Prezidentské voľby 2014

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kto by mal byť podľa vás novým slovenským prezidentom?

Gyula Bárdos (SMK)
0
Žiadne hlasovania
Jozef Behýl (občiansky kandidát)
0
Žiadne hlasovania
Ján Čarnogurský (občiansky kandidát)
0
Žiadne hlasovania
Robert Fico (Smer)
1
3%
Viliam Fischer (občiansky kandidát)
1
3%
Pavol Hrušovský (KDH, SDKÚ, Most­-Híd)
0
Žiadne hlasovania
Ján Jurišta (KSS)
0
Žiadne hlasovania
Andrej Kiska (občiansky kandidát)
12
35%
Milan Kňažko (občiansky kandidát?)
6
18%
Stanislav Martinčko (KOS)
0
Žiadne hlasovania
Milan Melník (občiansky kandidát)
0
Žiadne hlasovania
Helena Mezenská (občiansky kandidát)
1
3%
Peter Osuský (SaS)
2
6%
Radoslav Procházka (občiansky kandidát)
11
32%
Jozef Šimko (SMS)
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 34

ivoL
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Pi 01 11, 2013 9:33 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa ivoL »

QUATROCAR http://www.quatrocar.sk/kontakt/604
Obchodné meno
Consumer Finance Holding, a.s.
IČO
35923130
Sídlo
06001 Kežmarok, Hlavné námestie 12
Štatutárny orgán
Ing. Jaroslav Kiska ( brat Andreja Kisku )
05960 Vysoké Tatry, Tatranská Lomnica 564

Ing. Ján Hollý
85104 Bratislava-Devín, Jankolova 3

Ing. František Kaňa
06001 Kežmarok, Ivana Stodolu 23/2503

Inšpektorát Slovenskej obchodnej inšpekcie so sídlom v Prešove pre Prešovský kraj ako príslušný správny orgán podľa § 3 ods. 4, § 4 ods. 1, 2 písm. g) zákona č. 128/2002 Z. z. o štátnej kontrole vnútorného trhu vo veciach ochrany spotrebiteľa a o zmene a doplnení niektorých zákonov, podľa § 46 zákona č. 71/1967 Zb. o správnom konaní v znení neskorších predpisov

r o z h o d o l t a k t o :

účastníkovi konania: Consumer Finance Holding, a. s. , Hlavné námestie 12, 060 01 Kežmarok, IČO: 35 923 130

pre porušenie povinnosti predávajúceho
 podľa § 4 ods. 2 písm. a) – neukladať spotrebiteľovi povinnosti bez právneho dôvodu,
 podľa § 4 ods. 2 písm. b) – neupierať spotrebiteľovi právo na ochranu pred neprijateľnými podmienkami v spotrebiteľských zmluvách podľa § 3 ods. 3,
 podľa § 4 ods. 6 – zrozumiteľne formulovať zmluvné podmienky v spotrebiteľských zmluvách, ktorých obsah spotrebiteľ nemá možnosť ovplyvniť,
 podľa § 5 ods. 1 – neklamať spotrebiteľa uvádzaním nepresných údajov,
 – podľa § 7 ods. 1 v nadväznosti na § 7 ods. 2 písm. a) a b) – nepoužívať nekalú obchodnú praktiku, ktorá je v rozpore s požiadavkami odbornej starostlivosti a ktorá môže podstatne narušiť ekonomické správanie priemerného spotrebiteľa,
 podľa § 7 ods. 1 v nadväznosti na § 8 ods. 4 – nepoužívať nekalú obchodnú praktiku vo forme klamlivého opomenutia

zákona č. 250/2007 Z. z. o ochrane spotrebiteľa a o zmene zákona Slovenskej národnej rady č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o ochrane spotrebiteľa“) zistené pri výkone kontrol dňa 17.03.2011 a dňa 06.09.2011 v prevádzkarni účastníka konania Consumer Finance Holding, a. s. , Bernolákova 4681/17, Poprad

u k l a d á

podľa § 24 ods. 1 zákona pokutu vo výške 40 000,00 €, slovom štyridsaťtisíc eur....

nie je to prvá pokuta !
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ivoL napísal:Ako vidím vážený tradery, kto má nemá taký istý názor na Kisku ako vy je triedny nepriateľ.
Čo slovo, to hrubka...prepadol si z gramatiky?

