prijem online platieb zo zahranicia

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa jonatanus »

uz sme sa o tom milion krat bavili a furt vlastne neviem jaky je zaver..
-paypal (daju sa vyberat peniaze na slovensku?)
-google checkout (tusim na slovensku nepouzitelne)
-amazon ma nieco (fps, netusim jak pouzitelne)
-milino tych verisign klonov tusim existuje
-alebo vlastny system cez slovensku banku? (tam su problemy nejake, nie?)

potreboval by som nieco hodnoverne, aby american ani sekundu nerozmyslal o nakom fraude, co vie pravidelne strhavat peniaze a nevypada uplne mantacky.. a co mozem pouzit bez americkeho konta..

zatial to asi vyzera na ten paypal..
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa filip glasa »

s paypal-om si môžeš poslať peniaze aj do SK banky.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa jonatanus »

filip glasa napísal:s paypal-om si môžeš poslať peniaze aj do SK banky.
dik, to som rad, lebo niekde som cital ze si naky slovak nevedel vytahnut peniaze z paypalu.. mozno to bola uplna blbost..

edit: to bude asi tym ze je to mozne az od 2007
http://petermiksik.blog.sme.sk/c/109798 ... ensko.html
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa filip glasa »

naky slovak nevedel vytahnut peniaze z paypalu
to by tiež nevadilo, nakúpil by si si za to knižky z Amazonu a dáta z Bloombergu :lol:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jonatanus napísal: dik, to som rad, lebo niekde som cital ze si naky slovak nevedel vytahnut peniaze z paypalu.. mozno to bola uplna blbost...
Možno si pametáš mňa.
Mne držali okolo 1000 USD asi 2 roky.
Žiadne sťažnosti na nich neplatili. Proste ma arogantne blokovali.
Popritom som vysurfoval stovky nespokojných zákazníkov a mnohí vtedy založili niekolko protipaypalovských stránok.
Neviem, či čakali, že sa vzdám, ale čím viac ma ignorovali, tým viac ma rozzurovali a nakoniec som sa rozhodol, že im to už z princípu nenechám.
Svoje sťažnosti som nakoniec adresoval najväčším akcionárom - priam som ich bombardoval a pridával som im aj tie protipaypalovské linky plné nespokojných zákazníkov.
Až nakoniec to vzdali a peniaze mi vrátili.
Tie antipaypal stránky odporúčam presurfovať aj teraz.

No bolo to asi pred 5-6 rokmi.
Asi som si zato mohol sám, lebo PayPal pre slovákov bol vtedy zakázaný a ja som sa registroval na rakúsku adresu, zo slovenským emailom a práve keď som robil prevod som bol v Budapesti, pričom peniaze išli z USA. A tak ich systém mi prevod zablokoval. Ovšem podla zmluvy mali právo blokovať to maximálne pol roka - aj to iba v prípade, keby šlo o možný podvod (teda, keby sa niekto sťažoval).
Vtedy bol PayPal samostatný. Veci sa zlepšili až keď ho kúpila Ebay. Odvtedy expanduje. Viem, že je naplno už v Čechách a obmedzene aj u nás (pozri na ich stránky).

Alternatívne zdroje, ktoré som používal a bol som relatívne spokojný:
http://www.moneybookers.sk/ - myslím, že vlastnia briti
https://www.click2pay.com/ - vlastnia nemci. U nich sa da založiť k účtu aj debet karta a vyberať cash z ATM. Ale liezli mi na nervy, lebo som nikdy nevedel kolko mam na karte zostatok v USD po výberoch v SKK.

Dnes už cez nijaké online paymenty neidem.
Ale zvolil by som asi znova PayPal, keď je už oficiálne na Slovensku. Predsa len pod Ebay by mala mať úroveň.
Ale checkni google, či nie sú sťažnosti. Ja som bol vtedy zhrozený kolkým ludom blokovali peniaze.
Pre drobné platby sa mi ináč páči systém aukcií na Ebay, kde zákazník (teda kupujúci) nemusí mať žiadny payment system - jednoducho zaplatí kreditkou a Ebay to dá na (asi PayPal) účet predajcu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa filip glasa »

my paypal používame na prijímanie platieb zo zahraničia tým primitívnym emailovým spôsobom a posielame si ich na Sk účet a funguje to. Len treba poznať poplatky a podmienky.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa jonatanus »

juggler:
tak to som netusil ze si mal take problemy :shock:
snad to dneska uz nehrozi a hlavne nie na te biznis konta.
moc vela na vyber asi neni. (te antipaypal stranky som cital, docela des, snad je to uz lepsie)

toto je asi idealna moznost, tu ked kliknem buy, mam paypal formular kde mozem rovno platit kartou
http://www.technicalanalysisbook.com/order/

nezeby to bolo extra profesionalne, ale aspon nehrozi fraud z nasej strany, kedze to riesi paypal, tazko to moze byt doveryhodnejsie.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa Pette »

