Prezidentské voľby 2014

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kto by mal byť podľa vás novým slovenským prezidentom?

Gyula Bárdos (SMK)
0
Žiadne hlasovania
Jozef Behýl (občiansky kandidát)
0
Žiadne hlasovania
Ján Čarnogurský (občiansky kandidát)
0
Žiadne hlasovania
Robert Fico (Smer)
1
3%
Viliam Fischer (občiansky kandidát)
1
3%
Pavol Hrušovský (KDH, SDKÚ, Most­-Híd)
0
Žiadne hlasovania
Ján Jurišta (KSS)
0
Žiadne hlasovania
Andrej Kiska (občiansky kandidát)
12
35%
Milan Kňažko (občiansky kandidát?)
6
18%
Stanislav Martinčko (KOS)
0
Žiadne hlasovania
Milan Melník (občiansky kandidát)
0
Žiadne hlasovania
Helena Mezenská (občiansky kandidát)
1
3%
Peter Osuský (SaS)
2
6%
Radoslav Procházka (občiansky kandidát)
11
32%
Jozef Šimko (SMS)
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 34

slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa slimak »

Len priklad dezorientovanosti lavicoveho volica.
http://www.jetotak.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Jeden voli Kisku,druhy bude nevolic. Aj ked oni tvrdia,ze Smer nieje lavicova strana - nieje im pochuti - ale nepochybujem,ze su volicmi Smeru.
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

kontrarian napísal:Opakujem, mne nejde o prezidentske volby...Ide o parlamentne a tam vkladam nadeje do Prochazku.
Ak nebude Kiska prezidentom- zalozi asi starnu a to bude velmi zle.
Ak nebude Fico prezidentom- Smer bude stale dost silny aby skodil dalej...
Ak bude Fico prezidentom - tak na ďalších 5 rokov je vo vrcholovej politike a za tie dva roky čo to tu bude v rukách jednej strany si prenesie rôzdne kompetencie na seba a to potom v parlamentných voľbách môže vyhrať aj Procházka ale národu to už nepomôže.

Ak bude Kiska prezidentom - nad Smerom tu bude aká taká kontrola na ostatné dve roky do parlamentných volieb a ak potom uspeje aj Procházka ako nový "gazda" pravice tak spolu majú šancu v krátkej dobe pohnúť s touto krajinou.

tak už sa toľko nerozčuluj a šup šup voliť KISKU (veď aj Procházka ho ide voliť) :D
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa slimak »

Na sme su teraz dve spravy. Podla Lipsica fizli dostali za ukol zistit statistiku kolko sa stalo samovrazd v ktorych pricina mala byt vraj nebankovka. A anketari sa vypytuju kiskovych volicov, co by mal este Fico spravit aby sli jeho volit. :lol:
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa kontrarian »

to Rabdo:
Volit nejdem, kedze niet koho))..v prvom kole som nechcel aby Prochazka vyhral, isiel by som Hrusovskeho, ale namal sancu-skoda cas..
Fico si neprenesie kompetencie, kedze potrebuje na to ustavnu vacsinu...a tu chvalabohu nema.
Skor hrozi varianta, ze po parlamentnych volbach bude patova situacia a vtedy by mal velke pravomoci vyplyvajuce z ustavy,,
Velke riziko je aj v tom, ze ak by sa nedaj boze vyhrotila situacia Rusko/Ukrajina/Iran /NATO, tak by to bolo naozaj obrovske riziko (vrchny velitel s pro Rusko- Iranskym postojom))
Mne je to jedno, karty su na stole a su iba dve varianty...jedna horsia ako druha ale ak zvolite Kisku, tak to bude urcite mensie zlo- nezalozi stranu, mensie bezpectnostne rizika ako Fico..
Pre politiku sa uz davno nerozculujem))..ani som domacu roky nesledoval..ale zacina zase krizovy rezim v spolocnusti postupne.

to slimak: pri vsetkej averzii k Ficovi som neuveritelne rad, za aj ked nechutnym sposobom, ale predsa otvoril tieto temy v spolocnosti. On vie analyzovat, co je problem, ak je to protikandidat (inac nevedel)..su to extremne zavazne temy a drzim mu prsty v ich otvarani..aj ked je to z jeho strany ubohe-ucel svati prostriedky.
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Bezpečnostné rizika ohľadom armády sú kecy o ničom. Sme v NATO a naša armáda s 3 starými ruskými stíhačkami a pár tisíc vojakmi je nasmiech. My môžeme akurát útočiť verbálne, že ,,pôjdeme do tankoch a zrovnáme Budapešť,, ako vykrikoval Ficov koaličný partner, keď si vypil.

http://www.youtube.com/watch?v=8Zhs-bjh1FE" onclick="window.open(this.href);return false;

Treba nám vôbec armádu?
Prílohy
F3.jpg
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Presne tak, ohladom tej armady do pismenka suhlasim.

Kedysi si nevedeli predstavit ze by zrusili povinnu vojensku sluzbu a ze svet sa bez toho zruti, a nic sa nestalo.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Pette »

Ale armadu mame, a vybornu, tych 300-500 vojakov, ktori sluzia v medzinarodnych misiach v nicom nezaostava za inymi elitnymi jednotkami.
Zbytok do 15 tisic vratane administrativy a PR je fajn.
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

:roll: :roll: :roll:
Prílohy
cynicka_res.jpg
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa slimak »

Ma napadlo,ze nie celkom presne identifikoval a napisal ze stratil 17 percent - 600 000, pricom ziskal 28 coje cca 550 000 - rozpor v cislach. On stratil viac.
http://komentare.sme.sk/c/7140749/pries ... mytus.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Len graf si vsimnite aj si to viete prepocitat.

To cislo 550 000, je 26,6 pecent jeho volicov a 1,4 inych. Ale pri ucasti cca 1,8 miliona ludi. Vo volbach v 2012, bolo 2,5 miliona ludi. Tam dostal legitimitu volilo cca 60 percent. Ale 83 kolesikov nemal mat. Bol mensinou.

Je smutne ked Fico by dostal vsetko ked on realne ma 12,6 percent volitelov. 87 percent ho nevolilo.

Fico v II.kole dostane 15-18percent volitelov v krajine 700 - 800 tisic hlasov. Ak to bude stacit na 50 percent plus jeden hlas - bude to velmi smutne. Pre tuto krajinu.

Ja to vidim pozitivne Kiska dostane 1,2 miliona.

40 percent ludi na Slovensku nechodi volit(1,8 az 2,5miliona) ani keby bombi padali, scientologia ich iste nezaujima - je im ukradnuta a ak nejaky pride z nich volit tak anti politka. A podla mna to budu skor nizkoprijmovi a cigani.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Biosko »

K volbam. Slovensko sa naucilo nove slovo je to scientologia. Predtym ludia ani netusili co to je a teraz to netusia tiez len vedia ze je to vraj zle. Poznate ten pokus s tymi opicami co im dali banan na rebrik a ked sa niekto toho bananu dotkol tak opice v klietke osprchovali studenou vodou? Neskor ak niektora opica vyliezla na rebrik ostatne ju zbili. Po case vymenili jednu opicu. Samozrejme hned vyliezia na rebrik a ostatne ju zbili. Potom vymenili dalsiu a dalsiu az v klietke ostali len opice ktore nikdy neboli osprchovane studenou vodou aj napriek tomu bili nove co sa pokusili vyliezt na rebrik. Ani nevedeli preco, ani sprchovanie nezazili, jedinym dovodom bolo ze to tam tak chodi.

Apropo k sektam. Nemam proti nim nic. V zahranici mate plno uzavretych skupin s tradermi a investormi s obchodnikmi kt sa stretavaju obchoduju zhromazduju peniaze koordinuju trady. Nie je banda z ako-investovat tiez sektou? :) Uz staci len robit stretavky na pozvanky dat tomu VIP statut, vstup pre vybranych, take male rusko tajomstva, vynasat veci von zakazane. A sekta ako vysita. Osobne pre mna je daleko smutnejsie ak ma niekto vyplachnuty mozog sektou zvanou krestanstvo ktora funguje na baze kultu osobnosti imaginarnej bytosti, ale je to kazdeho vec kde patri. Zi a nechaj zit. V ludoch je strasna zavist ze preco niekto ano a preco iny nie. Hlavne v tych co nic nedokazali.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa jogo »

Biosko napísal: Osobne pre mna je daleko smutnejsie ak ma niekto vyplachnuty mozog sektou zvanou krestanstvo ktora funguje na baze kultu osobnosti imaginarnej bytosti, ale je to kazdeho vec kde patri.
"Nezabijes, nezosmilnis, nepokradnes, neprierieknes kriveho svedectva proti bliznemu svojmu, cti otca svojho i matku svoju..."

Bol by som rad, keby na Slovensku bolo co najviac ludi s takto "vyplachnutym mozgom".
Mozes mi vysvetlit, co mas proti hore uvedenym moralnym zasadam?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Pette »

jogo - toto je ina tema, ale napriklad jeden z najvacsich vrahov v dejinach ludstva je katolicka cirkev, takze to "nezabijes" mozeme vyskrtnut.

P.S. Cirkev a viera nie su to iste. Problemom je ta cirkev, co je cista mafia, nie ta viera.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Rado »

Biosko napísal: Osobne pre mna je daleko smutnejsie ak ma niekto vyplachnuty mozog sektou zvanou krestanstvo ktora funguje na baze kultu osobnosti imaginarnej bytosti, ale je to kazdeho vec kde patri.
Pre mňa je ďaleko zábavnejšie sledovať ako sa všetci aj tí, ktorí si myslia, že kresťanstvo niekomu vypláchlo mozog, tešia z dňa, keď sa narodil syn imaginárnej bytosti. :lol:

BTW sekta nie je každá skupina ľudí, ktorá sa schádza.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

mňa by zaujímalo aký by bol svet bez BOHA a aký zmysel života by bol potom na tejto zemi?

Kresťanstvo alebo historicky aj christianizmus je jedno zo svetových monoteistických náboženstiev. Za pôvodcu a centrálnu osobu kresťanstva sa považuje Ježiš Kristus, jeho život, smrť, zmŕtvychvstanie a jeho učenie tak, ako boli zachytené v Novom zákone. S viac ako 2 miliardami veriacich je kresťanstvo najrozšírenejším náboženstvom vo svete.


PS: veriacich zaujíma či po smrti bude nebo a neveriacich tiež!!! - už len preto že kto mal pravdu :lol:
Naposledy upravil/-a rabdo v Št 20 03, 2014 9:27 am, upravené celkom 1 krát.
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

Ižipa moc nemusím ale v tomto má pravdu:

http://finweb.hnonline.sk/komentare-a-a ... ent-609762" onclick="window.open(this.href);return false;
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Biosko »

jogo napísal: "Nezabijes, nezosmilnis, nepokradnes, neprierieknes kriveho svedectva proti bliznemu svojmu, cti otca svojho i matku svoju..."

Bol by som rad, keby na Slovensku bolo co najviac ludi s takto "vyplachnutym mozgom".
Mozes mi vysvetlit, co mas proti hore uvedenym moralnym zasadam?
Nemyslim si ze tieto hodnoty nadobudnu ludia prave vierou. Kebyze hej tak krestania nepachaju trestne ciny.

Rado napísal:Pre mňa je ďaleko zábavnejšie sledovať ako sa všetci aj tí, ktorí si myslia, že kresťanstvo niekomu vypláchlo mozog, tešia z dňa, keď sa narodil syn imaginárnej bytosti. :lol:

BTW sekta nie je každá skupina ľudí, ktorá sa schádza.
Podla mna sa skor tesia zo stromceka, darceka a volna. Aj ked nejaky ateista "oslavaje" vianoce, pochybujem ze sa tesi prave z toho co si povedal :lol:
S tou sektou to bolo skor len prirovnanie samozrejme nie kazdy club je hned sektou, nie kazde zdruzenie je nabozenstvom. Niektore vzniknu oficialne ine mystifikaciou ludi.
rabdo napísal: mňa by zaujímalo aký by bol svet bez BOHA a aký zmysel života by bol potom na tejto zemi?
Moj zivot som s nim nikdy nespajal. Pre mna je zmyslom zit stastne a robit to co ma naplna. No a k tomu ho nepotrebujem. K tomu potrebujem hlavne seba, nepotrebujem verit ale konat. Po smrti nebo nebude :lol:
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

moj kamarát "študovaný politilog" napísal:

http://styk.blog.sme.sk/c/351732/Na-rov ... -sibe.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

Po smrti nebo nebude :lol:

stavíme sa?!! :D
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ALL: kašlime na náboženské hádky. Každý má svoju pravdu. Nie je dôležité, čomu veríme, ale ako žijeme, konáme...