Všetci si vravia svoj názor, len ty útočíš. Nie si triedny nepriatel, si len agent provokatér. Zaujímavé, že ti len Kiska leží v žalúdku, proti ostatným nič nemáš?

P.S. Mne sa vcelku doteraz páčil aj Hrušovský, ale tie jeho žiarlivostné scény voči Kiskovi a zdôrazňovanie, že Slovensko potrebuje silného a skúseného prezidenta ( ako by ním Hrušovský bol.. ) ho u mňa definitívne odpísali.

ALL.: Kňažko sa vyjadruje veľmi dobre...za jeho vystupovanie v revolúcii by si možno zaslúžil to čo Havel dostal automaticky...ale neviem ho vyhodnotiť, lebo po revolúcii som tu dlhé roky nebol. Aký máte názor? Prečo už nie je v politike? Zlyhal v niečom?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Rado »

Hej, keď pomohol Mečiarovi k moci vo VPN a pomohol rozdeliť ČSFR. Nezabudnem ako na jednanie prišiel už v aute označenom štátnou príslušnosťou SO. Jasný signál pred začiatkom jednania, že to všetko je ešte otvorené. Strápnil sa lebo SO označuje Somálsko. :lol:
Pre mňa sa ako prezieravý politik degradoval pri Mečiarovi aj keď si myslím, že bažil po moci a žiarlil na Havla presne z toho dôvodu ako si naznačil. On ako líder revolúcie nič nedostal, tak mu vyhovovalo dať sa dokopy s Mečiarom. Neodhadol s čím sa zahráva. Potom síce založili DÚ, ale to je už len slabá náplasť.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Rado »

IvoL, takže ak môj brat podniká a dostane pokutu, tak môže za to celé rodina? Zaujímavé. Praktiky zo 40-50 rokov. Ja by som to na tvojom mieste rozšíril aj na dopravné priestupky a vzťahoval to až k starým rodičom krátením dôchodkov, ak ešte žijú. Pomohli by sme tak štátnemu rozpočtu, kde stále väčšie percento zaberajú výdavky na sociálne zabezpečenie.
BTW pozri si ako podniká Ficov brat.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Pette »

Rado - Kiska stale spoluvlastni nebankovku v Cechach. To len tak btw. ( http://www.hypopujcka.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; )
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

už je to tu :roll:
Prílohy
kiska_letak.jpg
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ficko potiahol jazdcom a Kiskovi dal SACH-GARDE.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Rado »

Súcitim so všetkými, ktorí kvôli Kiskovi prišli o strechu nad hlavou.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Chris »

Fucko rozbehol protiutok ? Scientologicka sekta? kde ? kto? ako ?
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mozno zajtra budu v schrankach fotky ako Kisku tlapka po ramene Tom Cruise :)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Istiach »

Som zvedavy ci sa k tomu aj nejako oficialne vyjadri.
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

Istiach napísal:Som zvedavy ci sa k tomu aj nejako oficialne vyjadri.
už podal trestné oznámenie a žiada generálnu prokuratúru o riadne vyšetrovanie
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
ivoL
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Pi 01 11, 2013 9:33 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa ivoL »

JUGGLER

ivoL píše:
Ako vidím vážený tradery, kto má nemá taký istý názor na Kisku ako vy je triedny nepriateľ.

Čo slovo, to hrubka...prepadol si z gramatiky?
- Hrubka je len v slove traderi, keby si si všímal aj ostatných ako píšu, ty si mal čo z gramatiky 4


Všetci si vravia svoj názor, len ty útočíš. Nie si triedny nepriatel, si len agent provokatér. Zaujímavé, že ti len Kiska leží v žalúdku, proti ostatným nič nemáš?
- Takže ty si eštebáčik, ktorý neznesie iný názor, uroboli ste si z Kisku modlu. Obal je pekný len dnu je to prehnité.

