BREXIT

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa jogo »

Slovan_sk napísal:Gratulujem hrdemu anglicekmu narodu ,

Veril som im ziadny iny narod v europe by to nedokazal
Skoda, ze odidu z EU...verim, ze keby boli v Eurozone, tak sa Grekom na ich dlhy neskladame. :roll:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Bude to mat aj vyhody. EU bez GB sa mozno bude strkat trochu menej do zadku USA.

Od Slovenska sa odpoji trochu uzemia ale stale este ostane vela krajin ktore sa k nam pripojili :D
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Tilbur »

Takyto je vysledok podla regionov.
vysledky.jpg
a taketo boli predikcie z 14.6.
Prílohy
predikcie.jpg
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Istiach »

Uz im pecene holuby letia do huby...
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa radvan »

bude to vesele najblizsie roky ...

briti otvorili pandorinu skrinku ... zaplatia za to tym, ze Skoti a Severne Irsko sa osamostatni a briti s tym nebudu moct nic urobit (argument, ved aj UK sa osamostatnilo od EU) - staci si pozriet mapu brexit/remain ...

a este tu mame Le Penovu, ktora ma zrazu temu na parlamentne volby v 2017:
http://www.politico.eu/article/poll-the ... -leave-it/" onclick="window.open(this.href);return false;

za rok si budeme hovorit - "pametate si tie stare dobre casy, ked bol problem len to male grecko? tak teraz francuzi hlasuju, ci chcu ostat v EU a je to 60:40 ze nechcu"

a ak si niekto mysli, ze by nam bolo lepsie bez EU (co sa stane, ked z neho frantici vystupia), tak nech si niekto skusi predstavit, co by robil Orban, Kaczynsky, Le Penova keby sme EU nemali ? ... a na slovensku Slota, Meciar alebo Kotleba, to su super politici, myslia na ludi ze ? ... Fico pri nich vyzera ako maciatko ...

furt sa to moze este utriast nejak ... ale nestavil by som na to ani deravy gros ... podla mna je ten vysledok referenda velmi zla sprava pre vsetkych ...

ja si idem dat poldeci ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa jogo »

radvan napísal: furt sa to moze este utriast nejak ...
ja si idem dat poldeci ...
Utrasie sa to, ak europski politici zacnu okamzite pocuvat, co si myslia ludia( najskor nech zacnu migrantmi).
A to poldeci je vynikajuci napad...idem si dat becherovku. :)
Tak na krasu nasich zien a hlupost europskych politikov. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Myk »

Na Slovensku je taky taková fóbie z migrantů jako u nás?
Schválně, kolik jste měli žadatelů o azyl v roce 2015? My stovku. A to se u nás konalo 300 demonstrací proti uprchlíkům, to je 3 demonstrace na jednoho uprchlíka. To netrumfnete nebo jo?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa jogo »

Myk napísal:Na Slovensku je taky taková fóbie z migrantů jako u nás?
My tu "fobiu" uz mame dlho, "jestli mi rozumis :) ", my tu mame migrantov uz asi 500 rokov a dodnes nevieme co s nimi. :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Myk »

Pro odlehčení deprese:

Co bude dál? Bude následovat Grexit, Departugal, Italeave, Fruckoff, Czechout, Slovakout, Oustria, Latervia, Byegium a Finish.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Casey »

Je je je uz ta sloboda bude nieco stat.Samozrejme vsak nie Faraga,Johnsona and Co..
Par hodin uz su slobodny a uz to sklicka na ruzovych okuliaroch zacaju praskat.
Dufam,ze teraz Frantici otvoria hranice a pustia im ten emigrujuci lud:).do toho Skotsko.Sev.Irsko a Giblatar referendum o vystupeni z UK.
Vysledok referenda velmi zla sprava pre UK pospility lud a zla sprava pre celu europu.
http://metro.co.uk/2016/06/24/farage-sa ... e-5963794/" onclick="window.open(this.href);return false;
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Rokosák »

Vyzera to na 5% stratu z 10% investicii za jeden den.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa jogo »

Skoda reci. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Tilbur »

Myk napísal:Pro odlehčení deprese:

Co bude dál? Bude následovat Grexit, Departugal, Italeave, Fruckoff, Czechout, Slovakout, Oustria, Latervia, Byegium a Finish."
Som cital aj dokoncenie tejto hypotezy :- )
What's next? Grexit, Departugal, Italeave, Czechout, Oustria, Finish, Slovakout, Latervia, Byegium.

Only Remania will stay
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Myk »

:) A proč je takové vedro? Protože v GB začali pálit směrnice EU...
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Tilbur »

najhorsi den pre libru od 1971
Prílohy
GBP.jpg
GBP.jpg (50.19 KiB) 13000 zobrazenia
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Casey »

tilbur napísal:najhorsi den pre libru od 1971
A okrem toho sa dost tazko obchodovala.Tie velke posuny predtym boli skor jednym smerom.V noci vsak lietali 300-500 pipsove spikes up-down.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Casey »

A pomalicky mozeme prejste do druheho kola tykajuceho sa britskej slobody :roll:
Spain demands shared sovereignty over GIBRALTAR, where 95.9% voted to remain in the EU.
source: MailOnline

"A second Referendum on Scottish Independence is now very likely.."
BBC News-First Minister of Scotland Nicola Sturgeon

p.s. Celkom ma prekvapil Wales,ktory volil za exit(sice tam to bolo velmi tesne).
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Casey »

Nicola Sturgeon: “A second Scottish independence referendum must be on the table, and is on the table”

The Scottish leader has said Scotland voted to stay in the EU and should not be taken out against its will. “We said clearly that we do not want to leave the EU. I am determined that we will do what it takes to make sure these aspirations are realised.”

