Bolt vodič

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Plutonium
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi 24 09, 2021 4:11 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Bolt vodič

Príspevok od používateľa Plutonium »

Zdar, keďže som slobodný a nechodievam sa po večeroch piatky a víkendy rozbíjať do barov tak rozmýšľam nad jazdením cez Bolt v BA a okolí (cca 20-30 hodín týždenne) popri práci. Čo som sa dočítal tak v BA sa dá v dobrých cestovných hodinách (ráno a večer) zarobiť okolo 15 eur za hodinu. Keď to spriemerujem tak mesačne by to v hrubom bolo od 1200 do 1800 eur, z toho ešte odpočítať palivo, daň, poplatok Boltu atď. Máte stým nejakú skúsenosť? Prípadne viete o nejakých negatívach? Mňa napadá ,že občas mi môžu nasadnúť do auta či už alkoholom alebo drogami spoločensky unavení jednotlivci.
Korelácia nieje kauzalita.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 750 times
Been thanked: 81 times

Re: Bolt vodič

Príspevok od používateľa rmaly »

Nazdar. Ja som zvedavy, ak sa do toho das, ako to bude naozaj vychadzat... Mne hlava neberie, ze ako sa to po vsetkom co si pisal (a teda pri tych cenach za odvoz) oplaca (vseovbecne taxikarcenie ak nezinkasuju 40 ecok za 3km jazdu od nejakeho chudaka cudzinca...
Teda aj po zdaneni, nejakom zapocitani amortizacie auta a tak...
budem rad ak sem hodis potom nejaky prepocet.
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: Bolt vodič

Príspevok od používateľa Lex »

Jednoducho, nevyplaca. Ak do cohokolvek zapocitas amortizaciu auta, tak ak skoncis s minimalnou mzdou budes rad. Ak to beries, ze auto uz mas a nepocitas ho do nakladov, tak to moze mat zmysel ak je niekto vo financnej nudzi.
SomPanko
Silver Member *
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Pi 01 09, 2017 4:14 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Bolt vodič

Príspevok od používateľa SomPanko »

Neviem, ja ked som sa naposledy pytal jedneho mladeho chalana,ktory robil v Bolte, ze preco odisiel z nejakej IT firmy, tak vravel, ze tam ma v cistom okolo 2.5k na mesiac, ked odrata vsetky naklady a ze auta kupuje ojazdene za 3k raz za rok alebo nejak podobne. Ale zas aj spominal, ze jazdieva hlavne v piatky a podobne dni, kedy ludia chodia do mesta pit a vtedy maju vyssie ceny, tak asi preto.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 750 times
Been thanked: 81 times

Re: Bolt vodič

Príspevok od používateľa rmaly »

SomPanko napísal: St 17 11, 2021 1:21 pm Neviem, ja ked som sa naposledy pytal jedneho mladeho chalana,ktory robil v Bolte, ze preco odisiel z nejakej IT firmy, tak vravel, ze tam ma v cistom okolo 2.5k na mesiac, ked odrata vsetky naklady a ze auta kupuje ojazdene za 3k raz za rok alebo nejak podobne. Ale zas aj spominal, ze jazdieva hlavne v piatky a podobne dni, kedy ludia chodia do mesta pit a vtedy maju vyssie ceny, tak asi preto.
Tak preto by som chcel vediet nejaky poriadny rozbor... lebo takto...2500 eur v cistom deleno 160 hodin (normalny mesiac pracovny) je 15.6 eur na hodinu ... v cistom...
Tolko si uctuju? Alebo robia viac ako 160 hodin? Neviem / netusim...

Tu je nejaky clanok (porovnanie)...
https://www.autoviny.sk/reportaze/12059 ... ich-hovori

pisu v jednom odstavci, ze "....Celá cesta trvala 20 minút, čo je menej, ako avizovala aplikácia pri objednávaní. Vodič sa totiž prispôsoboval priepustnosti jednotlivých ciest. Na druhej strane cena za jazdu predstavovala takmer desať eur, čo je v porovnaní s Boltom takmer dvojnásobná cena... Teda bolt = 5 eur (cca)...
Teda krat tri je 15 (v hrubom)... Nech su piatky za 2 nasobok, tak 30 v "superhrubom" (benzin, amortizacia, poplatky uberu asi)... To ale zase asi nespravi za 4-5 piatkov 2500 eur, ci? Tak ale je mi to jedno, len som zvedavy... :) :)
dodojanik
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne 29 08, 2021 6:36 pm
Has thanked: 1 time

Re: Bolt vodič

Príspevok od používateľa dodojanik »

Narýchlo som si prešiel to porovnanie v linku. Pise sa tam že za 24min jazdy zákazník zaplatil 5.08€, k tomu pripočítam 6min jazdy pokiaľ sa Bolt dostal k zakaznikovy a vychádza to na 5€/30min co je zase 10€/hod. Prizmurim trocha oči a budem optimista, dajme tomu ze Bolt stihne nie dve ale tri zákazky za hodinu, to je potom cca 15€/hod v hrubom. To je ale v prípade ze je plne vyťažený, čo sa stáva málokedy okrem ranných a poobedňajších spiciek. Treba počítať s tým ze keď sa rozhodneš že zajtra si pôjdeš na 4hodinky zaboltovat, tak sa môže kľudne stať že za tu dobu odjazdíš iba 2hodiny a zvyšné 2hodiny presedíš v aute zadarmo.