Co tak klasicka platobna brana pre platobne karty? S 3D Secure technologiou ich ponukaju v pohode slovenske banky, karty to akceptuje vsetky (s povolenymi elektronickymi operaciami, teda kazdu embosovanu, niektore VE, Maestro). Ak to chces pre viacero krajin (viacero firiem v roznych krajinach), individualne sa to da dohodnut aj cez HSBC.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

jonatanus napísal: dik, to som rad, lebo niekde som cital ze si naky slovak nevedel vytahnut peniaze z paypalu.. mozno to bola uplna blbost..

edit: to bude asi tym ze je to mozne az od 2007
http://petermiksik.blog.sme.sk/c/109798 ... ensko.html
hej, tak to bolo kedysi, potom to obmedzenie zrusili. Stale su tam vsak problemy, ak nahodou nevdojak vzbudis dojem, ze ide o podvod. Jugglerova story s Rakuskou adresou a vyberom v Budapesti je dobry priklad :)

Ja budem teraz tiez riesit online platobne systemy, aj ked v mensom, a v minulosti som si uz nieco zistoval, tak sa podelim co si este pamatam:
- okrem Paypalu je dobre dat si tam aj Moneybookers. Su to nejaki anglani a vraj su velmi silny najma v Azii, silnejsi ako Paypal.
- mozno by som pouvazoval aj o PayPay - to su nejake Slovaciska, co sa vydavaju za cudzokrajnych aby akoze vyzerali doveryhodnejsi (cuduj sa svete, ze dosiahli pravy opak). Maju lepsie poplatky, ale po nete najdes viacero stranok typu "neveril by som im". Na druhej strane som vtedy nenasiel jedinu staznost, ze by realne nieco posrali. Kedze uz su na trhu nejaky ten rok a este sa nezduchli, myslim, ze to ani nemaju v plane. Aj tak najlepsou ochranou je nenechavat na tychto "online" uctoch viac penazi ako je nevyhnutne.

Verisign a klony: kamarat mi vravel, ze existuju mozno 2-3 firmy vratane Verisignu, ktorych certifikaty su naozaj globalne uznavane. Stoja vsak tazke prachy :cry: Ked si tam vsak das nejaky lacny klon, tak dosiahnes presne to co nechces: bude to vyzerat ako fraud.

Kreditka, debetka, resp. online platobny terminal sa to odborne vola :D .. ten by som si tam urcite dal, ale kedzer tvoj cielovy klient nie je Slovak, urcite nie u SR banky. Bud by som skusil tu HSBC alebo by som sa popytal priamo u Visy, resp. Mastercard - to radil kamosovi jeden chlapik v banke. Ide tam najma o to, aby to akceptovalo vsetky typy kariet.

Ked nieco pozistujes, pls postni to sem. Aj mne sa to hodi.
Naposledy upravil/-a peter.cmorej v Pi 24 10, 2008 1:43 pm, upravené celkom 1 krát.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

filip glasa napísal:my paypal používame na prijímanie platieb zo zahraničia tým primitívnym emailovým spôsobom a posielame si ich na Sk účet a funguje to. Len treba poznať poplatky a podmienky.
A aky typ uctu mas ? kolko platis ? ake su poplatky ?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa filip glasa »

no veď personal účet a s ním neplatíš takmer nič :-)
ale musíš sa zmestiť do nejakých limitov.
mf_sk
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Po 25 02, 2008 8:15 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa mf_sk »

Na zive:
http://www.zive.cz/default.aspx?textart ... cle=144190

vyslo pekne porovnanie platieb na internete. Je to sice pre CR, ale na Slovensku niektore posobia tiez.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

tak mam nejake nove, neoverene info ohladom cardpay:

zaciatkom roka by mala Cardpay spustit aj Unicredit. TB vyzaduje pri cardpay nejaku zalohu zlozeny na terminaku. Odvija sa to od predpokladaneho obratu a od hodnotenia firmy zo strany TB, ale niekomu vraj zadreli 0,5 mega. VUB ma vraj podobne sialene podmienky.

ak zavolate kvoli cardpay do Visy, tak Vas odkazu na lokalnych hracov, tz na banky. Vraj preto, lebo tu v SR sa tak proste dohodli. Takze asi asi treba zalozit firmu niekde v zahranici a zatlkat, ze sedis na Slovensku.
mf_sk
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Po 25 02, 2008 8:15 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa mf_sk »

Treba si urobit porovnanie podmienok so zahranicim a potom poslat na nich protimonopolny urad.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa jonatanus »

neviete nahodou niekdo co treba na biznis paypal konto (do uctovnictva, atd.), to je jak firemne konto v zahranici, treba to niekde nahlasovat alebo co?

