BREXIT

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Airmike »

peter ma poprosil o koment k clanku. ale koment je na temu brexit trosku tazke napisat. tak ak Vas to zaujima, tak to dam aj sem. predpokladam ze cele to tam dat nebude moct. takze len moj osobny nazor pisem. diskusii sa radsej vyhnem , lebo vidim ze tu zase uraduju jastery.

Brexit bude mat na celu Britsku ekonomiku velmi negativny dopad. Myslim si, ze tato skutocnost nieje tajomstvom ani pre tych najvacsich odporcov Europskej Unie v Britanii. nezanedbatelnym problemom ale je, akym sposobom sa britski populisti k vysledku dopracovali. hned par hodin po referende vyplavali na povrch skutocnosti o sposobe vedenia "Leave" kampane, ktora sa z velkou davkou tolerancie da nazvat minimalne diskutabilnou, co potvrdzuje aj rozhovor z jednym z hlavnych predstavitelov, ktorym je Nigel Farage. https://www.youtube.com/watch?v=cA3XTYfzd1I" onclick="window.open(this.href);return false;
Treba povedat, ze vystupenie Britanie z EU je pre vela ludi sokom prave pre to, ze za standardnych okolnosti by Britska vlada mala velmi jasne tlmocit ludom, ake budu dopady. Zjavne je, ze sa jej to nepodarilo a preto je situacia taka aka je.

Vystupenie bude mat za nasledok aj ine dopady. Velku ulohu hra nielen ekonomicky, ale aj socialny rozmer. Uz dnes mozeme na socialnych sietach citat spravy o hromadiacich sa utokoch voci pristahovalcom. Malo ludi si vsak uvedomuje, ze struktura pracovneho trhu v Britanii je uplne ina, ako v zvysku Europy a s tym su spojene rizika. Lacna pracovna sila ci uz z Azie alebo strednej a vychodnej Europy je hnacim motorom Britskej ekonomiky. Podniky benefituju z toho, ze novi zamestnanci pracuju za vyrazne nizsie mzdy ako povodni. Ako ste si urcite vsimli, vela podnikov ohlasilo zmrazenie naboru novych zamestnancov a vela z nich zvazuje prepustanie. Paradoxom je, ze dnes je v britanii skoro nemozne prepustit dlhodobo zamestnaneho cloveka bez obrovskej kompenzacie. a preto sa prepustanie v prvej vlne bude tykat agenturnych zamestnancov bez dlhodobeho pracovneho kontraktu. to je presne ta skupina ludi, ktora pomaha ekonomike rast. Kombinacia optimalizacie nakladov firiem, klesajucej Libry, a socialnych problemov mozu paradoxne vyustit do odlivu pracovnej sily, ktora krajna potrebuje. Nasledna migracia investicneho kapitalu a presun vyroby do inych krajin bude len otazkou casu.

Co sa tyka postavenia polnohospodarstva, situacia moze byt velmi podobna. Rozdiel je len v tom, ze Britania pride o peniaze z balika dotacii, ktore su vecne kritizovanou temou v EU.

Dalsim paradoxom podla mojho nazoru bude vplyv na Londynsku city. Vseobecne prevlada nazor, ze financne centrum vystupom z EU utrpi fatalne straty. Londyn je ale specifikum prave pre to, ze je od realnej ekonomiky do istej miery odtrhnute. Tipoval by som, ze sa pod vplyvom zlej situacie a Lobistickych skupin uvolnia niektore regulacne opatrenia a Londyn si svoje miesto financneho centra nielen obhaji, ale dokonca posini.

co sa tyka financnych trhov, netrufam si predikovat vyvoj. v principe by som beznym investorom odporucil vyhybat sa vsetkemu co je s Britaniou spate. A nielen z Britaniou, ale s akciovymi trhmi ako celkom. Nedovera v Krajnu v ktorej vladne populizmus a primitivny politicky marketing je na mieste, a dopad nebude lokalny. Myslim si, ze v tomto momente, kedy ma drviva vacsina extremistickych politickych frakcii chut zvolavat referenda po celej Europe, je na mieste cakat. a to nielen z hladiska investora. podla hesla " mudry sa uci na chybach inych a hlupak na vlastnych " mame krasnu moznost sledovat ako tento iracionalny politicky hazard z buducnostou Britanie dopadne.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Skusim reagovat na ten problem ohladom pracovnej sily. Prikladom.

