SLOVENSKA POSTA ALEBO KURIER?

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
mimik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 14 10, 2008 8:25 pm

SLOVENSKA POSTA ALEBO KURIER?

Príspevok od používateľa mimik »

Ahojte,

mozte mi poradit co ktora postova sluzba je najvyhodnejsia co sa tyka pomeru kvalita/cena v ramci dodavania tovaru (velkost obalky A4 do 500g) zakaznikom pri eshope?

Nejaky coto mensi prieskum som si urobil ale niesom nadseny ani z jedneho riesenia. Tu je zatial suhrn toho co som nasiel, mozte to pripadne doplnit.

Slovenska Posta
+ Postovne s dobierkou zhruba do 100sk
- Dlha doba a nespolahlivost dorucenia a s tym suvicie pripadne straty a reklamacie

DPD kurier
+ Rychly a spolahlivy
- najlacnejsiu sluzbu co som nasiel je Mali Balik do 3kg vramci SR 150.- + 49.- dobierka

UPS
prilis drahy pre vnutro statnu prepravu.

Co sa tyka Ceskej Republiky
nic rozumne som nenasiel iba DPD cez 300sk.

Niesom ci celkom isty teda ako su schopne niektore eshopy ponukat prepravu za 100sk aj s dobierkou. Iba ak vsetko nad 100sk platia z vlastneho vrecka.
Ak s tymito sluzbami ma niekto skusenosti ocenil by som akukolvek radu ako nato.


Diiiiik :)

Michal
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: SLOVENSKA POSTA ALEBO KURIER?

Príspevok od používateľa Andrej »

S tou postou to nie je az take zle. Ked posles poisteny list 1. triedy (dorucenie na dalsi pracovny den), stoji to spolu cca 70 korún, a to je vrátane bezpečnostnej obálky, šeku, poistenia, ... Ja som takto už naposielal rádovo 100 zásielok, a všetko doručené nasledujúci deň, nepoškodené, pohoda - jazz :wink:

Konkrétne cenové parametre:
* list 1.triedy, poistenie do 1 000 Sk - 32 SK do 50g, 34 SK do 100g, 35 SK do 500g, 53 SK do 1000g, 81 SK do 2000g,
* povinná obálka pre poistené listy (predáva pošta priamo pri okienku) - od 16 do 23.50 SK, podľa veľkosti,
* dobierka k poisteným a doporučeným listom - 3 SK,
* šek PPP-U na pripísanie sumy na bankový účet - 8 SK do 1000 SK, 13 SK do 5000 SK, 19 SK do 10000 SK,
* + poistenie za každých ďalších 1000 SK - 2 SK,
* + voliteľne možnosť doručenia do vlastných rúk - 2 SK.
mimik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 14 10, 2008 8:25 pm

Re: SLOVENSKA POSTA ALEBO KURIER?

Príspevok od používateľa mimik »

Andrej diik za podrobne info,
myslis ze je mozne pouzivat vlastne obalky z bezpecneho PVC materialu typu (nepretrhnutelna igelitka inymi slovami :) ) a stale ich posielat sluzbami ako si opisal, teda s poistenim a pod? mozno to je skor specificka otazka na SP. :/

Kazdopadne je fajn pocut nieco pozitivne na Slovensku postu popri tolkej negativnej kritike z mojho okolia. :)

A pri posielani zasielok do zahranicia? CR a okolite staty? Ake sluzby by ste odporucili?


Michal
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: SLOVENSKA POSTA ALEBO KURIER?

Príspevok od používateľa filip glasa »

u pošty treba rozlišovať I. triedu a II. triedu, doporučenie aj poistenie. Ďalej majú kuriérnu službu EMS.
Čo sa týka doručenia do ČR, tak práve EMS môže vyjsť lacnejšie ako to DPDčko.

