ballmer sa smeje na iphone

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

ballmer sa smeje na iphone

Príspevok od používateľa jonatanus »

http://youtube.com/watch?v=C5oGaZIKYvo
stare video a o to aktualnejsie.. asi tazko mohol ballmer povedat ze iphone sa bude super predavat, ale vyzera ze ten jeho smiech bol docela uprimny :lol:

sice je pravda ze keby mikrosoft spravil iphone asi by sa o to moc ludi netrhalo (podstatna je tam znacka - apple), ale pre mna stale ostava zahadou, preco nevedia priniest taketo inovacie velke firmy jako mikrosft, kde maju milion zamestnancov, penazi a vsetkeho.. alebo jak mohlo mat amd lepsie procesory istu dobu jak intel a podobne.. jak mohlo ibm nechat vzniknut mikrosoft... preco google nevymyslel youtube, facebook, atd.. (to uz je mensia zahada, ale google toho zatial ozaj vela nepredviedol vzhladom na to jaku maju kapacitu)
kobolcs
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 11:08 pm
Bydlisko: BA

Re: ballmer sa smeje na iphone

Príspevok od používateľa kobolcs »

Na tvojky otazku : lebo vsetky velke firmy tzv ."process" , cize schvalovaci process cez n-stupnov a ked cloviecik daco vymysli na R&D oddeleni kym sa to dostane OK od vsetkych hlavarov tak to zatial cloveciekov znamy/kamarat 'vyrobi v garazi' zacne predavat cez net, samozrejme nepatentuje, ked velka firma uvidi ze to ide chytia sa za hlavu zaplatia x penazi aby im dal podklady, a zacnu to vyrabat vo velkom a predavat . {Medzicasom samozrejme uz existuje kopia produktu z Ciny)
U Apple Inc. je to trosku ine oni to od zaciatku stavali na vynimocnost, hlavne designu navyse maju dobry marketing typu "Image je Apple" vid iPod, Mac Air atd, a US zakaznikom sa t paci a nevadi im kupovat veci 4x predrazene lenkvoli designu.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: ballmer sa smeje na iphone

Príspevok od používateľa jonatanus »

kobolcs napísal:Na tvojky otazku : lebo vsetky velke firmy tzv ."process" , cize schvalovaci process cez n-stupnov a ked cloviecik daco vymysli na R&D oddeleni kym sa to dostane OK od vsetkych hlavarov tak to zatial cloveciekov znamy/kamarat 'vyrobi v garazi' zacne predavat cez net, samozrejme nepatentuje, ked velka firma uvidi ze to ide chytia sa za hlavu zaplatia x penazi aby im dal podklady, a zacnu to vyrabat vo velkom a predavat .
ano toto urcite je faktor...
dalsi faktor moze byt ze te velke firmy su dost neefektivne (nielen co sa tyka procesov, ale aj samotnej roboty).. jedno oddelenie sa hada s druhym, nikdo nevie co tam v podstate kdo robi, kradnu si tam obchody medzi sebou aby mali do "tabuliek" co najlepsie vysledky.. atd..

ale co v google? tam ma programator $250tisic, moze si do roboty nosit psa a hrat tam gulecnik a skakat na trampline a kolobezkovat sa a podobne opak-biznis-prostredie aby sa tam mlady geniovia mohli realizovat :lol:
a uricte tam moze prist rovno za brinom alebo pageom a pozajtra mozu mat novy genialny webovy produkt.

no a kde je naky hmatatelny dolarovy vysledok?
U Apple Inc. je to trosku ine oni to od zaciatku stavali na vynimocnost, hlavne designu navyse maju dobry marketing typu "Image je Apple" vid iPod, Mac Air atd, a US zakaznikom sa t paci a nevadi im kupovat veci 4x predrazene lenkvoli designu.
ano, ale to moze byt odpoved na otazku preco mikrosoft nespravil iphone. lebo by sa to ako produkt mikrosoftu tak dobre nepredavalo. horsie je to uz ale s otazkou jaktoze mikrosoft nedokazal spravit nic lepsie jak zune. alebo jak je mozne ze mikrosoft zaspal internet? sak tam musia mat zamestnanych neviem jakych vizionarov aj vesticu teodoru a keby uz aj robili bar jaku blbost co ich napadne, 1/10 sa ztoho musi uplatnit.. kde su te mikrosoft genialne produkty? kdo ma media center v obyvacke? co revolucneho ma xbox, preco inovaciu v konzolach prinieslo nintendo a ne sony alebo mikrosoft?
kobolcs
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 11:08 pm
Bydlisko: BA

Re: ballmer sa smeje na iphone

Príspevok od používateľa kobolcs »

jonatanus napísal: aale co v google? tam ma programator $250tisic, moze si do roboty nosit psa a hrat tam gulecnik a skakat na trampline a kolobezkovat sa a podobne opak-biznis-prostredie aby sa tam ....
no a kde je naky hmatatelny dolarovy vysledok?
verim ze google este nas prekvapi , len tiez maju business plan, nemozu predsa naraz implementovat vsetky napady treba postupne ako by vyzerol vo vykazoch 2008-10 rocny narast >40% a potom uz vsetko je uz vymysleny, a na nove 'vymysly' trh este nebude pripraveny a po 2010 rocny narast bude len 5-10%. Preto ocakavam postupne, zavadzanie sluzieb (esteze pre nas vymysleli u Google Experimtal Labs, a mozeme sa tesit a skusat novinky inovativne 8) )
jonatanus napísal: horsie je to uz ale s otazkou jaktoze mikrosoft nedokazal spravit nic lepsie jak zune. alebo jak je mozne ze mikrosoft zaspal internet? sak tam musia mat zamestnanych neviem jakych vizionarov aj vesticu teodoru a keby uz aj robili bar jaku blbost co ich napadne, 1/10 sa ztoho musi uplatnit.. kde su te mikrosoft genialne produkty? kdo ma media center v obyvacke? co revolucneho ma xbox, preco inovaciu v konzolach prinieslo nintendo a ne sony alebo mikrosoft?
Podla mna MS a Bill Gates nic ine nespravili od zaciatku existencie MS len zpenazili napad (od inej firmy a to sposobom viralneho marketingu , proste ich velkoobjemovy predaj (najma Windows ak OS) a zavislost vacsiny populacii od tejto OS, MS berie predaj ostatnych produktov a to hlavne hardware len ako doplnkovu cinnost aby mohli komplexne vybavit poziadavky zakaznikov zn. "Microsoft". A teraz nevedia najst dalsiu 'obet', sice nieco skusaju s Yahoo ale to este moze skoncit aj fiaskom (osobne si neviem predstavit zlucenie Yahoo & MSN pod jednu znacku bez vyraznich kompromisov ) A vyvoj a predaj akoze tých intelegentnich domov/domacnosti od MS je este stale na masovo nepredajnej urovni, proste zatial je to len na urovni luxusneho 'gadget'-u, preto to nie je rozsirene lebo komfort co ponuka nevyrovna cenu.
Vzdy je vacsia sanca u vyrobcu ktory sa zaobera len jednym segmentom trhu a vyvija produkt na urovni dobre a vyssie , nez u molochov ktorí chcu mat vsetko tzv. komplexna sluzba/produktovy kos s urovnou priemerny a nizsie.

BTW co si myslis o smerovani DELL ? Vela zmien sa uskutocnilo tam minuly rok, pokracuju tento rok, zmenia obch.strategiu {predaj cez obch.domy ako Tesco, Carrefou,WalMart), vrati sa M.D. ako aktivny CEO .
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: ballmer sa smeje na iphone

Príspevok od používateľa jonatanus »

kobolcs napísal:BTW co si myslis o smerovani DELL ? Vela zmien sa uskutocnilo tam minuly rok, pokracuju tento rok, zmenia obch.strategiu {predaj cez obch.domy ako Tesco, Carrefou,WalMart), vrati sa M.D. ako aktivny CEO .
podla mna tam neni co vymyslet.. pccka su komoditny biznis, ibm ani hp ich nevedelo/nevie predavat, dell to tiez nebude vedet donekonecna, prevalcuju ich cinania alebo hocikdo kdo zlepi 5 komponentov lacnejsie jak americania..

samotny pc biznis je onicom, tak jak unas bola spusta pocitacovych firiem, kolko ich ostalo? len te s 0.00000000001% marzami co robia poriadne objemy...

nech sa dell predava aj na benzinovej pumpe, az tam bude jedneho dna stat vedla toho cinska krabica o 5 korun lacnejsia, kdo si kupi dell? a oni s cenou uz ist dole nemozu

navyse neni najmensi dovod preco si kupovat novy pocitac (okrem hier, teda grafickych kariet)..
a internet to len zhorsuje, pretoze sa vsetko presuva na web (na stranu serveru) a doma nam staci monitor+klavesnica, troska pamete a 5 rokov stary procesor.
kobolcs
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 11:08 pm
Bydlisko: BA

Re: ballmer sa smeje na iphone

Príspevok od používateľa kobolcs »

ad DELL: zaujimavy nazor, bude v tom asi vela pravdy, a vsimli si to aj v D lebo som sa docital ze zacinaju sa orientovat na servery :-) a software&peripherials, a notebook.
no nic potvrdil si mi ze mam skrtnut D z mojho zoznamu kandidatov 'to buy'
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: ballmer sa smeje na iphone

Príspevok od používateľa filip glasa »

práve pripravujem profil buffetta, lebo keď som si čítal tohtoročný annual report Berkshire, tak ma tam zaujala jedna časť. Urobím z toho krátky článok + profil. Tam bude písané práve o tom, že je dobré vyberať spoločnosti, čo majú neprekonateľnú ochrannú priekopu vo svojom podnikaní. Nič nové ani svetoborné, ale tak na pripomenutie je to fajn.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: ballmer sa smeje na iphone

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

jonatanus napísal:a internet to len zhorsuje, pretoze sa vsetko presuva na web (na stranu serveru) a doma nam staci monitor+klavesnica, troska pamete a 5 rokov stary procesor.
pravda, ja mam Athlon 2200+, prave tusim slavy 5 rockov a spokojnucky som :D
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: ballmer sa smeje na iphone

Príspevok od používateľa filip glasa »

ja ani nepoviem čo mám doma, lebo by ste mi povedali, že to už ani nemôže fungovať.
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"