P.S. Mne sa vcelku doteraz páčil aj Hrušovský, ale tie jeho žiarlivostné scény voči Kiskovi a zdôrazňovanie, že Slovensko potrebuje silného a skúseného prezidenta ( ako by ním Hrušovský bol.. ) ho u mňa definitívne odpísali.
- No zbohom tebe sa páči gorila, choď na očné.
ivoL
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Pi 01 11, 2013 9:33 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa ivoL »

Rado napísal:IvoL, takže ak môj brat podniká a dostane pokutu, tak môže za to celé rodina? Zaujímavé. Praktiky zo 40-50 rokov. Ja by som to na tvojom mieste rozšíril aj na dopravné priestupky a vzťahoval to až k starým rodičom krátením dôchodkov, ak ešte žijú. Pomohli by sme tak štátnemu rozpočtu, kde stále väčšie percento zaberajú výdavky na sociálne zabezpečenie.
BTW pozri si ako podniká Ficov brat.
Sám si si poslednou vetou odpovedal, Ficova žena je v predstavenstve 70 firiem ! Čiže keď si to dovolia politici tak si to dovolia aj ostatný. :oops:
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Istiach »

rabdo napísal:
už podal trestné oznámenie a žiada generálnu prokuratúru o riadne vyšetrovanie
To viem, skor som mal ale na mysli, nieco ako verejne vyhlasenie a vysvetlenie. Predsa len, antikampan tohto typu musel cakat.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Rado »

ivoL napísal:
- Hrubka je len v slove traderi, keby si si všímal aj ostatných ako píšu, ty si mal čo z gramatiky 4
Važení traderi! Keď už máš chybu vo forme, tak sa mi obsah ani neoplatí skúmať. Si slabý obchodník kámo.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa kontrarian »

Rado napísal: Na Slovákov však účinkuje skôr rozhlásiť, že zarobil na matkách s deťmi. Hneď by vešali na najbližší konár. IQ jednotlivca sa priemeruje na IQ davu s ktorým ide. Mimochodom Kiska najviac zarobil na predaji spoločnosti VUBke a nie na klientoch.
Rado, Rado)))...demagogia hodna Fica)) nezapries sa teda..

Bohuzial, trocha mas aj pravdu, kedze u nas chcu zmenu najviac kedejaki radikali a im podobni. Ale prave taki budu volit Kisku, kedze Kotleba zatial nekandiduje. A liberali samozrejme)))

Dam Ti to po lopate: pointa s mobilnym operatorom bola, ze bezne uctuju velke sumy, aj ked zaplatis ( hoci par dni po splatnosti). Vsetku tu omacku okolo toho si si mohol odpustit..

Pointa o Kiskovi je, ze podnikal v tom, v com podnikal (este podnika). Bol v tom dobry a tak mal vysledky. Ale kedze tato oblast podnikania nie je prave kosher (preukazatelne mal velakrat na svojich produktoch RPMN cez 30%) tak musi pocitat, ze prezidentom z takeho prostredia sa stava tazko v slusnej spolocnosti. Mne je to jedno, ci ho zvolite. Je mi jasne ,ze vsetko u nas ide do moralneho rozkladu..

Musis sa este vela snazit, najst ten duchovny klud))
Mimochodom, samotne vysoke IQ je dobre iba k niecomu. Dolezitejsie je mat popritom aj vysoke EQ a to casto chyba..A preto sa ten klud hlada tak tazko....

Mimochodom zarobil poriadne na klientoch, a potom zabehnutu spolocnost predal ( ostal v novej spolocnosti este v dozornej rade)))
Naposledy upravil/-a kontrarian v Po 10 03, 2014 4:49 pm, upravené celkom 1 krát.
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

Kiskove - Vyhlásenie k antikampani

http://www.andrejkiska.sk/blog/vyhlasenie-k-antikampani" onclick="window.open(this.href);return false;
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Istiach »

rabdo napísal:Kiskove - Vyhlásenie k antikampani

http://www.andrejkiska.sk/blog/vyhlasenie-k-antikampani" onclick="window.open(this.href);return false;
Celkom vlazna reakcia, co myslite? Skor som cakal ze vystupi a vsetko poprie, ale to som uz asi oficovany :D
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

ja si nemyslím že je to o tom zdiskreditovať Kisku aby vyhral Fico.

Kto je Kiska a prečo by mal vlastne uspieť? Keby sa nezačali objavovať výsledky prieskumov že z proti kandidátov vyčnieva Kiska tak by tu teraz bol oveľa viac vyrovnanejší boj medzi Hrušovským, Procházkom, Kňažkom a aj Kiskom.
pre mnohých ktorý sú proti Ficovi ale chcú dať svoj hlas v prvom kole niekomu inému ako je Kiska, tak aspoň vidia že tam šanca je.

uvidíme. ja ostávam pri mojej (zatiaľ) slobodnej voľbe a hlasovať budem za Procházku :D
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Rado »

Rabdo to sme dvaja. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mne je jedno kto koho bude voliť. Demokracia je presne o tom. Nech sa každý rozhodne.
Ja ešte nie som rozhodnutý, ale voliť pôjdem na 100%. Isté je zatial len to, že nebudem voliť komunistu a takisto takého, čo nemá šancu prejsť do druhého kola. To by bol vyhodený voličský hlas.

Rozhodujem sa medzi Kiskom, Procházkom a Kňažkom. Hrušovský u mňa definitívne vypadol, ked som sa dozvedel , že neovláda poriadne ani jeden jazyk ( čiastočne taliansky a čiastočne rusky ). Kiska má u mňa body za to, že je filantrop, podnikateľ a nezávislý. Jazykovo zrejme OK, ked žil v USA. Procházka je dobrý právnik, nová generácia a študoval na Yale (odbornosť, postoje, jazyk ). A Kňažko je u mňa v hre za líderstvo v revolúcii, rečnícky prejav, jazykové schopnosti (tri jazyky).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Pre mna su tieto volby podobne, ako ked som zvolil Gasparovica, teda nie za koho ale proti komu :)
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Biosko »

Najviac na tychto predvolebnych veciach je smutne ze slovaci sa zase ukazali ako nesvojpravni ked maju podpisat nejaku zmluvu alebo celit nasledkom svojho rozhodnutia v minulosti.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dnes som čítal 2 dobré blogy:

1. Čím sa kandidát Fico zabudol pochváliť
http://marcelklimek.blog.sme.sk/c/35112 ... valit.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kým R. Fico garantuje nezvyšovanie cien najdrahšieho plynu pre domácnosti od SPP a z toho si urobil aj jednu z nosných agend svojej vlády (hoci ceny plynu v krajinách naookolo klesajú), bežní živnostníci, malí a strední podnikatelia túto garanciu nemajú. A kým Eurostat hlási v celej Európe historickú stagnáciu cien (v SR v januári 2014 inflácia 0,0%), Ficovo-Holjenčíkovo ÚRSO zdvihlo poplatok za prepravu plynu (ktorý končí na účte spoločnosti Eustream) od 1.1.2014 o 27%! Hĺbková analýza ako písomné zdôvodnenie? Ale kdeže. Veď bolo by aj umením po 7 rokoch v úrade, zdôvodniť pri prepravnej tarife (sadzba za odobratý plyn SOPp) zrazu pri nulovej inflácii náhle 27%-né zvýšenie. Stalo sa tak potichučky, poza bučky. Typická politika za vlád R. Fica. Pri znižovaní cien sa správať ako záchranca, pri zvyšovaní ako partizán. Akosi často prijímajú rozhodnutia, ktoré (zhodou zvláštnych okolností?) obohatia vrecká niektorých finančných skupín či vybraných podnikateľov o desiatky alebo dokonca stovky miliónov eur.

