteľka na penzii Mária Píšová. Patrí medzi tých, ktorí by mu dopriali pokračovanie jeho amerického sna. Aby sa do Ameriky v najbližších rokoch vrátil, podať si v Oválnej pracovni ruku s prezidentom Spojených štátov.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa jogo »

Diky Juggler za namahu. Zachranil si pre Kisku moj hlas. :)

V tvojom popise sice neni vysvetlene, aku suvislost ma slovensky Triangel s americkym Trianglom, ktory spominal Kiska v poslednej debate s Ficom na TA3, ale nebudem to skumat.
Rabdov argument, ze niektori pravicovi poslanci by mohli "skolaborovat" a odklepnut Ficovi ustavne zmeny ohladom pravomoci prezidenta ma dostatocne vystrasili.
Takze dovidenia v sobotu na volbach a volim Kisku

P.S: Pre pochybujucich:
Ak by aj Kiska mohol byt od scientologov ovplyvnitelny, sam nic nezmoze, lebo ho nepodpori parlament a vlada.Ak vsak ziska Fico ustavnu vacsinu(ak ziska 7 poslaneckych hlasov), mozeme tu mat noveho slovenskeho Orbana zo vsetkymi dosledkami.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

jogo napísal: Takze dovidenia v sobotu na volbach a volim Kisku
díky díky diky :D
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Rado »

Myslím, že vyhrá Fico. Radičová mala väčšiu podporu a slabšieho súpera. Rád by som sa mýlil. :)
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

Rado napísal:Myslím, že vyhrá Fico. Radičová mala väčšiu podporu a slabšieho súpera. Rád by som sa mýlil. :)
je pravda že Iveta Radičová mala vačšiu podporu no nezabúdajme že proti sa ludia vedia viac zjednotiť a bojovať ako za!!!

verím že tu po sobote nebude vláda jednej strany a že budeme mať lepšieho prezidenta ako je dnes gašparko.

hlavu hore slovač a v sobotu k volebným urnám!!!
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zatiaľ tipujem Kisku. Vravím zatial, lebo do soboty máme ešte 2 dni. Dosť času na posledný úder pod pás, ked sa už nikto nebude môcť vyjadrovať ani vyviňovať...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa slimak »

Rado myslim, ze sa dost mylis. Fico nema sancu vyhrat.

http://dennik.tyzden.sk/jaroslav-danisk ... ent-kiska/" onclick="window.open(this.href);return false;

Od tohto cloveka som to necakal - novinar? Napise hocico - tento nie. Vzdy pre mna pisal hluposti .Laviciari volia Kisku,aj libertiani. Kiska pospajal ludi a niektori v nom vidia nadej. Fica nevolia ani ucitelia ani zravotne sestri - isto aj polovica statnych uradnikov. O nestatnych sa netreba ani bavit.

Fico skoncil.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"