Ten článok od Ižipa má svoje myšlienky:

Posledné, čo profesionálny politik bude ponúkať, je charakter a princípy. A práve teraz po všetkých tých znechuteniach, ktoré sme za posledné roky prežili, stoja pred nami dvaja absolútne odlišní prezidentskí kandidáti. Z toho, čo môžeme z ich správania za posledné roky vidieť je, že jeden je stelesnením arogancie, druhý je stelesnením pokory. Jeden rozdeľuje, druhý spája. Jeden hľadá výhovorky, druhý hľadá riešenia. Jeden berie, aby mohol rozdávať, druhý tvorí, aby mohol dávať.
Jeden má svoje ciele, druhý má svoje princípy. Princípy možno vyšli z módy, no pokiaľ vyjdú aj z našich hláv, politický marazmus, v ktorom žijeme, sa len prehĺbi. Veľmi dlho sme neboli tak blízko skutočnej zmene. Nie zmene reálnej politiky, ale zmene chápania politiky. Šance povedať, že toto je tá správna cesta, po ktorej chceme, aby Slovensko kráčalo.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Biosko je aspon uprimny ateista, veriaci ze Boh neexistuje. A vsadza na to svoju buducnost a racionalne sa snazi fungovat podla toho jeho presvedcenia.
Kopa ludi sa snazi sediet na dvoch stolickach. No aj z ateistickeho pohladu potom cast energie zbytocne plytvaju na nabozenske ritualy, aj z krestanskeho hladiska zbytocne investuju do vlazneho krestanstva.

"Pre mna je zmyslom zit stastne a robit to co ma naplna." - Biosko, tu mas myslim problem. Predstavme si, ze by si tak povedali vsetci ludia. Mohlo by prichadzat ku konfliktom zaujmov. Aj pedofil predsa robi to co ma pocit ze ho naplna. Aj masovy vrah to robi. Obmedzovanim ich "prava na robenie toho co ich naplna" - akym pravom im to chces obmedzovat ty? Ked si len clovek rovnako ako oni?

To Juggler:
" Nie je dôležité, čomu veríme, ale ako žijeme, konáme..."
V tomto zase moze byt taky problem, ze obycajne zijeme a koname podla toho, comu verime. Takze moze byt dolezite comu verime.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Istiach »

Jaroslav hranice nasej slobody koncia tam, kde zacina sloboda inych. To je na margo toho konfliktu zaujmov.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Kto urcuje kde zacina sloboda druheho a kde konci sloboda tvoja. Parlament SR? Kazdy sam si to urcuje? Co ked si to dvaja urcia tak ze sa nedohodnu?

Casto sa nedohodnu ani dvaja manzelia ... preco si myslis ze by sa na hraniciach slobody mali dokazat dohodnut dvaja, traja, ... patdesiati uplne cudzi rozdielni ludia?
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa osamely chodec »

no predsa je to moralka, subor pravidiel, ktore si vacsina spolocnosti zvoli za spravne.A stat potom cez donucovacie prostriedky tieto pravidla vynucuje. U kanibalov plati urcite ina moralka ako u nas.:) a tiez su to Bozie deti.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Nuz vidis. A moslimovia si zvolili "pravidla moralky" ine, krestania ine, ateisti ine, buddhisti ine. Pricom mas vela odnozi krestanstva, Islamu a podobne. A z toho vznika v tisickach pripadoch konflikt zaujmov. To co v moralke jedneho je este jeho pravom, v moralke ineho uz je zase jeho pravom a nie pravom toho prveho.
Statnu moc zase tvoria len ludia. Kym bol pri moci Hitler, urcoval pravidla statnej moralky on. U nas napriklad v sucasnosti SMER. Takze tiez sa nemozes divit ked kopa ludi statom urcene pravidla dost ignoruju.
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa kontrarian »

*Vyjadroval som sa tu ohladom forexu, kedze sa tym skusam zivit a teda mam k tomu co povedat..

