Zalozenie E-shopu

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy

Zalozenie E-shopu

Poslaťod jurenko » Sob 10 15, 2016 10:08 am

Ahojte, chcel by som zalozit eshop a predavat doplnky vyzivy, bio produkty, fitness doplnky..Mal by som zaroven na stranke aj blog, kde by boli clanky ohladom fitness, stravovania, recepty a celkoho vsetko ohladom zdravia..Zo zaciatku by som nemal sklad, zakaznik by si objednal tovar, produkt by sa automaticky objednal z velkoskladu (ktory este nemam najdeny, neviete o nejakom dobrom?) a ja by som ho len preposlal na adresu zakaznika. Ak je moja predstava mylna, tak ma opravte :) Chcem sa spytat co je v mojom pripade vyhodnejsie s.r.o. alebo zivnost? Ake vsetky povolenia/certifikaty potrebujem? Na co by som nemal zabudnut? Na co si dat pozor? Nasiel som tu podobne temy, ale vsetky su starsie a doma sa rychlo meni, tak preto zakladam novu temu. Dakujem. :)
jurenko

Re: Zalozenie E-shopu

Poslaťod jonatanus » Sob 10 15, 2016 1:33 pm

aka bude tvoja konkurencna vyhoda? ked mas milion podobnych obchodov, ktore na rozdiel od teba maju veci skladom, preco by mal niekto nakupovat u teba? budes mat unikatne produkty? budes podstatne lacnejsi?
jonatanus

Poslaťod Aurelio » Sob 10 15, 2016 2:40 pm

reakcia od Jurgena k eshopu s doplnkami vyzivy :-)

nutne nepotrebuje mat veci skladom, keby s velkoskladom dohodol dropshipping. urcite by som zacinal zivnostou a ked by sa to chytilo, tak by som riesil zmenu na s.r.o. Na zaciatok povinne precitat prvych 30 stran od Vanharu: http://www.podnikanivusa.com/wp-content ... _v_USA.pdf (kapitoly Uvod a Podnikani a motivace, zvysok su uz veci tykajuce sa USA).

Dalsi starter co aj mne pomohol pri zakladani eshopu v CR: http://www.mujprvnieshop.cz/

good luck!
Power of Knowledge
Aurelio

Poslaťod Pette » Ned 10 16, 2016 10:19 am

Radsej sa zamestnaj v niektorom z existujucich eshopov a realizuj sa tam.
Pette

Poslaťod iceberg8 » Ned 10 16, 2016 11:40 am

predavat doplnky vyzivy
asi si nevies ani predsatvit, kolko byrokracie je s tymto..
ale to nekritizujem teba a tvoj napad, ale europu a slovensko ako take.
nezabudaj ze sro ma este danovu licenciu 480eur, musis vygeneravat zisk 480/.22 alebo kolko, aby si bol na nule..
zivnost tiez nie je zadarmo :D
zial, Loovensko nepomaha mikro freelancerom...
"Neviem, aky dopad bude mat nasledujuca hosporadska kriza, ale v tej po nej pojde len o drobne." - iceberg8
Poslanci majú pre sneh stále problém s dochádzkou, hlasovanie odsunuli
Food for fuel, fck yeah
Odoslané z počítača
iceberg8

Poslaťod Sandra565 » Ned 07 30, 2017 10:11 am

Ahoj. E-shop môže fungovať aj podobným spôsobom ako si popísal. Je tu viac možností ako spolupracovať s veľkoobchodmi. Hlavne si treba dobre prepočítať maržu, ktorú budeš mať na tovare pri rôznych spôsoboch spolupráce. Teda rozdiel marže pri napr. preposielaní objednávok, dropshipingu, klasickom nákupe vo veľkoobchode a tak. Mysli na to že budeš potrebovať investovať do reklamy, SEO optimalizácie a iných marketingových činností. Čo sa týka či živnosť, či s.r.o.? Na začiatku by ti stačila skôr živnosť nakoľko ak by sa stalo, že ťa to nebude baviť, alebo to nesplní to tvoje predpoklady, živnosť zrušíš zo dňa na deň. Čo pri s.r.o. nie je možné. A pokiaľ by sa darilo nie je problém po čase prejsť na s.r.o.
http://www.creeo.sk - Poradenstvo a komplexné služby pre tvoje úspešné online podnikanie. (seo, marketing, eshopy, grafika, kurzy)
Sandra565

Späť na Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť