Databáza nápadov na podnikanie

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Radoslav Sedlak
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St 06 10, 2021 12:02 pm

Databáza nápadov na podnikanie

Príspevok od používateľa Radoslav Sedlak »

Ak hľadáte nápady na podnikanie, tu je portál, ktorý sa tomu venuje: https://nastartujto.sk/.

Nájdete tam:

Nápady na podnikanie z domu
Nápady na podnikanie pre ženy aj mužov
Nápady pre tých, ktorí chcú podnikať popri cestovaní
Nápady pre startupistov, ktorí chcú prísť na trh s prelomovým riešením
Nápady na privyrobenie popri práci
Nápady pre investovanie
Nápady na aplikácie
Nápady, ktoré sa dajú naštartovať aj s malým kapitálom
Nápady zo zahraničia, ktoré u nás ešte nie sú
Nápady na online podnikanie
Kreatívne nápady, na ktorých ľudia zarobili milióny
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Databáza nápadov na podnikanie

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Mal som nahlásený tento príspevok ako príspevok, ktorý iba propaguje a nemá žiaden iný účel. Neskúmal som to nejak podrobne, ale nemám osobne problém s takouto informáciou. Existuje tu x podobných príspevkov a x spôsobov ako sa "vtrieť" so svojim linkom. @ALL: Je s tým nejaký problém? Ak je, treba mi napísať a môžeme riešiť pravidlá.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 186 times

Re: Databáza nápadov na podnikanie

Príspevok od používateľa Martin7 »

Môj názor je, že takéto príspevky kazia dojem serióznosti najmä pre nových čitateľov, hlavne ak by tu toho bolo viac. Pôsobí to potom, že je tu veľa kadejakého komerčného záujmu a PR a znižuje to hodnotu fóra. Najmä, ak by to tu začalo pribúdať. A to by bola veľká škoda. Toto fórum je vzácne práve tým, že si tu nikto ,,neprihrieva polievočku". Samozrejme my, čo sem chodíme dlhšie si nemyslíme, že je to tu samé PR. Alebo tomu urobiť vlákno a všetko presúvať tam. Tento príspevok potom kľudne zmažte.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Databáza nápadov na podnikanie

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ďakujem za reakciu Martin a pokus.

Väčšinu nahlásených správ zvyčajne riešim rýchlo, lebo je to ihneď po pozretí nejaká úplná hlúposť (spam) alebo evidentná "vtierka" pod anonymným nickom s pochybným obsahom. Na spam a robotov som si našiel aj svoj vlastný systém a mažem ich keď stihnem niekedy ešte pred tým, ako sem čosi dokážu dostať/poslať (v admin prostredí totiž vidím nielen maily, ale aj IP, väčšinou prichádzajú z rovnakých adries napr. @outlook.com a rovnakých krajín). Nezachytím samozrejme všetko a potom to musíme s moderátormi riešiť dodatočne najskôr banom, potom mazaním usera či blokovaním IP.

Každopádne pri pár postoch a linkoch u mňa vznikajú otázniky. Toto bol jeden z nich. Bol to síce úplne prvý príspevok od tohto užívateľa (čo nebolo ok ani u mňa), zároveň však nebol pod anonymným nickom (aj keď meno možno vymyslené, neviem). Link po kliknutí však bol funkčný, pre niekoho teda možno zaujímavá informácia. Tak som to v rýchlosti vyhodnotil ja a nechal to + preto som radšej napísal.

Čo som sa ale dozvedel za pár dní, takéto linky ako píše Martin, fóru nielen škodia z pohľadu akéhosi PR, ale škodia aj z pohľadu indexácie cez google a iné vyhľadávače. Riešením by teda nebolo, aby sme ich dávali kdesi "bokom" v nejakom samostatnom vlákne.

Nijak som tejto téme nevenoval pozornosť, ale začínam chápať aspoň to (nie som programátor), že akékoľvek linky nebudú zrejme v poriadku a preto bude nevyhnutné v tomto smere spraviť pre fórum nápravu a pravidlá. A som určite za. Poslednou dobou to tu lieta link cez link.

PS: V tejto veci som dostal dobré informácie od jedného užívateľa tohto diskusného fóra, bolo by dobré, ak by sa k tomu tiež vyjadril (na rozdiel odo mňa chápe proces indexácie a všetky tie veci okolo).
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Databáza nápadov na podnikanie

Príspevok od používateľa andre »

Realne riesis 2 problemy:
1. linky vseobecne, ktore mozu byt problemom z pohladu SEO
2. spam cize reklamne prispevky s linkami

1ka sa da vyriesit technicky upravou kodu alebo pluginom. Proste externe linky sa oznacia pre google tak aby ich ignoroval, cize "noffolow"

Da sa to takto:
https://blog.paulgu.com/information-tec ... rnal-urls/

Alebo pomocou nejakeho rozsirenia napr.:
https://www.phpbb.com/community/viewtop ... &t=2458056
https://www.phpbb.com/customise/db/extension/elonw/


2ka je zlozitejsia tam treba nastavit nejake nove pravidla, a/alebo taketo prispevky rovno mazat. Vela krat niekto prijde a hned zverejni cisto reklmany prispevok s linkami. Ty "sofostikovanejsi" zverejnia 2-3 prispevky a potom zacnu linkovat.

Casto su taketo reklamne prispevky vkladane to vlakna s ktorym realne nesuvisia. Ako pisali chalani vyssie posobi to zle, ak sem niekto prijde 1. krat..

Realne taketo reklamne prispevky, ktore budu vacsinou zverejnene aj na X dalsich strankach nedavaju foru ziadnu pridanu hodnotu.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: Databáza nápadov na podnikanie

Príspevok od používateľa Glogol »

Zaheslovane ale idea sa mi velmi paci.
https://dennikn.sk/2962650/pohreb-ako-p ... /?ref=mwat
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Juanko
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut 30 03, 2021 3:15 pm
Been thanked: 1 time

Re: Databáza nápadov na podnikanie

Príspevok od používateľa Juanko »

Ten portál vyzerá byť fajn :D Mne zase dlhšie vŕta v hlave začať niečo ako https://mlv.sk/ . Že spraviť nejake študio na livestream prenosy, podcatsy atď. V dnešnej dobe to celkom letí a mohla by to byť fajn vata
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"