ako sa dat dokopy -hlavne financne

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy

ako sa dat dokopy -hlavne financne

Poslaťod Limitless » Štv 09 28, 2017 1:47 pm

Zdravím ,

Som tu nový a chcem sa podelit o osobný pribeh a žiadam o radu, mam 26, nemam vs iba maturitu, som ztp (operovana chrbtica) a opustila ma zena s dietatom lebo som ich nedokazal uzivit, chcem zacat novy zivot, hladam pomoc a radu ako z poslednými peniazmi cca 1500€ a dochodkom 169€ mesacne navysit svoj prijem tak aby som nebol v neustalom finacnom strese skusal rozne zamestnania ale nedarí sa mi nájst vhodné pre moj handicap, tak skusam tu mozno si niekto presiel niečim podobným a bude mat radu. Moj ciel je byt psychicky v pohode a navysit svoj prijem kludne o 100€,200 ,300€ na zaciatok. Nemám šajnu kde a ako čo, jedine na co som sa pozviechal bolo cvicenie aby som sa dal jakš takš do kopy, kde som zacal budovat disciplinu,aj ked som nie motivovany a nie vždy sa mi chce,idem do toho na plno, psychika je ale stale poznacena tou udalostou,, ma niekto nejake tipy jak sa dostat z tejto situacie?žijem na liptove do cca juna 2018 urcite potom som otvoreny vsetkemu vdaka za tip
Limitless

Re: ako sa dat dokopy -hlavne financne

Poslaťod Aurelio » Štv 09 28, 2017 3:05 pm

cauky,

mrzi ma, ze ti neviem poradit, lebo len citanim toho textu mi presiel mraz po chrbte. dolezite je byt psychicky v pohode, v tom vidim mas jasno. ja ked som bol na absolutnom zivotnom dne, tak mi pomohli tri veci:
1. ludia - kamarati, ktori ta podrzia, vypocuju;
2. cvicenie - musis cvicit ci chces ci nechces, uvolnuje to stress a psychicke napatie. len blbe kliky robia zazraky, ja som chodil este plavat 3x tyzdenne;
3. kniha sila pritomneho okamihu

urcite by som si hladal pracu. neviem do akej miery ta obmedzuje ta operacia, ale ak nenavysis prijem, tak s nicim velmi nepohnes. tie uspory by som urcite nikam neinvestoval a drzal iba na ucte ako rezervu. navysit prijem je klucove, lebo aj keby si caroval, tak s nakladmi ist nizsie ako 169€ mesacne ist nemozes.

smiem sa opytat ako sa ti podarilo vygenerovat tych 1500€? tam by sme sa mohli odrazit. mozno nie ja, ale niekto iny bude vediet niecim hodnotnejsim prispiet.
Power of Knowledge
Aurelio

Poslaťod demorez » Štv 09 28, 2017 3:24 pm

mrzi ma tvoja situacia. vychodiskovym bodom by malo byt ake mas skilly.
- mal si nejaku pracu pred urazom? ak ano, co si robil, v akom obore?
- mas nejake vedomosti z inych oblasti, pripadne konicky ktore by sa dali nejako zpenaznit? napr. vies dobre pisat, mas cit na dizajn apod.

klucove je podla mna vyuzit existujuce alebo ziskat nejake nove vedomosti, na zaciatok kludne aj zadarmo len aby si nabral skusenosti. samozrejme v cinnosti ktore mozes vykonavat pri zdravotnych problemoch, asi tazko by si programoval ak nemozes sediet napr.
demorez

