Zalozenie E-shopu

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jurenko
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 04 02, 2016 8:03 am

Zalozenie E-shopu

Príspevok od používateľa jurenko »

Ahojte, chcel by som zalozit eshop a predavat doplnky vyzivy, bio produkty, fitness doplnky..Mal by som zaroven na stranke aj blog, kde by boli clanky ohladom fitness, stravovania, recepty a celkoho vsetko ohladom zdravia..Zo zaciatku by som nemal sklad, zakaznik by si objednal tovar, produkt by sa automaticky objednal z velkoskladu (ktory este nemam najdeny, neviete o nejakom dobrom?) a ja by som ho len preposlal na adresu zakaznika. Ak je moja predstava mylna, tak ma opravte :) Chcem sa spytat co je v mojom pripade vyhodnejsie s.r.o. alebo zivnost? Ake vsetky povolenia/certifikaty potrebujem? Na co by som nemal zabudnut? Na co si dat pozor? Nasiel som tu podobne temy, ale vsetky su starsie a doma sa rychlo meni, tak preto zakladam novu temu. Dakujem. :)
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Zalozenie E-shopu

Príspevok od používateľa jonatanus »

aka bude tvoja konkurencna vyhoda? ked mas milion podobnych obchodov, ktore na rozdiel od teba maju veci skladom, preco by mal niekto nakupovat u teba? budes mat unikatne produkty? budes podstatne lacnejsi?
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Zalozenie E-shopu

Príspevok od používateľa Aurelio »

reakcia od Jurgena k eshopu s doplnkami vyzivy :-)

nutne nepotrebuje mat veci skladom, keby s velkoskladom dohodol dropshipping. urcite by som zacinal zivnostou a ked by sa to chytilo, tak by som riesil zmenu na s.r.o. Na zaciatok povinne precitat prvych 30 stran od Vanharu: http://www.podnikanivusa.com/wp-content ... _v_USA.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; (kapitoly Uvod a Podnikani a motivace, zvysok su uz veci tykajuce sa USA).

Dalsi starter co aj mne pomohol pri zakladani eshopu v CR: http://www.mujprvnieshop.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

good luck!
Power of Knowledge
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Zalozenie E-shopu

Príspevok od používateľa Pette »

Radsej sa zamestnaj v niektorom z existujucich eshopov a realizuj sa tam.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Zalozenie E-shopu

Príspevok od používateľa iceberg8 »

predavat doplnky vyzivy
asi si nevies ani predsatvit, kolko byrokracie je s tymto..
ale to nekritizujem teba a tvoj napad, ale europu a slovensko ako take.
nezabudaj ze sro ma este danovu licenciu 480eur, musis vygeneravat zisk 480/.22 alebo kolko, aby si bol na nule..
zivnost tiez nie je zadarmo :D
zial, Loovensko nepomaha mikro freelancerom...
Odoslané z počítača
Sandra565
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ne 30 07, 2017 10:01 am

Re: Zalozenie E-shopu

Príspevok od používateľa Sandra565 »

Ahoj. E-shop môže fungovať aj podobným spôsobom ako si popísal. Je tu viac možností ako spolupracovať s veľkoobchodmi. Hlavne si treba dobre prepočítať maržu, ktorú budeš mať na tovare pri rôznych spôsoboch spolupráce. Teda rozdiel marže pri napr. preposielaní objednávok, dropshipingu, klasickom nákupe vo veľkoobchode a tak. Mysli na to že budeš potrebovať investovať do reklamy, SEO optimalizácie a iných marketingových činností. Čo sa týka či živnosť, či s.r.o.? Na začiatku by ti stačila skôr živnosť nakoľko ak by sa stalo, že ťa to nebude baviť, alebo to nesplní to tvoje predpoklady, živnosť zrušíš zo dňa na deň. Čo pri s.r.o. nie je možné. A pokiaľ by sa darilo nie je problém po čase prejsť na s.r.o.
http://www.creeo.sk - Poradenstvo a komplexné služby pre tvoje úspešné online podnikanie. (seo, marketing, eshopy, grafika, kurzy)
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"