*daval som tu pozicie, kedze viem , ze viem...moje vlakno hovorilo ten mesiec za vsetko..

* vyjadril som sa ku forexu a otazke gamblingu v tejto cinnosti. Kedze mi na tom zalezalo asi najviac-upozornit na rizika...

*vyjadril som sa k politike, kedze od detstva som vedel co bude s komunizmom, co bude s Meciarom od prveho dna , ked som ho spatril atd...Nikdy som sa v politike nemylil ( v zlomovych veciach) a preto som o tom pisal aj tu...

* vyjadril som sa k moralnosti , kedze sa moralne snazim zit..

* vyjadril som sa k viere, kedze som silno veriaci a nikdy to nebudem tajit...

nevyjadroval som sa k napr. opciam, kedze im velmi nerozumiem...k financnym poradcom, kedze v tom nie som az tak doma...k akciovym titulom, kedze ich nerobim a neviem ich selektovat...k celkovej hlbkovej definicii, co treba pri trejdovani, kedze nie som profesionalny skolitel s hlbokymi vedomostami ( pisal som iba svoje vnimanie ako to robim)

Tak preco sa niektori vyjadruju k tomu comu nerozumeju? ( pisem niektori, nie vsetci)..

Ja si vazim ateistov, kedze ich beriem podla toho, ci maju etiku, alebo nie. Ak maju – Boh ich ma isto rad a snad najdu cestu... A nemam rad ludi , ktori presviedcaju inych,aby napr, verili..alebo cokolvek ine. Iba sa hlasim k svojej viere, vsade tam kde som a hovorim svoj nazor.
Sekta je skodliva vzdy.. To je uz dane same sebou. Viera v Boha ma racionalny zaklad. Bolo uz velmi vela vedecky dokazanych faktov-javov. Je na kazdom osobne, ako sa k tomu stavia.
Viera je velmi zlozita tema a ja sa uz k nej a ani nicomu inemu na tejto pode nebudem vyjadrovat. Povedal som vsetko, co som chcel...vratil som sa, lebo som nedokoncil vsetko , co som tu povodne chcel...bolo to ako hon na carodejnicu ( hlavne pred viac ako rokom))...kedze som spominal Boha a moralku na ateistickej pode))...napriek tomu mi bolo ctou konfrontovat sa!

Rozlucim sa aj tu mottom.
Nemam rad motta, ale bez ohladu kto ho povedal sa vztahuje na vyssiu mudrost . Vztahovala sa a vztahuje uplne aj na Jezisa. ( ta vyhra v mojom ponimani k mojej osobe neznamena vyhrat nad niekym, ale sam nad sebou...aby bolo jasne, kedze vacsinou nebolo v nicom)))

P.S moralka je krestansky pojem, ateisti maju etiku...viacmenej sa nelisi v principialnych bodoch...zneuzivala sa a bude moraka a tak isto aj etika..vzdy je to iba o osobnosti...ale to je zase na dlhu uvahu..

Gándhího výrok: „Najprv ťa ignorujú, potom sa z teba smejú, potom ťa napadnú – a potom vyhráš.“
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Istiach »

jaroslav80 napísal:Kto urcuje kde zacina sloboda druheho a kde konci sloboda tvoja. Parlament SR? Kazdy sam si to urcuje? Co ked si to dvaja urcia tak ze sa nedohodnu?

Casto sa nedohodnu ani dvaja manzelia ... preco si myslis ze by sa na hraniciach slobody mali dokazat dohodnut dvaja, traja, ... patdesiati uplne cudzi rozdielni ludia?
No To ti odpoviem uplne jednoducho.

Uviedol si masoveho vraha a pedofila. tak hranice u masoveho vraha su moj zivot a sukromie. Ak mi ho zacne narusat, na co nema pravo, mam podla mna pravo sa branit.

