Spotrebný úver

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Gargamel
Príspevky: 15
Dátum registrácie: St 06 09, 2017 7:23 pm

Spotrebný úver

Príspevok od používateľa Gargamel »

Zdravíčko, nie som si istý či to patrí sem, ale potreboval by som poradiť. Mám v pláne budúci rok na jar, pokiaľ to samozrejme situácia v krajine dovolí, otvoriť železiarstvo. Plánujem z toho spraviť rodinnú firmu. Viem že v regióne je slabá konkurencia a mám rodinných príslušníkov, ktorí majú skúsenosti s predajom stavebného materiálu. Môj problém sú peniaze. Doteraz som pracoval v zahraničí, ale rozhodne som moc nenašetril. Môj plán je, zamestnať sa na 3 mesiace a potom si vybaviť spotrebný úver okolo 20 - 30 tisíc ktorým by som to financoval. V rôznych článkoch čo som čítal, hovoria o tomto spôsobe založenia firmy ako o riskantom. Aký je váš názor? Prípadne aké iné možnosti financovania firmy mám?
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Spotrebný úver

Príspevok od používateľa rmaly »

No, ja neviem... a mas to zratane, ze tych 20-30 tisic ti bude stacit? My ked sme otvarali obchod, tak tych 20-30k to zhltlo len tak (mreza, kamery, alarm, vybavenie, trezory, police...) to material sme uz mali.
Ja len ci vies ako to chodi a mas v tom aj rezervu.
A samozrejme potom tie splatky... ak budes mat splatku ja neviem 300 eur, tak kolko na to musis predat tovaru, aby si vobec k takej ciastke prisiel. Lebo ak je marza dajme tomu 30% na tovar, tak to musis predat za 1000 eur aby si mal len na splatku. Nehovorim o dani z nehnutelnosti (v BA to vystrelilo hore ako raketa), najme, poistke, platoch, uctovnicke...
Mne len ze to pride strasne malo tych 20-30 tisic...
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"