Her key points:

1) She will take “all possible steps and explore all options” to secure Scotland’s continuing place in the EU and in the single market in particular. She will speak to the EU institutions and EU member states to stress that Scotland voted to remain. Scotland must be involved in all Westminster discussions.

2) Brexit means there has been a “significant and material change” since the Scottish independence referendum, so another is on the table. Not right to rush before discussion have been held, but “we will begin to prepare legislation that would be required for a new Scottish referendum to be held”

3) London mayor Sadiq Khan apparently shares this ambition according to Sturgeon (London also voted overwhelmingly for remain).
http://blogs.ft.com/westminster/liveblo ... 0a081ee253" onclick="window.open(this.href);return false;
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Casey »

Teraz sa pytali kriciacej zenskej''slobodne anglicko'',ze preco volila za exit kedze je z regionu a mesta ,ktore dostava najviac dotacii z E/U.Jej odpoved:Ze ona prilis o zivote nevie,ale hlavne je ,ze je slobodne anglicko :roll:
Len odkial tie peniaze budu pritekat v tomto svete ,ked kohutiky penazi z kolonii uz su zatvorene.Malicke,izolovane anglicko,s ktorym kazdy bude chciet robit biznis.WTF :shock: :o
Kolko sa toho da vlastne kupit za narodnu hrdost? 8)
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Casey »

https://petition.parliament.uk/petitions/131215" onclick="window.open(this.href);return false; :mrgreen:
Sure between London, Scotland and the other large urban areas in the UK produce +70% of the the UK GDP vote nearly 80% to stay in but got overrule by 51% of the rest of the country that only produce 25% of the GDP but vote 80% of the votes to go out ....and we can go forever...that is democracy.

...that is the power and limitation of democracy in a great textbook example in a liberal free democracy.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Ladis »

Důvod výstupu Británie z Evropské unie není, že v Bruselu by byli ''nekompetentní idioti''.
Důvod výstupu Británie z Evropské unie je ten, že Británie je plná lhářů, hlupáků, šílenců, teploušů, sobců, rasistů a nacistů, především nechtějí mít v zemi miliony lidí z východní Evropy a cikánů, kteří za několik měsíců práce už mají právo žít bez práce s podporou nebo sociální pomocí v Británii. A je to ošklivé, jestli rumunský cikán pracoval půl roku v Británii, pak práci ztratil a nyní platí stát jemu, jeho paní a jejich čtyř dětem dohromady 2000 liber měsíčně na stravu, oblečení a na byt.

Idiot Nigel Farage ze strany UKIP lže v televizi, že nyní opustí Evropskou unii Nizozemsko a Dánsko a další země a Evropská unie se jistě brzy rozpadne a euro zruší. Existuje už dávno pojem ''prolhaná media'', kde jde mnoha darebákům po celém světě o to, šířit v televizi a tisku paniku lhaním, dělat si z lidí hloupou srandu a manipulovat ceny na burze dolů. Možná, že opustí Evropskou unii Řecko, ale není to jisté. Možná, že se od Británie odtrhne Skotsko a severní Irsko, jestli provedou své vlastní referendum o oddělení od Británie. A jestli se oddělí od Británie Skotsko a severní Irsko, tak se tyto země vrátí do Evropské unie. Neboť nechtějí být vládnuty od lhářů a idiotů jako Boris Johnson a Nigel Farage.

Podle mne se krach akcií vyřídil v každé zemi světa hned ráno a jedná se jen o paniku hloupých obchodních automatů.
Rozumní lidé však musí zlevněné akcie nakupovat a proto už akcie všude na světě začaly stoupat, aby příští týden vystoupily na hodnoty z včerejška.

Já jsem měl ráno akcie v panice nakoupit. Protože Cisco kleslo krátce na 24,50 euro. Jenže v panice se nemají akcie prodávat ani kupovat, když je člověk chce držet 30 let. Však ony dosáhnou zas později uspokojivou nákupní cenu. Třeba v září nebo v říjnu.

DAX otevřel po krachu s 9.232 body, odpoledne vystoupil na 9.718 bodů a nyní je na cestě zpátky na včerejší hodnotu 10.316 bodů.
Prílohy
DAX
DAX
Akcie Cisco v euro
Akcie Cisco v euro
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Alebo to bude tzv. Dead cat bounce :D
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ladis napísal: Podle mne se krach akcií vyřídil v každé zemi světa hned ráno a jedná se jen o paniku hloupých obchodních automatů. Rozumní lidé však musí zlevněné akcie nakupovat a proto už akcie všude na světě začaly stoupat, aby příští týden vystoupily na hodnoty z včerejška.
Ladis. Tvoje portfolio je dnes -10%. Americký index iba -3%. Mal by si porozmýšlať o lepšej diverzifikácii. Máš tam príliš veľa bánk, ktoré to ťahajú dole... Ja som sa nikdy nič od Buffetta nenaučil, ale zapametal som si jeho filozofiu, že banky sú najviac najviac zraniteľné a rizikové.. :roll:

,,Rozumní lide,, začali nakupovat do strát, ale to ešte nevedia, že pokles cien bude pokračovat...Přísti týden si možno budou bít hlavu o stenu, že tak udelali... Ty len nešpekuluj s nákupmi, ale pořiď si dobrého brokera, kde po vzore rozumnejších lidí ako si ty raz za čas behom 5 minút všetko predáš a s nohami na stole a cigárkou v ústach prežiješ velké poklesy.

A pak, ked kríza prehrmí a po poklese znova nakúpiš..tak pôjdeš pekne do ziskov...a nebudeš dobiehať straty ako stále dobiehaš :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Kontrarian1
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 08 02, 2016 5:42 pm

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Kontrarian1 »

Brexit je skvela sprava pre vsetkych ludi, ktori nerozmyslaju cez materializmus,teda peniaze, karieru a zalezi im v prvom rade na pravde, slobode a moralke!

