Valušek

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Valušek

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://lesk.zoznam.sk/cl/10189/244561/Z ... om-obchode

celkom zábavná historka, ale zároveň dosť kreatívny prístup:
Václav Valušek chcel pokročiť v podnikaní a predávať škodovky. Vtedy Škoda vyrábala auto Favorit, na ktorý museli zákazníci čakať mesiace. Jeho žena zavolala všetkým známym a ich kamarátom, či ho nechcú. Chceli. Množstvo ľudí si auto objednalo a Valuškovci odišli so zoznamom zákazníkov do Mladej Boleslavi. „Lenže v továrni nám povedali – je december, už vám nič nedodáme. Všetky vlaky aj kamióny, ktoré by odviezli autá na Slovensko, sú obsadené. Naznačili, že na ďalší rok nedostaneme licenciu na predaj, lebo v starom roku sme nepredali ani kus. Sedeli sme s manželom na chodbe, pozerali do zeme na zelené linoleum. Muž hovorí – no, skončili sme s podnikaním,“ spomína Klaudia Valušková. Vtedy jej napadlo – keď sú obsadené vlaky a kamióny, tak ona dovezie slovenských zákazníkov do Mladej Boleslavi. „Presvedčila som 84 ľudí z nášho zoznamu, aby autá vopred zaplatili. Objednali sme dva autobusy a zákazníkov odviezli do továrne do Česka. Pri továrni mali takú búdu, chlapom som dala rum, nech nám ju na tri hodiny prepustia. V nej som písala faktúry, poisťovala autá, manžel ich odovzdával. Domov sme sa vracali v prázdnom autobuse, zákazníci na svojich autách.
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"