Tak isto je to u pedofila. Podla mna by mali deti do urciteho veku spadat pod ochranu ich rodicov. Rodic by mal rozhodovat co je pre jeho deti to najlepsie, ked to niekto cudzi ignoruje, tak na to podla mna nema pravo.

No aj u manzelov je to jednoduche, nevedia si urcit hranice? Tak na to je tu predsa rozvod. Ved nikto ich nenuti zit spolu.

ATD.

Ma to len jediny hacik, bolo by to tu ako na divokom zapade :(
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Vsimni si v tvojom prispevku slova "podla mna". Cize "podla mojho nazoru". Podla nazoru chlapika s nickom Istiach. Dalej tu mame 6-7 miliard nazorov od dalsich ludi.

Krestanstvo je system "podla nazoru Jezisa Krista", resp. podla Biblie.
Islam je system "podla nazoru Mohammeda".

Pricom este tych 7 miliard ludi si aj Bibliu aj Koran moze kazdy vysvetlit po svojom. A hranice z nich vyplyvajuce. A do toho tu mas este dalsich 200 lokalnych vlad beznych statov, do toho tisicky miestnych nariadeni, dalsie tisice "nepisanych zakonov" miestnych mafii a tak.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Istiach »

No ved preto som aj dodal ze by to tu bolo ako na divokom zapade :)

PS: Ohladne etiky a moralky: http://cs.wikipedia.org/wiki/Etika" onclick="window.open(this.href);return false;

Etika nieje moralka ateistov ale vedna disciplina skumajuca moralku.

Vacsina ateistov co su na slovensku su tzv Krestansky ateisti. Znie to cudne ale v podstate su to ludia ktori uznavaju moralne posolstvo desatora/Jezisa, ale nie preto, ze veria ze je od boha, ale preto ze sa im to zda spravne.

Myslim si, ze to mozem aj z mojej skusenosti ludi ktorych poznam potvrdit.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jaroslav80 napísal:V tomto zase moze byt taky problem, ze obycajne zijeme a koname podla toho, comu verime. Takze moze byt dolezite comu verime.
Presne preto sa nemá význam hádať, či veríme v boha, alebo nie. Z niekoho urobí viera lepšieho človeka, z iného nie.
Ak by sme sa mali hádať kolko zločinov bolo spáchaných v mene viery, museli by sme najprv vedieť kolko dobra priniesla.
Sú to bezvýznamné hádky. Ja ľudí neposudzujem podľa toho či veria v boha, alebo sú ateisti. Posudzujem ich podľa toho čo robia a či to myslia úprimne, alebo sú pokrytci. Vravím, že každý má svojho boha a vieru v sebe, vo vlastnej hlave.

To isté platí aj o tradingu. Nie je dôležité, čo si myslíme a či sú naše myšlienky správne. Dôležité je len to ako to reálne zobchodujeme a či na tom zarobíme.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa slimak »

Fico na ide menit ustavu.
http://ekonomika.etrend.sk/ekonomika-sl ... vyhra.html" onclick="window.open(this.href);return false;
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa slimak »

Fico na ide menit ustavu.
http://ekonomika.etrend.sk/ekonomika-sl ... vyhra.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ten clovek - nema narok na nic - musi skoncit - je nebezpecny. V I.kole dostal necelych 13% volitelov.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Istiach »

V prvom momente ma napadlo, ze toto je najlepsia sprava pre opoziciu za posledne roky :D
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Co sa tyka "moralneho posolstva desatora", aj v krestanstve je ucenie, ze existuje tzv. prirodzeny zakon, ktory trebars mali schopnost rozoznat aj domorodci niekde v Australii tisic rokov pred sucasnostou. Proste len normalnym zdravym rozumom. To ze trebars rodina ma hodnotu, deti ze nemas len tak hodit do kanala, susedovi ze nemas ukradnut zasoby jedla - na to predsa snad kazdy lahko moze dojst rozumom. Aj ked nie kazdy sa necha tym "obmedzovat".