Pevne verim, ze je to zaciatok konca EU. Neznicia nam narodne staty, nezotrocia nas, nevnutia nam miesanie ras. LGBT, drogovu, vrazednu agendu ( v desiatkach milionoch vrazdia rocne najbezbranejsich-niekolko mm az cm deticky). Rozbijaju rodiny,siria falos, klamstvo,zadlzovanie statov a jednotlivcov...LGBT,scienotologiu a iny okultizmus do skol...

Prichadza cas, ze vsetci zradcovia budu brani na zodpovednost. Vratane liberalov a neomarxistov. Ludia to zoberu do svojich ruk a poukazu na zmanipulovane a politicky riadene univerzity,lobby,zdravotnictvo, neziskovky podporovane z cudzieho kapitalu!

Stale hrozi, ze bude ich scenar-rozputanie nacionalizmu a vojen-zotrocenie za kazdu cenu...Pevne verim, ze Boh nas usmerni a zabranime tomu.

PS: Pisal som tu pred par rokmi , co nas caka; Skotsko, Katalnsko, Liga severu a v kazdej krajine nacionalne strany...opakujem,pred rokmi, ked to kazdy podcenoval.

Teraz pisem:vojna (velmi skoro, neskutocne niciva),alebo naspat narodne staty, potrestanie zradcov,nastolenie moralky (bez pseudoideologii)
Bozej moralky)

PS: len tak zbezne som precital vlakno...zas zasnem..Jogo ak spravny gambler si zisky mal uz investovane v snoch v exotike. Jogo, Jogo, ty si ma poucal:?)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa jogo »

Kontrarian1 napísal: PS: len tak zbezne som precital vlakno...zas zasnem..Jogo ak spravny gambler si zisky mal uz investovane v snoch v exotike. Jogo, Jogo, ty si ma poucal:?)
Nuz, keby si to tu napisal vcera a dal na to nejaky real-time obchod, tak ma to zaujme. Ale toto co mi tu teraz pises po brexite ma nezaujima-v tomto pripade plati druha veta mojho podpisu. :)

p.s: Vsimni si, Juggler, Radvan, Tilbur tu dali svoje obchody pred Brexitom. Vyjadrili svoj nazor dopredu. To si cenim.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Casey »

Kontrarian1 napísal:Brexit je skvela sprava pre vsetkych ludi, ktori nerozmyslaju cez materializmus,teda peniaze, karieru a zalezi im v prvom rade na pravde, slobode a moralke!

Pevne verim, ze je to zaciatok konca EU. Neznicia nam narodne staty, nezotrocia nas, nevnutia nam miesanie ras. LGBT, drogovu, vrazednu agendu ( v desiatkach milionoch vrazdia rocne najbezbranejsich-niekolko mm az cm deticky). Rozbijaju rodiny,siria falos, klamstvo,zadlzovanie statov a jednotlivcov...LGBT,scienotologiu a iny okultizmus do skol...

Prichadza cas, ze vsetci zradcovia budu brani na zodpovednost. Vratane liberalov a neomarxistov. Ludia to zoberu do svojich ruk a poukazu na zmanipulovane a politicky riadene univerzity,lobby,zdravotnictvo, neziskovky podporovane z cudzieho kapitalu!

Stale hrozi, ze bude ich scenar-rozputanie nacionalizmu a vojen-zotrocenie za kazdu cenu...Pevne verim, ze Boh nas usmerni a zabranime tomu.

PS: Pisal som tu pred par rokmi , co nas caka; Skotsko, Katalnsko, Liga severu a v kazdej krajine nacionalne strany...opakujem,pred rokmi, ked to kazdy podcenoval.

Teraz pisem:vojna (velmi skoro, neskutocne niciva),alebo naspat narodne staty, potrestanie zradcov,nastolenie moralky (bez pseudoideologii)
Bozej moralky)

PS: len tak zbezne som precital vlakno...zas zasnem..Jogo ak spravny gambler si zisky mal uz investovane v snoch v exotike. Jogo, Jogo, ty si ma poucal:?)
Ako vzdy velmi specificka kazen.V tej prvej vete si dal spravne poradie,len si to v tej rychlosti opacne napisal.Ma to byt:
Je prirodzene ked vacsina rozmysla,cez ''materializmus,teda peniaze, karieru a potom im tiez aj zalezi na pravde, slobode a moralke!
Za tym stacilo povedat amen lebo''peniaze su cas''.
p.s.Co dnes pijes?
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Rokosák »

Chudobni luzri sa slobodne rozhodli za Brexit. Solventnejsi boli slobodne proti, ale tych prvych bolo viac.

EU sa dufam, bez sebeckych hracov posilni. Nebude to lahke, lebo EU ma silnych externych nepriatelov, ktorym vadi osvieteny kapitalizmus a vysoky stupen demokracie. Mozno dalsi odidu, ale dalsi sa k nam pripoja. Medzi nimi casom Ukrajina a Rusko.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Ladis »

Hloupější obyvatelé Británie, lidé z venkova a starší lidé hlasovali často pro Brexit. Inteligentnější obyvatelé Británie, mládež, lidé z Londýna, Skotska a severního Irska hlasovali častěji pro setrvání v Evropské unii. Však protivníci Evropy o dvě procenta zvítězili. V pátek ráno po oznámení výsledků, když akcie bank klesly 10% a index DAX krátkodobě zrovna tak, lidé v Británii tedy hledali s Google, co to znamená Brexit. Chytré a pravdivé webstránky oznamují, že vystupování Británie z Evropské unie a vyjednávání nových obchodních smluv bude trvat 2 až 4 roky, od 2016 do 2018 až 2020. Tedy pro britské banky, německé výrobce aut, export a import se ještě alespoň dva roky nic nemění a akcie by se měly příští týden vrátit na svá maxima den před volbou. Britští politici Boris Johnson a David Cameron mění svá rozhodnutí každý rok, tak jak ti bezcharakterní korytáři a prospěcháři v Čechách. Nejprve byl B.J. pro setrvání v EU a D.C. chtěl EU opustit. Minulý týden chtěl B.J. EU opustit a D.C. v EU zůstat. Po volbě chce už i D.C. EU opustit, aby pokračoval v kariéře v jiné funkci. Takže za 2-4 roky třeba bude Británie ještě furt v EU a zlobit se svými úlevami. Jestli však Velká Británie EU opravdu opustí za dva roky, pak se možná oddělí i Skotsko a severní Irsko od Velké Británie a z té se stane pak Malá Anglie. Takže nebát se akcií britských bank, nebát se akcie BMW a radovat se z jejich dividend! Teprve za 2 roky se může stěhovat finanční centrum Evropy a 100.000 bankéřů z Londýna do Frankfurtu.
Německý index DAX skončil den se ztrátou 6%, britský index ztratil jen 3%.
Prílohy
Boris-Johnson.png
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Casey »

http://indy100.independent.co.uk/articl ... WyenWOohEb" onclick="window.open(this.href);return false; :D
http://indy100.independent.co.uk/articl ... Z1btq_FnVW" onclick="window.open(this.href);return false;
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Istiach »

Kontrarian1 napísal:Brexit je skvela sprava pre vsetkych ludi, ktori nerozmyslaju cez materializmus,teda peniaze, karieru a zalezi im v prvom rade na pravde, slobode a moralke!

Pevne verim, ze je to zaciatok konca EU. Neznicia nam narodne staty, nezotrocia nas, nevnutia nam miesanie ras. LGBT, drogovu, vrazednu agendu ( v desiatkach milionoch vrazdia rocne najbezbranejsich-niekolko mm az cm deticky). Rozbijaju rodiny,siria falos, klamstvo,zadlzovanie statov a jednotlivcov...LGBT,scienotologiu a iny okultizmus do skol...

Prichadza cas, ze vsetci zradcovia budu brani na zodpovednost. Vratane liberalov a neomarxistov. Ludia to zoberu do svojich ruk a poukazu na zmanipulovane a politicky riadene univerzity,lobby,zdravotnictvo, neziskovky podporovane z cudzieho kapitalu!

Stale hrozi, ze bude ich scenar-rozputanie nacionalizmu a vojen-zotrocenie za kazdu cenu...Pevne verim, ze Boh nas usmerni a zabranime tomu.

PS: Pisal som tu pred par rokmi , co nas caka; Skotsko, Katalnsko, Liga severu a v kazdej krajine nacionalne strany...opakujem,pred rokmi, ked to kazdy podcenoval.

Teraz pisem:vojna (velmi skoro, neskutocne niciva),alebo naspat narodne staty, potrestanie zradcov,nastolenie moralky (bez pseudoideologii)
Bozej moralky)

PS: len tak zbezne som precital vlakno...zas zasnem..Jogo ak spravny gambler si zisky mal uz investovane v snoch v exotike. Jogo, Jogo, ty si ma poucal:?)
Normalne stracam vieru v humanisticku a osvietenu buducnost ludstva, ked vidim ako taketo nazory dokazu ztrhnut masy.
Kontrarian1
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 08 02, 2016 5:42 pm

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Kontrarian1 »

Istiach napísal: Normalne stracam vieru v humanisticku a osvietenu buducnost ludstva, ked vidim ako taketo nazory dokazu ztrhnut masy.
Humanizmus, osvietenectvo,to snad nemyslis vazne:?))
Obidve kulturno-filozoficke pseudopojmy su obrovska manipulacia a obrovske zlo.Popieraju Boha a opieraju sa o racionalizmus-teda vylucne o ludsky rozum.

Kedze ludsky rozum je velicina, ktora sa vzdy zahrava s premen(n)ou na zmatenost az pomatenost..tak to vyzera tak, ako vyzera...

Z humanizmu a neskor osvietenectva vzniko slobodomurarstvo a rozne spolky , ktore pod "slobodou, rovnostou a bratstvom" vas za chvilu tak zotrocia, az zmodriete (pokial to nezvrati Boh a jeho vyvoleni). Z tychto pseudopojmov pre stado vznikla prva centralna banka (BoE), kontrola statov (postupne v kazdej krajine),zalozili FED, zrusili zlaty standard, zacali tlacit zo vzduchu...az sa zda, ze vzduchu je uz malo a chladiaca kvapalina na tlaciarenskych strojoch vrie. Sukromny kapital bratstva uz vlastni staty a aj tvoje saty (len o tom este nevies).

"Osvietenenctvo" bolo hybnou silou Francuzskej Revolucie-tej revolucie, ked uz gilotiny nestihali stinat, ked vrazdili krestanov po tisicoch, znasilnovali zeny na oltaroch, vyberali deti z lona a nosili napichnute na bajonetoch, neskor dalsie a dasie revolucie ( osvietenecto a humanizmus su revolucionarske pseudoideologie satana)... postupne vznikali svetove vojny,a teraz siri,perverznost v skolach,drogy, multikulturalizmus,nemoralnost, zabijanie nenarodenych deti v desiatkach milionov rocne..

Neucili ta to v skole,na univerzite? Viem, ze nie, pretoze skolstvo uci na 90% bludy (vratane pseudovedy a pseudoekonomie). Krestanstvo vzniklo na zaklade zivota a zmrtvychvstania Krista. Kristus siril lasku, krestania sirili lasku, zabijali ich v tisicoh,sirili evenjelium, zmenili postupne Europu a svet, dali charitu, vzdelanie, zalozili univerzity v Boloni, Oxford, Karlova...az ich bolo cez 40. Nadani mohli studovat na ktorejkolvek zadarmo, mali imunitu voci svetskym sudom, sirili vedu a pokrok ...Az univerzity osvietenectvo postupne zostatnilo, resp. zotrocil pseudohumanisticky kapital...a teraz siria loz a bludy...

Teraz nebude revolucia, ale kontrarevolucia (proti osvieteneckym neustalym revoluciam Ukrajina, Irak, Syria, Lybia...) s pozehnanim Boha a nastoli sa skutocna moralka,charita a humanita v atmosfere pravdy a lasky!...ale popritom sa musi urobit najprv poriadok so zradcami naroda!
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Istiach »

Presne o tomto rozpravam.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa jogo »

Kontrarian1 napísal:( v desiatkach milionoch vrazdia rocne najbezbranejsich-niekolko mm az cm deticky)
Myslim si, ze na tomto casom padne sucastna zapadna civilizacia. Staci si pozriet demografiu zapadnej kultury(ocistenu od deti pristahovalcov)... :?
Situacia je dost podobna Rimskej risi pred rozpadom.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa makx »

Kontrarian1 napísal: Pevne verim, ze je to zaciatok konca EU.1. Neznicia nam narodne staty, nezotrocia nas, nevnutia nam miesanie ras...
...
2. Stale hrozi, ze bude ich scenar-rozputanie nacionalizmu a vojen-zotrocenie za kazdu cenu...
...
Teraz pisem:3. vojna (velmi skoro, neskutocne niciva),alebo naspat narodne staty
Ved ty si odporujes sam sebe a rovno 2x
1. najprv sa bojis, ze niekto nici narodne staty a chces ich zachovat, tzn. si zastanca suverenneho statu
2. potom sa bojis, ze niekto chce rozputat nacionalizmus, tzn. bojis sa aktivizacie ludi za suverenny stat (negujes svoj 1. vyrok, nechces aby ludia boli zastancovia suverenneho statu)
3. nakoniec chces naspat narodne staty=suverenne staty, tzn. negujes znova vlastny 2. vyrok a vracias sa k 1.

Coho sa teda bojis? Si zastanca suverenneho statu alebo nie si?
Kontrarian1 napísal: Prichadza cas, ze vsetci zradcovia budu brani na zodpovednost. Vratane liberalov a neomarxistov. 1. Ludia to zoberu do svojich ruk a poukazu na zmanipulovane a politicky riadene univerzity,lobby,zdravotnictvo, neziskovky podporovane z cudzieho kapitalu!
Kontrarian1 napísal:
"Osvietenenctvo" bolo hybnou silou Francuzskej Revolucie-tej revolucie, ked uz gilotiny nestihali stinat, ked vrazdili krestanov po tisicoch, znasilnovali zeny na oltaroch, vyberali deti z lona a nosili napichnute na bajonetoch, neskor dalsie a dasie revolucie ( osvietenecto a humanizmus su revolucionarske pseudoideologie satana)... postupne vznikali svetove vojny,a teraz siri,perverznost v skolach,drogy, multikulturalizmus,nemoralnost, zabijanie nenarodenych deti v desiatkach milionov rocne..

2. Neucili ta to v skole,na univerzite? Viem, ze nie, pretoze skolstvo uci na 90% bludy (vratane pseudovedy a pseudoekonomie).
Znova si odporujes sam sebe.
1. Najprv verbujes aby lud zacal poukazovat a sudit ,,manipulovane a politicky riadene univerzity,lobby,zdravotnictvo, neziskovky podporovane z cudzieho kapitalu!", tzn. hovoris, ze lud dokaze objektivne a kvalifikovane (predpokladam, ze objektivita z nej vyplyvajuca kvalifikovanost su ziaduce podmienky) poukazat a sudit take komplexne socialne a vedecke struktury ako je zdravotnictvo alebo univerzity

2. Potom hovoris, ze skolstvo uci na 90% bludy, tzn. negujes prvy 1. vyrok, ze lud sa nerozhoduje objektivne a kvalifikovane, pretoze 90% znalosti, ktore nadobudol zo skolstva su bludy

Tak mi povedz odkial a akym sposobom ma lud nadobudnut objektivitu a kvalifikovanost aby dokazal poukazovat a sudit napr. manipulovane zdravotnictvo a univerzity?

Na moju otazku si uz odpovedal,
Kontrarian1 napísal: Neucili ta to v skole,na univerzite? Viem, ze nie, pretoze skolstvo uci na 90% bludy (vratane pseudovedy a pseudoekonomie). Krestanstvo vzniklo na zaklade zivota a zmrtvychvstania Krista. Kristus siril lasku, krestania sirili lasku, zabijali ich v tisicoh,sirili evenjelium, zmenili postupne Europu a svet, dali charitu, vzdelanie, zalozili univerzity v Boloni, Oxford, Karlova...az ich bolo cez 40. Nadani mohli studovat na ktorejkolvek zadarmo, mali imunitu voci svetskym sudom, sirili vedu a pokrok ...Az univerzity osvietenectvo postupne zostatnilo, resp. zotrocil pseudohumanisticky kapital...a teraz siria loz a bludy...
Hovoris, ze lud nadobudne objektivitu a kvalifikovanost iba cez krestanske univerzity a nauku. Takze jedine iba krestanstvo je ten NAJLEPSI, NAJOBJEKTIVNEJSI, NAJKVALIFIKOVANEJSI pristup ku VSETKEMU (od zdravotnictva az po vedu).
Sam manipulujes svojimi vyrokmi, ked vyzdvihujes iba historicke pozitiva krestanstva (ano spoludielali sa na pokroku) a nezmienujes historicke negativa (kriziacke vypravy, inkvizicie, carodejnickych procesoch) alebo aj novodobe negativa, ked uz zmienujes LGBT, tak spomen aj dokazane pedofilne pripady knazov alebo homosexualov medzi knazmi.
Kontrarian1 napísal: Teraz nebude revolucia, ale kontrarevolucia (proti osvieteneckym neustalym revoluciam Ukrajina, Irak, Syria, Lybia...) s pozehnanim Boha a nastoli sa skutocna moralka,charita a humanita v atmosfere pravdy a lasky!...ale popritom sa musi urobit najprv poriadok so zradcami naroda!
Povedz nam ako si predstavujes kontrarevoluciu s pozehnanim Boha?
V predoslom citate si zmienil, ze krestania siria iba lasku. Tak dufam, ze kontrarevoluciov myslis iba v laskave poziadane zmanipulovanych, skorumpovanych politikov, zdravotnikov, vedcov, ucitelov o odstupenie z funkcii a odpustenie ich spachanych hriechov.
(Nezabudni mi odpovedat este ako ich identifikujes, pretoze 90% vedomosti zo skolstva su bludy podla teba).

Tvoje vyroky postradaju elementarnu logiku a su nekonzistentne (vid dokazane protirecenie), su manipulativne a netolerantne (vyzdvihujes cisto pozitivne iba jeden ideologicky smer s nulovou zmienkou o historickych alebo sucasnych negativach a netolerujes ziaden iny alternativny smer (napr. ine nabozenstvo alebo ateizmus, racionalizmus)) a prilisne zovseobecnovanie (veda, zdravotnictvo, skolstvo).
V skratke tvoje rozmyslanie a vyroky mi sedia na ludi podporujucich ,,vodcov" a ich rezimov, ktori rozputali neskor vojny (dokonca i svetove).

Zamysli sa prosim najprv nad vsetkymi bodmi, ktore som tu zmienil. Potom sa mozeme bavit o pravde, moralke alebo humanizmu.

PS.
Keby si mal aj z polovice pravdu (upadok zdravotnictva, vedy, skolstva, ekonomia), tak v Europe by sme si od 1945 neuzivali 71 rokov bez vyznamnej vojny (mensia vojna bola napr. na Balkane v 90' rokov), nepisal by si tvoje prispevky na internete a necestoval by si bez pasu slobodne skoro po celej Europe (uplne nemyslitelne v minulosti za historiu Europy plnej vojen). Takze uvedom si ake privilegie si uzivas teraz a nesir iba nenavist z tvojich vyrokov ale naplnaj teda aj to krestanstvo, ked uz ho zmienujes tj. sir aj lasku a pozitivne zmyslanie :-)
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa makx »

jogo napísal: Myslim si, ze na tomto casom padne sucastna zapadna civilizacia. Staci si pozriet demografiu zapadnej kultury(ocistenu od deti pristahovalcov)... :?
Situacia je dost podobna Rimskej risi pred rozpadom.
pokus napísal:Prave naopak, ak sa pocet ludi na SK, EU, planete nezastabilizuje, prinesie to koniec. Trvaly rast je nezmysel uz z principu.
Podla mna jogo mal na mysli divergenciu rastu populacie Europy vs Afrika (Azia). Pretoze predikcie su, ze Europa v pozitivnom scenari sa len stabilizuje ale skor realny scenar je, ze postupne bude populacia vymierat.
Narozdiel od Afriky a Azie je stale predikovany realny scenar ako vyrazny rast populacie.
Napr. v sucasnosti je porodnost (pocet deti na zenu) v Afrike cca 4.6 a Europa 1.5 a aby populacia zostala stabilizovana, tak musi byt porodnost >=2, po zapocitani mortality zien, napr. svetova reprodukcia je pri 2.3, takze Europska bude medzi 2.0-2.3.

Suhlasim s Jogom, ze Europa bez deti imigrantov vymiera a potom je na dalsiu diskusiu, ci chceme zabranit vymieraniu Europy a ak ano, akym sposobom.
Inak, trvaly rast populacie je neudrzatelny hlavne v globalnom meritku.

https://ourworldindata.org/future-world ... th/#note-7" onclick="window.open(this.href);return false;
https://ourworldindata.org/fertility/" onclick="window.open(this.href);return false;

United Nation’s population projections by world region – Wikipedia
Obrázok

UN estimates and forecasts of total fertility by major regions, 1950-2100 (children per woman) – UN
Obrázok
Kontrarian1
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 08 02, 2016 5:42 pm

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Kontrarian1 »

Cim jednoduchsie a strucne (bohuzial, vzhladomo k zavaznosti a hlbke temy sa neda par vetami)

Narodne staty triesti, nici z vnutra pomocou neziskoviek (zneuzitim LGBT, nabozenstva,utokom na moralku, financnou a politickou manipulaciu) globalny sukromny kapital, ktory chce ovladnut a nahradit suverenne narodne staty. K tomu sluzia globalne institucie aku su OSN, MMF,WTO a pod. Preto su tu globalne projekty ako EU a ine aliancie (Euroazijska, Severoamericka unia a pod). Vsetky tieto zoskupenia okrem ineho ucelovo zadlzuju narodne staty pomocou "printingu " a zapornych (resp. minimalnych) depozitnych sadzieb,takze de facto ekonomicky ich uz ovladli..

V tejto sachovej parti su aj dalsie tahy a jednym z nich je vojna (obcianske, globalne),pod zamienkou "premnozenia ludstva" (vid . prispevok vyssie od "pokus").Na to im sluzi rozputavanie nabozenskych vasni a vojen (Balkan, Ukrajina, Arabsky poloostrov...),ale aj rozputavanie nacionalizmu. Konkretne v EU je scenar: ich neziskovky (hlavne z USA,ale aj z EU) verbuju (a plaltia za to) moslimov, aby prisli do EU. Tu ich pod ruskom pseudohumanity radikalizuju.
Na druhej strane vznikaju vsade organizovane" narodne strany," ktore siria nenavist a napatie voci rasam a nabozenstvam. Tieto strany su krajne nacionalisticke a casto za nimi stoji rusky kapital. Bohuzial, drasticky zneuzivaju pojem krestanstvo (ucelovo).

Takze si samozrejme neodporujem. Zastavime tych, ktory nas chcu zotrocit (nenavratne) a nicia nam rodiny, deti,vsetko, co je moralne. Zastavime obe strany hry ( klasicky scenar,kapital v pozadi je ten isty).Takze vychodiskom je :narodne staty, stop globalizacnemu otroctvu,moralnost, navrat ku pravemu krestanstvu. Pisem o zdravom narodnom patirotizme, a nie o krajnom nacionalizme, ktory sa dokonca ohana krestanstvom a Bohom.


Nechcem sudit. Ludia musia najst v sebe statocnost a moralnost, zastavit ten otrocky system (pokial sa to este da),nastolit ine podmienky (odstranit pseudopojmy a pseudoideologie,zmenit financny system). Ludia si budu volit nie strany, zalozene na ideologiach a financnom lobby, ale jednotlivcov-moralnych odbornikov,za ktorych svedci ich zivot. A ludia budu moct jednotlivcov aj odvolat pri ich zlyhani.

Neboj sa, aj ked niekto uci 90% bludov, to este neznamena, ze vymyje sedliacky rozum a hlavne Bozi mudrost, ktoru dostavaju spravodlivi ludia od Boha.
Samozrejme, ze sudit zradcov a posluhovacov budeme spravodlivo. Podla "zasluh" a platnych moralnych zakonov v buducnosti. Teda ziadna nenavist,idealna je druha sanca:pracovitost (VO VAZENI) a podmienky na rozmyslanie o Bohu, teda obratenie sa.

Kontrarevolucia bude jednoducha, vedena Bohom a bez nenavisti. Moralna a spravodliva, ale nekomromisne -dosledna a poucna pre vsetkych. Ten cas uz dozrieva, aj ked sa ho chytaju zatial nespravni ludia. Boh roztriedi uz coskoro zrno od pliev.

Samozrejme som cakal, ze "osvetenci" vytiahnu klasicke: inkvizicia,kriziaci:)
Kriziaci bola odpoved krestanstva na mohutne a storocia trvajuce znasilnovanie Europy moslimami. Uz hrozilo nenavratne zotrocenie Europy, ked po dlhorocnom koncilnom sneme sa nakoniec o kriziackej vyprave rozhodlo. Predtym 1000 rokov nepripadal v uvahu boj pod ruskom krestanstva-ale zrazu bola otazka: zanik krestanstva a zotrocenie, alebo boj s pozehnanim Boha.
Cca. 30 000 hlboko veriacich sa vydalo priamo do srdca Islamu a postavilo sa statisicom na ich uzemi.... Oslobodili v sprievode mnozstva zazrakov Byzantsku risu, oslobodil Bozi hrob v Jeruzaleme. Ostalo ich cca 6000. Este raz celili obrovskej presile , ktoru poslal sultan z Egypta a aj tu porazili...
Dalsie kriziacke vypavy sa neskor zvrhli, postupne kriziaci zacali sluzit zlu a nasiliu, opustili boha,nasledovali kabalu, zalozili bankovnictvo (spolu sa zidmi), slobodomurarstvo ( rozekrucianizmus) a neskor boli vo Francuzsku templarsky rytieri (ich spicka )upaleni.

Ano, satan utoci aj na krestanov a vela z nich mu podlahne, ale Kristova Cirkev ako celok nikdy!

Inkvizicia-uz naozaj nebudem,je to uz aj tak pridlhe...Za 500 rokov je cca 10 000 znamych obet. Aj to velku cast spachali protestanti (su v proteste voci Boh-takmer cely anglosasky svet, preto to tak vyzera.). Najprv bola dlho inkvizica mierna, trast bolo pokanie, post, nosenie zltej stuhy. Ludia ziadali radsej cirkevny sud, kedze svetske doslova tyrali v mukach. Neskor sa to zvrhlo,cast inkvizitorov bolo pod satanom. Uz davno sa to zrusilo. Kdezto osvietenectvo este iba ludstvo zrusi. Pod osvietenectvom zomrelo za posledne storocia stovky milion ludi...velmi kruto...stavas ich na roven cca 10 000 obet (pod satanskym zvrhnutim)?

PS: V sucastnosti statisticky zomiera cca 100 000 krestanov rocne primarne kvoli viere v Krista.
PS2:si manipulator:)
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa makx »

Kontrarian, odpovedal si priamo iba na protirecenie o nacionalizme, ktory si az teraz vysvetlil.

Potom tvoja logika je, ze krestania siria lasku a ich viera je postavena na zivote ale s pozehnanim Boha v pripade ohrozenia krestanstva inym nabozenstvom mohli krestania zacat zabijat prislusnikov ineho nabozenstva.
Obhajujes nabozensku vojnu.

Stacilo o nabozenstve, uz aj tak sme mimo temu vlakna. Citatelia si spravia nazor.
Plus propagujes nabozensky spolok, ktory vobec nesuvisi s temou vlakna ani mojimi otazkami.

K zbytku, co si popisal "odhalenie praveho ucelu" WTO, MMF, OSN, aliancie, neziskovky, vojny, kapital, zadlzovanie, zotrocovanie je plny internet (vobec nic nove si nepovedal) od anonymnych autorov, webov, bez ziadnych zdrojov, ty takisto neuvadzas ziadne oficialne zdroje, takze vsetko, co si popisal je irelevantne.

Pre mna koniec diskusie.
Kontrarian1
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 08 02, 2016 5:42 pm

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Kontrarian1 »

-Odpovedal som na vsetko maximalne priamo a pravdivo. O nacionalizme som napisal jasne uz v prvom prispevku, len ty si asi zle cital :) Jednoducho si potreboval "zatiahnut" hlbsie, pretoze prave ta pasaz ti vyhovuje...
-Neobhajoval som samozrejme nabozenske vojny. Pisal som historicke fakty, ako to bolo. Kriziacke vypravy neviedla cirkev. Ta ich iba po dlhej uvahe schvalila. Viedli ich slachtici . Pisal som o tej prvej a tam boli takmer vylucne iba slachtici a rytieri z celej Europy, ktori to financovali a aj bojovali. Samozrejme, ze boli krestania, kedze vtedy bola Europa krestanska a muzi boli este statocni a rytierski.Bola to teda politicka otazka zachrany Europy pred vyvrazdenim a zotrocenim..Neslo teda iba o krestanstvo (nabozenstvo takmej celej vtedajsej Europy), ale o holy zivot obcanov.Zdroje si over sam,ved ty obhajujes este aj vtedajsie zverstva voci Europe (trvali storocia, znasilnovali a podrezavali aj slovenske zeny) a zosmiesnujes hrstku odvaznych, ktory to zastavili a ty ako dalsia generacia si tu .Si slnieckar, ako vystrihnuty z liberalneho (ale aj marxisiticki su rovanaki) webu
Vtedy zacali vznikat aj prve krestanske univerzity,kde mohol studovat kazdy nadany z Europy,zaviedli charitu a vzdelanie pomocou klastorov,rovnopravnost zien. Krestania zjednocovali uz pred tisic rokom Europu. Nakoniec sa to zvrhlo a mame tu zas nemoralne osvietenectvo a ine smery. A tak to vyzera -otroctvo a chaos,kedze Europa zavrhuje Boha a stavia na "racionalny rozum," teda zlo, ktore ho riadi.

-Nie je to off topic, ja som reagoval na Brexit a ake budu riesania a dosledky ( zrejme za volila vacsina krestanov ,aj ked su protestantski anglikani, stale su bludiacimi krestanmi)
Ty si to zatiahol uplne do off topic (kriziaci,inkvizicia) Manipulator krici:off topic,pise o kriziakoch, kedze som sa na nich pytal:)

-Zdroje si najdi sam, na oficialnych weboch osvieteneckych siekt. Maju tam historiu, menny zoznam clenov (iba tych nizsch-zmanipulovanych hlupakov.-napriek tomu uz aj oni su riadacimi v jednotlivych statoch).

Ano, koniec diskusie, napisal som vsetko, co som chcel, na zamyslenie sa.


Este dodatocne dodam: tu mas link na film 11 září 1683 Bitva před Vídní

https://www.youtube.com/watch?v=xwxJ5gAd1-A" onclick="window.open(this.href);return false;

Esta aj 500 rokov od 1. kriziackej vypravy Turci dokazali obliehat Vieden a chystali sa dalej. Film je nepropagovany mainstreamom,lezi v tichosti na you tube. Zaklada sa na historickych faktoch a popisuje tam aj okrajovo cast zo zazrakov, ktore sa tam diali.
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Peter Em »

pekný článok, určite stojí za prečítanie:
http://www.menejstatu.sk/brexit-a-trage ... nalistiky/" onclick="window.open(this.href);return false;
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: BREXIT

Príspevok od používateľa Casey »

Lenze Farage to naozaj povedal a este s tym,ze o 10 bilion zavadzal.Napr.za r.2015 to bolo cca 8 bilion.Farage je jeden populisticky klaun+Borisom J.(britskym Trumpom) je to jedna populisticka skodna.

http://www.newstatesman.com/politics/uk ... uld-go-nhs" onclick="window.open(this.href);return false;

In 2015, the UK contributed £12,918,000,000 to the EU (after rebate).
The UK's public sector got back £4,445,000,000 from the EU.
The UK's net contribution to the EU was £8,473,000,000.
https://www.gov.uk/government/uploads/s ... df#page=44" onclick="window.open(this.href);return false;

Otazka je,ci im teraz zostane 8 bilionov.Farage a Boris vsetko prezentovali tak,ze Britania iba doplacala.Vec je taka,ze cez Londyn si toho diktoval dost co a aky biznis dostane britania vo vychodnej europe.
Kludne dost velku cast z 8 bilionov mozu teraz ''pozrat''dotacie farmarom.
p.s. a co sa tyka tych 34 mil.denne tak kludne to mozu napakovat do NHS,pretoze oproti tomu je kvalita slovenskej zdravotnej starostlivosti na velmi vysokej urovni.
Vobec ten clanok nemusel byt recenzovany.Fact je,ze Farage aj s Borisom zavadzali(co bolo zrejme pocas kampane kazdemu kto si preveroval to co hovorili).Boris npr. dve dni pred(referendom) tvrdil,ze UK nema sancu s nejakym produktom sa dostat na US trh zdovodu EU prava.Faktom a opakom bolo,ze UK tam nemalo sancu umiestnit tento produkt z dovodu US prava.
Pravada je ,ze Farage robil len naplnal svoju populisticku viziu obnovenia anglickeho imperia a Boris zasa presadnutie na premiersku stolicku.
No a referendom si vlastne zvolili recesiu.Farage chce odzvonit velkym financnym korporaciam a pricom Londyn funguje hlavne na nich a Londyn predstavuje 22%UK GDP.Len preco sa ho ten pospolity lud nespyta,ze ako a cim financnikov nahradia?.Koho nastahuje do prazdnej stvrte Canary Wharf?Kazdopadne toto je presne to,co pospolity lud potrebuje pocut.Riesenia?Naco staci,ze mame freedom(pricom vacsine bude ten freedom viacej na obtiaz ako na uzitok) :twisted:
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... ssion.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"