Volby 2016

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Ktoru stranu budete volit v parlamentnych volbach 2016

1. Strana TIP (TIP)
0
Žiadne hlasovania
2. Strana moderného Slovenska (SMS)
0
Žiadne hlasovania
3. OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO - NOVA) (OĽANO - NOVA)
4
11%
4. Demokrati Slovenska - Ľudo Kaník (DS - Ľudo Kaník)
0
Žiadne hlasovania
5. ŠANCA (ŠANCA)
0
Žiadne hlasovania
6. SME RODINA - Boris Kollár (SME RODINA - Boris Kollár)
1
3%
7. Strana zelených Slovenska (SZS)
1
3%
8. KOALÍCIA SPOLOČNE ZA SLOVENSKO (KOALÍCA (NP+PAS+SĽS))
0
Žiadne hlasovania
9. Maďarská kresťanskodemokratická aliancia - Magyar Kereszténydemokrata Szövetség (MKDA-MKDSZ)
0
Žiadne hlasovania
10. VZDOR - strana práce (VZDOR)
0
Žiadne hlasovania
11. MOST - HÍD (MOST - HÍD)
2
6%
12. Slovenská národná strana (SNS)
3
9%
13. Odvaha - Veľká národná a proruská koalícia (Odvaha...)
0
Žiadne hlasovania
14. Komunistická strana Slovenska (KSS)
0
Žiadne hlasovania
15. Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana (SDKÚ - DS)
0
Žiadne hlasovania
16. SMER - sociálna demokracia (SMER - SD)
0
Žiadne hlasovania
17. Kresťanskodemokratické hnutie (KDH)
1
3%
18. Slovenská občianska koalícia (SKOK!)
0
Žiadne hlasovania
19. Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽS Naše Slovensko)
1
3%
20. #SIEŤ (#SIEŤ)
4
11%
21. Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja (SMK-MKP)
0
Žiadne hlasovania
22. PRIAMA DEMOKRACIA (PD)
0
Žiadne hlasovania
23. Sloboda a Solidarita (SaS)
14
40%
24. Nikoho, vsetci kradnu
4
11%
 
Celkom hlasov: 35

Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Volby 2016

Príspevok od používateľa Istiach »

No tak, vsetci ste predsa vedeli ze tato temu musi prist :lol:

Prikladam aj anketu aby si sme mohli tie volby v predstihu vyskusat na necisto aby sa nestalo, ako pri niektorych poslancoch, ze sa 6 marca pomylime pri hlasovani a dame hlas nedaj boze nejakemu nimandovi ;)

Samozrejme budem rad ak sa tu rozprudi slusna, objektivna, racionalna a obohacujuca diskusia :lol:
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Istiach »

Ozaj mam taku otazku, kolkych kandidatov mozem zakruzkovat max a min?
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Istiach napísal:Ozaj mam taku otazku, kolkych kandidatov mozem zakruzkovat max a min?
max.4 kusy :D
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Istiach »

Dobre a ked uz sa rozhodnem kruzkovat musim hned 4 kusy, alebo mozem napr niekoho na mieste 19 a tie zvysne pojdu podla miest na kandidatke cize 1.2.3.
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

nemusiš dať hlas 4. Možeš dat hlas iba jednemu alebo dvom max je 4 kusy.
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Coudy »

Peťo Cmorej má môj hlas istý. :)
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Inak ta 24. Nikoho, vsetci kradnu. sa mi najviac páči lebo je to tak. Aj som zvažoval ,že by som vhodil prazdnu obalku do urny a tak dal najavo, že politici v našej krajine su banda zlodejska a že si tie hlasy nezaslúžia :(
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Istiach »

Tak volit treba racionalny kompromis.Tym ze by si kategoricky nevolil, a cakal na nedosiahnutelny ideal, veci k lepsiemu nezmenis. To skor naprsi a uschne.

Nemyslim tym k lepsiemu preto ze by si mal patent na rozum, alebo niekto iny, ale tak snazit sa zmenit svet podla seba je to jedine o co vo volbach ide. CIm viac ludi to urobi, tym viac bude vlada reflektovat spolocnost. A o to predsa ide. Prinasa to spolocnosti stabilitu ktoru vsetci potrebujeme, aby sme sa mohli rozvijat v tom v com chceme. Teda aspon podla mna by to takto nejako malo byt.
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Matej1992 »

Coudy napísal:Peťo Cmorej má môj hlas istý. :)
Ja by som to videl rovnako, ale vzhladom na posledne prieskumy to s SaS nevyzera moc dobre, preto mne to vychadza skor na Siet. Sice Prochazka nema na to byt premierom, ale nechcem aby moj hlas prepadol Ficovi...
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Coudy »

Ja som sa rozhodol, že nebudem v týchto voľbách robiť kompromisy. A keď hlas prepadne, tak to bude znamenie pre pravicu, že tu nemôže byť každý "preceda".
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Istiach »

Coudy napísal:Ja som sa rozhodol, že nebudem v týchto voľbách robiť kompromisy. A keď hlas prepadne, tak to bude znamenie pre pravicu, že tu nemôže byť každý "preceda".
Bohuzial system nieje nastaveny tak ze tvoja nevolba nieco zmeni. V podstate nechas o sebe rozhodovat ludi, ktori maju z najvacsou pravdepodobnostou uplne iny pohlad na svet ako ty.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7054
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa jogo »

Coudy napísal:Ja som sa rozhodol, že nebudem v týchto voľbách robiť kompromisy. A keď hlas prepadne, tak to bude znamenie pre pravicu, že tu nemôže byť každý "preceda".
Suhlasim s tebou, takto to dalej v pravici nemoze ist, aby bol kazdy predseda. Vcera som pozeral chvilu debatu Krajcer vs Sulik...totozne programy, len jeden chce jednat s vitazom volieb a druhy nie a tak urobia dve strany. Obe sa do parlamentu nedostanu a Fico si vydychne.
Dalej tam mame dalsie <5% strany SDKU, Kanika, SMK, toho milionara, co si teraz neviem spomenut jeho na meno, proste percento k percentu a Fico znova vyhra.
Pravica je na Slovensku silnejsia ako Fico..vid posledne prezidentske volby, ale nevie sa zjednotit. Naposledy ju dokazal zjednotit pokutnymi praktikami Dzurinda a potom uz nikto.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1345 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: Pravica je na Slovensku silnejsia ako Fico..vid posledne prezidentske volby, ale nevie sa zjednotit. Naposledy ju dokazal zjednotit pokutnymi praktikami Dzurinda a potom uz nikto.
Teoreticky je možno silnejšia, ale prakticky môže vládnuť iba Fico.

Aj keby sa tí sráči zajtra zjednotili do jednej strany a vyhrali voľby, tak po volbách sa nedohodnú a vláda padne...
Celý problém pravice je, že ich lídri majú EGO. Chýba im rešpekt a pokora. Sulíka volám zradca..povalil vládu kvôli svojím ambíciám ( v 2010 som ho volil, dnes si želám, aby som ho v politike už nikdy nevidel ). Matovič je bonzák...keď sa s Procházkom a Beblavým nedokáže zniesť, tak s kým chce vládnuť? S nikým. Na každého bude žiarliť, lebo je narcis, vidí len seba. Toto je nová krv slovenskej politiky? Popri Ficovi sú všetci smiešni... Staré štruktúry už nechceme, ale nová krv nemá úroveň.

Budú to smutné voľby. Bez nádeje. Bolševik ostane pri moci a krok za krokom si ju bude upevňovať. Už teraz sú nedoktnuteľní..budú kradnúť a vyciciavať naďalej..Jediné svetlo na konci tunela je, že nebudú vládnuť sami, ale v koalícii s SNS a tá sa možno bude správať zodpovednejšie ako za Slotu. No Slovensku to aj tak neprospeje. Čakajú nás ďalšie štyri roky budovania socializmu...prešlapovania na mieste. Zatial volím Sieť, lebo inú voľbu nemám... Voliť pôjdem, lebo každý hlas sa ráta.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2798
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 101 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Rokosák »

Poslednu moznost by som napisal ako: Nikoho, spolieham sa na rozhodnutie inych.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa kolega »

Zdravim vas, nepojdem volit, nech si to predstavim akokolvek dochadzam k zaveru ze ten hlas nema vplyv, (nemusime o tom ale flamovat), s velkou zmenou ani moc neratam.
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Lance »