Juggler, keby Ti niekto prezentoval uplne naivnu alebo nefunkcnu tradersku techniku, ja neviem - mozno ciro len nejaky oscilator a obchodovanie podla toho. A keby tomu veril a isiel by podla toho obchodovat. Tak tiez by si mu povedal ze je to sialenstvo, akurat by si nemusel nic ine robit lebo by prisiel o vlastne peniaze. ... Lenze keby do jeho "fondu" isli peniaze vlozit uz tvoji pribuzni, tak uz by si to nebral tak ze na viere nezalezi. Viera ked je pomylena, tak moze byt niciva.

Nuz a krestanstvo a ateizmus mas zjavne 2 protikladne vzajomne sa vylucujuce veci. Minimalne jedno z toho musi byt blud. A ludia ktori veria bludu, tak podstatnu cast svojho zivota a energie marnia nezmyselnou cinnostou. Takze na viere zalezi dost.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Rado »

Istiach napísal: Vacsina ateistov co su na slovensku su tzv Krestansky ateisti.
Ateistov je na Slovensku okolo 3-4%. Majú jasnú predstavu o svojom svetonázore a vo svete často vystupujú až tak, že je to proti Bohu. Na druhej strane neveriaci náboženstvo nerieši a žije si svoj život ako napísal Biosko. To je trochu rozdiel. Myslím, že neveriacich je na Slovensku viac ako ateistov.
jaroslav80 napísal: Pricom este tych 7 miliard ludi si aj Bibliu aj Koran moze kazdy vysvetlit po svojom. A hranice z nich vyplyvajuce. A do toho tu mas este dalsich 200 lokalnych vlad beznych statov, do toho tisicky miestnych nariadeni, dalsie tisice "nepisanych zakonov" miestnych mafii a tak.
Koran nepoznám, ale Bibliu si nemusia vysvetľovať po svojom. Stačí sa držať destora. Jednoduché, geniálne pravidlá ako pri tradingu. Každý kto obchoduje však vie ako je ťažké ich dodržiavať. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Istiach »

Co ja ti viem, jasne ze je rozdiel medzi ateistom a neveriacim. Agnostik moze byt napr neveriaci ale ked tak rozpravam o ateistoch, vacsinou to nerozlisujem.

Ale naspat k teme temy:

Prave som cital: http://www.sme.sk/c/7142621/najslabsi-k ... o-ini.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kto vie ako to SMEcko prifarbilo, ale ak nie, tak teda reakcie tych panov celkom ubohe.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa slimak »

Fico: Prezident bude v krátkom čase dôležitejší ako premiér

Čítajte viac: http://tv.sme.sk/v/29508/fico-prezident ... z2wWI0gePX" onclick="window.open(this.href);return false;

Precitajte si len nadpis - fico to vo videu povedal na samom konci. Co to asi znamena?

Fico prezidentom nebude - to je viac menej jasne - ale bol by som rad keby mal fico co najmenej percent. Volit ist treba.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Za očiernenie Kisku mali núkať 10-tisíc eur ľudia z prostredia Smeru

http://tv.sme.sk/v/29501/za-ociernenie- ... smeru.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

slimak napísal:Fico: Prezident bude v krátkom čase dôležitejší ako premiér - fico to vo videu povedal na samom konci. Co to asi znamena?
Znamená to, že sa preriekol ohľadom svojích skutočných plánov. Povedal doslovne:

,,ja si myslím, že úloha prezidenta bude významne narastať. Prezident sa stane v krátkom čase podstatne dôležitejšia politická figúra ako je premiér,“

Doteraz tvrdil: „Sme toho názoru, že kompetencie sú dostatočné.“ „Ak právomoci aplikuje skúsený prezident, sú dostačujúce,“

Pred svojou kandidatúrou dokonca tvrdil, že prezident nemá žiadne právomoci. Obviňoval ostatných kandidátov, že klamú, že chcú niečo meniť, lebo prezident nemá žiadne právomoci:

..kandidáti klamú od prvej minúty svojej kandidatúry. Prezident SR nemá totiž žiadne právomoci, ktorými by mohol meniť Slovensko vo finančnej, hospodárskej, sociálnej či právnej sfére

Napísal to sám v jeho vlastnom blogu: http://fico.blog.sme.sk/c/322451/Chcem- ... denta.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ktorý je publikovaný aj na úrade vlády: http://www.vlada.gov.sk/robert-fico-chc ... rezidenta/" onclick="window.open(this.href);return false;

...a píše tam aj to, že byť hlavným veliteľom ozbrojených síl je len formálna funkcia..
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
ivoL
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Pi 01 11, 2013 9:33 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa ivoL »

Čo spôsobili zákony prijaté vládou R. Fica peňaženkám občanom.

