Obchodovanie na burze na vlastný účet pomocou s.r.o.

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Obchodovanie na burze na vlastný účet pomocou s.r.o.

Príspevok od používateľa wolf25 »

Zdravím,

Rád by som si kvoli daňovému zvýhodneniu založil s.r.o a pokračoval v obchodovaní na forexe. Využívam nato tradovaciu platformu na ktorej mam naprogramovanú stratégiu a teda otvára pozície automaticky. NBS má v podmienkach obchodovania na vlastný účet napísane nasledovné:
Pri obchodovaní na vlastný účet bez licencie zákon uplatňuje aj niekoľko obmedzení. Spoločnosť nemôže obchodovať s komoditnými derivátmi, emisnými kvótami a ich derivátmi, nemôže používať metódu vysokofrekvenčného algoritmického obchodovania ani obchodovať na vlastný účet vykonávaním pokynov klientov.
Nikde som nenašiel čo všetko sa zato pokladá. Priemerný čas v pozící mám 7 hodín. Nemožem obchodovať algoritmicky vôbec alebo len vysokofrekvenčne ? Čo sa považuje už za vysokofrekvenčný trading ? Osobne si pod tým predstavujem obchody v milisekunách ale radsej sa pýtam tu.

Vďaka
yurij
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št 02 06, 2016 5:19 pm

Re: Obchodovanie na burze na vlastný účet pomocou s.r.o.

Príspevok od používateľa yurij »

Zdar,

odporucam nastudovat Zakon o cennych papieroch a investicnych sluzbach §7 ods. 13 a 14 . V odseku 14 pis. b sa pise: "Metódou vysokofrekvenčného algoritmického obchodovania je akákoľvek metóda algoritmického obchodovania, ktorú charakterizuje systém určovania iniciácie, generovania, smerovania alebo vykonania pokynov bez ľudského zásahu pri jednotlivých obchodoch alebo pokynoch".

Zdroj: https://www.nbs.sk/_img/Documents/_Legi ... 662001.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Obchodovanie na burze na vlastný účet pomocou s.r.o.

Príspevok od používateľa wolf25 »

Ahoj,

Áno toto som si už vyhladal, preto som vlastne založil aj toto vlákno lebo mne to príde tak že zakázaná je iba metóda vysokofrekvenčného algoritmického obchodovania, ktorá sa opisuje v odseku 14. a nie medóta algoritmického obchodovania ktoru opisuje odsek 13.

Bod c v odseku 14. jasne definuje že za vysokofrekvenčné považuje "vysoký počet správ v rámci príslušného dňa, ktoré predstavujú pokyny, kotácie alebo zrušenia" a tento bod ja nespĺňam.

Ak by zákon chcel zakazovať komplet algoritmické obchodovanie napísal by ho bez toho slova vysokofrekvenčné čím by vylúčili oba odseky naraz, takto to definovali jasne iba na ten jeden.

Mimo tohto všetkého sa v trading svete pod HTF ( high frequency trading ) ozančujú boti, ktorý robia akcie v milisekundách tak ako je hore popsísané že zadavaju a rušia neskutočné množstvo orderov. Osobne si nemyslím že moja stratégia založená na 1 obchode denne ktory trva niekoľko hodín spadá pod tuto kategoriu.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Obchodovanie na burze na vlastný účet pomocou s.r.o.

Príspevok od používateľa andre »

co je HFT bolo podrobne vysvetlene regulatormi UK aj Nemecka. Ak sa dobre pamatam, tak to nakoniec aj ESMA dala do FAQ k MIFIR.

Pri HFT ide o obchodovanie v casovych intervaloch "fragmenty sekundy".

Ono tych regulacnych obmedzeni je tam viacero napr. nesmies pouzivat DEA - "direct electronic access"..
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Obchodovanie na burze na vlastný účet pomocou s.r.o.

Príspevok od používateľa wolf25 »

No ale otázka je ako to vlastne myslí zákon ktorý ti povoluje obchodovať na vlastný účet bez licencie od NBS. Lebo ja evidentne niesom HFT trader akurát používam algoritmus, ktorý sleduje vývoj ceny a automaticky odošle order čo vlastne možem urobiť aj sám ručne
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Obchodovanie na burze na vlastný účet pomocou s.r.o.

Príspevok od používateľa andre »

Postavene je to tak, ze mozes robit vsetko co neni zakazane.

V kazdom pripade odporucam nastudovat si priamo EN verzie smernic 2014/65/EÚ a 2011/61/EÚ, kedze do nasho zakona podla mna niektore veci netransponovali celkom korektne.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Obchodovanie na burze na vlastný účet pomocou s.r.o.

Príspevok od používateľa Chris »

inak sa musis nejako registrovat alebo dostat povolenie od NBS? Robil to uz niekto z Vas ?
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Obchodovanie na burze na vlastný účet pomocou s.r.o.

Príspevok od používateľa andre »

pokial viem tak jedina moznost na slovensku je ziskat niektory typ licencie OCP.

My sme pomahali zalozit niekolko firiem podnikajucich podla v ramci § 54 ods. 3 z o CP. Btw. mal som k tomu prednasku na poslednom stretku v Jaziercach.

Do OCP by som na Slovensku nesiel pokial to nechces ponukat retailu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"