Počítaj s tým že minimálne jedna tretina z toho budú naklady na prevádzku auta, keď započítam amortizaciu tak kľudne aj polovica. Neviem ako je to s poplatkami Boltu a zdaňovaním, ale ak bude treba aj to tak si zhruba na minimálke.

Zarobok 2500€/mesiac v cistom je určite možný ale za 160 hodín to nebude určite, bude to skôr 320hodin/mesacne
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 750 times
Been thanked: 81 times

Re: Bolt vodič

Príspevok od používateľa rmaly »

    dodojanik napísal: Št 18 11, 2021 7:54 am Narýchlo som si prešiel to porovnanie v linku. Pise sa tam že za 24min jazdy zákazník zaplatil 5.08€, k tomu pripočítam 6min jazdy pokiaľ sa Bolt dostal k zakaznikovy a vychádza to na 5€/30min co je zase 10€/hod. Prizmurim trocha oči a budem optimista, dajme tomu ze Bolt stihne nie dve ale tri zákazky za hodinu, to je potom cca 15€/hod v hrubom. To je ale v prípade ze je plne vyťažený, čo sa stáva málokedy okrem ranných a poobedňajších spiciek. Treba počítať s tým ze keď sa rozhodneš že zajtra si pôjdeš na 4hodinky zaboltovat, tak sa môže kľudne stať že za tu dobu odjazdíš iba 2hodiny a zvyšné 2hodiny presedíš v aute zadarmo.

    Počítaj s tým že minimálne jedna tretina z toho budú naklady na prevádzku auta, keď započítam amortizaciu tak kľudne aj polovica. Neviem ako je to s poplatkami Boltu a zdaňovaním, ale ak bude treba aj to tak si zhruba na minimálke.

    Zarobok 2500€/mesiac v cistom je určite možný ale za 160 hodín to nebude určite, bude to skôr 320hodin/mesacne
    Ano, to je moj point. Lebo ak niekto basni o 2500 eur mesacne v cistom, tak normalny clovek si asi nepredstavi, ze makas 320 hodin mesacne... To by bolo sexi robit aj pokladnicku v Tescu... len by musela makat 24x7x365... ale tiez by si potom prisla na pekne peniaze :)
    Adammd
    Guru Member ****
    Príspevky: 1825
    Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
    Has thanked: 202 times
    Been thanked: 114 times

    Re: Bolt vodič

    Príspevok od používateľa Adammd »

    Tieto mesacne zarobky nielen v bolt ale vseobecne su nonsens. Vypovednu hodnotu ma len hodinova mzda, resp. mzda za dohodnutu pracu. Insiproval by som sa pravnikmi, to by bola revolucia.... Ok, vytiahol som ruku zo serbla a zobudil sa.
    f.i.r.e.
    has no top because fiat has no bottom
    “There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
    ivka1
    Príspevky: 1
    Dátum registrácie: St 23 02, 2022 6:00 pm

    Re: Bolt vodič

    Príspevok od používateľa ivka1 »

    Ak sa im trafí, tak Bolt nevyplatí mzdu. Nový vodiči sa zo začiatku učia, a nevedia si odkontrolovať výplatu. Spätne si to už vypočítajú, ale v systéme sa stratia evidencie o jazdách. Taktiež ak sa nepresnosti s výplatou riešia, čo je síce pekné, ale trvá im to do vtedy, kým nie je vymazaný termín nezaplatenej jazdy, a už sa to spätne nedá odkontrolovať, respektíve sa hrajú na mŕtveho chrobáka.. Určite neodporúčam z dôvodu klamstva a nevyplatenia mzdy.
    Nishin
    Silver Member *
    Príspevky: 188
    Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
    Has thanked: 13 times
    Been thanked: 45 times

    Re: Bolt vodič

    Príspevok od používateľa Nishin »

    ivka1 napísal: St 23 02, 2022 6:14 pm Ak sa im trafí, tak Bolt nevyplatí mzdu. Nový vodiči sa zo začiatku učia, a nevedia si odkontrolovať výplatu. Spätne si to už vypočítajú, ale v systéme sa stratia evidencie o jazdách. Taktiež ak sa nepresnosti s výplatou riešia, čo je síce pekné, ale trvá im to do vtedy, kým nie je vymazaný termín nezaplatenej jazdy, a už sa to spätne nedá odkontrolovať, respektíve sa hrajú na mŕtveho chrobáka.. Určite neodporúčam z dôvodu klamstva a nevyplatenia mzdy.
    Ivka s jediným príspevkom, aký názor máš na konkurenčné taxislužby? :)
    Napísať odpoveď

    Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"