Pred pár dňami vám mzdárka urobila ročné zúčtovanie dane, alebo ste si sami podali daňové priznanie a zistili ste, že si nemôžete odpočítať sumu na manželku ? Platíte tak o 700 eur vyššie dane ako vlani ? Príčinou je zákon, podľa ktorého si od daní môže odpočítať sumu na manželku už len malá časť občanov. Ak ste nemali manželku na úrade práce, ak nemáte malé dieťa, dane si neznížite. Vláda Roberta Fica ušetrila na úkor vašej rodiny !
Sporíte si na dôchodok v druhom pilieri ? Vláda Roberta Fica vás v roku 2012 obrala o polovicu vašich úspor. A vláda Roberta Fica v týchto dňoch predložila zákon, podľa ktorého si nebudete môcť ani sčasti vybrať svoje úspory tak, ako to vy potrebujete, ale budete ich musieť všetky dať do životnej poisťovne. Aj keď to pre vás bude extrémne nevýhodné. Vláda Roberta Fica dohodila miliardový kšeft pre životné poisťovne bez žiadnych pravidiel, ktoré na tom neskutočne zarobia.
Neviete si nájsť prácu ? Môže za to aj neschopná vláda Roberta Fica.
Máte malú firmu a hromžíte na neustále zmeny a zvyšovanie byrokracie ? Nadávate na kontrolný výkaz DPH, na nefungujúcu stránku Finančnej správy či Sociálnej poisťovne, na zákon o ochrane osobných údajov ? Môže za to vláda Roberta Fica.
Podnikáte na živnosť a platíte stále vyššie a vyššie odvody ? Založili ste si s.r.o.-čku a „tešíte" sa na zaplatenie daňovej licencie ? Poďakujte sa Robertovi Ficovi.

Už niekoľko rokov vediete súdny spor o svoje práva a neviete sa domôcť spravodlivosti ?
Robert Fico sa pusinkuje s Harabinom.

O týždeň príde volebná sobota. Deň, kedy je občan pánom. Robert Fico svojou politikou spôsobil, že životná úroveň na Slovensku stagnuje, alebo klesá, že sa zhoršujú podmienky na podnikanie, že si ľudia nevedia nájsť prácu. Že mladí ľudia, naše deti, študujú v zahraničí a tam aj zostávajú, nevracajú sa na Slovensko, pre nich zabudnutej a neperspektívnej krajiny. Ak sa Robert Fico stane prezidentom k žiadnej zmene nepríde Ak mu to však o týždeň vo voľbách spočítate, môže sa Slovensko začať meniť už o pár mesiacov. A je len na vás, či v roku 2016 príde definitívny zlom a Robert Fico odíde ako smutná figúrka na smetisko dejín.
Nezamýšľajme sa prosím nad hlúposťami typu scientológ, kšeftár, úžerník. Pozrime sa prosím na fakty, ktoré spôsobili zákony vlády R. Fica...
Spočítajte to Robertovi Ficovi. Prosím poďte voliť.

Tak to vidím ja.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ivoL napísal:Nezamýšľajme sa prosím nad hlúposťami typu scientológ, kšeftár, úžerník. Pozrime sa prosím na fakty, ktoré spôsobili zákony vlády R. Fica...
Spočítajte to Robertovi Ficovi. Prosím poďte voliť.

Tak to vidím ja.
No vidíš. Konečne sa na to pozeráš z nadhľadom. Paradoxne, Fico by bol lepším prezidentom ako predsedom vlády, lenže nie za týchto okolností. Tak to vidím ja a volím Kisku. Bodka.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"