2. od Hvoreckého: Robert Fico mi napísal list
http://komentare.sme.sk/c/7130698/rober ... -list.html" onclick="window.open(this.href);return false;

V schránke ležal list od Roberta Fica. „Cítim, že podstatu úloh, ktoré som si postavil ako premiér, som v tomto období splnil,“ napísal mi a dokonca to zvýraznil hrubým písmom. Zahmlilo sa mi pred očami.

P.S. To je ten istý list, čo dostal od Fica aj Matovič
http://matovic.blog.sme.sk/c/347790/List-od-Fica.html" onclick="window.open(this.href);return false;

a dnes mu zato odniesol pred úrad vlády vrece zemiakov:
http://hn.hnonline.sk/slovensko-119/kam ... kov-608600" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa slimak »

Ja tejto téme pridám troška iný akcent alebo pohľad. Pred 25 rokmi som sa rozhodoval ostať v Nemecku alebo sa vrátiť. Rozhodol som sa vrátiť. Toto rozhodnutie aj ľutujem aj neľutujem. Prečo ľutujem???? Kvôli verejným službám a okoliu , kvôli neporiadku a hlúposti korupcii a bezmocnosti. Kvôli nezodpovednosti väčšiny populácie , ktorá vynesie k vláde a do súdnictva to čo máme, kvôli zdravotníctvu a školstvu...atd atd. A prečo neľutujem??? Lebo v Nemecku by som asi toľko nezarobil ako tu. V Nemecku by som bol jeden z viacerých čo vedia a tu som jeden z mála čo vie, preto si zapýtam a dostanem viac. Skúšal som sa vrátiť / odísť do Nemecka, rovnakú pozíciu na Slovensku by som v Nemecku asi nenašiel a nedostal by som za ňu tak zaplatené, naopak tu je o mňa záujem. Čiže jednooký medzi slepými. Keď sem príde absolvent Oxfordu tak je jediný na Slovensku, môže si pýtať viac, v Anglicku by bol jeden z mnohých. Veď čo je to byť na Slovensku vpredu, trocha námahy a poctivej práci a si vpredu. To čo platíme futbalistom v Slovensku by v Nemecku za ten výkon nikdy nedostali.... Tak som tu. Užívam si dobrý príjem, snažím sa bojovať s veternými mlynmi, užívam si benefit nemeckého príjmu a slovenských nákladov, slovenský chaos, ameriku za plotom mojho pozemku, bicyklovačky, lyžovačky a iné vyžitie mimo slovenska ...a pripravujem si bývanie u susedov kam pôjdem na dôchodok. Slovensko nie je zlé pre šikovných na zarobenie peňazí, (bohužiaľ aj pre nešikovných a zlodejov) ale je zlé na štandartný európsky život. A toto vadí čím viac slušným ľuďom, ktorí uprednostnia často jasné pravidlá a fungujúci štát aj za nižší reálny príjme ako na Slovensku, lebo to čo dostanú od štátu im to bohate vykompenzuje. (nehovorím o peniazoch od štátu, ale o službách štátu a kvalite života,)
http://blog.etrend.sk/jan-zilinsky/no-a ... kusia.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Moj predchadzajuci prispevok bol o tomto. Sa mi paci ze to napisal. Tato krajina je vselijaka - aj sa tu zije velmi dobre -ale tisickam ludi je lepsie inde. Nemaju na vyber.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Rado »

Ako to chodí na Slovensku.

http://zakulisiepolitiky.tumblr.com
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa kontrarian »

Rado, pri vsetkej ucte k Tebe, toto hadam nie (ten link na poriadne konspiracnu teoriu)))

Nadcasova analyza:

*Takmer vsetci politici su skorumpovani a bezcharakterni. Svedci o tom ich doterajsi zivot. Je to fakt a neda sa vymazat a ani prehliadat.

*Pomoze iba vznik celospolocenskeho hnutia z dola, z ktoreho by vznikla strana z ludi-odbornikov s charakterom, ktory sa prejavil v ich doterajsom zivote.Tato strana by sa uchadzala v legitimnych volbach proti sucasnym stranam. Je to iba utopia, kedze narod je na tom este horsie ako politici.Takze nevznikne ziadna celospolocenska diskusia. A keby aj vznikla, tak lustracia kandidatov (ich doterajsi zivot, skusenosti s nimi a pod ) ludmi cez net by bola ucelova. Karieristov by iba nahradili dalsi karieristi s lobby za chrbtom..

