Aká bude nasledujúca kríza?

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
goldman_sachs
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 18 07, 2014 5:27 pm

Aká bude nasledujúca kríza?

Príspevok od používateľa goldman_sachs »

Zdravím všetkých

táto téma je dosť hypotetická, ale aj tak by ma zaujímal Váš názor.

Carl Icahn sa nedávno vyjadril, že ďalšia kríza "určite príde do 5 rokov" (:D)
(Osobne mi to príde také, ako povedať: "neviem koľko rokov sa ja dožijem,ale určite menej ako 200"

Keď sa pozriem na všetky možné ukazovatele (trhy sú už hodne vysoko, o dosť vyššie než predkrízové úrovne-a myslím, že tá nervozita už je cítiť, eurozóna je v sračkách, hrozba pádu ceny ropy pod 60 dolárov, príchod krízy (priemerne) každých 7 rokov pričom posledná bola 2008 a ďalšie a ďalšie problémy svetovej ekonomiky), mám pocit, že ďalšia kríza je už za dverami.

Moja otázka do pléna:
Aké sú podľa vás možnosti štátov vymanévrovať z ďalšiej krízy?

Lebo v 2008 sme tu mali ďaleko nižšiu úroveň zadlženia (a teda ďaleko väčšiu možnosť zadlžiť sa a naštartovať ekonomiku kadejakými balíčkami, šrotovným atď..) a od roku 2008 sa zhoršili aj ďalšie ukazovatele (napr. nižší rast číny).
Mnohí tvrdia, že ďalšia kríza bude horšia a min. kvôli horeuvedenému s nimi súhlasím a je možné, že dno napr. pri Dow Jones indexe budeme hľadať o dosť nižšie, než minule (teda cca 50%)

ako to vidíte Vy?
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Aká bude nasledujúca kríza?

Príspevok od používateľa Rokosák »

Zdravim goldman_sachs! Ja do buducnosti nevidim, pre potreby investovania nepotrebujem vidiet a z hladiska sukromneho vidiet do buducnosti nechcem.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Aká bude nasledujúca kríza?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ťažko hovoriť o ďalšej kríze...keď ani z tej poslednej ešte nie sme vonku. Nulové úrokové sadzby 5 rokov, tlačenie peňazí (zatial len v podobe QE), hrozba deflácie a ekonomická stagnácia..to všetko viac pripomína recesiu ako oživenie. Veľké šťastie, že aspoň nezamestnanosť je dobrá... lebo výroba sa presúva do Číny, ale spotrebu udržia len tí, čo majú prácu a peniaze.

Ja to vidím dlhodobo negatívne, ale jednu vec musím povedať: nie je dôležité ako to vidím, ale to čo sa v skutočnosti deje na akciových trhoch. Jedine trhy majú pravdu. A tie rastú, takže tomu sa treba prispôsobiť a nehrať na pokles, ľudovo povedané ,,nešťať proti vetru,,.

Vôbec som sa nedivil ked trhy padli v októbri a nebudem sa diviť ani keď padnú v decembri. Či to bude o mesiac, či o päť mesiacov, alebo o 5 rokov...mne osobne je to jedno...je to vec ktorá nezávisí odo mňa, ale bude závisieť odo mňa ako sa k tomu postavím.

Podľa mňa tento vývoj zatiaľ nie je ani zdaleka normálny. Ceny akcií rastú ako v konjuktúre, ale v skutočnosti tu máme ekonomickú stagnáciu. Ceny akcií sa tlačia hore bez volatility...averzia k riziku je druhá vec, ktorá ma zaráža. Keď ceny predbiehajú realitu znamená to, že sú tu velké očakávania a tie veľké očakávania sa buď premenia na realitu (skutočnú konjuktúru), alebo na veľké sklamanie. Takže skôr, či neskôr - ak nedôjde k skutočnej konjuktúre- tak podľa mňa treba očakávať ďalšiu paniku, ďalší pokles a ďalšiu krízu na akciových trhoch. Dovtedy však bohužiaľ musíme hrať s trhom: na LONG, čiže na rast.

A aké sú možnosti štátov vymanévrovať s ďalšej krízy? Zostáva už iba tlačenie peňazí, resp. znárodňovanie... to však raz môže vyústiť do skutočnej superkrízy a finančného kolapsu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Aká bude nasledujúca kríza?