Výhoda DPDčka je u drahších zásielok: všetky balíky sú automaticky poistené do 75 000. U pošty za poistenie zaplatíš cca 5%. Pri vyšších obratoch si môžeš u kuriérov dohodnúť lepšie než cenníkové ceny. Pre zásielky do ČR je možno dobré vysledovať nejaké špecializované firmy. Viem že pár eshopov mi za slušný peniaz doručilo objemné a ťažké veci cez TEN express a iný dodávateľ zase posiela cez TOP trans, ktorý doručuje za dobré ceny z miest do miest kde majú depo. Čiže na rôzne špeciality sa dá nájsť špeciálnejší kuriér.
Ak vieš odhadnúť počet zásielok, tak kontaktuj DPD aké lepšie ceny ti vedia ponúknuť. Nedávno ma kontaktovala aj táto firma:
a akože lepšími cenami, ale nepreveroval som to: http://www.gls-slovakia.sk/
Takže konkurencie je dosť, stačí si to len obtelefonovať a skúsiť dohodnúť špeciálne tarify.
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: SLOVENSKA POSTA ALEBO KURIER?

Príspevok od používateľa Andrej »

mimik napísal:myslis ze je mozne pouzivat vlastne obalky...
Myslim ze nehrozi. Este aj pri tych existujucich obalkach su hrozne haklivi aj na taku blbost, ked pri pisani adresy perom zajdes troska mimo zlteho ramceka ktory je urceny na adresu - uz som prebaloval takuto obalku na poste. Ale pri tom som si zase uvedomil aky je to kvalitny material ked to chces len tak rukou otvorit :D
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: SLOVENSKA POSTA ALEBO KURIER?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Tak dnes som posielal dve A4 obálky cez DPD na dobierku v sámci Slovenska. Každáz nich stála 296 Sk čo je teda poriadna pálka. V eshope som si to nakalkulovalza 150, takže som na tom pekne prerobil :lol:

Inak vždy keď idem na poštu, tak mi rovnaký list,balík naúčtujú s inou cenou - s kuriérmi nemám veľa skúseností, ale je rozdiel v tom čo mi povedia na informáciách po telefóne a v tom koľko to bude naozaj stáť.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: SLOVENSKA POSTA ALEBO KURIER?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Len tak pre info DHL nechce robiť s eshopmi:
samozrejme kuriera si mozete vzdy objednat. Ale ak ide o zasielkanie vaciseho mnozstva zasielok cez nasu spolocnost, mame jasne stanovene
podmienky, ktore sa musia dodrziavat.
nasa spolocnost dorucuje zasielkyu pre spolocnosti a pri internetovom obchode je jasne, ze vacsinou ide o sukromnu osobu ( kde pri dorucovani
dochazda ku komlikaciam , nakolko vacsina klientov nikdy nie je na vopred urcenej adrese kvoli pracovnej vytazenosti ) . Z uvedeneho dovodu spolocnost
DHL Express nespolupracuje s internetovym obchodom.
citacia z emailu
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: SLOVENSKA POSTA ALEBO KURIER?

Príspevok od používateľa filip glasa »

jak je to aktuálne s poštou a ako posielam na pošte ja:

http://ako-podnikat.sk/index.php/postov ... ierka-list" onclick="window.open(this.href);return false;


posielal som dopyty kuriérom a najlacnejší (DPD) mi nacenil ľahké balíky (1-2 knihy) od 4 EUR za jeden. Na pošte je to cca 1, 6 - 1,8 EUR. Ale zase pri väčšom objeme balíkov by tá cena išla ešte viac dole a hlavne netreba chodiť na poštu. Kuriér si balíky vyzdvihne.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: SLOVENSKA POSTA ALEBO KURIER?

Príspevok od používateľa Lobista »

jak je to aktuálne s poštou a ako posielam na pošte ja:
Ty si tie listy nepoistujes? Alebo dnes postari uz zasielky nenicia a nekradnu ako kedysi ? :P
Martin52
Active Member
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 02 09, 2008 8:17 am

Re: SLOVENSKA POSTA ALEBO KURIER?

Príspevok od používateľa Martin52 »

Doporuceny list je automaticky "poisteny" na 10 EUR. Ked ho chces extra poistit, tak ma posta k nemu nejaku specialnu plastovu obalku, ktoru treba pouzit (stoji nejake peniaze navyse). Ale mozno by to vzali aj v beznej obalky. Napr. ma posta sluzbu poisteny balik do 1 kg, za 1,9 EUR. V podmienkach uvadzaju, ze ho beru iba v specialnom obale, ktory si musis od nich kupit, ale doteraz mi ho vzdy zobrazli normalne zabaleny.