*Stacia dve strany (tak ako napr. v USA, ale tam je prezidentsky system a to je nezmysel)
Boli by iba strany, ktore nemaju ideologiu (lavica, pravica). To su len smiesne hry na odputavanie pozornosti ludi. Dajte ludom hry a my si budeme vladnut, ci ako to bolo?)).
Takato strana by mala iba jeden ciel- pracovat pre narod, ktory im zveril do ruk tuto zodpovednost. Prijmali by iba vhodne riesenia pre stat bez ohladu ci by tam bol liberalny prvok ohladom zdraveho trzneho hospodarstva, alebo socailny program v prospech ludi. Volili by sme iba program strany, osobnosti v nej a co uz dokazala v minulosti..

*netolerovat ziadny radikalizmus (je skodlivy pre spolocnost), zakazat akekolvek lobby spojene so stranou. Financovanie stran (vratane kampani) iba zo statneho rozpoctu. Keby boli casom etablovane dve silne strany, kde su sustredeni ti najlepsi odbornici z krajiny nevznikali by nove na zaklade penazi od lobby..

Ohladom prezidentskej kampane:

Ako je v linku od Rada- politika (aj tajne sluzby) su zalozene na konspiraciach (za peniaze od lobby). Cast toho je tam pravdiva, ale celkovo je to trapna konspiracia. Fico ma svoju lobby. Pravica ma svoje lobby (kazda strana vlastnu).Fica nema kto rozdelit, pravicu deli ich lobby . Samozrejme este aj nezmyselne ideologie, ktorym niektori aj sami veria)). A kazda strana ma aj svoje medialne nastroje (noviny atd), ktore plati lobby ( a casto aj na nich zaroven zarabaju, kedze ich aj lobby vlastni)), A Slovaci sa v krcme hadaju o plitike a pred kazdymi volbami ich nasi vazeni komedianti zmobilizuju. (ze vraj obcianska povinnost ist volit)). A potom komedia pokracuje dalej.
Obcianska povinnost je urobit razne stop tymto praktikam..len keby bolo s kym))

Samozrejme je to iba utopia.
Realita je :
* kapital a teda aj politicka lobby maju uz tak pevne struktury, ze sa da tazko nieco robit.
* cielene izoluju ludi na socialnych sietach (patris k vela ludom, ale v skutocnosti si v reale sam)..tento trend este iba zacina a bude dominovat..
*cielene rozbijaju manzelstvo a rodinu ako silny zaklad spolocnosti (tento trend je uz pokrocili a bude sa stupnovat..
* a popritom polarizuju spolocnost (napr. aj nezmyselnou hrou na ideologie vramci takzvanej
demokracie..
To vsetko za ucelom, aby sa ludia nahodou nezmobilizovali na celom svete a nepovedali razne stop. Net je ich mocna zbran, ale moze sa lahko obratit proti nim ako zbran hromadneho nicenia. Bola by to taka globalizacia ludskych myslienok na vyjadrenie nespokojnosti..Ale zase niet s kym, kedze moralka uz takmer vymizla
atd..atd...
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

PREČO SA MÁM ZÚČASTNIŤ NA SLOBODNÝCH VOĽBÁCH PREZIDENTA SLOVENSKEJ REPUBLIKY?

preto že:
- som občan Slovenskej republiky, ktorý má aktívne volebné právo
- volím svoju budúcnosť
- nechcem, aby o mojej budúcnosti rozhodovali iní bez mojej účasti
- mám svoj názor a chcem ho vyjadri
- aj môj hlas môžže rozhodnú o výsledku volieb
- ak sa nezúčastním na voľbách, podporím aj tie hlasy, s ktorými nesúhlasím
- si nechcem v budúcnosti vyčítať, žže som mal ššancu niečo zmeniť a nevyužžil som ju

takže Vás všetkých pozývam zajtra v čase od 7:00 do 22:00 do volebných miestností :D

a vopred Vám ďakujem za účasť na voľbách - občan SR
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Istiach »

