Online podnikanie - SK vs CZ vs USA

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
level
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne 10 06, 2018 6:34 pm

Online podnikanie - SK vs CZ vs USA

Príspevok od používateľa level »

Prijemny den/vecer prajem.
Potreboval by som sa s vami poradit ohladnom podnikania vylucne online. Aku formu pravnej entity na toto potrebujem? V skratke sa jedna o poskytovanie sluzby podobnej youtube a pri dostatocnom stasti inkasovat prijem z reklamy/clenskych poplatkov. Problem nastava vtedy, ked dany prijem by bol z celeho sveta, ale zvacsa z USA. Nie som si isty, ci je lepsie ist klasicky cez s.r.o na SK, ako rezident SK, alebo CZ, lebo nizsie danove zatazenie, alebo ist rovno cez US spolocnost, napr LLC? Tu sa priznam, nevyznam sa. Nejde mi o neplatenie dani, samozrejme nemam zaujem ist tam, kde je danove zatazenie najvacsie, alebo podnikanie prilis byrokraticke. Mozno este Mini GmhB na zaciatok, ale tam mam jazykovu barieru a tymto smerom som zatial nepozeral. Co viem je to, ze na SK s.r.o by som mal rocny naklad tak 2-3 tisic pri DPH a 1-2 tisic uctovych poloziek. Lenze ked idem dalej, budem potrebovat aj vyplacat odmeny pre roznych clenov, moderatorov, uploaderov a platba do USA by stala 10-20eur, co moze byt likvidacny poplatok kludne aj 1-2 tisic eur mesacne. A prave preto som uvazoval o LLC, aj ked priznam sa, neviem kolko by stal taky balik, plus US uctovnik. Aby nebol prispevok prilis popleteny, zatial tolko.
Vdaka za kazdy postreh,
Martin
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"