Taktiez nepojdem volit.Nemam koho volit a volenie mensieho zla ma nejak neoslovuje.Zasa budem musiet cakat dalsie 4 roky,ze sa niekto novy objavi.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7054
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:
Teoreticky je možno silnejšia, ale prakticky môže vládnuť iba Fico.
Zatial volím Sieť, lebo inú voľbu nemám... Voliť pôjdem, lebo každý hlas sa ráta.
Vidim to tak isto, ze vladnut bude FICO a alternativa zatial nie je, kym pravica nezazije totalne volebne fiasko.
Ako vsak donutit "Ficovcov" aby menej rozkradali?
Jedna z ciest je podporit ludi, ktori sa nebali v tomto volebnom obdobi upozornit na rozkradacky a tak si vynutili odchody ministrov aj Pasku.Budu dalej hladat kauzy SMERU a Fico bude musiet dalej "cistit" stranu a bude sa menej rozkradat.
-Preto volim z Kandidatky OLANO
Remiasovu- po jej poukazani na podvody odstupil minister hospodarstva
Suchanka- odhalil kauzu CT v Piestanoch a tak nakoniec musel odstupit aj Paska
Treti bude asi Zarnay, ten ucitel z Kosic, lebo sa nemozem pozerat na to, ako s nim v Kosiciach urady "zametaju".

Stvrteho este neviem...Matovic ma predajom firmy den pred danovou kontrolou velmi znechutil. Viem, ze konal
"podla zakona" a ziaden sud mu nic nedokaze, ale mne to nestaci. Hlavne po tom, ked obvinil Prochazku z toho pokusu o neplatenie DPH, som u neho ocakaval "cisty stit". :?

p.s: Ak mate nejake dalsie tipy z kandidatky OLANO,ktori bojovali proti korupcii na Slovensku, tak mi ich tu napiste.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1422
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa rmaly »

Urcite SaS,,,
1, v renomovanych agenturach ma dost % (od 5.3-6.3)
2, pravicovi liberali (moja salka kavy)
3, bez kauz (lietanie na obed, penazenka na stole a vpodstate ani ranajky s kamerou neratam)...
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

dakujem Coudy, dufam, ze kruzkov dostanem z tohto fora viac :)

Co sa tyka prieskumov, v relevantnych sme nad 5%. To co produkuje MVK uz ani vtipne nie je. Uvedomte si jednu vec. Okolo 20% volicov sa ukazuje ako nerozhodnutych. Myslim ze sa da prepokladat, ze vela volicov Smeru medzi nimi nebude. Rozumny volic sa bude podla mna na poslednu chvilu rozhodovat medzi Sietou, Mostom a SaS. Dobre, mozno este KDH. Keby sa to aj rozdelilo rovnomerne, tak pravica dosiahne velmi slusny vysledok a tych 7%, na ktore si v pohode verime, hravo dame. Do karat nam hra aj ta strelba do vlastnych noh co v poslednej dobe predvadza Most so Sietou. Hlasovanie so Smerom a vajatanie za akych podmienok s nim pojdu do koalicie .. to nevymyslis, to je proste zivot.

Vidim, ze tu niekto zaklikol aj SNS. Predvcerom som bol na jednej hodne odbornej diskusii k dochodkovemu systemu. Vstup iba na pozvanky, vsetci vyznamny ekonomovia: Filko, Odor, Durana, Balaz ... a zastupcovia politickych stran. SNS poslalo Pasku, akoze odbornik strany .. to je ten pajac co bol kedysi tusim este v HZDS. Ten ked spustil, tak polka publika sa po chvili chichotala a aj na ostatnych diskutujucich bolo vidiet ako im trha kutikmi. Totalna myslienkova vyprazdnenost. A toto nam moze vladnut spolu s tou zlodejskou bandou co tam je teraz ked sa nevzchopite a nepojdete volit.
JUGGLER napísal: Sulíka volám zradca..povalil vládu kvôli svojím ambíciám ( v 2010 som ho volil, dnes si želám, aby som ho v politike už nikdy nevidel ).
nie je to pravda, ale o tom sme uz v minulosti diskutovali. Pravica mohla vladnut dalej ako mensinova vlada s podporou SaS. Ponuka bola. Nie, oni si zvolili predcasne volby. A dufam, ze tym kecom od Miskova neveris.
kolega napísal:Zdravim vas, nepojdem volit, nech si to predstavim akokolvek dochadzam k zaveru ze ten hlas nema vplyv, (nemusime o tom ale flamovat), s velkou zmenou ani moc neratam.
Minule volby 55% hlasu nevolica pripadlo SMERu. Uvedomujes si to? Si stotozneny s tym, ze opat 50% tvojho hlasu pripadne tymto mafianom? Aj keby si si mal priamo vo volebnej miestnosti hodit kockou tak je to lepsia volba ako neist volit.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Istiach »

Presne otom hovorim Peto. NIekto bude radsej cakat na spasu slovenskej pravice, a tym ze nevoli da hlas ficovi, ako by sa zachoval pragmaticky a volil nie uplne idealny stav.

@Jogo

Tak isto mi pride blby ten tvoj argument so Sulikovym a Krajcerovym egom. Zober si hociakeho predsedu hociakej strany. Zrazu niekto vytvori konkurencnu stranu, tak teraz sa ma ten prvy vzdat len preto, aby ten novy nebol urazeny? Sas ma na slovensku stabilnych 5-7% a viac liberalov u nas aj tak nebude. Skok bude mat kolko max 2%? To ma teraz akoze Sulik podporit SKOK a zrusit sas? Napokon sulik to povedal v tom rozhovore jasne. SAS sa do parlamentu mozno nedostane, no SKOK sa tam nedostane urcite. A pritom sa hraju na strasnych panov. A ten ich napad ze SMER si osvoji projekt Singapur je asi tak naivny, ako ze KDH bude hlasovat za to, aby sme sem prijimali teplych moslimskych ciernych fajciarov marihuany...(bez urazky)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Istiach napísal: ... A ten ich napad ze SMER si osvoji projekt Singapur je asi tak naivny, ako ze KDH bude hlasovat za to, aby sme sem prijimali teplych moslimskych ciernych fajciarov marihuany...(bez urazky)
V krestanstve predsa nie je nic proti ciernym.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Rado »

peter.cmorej napísal: Aj keby si si mal priamo vo volebnej miestnosti hodit kockou tak je to lepsia volba ako neist volit.
Bohužiaľ, toto je dnešný obraz pravice. Takto asi budem postupovať vo volebnej miestnosti. Jeden väčší amatér ako druhý. Smutné. Celá pravica je dobrá do fázy prípravy volebného programu. Potom nastupuje amaterizmus v podobe stretnutí s pochybnými individuami, vulgárnym nápisom na tričku, poskytnutím rozhovoru na plese, kde sa politicky popravím... Škoda lebo potom tu reálnu politiku robí SMER a pravici ostáva iba jediné osloviť nespokojných voličov, aby neprepadli hlasy. To je však žalostne málo. Preto ako píše Juggler toto budú veľmi smutné voľby.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7054
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa jogo »

peter.cmorej napísal: Pravica mohla vladnut dalej ako mensinova vlada s podporou SaS.
Nemohla vladnut,lebo takto sa nevladne.Ved si spomen na to divadlo, ked volili generalneho prokuratora. :? Takto ma vyzerat jedna pravicova koalicia? Jeden den sa dohodli, ze volime Centesa a druhy den ho nezvolili? A opakovali toto divadlo dookola? To kde sme v "Tatarstane", to co za pravicovych poslancov mame? :(
A nepoucili sa, lebo sa to zopakovalo znova pri volbe predsedu NKU. Ani tu sa za 4 roky nedokazali dohodnut. :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

jogo a pamatas si, ze generalny prokurator aj NKU bola fraska zo strany SDKU, ano?
Konkretne pri Trnkovi uz mala Radicova napisanu demisiu a vlada vtedy nepadla v podstate len nahodou. Poslanec Zajac sa vratil z Bruselu skor ako mal a poslanec Martinka mal taku chripku, ze nestihol hlasovanie.
Ti co nam vytykaju pad vlady by si mali pospajat suvislosti. A zaroven by ste mali byt radi, ze SDKU je uz historia.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Pridam aj ja svoj nazor

Ludia su znechuteni celou politickou scenou u nas vo firme nenajdete nikoho kto bude volit SMER ale ani existujucu pravicovu scenu ( takze ziadnu zo spominanych stran ) , sused ospevuje SAS ja proti nim nic nemam ale som principialne proti liberalom aj ked Sulik ma potesil s uteceneckou otazkou a mam rad toho ekonoma co napisal tu knihu o daniach Mihal ci jak sa vola ma prehlad a pacil sa mi jeho nazor na socialny system

Volim pravicu ale konzervativnu, liberalizmus zlyhal
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Rado »

Peťo, ľudia si pamätajú pocity, ale nie detaily. Preto je pri rečníkovi podstatné ako reční a už menej to, o čom hovorí. Všetci si budú pamätať ako pri tom vyzeral, ako sa tváril, ale málo bude takých, ktorí si budú pamätať detaily. Problém pravice je, že kladie väčší dôraz na program, na logické veci, ale keď chceš niečo predať, tak musíš hrať na city lebo to je jediná vec, ktorá rozhodne, či kupujúci kúpi alebo nie. Voľby sú obchod. V tom sa môže celá pravica od Fica učiť. Bohužiaľ.
Nikto si detaily o ktorých tu píšeš nepamätá, ale spýtaj sa, kto pomohol položiť Radičovej vládu. Myslím, že 90% povie, že SaS.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

vsak preto to musime stale trpezlivo vysvetlovat
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Istiach »

Slovan_sk napísal: Volim pravicu ale konzervativnu, liberalizmus zlyhal
Prave pretoto je tazko spojit u nas pravicu, lebo pravica v sebe skryva tak konzervativcov ako aj liberalov ked pride na hodnotove otazky. Jedine v com sa zhodnu su ekonomicke otazky. Pravica moze byt liberalna aj konzervativna a preto nerozumiem tomu, ked sa niekto cuduje ze sa sulik nedohodne s figelom. Vobec tu nejde o ego. Tieto svetonazory su nespojitelne.

Fico je brilantny politik (akurat skoda ze je to sith), ale osobne si myslim, ze aj napriek svojej brilantnosti by nedokazal spojit slovensku pravicu, lebo ta je inherentne rozdielna od slovenskej lavice a jej volicov. Medzi laviciarmi osobne nevidim take rozdiely ako mezi praviciarmi.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

u nas delenie na pravicu a lavicu moc neexistuje. Smer nema ziadnu ideologiu, to je ciste zlo. Jednoducho mafia. Keby tu Smer nebol, tak lavicu u nas reprezentuje Sieť.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Istiach »

Zas by som nepovedal ze smer je zlo. Smer je smer, je to ponimanie reality urcitej casti Slovakov. Ze je to na p**** to je smutne, ale je to tak.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Rado »

peter.cmorej napísal:vsak preto to musime stale trpezlivo vysvetlovat
Už je neskoro. SaS už svoju šancu mala. Veľmi pochybujem, že by sa Sulík zmenil. Nápady má dobré, ale ak chce, aby sa dostali do praxe, tak potrebuje politika cez ktorého by to ako poradca presadil. On nie je politik, ktorý by to dokázal predať. Nevie sa kontrolovať v každej situácii a tak skôr či neskôr znova spraví niečo z môjho pohľadu amatérske. Utešovať sa s 5,6 alebo 8% je mizéria. Koľko to je? 12 poslancov, ktorí môžu "štekať" na karavánu, ale tá si pôjde svojim smerom?
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1345 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Presne tak. Sulík ako líder je odpísaný. Navždy. V politike neexistuje reparát. Neudržal vládu, neudržal stranu...
Mal sa ospravedlniť a rezignovať..Veď tak strašne chcel on zelenáč ponížiť Fica a nakoniec len zosmiešnil sám seba.
Mne bolo vtedy strašne ľúto, že na jeho ego doplatilo celé Slovensko. Môžete argumentovať, že aj Dzurinda a Radičová mali svoj podiel viny...ale oni potom rezignovali - odišli z politiky. A oni v porovnaní so Sulíkom už predtým niečo dokázali.

Mne je ľúto tej SaS..ved som ich na začiatku volil. Páčil sa mi program, predsavzatia...takisto ľudia ako Miháľ a Kollár. A bol by som ich volil aj teraz, ale len bez Sulíka a keby sa nerozpadli...Škoda.

Ináč paradoxom pravice je to, že sa v nej nájde kopa schopných ľudí...hneď zajtra by som zostavil vládu.Len každý je v inej strane...nič ich neudrží pokope. :mrgreen: Už nemá šancu ani zlepenec... Fico sa môže smiať...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa kolega »

peter.cmorej napísal: Minule volby 55% hlasu nevolica pripadlo SMERu. Uvedomujes si to? Si stotozneny s tym, ze opat 50% tvojho hlasu pripadne tymto mafianom? Aj keby si si mal priamo vo volebnej miestnosti hodit kockou tak je to lepsia volba ako neist volit.
Ahoj, naozaj dufam ze vam to vynde myslim ze tu asi nie je nic lepsie ako sas (bez toho aby som naznacoval nieco zle o sas). Ja som prave v Novom Zelande a volby som skratka neriesil.
Moj pasivizmus ide naozaj skorej z vahy toho hlasu (teda ziadnu nema)

ano ano dalo by sa argumentovat ze ak si to povie kazdy tak je to velmi zle ale kazdy si to moze a nemusi povedat bez ohladu ci si to ja poviem alebo nepoviem.

Mozno nabuduce.
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Peter Em »

Ja dám s obrovským prehľadom hlas SaS. Prečo?

- lebo majú (napr. podľa INESS) najlepší program, najmä čo sa týka ekonomiky. Presne takto má program vyzerať. 16% rovná daň, zrušenie regulácií, buzerácie a veľkého množstva byrokracie. Zrušenie povinných minimálnych odvodov živnostníkov, zrušenie dane z motorových vozidiel, zníženie dane z benzínu a nafty na minimum EÚ, zrušenie registračnej dane atď atď. Samé šmaky. Jedno lepšie jak druhé.

lebo sa dostanú do parlamentu a nebude to prepadnutý hlas. To, či sa dostanú, alebo nie je každého názor, ja mám v tom jasno. S prehľadom sa dostanú. Keď vidím junk-ové prieskumy kde majú 3,4 % tak hneď si o tej agentúre myslím svoje. Či budú mať 5,1, alebo 7,5 to neviem, ale nemyslím si, že by sa nedostali. Len ja osobne poznám x ľudí (veľmi veľa), ktorí im dajú hlas.

lebo Sulík je šéf. Tu sa zrejme s mnohými nezhodneme, ale to nevadí, nemusíme :) Stačí sa pozrieť ako diskutuje v zahraničí v Rakúsku, Nemecku, v europarlamente a bojuje či už proti masívnemu návalu migrantov, alebo eurovalu. Myslite si čo chcete, ale v Európe musí byť nejaká skupina, ktorá sa postaví proti navrhovaným nezmyslom. Nebyť kritických ľudí v EÚ tak politici sú schopní do Grécka natlačiť nekonečné množstvo peňazí a poslať nám tu milión migrantov, atď… Takže ešte raz, bojuje za to, čo je (podľa môjho názoru) správne, páči sa mi jeho prejav. Šak si len porovnajte totálne neaktívnych europoslancov napr. zo Smeru, ktorí tam išli len pra prachy a Sulíka.

lebo si NEmyslím, že SaS povalila vládu. Toto je podlľa mňa totálny šajz. Prečo? Lebo ako bolo aj nedávno povedané, Sas NEHLASOVALA za pád vlády. Boli Ivetou podrazení a postavení pred otázku, na ktorú sa nedá odpovedať, lebo jedno je jasné ÁNO a druhé jasné NIE tak nehlasovali vôbec. Národom (doteraz neviem prečo) zbožňovaná Iveta proste nemala čo spájať tie hlasovania a hotovo. Neviem čo to bol za debilný nápad. Za ďalšie: Ako spomenul Sulík, koaličná zmluva hovorila niečo v zmysle, že: Ak sa vyskytne problém, ktorý nie je predmetom koaličnej zmluvy a programového vyhlásenia vlády, každá koaličná strana zahlasuje podľa svojho názoru a vláda pokračuje normálne ďalej. Prečo sa toto nestalo? Prečo je u slovače napr. Bugár (v otázke pádu vlády) svätý a len moralizuje a ukazuje prstom nesprávnym smerom? Prečo majú Mikloš s Dzurindom obraz reformátorov, keď ich intrigy povalili vládu? Neviem.