..nadavky...
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Přesně sem nepochopil, po čem toužíš, ale pokud ti de o přájem zahraničních plateb s co nejnižšíma nákladama, tak např. Citina zahraniční platby (příjem) nijak nezpoplatňuje. Aspoň v ČR.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ferin: on potrebuje prijímať platby od klientov mesačne. Ak nemáš terminál na platby z kariet, tak musíš nájsť cestu ako ti môže platiť masa ludí. PayPal je najlepšie riešenie. Je kopa iných, ale Paypal je dostupný každému.

Jonat: podla mna to nikde hlásiť nemusíš. Neide o účet v banke. Oni sú len platobný systém. Stejne končí všetko od nich na tvojom bankovom účte. Ten by mal byť smerodatný pre účtovníctvo.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa filip glasa »

paypal - môžeš mať aj súkromný účet na paypale - ale ten sa vyplatí len pri menšom objeme platieb.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa jonatanus »

JUGGLER napísal:Jonat: podla mna to nikde hlásiť nemusíš. Neide o účet v banke. Oni sú len platobný systém. Stejne končí všetko od nich na tvojom bankovom účte. Ten by mal byť smerodatný pre účtovníctvo.
no to som si neni prave isty, do uctovnictva by asi mala ist kazda prijata platba.


ja to kludne nahlasim aj prezidentovi, zaplatim 3x vsetky dane aj s tringeltom, len neviem kdo mi na 100% povie jak to treba robit. ktora uctovnicka ma s tymto skusenosti, ~ziadna...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa filip glasa »

najčistejšie je viesť si pay-pal ako ďalší účet v účtovníctve. Normálne vždy účtovníčke vytlačíš pohyby a ona to zaúčtuje. Potom to máš jednak prehľadné a jednak v každom prípade správne nech by si na DÚ vymysleli čo len chcú.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa jonatanus »

filip glasa napísal:najčistejšie je viesť si pay-pal ako ďalší účet v účtovníctve. Normálne vždy účtovníčke vytlačíš pohyby a ona to zaúčtuje. Potom to máš jednak prehľadné a jednak v každom prípade správne nech by si na DÚ vymysleli čo len chcú.
no a kedze by to takto bolo ako zahranicny ucet - netreba to niekde nahlasovat?

alebo koho vobec sa mam na to spytat, sak s tym danovy urad az tak moc nema (ci ma?), asi zavolam na ministerstvo financii a vypitam si pocka, alebo meciarovy, ten ked financoval elektru urcite riesil podobne problemy
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa filip glasa »

Myslíš NBS? Ta, sa nahlasujú zahraničné bankové účty - s týmto by som si hlavu nelámal. 98% ľudí čo má účet v UK alebo v ČR nikdy nič nehlásilo a ani o tom nevie. To nemá s DÚ ani s účtovníctvo nič spoločné. Ale pri najhoršom tam pošli formulár - oznam a je to. Tu sa to riešilo:http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... f=9&t=1391


Problém je skôr z hľadiska účtovníctva - či to viesť ako ďalší účet.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa jonatanus »

dik
Problém je skôr z hľadiska účtovníctva - či to viesť ako ďalší účet.
no a nato by kdo mohol dat 100% odpoved? myslis ze ta tvoja uctovnicka by toto napr vedala, spolahol by si sa kludne na nu, alebo si to mam zistit od 30 nezavyslisch ludoch na danovom urade a este ich podplatit aby mi to povedali?

ja uz po skusenostiach s nasou.. nadavky.. pani uctovnickov som si neni isty absolutne s nicim. (este koli tomuto zalozime asi aj novu srocku a to chcem mat vylestene a 100000% dokonale uzasne cele jak sa len bude dat, prihlasim sa do sutaze "uctovnictvo roka" a "idiot co zaplatil najviac dani na svete")
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa jonatanus »

