google adsense a affiliate programy

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

google adsense a affiliate programy

Príspevok od používateľa filip glasa »

Začnem affiliate programom, ide o partnerský program kedy pošlem z môjho webu zákazníka k partnerovi. Ak si u neho zákazník niečo kúpi, tak mne sa pripíše provízia. Tá sa potom pri dovŕšení nejakej vyššej sumy vyplatí.

Najčastejšie som u nás videl partnerské programy na cestovky - objednanie zájazdu. Vyskytolo sa aj školenia tradovania, čo som tu inzeroval s tým, že zákazník z tohto webu získa zľavu vo forme mojej provízie.

Potom samozrejme Martinus a zahraničný Amazon, na ktoré linkujem odtiaľto. Amazon má základnú províziu 4% a martinus 5%.

Ladis písal, že z 2 linkov čo sem dal so svojím kódom zarobil 2 eurá. Samozrjeme že som mu to zrušil a urobil som si linky na amazon ja. Zatiaľ tam mám 0,41 EUR.

Kontextová reklama je trošku lepšia. Tam netreba nič kupovať - stačí kliknúť. Sám som si zadával niekedy dávno inzerciu na google (Adwords) a bol som na opačnej strane. Celkom dobrý inzertný nástroj.

Google vám pošle peniaze keď sa nazbiera 100 USD. Ja tam mám tak 80 o augusta. Ale z diskusií viem, že to strašne kolíše. Dosť praktických skúseností sa nájde tu:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php? ... c&forum=14

Teraz je na mieste otázka či sa to za tých pár korún vyplatí. Ani neviem, beriem to zatiaľ tak, že to skúšam. Je to aj tak trochu odmena registrovaným členom, lebo tým sa zobrazuje len jeden pás reklamy.
Možno je lepšie mať web bez reklamy, ale zas nevedel by som nikdy či sa to vyplatí, alebo nie.
Používateľov profilový obrázok
Keni
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po 19 02, 2007 12:27 pm
Bydlisko: Dublin
Kontaktovať používateľa:

Re: google adsense a affiliate programy

Príspevok od používateľa Keni »

pozri si modul na invest-mag a pridaj tam svoje ID a channel number, asi vies o com hovorim
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: google adsense a affiliate programy

Príspevok od používateľa jonatanus »

mozno sa ti bude hodit
http://www.wowbrand.com/
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: google adsense a affiliate programy

Príspevok od používateľa jonatanus »

aj toto sa je celkom dobre na zaciatok
http://www.apromotionguide.com/

nevsimol som si tu linku hore (jak psat web), asi to uz mas sicko nastudovane.. tak len keby nahodou
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: google adsense a affiliate programy

Príspevok od používateľa filip glasa »

dík, zas nejak extrémne som to neštudoval. Chcel som len skúsiť ako to asi funguje a aké sú možnosti. Veľa ľudí písalo, že zarobí pár halierov mesačne a iný zas aj tisíce korún.
Tak som si to chcel preveriť na vlastnej koži.
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"