lebo je to najlepšia, resp. jediná akceptovateľná voľba. Mám dať hlas Smeru? No určite. SNS? Keď vidím ich ľavicový program, nemám dôvod. Ja viem, že bežný Slovák pradie ako mačka keď počuje o uvalení vysokej dane na tých zlých mobilných operátorov a ešte horšie banky, alebo keď sa jedná o odkúpenie strategických podnikov. Ja však ľavičiar nie som a preto nemám najmenší dôvod dať hlas SNS. SNS podľa mňa volia ľudia, ktorí by inak dali hlas Ficovi, len nie sú tak slepí a vadia im tie zlodejiny. Preto SNS. Mám voliť (hashtag)Sieť ? Fakt? Mám voliť stranu, kde predseda nevie vysvetliť financovanie strany? Ľudia, preboha, veď to je základ. Ak nevie, je to len ďalšia bábka oligarchov. Bez diskusie tu končí úvaha o tom, že by som im dal hlas. Že ručí za úver 3 mil. euro ( 90 miliónov SK !) nejakými pozemkami niekde pánu bohu za chrbtom :D . To fakt stačí inteligentnému voličovi také vysvetlenie financovania? Fakt ľuďom nevadí ako vtedy chcel judášsky zdupkať z miestosti keď mal podporiť Kisku? Veď len tam ukázal, ako vie dodržiavať dohody (na čom len tak mimochodom stojí prípadná koalícia - na schopnosti dodržiavať dohody). To ľuďom nevadí, že jeden deň povie áno Smeru, lebo “ľudia si to zaslúžia” a na ďalší deň prehlási, že zo Smerom rozhodne nie? A zároveň vyzve Fica na súboj, nech príde diskutovať do telky. A o pár dní neskôr je pozvaný na diskusiu do TA3 s Dankom (z SNS) a Sulíkom a nepríde tam … :D Fakt? Vážne? .. Už len ten názov “Sieť” je mi protivný. Nechať sa chytiť do siete … Tak OK, v celej galaxii neexistuje jediný náznak dôvodu, prečo voliť Sieť, tak koho? Matoviča? Tá ich “Zmluva zo Slovenskom” mi príde ako slabý, (dosť ľavicový) program. A odkedy Matovič vysypal na Poliačika tie injekčné striekačky, odvtedy u mňa skončil (ešte sa aj prikradol odzadu, ako baba). Napriek tomu by som si vedel predstaviť dať im hlas, v prípade, že by napr. SaS nemala šancu na parlament. Ale samozrejme, že by som nekrúžkoval Matoviča. A kto nám ostal? KDH? Kecy o hodnotách a v skutočnosti poriadne farizejstvo. Od poriadnych “kresťanov” majú dosť ďaleko a neviem ani o tom, žeby mali nejak úžasný volebný program. Takže nie. Ostal ešte niekto? Aha, Híd ... Majú stabilných 7-9 %, lebo 5-6 percent je maďarských (nič proti maďarom) a 1-3 % doniesli slovenské “tváre Mostu” ako Žitňanská, Švejna, či “superstransparentný” Hrnčiar. Osobne by som si radšej strelil do nohy, ako dal hlas Bélovi. Sorry…

Tieto voľby možno budú smutné, ale treba si uvedomiť jedno - slovač rozdáva karty (výsledok volieb a následná podoba vlády). Je to tá istá slovač, ktorá si nevedela nájsť 5 min. zo svojho života (napr. počas víkendovej zdravotnej prechádzky), prísť do referendovej miestnosti a jednoduchým zakrúžkovaním ÁNO, alebo NIE buchnúť po stole (myslené obrazne) a jasne dať najavo, že ľudia si neželajú, aby sa poslanci vozili v autách s cenou vyššou ako 40 000 euro, že chcú, aby bol zoštíhlený parlament (na 100 poslancov), že nechcú, aby mali poslanci imunitu. Čo spravili ľudia? Vykašľali sa na to. Preto si myslím, že slovač si nezaslúži mať sa lepšie. Chce tu mať Švajčiarsko, ale nie je ochotná preto ani pohnúť prstom (rozumej zúčastniť sa referenda). A nevypisujte mi tu, že referendum nie je pre vládu záväzné. Síce nie je, ale ani Fico by si nedovolil totálne odignorovať referendum, keby sa napr. 80 % ľudí sa jasne vyjadrilo, že si neželá, aby sa vyvážal v drahých autách. Neverím, že by to spravil a aj keby to náhodou spravil, výrazne by si poškodil, lebo odignoroval referenduum, teda demokraciu v tej najčistejšej podobe. Navyše by si ľudia zúčastnení na referende mohli povedať, že aspoň sa pokúsili niečo zmeniť (a nestálo ich to nič - teda investícia s nulovým rizikom) a majú právo kritizovať.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Peter Em »