Pred dvoma rokmi som spolupracoval s dvoma Kanadanmi ktorych spolocnost prevzala vacsia spolocnost z USA. Programator mi hovoril ze cele roky maval klud, sem-tam nieco urobil. Mal este dvoch nizsie postavenych pomocnikov na elektrikarsku pracu a tak. Tych prepustili a ostal on a navalali mu pracu. Vselikde v zahranici proste musi ozivit stroj a hotovo. No a islo mu to dobre so schemami aj so srubovakom.
Cize ked prepustia tych agenturnych zamestnancov - ja pevne verim ze aj povodnych Britov prinutia robit a ti budu robit podobne zrucne ako aj ti agenturny. Ja som odvadzal cele roky tiez tretinovy vykon nez teraz a myslim ze by som dokazal este dvojnasoby keby som bol nuteny. Ale nie som nuteny. Navyse ked vidim nekompetentne vedenie zamotavane sa vo vlastnych poradach mam este nasobne znizenu motivaciu cokolvek navyse urobit.

Dalej vsetci dobre vieme ze Commonwealth je celosvetova zalezitost a Britania bola schopna obchodovat na celosvetovej urovni. Ak bude GB kolabovat, tak by kolabovala aj v EU. A ak sa vzchopia, tak bez ohladov na to ci budu v EU alebo nie. Nejakych par percent obetovaneho rastu v prechodnom obdobi tam vela nehra rolu. Za to co ti truhlici v Bruseli dokola vymyslaju si to proste zasluzili. Aj ked EU je fajn myslienka, oni ju proste prilis kazia. To bude zrejme hlavny dovod preco hlasovanie dopadlo ako dopadlo.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Casey »

jaroslav80 napísal:Skusim reagovat na ten problem ohladom pracovnej sily. Prikladom.

Pred dvoma rokmi som spolupracoval s dvoma Kanadanmi ktorych spolocnost prevzala vacsia spolocnost z USA. Programator mi hovoril ze cele roky maval klud, sem-tam nieco urobil. Mal este dvoch nizsie postavenych pomocnikov na elektrikarsku pracu a tak. Tych prepustili a ostal on a navalali mu pracu. Vselikde v zahranici proste musi ozivit stroj a hotovo. No a islo mu to dobre so schemami aj so srubovakom.
Cize ked prepustia tych agenturnych zamestnancov - ja pevne verim ze aj povodnych Britov prinutia robit a ti budu robit podobne zrucne ako aj ti agenturny. Ja som odvadzal cele roky tiez tretinovy vykon nez teraz a myslim ze by som dokazal este dvojnasoby keby som bol nuteny. Ale nie som nuteny. Navyse ked vidim nekompetentne vedenie zamotavane sa vo vlastnych poradach mam este nasobne znizenu motivaciu cokolvek navyse urobit.

Dalej vsetci dobre vieme ze Commonwealth je celosvetova zalezitost a Britania bola schopna obchodovat na celosvetovej urovni. Ak bude GB kolabovat, tak by kolabovala aj v EU. A ak sa vzchopia, tak bez ohladov na to ci budu v EU alebo nie. Nejakych par percent obetovaneho rastu v prechodnom obdobi tam vela nehra rolu. Za to co ti truhlici v Bruseli dokola vymyslaju si to proste zasluzili. Aj ked EU je fajn myslienka, oni ju proste prilis kazia. To bude zrejme hlavny dovod preco hlasovanie dopadlo ako dopadlo.
Jaroslav na to co truhlici v Bruseli vymyslaju je iba navrh ,ktory AZ ked bol schvaleny UK vladou bol Bruselom prijaty.Samozrejme,ze populisticke skupiny to verejnosti prezentovali inak.Dnes im posledna ratingova agentura znizila rating.Toto znizenie(poziciavanie si za zvyseny urok)vycislili,ze len za tento rok ich bude stat sumu,ktorou by prispievali 5 rokov do E/U rozpoctu.
Povodnych britov samozrejme mozu prinutit pracovat,ale velmi tazko za mzdu,za ktoru robi terajsia lacna pracovna sila.Problem migranti,ktory populisti radi pouzili(velmi silny prvok ako narabat s emociami pospoliteho ludu,v hocijakej krajine)tam jednoducho potrebuju,co samozrejme britsky trump+farage velmi dobre vedia.Briti boli schopni obchodovat na celosvetovej urovni,ale kedze nemaju uz dojne kravy(kolonie)+dalsia(Skotsko,asi na odchode)tak to bude zaujimave zaujimave.
Bude velmi zaujimave ako to bude z financnymi isntituciami v Londyne.Inymi slovami Londyn a UK si nemozu dovolit tieto institucie stratit.Londyn a UK nemaju v tomto na vyber a slubia im aj nemozne len,aby zostali.Bez nich je Londyn death city.Takze kludne sa moze stat,co pisal Mika,ze v tejto sfere sa Londyn este posilni.Zaujimava politicka kombinacia by bola Farage ako PM a Khan London major :twisted:
http://www.reuters.com/article/us-brita ... SKCN0ZA2UL" onclick="window.open(this.href);return false;
Prílohy
2016-06-27_20-48.jpg
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čaute.

