Taxify/Uber flotila - zabezpečenie áut cez leasing

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy

Taxify/Uber flotila - zabezpečenie áut cez leasing

Poslaťod Marekand » Str 11 07, 2018 12:44 am

Dobrý večer,
dostala sa ku mne informácia, že Uber skladá opäť marketingový tím a customer service pre Bratislavu. Predpokladám, že plánujú v najbližších mesiacoch opäť návrat do BA. Takisto tu funguje aj Taxify. Počul som od kamarátov, že ich známy majú flotily (organizovaná skupina vodičov (najmä študenti), ktorá jazdí na autách velitela flotily). V podstate to vraj funguje tak, že velitel flotily zabezpečí 6-10 áut, zopár vodičov a autá si striedajú a následne cca 40% výnosu ostáva u majiteľa flotily. Viem, že riešili, že sa po 4 mesiacoch museli prihlásiť k DPH, kvôli prekročeniu obratu 50 000€.
Napadlo ma preto, že keď sa vráti uber, skúsil by som spraviť takúto flotilu. Asi skôr menšiu cca 3-4 autá. Nemám však taký veľký kapitál, preto chcem využiť operatívny leasing od niektorej z firiem, ktoré to tu ponúkajú. Tím, že bude operatívny mi odpadá starosť s tým, že niektorí z vodičov mi to auto poškodí a mne by sa nečakane zdvihli náklady.
Našiel som dosť zaujímavú ponuku na https://www.leaseplan.sk/showroom/2018- ... ff97ce15d5 čo je Renault Clio GrandTour za 179€ mesačne. čo mi príde ako dosť dobrá cena, keďže to nie je ani nejaká lacná plastová Dacia. Neviem však nikde na internete dohľadať koľko je cena jazdného na taxify za km, aby som si to prepočítal. Našiel som, že provízia pre taxify je 24% (https://support.taxify.eu/hc/sk/article ... v%C3%ADzia) a že cena jazdného sa vypočítava dynamicky. Ale dosť by sa mi hodila základná cena jazdného na km + nástupné. Samozrejme by som rátal aj s dojazdom pre zákazníka, pretože túto vzdialenosť mi predpokladám taxify nezaplatí.

Mám teda 3 otázky:
1) Máte niekto skúsenosti s flotilou (či už ako majiteľ alebo ako vodič)?
2) S akou cenou za km je možné počítať?
3) Pokiaľ by ste našli aj lacnejší operák, budem veľmi rád za odporúčanie.

Prajem pekný zvyšok večera
Marekand
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str 11 07, 2018 12:01 am

Späť na Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť