Forum o podnikani?

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Forum o podnikani?

Príspevok od používateľa Pette »

Vidim, ze ako investovat forum sa rozrasta, Filip odvadza dobru pracu... Trosku mi chyba sekcia o podnikani, resp vzhladom na obsiahlost aj cele forum. Co myslite, ma zmysel nejake spustit, vyskusat ci sa uchyti?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Forum o podnikani?

Príspevok od používateľa filip glasa »

no zmysel by to malo. Ja poznám len porada.sk, ale to je viac o účtovníctve, legislatíve a podobne.
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: Forum o podnikani?

Príspevok od používateľa Bobikpp »

poznam este jedno o podnikani - moc to nesledujem, takze ti neviem povedat, ci je oblubene, alebo nie, ale sak pozri sam

http://www.podnikajte.sk/
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Forum o podnikani?

Príspevok od používateľa filip glasa »

diskusia je malá:
http://www.podnikajte.sk/index.php?m9=82&show=1001

ale čerpal som odtiaľ dávnejšie aj ja.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Forum o podnikani?

Príspevok od používateľa Pette »

Tych webov (ci uz SR/CR) je viacero, su to ale skor weby - diskusia je tam len aby bola. Skutocnym prikladom fora je Webtrh.cz, len to je zamerane na internet.
Uvidim, pohladam nejaku schopnu domenu a na phpBB (system ako na tomto fore) to nie je tazke spustit.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Forum o podnikani?

Príspevok od používateľa jonatanus »

no filip (alebo pette..) by mohol spravit web ako-podnikat a nejak to spojit, te fora by som nerozdeloval, teda aspon pokial je nas 5 a myslim ze vela ludi sa zaobera jednym aj druhym.

ale hlavny problem su samozrejme ludia, je ich malo a malokdo vie poradit aj nieco na urovni..
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15814
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: Forum o podnikani?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal:diskusia je malá:
http://www.podnikajte.sk/index.php?m9=82&show=1001

ale čerpal som odtiaľ dávnejšie aj ja.
Filip.
Strávil som víkend na chate s jedným šikovným anglickým podnikateľom. Všimol som si, že študuje knihu:
Get to the Top on Google
http://www.amazon.com/Get-Top-Google-Te ... 1857885023
Vravel mi, že dnes to považuje za základ online biznisu, aby dostal svoju firmu medzi prvých desať odkazov v Googli - vo svojom fachu..
V USA a Británii vraj na tom tvrdo pracujú.

Sranda je, že som si spomenul, že keď zadám do slovenského Googlu slovo ,,investovať,, tak tvoja stránka je na prvom mieste.
Aj preto je tvoja diskusia úspešná.
Takže keď to zoberieme z pohľadu online podnikania - vykročil si správnou nohou.
Blahoželám. :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Forum o podnikani?

Príspevok od používateľa Pette »

akopodnikat.sk existuje, vidim to skor na nieco v style biznisforum a pod. kludne navrhnite, volnu domenu kupim a vyskusame. kolektivny experiment:)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Forum o podnikani?

Príspevok od používateľa filip glasa »

tak tvoja stránka je na prvom mieste.
ono na Slovensku je to v 90% kľúčových slov ľavou zadnou. Akurát tým aj tak získaš tak malú návštevnosť v rámci tohoto malého štátu, že v 90% prípadoch z toho podnikanie (ziskové) nevznikne.

V UK je to ťažšie, ale aj trh je väčší. Pri takýchto projektoch je to vlastne v EN celý svet.


ako-podnikat.sk (teda s pomlčkou je voľná). Akurát aby sa to nebylo s tou existujúcou bez pomlčky. Lepší by bol naozaj celkom iný názov.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Forum o podnikani?

Príspevok od používateľa filip glasa »

ako-podnikat.sk som si pre istotu registroval. Keby sa pettemu do toho nechcelo, tak to pripojim k tomuto webu.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Forum o podnikani?

Príspevok od používateľa Bebe »

Prepáčte, ale žiadne fórum o podnikaní, alebo web nemôže byť úspešné, z viacerých dôvodov. Podnikanie je dynamický proces, ktorý podlieha tvrdej konkurencii. Aktuálne informácie sú nezverejniteľné a keď už sú zverejniteľné, už sú neaktuálne. Podnikateľ je aktívny človek, ktorý hlavne koná a nefláka sa. Preto nemá čas na vypisovanie článkov, alebo diskutovanie. Jediný priestor, ktorý tu vidím je, že sa prostredníctvom internetu nájdu viacerí ľudia z rôznych oblastí, ktorí spoja svoje schopnosti a sily a rozbehnú spoločný biznis. Ale ako sa hovorí, vyskúšať treba všetko.

Východiskom, aby bol web kvalitný, by bolo jeho spoplatnenie, ale to zas neviem predpokladať, či by sa u nás ujalo.

Napr. podnikanivusa je ojedinelý a špecifický projekt, ktorý ale isto nebude mať veľa následovníkov.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Forum o podnikani?

Príspevok od používateľa jonatanus »

bebe nesuhlasim uplne.. ano, podnikatel nema cas vypisovat sprostosti na fore, ale podnikatel ani nemoze robit 24hodin denne, lebo "vyhori" po 2 tyzdnoch.. a forum je dobry relax, robis jak magor, napises naku sprostost na fore a robis dalej..

a ta druha vec, predstav si ze chces podnikat v rohlikoch, mas predstavu jaku potrebujes pekaren, atd. ale nemas predstavu o distribucii, jak dostanes svoje rohliky do tesca atd., ci to je vobec realne. kdo sa vyzna ti moze dat relativne jasnu odpoved, bez toho aby prezradil nake velke tajomstvo.

mam x problemov ktore riesim a nesu to problemy ktore si "das patentovat", napr. jak (lacno) zalozit firmu v usa a podobne, proste vseobecne-nespecificke-nezneuzitelne know-how.

ak by to malo mat nejaku uroven mozno by to mohlo byt privatne forum, tak aby tam nemohli parazitovat ludia typu "precital som si kyiosakiho a teraz vam idem velmi dobre poradit vo vsetkom", ale kde by mal kazdy nejake podnikanie (skusenosti, atd.) a bol ochotny sa o tom bavit/poradit.. tak ako na ako-investovat meetingu, tam ti poviem hocico, ale na forum verejne vypisovat sa mi to 3krat nechce..
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Forum o podnikani?

Príspevok od používateľa filip glasa »

forum moze mat privatnu cast aj verejnu.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Forum o podnikani?

Príspevok od používateľa Bebe »

jak pravil největší podnikatel na světe Jára Cimmerman "můžete s tím i nesouhlasit, ale to je jediné, co proti tomu můžete udělat". :)

Vystihol si napr. "napises naku sprostost na fore a robis dalej" takže relax v podobe serióznej rady to asi nebude.

Ono by to bolo fantastické, ak by to fungovalo ako si popísal, ale obávam sa, že to také nebude a poviem aj to, že bude v tomto prípade iba dobre a budem rád, ak sa budem mýliť.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Forum o podnikani?

Príspevok od používateľa jonatanus »

Bebe napísal:Vystihol si napr. "napises naku sprostost na fore a robis dalej" takže relax v podobe serióznej rady to asi nebude.
ale kludne moze byt, ked neni nic lepsie napisem aspon ze fico je idiot :lol: , ale ked je dobra tema co sa tyka roboty, je premna relax diskutovat aj o tom.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Forum o podnikani?

Príspevok od používateľa Pette »

Bebe, potom by podla teba nemohlo fungovat ani forum o investovani, a div sa, ono funguje:) Je to trosku ine, ale v principe podobne - ludia proste radi hovoria, komunikacia je prirodzena.
Zober si webtrh, forum funguje, a tiez je o "internetovom podnikani". Ano, je tam 5 percent ludi, co ma k teme co povedat, 15 percent priemernych a 80 percent tych, co len citaju a pod, ale to je bezne v celej spolocnosti.

Kvalitnych webov o biznise je hodne, ak ti nevadi anglictina dokonca tisice. Ano, navod po krokoch ako zarobit tam nenajdes, ale to ani nikto nehlada - kazdy biznis je unikatny, kedze ale fungujeme na rovnakych zakladoch - ludia, zakony, technicke moznosti atd, vela ludi dospeje k podobnym rieseniam a hodne z nich sa o ne deli - a to je dolezite. Citat, vzdelavat, chapat, premyslat a nakoniec to uviest prisposobene tvojmu obrazu do praxe, o to kraca. Uz len velmi malo myslienok na svete dnes nie je ovplyvnenych tym, co niekto zacal.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Forum o podnikani?

Príspevok od používateľa jonatanus »

webtrh je dost velka zumpa..

pette das nejaky tip na zahranicne biznis forum? priznam sa ze prehlad moc nemam..
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Forum o podnikani?

Príspevok od používateľa Pette »

jonatanus napísal:webtrh je dost velka zumpa..

pette das nejaky tip na zahranicne biznis forum? priznam sa ze prehlad moc nemam..
Priznam sa, webtrh hodnotim hlavne z nostalgie (zacal som prispievat pri pocte uzivatelov 20?), teraz som tam prakticky od februara nebol, teda mozno ano - kazda masova vec sa casom zvrhne a kvalitni ludia sa znechutia.
Ad fora a weby - dam to dokopy v zalozkach, uz dlho to mam v plane a teraz je nato dalsi podnet:)
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Forum o podnikani?

Príspevok od používateľa Bebe »

Pette napísal:..Kvalitnych webov o biznise je hodne, ak ti nevadi anglictina dokonca tisice..
tak načo potom zakladať ďalšie?
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Forum o podnikani?

Príspevok od používateľa Pette »

Bebe napísal:..Kvalitnych webov o biznise je hodne, ak ti nevadi anglictina dokonca tisice.. tak načo potom zakladať ďalšie?
Webov - blogov zvacsa:) Nie for. A anglictina myslim je jasna, neda sa hadat o tom, ze je to obmedzenie. Forum v SK/CZ treba. To iste by si mohol povedat, preco Filip zakladal ako-investovat.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Forum o podnikani?

Príspevok od používateľa Bebe »

Neviem, či som to nenapísal jasne Pette, ale nemusíš mi argumentovať, lebo ak to bude úspešné, tak ma to príjemne prekvapí, tak to niekto skúste a uvidíte.

Prirovnávať to k ako-investovať nie je namieste, lebo podľa mňa to sú hrušky a jablká.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Forum o podnikani?

Príspevok od používateľa jonatanus »

ten johnov blog by uz forum celkom dobre uzivil myslim.. 10-40 komentarov pod clankom je dost.
filip asi by si tam mal byt trocha aktivnejsi a dotiahnut tych ludi sem :D
john asi nebude mat moc velky dovod robit forum
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Forum o podnikani?

Príspevok od používateľa filip glasa »

má tam tú super akciu, že najaktívnejší komentátori majú link z indexu na svoj web, takže aj toto by bol dôvod : -)

akurát nemám nejak špeciálne odlišné názory od komentujúcich. To čo by som tam napísal, už tam niekto napísal predo mnou. Ale zas nejako to skúsim, kvôli trafiku :lol:

No a potom mám ešte skovaného žolíka > doménu ako-podnikat.sk :mrgreen:
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Forum o podnikani?

Príspevok od používateľa jonatanus »

filip glasa napísal:doménu ako-podnikat.sk :mrgreen:
Vyvolávací cena: 1,-
Minimální příhoz: 10,-
Reserve: 50,-
BIN: 75,-
Konec aukce: 48 hodin po posledním příhozu
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Forum o podnikani?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Vyvolávací cena: 1,-
Minimální příhoz: 10,-
Reserve: 50,-
BIN: 75,-
Konec aukce: 48 hodin po posledním příhozu
:lol: :lol: :lol:

Budem tam mat serióznyblog. Veď sa už aj na tie klúčové slová zobrazila adsensereklama.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Forum o podnikani?

Príspevok od používateľa filip glasa »

neviem či to to už niekto spomínal, ale v reklame som videl tento web (fórum):
http://www.domainer.sk/
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"