Aj mňa Peter poprosil aby som niečo napísal k Brexitu. Priznám sa, že veľmi neviem čo. Nechce sa mi písať článok.
Ja som toto vlákno založil, lebo som počítal z Brexitom a chcel som tu mať harmonogram, kedy to začne, kedy budú prvé výsledky a pod. Ľudia, čo ma poznajú vedia, že ja sa nerád vyjadrujem po funuse ...o veciach rozmýšlam dopredu a rád si zatipujem aj čosi vsadím... Po referende sa vyrojili stovky komentárov, besied, rozborov, predikcií...nech si to teraz všetci rozoberajú...ja nie som taký lúmen aby som vedel odhadnúť, čo z toho v skutočnosti bude.

To čo mňa najviac prekvapilo bol fakt, že politické a finančné špičky si vôbec nepripúštali, že Brexit bude.

U arogantných politikov, ktorí žijú vo vlastnom svete mi je to v podstate jedno. Šokoval ma postoj finančníkov, ktorí zle posúdili riziko a neváhali vsadiť na to , že Brexit nebude. Pustili žilou a čo je najsmutnejšie, neochránili pred stratami ani vlastné firmy a klientov. Ďalej sa táto ľahkovážnosť odzrkadlila v tom, že ani politici, ani finančníci nemali pripravené krízové plány. Po Brexite vypukol chaos. Nikto nevie, čo bude a začínajú sa kopiť politické chyby, ktoré môžu eskalovať napätie. Dnes som napr. zachytil správu ako Kerry z USA vyzýval Európskych lídrov, aby sa nemstili Británii. To je výraz, ktorý charakterizuje stav pred i po. Pred referendom strašenie a vydieranie, ktoré má bohužiaľ u hrdých voličov opačný psychologický efekt...Po referende tu máme urazených a ohrdnutých politikov, ktorí sa dohadujú cez vyhlásenia do médii. Neboli schopní okamžite si sadnúť a realizovať plán B. Ten ani nemali, preto si myslím, že tento chaos bude mať za následok dvojnásobné škody oproti stavu, keby boli na to pripravení...

Takže všetci poznáte moju predikciu: terajší pád trhov x 2

Z politického hľadiska to až tak nesledujem, ale pozrel som si pár debát, kde komentátori a politici (naši) správne vyhodnotili situáciu, pomenovali problémy. Proste všetci vedia, kde sú problémy, aj to že ryba smrdí od hlavy a tak sa k tomu asi netreba vyjadrovať, lebo z toho plynú zbytočné a kontraproduktívne emócie. My to aj tak nevyriešime.

Naštvalo ma, že ked už abdikoval Cameron, tak mali politickú zodpovednosť prijať i lídri EU ( Juncker, Tusk, Shultz..) Všetci len opakujú, že zmeny musia byť, ale nikto z nich nedokáže zobrať na seba zodpovednosť. Všetci vieme aké caviky sa robili okolo Grécka, ktorého nekonečná story už zožrala 250 mld. €... a to neide ani o členstvo v EU...len o vylúčenie z eurozóny... Totálny kolaps hraníc a bezpečnosti EU bol len pokračovaním. Mne to všetko pripomína socializmus...a to už roky vravím o smerovaní EU. Vytvorila sa tu určitá ideológia, ktorej sa musí držať každý kariérny politik a tá politická korektnosť už tak tlačila na pílu, že nakoniec bude mať za následok opačný efekt: miesto jednotnej Európy budeme mať rozvrátenú EU. Jeden pilier sa práve zosypal...