Skôr by som sa pozastavil nad inou časťou uvedeného opatrenia - Hlásenie o zahraničných aktívach a pasívach. Ak pošleš do zahraničia viac než 1 milión Sk, alebo pošleš menej a túto sumu presiahneš vďaka úspešnému obchodovaniu, máš povinnosť to ohlásiť.
ach jaj, mozno aj s tymto sa bude treba jezaoberat.. :? :x
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa jonatanus »

uz vidim jak volam na danovy urad:
ja: dobry den, ako si mam viest v uctovnictve paypal konto
DU: pa-co?
ja: paypal konto
DU: ticho
DU: (hovori kolegyni) neviem co chce, nieco papal, vies o tom nieco? neviem
DU: zavolajte pockovi, kalimu a mecimu
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa filip glasa »

pozri keď pay-pal budeš viesť ako ďalší účet v účtovníctve, tak nič zlé neurobíš. A budeš mať lepší prehľad. Dobrý účtovník si s tým poradí - napíše internú smernicu o tom ako sa vo firme pracuje s pay-palom a potom sa tej smernice drží a je to.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa JUGGLER »

A nechceš si dať implantovať číp pod kožu, aby vedeli kade sa flákaš? Aj to raz bude povinné... už ho máš v pase..
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa jonatanus »

JUGGLER napísal:A nechceš si dať implantovať číp pod kožu, aby vedeli kade sa flákaš? Aj to raz bude povinné... už ho máš v pase..
ja chcem mat hlavne klud... mne bohate stacia problemi co sa tykaju roboty priamo, ne to preberat modre obalky a zhanat uctovnicku niekde na dovolenke, ktora ked sa po tyzdni vrati povie "neviem ci som to podala, ale mozme sa stretnut v piatok", pricom piatok je uz po dobe splatnosti (a moznosti odvolat sa).. proste.. nemam nervy na takuto jebmudrost.

ak chce odomna prezident otlacky, nech si otlaci co len chce, aj velkost teplakov mu nadiktujem, ale nech mi da pokoj, aby som mohol kludne dret jak hovado a platit dane na jeho peknu kancelariu.

na prekernu paypal otazku mam uz dokonca 3 nezavisle uctovnicke nazory: neviem, neviem, neviem
mf_sk
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Po 25 02, 2008 8:15 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa mf_sk »

Nebudu lepsie Seychely bez uctovnictva a dani?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Obchodníci za prijatie peňazí zaplatia až 3,4 percenta z platby

Platby zo zahraničia môžu byť výrazne lacnejšie ako pri prevode cez banku alebo pri poslaní šekom. Umožňuje to najväčší internetový platobný systém PayPal, ktorý od konca septembra možno plnohodnotne využívať už aj na Slovensku.

Doteraz PayPal umožňoval na Slovensku len posielať peniaze. Prijímanie peňazí bolo blokované. Sprístupnenie tejto funkcie pomôže nielen internetovým obchodníkom, ktorí budú môcť predávať svoje služby aj za slovenskými hranicami, ale aj všetkým, ktorí na svojich internetových stránkach publikujú reklamy od zahraničných spoločností alebo si len jednoducho nechávali zo zahraničia posielať peniaze.

Doteraz si museli platby za reklamu nechať posielať šekom. V bankách si za ich preplatenie účtujú jedno percento zo šeku, minimálne však sto alebo dvesto korún. PayPal bežným klientom neúčtuje za prijatie peňazí nič.

Okrem nižších poplatkov je posielanie peňazí aj oveľa rýchlejšie ako pri šekoch alebo bankových prevodoch. Rôzne spoločnosti, ktoré ľuďom posielajú peniaze za kontextovú reklamu navyše pri platbe šekom majú stanovenú minimálmu sumu, ktorú sú ochotné takto poslať. Pri platbe cez PayPal pošlú peniaze väčšinou ihneď.

Obchodníci si priplatia

Ľudia, ktorí cez PayPal prijímajú veľa peňazí, však musia platiť. Namiesto osobného účtu si musia zriadiť prémiový účet, na ktorom sa platí z každej prijatej čiastky od 1,9 do 3,4 percenta. K tomu treba ešte prirátať fixný poplatok za prijatie peňazí vo výške 0,35 eura. Poplatky sa týkajú predovšetkým internetových obchodníkov, keďže PayPal neohraničuje len maximálnu sumu prijatých peňazí, ale aj počet transakcií.

Percentuálna výška poplatku za prijatie peňazí sa znižuje s narastajúcou sumou. Najnižší poplatok platia tí klienti, ktorým príde na účet za mesiac viac ako 100-tisíc eur. Naopak najvyšší poplatok platia klienti, ktorých mesačné platby sú nižšie ako 2 500 eur.

Zákazníci musia platiť aj za vybranie peňazí. Ak si nechá slovenský zákazník poslať peniaze z PayPal účtu na svoj bežný účet v banke, zaplatí za to 70 korún. Nezáleží pritom, či má osobný alebo prémiový účet.

Platby cez PayPal znevýhodňuje aj kurz, cez ktorý sa prepočítavajú platby v cudzej mene. Oproti bankovým kurzom je nastavený v neprospech zákazníka. PayPal si okrem toho za prijatie peňazí zo zahraničia účtuje vyšší poplatok ako pri platbe v rovnakej mene. V cenníku zatiaľ nemá uverejnené ceny, ktoré zaplatia slovenskí zákazníci za prijatie peňazí z inej krajiny. V Českej republike sa poplatok za prijatie peňazí zo Slovenska pohybuje od 2,4 do 3,9 percenta. Okrem toho za každú prijatú platbu prijímat...

P.S.
Na ich stránke píšu jasne, že sú PLATOBNÝ SYSTÉM.
Ja som si u nich teraz tiež založil účet a mám aj u Click2Pay a u Moneybookers a ďalších sto účtov kadekde.
Ak si budeš komplikovať účtovníctvo, tak sa ti to vráti ako bumerang. Treba vychádzať z toho, že príjem je to, čo príde na tvoj obchodný účet v banke. Či to tam vložiš cez šek, alebo cez platobný systém PayPal, alebo nevložíš - to je tvoja vec a tvoja zodpovednosť.
Naposledy upravil/-a JUGGLER v Ut 09 12, 2008 8:47 pm, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa JUGGLER »

,,Včera bola v TV informácia, že podnikatelia i súkromné osoby sú povinné "Národnej banke Slovenska" nahlásiť účet v zahraničnej banke.

Týka sa to aj súkromných účtov v rôznych zahraničných internetových peňaženkách napr. PayPal, Moneybookers a iné?,,

,,Ďakujem za info. Obdržal som však už odpoveď, že internetové peňaženky sa berú ako forma platobného styku a táto povinnosť sa ich netýka,,

Tým to pre mňa hasne.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Moja otazka netykajuca sa predchadzajucej diskusie:

Mam 3 ucty v slovenskych bankach, vsetky v mene EUR. Nemam ziaden ucet v cudzej mene. Vsimol som si v PayPal, ze tam mam ucet v EUR aj v USD a ze je tam moznost "pridat dalsiu menu".
Mate niekto skusenost, ze by som si poslal EUR do PayPal a ono by sa mi to tam konvertovalo na USD a povedzme po 3 rokoch by som tie USD zase z PayPal vybral vo forme EUR? Mate niekto skusenost aj s inymi menami v PayPal?

Spread pri konverzii bude v PayPal zrejme katastrofalny (co si pamatam z platieb pred par rokmi). Ci uz sa to zlepsilo?
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa rmaly »

ahoj, ja len na margo inych mien... normalne platime aj v HUF (a obcas pridu HUF)... Ale kurzy su asi hrozne... radsej to nepozeram... Mame to skor ako "sluzbu" zakaznikovi... nastastie to velmi nevyuzivaju... Ale teda funguje to (asi funguju "vsetky" meny... proste vidis v paypal ucet v roznych menach (EUR, USD, HUF)...
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Dakujem. Tak skusim este niekde pozriet tie kurzy a porovnat trebars z beznym devizovym prevodom pri platbe VISA kartou.
Zaujimave, ze mi tuto temu nezobrazuje v "aktivnych temach". Mozno je to tym, ze vlakno bolo zalozene v 2008; aj ked skor asi niecim inym.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: prijem online platieb zo zahranicia

Príspevok od používateľa rmaly »

jaroslav80 napísal: Ut 13 04, 2021 11:35 am Dakujem. Tak skusim este niekde pozriet tie kurzy a porovnat trebars z beznym devizovym prevodom pri platbe VISA kartou.
Zaujimave, ze mi tuto temu nezobrazuje v "aktivnych temach". Mozno je to tym, ze vlakno bolo zalozene v 2008; aj ked skor asi niecim inym.
Inac takto to vyzera
Screen Shot 04-13-21 at 12.19 PM.JPG
Screen Shot 04-13-21 at 12.19 PM.JPG (46.42 KiB) 7112 zobrazenia
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"