Ešte malý dodatok k môjmu príspevku ...

1. Budem voliť SaS a krúžkovať niekoho z množiny Sulík, Galko, Mihál, Cmorej, Dostál (lebo presadzuje menej štátu)
2. Voľby som doslova "zahral". Sú už dávnejšie vypísané kurzy na parlamentné voľby. Nehral som to však za nejaké veľké peniaze. Celková výhra na všetkých tiketoch je cca 700 euro a stavené dokopy asi 300. Ak to nevyjde, svet sa nezrúti. Poviem si,že stále lepšie, ako keby som bol tuhý fajčiar. Za krátke 3 mesiace by som rovnaké prachy natlačil do cigariet. ( 100 euro mesačne)...
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Lance »

Nedalo by sa zmenit toto vlakno na ''Volte SaS''?
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Istiach »

Lance napísal:Nedalo by sa zmenit toto vlakno na ''Volte SaS''?
stACILO BYTO VLAKNO ZMENIT NA VOlte
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Lance »

To uz by bol nazov pre dalsie vlakno o volbach.Na tuto sportovu akciu mozno staci iba jedno a toto vlakno sa zmenilo na promo preco volit sas.
Palo
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Po 11 02, 2013 1:35 pm
Been thanked: 7 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Palo »

Som prekvapeny, ked vidim (citam) kolko inteligentnych ludi nechce ist volit. Myslite, ze tym vytrestate stredo-prave strany? Chapem, ze nemozte najst stranu, s ktorou by ste sa plne stotoznili. Stranu, ktora by mala charizmatickeho a schopneho lidra bez kauz. Stranu, ktorej program by plne notoval s vasim svetonazorom. Kto by to nechcel. Ale budicek! Idealny svet je len v nasich hlavach, realny svet je o kompromisoch a nedokonalostiach. A politika obzvlast.
Na kazdu z relevantnych stredo-pravych stran si aj ja viem najst x argumentov, preco ich nevolit... ale nad tym vsetkym je hlavny argument, preco volit pojdem. Pojdem volit mensie zlo, lebo kto nebojuje proti najvacsiemu zlu, tak mu pomaha. Smer nema samovladu, lebo ich zvolila vacsina opravnenych volicov. Smer ziskal v 2012 vyse 44% hlasov. Ale po prepocte na vsetkych opravnenych volicov, to je (ak spravne rychlo ratam) iba 26%! Stvrtina vsetkych volicov na Slovensku zlegalizovala smeracke uchopenie moci, aj preto lebo vyse 40% volicov neprislo volit. Komu pomozete, ak nepridete volit? Iba Smeru ...lebo volici Smeru disciplinovane pridu. Ze jeden hlas nic nezmeni? Naopak, kazdy hlas sa rata. Vedia to aj oni, inak by neinvestovali do niekolkych malych stran (kazdy mame Sancu si Tipnut v Rodine, ktore by to mohli byt) prave s cielom ubrat este nejaku tu desatinku stranam s 5-6%.
Nechapem, ze nechate za seba rozhodovat inych.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

V kazdom pripade budu vladnut ti ktori maju peniaze a ktori za mocou pojdu aj cez mrtvoly.

Ak este aspon 5-6 volieb 80% volicov nepride k urnam tak snad sa uz dalej nebudu unuvat v TV a na bilboardoch financovat toto velke zbytocne divadlo (zvane volby, predvolebna kampan, demokracia). A prehlasia narovinu ze je to len mrhanie prostriedkami.
Situacia bude rovnako smutna ako teraz, len aspon o trochu jasnejsia.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"