Poslaťod SomPanko » Štv 09 28, 2017 10:19 pm

Ahoj, mrzi ma, co sa ti stalo. Ako ti uz aj ostatni povedali, bolo by dobre vediet, co dokazes robit, v com si skuseny, pripadne si mozno aj nerobil nieco profesionalne, ale zaujimal si sa o nejaku cinnost predtym. K tej aureliovej rade s knihou mozem tiez z vlastnej skusenosti poradit, ze nejaka takato kniha dokaze cloveka dostat psychicky zo dna a nakopnut ho do niecoho noveho. Ak by ti to neprekazalo, tak ti mozem nejake poslat, ale az buduci vkend, lebo ich nemam momentalne u seba. To by bola urcite prva najdolezitejsia vec, lebo je podstatne, aby si sa psychicky dostal do dobrej nalady a pohody. A potom mozes postupovat dalej.
A mohol by si prosim napisat ake nasledky/obmedzenia ma teraz na teba tato nehoda? Samozrejme ak ti to neprekaza to takto napisat. Lebo tazko takto radit, ked neviem, co presne ti to sposobuje. Podla mna vsak je pri takychto problemoch skvely smer naucit sa nieco z IT. S tym sa da dostat dost daleko, da sa to vcelku rozumne vsetko naucit aj sam a pripadne do buducna aj nieco vlastne vymysliet, ked by ta nebavili normalne zamestnania :) Prajem vela stastia, nech sa ti podari rychlo sa pozviechat a zacat napredovat :)
SomPanko

Poslaťod marcopolo » Pia 09 29, 2017 10:14 am

neviem ako na liptove ale pri súčasnej legislative sú poberateľa invalidného dochodku na východnom slovensku maximálne preferovaný našimi podnikateľmi ... práca na dohodu + istý základ 169eur dôchodok, dalo by sa povedať že dôchodcovia sú momentálne vo výhode pred ostatnými na tomto poli..
marcopolo

Poslaťod Limitless » Ned 10 01, 2017 11:46 am

ahoj vdaka za odpoved zozeniem si tu knihu .Obmedzenia mám dlhodobe statie dvíhanie tazkych bremien, v tom mi padla posledna praca uz na školení ked som uz mal podpisanu zmluvu, ech to tiez nebola vyhra na psychiku,no plavam 4x do tyzdna a cvicit neprestanem, prace som robil rozne ale vzdy len rychlo nieco aby som uzivil rodinu a nevyslo to vzdy podla predstav obrovsky stres,, chapem ze IT je cesta nemam k tomu vztah ale tak vsetko sa da naucit, cez disciplinu,, urcite vdaka za tip na knihu knihy mi pomahaju,najhoršie je ze nejaké extra skilly hm neviem o žiadnych..
Limitless

Poslaťod peter.cmorej » Pon 10 02, 2017 9:02 pm

skus naozaj napisat co vsetko si v zivote robil, ake prace. Sedenie, resp. administrativna praca za pocitacom, ti problem nerobi? myslim kvoli tej chrbitici. Vedel by si napr. pisat clanky? Kopec ludi potrebuje kvalitny content na svoje weby a nie je az take lahke najst ludi, ktori ho vedia, resp. su schopni robit. A nie je na to potrebny ani nejaky velky skill, je to skor o trpezlivosti. Keby si sa naucil poriadne programovat, mal by si o pracu postarane, ale slusne sa da uzvit aj s takym "lite" IT. Spravovanie webov, facebook pages, lahke SEO .. keby si sa to naucil, lahko si najdes niekolko firiem, ktore ti za to radi zaplatia 50,100,200 Eur mesacne. Niektore veci sa ozaj daju naucit pomaly za par dni. Vzacny je CAS. Pokial mas cas, uz sa len musis naucit ako ho co najlepsie predat.

Keby si sa chcel naucit programovat, isto ti niekto aj zadarmo posle nejaku knizku pre samoukov.
A pozri sa napr na jaspravim.sk nech mas inspiraciu ake vsetky svoje schopnosti ludia predavaju
peter.cmorej
admin

Poslaťod Pette » Ned 10 08, 2017 10:59 am

Ako pisu ludia nado mnou, ak sa na uvod uskromnis a napriklad ti bude stacit 3 eura na hodinu za pisanie textov, seo prace atd - tak staci napisat email do 30-40 firiem co na SK trhu posobia a hned mas pracu, ktore mozes robit v pohode z domu.
Pette

Späť na Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť