Bail-in (Cyprus)

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Bail-in (Cyprus)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

V skratke, myslim si, ze to co sa stalo na Cypre v 2013, osidili ludom uspory o 6.75% (bohatsim daleko viac), sa moze kludne zopakovat, lebo odpor tam bol nizky, ak vobec nejaky. Ako sa voci tomuto branit? Okrem drzania co najnizsej moznej hotovosti priamo na uctoch bank, co by sa stalo s vkladmi na brokerskych uctoch? To tomto akte vojny voci vlastnym obcanom, zmenil niekto z vas postoj voci systemu a spravil nejake zmeny, aby co najviac diverzifikoval aj toto riziko ?
Odoslané z počítača
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Bail-in (Cyprus)

Príspevok od používateľa rmaly »

tak neviem, ja som si z toho vzal iba ponaucenie, kam sa az posunula hranica tolerancie ludi vs "vladne" (nie som konspirator). Proste ukazalo sa, ze siahnut na uspory je mozne a nic sa nedeje. Zaklad je zabalit to do peknych slov a najst vinnika (bohaci, spinave prachy a pod).
Takze ponaucenie je, ze mat radovo stotisice eur je vpohode (si v europskej vacsine), mat tam uz miliony len tak, to by som urcite nemal.
Otazka je, kolko ludi tu su eurovi milionari...

Rozhodne ale mat 100-200k po uctoch by som sa nebal (v europskom meradle), lebo to musi mat kopec nemcov, frantikov, svajciarov a tak. V slovenskom / ceskom meradle by som sa bal mat viac ako 50k-100k (viac ako 100k rozhodne i ked tych 100k zatial garantuje banka, tak to je taka pomyselna hranica, nad ktoru by mohli v prvej vlne zmrazit uspory).
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"