Trochu mi to pripomína finančnú krízu 2008/2009. Americké investičné bankovníctvo vtedy stálo na 5 pilieroch: Bear Stearns, Lehman Brothers, Morgan Stanley , Merill Lynch a Goldman Sachs. Najprv sa zosypal ten najmenší: Bear Stearns. Nikto si z toho nič nerobil. Potom prišiel Lehman Brothers a vypukla panika. Prežili len Goldman Sachs a Morgan Stanley.Merill Lynch sa pred krachom radšej nechal kúpiť.

Určitú analógiu vidím i v Európe. Briti sú ako Lehman Brothers. Tretí najväčší pilier. A možno druhý najdôležitejší. Po Britoch tu máme okrem Nemecka a Francúzska ešte dva nenápadné piliere a to sú Taliani a Španieli. Niekde som čítal, že aj v Taliansku by volilo EU len 50% voličov...
U nás a všade v postkomunistických štátoch referendum nemá šancu. Ale dôveru to nahlodá... Ten stav sa dá definovať ako začiatok rozpadu EU. Mne osobne to nevadí...keď niečo ide nesprávnym smerom, len poriadná akcia vyvolá reakciu. Všetko zlé je na niečo dobré. Ja Britom fandím. Poznám ich mentalitu. Nemyslím si, že EU sa ako taká rozpadne...len sa integrácia spomalí, centralizácia možno zreformuje a možno sa nám podarí dočasne vrátiť k modelu, ktorý fungoval celé desaťročia: volný pohyb ľudí a tovaru, nejaká tá spoločná politika, rozdelovanie eurofondov a pod. Žiadne Spojené Štáty Európske tu tak skoro šancu nemajú. V tom sa šedé eminencie prepočítali...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Rokosák »

Pozor na neoverene pribehy!
Dnes sa povazuje za fakt, ze financne kruhy predpokladali porazku Brexitovcov. Pise sa aj to, ze hedge fondy si objednali predvolebny prieskum.
Co vsak ten prieskum zistil neviem. Je viac moznosti:
1. Prieskum vyzeral na prilis tesny vysledok v oblasti statistickej odchylky. Tak chceli financne kruhy povzbudit svojich.
2. Prieskum predvidal vitazstvo Brexitu. Vyuzili niekolko dni na zvysenie trhu, aby mali z coho klesat. Nazabudajme, ze trh ide navysit aj s mensimi investiciami. Staci robit hlasne a velke kupy nasledovane malymi predajmi.
Pad trhu by bol interpretovany ako kapitulacia informovanich oponentov Brexitu. To by dalo vacsiu vahu nezavaznemu referendu. Je rozdiel medzi 52:48 a povedzme 60:40.
3. Prieskum predvidal porazku Brexitu. To by zodpovedalo sucasnemu a sucasne jedinemu pribehu z medii.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja som vnutorne daval BREXITU sancu tak 20%. Proste uplne som sa mylil. Myslel som ze to je len taka propaganda a aby mali media o com pisat.
Tiez neverim ze by UK len tak pustili Skotsko. Maju ho na dvorku, 500 rokov sa bili o nadvladu. Je to nieco ako Ukrajina pre Rusko. Myslim ze by to bola daleko palcivejsia otazka pre Britov nez to ci budu formalne v EU alebo nie.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Istiach »

jaroslav80 napísal:Ja som vnutorne daval BREXITU sancu tak 20%. Proste uplne som sa mylil. Myslel som ze to je len taka propaganda a aby mali media o com pisat.
Tiez neverim ze by UK len tak pustili Skotsko. Maju ho na dvorku, 500 rokov sa bili o nadvladu. Je to nieco ako Ukrajina pre Rusko. Myslim ze by to bola daleko palcivejsia otazka pre Britov nez to ci budu formalne v EU alebo nie.
Ja si myslim ze odchod skotska je len otazkou casu. Aj keby nebol Brexit, skotsko by podla mna v GB neostalo. Akurat ze teraz to bude skor skor ako neskor. Myslim ze to nieje o tom ci ich GB nepusti, skor je to dnes o tom, ci bude chciet skotsko ostat.

https://www.facebook.com/bbcnews/videos ... 576912217/" onclick="window.open(this.href);return false;

A na odlahcenie: Len anglicko dokaze z Europy odist 2 krat za tyzden :)
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Tilbur »

tilbur napísal:Mam radsej takych, ktori do toho aj daju peniaze. Aby som len tak nekecal, zaobchodoval som to tiez.