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Dovtedy však bohužiaľ musíme hrať s trhom: na LONG, čiže na rast.
Ty prestan :) nastastie,ze musime hrat iba long. :)
Kto chce hrat long-short, nech ide na forex... :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Aká bude nasledujúca kríza?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal:Ty prestan :) nastastie,ze musime hrat iba long. :)
Kto chce hrat long-short, nech ide na forex... :)

Nemusíme. Ale akcie sú priamo predurčené na to aby rástli... Uptrend je najväčšia a úplne prirodzená štatistická výhoda akciového trhu. Keď som začínal, akcie silne klesali, ale mňa ani nenapadlo hrať ináč ako na long. A od začiatku som vyhrával. V kríze 2008-2009 som hral takisto len na long. A znova som vyhrával. Dnes viem, že najviac peňazí a životnej energie som stratil hrou na pokles a hrou s inštrumentami na ktoré nie som odborník.

Shorty majú svoje kúzlo v tom, že pohyb dole býva rýchly a intenzívny. Strach je silnejšia emócia ako chamtivosť a veľmi ľahko prerastie do paniky... To môže priniesť krásne zisky... Ovšem len za predpokladu, že to správne načasuješ a dokážeš podržať. A to je to najťažšie v tradingu...
Existuje len veľmi málo ľudí ktorí sa môžu pýšiť tým, že dokážu zarábať hrou na pokles akciových trhov... Ja medzi nich nepatrím. Rád si zahrám nejaké tie pullbacky na individuálnych akciách, ale celkove mi hra na short indexov a takisto na zvýšenú volatilitu asi žiadny zisk nepriniesla... :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Aká bude nasledujúca kríza?

Príspevok od používateľa Pette »

Tak tak. Preto sa tesim na pokles, ked vsetko opat popada, na par mesiacov, pol roka, rok... a potom opat pride rast a ten treba bez vahania vyuzit na long akcie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Aká bude nasledujúca kríza?

Príspevok od používateľa jogo »

Juggler: Mojou vetou som myslel presne to, co ty si napisal.
Preto som tam napisal, " nastastie, ze musime hrat iba long", lebo v USA je este stale inflacne prostredie.V deflacnom prostredi ala Japonsko alebo niektore staty EU uz strategia long only nemusi byt velmi uspesna, lebo indexy tam roky vytrvale padaju.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Aká bude nasledujúca kríza?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Kvůli Ukrajině bude na 70 procent válka, varuje Fico. Řekli mu to Němci

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/kvuli-ukrajine-b ... ntent=top6" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Aká bude nasledujúca kríza?

Príspevok od používateľa Istiach »

To vies, kriza sa nas nedotkne, dlhopisy su bezpecne a v 2014 uz nebude v politike.
Baverdall
Príspevky: 9
Dátum registrácie: St 10 09, 2014 10:51 pm

Re: Aká bude nasledujúca kríza?

Príspevok od používateľa Baverdall »

Prečo neprichádza stagnácia v úvahu?
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Aká bude nasledujúca kríza?

Príspevok od používateľa Istiach »

Baverdall napísal:Prečo neprichádza stagnácia v úvahu?
Mozes to trochu rozviest?
goldman_sachs
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 18 07, 2014 5:27 pm

Re: Aká bude nasledujúca kríza?

Príspevok od používateľa goldman_sachs »

Celé je to s tou ropou zaujímavé. Najprv sa spomínala hranica 60 dolárov, teraz sa točí už o štyridsiatich dolároch, kde by sa to mohlo ustáliť. Amíci sa tvária, že im nízka cena vyhovuje, lebo je to veľký problém pre ich "nepriateľov (Rusko, Venezuela, Irán, či Islamský štát...), no už nespomenú, že súčasné ceny môžu zlikvidovať ich "bridlicový sektor", kt. tvoria menšie firmy, ktoré sú zdlžené a súčasná cena ich likviduje.
Bude ešte mimoriadne zaujímavé sledovať ďalší vývoj.
Baverdall
Príspevky: 9
Dátum registrácie: St 10 09, 2014 10:51 pm

Re: Aká bude nasledujúca kríza?

Príspevok od používateľa Baverdall »

Istiach napísal:
Mozes to trochu rozviest?
Zabudni na to, napísal som blbosť na základe nedostatočných znalosti. =)
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"