podnik v bytovke

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
mademan
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 28 08, 2007 1:41 am

podnik v bytovke

Príspevok od používateľa mademan »

Zdravim,

rozmyslal som nad podnikatelskou cinnostou do buducnosti, vedel by mi niekto poradit ktore zakony pozriet ohladom podnikania situovaneho v bytovom priestore? Presiel som obciansky a obchodny zakonnik, nic ohladom mojho problemu som vsak nenasiel, neviem teda ani ci je to vobec mozne a za akych podmienok.

Predom dakujem za info..
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: podnik v bytovke

Príspevok od používateľa filip glasa »

no neviem čo presne máš na mysli. Ale ak si založíš firmu či živnosť, tak niekde proste nahlásiš aj sídlo firmy a prevádzku. No a ak nemáš svoju kanceláriu, tak to bude u teba doma.
na porade nájdeš viac vecí.
narýchlo napr. toto:
http://www.porada.sk/t46331-oznacenie-m ... kania.html
mademan
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 28 08, 2007 1:41 am

Re: podnik v bytovke

Príspevok od používateľa mademan »

Vdaka Filip, idem to pozriet... Myslel som hlavne ci netreba mat papier so suhlasmi s tvojim podnikanim v dome od susedov--napriklad ked ma predmet podnikania potencial mierne rusit obyvatelov pohybom zakaznikov a pod..

Pozeram ze inicialne som sa vyjadril dost nejasne, toto je konkretny problem o ktory sa jedna :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: podnik v bytovke

Príspevok od používateľa filip glasa »

No keď chceš mať v byte obchod, tak asi áno. Ruch by bol dosť veľký. Ale ak by to bola kancelária, tak si mylsím že nie. Frekvencia bude asi ako návštevy v bytoch.

a hlavne sa priznaj s čím chceš podnikať a nenaťahuj nás tu :P
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: podnik v bytovke

Príspevok od používateľa Bebe »

Pri živnosti môže byť sídlo, podnikania doma. To ale znamená poštová adresa, prípadne administratíva, nie prevádzka. Ak na podnikanie potrebuješ prevádzku, potom to môže byť problém, takže záleží na charaktere činnosti resp. predmetu podnikania. Rušenie obyvateľov môže byť problém, a mal by byť dopredu odsúhlasený obyvateľmi. Vyhneš sa problémom so susedmi, zvlášť ak tam chceš aj bývať. Narušené vzťahy sa ťažko naprávajú a môže sa to vyhrotiť do konfliktov. To neosoží ani tvojmu podnikaniu, ani nájomníkom bytov. V domácnostiach sa často prevádzkuje kaderníctvo, poradenstvo a iné služby

Tak ma napadlo, že aj veľmi hlasné vzdychanie zákazníkov, by mohol byť problém.. :D
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
mademan
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 28 08, 2007 1:41 am

Re: podnik v bytovke

Príspevok od používateľa mademan »

Filip, Bebe, vdaka za odpovede..

Bebe> myslim ze to to ma potencial byt problem aj ked povodcami su vlastnici bytu :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: podnik v bytovke

Príspevok od používateľa filip glasa »

tak si niekde prenajmi malú lacnú kanceláriu. to by nemuselo byť nejak extra drahé.
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"