VOD NASDAQ.NMS Jul15'16 32 CALL za 1,16
VOD NASDAQ.NMS Jul15'16 32 PUT za 0,86
VOD NASDAQ.NMS Jul15'16 32 CALL predana za 0,14$
Putku zatial nechavam.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
palibravo
Príspevky: 22
Dátum registrácie: St 03 02, 2016 5:24 pm

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa palibravo »

ahojte, ako ste prezili Brexit? moje portfolio je dnes asi 1% pod urovnov ako bolo pred brexitom cize celkom ok. zatial som zvolil uplne pasivny pristup aj ked nieco som predsa len mohol prikupit.
dnes som ale zazil nieco nad cim som nepremyslal a tak som sa chcel opytat co by ste urobili vy. Moja 3 najvacsia pozicia 9% portfolia Hersey (HSY) dnes dostala ponuku na odkup za 107$ ja som bol long a nakupoval som za 89$ (juggler timing mi celkom nevysiel lebo sa dali nakupit aj za 82) :D
dnes vystrelili na 116 momentalne ked to pisem su na 112$. drzali by ste alebo by ste vyberali zisky?

nie som trader skor sa snazim byt investor. a asi v tejto pozicii ostanem. ale mozno nejake vecne argumenty mi rozsiria obzory. potom postnem ako to cele dopadlo

dakujem
Prílohy
30_6.jpg
palibravo
Príspevky: 22
Dátum registrácie: St 03 02, 2016 5:24 pm

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa palibravo »

zrejme davam zle aleb nazaujimave otazky a zabil som dalsie vlakno kde budem mat posledny prispevok
v dobrej viere som sa tu chcel niecomu priucit
niekedy sa pytam o com toto forum je alebo fakt neviem o com chcete diskutovat
alebo podme diskutovat o tom ci dat samozvanemu legendarnemu value investorovi BAN :D
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Chris »

pytas sa strasne univerzalne otazky, zalezi aky mas MM.
Ak mas obavu o zisk, tak cast zavri a nechaj si len runnera s SL na BE napr
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
palibravo
Príspevky: 22
Dátum registrácie: St 03 02, 2016 5:24 pm

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa palibravo »

dik za strasne univerzalnu odpoved
nemam obavu o zisk mal to byt podnet na diskusiu co si myslite o dannej akcii alebo dannej situacii
malo by to totiz byt "diskusne forum"
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Honzajs »

Co si myslím o Brexitu? Že na změnách devizových kurzů nejvíce vydělají firmy, které mají náklady v librách a tržby v dolarech.

Pokud jde o makro rozměr, Velká Británie nemá v rukou horší karty než EU.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Este lepsie ak suroviny nakupuju v Britanii a mzdy platia v librach a vyrobky vyvazaju do Japonska. Ale takych asi vela nebude :)
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Tilbur »

palibravo napísal: dnes som ale zazil nieco nad cim som nepremyslal a tak som sa chcel opytat co by ste urobili vy. Moja 3 najvacsia pozicia 9% portfolia Hersey (HSY) dnes dostala ponuku na odkup za 107$ ja som bol long a nakupoval som za 89$ (juggler timing mi celkom nevysiel lebo sa dali nakupit aj za 82) :D
dakujem
HSY si nechaj. 107 je level, pod ktory sa bude dostavat len tazko. Ak ju nakoniec nekupi Mondelez, moze to prebit Nestle alebo nejaka financna skupina. Cakaj na prijatie ceny, za ktoru ju bude chciet management predat. Ako investor sa nemas kam ponahlat.

Co sa tyka portfolia, si tu asi jediny, co uplne odkryl karty, preto Ti poradim. Mas tam jednu forex poziciu na EUR.USD. Tu zavri a sprav to iste este raz, ale zadaj prikaz FXCONV, kde ti to fyzicky skonvertuje na tvojom ucte. Asi je to lepsie z hladiska marze a poplatkov.

Tituly mas dobre. Chces sa stat value investorom, tak sa toho aj drz. Nevyberaj z malych alebo mensich podnikov, ostan pri tychto velkych. Nedavaj sa na cestu canslimera, lebo na to nemas povahu ani zaujem. Usudzujem podla toho, co som pocul na stretavke.

Jedno prezrad. Na zaklade coho si nakupil HCP? Podla koho rad vyberas?

Bolo by dobre,ak by si pouzival SL. Napr. BMW3 by si uz davno nemal mat, lebo Ti taha cele portfolio dole. Ja sa pamatam, ako raz Rokosak popisoval jeho system SL pri investingu do ETFiek. Skus si to pohladat, alebo sa ho radsej spytaj.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ak si spravne pamatam Rokosakov system tak zakladal sa na vete: "Ak akekolvek aktivum klesne o 20% tak to zrejme nie je vhodne aktivum na pokracovanie v drzani ho".

Libry zrejme dnes uz nema ziadne :D
palibravo
Príspevky: 22
Dátum registrácie: St 03 02, 2016 5:24 pm

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa palibravo »

Ak som to spravne pochopil tak odkryvat karty je na tomto fore novinka, nemam s tym problem.

osobne si myslim ze ich nakoniec nekupi nikto. aj ked najviac by som si prial keby ich mondelez kupil a ten by nakoniec kupil kraft-heinz. idealny scenar

teraz riskujem ze zo seba spravim hlupaka ale to eur.usd ako myslis. ja som si myslel ze: vlozil som si tam eura a ked som chcel obchodovat usd akcie tak som ich musel akokeby "zmenit" na usd. da sa to aj inak?

ty si bol na stretavke? ktory si ty? prepac neviem podla prezyvky

HCP som kupil podla toho ze mam watchlist na aristokratov a za cenu 30$ mi to prislo dobry deal. mam predplateny valueline.com tam som si pozrel ich cisla. teraz sice o status aristokratov pridu lebo chystaju spin-off problemovej divizie. hcp si necham lebo mi to pride ako dobra skusenost. som zvedavy ako to bude cele prebiehat aj keby som prisiel o ten zisk co tam mam.
predpokladam ze ty by si sa toho zbavil ked sa na to pytas

kazdu akciu okrem BMW a GE som kupoval po nejakej korekcii

s tym BMW mas pravdu tam som mal vela volneho cashu v tej chvili a ulakomil som sa na dividendu ale nechcel som mat vsetko len v usd. nemam problem to vysediet kedze som pocital ze sa to moze stat a mam dlhsi casovy horizont. myslim ze nakoniec su hodny viac ako ich momentalne odcenuje trh a mozno aj viac ako moj nakup.

a btw tilbur dakujem za tvoj cas
petok
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: So 06 08, 2011 11:52 pm

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa petok »

investori do UK realit stahuju peniaze, teda sa aspon snazia, no nedari sa im. Poziadali o vyplatenie z realitnych fondov, no spravcovania, aby ochranili cely fond, pozastavili vyplacanie (maju na to pravo). Dnes uz treti spravca oznamil, ze pozastavuje odkupovanie podielov (vcera Standard Life a Aviva, dnes M&G). Neprijemna sprava pre vlastnikov komercnych realit, lebo v kratkom case pojde na trh vela realit z fondov. Vo fonde Standard Life maju investori 2,7 miliardy libier, v Aviva 1,8 miliardy libier a M&G 4,4 miliardy libier.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Tilbur »

palibravo napísal: teraz riskujem ze zo seba spravim hlupaka ale to eur.usd ako myslis. ja som si myslel ze: vlozil som si tam eura a ked som chcel obchodovat usd akcie tak som ich musel akokeby "zmenit" na usd. da sa to aj inak?
Ty si nezmenil peniaze na svojom ucte, ale si otvoril forex poziciu, kde shortujes EUR.USD. To znamena, ze stale mas na svojom ucte len EUR a na nakup akcii si poziciavas USD od brokera.

Ak by si chcel menit peniaze na svojom ucte, pouzi moznost FXCONV, ako to uvadzam nizsie. A potom daj close svojej forexovej pozicii.