Da sa akakolvek skatula < 2kg poslat ako list? Nerobia s tym tetky problemy, ked nieco vyzera jak balik a chcem to poslat ako list?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: SLOVENSKA POSTA ALEBO KURIER?

Príspevok od používateľa filip glasa »

kludne sa dajú malé krabičky posielať ako listy. Je daný nejaký rozmer do ktorého sa takýto "list" musí zmestiť:
* list pravidelných tvarov:
min.: 14 x 9 cm, max. 23,5 x 12 cm
* list nepravidelných tvarov:
min.: vzdialenosť dvoch najvzdialenejších okrajových bodov zásielky je min. 14 cm
max.: vzdialenosť dvoch najvzdialenejších okrajových bodov zásielky je max. 60 cm
Ja bežne posielam aj A4 obálky ( sú však väčšie ako A4) a tie prejdú.

Poistenie - pre klasické stratenie zásielky ti stačí doporučený list. Ak sa zásielka doručí, ale popri tom aj zničí/rozbije, tak ti to aj tak neuznajú (aj keď ho poistíš) a odvolajú sa na nedostatočné zabalenie.

Ja som žiadnu reklamáciu zatiaľ riešiť nemusel. Len sa pár krát stratili oznámenia o doručení zásielky, tak podľa čísla sato dalo potom dohľadať.
dske
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut 19 03, 2013 11:46 am

Re: SLOVENSKA POSTA ALEBO KURIER?

Príspevok od používateľa dske »

Ja používam Kuriérske služby Airway a som spokojný ako s cenou, ktorá sa dá mimochodom individuálne dojednať, tak aj s prístupom a komunikáciou. Sťažnosti zatiaľ neboli.
waleeed
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 08 02, 2016 10:41 am

Re: SLOVENSKA POSTA ALEBO KURIER?

Príspevok od používateľa waleeed »

Niesom ci celkom isty teda ako su schopne niektore eshopy ponukat prepravu za 100sk aj s dobierkou. Iba ak vsetko nad 100sk platia z vlastneho vrecka.
Iana
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So 17 02, 2018 1:05 am

Re: SLOVENSKA POSTA ALEBO KURIER?

Príspevok od používateľa Iana »

Skúsim to tu oživiť. Riešim rovnaký problém ako tu bol na začiatku. Sú na trhu od tej doby nové možnosti, ktoré by ste odporučili? Narazil som na http://balikdozahranicia.sk" onclick="window.open(this.href);return false; . Na webe uvádza, že "Zákazníci, ktorí zasielajú väčšie množstvo zásielok, nemusia vypĺňať objednávky ku každému balíku alebo listovej zásielke osobitne. Ako doplnok našich služieb ďalej ponúkame zákazníkom na zakúpenie rôzny obalový materiál za bezkonkurenčné ceny." V pondelok je chcem skúsiť s individuálnou ponukou. Nemáte s nimi niekto skúsenosť? Ďakujem!
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: SLOVENSKA POSTA ALEBO KURIER?

Príspevok od používateľa Pette »

Ahoj, kukni do mojho podpisu a kludne napis..
Iana
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So 17 02, 2018 1:05 am

Re: SLOVENSKA POSTA ALEBO KURIER?

Príspevok od používateľa Iana »

Ďakujem za tip!
lyzovadlo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 17 01, 2019 12:07 pm

Re: SLOVENSKA POSTA ALEBO KURIER?

Príspevok od používateľa lyzovadlo »

Ja mám veľmi zlé skúsenosti s poštou, postrácali mi množstvo balíkov, dalo sa to síce reklamovať, ale nedôveru klienta mi potom už nikto nenahradil. Dobrú skúsenosť mám s GLS, tam to frčí v pohode a nedávno som vyskúšala DPD, ktorému som teda nikdy moc nedôverovala, ale majú nový produkt, niečo ako kuriér po meste s rýchlym doručením: https://www.dpd.com/sk/business_custome ... ty_service" onclick="window.open(this.href);return false;
Využila som pred Vianocami a fungovalo to super. Takže za mňa Pošta určite nie, v dnešnej dobe :) :D :D :D :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"