Heh tak som si dnes pustil ten slobodny vysielac. Reku rozsirim si obzory. No nadavaju tam na propagandu zapadu skrz propagandu vychodu. Fakt vyhra
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mohol by aj sem Filip davat nejake kazdodenne propagandisticke ranne citanie, nech nevychadzame z cviku. :)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Rado »

Istiach napísal:Heh tak som si dnes pustil ten slobodny vysielac. Reku rozsirim si obzory. No nadavaju tam na propagandu zapadu skrz propagandu vychodu. Fakt vyhra
Vyskúšal som aj ja a … riadny grc. Amerika zla, Putin super, Janukovič super. Najviac ma zrazilo, keď pán Nagy (hosť relácie) povedal, že Hitler a Mengele cez svoje lekárske výskumy zistili, že Slovania majú pevný koreň. Myslel som, že zle počujem. :roll:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čo sa čudujete?. Ten chlapík tu prišiel zámerne. Lepí im, že mladí nebudú voliť Fica, tak prišli zdiskreditovať Kisku.
Doteraz bol Kiska dobrý anjel..teraz ked ohrozuje Fica spravia z neho úžerníka.
Rado napísal:Ako to chodí na Slovensku.

http://zakulisiepolitiky.tumblr.com
Dobré čítanie. Veľa vecí zapadá do seba.

Nemyslím si, že je náhoda, že tu máme monopol jedinej ľavicovej strany proti neustále rozhádanej a rozbíjanej pravici... Proste tí politici, čo sú tam už 20 rokov sú jedna banda...nepomôže nič iné, len ich všetkých vymeniť.

Vidno, že je to starší článok a posledná prezidentská debata len potvrdila čo sa tam píše. Fico plakal, že všetci sú proti nemu, ale v skutočnosti on, Kňažko i Hruška útočili na Kisku. Jediný kto sa ho zastal bol Rado Procházka. Zajtra idem voliť a budem voliť novú krv: Kisku, alebo Procházku.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Istiach »

Poviem ti uprimne, ze sa tomu necudujem. Necudujem sa ani tomu co sa deje na ukrajine, a necudujem sa ani tomu co rozpravaju na tom Slobodnom vysielaci. Jednoducho je to tak. A nemyslim to rezignovane, skor to myslim tak, ze niektore veci sa nedaju delit na dobre a zle aj ked to asi vyznieva dost cynicky a vela ludi so mnou nebude suhlasit.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Istiach »

Dam tomu vysielacu este sancu, vypocujem si nieco o pozitivnej motivacii :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Správne. Treba čerpať z každého rožku trošku. Prečítaj si napríklad pronárodný ExtraPlus, smerácku Pravdu i svetoobčianske SME a budeš mať z toho taký mix, že si budeš musieť urobiť vlastný názor :lol:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa Istiach »

Pravdu necitam, ale teraz cez volby som cital, aby som porovnaval clanky voci tym smeckovym :D
petok
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: So 06 08, 2011 11:52 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa petok »

slovenske prezidentske volby si vsimla aj Al Jazeera
"Victory on Saturday for the ex-Communist Fico would mean the presidency, parliament and government is controlled by the same party, the Social Democrats, for the first time since Slovakia won independence in 1993."
http://www.aljazeera.com/news/europe/20 ... 23674.html
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa jogo »

Prochazka ma prekvapil, mozno by sa mohol stat lidrom pravice, ak sa zacne pravica konecne konsolidovat.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Prezidentské voľby 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

ďakujem Všetkým za vašu účas na voľbách :D

som nesmierne rád že aj moja voľba ukázala na možného nového lídra pravice Radoslava Procházku!!!

Fico dostal na frak, tak isto aj Hrušovský či Kňažko - ľudia sa konečne začínajú prebúdzať a zmena je možná a ja jej verím!


v druhom kole s čistým svedomím budem voliť Andreja Kisku :D
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"