Na HCP som sa len pytal, lebo ma zaujimalo, ako si k nej prisiel. Mozes si ju porovnat este s VTR a HCN. Tie su vacsie a ponukaju tiez celkom slusnu dividendu.
Prílohy
Clipboard04.jpg
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa jogo »

Index SP500 dosiahol nove all-time high, to je koniec story o Brexite. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Dana »

Alebo tá story ešte len príde, vyčkať do jesene alebo do konca roka, čo bude :(
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa jogo »

Uvidime, ale dufam, ze Brexit sposobi navrat EU k povodnej myslienke zony volneho obchodu, volneho pohybu pracovnych sil a kapitalu a zrusia sa vsetky tie "vylepsenia", ktore nam tu zapadne krajiny prostrednictvom Bruselu nanucuju:
-povinne kvoty na migrantov(Nech si kazdy stat prijima migrantov kolko chce, ale nech nenuti ine staty)
-rucenie za zavazky ineho statu(to v povodnej zmluve o Eurozone bolo vyslovene zakazane)
-agenda LGBTI, to akoze aby niekto ucil nase deti, co je dobre a co zle v rozpore s presvedcenim jeho rodicov
-rovnake dane v kazdej krajine EU
-ked rovnake dane, preco aj nie rovnake platy za tu istu pracu v tej istej firme v kazdej krajine EU
-atd
Norsko je mimo EU, Svajciarsko je mimo EU, ale normalne tam chodime pracovat, tak to bude aj s VB a hotovo.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa miroslav12 »

jogo napísal: -ked rovnake dane, preco aj nie rovnake platy za tu istu pracu v tej istej firme v kazdej krajine EU
-atd
Jogo, jen to ne. Znamenalo by to prudký nárust nezaměstnanosti.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Ladis »

Šílenci angličtí, vedoucí Británii k rozpadu a ke krizi, založili včera ministerstvo brexitu a hloupá husa, vedoucí vládu, která chce v EU zůstat, jmenovala včera ministra brexitu.
Prílohy
Breakshit.jpg
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Rokosák »

miroslav12 napísal:
Jogo, jen to ne. Znamenalo by to prudký nárust nezaměstnanosti.
Zvysilo by to nezamestnanost u firiem, ktore dokazu zarabat na iba na nizkych platoch, ale pomohlo sikovnejsim firmam. Vyssie platy na Slovensku ci u susedov by zvysili domacu spotrebu a tym podporili zamestnanost.

Zial sucasna ekonomicka veda neriesi kvalitativne faktory zamestnavatelov, zamestnancov a spotrebitelov.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Tilbur »

tilbur napísal: VOD NASDAQ.NMS Jul15'16 32 CALL predana za 0,14$
Putku zatial nechavam.
Tu je vyhodnotenie obchodu. Po expiracii opcii som zobral stratu. Obchod sa hned po hlasovani dostal do zisku. Ja osobne nechavam radsej obchod plynut a nevyberam hned zisk. Tym sa moze stat to, ze pridem o zarobene peniaze, ale aj to, ze vyberiem predcasne.

Zaver: opcie boli ocenene spravne. Plan bol na treti den este vypisat putku na strike 28, no cena sa pohla opacnym smerom a tak som put opciu nevypisal.
Prílohy
VOD.jpg
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa MartinPillar »

U.K. NEW BREXIT TREATY LIKELY TO BE VOTED ON BY BOTH HOUSES
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Istiach »

MartinPillar napísal:U.K. NEW BREXIT TREATY LIKELY TO BE VOTED ON BY BOTH HOUSES
To je hudba pre tvoje usi co? :D
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Istiach napísal: To je hudba pre tvoje usi co? :D
Presne.
Kde sú tie stoplossy shorterov? Snáď sa niečo utrhne. :mrgreen:
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Johnson vyhral volby. Clanok na Reuters:

The Brexit issue, which has consumed politics and the public debate in Britain since 2016, has eroded traditional party loyalties, dividing the nation along new fault lines of urban vs rural, young vs old, and graduates vs non-graduates.

https://www.reuters.com/article/us-brit ... SKBN1YH18O" onclick="window.open(this.href);return false;

Aj na SK akoby sa spolocnost pred volbami polarizovala dost podobnym sposobom, len mali este pridat "capital vs rest of the country".
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"